Filtras
 • SU PASAULINE APLINKOSAUGOS DIENA

  1972 m. gruodžio 15 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja birželio 5-ąją paskelbė Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, skirta paskatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje. Ši diena šventei minėti pasirinkta todėl, kad 1972 m. birželio 5 d. Stokholme įvyko pirmoji JTO konferencija, skirta aplinkos apsaugos problemoms aptarti, o vėliau sukurta JTO aplinkos apsaugos programa.

  Šią dieną mūsų mokyklos mokiniai, būsimieji pirmokai, paminėjo piešdami, o stovyklautojai – dalyvaudami edukacinėje išvykoje. O apie mokykloje vykdomą aplinkosauginę veiklą  buvo parengtas pristatymas ir patalpintas tarptautiniame projekto  „Innovative cross-curricular lessons“ facebook paskyroje.

     

  Mokytojos Ilona V. ir Ilona R.

 • VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA

  Vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“ pradėjo veiklą birželio 4 d. Stovyklos uždarymas birželio 15 d. Stovyklautojai kasdien renkasi į mokyklą ir po pusryčių keliauja į įvairias veiklas. Stovykloje yra 2 būriai, tai priešmokyklinukai ir 1–4 klasių mokiniai. Mokytojai kryptingai užima vaikus, moko turiningai leisti laisvalaikį, tenkina jų pažinimo, saviraiškos ir sveikatos stiprinimo poreikius, plėtoja bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, ugdo atsakomybę už save ir šalia esantį. Stovykloje organizuojamos pažintinės išvykos, rengiami konkursai, viktorinos, sportinės valandėlės, žaidimai. Gero poilsio!

       

       

       

  Stovyklos vadovė Jurgita K.

 • SU DŽIAUGSMU NUAIDĖJO MOKYKLOS GIMTADIENIS

  Su džiaugsmu nuaidėjo mokyklos gimtadienis. Dvi savaites mokykla puošėsi vaikų piešiniais, kūrybiniais darbeliais, skambėjo posmai, dainos... Mokiniai domėjosi mokyklos istorija, vartė metraščius, vedė viktorinas, kūrė pasakas, piešė mokyklos simbolį - SAULĘ.

  Gimtadienį vainikavo šventinis koncertas mokyklos bendruomenei ir padėkos popietė socialiniams partneriams. „Saulės“ pradinę sveikino didelis būrys svečių. Mokykloje lankėsi ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris pasveikino bendruomenę, džiaugėsi vaikų pasirodymais, negailėjo plojimų...

      

 • 13 -TOJI ŽALIOJI VĖLIAVA

  Šiais metais „Saulės“ pradinė mokykla švenčia 25 metų jubiliejų ir iš jų 13-tus metus vykdo tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą. Gegužės 29 dieną Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius įteikė 13-ąją Žaliąją vėliavą ir tarptautinį sertifikatą. Mokykla nuo pat įsikūrimo pradžios pasirinko ekologinę - aplinkosauginę ugdymo pakraipą ir ją sėkmingai vykdo, kryptingai gilindama ir plėtodama mokinių ekologinę patirtį. Dar prieš šios programos vykdymą, 1999 metais buvo paskirta Suomijos Aplinkos ministerijos premija už aktyvią aplinkosauginę veiklą ir kūrybiškus projektus. 2000 metais mokyklos Gamtosauginis klubas „Žalioji svetainė“ paskelbtas Valdo Adamkaus aplinkosaugos premijos konkurso laureatu. 2004 metais įteiktas sertifikatas, kuriuo pažymima, kad Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla aktyviai dalyvavo Baltijos jūros projekto programose.

  Ačiū visai mokyklos bendruomenei už bendradarbiavimą ir kartu pasiektą tikslą. Tikimės tolimesnės sėkmingos gamtosauginės veiklos. 

  Mokytoja Birutė A.

 • KETVIRTOKŲ RENGINIAI, SKIRTI MOKYKLOS 25- MEČIUI

  4 klasių mokiniai, ruošdamiesi mokyklos 25–mečiui, aktyviai įsijungė į įvairias smagias veiklas. Dvi savaites kiekvieną dieną jie puošėsi skirtingomis, pasirinktomis spalvomis savo klasėje. Kūrybinėse dirbtuvėlėse „Žiedų pasaka“ gamino gėlių žiedus - jais puošė mokyklą. Vykdė projektą „Ketvirtokai gali!“, kur kiekvienas galėjo pademonstruoti savo sugebėjimus pasirinktoje veikloje.

  4 klasių mokytojos Jurgita, Alma ir Giedrė

 • ŠEIMOS DIENA

  Gegužės 24 dieną mažiausieji mokyklos ugdytiniai (PUG2) sukvietė šeimos narius į šventę, kurioje skambėjo šilčiausi žodžiai seneliams ir tėveliams. O vaikų ir tėvelių užrašyti linkėjimai bei norai pakilo aukštyn.

   

  Pedagogė Ilona

 • PIEŠINIŲ FIESTA

  Gegužės 24 d. mokyklos kiemelis virto kūrybos studija.

  Antrokai surengė piešinių fiestą „Mano mokyklai – 25“. Pasiskirstę grupelėmis mokiniai kreidelėmis piešė mokyklą ir rašė jai palinkėjimus. Visas mokyklos kiemelis virto vienu didžiuliu piešiniu su daug daug besišypsančių „Saulių“.

   Mokytojos Aušra ir Elvyra

 • SAUGAUS EISMO PAMOKĖLĖ

  Saugaus eismo būrelio nariai paskutinę mokslo metų savaitę aplankė visų klasių mokinukus ir priminė, kur ir kaip saugiai pereiti gatvę mieste, ką daryti, kai, nespėjus jos pereiti, užsidega raudonas šviesoforo signalas arba pamatome artėjantį automobilį, kokie pavojai tyko, kai gatve automobiliai važiuoja keliomis eismo juostomis. Taip pat perspėjo apie pavojus užmiesčio keliuose ir davė patarimus, kaip saugiai keliauti per juos ir jais. Pamokėlės pabaigoje palinkėjo visiems mokyklos mokinukams rudenį sveikiems grįžti į mokyklas.

      

  Saugaus eismo būrelio vadovė Jurgita

 • VIKTORINA „MES – SAULĖS VAIKAI“

  Gegužės 22 d. 1a ir 1b klasėse vyko viktorina „Mes – Saulės vaikai“ skirta mokyklos 25 metų jubiliejui. Pirmokai stebėjo pateiktis, vartė metraščius, nuotraukų albumus, atsakinėjo į klausimus apie mokyklos istoriją, įvykius, faktus. Renginio pabaigoje mokinukai piešė mokyklos simbolį – Saulutę.

     

  Mokytojos Eralda ir Birutė 

 • PAŽINTIS SU REGBIU

  Gegužės 21 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (PUG2) lankėsi Regbio klube „Vairas“. Herkaus tėtis vaikams pristatė klubo veiklą ir plačiau papasakojo apie regbio žaidimą. Vaikai išbandė ne tik žaidimą, bet ir sporto inventorių. Grįžome pilni įspūdžių ir noru dar kartą ten sugrįžti.

    

  Pedagogė Ilona V.

 • NEPAKARTOJAMA TRENIRUOTĖ

  Antradienį ketvirtokai susitiko su profesionaliais treneriais Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Mokomosios treniruotės metu galėjo išbandyti savo jėgas ir galimybes įvairiose lengvosios atletikos rungtyse: trumpų ir vidutinių nuotolių bėgime, šuoliuose į tolį, į aukštį. Sportnės ugnelės netrūko niekam. Būrelis aistringiausių sporto gerbėjų jau planuoja tęsti treniruotes ir vasarą.

   

  Mokytoja Alma

 • MOKYKLOS GIMTADIENIS

                             Renginiai skirti mokyklos gimtadieniui:

  Gegužės 21 d.

  1993-2018 metų mokyklos istorijos - metraščių paroda.

  Gegužės 22 d.

  Viktorina „Mes – Saulės vaikai“.

  Gegužės 23 d.

  Kūrybinės dirbtuvės „Žiedų pasaka“.

  Gegužės 24 d.

  Piešinių fiesta „Mano mokyklai – 25“.

  Gegužės 25 d.

  Kūrybinių darbų paroda „Mano mokykla“ ir projektas „Ketvirtokai gali!”.

  Gegužės 28 d.

  Vaikų eilėraščiai apie mokyklą „Mano mokykla“. Gimtadienio dovana mokyklai „Saulytės“, bendruomenės šventė su socialiniais partneriais.

  Gegužės 29 d.

  Šventinis koncertas „Mano mokyklai - 25 metai“ „Romuvos“ progimnazijoje.

  Gegužės 30 d.

  Ekskursijų, išvykų diena.

  Gegužės 31 d.

  Mokyklos bendruomenės šventė „25“.

  Birželio 3 d.

  Šeimų šventė „Devintinės“ Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje.

   

   

 • INFORMACIJA BŪSIMIESIEMS MOKINIAMS

  Kviečiame susipažinti su mokykla ir mokytoja:

  • birželio 4 ir 5 dienomis nuo 9:00 val. iki 11:00 val. - būsimųjų pirmokų pamokėlės;
  • birželio 5 d. nuo 9:00 val. iki 11:00 val. - būsimųjų priešmokyklinukų veiklos.

  Tėvelius kviečiame į savo vaikų grupės, klasės pirmąjį susirinkimą birželio 5 d. 11:00 val.

   Laukiame Jūsų!

   

 • EDUKACINĖ PAMOKA KNYGYNE

  Gegužės 11 dieną buvome laukiami „Pegaso“ knygyne. Vaikai sužinojo, kaip atsirado raštas, kiek abėcėlė turi raidžių. Kiekvienas piešė savo vardo raidę, ją puošė, o tada visas raideles surišo į knygelę. Vaikai buvo pakvieti žaisti žodžių žaidimo. Pasibaigus edukacijai vaikai gavo dovanų po  balioną ir „Pegasiuko“ diplomą. Visi džiaugėsi apsilankymu knygyne, grįžome į mokyklą pilni įspūdžių.

   

  Pedagogė Edita Č.

 • SAULĖTA POPIETĖ

  Gegužės 10 dieną Šiaulių miesto 3-4 klasių mokiniai, dalyvavę pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, matematikos olimpiadose, buvo pakviesti į gražų renginį Jėzuitų mokykloje. Mūsų mokyklą atstovavo Airidas B., Kamėja J., Simas R., Faustas P., Modestas K., Danas K. Šiaulių Švietimo centro darbuotojai pasveikino šventės dalyvius, mokiniams įteikė padėkas. Visus linksmino Lauros studijos dainininkės ir nuostabusis Saulės personažas. Karštą popietę šventės dalyviai buvo pakviesti atsigaivinti gardžiais ledais.

   

                                                                                                                                               Mokytoja Alma J.

 • KAIP IŠVENGTI PAVOJŲ?

  Anot pasakų tyrėjos Klarisos Estes – „Pasakos - tai vaistai. <...> Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus“. Tuo gegužės 11 dieną įsitikino 2b klasės mokiniai. Etikos pamoka „Kaip išvengti pavojų?“ vyko mokyklos kiemelyje. Vaikai prisiminė pasakas: „Raudonkepuraitė“, „Vilkas ir septyni ožiukai“, „Katinėlis ir gaidelis“. Antrokai aptarė, kaip turėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, mokėsi, kaip išvengti pavojų, pasitikėti savimi ir pasiekti tikslą.

  Mokytoja Elvyra L.

 • ANTROKŲ MAMYČIŲ ŠVENTĖ

  Trečiadienio pavakarę į mokyklą sugužėjo ne tik mamytės, bet ir gausus būrys giminaičių. Matyt, žinojo, kad mokyklos salėje vyks kažkas neįprasto. Taip ir atsitiko... visus pasitiko du teletabiai: Pou ir Dipsis. Jie padėjo vaikams sukurti linksmą šventę savo mamytėms. Dainelių, šokių, eilėraščių sūkuryje teletabiai surengė mamytėms smagius išbandymus: dalyvės mokėsi šiuolaikinio šokio, kūrė ritminę kompoziciją, kuri buvo sutikta ovacijomis. Mamytės varžėsi nėrimo vašeliu, sagos siuvimo konkursuose. Šaunieji teletabiai nepamiršo ir vaikučių, išmokė keletą žaidimų. Salėje pulsavo ritmas, dainos, gera nuotaiką ir nenusakoma gerumo atmosfera. Mamytės buvo laimingos, gavusios savo vaikų rankų darbo dovanėlę – molinę glazūruotą gėlelę. Anot, mamyčių šventė pradžiugino ir suteikė daug pozityvių emocijų.

    

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • KIBIRKŠTYS – AKYSE, ŠYPSENOS – VEIDUOSE

  Kai oras geras, o pamokos jau baigtos, taip norisi atsipūsti... Vienas iš būdų - ritmas. Mokykloje svečiavosi svečiai iš Vilniaus, kurie atvežė tikrą bombą - Afrikos būgnų šou! Išmokome ne tik muzikuoti  mušamaisiais instrumentais, bet ir dainuoti afrikietiškas dainas, kurios aidėjo mokykloje net ir svečiams išvykus.

       

                                                                                                                  Muzikos mokytoja Sonata M.

 • ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

  Gegužės 3 dieną Pepė pirmokėlius ir jų tėvelius pakvietė į mokyklos salę, kur vyko „Abėcėlės“ šventė. Mokinukai dainavo, šoko, deklamavo eiles apie raideles, pavasarį, mamas, atsakinėjo į suktus Pepės klausimus. Veiklos netrūko ir tėveliams. Jie turėjo prisiminti mokyklinius laikus ir pasakyti, kelinta abėcėlėje yra jiems tekusi raidė, groti ritmą įvairiais instrumentais, šokti. Pepė dalyvius pavaišino saldumynais.

    

  1 klasių mokytojos Birutė A. ir Eralda P.

 • NETRADICINĖ PAMOKA

  „Saulės” pradinės mokyklos mokiniai nedažni svečiai Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Šią savaitę centre vyko netradicinė kūno kultūros pamoka trečiokams. Erdvus stadionas, platūs bėgimo takai vaikams labai patiko.

  Mokytojas Mantas B. 

 • SVEIKINAME SAVO MAMĄ

  Artėja Motinos diena, visi skubame pasveikinti brangiausią žmogų... Gegužės 4 d. PUG1 ugdytiniai savo eilėmis, dainomis, šokiu, mažomis dovanėlėmis pasveikino savo mamytes. Vaikams buvo gera regėti mamos veidą pasipuošusį šypsena ir jų spindėte spindinčias akis. Po koncerto vaikai pakvietė savo mamas į portretų parodėlę. Dar ilgai mamų širdyse išliks vaikų išsakyti gražūs žodžiai ir skambus juokas.

    

  Pedagogė Edita Č ir Lina P.

 • „TŲ VARDŲ SKAMBUMAS, TŲ RAIDŽIŲ GRAŽUMAS"

  1b klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamoką įvairia technika dekoravo pirmąsias savo vardo raides: gėlytėmis, šiaudeliais, siūlais, medžiaga, plastilinu... Vaikų kūrybiniai darbai nuo kovo 16 dienos puikavosi Medelyno progimnazijoje surengtoje parodoje. Balandžio 30 dieną penki pirmokai dalyvavo šioje mokykloje vykusioje konferencijoje „Tų vardų skambumas, tų raidžių gražumas“. Vaikai papasakojo draugams apie savo vardų reikšmę, kilmę, išklausė kitų dalyvių pasisakymus, lankėsi parodoje. Konferencijos organizatoriai visus dalyvius apdovanojo padėkos raštais bei saldžiais prizais.

      

  Mokytoja Birutė A.

 • Informacija apie pirmųjų klasių komplektavimą 2018-2019 m.m.

  Skelbiamas gautų prašymų į naujai formuojamas pirmąsias klases 2018-2019 m.m. bei laisvų vietų skaičius. Gauta - 53 tėvų prašymai į pirmąsias klases. Laisvų vietų pirmose klasėse yra 13.

  Nuo 2018 metų gegužės 1 d. priimami prašymai į laisvas vietas.

   

 • Edukacinis rytmetys „Žaismingas ir stebuklingas knygų pasaulis“

  Balandžio 25 d. Šiaulių miesto Aido bibliotekos filiale PUG1 ugdytiniai dalyvavo edukaciniame rytmetyje „Žaismingas ir stebuklingas knygų pasaulis“. Knygose telpa visas pasaulis: gražios ir pamokančios istorijos, nuostabūs piešiniai. Vaikams labai patiko vartyti pasakų knygeles. Pasakos moko reikšti jausmus, lavina vaizduotę, kviečia svajoti. Bibliotekininkė atkreipė vaikų dėmesį, kad knygelės susidėvi, suplyšta, jas reikia suklijuoti, saugoti, negalima mėtyti kartu su žaislais. Knygas reikia mylėti kaip savo mamą. Šis edukacinis rytmetys suteikė ne tik daug džiaugsmo, gerų emocijų, bet ir praplėtė vaikų akiratį.

    

  Pedagogė Lina P.

 • Darželinukai svečiavosi mokyklos bibliotekoje

  Pirmadienį sulaukėme svečių iš lopšelio – darželio „Rugiagėlė“. Darželinukai svečiavosi bibliotekoje. Jie vartė paveikslėlių knygeles, deklamavo išmoktus eilėraštukus, žaidė stalo žaidimus, mokėsi kaip elgtis bibliotekoje. Vaikai jautėsi mokykloje tikrais bibliotekos lankytojais ir skaitytojais.

  Bibliotekininkė Felicija J.

   

 • ,,Aš – už švarią žemę"

  Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai mokyklos lauko klasėje surengė piešinių parodą ,,Aš – už švarią žemę", kurios tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, ugdyti domėjimąsi aplinkosauginėmis problemomis. Savo piešiniuose jie skatino draugus nemėtyti šiukšlių, džiaugtis bundančia gamta. Lauko klasę ugdytiniai papuošė įvairiaspalvėmis gėlėmis.

     

  Pedagogės Ilona V. ir Lina P.

 • Evakuacija

  Balandžio 20 dieną mokykloje vyko funkcinės civilinės saugos pratybos. Pratybų metu buvo nuspaustas pavojaus mygtukas, pastebėjus tariamą gaisro židinį. Mokiniai, išgirdę gaisrinės signalizacijos sireną, vadovaujami mokytojų paliko mokomąsias patalpas ir susirinko susirinkimų vietoje mokyklos kieme. Evakuacija truko apie 4 minutes. Pratybos savo tikslą pasiekė. Mokiniai prisiminė saugaus elgesio taisykles galimo gaisro metu.

   

 • Išvyka į ugniagesių gelbėjimo stotį

  Balandžio 19 dieną PUG2 ugdytiniai lankėsi Šiaulių apskrities ugniegesių gelbėjimo stotyje. Ekskursiją vedė ugdytinio Beno tėvelis. Vaikai apžiūrinėjo ugniagesių darbo patalpas, rūbus ir, žinoma, ugniagesių automobilius. Išsiaiškino kuo skiriasi automobiliai ir ko reikia, kad taptum ugniagesiu. Po šios ekskursijos norinčių tapti ugniagesiais buvo nemažai.

     

  Pedagogė Ilona V.

 • Patyriminio ugdymo (STEAM) diena

  2b klasės mokiniai smalsūs ir žingeidūs. Jiems patinka atlikti įvairius bandymus, tyrinėti daiktų ir reiškinių savybes. Tuomet vaikai patiria daugiausia gerų emocijų, įgauna naujų žinių ir įgūdžių. Pažintinės dienos metu mokiniai stebėjo kuo skiriasi augalai, augantys saulės šviesoje ir šešėlyje, aiškinosi kur pradingo kiaušinio lukštas? Antrokai atliko bandymus su balionais: panaudodami actą ir sodą juos pripūtė bei pradūrė ir nesusprogdino!

   

  1a klasės mokinukai klasėje atliko įvairius bandymus: mėgino nesušlapę rankų ištraukti iš vandens monetą, stebėjo, kiek ilgai, negaudama oro, dega žvakė. Vaikai į vilnonį drabužį įelektrino balioną, rašiklį ir su jais traukė popieriaus skiauteles, siūlus. Pirmokai tirpino cukrų, įmetė į vandenį kreidą ir išsiaiškino, kodėl į viršų kyla burbuliukai. Lauke su lupomis tyrinėjo medžio žievę, pumpurus, skaičiavo žydinčias gėles, mokėsi pagal saulę nustatyti pasaulio kryptis.

  3b klasės mokiniai iš pat ryto ruošėsi tapti gamtos detektyvais. Klasėje stebėjo vaizdinę medžiagą, aptarė pavasario požymius. Vėliau, nešini „Gamtos detektyvo“ užrašais, pasklido po mokyklos kiemą. Trečiokai labai nustebo, kad pavasario požymių jau išties daug: sužaliavo beržas, didžiulius pumpurus sukrovė kaštonas, šermukšnis, liepa, pražydo tulpės, atokaitoje pirmus žiedus išskleidė pienės, iš tolo mėlynuoja žydrės. Vaikai pastebėjo bėgančią skruzdėlę, skrendančią kamanę, šliaužiančią sraigę, medyje čiulbančius varnėnus. Pavasaris jau čia!

      

  PUG1 klasės mokinukai ieškojo pavasario požymių „Beržynėlio“ parke. Pažintinės dienos metu mokiniai stebėjo beržo kamienu ropojančias skruzdes, žolėje ropojančius vabaliukus, klausėsi varnėnų švilpavimo. Vaikai, liniuočių pagalba matavo žolės aukštį. Stebėdami atbundančią gamtą, vaikai patyrė daug gerų emocijų.

    

  4c klasės mokiniai ketvirtadienį mokėsi kuriant, eksperimentuojant, atrandant. Įgijo naujų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių dirbdami grupėse. Susikūrė laiko mašiną ir išvyko ieškoti nuotykių į nuotolinę kelionę. Vieni nukeliavo į akmens amžių, kiti lankėsi kunigaikščių menėse, treti skriejo į ateitį po šimto metų, o tiems, kam nepavyko toliau nuskristi, susirado įdomios veiklos ir šiandieniniame mūsų gyvenime. Smagu buvo pasidalinti kelionių įspūdžiais. Patyriminio ugdymo (STEAM) dienos veiklas vainikavo fantastiški eksperimentai: pagamino ir ragavo sveiką limonadą, džiaugėsi plaukiojančia medūza, o spalvotas putų šou sužavėjo puikiausiu spalvų reginiu. 

      

  Mokytojos:Elvyra L., Eralda P., Vida P., Lina P., Alma J.

 • Priešmokyklinuko mokyklėlė

  Balandžio 18 d. Šiaulių apskrities P.Višinskio bibliotekoje organizuotas koncertas „Priešmokyklinuko mokyklėlė“, kuriame miesto priešmokyklinio ugdymo vaikai dainavo, šoko, įsikūnijo į įvairius pasakų personažus, žvėrelius, žiūrovus linkmino trumpais vaidinimais. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos mažiausieji, jie pristatė daineles „Geltoni kamuoliukai“ ir „Šviečia saulytė“, stebėjo kitų dalyvių nuotaikingus pasirodymus.

   

  Pedagogės Ilona Virmauskienė ir Lina Povilaitienė

 • Popietė „Mes iš H.K.Anderseno pasakų“

  Ar galima įsivaizduoti vaikystę be knygų ar Hanso Kristiano Anderseno pasakų?

  Galima, tačiau nelabai norisi. Kaipgi be fantazijos, nuotykių ir išbandymų, šviesaus liūdesio ir pasakojimuose tykiai slypinčios išminties? Mokyklos ketvirtokai balandžio 17 d. paminėjo Tarptautinę Vaikų knygos dieną ir prisiminė H.K.Anderseno gimtadienį: žiūrėjo vaizdo medžiagą, sprendė kryžiažodį, rebusą, prisiminė pasakų herojus, spėliojo kūrinius. Anderseno istorijos mus lydi visur. Ir patys kartais esame bjaurieji ančiukai, dar nežinantys, kad galime tapti gulbėmis, ir nepatiklūs imperatoriai, ir mylinčios undinėlės, ir iš vietos į vietą aplinkybių nešamos coliukės. Tai, kad šio rašytojo gimtadienis pasirinktas kaip Vaikų knygos diena, kad jo vardu pavadintas pagrindinis pasaulinis apdovanojimas už kūrybą vaikams, rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiriama šiam didžiam menininkui.

   

  Bibliotekininkė Felicija Jocienė

 • „Judu, žaidžiu – sveikas esu“

  Balandžio 12 dieną ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo Visuomenės sveikatos biuro organizuojamame rytmetyje „Judu, žaidžiu – sveikas esu“, kuris vyko Šiaulių sporto manieže. Renginys buvo skirtas paminėti „Sveikos mokyklos“ 25-mečio sukaktį. Vaikai dalyvavo ne tik judriuose žaidimuose, bet ir atliko praktines, kūrybines užduotis, jie buvo apdovanoti biuro dovanėlėmis.

   

 • Miesto pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybos

  Balandžio 12 dieną Šiaulių Jaunųjų technikų centre vyko konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybos, kuriose dalyvavo mūsų mokyklos komanda: Jokūbas Čirvinskas (1a kl.), Klaidas Dilda (2b kl.), Noris Buivydas (3c kl.), Erikas Da Silva Guerra Teikseira (4c kl.). Mokiniai rungėsi penkiose rungtyse: „Kelio ženklai“, „Vaizdo užduotys“, „Kelių eismo taisyklės“, Atšvaitų praktinis naudojimas“, „Perėjimas per gatvę pėsčiųjų perėjoje“.

  Sudėtingiausia buvo taisyklingai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje, nes kiekvieną kartą situacija miesto perėjose (užduotis buvo atliekama mieste) - skirtinga ir nepakartojama. Mūsų mokyklos komanda šioje rungtyje pademonstravo puikius praktinius įgūdžius. Visas rungtis mokinukai atliko labai gerai. Užduotis vertino apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Nekantriai laukiame miesto varžybų rezultatų. Dėkojame mokyklos komandos nariams Jokūbui, Klaidui, Noriui, Erikui, kurie puikiai atstovavo „Saulės“ pradinę mokyklą.

    

  Mokytoja Jurgita Klastaitienė

 • Mėgstamiausia sporto šaka 3b

  3b vyko klasės valandėlė „Mėgstamiausia sporto šaka ir sportininkai“. Mokiniai pristatė savo mėgstamiausius sportininkus ir sporto šaką, demonstravo nuotraukas, susipažino su sportiniais laimėjimais. Trečiokai, kurie lanko sporto treniruotes, atsinešė sportinę aprangą, batelius, sportinį inventorių, taures ir iškovotus medalius, nuotraukas, straipsnių iškarpas. Vaikai demonstravo sportinius pratimus, elementus, ragino visus sportuoti ir mankštintis.

     

  Mokytoja Vida Plechavičienė

 • Visuotinė mankšta mokyklos kieme

  Penktadienį pirmoji pamoka prasidėjo mankšta mokyklos kieme, kurią pravedė mažiausieji - priešmokyklinukai. Skambant muzikai, mokiniai ir mokytojai atliko žaismingus pratimus. Mūsų mokyklos mokiniai žino, kad mankšta optimistiškai ir energingai nuteikia visus dienai, pažadina, pakelia nuotaiką. Vos 10 minučių judėjimo pakanka, kad į mokyklą ar į darbą žingsniuotume gerai nusiteikę. Rytinė mankšta – tai vienas sveiko gyvenimo būdo ugdymo pavyzdžių, atliekama reguliariai ir sistemingai, be prievartos - žaidimo būdu, ji visuomet atliekama prieš pusryčius, tai geras kokybiškas apšilimas, kurio metu turi sušilti kūnas.

  Pedagogė Ilona Virmauskienė

 • Vandens diena

  Kovo 27 dieną mokykloje buvo paminėta Pasaulinė vandens diena. Šią dieną įvairiose šalyse siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai, vaidmenį gamoje. Klasės pasipuošė mažais vandens lašeliais – padėka vandeniui. Priešmokyklinukai atliko eksperimentus su vandeniu, išsiaiškino kuo kvepia vanduo, sužinojo ar turi vanduo formą, kūrė plakatus. Mokyklos trečiokai dalyvavo viktorinoje „Vanduo“, kurią organizavo visuomenės priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė. Viktorinos metu mokiniai dalijosi žiniomis apie vandenį ir jo naudą tiek žmogui, tiek gamtai.

   

  Pedagogė Ilona Virmauskienė

 • „Būk saugus ir sveikas“

  Mūsų mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla - įgyvendina programą ,,Būk saugus ir sveikas“. Programos tikslas - formuoti mokyklos bendruomenės sveikos gyvensenos įgūdžius, ugdant atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Laukimas pavasarinės nuotaikos mokykloje atkeliavo į kiekvieną klasę: palangės pasipuošė daigynais (gėlių, daržovių daigais vazonėliuose, išdygo prieskonių daržas). Mokiniai jau sausio mėnesį sėjo sėklas, stebėjo kaip iš sėklos išauga augalas, tyrinėjo jų augimo tarpsnius ir fiksavo stebėjimo kalendoriuje, paveikslėliuose, piešiniuose, dėliojo augalo augimo liniją. Mokytojai siekė padėti vaikams pažinti ir suprasti supantį pasaulį jį stebint, tyrinėjant, sudarant palankias aplinkybes svarbiausiems pažinimo pasiekimams įgyti. Kovo 27 dieną 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja Elvyra Labanauskiene vaišino priešmokyklinukus „Žaliosios palangės“ derliumi – svogūnų laiškais. Mažieji pradžioje nedrąsiai juos ragavo, bet vėliau gyrė, kad labai skanu. Vaikai džiaugėsi galėdami bendradarbiauti ir dalintis.

    

  Pedagogė Ilona Virmauskienė, mokytoja Elvyra Labanauskienė

 • Vokalinis ansamblis respublikiniame festivalyje „Paukščiai“

  Mokyklos dainorėliai dalyvavo respublikiniame vaikų ir jaunimo muzikos festivalyje „Paukščiai“, kuris vyko Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje. Dainavimo studijos mokiniai, savo daina, papasakojo istoriją apie paukščius, kurie ankstų rytą sulėkė į turgų - kas sliekų, kas spurgų, o kas ir lizdui spynos nusipirkti. Festivalio dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, atminimo dovanėlės ir saldūs prizai.

     

  Mokytoja Sonata Markušenkienė 

 • Vokalinis ansamblis laimėjo III vietą respublikiniame konkurse

  Kovo 22 dieną dainavimo studijos mokiniai išvyko į Alksniupių pagrindinės mokyklos organizuojamą Lietuvos pagrindinių mokyklų mokinių dainos festivalį – konkursą „Dainuoju pavasarį“. Konkurse dalyvavo kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Kėdainių, Raseinių, Radviliškio ir kt. Mokyklos vokalinis ansamblis atliko dvi daineles: „Paukščių turgus“ ir „Devintam aukšte“. Mažosios žvaigždutės visus nustebino ne tik balsais, bet ir energija bei užsidegimu. Komisijos nariai po ilgų svarstymų nusprendė mūsų atlikėjams skirti prizinę – trečią vietą. Vaikai ir mokytoja buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, pavaišinti saldumynais ir kitais užkandžiais.

     

  Mokytoja Sonata Markušenkienė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – „Aš ir patyčios“

  Minint priešpaskutinę Veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ dieną buvo kalbama apie patyčias, jų kilmę, priežastis ir jausmus, kuriuos sukelia patyčios bei jų nebuvimas. Mokytojos užsiėmimų metu naudojo „Vaikų linijos“ parengtas pagalbines priemones: lankstinukus, užduotėles, skrajutes ir pan. Kartu su vaikais išbandė interaktyvų testą „Įveik patyčias“ bei  rengė motyvacinius plakatus su užrašais „Šypsena tave puošia“, „Sėkmės!”, kurie puoš mokinių klases ir primins, jog atkaklumas, meilė sau ir aplinkiniams visuomet dovanoja šypseną!

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“

  Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (PUG2) bendradarbiauja su „Romuvos“ progimnazijos bendraamžiais. Kovo 21 dieną „Saulės“ priešmokyklinukai buvo pakviesti į viktoriną „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Vaikai atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis, apsikeitė simbolinėmis dovanėlėmis. Grįžome labai laimingi ir pilni įspūdžių.

   

  Pedagogė Ilona Virmauskienė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“– „Spalvotos kojinės“

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė trečiąją veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ dieną sutiko mūvėdama skirtingomis ir spalvotomis kojinėmis. Tokiu būdu vaikai, pedagogai ir net tėveliai išreiškė solidarumą žmonėms su Dauno sindromu. Labai džiaugiamės mokyklos bendruomenės nariais, kurie prisijungė prie akcijos „Spalvotos kojinės“ ir dar kartą padėjo visai bendruomenei suprasti, jog nepaisant visų mūsų skirtumų – mes visi esame lygūs!

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Žemės diena

  2018 m. kovo 20 d. mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG1) vaikai, dalyvavo Šiaulių miesto renginyje „Žemės diena 2018“. Jos metu vaikai dalyvavo linksmoje mokomojoje pamokėlėje apie rūšiavimo svarbą. Sužinojo kokias šiukšles reikia mesti į kokios spalvos konteinerius.Apdovanoti ir smagiai nusiteikę, vaikai sutiko pavasario lygiadienį, sužinojo apie Žemės saugojimą ir branginimą, nes tik ją vieną teturim.
   
   
  Pedagogė Lina Povilaitienė
 • Aplinkosauginė konferencija

  Kovo 20 dieną mokykloje vyko Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių konferencija „Aplinkos būklė priklauso nuo mūsų visų“, kurioje dalyvavo mokiniai iš „Romuvos“, Zoknių, Vinco Kudirkos, „Rasos“, „Juventos“, Ragainės, Medelyno progimnazijų, Logopedinės mokyklos bei „Saulės“ pradinės. Konferencija prasidėjo skambant muzikai, įnešant Žemės vėliavą. Mokyklos socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė pasveikino visus dalyvius, palinkėjo saugoti ir puoselėti Lietuvos gamtą.Konferencijos metu išklausyta apie 30 mokinių pranešimų įvairiomis temomis: „Myli gamtą? Nenaudok plastikinio maišelio!“, „Augame atsakingi aplinkos saugotojai“, „Noriu būti sveika“, „Išsaugokime nors vieną medį“. Savo pranešimuose mokiniai pristatė atliktus tyrimus ir projektus apie vandens svarbą, atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų pritaikymą. Pranešėjai, kartu su savo mokytojomis, įvardijo veiklas, kuriomis prisideda prie švarios aplinkos išsaugojimo: skatina savo šeimos narius rinktis prekes, pažymėtas „ekologine etikete“, tinkamai rūšiuoja buitines atliekas, rinkdami makulatūrą išsaugo medžius, juos sodina, prekybos centruose perka ne supakuotas, o sveriamas daržoves ir vaisius, naudoja produktus, paženklintus etikete „Ozonui nedarantis žalos“. Į mokyklą, darbą arba aplankyti savo draugų važiuoja dviračiu arba, kiek įmanoma dažniau, naudojasi viešuoju transportu. Prieš išeidami iš kambario išjungia šviesą, televizorių ir kompiuterį. Konferencijos pabaigoje dalyviai pritarė visiems žinomoms mintims, jog kiekvienas mūsų turime puikias sąlygas tausoti ir keisti supančią aplinką, keistis pats ir keisti savo gyvenimo būdą, galvojant ne tik apie dabartį, bet ir apie ateitį.

      

  Mokytojos Birutė Atutienė ir Birutė Cironkienė

 • Akcija „Ateitis mūsų rankose“

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla dalyvavo Šiaulių kultūros centro organizuojamoje akcijoje „Ateitis mūsų rankose“ skirtoje prisijungti prie globalių šalies problemų sprendimų paieškų ir raginimo pradėti atsakymų ieškoti nuo savęs. Mokiniai prie mokyklos fotografavosi su akciją žyminčiomis raidėmis, miesto renginio akcijos akimirkos yra čia...

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – „Kino popietė“

  Minint antrąją prevencinės akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ dieną, klasėse organizuota „Kino popietė“. Vaikai, kartu su savo klasių mokytojais, žiūrėjo filmą „Gerumo stebuklas“. Filmas yra apie berniuką Ogį, būsimą penktoką, kurio išskirtinis veidas aplinkiniams yra tarsi magnetas. Vieni berniuku šlykštisi, kiti prie jo kabinėjasi, tačiau tarp daugybės mokinių atsiranda keletas nebijančių bendros nuomonės ir ištiesiančių Ogiui draugystės ranką. Po filmo vaikai diskutavo apie patyčias ir priežastis dėl kurių jos dažniausiai yra pradedamos – akcijos tikslas buvo padėti vaikams suprasti, jog tikrasis grožis visuomet slypi viduje.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – „Kaip tu jautiesi?“

  Kovo 19 d. Lietuvoje startavo jau 9 „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai sutiko su nauju „gyventoju“ savo klasėje – emocijų plakatu „Kaip tu jautiesi?“. Visos mokyklos klasės pasipuošė plakatais, siekiant ugdyti vaikų emocinį žodyną ir savo jausmų suvokimą, kuris, tikėtina, padės sumažinti patyčių apraiškas tarp vaikų. Mokytojai plakatus naudos prieš ir po pamokų, aptars vaikų emocinę būseną, savijautą – kiekvienas vaikas įvardins arba užrašys savo emociją, kurią atlieps jų klasės mokytoja.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Kūrybinių darbų paroda „Antrasis daiktų gyvenimas“

  Mokyklos mokiniai supranta, jog reikia saugoti gamtą, aplinką, kurioje gyvena. Jie stengiasi nešiukšlinti, rūšiuoja buitines atliekas, jas panaudoja keletą kartų, pasidarydami įdomių ir reikalingų daiktų. Vykdant Gamtosauginių mokyklų programą, šių metų kovo 12-25 dienomis, surengta darbelių iš antrinių žaliavų paroda. Mokiniai mokykloje ir namuose, kartu su tėveliais gamino darbelius iš kartoninių dėžučių, plastikinių butelių, vienkartinių plastikinių šaukštelių, laikraščių, spalvotų popierėlių, pakuočių. Vaikai sukonstravo įvairiausius robotus, mašinas, baldelius, paveikslėlius, namus, žmogiukus, gėles, vazas, dviratį... Visi darbeliai eksponuojami mokyklos aplinkoje - galerijose, koridoriuose, vėliau įdomiausi eksponatai džiugins Dainų mikrorajono „Aido“ bibliotekos filialo vaikų skyriaus lankytojus.

    

  Mokytoja Birutė Atutienė 

 • „Spalvotos kojinės“

  „Pasaulis labai įvairus ir margas. Jame norime jaustis visi saugūs ir laimingi.“

  Kovo 21 dieną kviečiame visus prisijungti prie akcijos „Spalvotos kojinės“ skirtos išreikšti solidarumą žmonėms su Dauno sindromu. Raginame ne tik Jus tą dieną mūvėti skirtingas kojines, bet tokiomis papuošti ir savo vaikus! Daugiau informacijos apie organizuojamą akciją rasite skelbime.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Verbų rišimo pamokos

  Verbos rišimas – metus trunkantis ir vis pasikartojantis ritualas. Jis prasideda nuo rankų žemėje ir kyla vis aukštyn, kol išauga į verbą. Nuo sėklos žemėje, daigo, žydėjimo link, po to – brandaus žiedo išlaikymo ir įgudusio įpynimo verboje. Visą šį ritualą jungia darbas ir tikėjimas augalo galia, kuri duoda pradžią kūriniui. Rišdami verbas, pratęsiame jų gyvenimą ir išreiškiame savo jausmus... Kovo 13 d. 17.30 val. į mokyklą rinkosi klasių tėvų atstovai, pedagogai išmokti rišti verbas. Juos mokė tautodailininkė Vita Kuktienė. 

      

 • Edukacinė išvyka į Žaliūkių malūnininko sodybą

  Kovo 9 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (PUG-1) lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje ir stebėjo duonos kepimą. Vaikai sužinojo koks sunkus duonelės kelias, kol ji patenka ant mūsų stalo. Vaikai minkė tešlą, padėjo kepti ir gardžiavosi iškepta duonele. Mokiniai sužinojo apie Lietuvos krašto etnokultūrą ir jos paveldą.

    

  Mokytoja Lina Povilaitienė

 • Skaitome šiuolaikiškai

  Kas slypi giliame Triušio urve? Kodėl varnas panašus į rašomąjį stalą?  Stebuklų šalyje gali gerokai ūgtelėti atsikandęs pyragaičio, čia gudriai šypsosi Češyro katinas, o beprotiškos arbatėlės metas niekad nesibaigia. 4c klasės mokiniai leidosi į nepamirštamą kelionę su Alisa. Skaitydami Lewiso Carrollio knygą „Alisa Stebuklų šalyje“ ketvirtokai išbandė įvairius šiuolaikiško skaitymo būdus. Vieni „Vyturio” skaitmeninių knygų bibliotekoje skaitė per mobiliuosius telefonus, planšetinius ar stalinius kompiuterius, kiti rinkosi popierinę knygą. Savo skaitymo patirtis ir nuomonę aptarė klasės valandėlės metu. Fantastiški Alisos nuotykiai nepaliko abejingų, mokiniai savo įspūdžius perteikė ne tik žodžiu, bet ir iliustracijomis.

  Mokytoja Alma Jocienė

 • 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiada

  Vasario 27 d. mokykloje vyko 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiada. Joje dalyvavo 6 trečių ir 4 ketvirtų klasių mokiniai. Mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus apie Saulės sistemą, gyvūniją, augaliją, vandenį, ekologiją, žymius žmones, istorinius įvykius ir kt. Daugiausia taškų surinko ir I vietą laimėjo Simas Rupeikis (3b kl.) ir Faustas Pivoriūnas (4c kl.).

  II vieta skirta Emiliui Valančiui (3b kl.) ir Modestui Kaušiui (4b kl.). III vietą laimėjo Dominykas Pivoriūnas (3b kl.) ir Anna Sutkutė (4c kl.). Už stropumą, paaukotą laisvalaikį, įgyjant naujų žinių, gilesnio supratimo bei gebėjimų įteiktos padėkos Patrikui Misiui (3c kl.), Lukui Noraičiui (3a kl.), Eimantui Varanauskui (3a kl.), Danui Kanišauskui (4b kl.).

  II-ame etape, Šiaulių miesto 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiadoje Simas, Faustas ir Modestas atstovaus mūsų mokyklą. Linkime sėkmės! 

  Mokytojos Vida Plechavičienė, Alma Jocienė

 • IDĖJŲ DIENA MOKYKLOJE

  2018 m. kovo 8 - 9 dienomis „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko „Idėjų diena“. Mokiniai kūrė, siūlė ir užrašė savo idėjas pagal pateiktas temas: „Idėjos klasei“, „Idėjos mokyklai“, „Idėjos miestui“ .  

   

  AČIŪ visiems už nuostabias idėjas!

  Informaciją parengė 4A klasės mokytoja Giedrė Nemaniūnaitė

 • Integruota veikla JAV ir Lietuvos draugystė vėliavose

  Kovo 7-osios rytą į Amerikos skaityklą sugužėjo 3c klasės mokiniai su mokytoja Birute Cironkiene ir anglų kalbos mokytoja Ilona Ragažinskiene. Vaikai domėjosi, kaip bibliotekoje atsirado Amerikos skaitykla, kuo ji išsiskiria, ką joje galima rasti ir nuveikti. Žinoma, kaipgi be pačios Amerikos! Pradinukai karštai diskutavo apie šią šalį, pasirodo, keli jau yra ten buvę ir laisvai susikalbėjo angliškai. Su vaikais buvo aptarta JAV vėliava, žvaigždučių ir linijų reikšmė, prezidentai, valstijos ir pats gyvenimas Amerikoje.

  Paminėdami JAV ir Lietuvos draugystę bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, vaikai kibo į darbą ir šią draugystę pavaizdavo piešdami JAV ir Lietuvos vėliavas. Mokiniai parodė visą savo kūrybiškumą ir išmonę, tad vėliavų variacijų netrūko!

   

 • Erasmus+ tarptautinis partnerių susitikimas

  2018 m. kovo 10-16 dienomis mokyklos pedagogai: Ilona Virmauskienė, Jurgita Klastaitienė, Ilona Ragažinskienė, Loreta Ubavičienė dalyvaus antrajame susitikime, kurio metu bus pristatytos atliktos veiklos:

  • ketvirtokai vadovaujami mokytojos Giedrės Nemaniūnaitės kūrė du herojus, pagal kuriuos buvo sukurti pasakojimai, 2 geriausieji atrinkti ir išversti į anglų kalbą bus pristatyti Rumunijoje projekto dalyviams, partneriams;
  • mokiniai papuošė 5 marškinėlius su vaikų piešiniais ir angliškais užrašais ant jų;
  • pedagogai susitikimo metu pristatys ne tik mokinių atliktus darbus, bet ir lietuviškus patiekalus bei lietuvių liaudies dainą.

  Šis projektas suteikia galimybę mokyklos bendruomenei įgyti tarpkultūrinio bendravimo ir bendradarbiavimo patirties.

   

 • 4 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai

   

  Kovo 6 d. mokykloje vyko 4 klasių mokyklinė anglų kalbos olimpiada. Nugalėtojais tapo: 4c Da Silva Guerra Teikseira Erikas, 4b Šimaitis Lukas, 4a Bagdonaitė Adrija.

  Erikas Da silva Guerra Teikseira reprezentuos mūsų mokykla Šiaulių miesto anglų kalbos olimpiadoje.

  Mokytoja Ilona Ragažinskienė

 • Kaziuko mugė

  Kovo 2 d. į mokyklą atkeliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Klasių mokinius aplankė Kazytės, surengusios foto sesijas, pateikusios mokiniams linksmas užduotis. O po pamokų mokyklos salėje stalai buvo nukrauti mokinių darbeliais, mamų, močiučių keptais gardumynais. O pardavėjai ir pirkėjai kokie buvo puikūs! Prisipirkę darbelių, gardumynų, pasivaišinę vaisine arbata, su gera nuotaika išskubėjome namo.

   

  Mokytoja Giedrė Nemaniūnaitė

 • Literatūrinė popietė „Iš kokių mes pasakų?“

  Vasario 28 dieną mažieji mokyklos mokinukai buvo pakviesti į literatūrinį renginį „Iš kokių mes pasakų?“.

  Popietės metu, vartydami knygas, vaidindami, įmindami mįsles, piešdami, dėliodami dėliones visi keliavo po stebuklingą pasakų pasaulį, kuriame gyvena karaliai ir karalienės, slibinai ir burtininkai, stebukladariai ir našlaitės. Kiekviena komanda prisistatydama vaidino pasaką, spėjo, kokiose pasakose kokie veikėjai gyvena, atpažino ir spalvino pasakų veikėjus.

  Neveltui sakė Justinas Marcinkevičius: „O pasaulis gražesnis, daug gražesnis, kada jame yra vietos pasakai. Ir žmonės geresni“.


  Mokytojos Vida Plechavičienė, Elvyra Labanauskienė

 • Kaziuko mugė

 • „Gražiausi žodžiai Lietuvai“

  Vasario 20 dieną, priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinis, Jonas Miniauskas, dalyvavo Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurse ,,Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Konkursas skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Berniukas deklamavo  Juozo Nekrošiaus eiles ,,Kaip surasti Lietuvą“. Jonas pateko į II etapą, kuris vyks Povilo Višinskio bibliotekoje ir  apdovanotas padėkos raštu. 

    

 • Vasario 16-osios paminėjimas mokykloje

  Vasario 15 dieną mokykla mirgėte mirgėjo trispalvėmis, mokiniai ir mokytojai pasipuošė lietuviška atributika. Mažieji, Lietuvos nepriklausomybės atminimo šimtmečiui paminėti, deklamavo eiles, šoko, grojo instrumentais, dainavo daineles. 100-mečio koncertą užbaigė vieningai atlikta E.Masytės daina „Laisvė“. Visi garsiai ir užtikrintai ištarė:

  DŽIAUGIUOSI, KAD ESU LIETUVIS!“

  Muzikos mokytoja Sonata Markušenkienė

 • „Tu, Lietuva, mana!”

  Vasario 15 dieną vyko liaudies dainos sąspietis. Didžiulis būrys Šiaulių ir aplinkinių miestelių jaunimėlio sugūžėjo į PC Akropolis. Vaikai vieningai atliko lietuvių liaudies dainą „Tu, Lietuva, mana!”. Renginys – skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Dainavimo studijos mokiniai puikiai atstovavo savo mokyklą ir pademonstravo tautiškumą bei meilę tėvynei. Po renginio šventė tęsėsi – mokiniai kartu su muzikos mokytoja keliavo į piceriją atšvęsti Lietuvos gimtadienio ir pasidalinti įspūdžiais.

     

  Muzikos mokytoja Sonata Markušenkienė

 • „Šalis ta – Lietuva vadinas...“

  Visą šią savaitę mokykloje tęsiamas projektas „Šalis ta – Lietuva vadinas...“, atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Buvo pravesta viktorina „100 klausimų apie Lietuvą“. O vasario 15 –ąją dieną vyko renginys „Gražiausias dainas ir eiles skiriu Tau, Lietuva“. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo ir grojo. Renginys baigėsi smagia skanduote „Mes džiaugiamės, kad esame lietuviai“.

       

  Mokytojos Giedrė Nemaniūnaitė ir Jurgita Klastaitienė

 • Lietuvių kalbos 3 – 4 klasių mokinių olimpiada mokykloje

  Vasario 12 d. mokykloje vyko 3 – 4 klasių mokinių mokyklinė lietuvių kalbos olimpiada. Pritaikydami įgytas žinias ir gebėjimus mokiniai atliko nelengvas užduotis. Dėkojame dalyviams ir džiaugiamės nugalėtojais: Kamėja Juozapaityte (3b) ir  Adrija Bagdonaite (4a)

  Nugalėtojų laukia atsakingas laikotarpis – pasiruošimas miesto 3 – 4 klasių lietuvių kalbos olimpiadai.

  Mokytojos Birutė Cironkienė ir Giedrė Nemaniūnaitė

 • 3 – 4 klasių mokyklos matematikos olimpiada

  Vasario mėnesį mokykloje vyko 3 – 4 klasių mokyklos matematikos olimpiada. Joje dalyvavo stipriausieji kiekvienos klasės mokiniai. Tarp trečiokų stipriausi buvo Airidas Butkus (I vieta), Simas Rupeikis (II vieta), Nojus Degutis ir Patrikas Misius (III vieta). Ketvirtokų tarpe stipriausi - Faustas Pivoriūnas (I vieta), Goda Atkucevičiūtė (II vieta), Adrija Bagdonaitė ir Modestas Kaušius (III vieta).

  Sveikiname nugalėtojus ir visiems dalyviams linkime sėkmės!

  Mokytojos Jurgita Klastaitienė ir Loreta Ubavičienė 

 • Draugystės pamokėlė

  Vasario 15 d. į draugystės pamokėlę mokyklos ketvirtokai pasikvietė PUG1 ugdytinius. Vyresnieji  mažiesiems draugams pristatė Lietuvai skirtus kūrybinius darbelius, deklamavo savo sukurtus posmus, kartu gamino širdeles. Spalvingas širdeles mažieji draugai parsineš namo. Tai bus jų dovana tėveliams ir Lietuvos atkūrimo šimtmečiui.

  Mokytoja Alma Jocienė ir pedagogė Lina Povilaitienė

 • 3b klasės mokiniai švenčia Lietuvos šimtmetį

  Visa Lietuva iškilmingai ruošiasi švęsti Lietuvos Nepriklausomybės 100-metį. 3b klasės mokiniai savo pagamintais darbeliais puošė mokyklos kiemą, klasę, galerijas: visi kirpo trispalves širdeles, paukštelius, gėles, kurios simbolizuoja nepriklausomos Lietuvos vėliavos spalvas ir gaminovėliavėles. Mokiniai kūrė eilėraščius, piešė piešinius, skirtus gimtinei Lietuvai. Kiekvieno vaiko širdelėje gyvena pasididžiavimas - „Aš esu Lietuvis“.

   

  Mokytoja Vida Plechavičienė

 • „Dailus raštas akį glosto“

  Vasario 9 dieną mokykloje vyko dailaus rašto konkursas, skirtas Atkurtos Lietuvos 100-mečiui pažymėti. Jo tikslas -  ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Į renginį, jau tapusį tradiciniu, susirinko gausus būrys 1-4 klasių mokinių, kurie savo jėgas išbandė perrašydami parengtus tekstus. Išrinkti keturi dailiausią rašyseną turintys mokiniai: Viktorija Bačianskaitė (1a), Viltė Šimkutė (2a), Augustė Stripeikytė (3c), Modestas Kaušius (4b).

  Sveikiname nugalėtojus!

  Mokytojos Eralda Piktūrnienė, Giedrė Nemaniūnaitė

 • Užgavėnės mokykloje

  Vasario 13 dieną mokyklos kieme vyko edukacinė pamoka – Užgavėnių papročiai, tradicijos, žaidimai ir burtai. Mokyklos bendruomenė, pasipuošusi velnių, giltinių, raganų ir čigonų kaukėmis, susibėgo pasigavinėti ir žiemą pavarinėti. Čia ir Lašininis su Kanapiniu aršiai kovojo, Morė kaitriai degė, skambėjo Užgavėnių dainos, sukosi rateliai. Visi susirinkę vaišinosi blynais, karšta arbata ir kitais gardumynais. Ore tvyrojo puikios emocijos, veiduose tviskėjo šypsenos.

      

  Mokytojos Vida Plechavičienė, Elvyra Labanauskienė, Sonata Markušenkienė. 

 • Besmegeniai

  Nors jau tuoj prašysime žiemos pasitraukti ir užleisti vietą pavasariui – priešmokyklinukai džiaugėsi sporto žaidynėmis su besmegeniais. ,,Saulės“ priešmokyklinukai į žaidynes pasikvietė ne tik besmegenius, bet ir savo bendraamžius iš ,,Romuvos“ progimnazijos. Vaikai kartu dalyvavo estafetėse, pilies statyme ir jos dažyme. Spalvotų rutuliukų ieškojimas sukėlė džiugių emocijų ir skatino vaikus bendradarbiauti. Besmegeniai atsisveikindami pažadėjo sugrįžti kitą žiemą.

   

   Pedagogė lona Virmauskienė

 • Projektas „Šalis ta - Lietuva vadinas...“

   2018 m. vasario 16 d. modernios Lietuvos gimimo diena. Ši data lyg tiltas sujungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos. Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, atskleidžiant Lietuvos valstybingumo temą, pažymint svarbią Lietuvos istorijos datą Vasario 16-ąją mokykloje vyko renginiai skirti Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

  Vasario 4 – 14 dienomis mokiniai rinko eilėraščius, dainas apie Lietuvą, puošė savo klasės aplinką, langus karpyta Lietuvos simbolika.

  Vasario 9 d. - pažintinė Lietuvių kalbos puoselėjimo diena, kurios metu vyko veiklos:

  • Ketureilių Lietuvai kūrimas ir iliustravimas.
  • Piešinių paroda „Graži tu mano, brangi Tėvyne“.
  • Dailaus rašto konkursas „Dailus raštas akį glosto“, skirtas Lietuvos 100 – mečiui paminėti.
  • Mokyklos bendruomenės foto „Mes Lietuvos piliečiai“.

  Vasario 14 d. – viktorina „100 klausimų apie Lietuvą“.

  Vasario 15 d. – renginys „Gražiausias dainas ir eiles skiriu Tau, Lietuva“.

  Kviečiame visus švęsti Lietuvos atkūrimo šimtmetį. 

 • Lietuvių kalbos puoselėjimo diena

  Vasario 9 dieną prasidėjo pirmieji mokyklos projekto „Šalis ta – Lietuva vadinas...“ renginiai. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Smagu, kad į projektinę veiklą aktyviai įsitraukė mažieji mokyklos ugdytiniai - būsimieji pirmokėliai. Jie inscenizavo lietuviškas pasakas „Ropė“, „Dangus griūva“ bei rašė gražiausius žodžius, skirtus Lietuvai. Pirmokai dėliojo Vytį bei domėjosi kaip atsirado raštas. Trečiokai vyko į „Pegaso“ knygyną. Na, o  mokyklos vyriausieji - ketvirtokai, dalyvavo viktorinoje, parengė pristatymą „Lankytinos Lietuvos vietos“.

        

  Projekto koordinatorės Giedrė Nemaniūnaitė ir Jurgita Klastaitienė

 • Viešnagė pas Pegasiuką

  Vasario 9 d. „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko pažintinė diena – „Lietuvių kalbos puoselėjimo diena“. 3b ir 3c klasių mokiniai Pegaso knygyne dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Rašto atsiradimas“. Trečiokai sužinojo rašto atsiradimo istoriją: pamatė pirmykščių žmonių piešinius, randamus olose, sužinojo apie šumerų dantiraštį, susipažino su Brailio raštu ir Morzės abėcėle. Vaikai, gavę Brailio rašto ir Morzės abėcėlės kodus, atliko įvairias užduotis.

   

  Mokytojos V.Plechavičienė, B.Cironkienė

 • Išvyka į Dviračių muziejų

  Vasario 9 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (PUG-1) aplankė Dviračių muziejų. Jie  prisiminė, pakartojo kaip reikia važiuoti dviračiu, kokių taisyklių reikia laikytis. Sužinojo, kaip dviratis atrodė prieš 100 metų ir koks jis yra dabar. Visi išbandė važiavimą mediniu ir šiuolaikiniu dviračiu. Kelionė buvo įspūdinga, mes likome patenkinti.


  Pedagogė Edita Česnauskienė 

 • Respublikinėje mokinių konferencijoje

  Vasario 8 d. Šiaulių r. Kairių pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių ir mokytojų pažintinė - praktinė konferencija „Mano įdomiausia pamoka (veikla) – kelias į mokymosi sėkmę“. Mūsų mokyklos mokinė Viltė Šimkutė pristatė trumpalaikį projektą „Gamtos labirintai“. Mergaitė papasakojo apie tėvelių ir mokytojų suorganizuotą ir pravestą įspūdingą šventę mokyklos kiemelyje, kurioje dalyvavo visos mokyklos mokiniai. Įsitikinome, kad tokia aktyvi bendradarbiavimo su tėvais jėga, nutiesia kelią įdomiems ir sėkmingiems renginiams įgyvendinti.

  Mokytoja Aušra Gricienė

 • „Saulės“ pradinė mokykla ruošiasi Lietuvos 100-mečiui!

      

                        

                         

 • Piešinių konkursas

  Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone vyko paukščių paroda, skirta „Atkurtai Lietuvai 100“. Piešinių konkursas vadinosi „Balandis, višta, ir triušis“. Mūsų PUG-1 grupės vaikučiai: Ema, Jokūbas, Agata ir Augustė dalyvavo šiame konkurse. Jų darbai išsiųsti ir eksponuojami Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto paukščių parodoje. Tokios parodos – puikus būdas ugdyti jaunuosius gyvosios gamtos mylėtojus.

  Pedagogė Aldona Sabaliauskienė

 • Akcija „Grūdelius nešu tau, paukšteli“

  Kelius, takelius, laukus padengė sniegas. Paukšteliams sunku susirasti maisto. Kad paukšteliai nekęstų bado, tuo pasirūpino mūsų mokyklos mokiniai. Klasės valandėlių metu, aptarę, kokie paukšteliai lieka žiemoti ir ką jie mėgsta, suruošė gausias vaišes: į lesyklėles pribėrė baltos duonos trupinėlių, kruopų, sėklų, kai kurie ant storesnės vielos užmovę ir nesūdytų lašinukų atnešė. Paukšteliai už kiekvieną grūdelį ir trupinėlį atsidėkos savo skambiomis giesmėmis.

   

  Mokytoja Birutė Atutienė

 • Apie saugų elgesį ant ledo

  Informuojame, kad žiemos sezono metu būtina laikytis Saugaus elgesio Šiaulių miesto vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklių draudimų ir rekomendacijų. Draudžiama ant užšalusių vandens telkinių lipti, vaikščioti, čiuožti, žvejoti, jei ledo storis mažesnis kaip 7 cm, palikti vaikus ant ledo be suaugusiųjų priežiūros.

  Primename, kad už nustatytų saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 491 straipsnyje „Žmonių gyvybės apsaugos vandens telkiniuose, žmonių saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklių pažeidimas“, t. y. skiriama bauda nuo 16 iki 60 Eur.

   Patarimai:

  • tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas;
  • trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšalę medžių šakos, o taip pat arti krūmų, medžių nendrių;
  • atšilus orams, gali prasidėti intensyvus ledo tirpimas, ypač vandens telkinių pakraščiuose.

  Būkite atsargūs, saugokite save ir kitus.  

  Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyrius 

 • Susitikimas su sveikatos specialiste 2b klasėje

  Taisyklinga kūno laikysena – tai išorinio grožio ir vidinės darnos atspindys. 7-10 metų vaikams vyksta ryškūs laikysenos pakitimai, o stuburas tebėra ne visai sukaulėjęs, lankstus. Mokslininkų tyrimais įrodyta per daug sveriančių ar netinkamai nešiojamų kuprinių įtaka kaklo, pečių, nugaros skausmams, pasunkėjusio kvėpavimo bei netaisyklingos laikysenos priežastis. Pradinių klasių mokiniai stengiasi būti stropūs, nieko nepamiršti ir kuprinėje nešiojasi daug nebūtinų daiktų: visos savaitės pamokų vadovėlius, kitas mokymosi priemones, net žaislus. Pagal literatūros duomenis, rekomenduoja nešti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo svorio kuprinę.

  Sausio 16 dieną 2b klasės mokiniai panoro sužinoti savo nešiojamų kuprinių svorį ir į svečius pasikvietė mokyklos sveikatos specialistę Rasą Dunajevienę. Ji pasvėrė kuprines ir paaiškino mokiniams, kad svarbu ne tik pasverti mokinį bei jo kuprinę, bet ir įvertinti kuprinės tipą. Ji turi būti su dviem diržais ir nešama taisyklingai užsidėjus ant pečių. Mokyklinės kuprinės išorinėje pusėje turi būti pritvirtintas atšvaitas.

  Pasvėrus kuprines paaiškėjo, kad daugumos klasės mokinių kuprinių svoris atitinka reikalavimus. Sveikatos specialistė patarė kiekvieną dieną peržiūrėti kuprines, išimti nereikalingus daiktus. Palinkėjo antrokams augti sveikiems ir būti saugiems – kiekvienam dovanojo atšvaitą.

   

  Mokytoja Elvyra Labanauskienė

 • Netradicinė kūno kultūros pamoka

  Kai vaikas mato tėvus, dalyvaujančius mokyklos, klasės gyvenime, bendradarbiaujančius su mokytojais, stiprėja mokyklos svarbumo pajutimas. Viena iš bendradarbiavimo formų yra pamokos, kurias veda mokinių tėveliai. Tokios pamokos mokiniams tampa tikra švente. Tėvų vedama pamoka – galimybė tėvams artimiau susipažinti su klasės mokiniais, patiems patirti, ką reiškia būti mokytoju. 

  Sausio 15 dieną 2b klasėje vyko netradicinė kūno kultūros pamoka. Pamoką vedė Gerdos tėtis, sporto mokytojas - regbio treneris Tomas Zibolis. Mokiniai dalyvavo komandinėse estafetėse, žaidė. Pamoka buvo labai įdomi.

  Dėkojame Gerdos tėčiui!

   

  Mokytoja Elvyra Labanauskienė

 • „Atmintis gyva, nes liudija“

  Penktadienį, sausio 12 dieną, mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva 27-ąjį kartą pagerbė žmones, kurie kovojo ir paaukojo savo gyvybę už šalies laisvę 1991-ųjų sausį. Pirmoji pamoka prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai uždegė žvakeles klasėse ir, pasipuošę neužmirštuolių žiedais, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. Integruotoje dienos veikloje žiūrėjo vaizdinę medžiagą, primenančią to meto įvykius, klausė dainų apie laisvę, skaitė V.V.Landsbergio kūrinio „Sausio sniegenos“. Mokiniai savo įspūdžius perteikė piešiniuose, surengė kūrybinių darbų parodėles.

      

  Mokytoja Birutė Cironkienė

 • Pažintinė veikla mokyklos bibliotekoje

  Sausio 8 diena. PUG-1 ir PUG-2 grupėse vyko netradicinė pažintinė veikla mokyklos bibliotekoje, juk pažintis su biblioteka, jos paslaugomis nuo mažens padeda formuoti skaitymo kultūrą, meilę knygai. Vaikai susipažino su biblioteka, jos funkcijomis, sužinojo apie knygų kūrėjus, išgirdo ir patys pamatė, kokių įvairių knygų mokyklos bibliotekoje esama, kalbėjosi, kaip tausoti knygeles. Atidžiai, susidomėję mažieji svečiai, vartė spalvingas knygeles, dalinosi įspūdžiais, uždavinėjo klausimus. Vaikai sužinojo kas sudaro knygą (viršelis, pavadinimas, autorius, iliustracijos ir tekstas) ir kaip reikia elgtis su knyga.

      

  Aldona Sabaliauskienė

 • Prevencinė akcija „Nevėluok į mokyklą“

   

  Sausio 10-17 dienomis mokykloje vyko prevencinė akcija „Nevėluok į mokyklą“, kurią organizavo mokyklos Vaiko gerovės komisija. Akcijos tikslas – lankomumo prevencija, punktualumo mokymas.

  Sveikiname ir džiaugiamės 3a, 3b, 4b klasių mokiniais, kurie nepavėlavo į mokyklą nei vieną rytą. 

  Kviečiame mokinius truputį anksčiau atsikelti ir laiku atvykti į pamokas!

 • SAUSIO 13-OJI – Laisvės gynėjų diena

  Sausio 13 1Šiais metais Lietuva mini 27-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines. Kruvinąją 1991-ųjų naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, dar per 600 taikių gyventojų buvo sužeista.

  Kasmet Lietuva prisimena ir pagerbia atminimą tų, kurie ant laisvės aukuro sudėjo savo gyvybes: Loretą Asanavičiūtę, Virginijų Druskį, Darių Gerbutavičių, Rolandą Jankauską, Rimantą Juknevičių, Alvydą Kanapinską, Algimantą Petrą Kavoliuką, Vytautą Koncevičių, Vidą Maciulevičių, Titą Masiulį, Alvydą Matulką, Apolinarą Povilaitį, Igną Šimulionį ir Vytautą Vaitkų. 

  Sausio 12 d. (penktadienį) vyks renginiai Laisvės gynėjų dienai paminėti:

  • 8:00 val. Šiaulių miesto moksleivių pilietinė akcija „Laisvė“ skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės;
  • 8:00 val. visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ visose Šiaulių miesto mokyklose, įstaigose;
  • 13:00 val. viktorina vaikams „Už tuos, kurie kovojo“ Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Rėkyvos filiale;
  • 15:30 val. atminties popietė „Laisvės sargyba, ar budėjimas baigtas?“ Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje;
  • 17:00 val. šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys: legendinės roko grupės BIX koncertas „Gimę čia“, atminimo laužai, rimties ir vienybės akcija, KASP kareiviška košė ir arbata skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės;
  • 18:00 val. šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.
 • Edukacija Žaliūkių malūnininko sodyboje

  Gruodžio 22 d. 4b klasės mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo Žaliūkių malūnininko sodybos edukacinėje vakaronėje „Tikėjimai, spėjimai, burtai...“. Autentiškos senovinės sodybos aplinkoje vaikai buvo supažindinti su kalėdiniais liaudies papročiais ir burtais. Skanavome pačių išsikeptus kūčiukus. Šventės pabaigoje visus pradžiugino siurprizas - mus aplankė Kalėda, kartu su visais žaidė ir teikė netikėtas dovanas. Ypač džiugino Kalėdos įteikti stebuklingi riešutai, kurie simbolizavo ateinančių metų laimę ir sėkmę.

   

  Mokytoja Jurgita Klastaitienė

 • Žiemos atostogos

   

  Žiemos atostogos mokiniams prasideda nuo 2017 m. gruodžio 27 d. iki 2018 m. sausio 3 d.

  Pamokos prasideda 2018 m. sausio 4 d. (ketvirtadienį).

  Gerų atostogų ir laukiame sugrįžtant!

 • Susitikimas su Kalėdų seneliu

  Gruodžio 22 dienos rytą 1a ir 1b klasių mokiniai mokyklos salėje susitiko su Kalėdų seneliu ir jo pagalbininke Pepe. Pirmokai šoko, dainavo, žaidė, deklamavo eilėraščius, klausėsi Kalėdų senelio pasakojimo, atsakinėjo į Pepės klausimus. Susitikimo pabaigoje visi sulaukė dovanėlių.

   

  Mokytojos Birutė Atutienė, Eralda Piktūrnienė

 • Šokoladinė ketvirtokų pamoka

  4a ir 4c klasės mokinių paskutinė šių metų  pamoka vyko Centro šokoladinėje. Smalsučiai sužinojo šokolado istoriją, degustavo visų rūšių šokoladus ir išsirinko savo skaniausiąjį. Kūrybinėse dirbtuvėlėse kūrė savo šokoladinius skanėstus, gardino juos įvairiais vaisiais ir riešutais. Vienetinius saldumynus smaližiai parsinešė namo. Tai – puiki, saldi kalėdinė staigmena artimiesiems. 

   

 • Teatralizuotas koncertas „Žiemos pasaka“

  Gruodžio 20 d. mokykloje vyko projekto „Šv. Kalėdų belaukiant“ baigiamasis koncertas. Vaikai kartu su mokytojomis sukūrė tikrą žiemos pasaką. Mažieji šokėjėliai, dainorėliai ir artistai, virtę miško žvėreliais ir nykštukais, keliavo pas Kalėdų senelį į šventę. Visi žiūrovai žavėjosi nykštukų, meškiukų, snieguolių šokiu. O dainelės nukėlė ten, kur tvyro kalėdinė dvasia. Džiugesys ir atėjusios šventės laukimas suvirpino kiekvieno širdelę. 

   

 • Mažasis mokyklinis diktantas „Rašom“

  Gruodžio 15 dieną mokykloje vyko Mažojo mokyklinio diktanto konkursas. Savo jėgas išbandyti susirinko 2-4 klasių atstovai. Mokiniai rašė diktantus apie žiemą. Be klaidų parašė ir nugalėtojais tapo Modestas Kaušius (4b) ir Gustė Augaitė (2a). Sveikiname nugalėtojus!

  Mokytojos Eralda Piktūrnienė ir Giedrė Nemaniūnaitė

 • „Šv. Kalėdų belaukiant“

    

  Artėja gražus, ramybę nešantis laikas - Advento ir Kalėdų laukimas – laikas, skirtas apmąstymams, susikaupimui, paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam.
  Tai pats svarbiausias virsmas metuose. Baigiasi metai, grįžta saulė. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai nuostabus laikas, skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui, planų kūrimui…
  Linkiu ramybės, paslapties ir nuoširdaus dėmesio vienas kitam.

   Direktorė Regina Miežienė

             Projektas „Šv. Kalėdų belaukiant“

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė 2017 m. lapkričio 28 – gruodžio 22 dienomis vykdo projektą  „Šv. Kalėdų belaukiant“.

  Advento vainiko pristatymas ir aplinkos puošimas.

  Pasiruošimas adventui, Kalėdoms vyko lapkričio 28 - 30 d. pasitelkus į pagalbą fantaziją, šeimą, klasės draugus, mokytojus, mokinukus. Rezultatas nuostabus - išpuošta mokyklos aplinka, klasės...  Klasių mokytojai valandėlių metu pristatė virtualų Advento kalendorių.

    

  Akcija „Laimės keksiukai“.

  Pirmoji žiemos diena „Saulės“ pradinėje mokykloje prasidėjo paramos akcija „Laimės keksiukai“, kuri skirta onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti. Šiais metais mokyklos bendruomenė lėšas rinko Alekso Gutmanio, Karinos Bortnikovos ir Jauniaus Lukoševičiaus gydymui bei pagalbai jų šeimoms. Gausybė mažųjų susirinko į mokyklos mugę vieningam tikslui – surinkti kuo daugiau lėšų sergantiems vaikams. Visų pertraukų metu salėje šurmuliavo mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai. Vieni iš kitų pirko pačius įvairiausius, skaniausius keksiukus, o pinigėlius už saldumynus dėjo į aukos dėžutes. Nors „Saulės“ pradinė mokykla maža, tačiau jos bendruomenės širdelės – didelės: į Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ sąskaitą bus pervesta 463,02 €.


  Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė.

  Gruodžio 4 d. mokykloje ir jos teritorijoje įžiebta Kalėdinė eglutė. Šventėje dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

     

  Netradicinės eglutės ir kalėdinių dekoracijų paroda.

  Mokykla, vykdydama tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą, 2017-2018 m.m. pasirinko sritį „Atliekos“. Laukdami šventų Kalėdų, mokiniai, padedami tėvelių, iš antrinių žaliavų pagamino ir surengė parodą „Netradicinė Kalėdų eglutė“. Pasitelkę savo fantaziją, įdėję daug išmonės ir kūrybiškumo, sukūrė įdomių ir dėmesio vertų darbelių. Mokyklos fojė puikuojasi eglutės iš makaronų, siūlų, molio, pakuočių, plastiko butelių, laikraščių, vienkartinių indų, kamštelių ir kitų perdirbimui tinkančių medžiagų. Apžiūrėdami parodėlę dar kartą įsitikiname, kad nereikia skubėti išmesti antrinių žaliavų. Joms galima suteikti naują gyvenimą, pasipuošti namus ir, kas svarbiausia, išsaugoti miške augančias eglutes.

    

  Netikėtumų savaitė gruodžio 12-15 dienomis.

  • Antradienio ryte mokinius pasitiko mokytoja Aušra, kuri pasiūlė mokiniams pabandyti laimę kalėdinėje loterijoje. Vaikai, išsitraukę bilietėlį, kantriai laukė, kokia gi sėkmė jiems nusišypsos... Jie džiaugėsi laimėję saldumyną, suvenyrą ar rankų darbo žaisliuką.
  • Trečiadienis prasidėjo neįprastai - klasių vaikus pasitiko kitos klasės mokytoja, kuri žvakių šviesoje pasekė negirdėtą pamokančią kalėdinę pasaką apie gėrį.
  • Ketvirtadienį vaikai dalyvavo viktorinoje „Švenčių belaukiant“ ir pasitikrino savo žinias apie Šv. Kūčių papročius ir būrimus.
  • Penktadienį vyko kalėdinių spalvų žaidimas. Mokiniai į mokyklą atėjo apsirengę raudonais ar baltais rūbais. Klasėse išsirinko pačius balčiausius ar raudoniausius žaidimo dalyvius. Spalvų žaidimo nugalėtojai sėdo į kalėdinį traukinį, apvažiavo visas mokyklos klases, skleisdami artėjančios kalėdinės šventės džiugesį. Vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.

   

  Teatralizuotas koncertas „Žiemos pasaka“.

  Gruodžio 20 d. iš pat ryto mokykloje buvo juntama pakili šventinė nuotaika. Mat, vyko paskutiniai projekto „Šv. Kalėdų belaukiant“ darbai. Gražų Kalėdų laukimo laikotarpį vainikavo  baigiamasis teatralizuotas muzikinis spektaklis „Žiemos pasaka”, kuris buvo skirtas visai mokyklos bendruomenei. Į šventinį koncertą buvo pakviestas Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kuris pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis ir linkėjo neprarasti tikėjimo ir siekti savo tikslų.

  Nuskambėjus užburiantiems laikrodžio dūžių garsams, spektaklis prasidėjo…Buvo nuostabu - vaikai kartu su mokytojomis (A. Gricienė, S. Markušenkienė, L. Armonaitė ir J. Vaitkienė) sukūrė tikrą žiemos pasaką. Mažieji šokėjėliai, dainorėliai ir artistai, virtę miško žvėreliais ir nykštukais, keliavo pas Kalėdų senelį į šventę. Žiūrovai žavėjosi linksmais, ritmingais ir grakščiais nykštukų, meškiukų, snieguolių šokiais. O mielai skambančios dainelės nukėlė ten, kur jauku ir  šilta, ten, kur tikime stebuklais, ten, kur juntamas Kalėdinės šventės kvapas... Šį kvapą pajuto visa mokyklos bendruomenė sėdinti salėje, mat pavaduotoja įvežė didžiulį tortą su fejerverkais, kuriuo vaišino ne tik vaikučius bet ir tėvelius bei jų senelius. Mokyklos direktorė padėkojo visiems koncerto dalyviams už gražų reginį ir palinkėjo jaukių švenčių, turtingų šviesiomis mintimis ir gerais darbais Naujųjų metų. Muzikinio spektaklio žiūrovai išgyveno daug smagių, gerų emocijų, pajuto artėjančių švenčių dvasią, visi negailėjo pagyrų ir gražių žodžių dalyviams bei mokytojoms.

   

  Projekto koordinatorė Aušra Gricienė 

   

 • „Žiemos pasaka“

 • Netradicinė Kalėdų eglutė

  2017-2018 m.m. mokykla vykdo tarptautinį Gamtosauginių mokyklų projektą „Atliekų sritis“. Laukdami šventų Kalėdų, mokiniai, padedami tėvelių, iš antrinių žaliavų pagamino ir surengė parodą „Netradicinė Kalėdų eglutė“. Pasitelkę savo fantaziją, įdėję daug išmonės ir kūrybiškumo, sukūrė įdomių ir dėmesio vertų darbelių. Mokyklos foje puikuojasi eglutės iš makaronų, siūlų, molio, pakuočių, plastiko butelių, laikraščių, vienkartinių indų, kamštelių ir kitų perdirbimui tinkančių medžiagų. Apžiūrėdami parodėlę dar kartą įsitikiname, kad nereikia skubėti išmesti antrinių žaliavų. Joms galima suteikti naują gyvenimą, pasipuošti namus ir, kas svarbiausia, išsaugoti miške augančias eglutes.

   

  Mokytoja Birutė Atutienė

 • Atvirų durų diena

  Gruodžio 13 d. mokykloje organizuojama atvirų durų diena. Kviečiame visus mokyklos bendruomenės narius dalyvauti pamokose, klasių veiklose, neformaliojo ugdymo užsiėmimuose.

  Norintys aptarti individualius mokymosi pasiekimus su mokytojais, švietimo pagalbos specialistais, administracija registruokitės adresu: http://rezervacija.schedulething.com/

  Laukiame JŪSŲ.

 • Jaunasis olimpietis

  Šių metų gruodžio 6 d. lengvosios atletikos manieže vyko kasmetinis 1-4 klasių sporto renginys „Jaunasis olimpietis“. Mūsų mokyklai atstovavo Kęstutis ir Emilija (4A), Lukas ir Gabija (3C), Nojus ir Rugilė (2A), Matijus (1B) ir Viktorija (1A). Jaunieji sportininkai varžėsi teniso, regbio, lengvosios atletikos bei futbolo rungtyse, šoko „Zumba“ šokius bei žaidė įvairius žaidimus. „Saulės“ pradinės mokyklos komanda buvo nominuota specialiu vardu - „Judriausia komanda“.

  Kūno kultūros mokytojas Mantas Bakas

 • Saugus elgesys kelyje

  Sutrumpėjus dienai, padidėja rizika patekti į nelaimingą atsitikimą kelyje, gatvėje. Priešmokyklinio amžiaus vaikų saugaus elgesio įgūdžiai dar silpni. Kad vaikai įgytų praktinių žinių, 2017 m. gruodžio 8 dieną Šiaulių ,,Saulės“ pradinėje mokykloje lankėsi policijos darbuotojas, kuris papasakojo apie kelių eismo taisykles ir atšvaito svarbą. Daug džiugių emocijų sukėlė šuniuko  Amsiaus apsilankymas ir prevencinių filmukų žiūrėjimas. Įgytas žinias vaikai įtvirtino atlikdami praktines užduotėles. 

  Priešmokyklinio ugdymo pedagogės: Lina Povilaitienė, Aldona Sabaliauskienė, Ilona Virmauskienė.

 • KNYGŲ KALĖDOS

 • Kalėdinės eglutės įžiebimas

  Gruodžio 4 d. mūsų mokykloje vyko Kalėdinės eglutės įžiebimas. Šventėje dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

  Mokytojos Ilona Virmauskienė, Lina Povilaitienė, Lina Armonaitė

 • Akcija „Laimės keksiukai“

  Pirmoji žiemos diena „Saulės“ pradinėje mokykloje prasidėjo paramos akcija „Laimės keksiukai“, kuri skirta onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti. Šiais metais mokyklos bendruomenė lėšas rinko Alekso Gutmanio, Karinos Bortnikovos ir Jauniaus Lukoševičiaus gydymui bei pagalbai jų šeimoms.

  Gausybė mažųjų susirinko į mokyklos mugę vieningam tikslui – surinkti kuo daugiau lėšų sergantiems vaikams. Visų pertraukų metu salėje šurmuliavo mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai. Vieni iš kitų pirko pačius įvairiausius, skaniausius keksiukus, o pinigėlius už saldumynus dėjo į aukos dėžutes. Nors „Saulės“ pradinė mokykla maža, tačiau jos bendruomenės širdelės – didelės: į Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ saskaitą bus pervesta 463,02 €.

  Dėkojame už Jūsų gerumą!

  Mokytoja Vida Plechavičienė, socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Pirmasis „Erasmus+“ projekto susitikimas Turkijoje

  2017 m. lapkričio 25 - 28 dienomis Šiaulių ,,Saulės“ pradinės mokyklos pedagogai: Ilona Virmauskienė, Sonata Markušenkienė, Greta Šiaučiulytė, Eralda Piktūrnienė dalyvavo pirmajame Erasmus+ projekto susitikime Turkijoje Canakkale mieste. Šio susitikimo tikslas buvo susipažinti, prisistatyti, pristatyti savo šalį, numatyti veiklas tolimesniam bendradarbiavimui. Projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai.

  Vizito metu buvo aplankyta Canakkale miesto mokykla, aptarta švietimo sistema, aplankytos įžymios šio miesto vietos, susipažįstant su šalies kultūra ir tradicijomis, numatytos projekto veiklos ir susitikimų datos.

  Programos „Erasmus+“ (KA2) švietimo partnerystei kurti ir gerinti tikslas -  bendradarbiauti, ieškoti inovacijų ir dalintis gerąja patirtimi. Partnerystė apima penkias valstybines mokyklas iš Turkijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir Lietuvos. Projekto pavadinimas - „Inovatyvios (šiuolaikiškos) skirtingų dalykų pamokos“ ("Innovative cross-curricular lessons“).

   

  Projekto koordinatorė Ilona Virmauskienė 

 • „Pro vaikystės langą“

  Lapkričio 30 d. „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko Šiaulių miesto mokyklų priešmokyklinukų ir 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Pro vaikystės langą”. Į konkursą atvyko mokiniai iš Dainų, „Romuvos”, „Ragainės”, „Sandoros” progimnazijų. Jaunuosius skaitovus pasveikino ir sėkmės konkurse linkėjo mokyklos direktorė R. Miežienė. Vokalinio ansamblio (mokytoja S. Markušenkienė) dainorėlės dalyvius pasveikino daina. Konkurse skambėjo H.Radausko, J.Erlicko, R.Skučaitės, V.Palčinskaitės ir kitų  poetų eilėraščiai apie vaikystę, metų laikus, gimtinę, draugystę... Organizatoriai pasidžiaugė mokinių noru puoselėti lietuvišką žodį, palinkėjo sėkmės, ieškant savitumo, paskelbė konkurso nugalėtojus. Meninio skaitymo konkurso dalyviai džiaugėsi įteiktais diplomais, saldžiaisiais prizais.

  Mokytojos Giedrė Nemaniūnaitė ir Eralda Piktūrnienė

 • Kalėdų belaukiant

  Artėja gražus, ramybę nešantis laikas - Advento ir Kalėdų laukimas – laikas, skirtas apmąstymams, susikaupimui, paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam.

  Tai pats svarbiausias virsmas metuose. Baigiasi metai, grįžta saulė. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai nuostabus laikas, skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui, planų kūrimui…
  Linkiu ramybės, paslapties ir nuoširdaus dėmesio vienas kitam.

  Direktorė Regina Miežienė

 • Prevencinė valandėlė „Būk saugus. Gaisrų prevencija"

   Lapkričio 29 d. mokykloje vyko 3-4 klasių mokiniams prevencinė klasės valandėlė tema „Būk saugus. Gaisrų prevencija“, kurią vedė Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus (VPPS) vyriausias specialistas Gintaras Zonis. Pareigūnas supažindino mokinius su gaisrų ir stichinių nelaimių pasekmėmis, pamokė kaip saugiai namuose elgtis su elektros prietaisais, kad neįvyktų nelaimingas atsitikimas.

   

 • Madų ŠOU „Atspindžiai“

  Lapkričio 24 dieną mokykloje vyko avangardinės mados konkursas „Atspindžiai“. Vaikai kartu su tėveliais, kūrė originalias rūbų kolekcijas, pavadinimais ,,Kalėdinė naktis“, „Naujametinis karnavalas“ ar laisva tema. Konkurse dalyvavo apie 40 mokinukų. Mokiniai demonstravo drabužius, kurie buvo sukurti iš alternatyvių netradicinių medžiagų: popieriaus, laikraščių, folijos, CD diskelių, kartoninių dėžių, plastiko. Žiūrovus labai sužavėjo Deimantės kostiumas „Miledi žiema“ , Domo – „Robotas“, Rugilės – „Mis spalva“, Evitos - „Saldainių fėja“, Germantės – „Karnavalinė naktis“, Henriko – „Supermenas“, sesučių Viltės ir Vaidos – „Super sesutės“ ir labai labai daug kitų modeliukų. Žiuri komisija skyrė net 40 pirmų vietų. Džiugu, kad tėveliai bendradarbiaudami kartu su savo vaikučiais parodė tiek daug kūrybiškumo, išradingumo, fantazijos ir įrodė, kad iš antrinių žaliavų galima sukurti puikius ir meniškus drabužius, tinkančius ir kaukių vakarėliui.

    

   Mokytojos Loreta Ubavičienė, Aušra Gricienė

 • Pirmokų krikštynos

  Lapkričio 22 dieną mokykloje įvyko Pirmokų krikštynos. Žiniukės ir Auksiukės lydimi pirmokėliai apsilankė Mokslo karalystėje. Čia jų laukė įvairios užduotys ir išbandymai. Pas Mįsliukes pirmokėliai įminė mįsles. Pasakų karalystėje spėjo iš kokių pasakų atkeliavo nupiešti veikėjai. Skaičiukai sužinojo kaip gerai vaikučiai skaičiuoja. „Poliklinikoje“ profesorė Sveikatauskienė su savo pagalbininkėmis Akiuke ir slaugytoja Piliule patikrino pirmokėlių sveikatą ir palinkėjo niekada nesirgti. Apsilankę Sporto klube vaikai įrodė, kad geba atlikti įvairias sportines užduotis. Kartu su ketvirtokais pašokę Meškiukų šokį pirmokėliai prisiekė būti dorais "Saulės" pradinės mokyklos mokiniais. Buvo smagi šventė pirmokams, ketvirtokams ir jų mokytojams.

                  Mokytojos Giedrė Nemaniūnaitė, Jurgita Klastaitienė, Alma Jocienė

 • Europos atliekų mažinimo savaitė mokykloje

  Mokykla, vykdydama projektą „Aplinkos būklė priklauso nuo mūsų visų“, įsijungė į Europos atliekų mažinimo savaitę. Lapkričio 21 dieną mokykloje lankėsi Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Sigita Inčiūrienė. Ji mokiniams papasakojo apie Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro veiklą. Vaikai žiūrėjo filmukus, kaip teisingai rūšiuojamos pakuočių atliekos.Po pokalbio, mokiniams buvo pasiūlyta praktinė veikla. Savanoriai į spalvotus maišus dėjo atliekas iš stiklo, plastmasės, popieriaus. Užduotis mokinukams nebuvo sunki, nes valandėlių metu dažnai kalbama apie tai, klasėse yra po kelias šiukšliadėžes, skirtas atliekų rūšiavimui. Grįžę namo, vaikai nepamiršta rūšiuoti patys ir paragina tėvelius. Mokyklos bendruomenė siekia, kad kuo daugiau atliekų būtų perdirbama, o ne užkasama sąvartynuose.


  Mokytoja Birutė Atutienė 

 • „Ar pažįsti mus?“

  Mokykloje vykdomas aplinkosauginis projektas „Aplinkos būklė priklauso nuo mūsų visų“. Lapkričio 20 dieną vyko viktorina pirmų klasių mokiniams „Ar pažįsti mus?“. Pirmokai minė mįsles, spėliojo medžių pavadinimus, aptarė miško reikšmę žmogui. Vaikai sužinojo, kad norint pagaminti 1 kilogramą popieriaus, reikia nukirsti vieną medį.

  Mažieji skirstėsi nutarę, kad pradės rinkti ir kaupti makulatūrą. Taip jie prisidės prie medžių išsaugojimo ir švarios aplinkos kūrimo.

  Mokytoja Birutė Atutienė 

 • Ketvirtokai jau žino kodėl būtina rūšiuoti atliekas

  Lapkričio 17 d. mokyklos ketvirtokai, lydimi savo mokytojų, lankėsi Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. Vaikai sužinojo, kur keliauja kasdien išmetamos atliekos, apžiūrėjo sąvartyną ir Mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą. Ketvirtokai dabar žino, kaip svarbu rūšiuoti ir mažinti atliekų kiekį sąvartyne. Paklausti, ar rūšiuoja atliekas, rankas pakėlė daugiau kaip pusė ekskursantų.


  Mokytojos Alma Jocienė, Jurgita Klastaitienė ir Giedrė Nemaniūnaitė

 • Netradicinis piešimo būdas

  Lapkričio 16 d. 2a klasės dailės pamokoje lankėsi Rasytės mama - Irma Miniauskienė. Mamytė mokė netradicinio tapymo būdo - piešimo antspaudais, naudojant volelį. Mažieji klasės menininkai ant balto putplasčio flomasteriu įrėžė savo sukurtą piešinuką. Jį voleliu padengė specialiais dažais ir atspaudė ant akvarelinio popieriaus. Piešinukai išėjo nuostabūs ir išraiškingi, jais vaikai labai džiaugėsi.

  Mokytoja Aušra Gricienė 

 • 3b klasės mokiniai „Aušros“ muziejuje

  3b klasės mokiniai lankėsi „Aušros“ muziejuje ir dalyvavo edukacinėje veikloje. Geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakojo apie senovinius drabužius. Mokiniai sužinojo apie siūlus, audinius, apžiūrėjo tuometinius vyriškus bei moteriškus aksesuarus, pagamintus iš žalvario, gintaro, stiklo, kaulo ir kostiumų rekonstrukcijas. Trečiokai klausė įdomaus pasakojimo apie tuometinius ginklus ir sužinojo, kaip reikėjo jais naudotis. Paskui archeologas išmokė vaikus nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.

  Mokytoja Vida Plechavičienė 

 • Tolerancijos diena

  Lapkričio 16 diena – Tolerancijos diena, todėl šiandien „Saulės“ pradinės mokyklos vaikai pasinėrė į tolerantiškų veiklų gelmes su savo mokytojomis aptardami tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius. Mokytojų veiklas vainikavo Linos Krukauskienės terapinio pobūdžio pasaka „Ranka muštukė“ ir jos pabaigoje pateikta užduotis – nupiešti savo rankelę ir ant jos užrašyti kokius gerus darbus mūsų rankos gali padaryti. Vaikų darytos rankeles kupinos gerų darbų papuošė mokyklos kiemą. Kviečiame tėvelius pasidžiaugti savo vaikų darbais ir susipažinti su vaikų užrašytomis mintimis!

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė 

 • Konferencija „Gamtos karuselė. Grybų karalystėje“

   

  Lapkričio 14 dieną Salduvės progimnazijoje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Gamtos karuselė. Grybų karalystėje“. Mūsų mokyklos mokiniai sėkmingai pristatė savo darbus. Mergaitės Austėja Gimbutaitė ir Rasa Miniauskaitė žaismingai pravedė viktoriną – žaidimą „Kas ten tupi po lapu?“ Mokinėms pasirengti padėjo mokytojos Loreta ir Aušra. Mokytojos Elvyros mokinė Patricija Sutkutė papasakojo, apie Lietuvos miškų grybus, parodė savo šeimos nuotraukas, kuriose užfiksuoti smagūs grybavimo momentai. 3b klasės mokiniai kartu su mokytoja Vida parengė stendinį pranešimą „Nedėkite mūsų į krepšelį“. Mokinukai buvo pavaišinti saldžiais grybukais, visiems įteikti diplomai.

  Mokytoja Aušra Gricienė

 • „Prie žibintų šviesos“

  Į langus lapkritis lietaus lašais pabeldė. Nurinko vėjas paskutinius lapus nuo medžių. Sutrumpino saulutė savo kelionę dangaus skliautu... Gamta nutilo, kad per žiemą sukauptų jėgas ir pasiruoštų pasitikti pavasarį.

  Lapkričio 8 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje buvo organizuotas vakaras „Prie žibintų šviesos“. Žibintų šventė mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Vaikai  kartu su tėveliais gamino žibintus, kurių šviesa, bei vaikų dainelės ir šilti žodžiai praskaidrino tamsų vakarą.


  Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Virmauskienė 

 • Rytmetys ,,Ragauk ir būk sveikas“

  Lapkričio 7 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko rytmetys ,,Ragauk ir būk sveikas“. Vaikai susipažino su sveikos gyvensenos pagrindais, dainavo daineles apie vaisius, vitaminus, sportavo. Sudarydami sveikos mitybos piramidę vaikai išsiaiškino, kurioje dalyje ,,gyvena“ jų mėgstami produktai ir kaip dažnai galima juos valgyti. O gamindami vaisių salotas aptarė jų skonį.

  Visi vaikai  nori užaugti ne tik dideli, bet ir sveiki.

   

  Pedagogės Ilona Virmauskienė ir Lina Povilaitienė 

 • Mokinių atostogos

  Gerų rudens atostogų!


  Pailsėkite, pasidžiaukite rudeniu ir būkite sveiki!

  Susitiksime mokykloje lapkričio 6 d.

 • Helovino diskoteka

  Spalio 27 d., po pamokų, mokykloje vyko Helloween'o diskoteka, kurią organizavo mokinių aktyvas. Diskoteką organizavo ketvirtokai. 4a, 4b, 3a klasių mokiniai paruošė šokius, o 4c klasės mokiniai – vaidinimą tema Helloween'as. Po šaunios diskotekos visi laimingi išvyko į namus.

  Gerų atostogų, vaikai!


  Pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė 

 • Trečiokai viktorinoje „Rudens taku“

  Mūsų mokyklos trečiokai, Algimantas Laužikas, Patrikas Misius ir Simas Rupeikis, dalyvavo Šiaulių miesto trečių klasių viktorinoje ,,Rudens taku“. Mokiniai ne tik, kad išbandė savo jėgas tarp kitų mokyklų trečiokų, bet ir pagilino savo žinias.

  Mokytoja Loreta Ubavičienė

   

 • Naujos knygos

  Spalio 23 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje jau ketvirtą kartą vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų dovanojimo šventė. Mokyklų bibliotekoms buvo perduota 2295 vnt. 2016 metais išleistų knygų vaikams. Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė pristatė šių metų „Vaikų bibliotekėlės“ komplektą, kurį sudaro 9 pavadinimų knygos.

  Mūsų mokyklos biblioteka pasipildė 18 naujų knygų. Mokiniai galės perskaityti trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojos Ilonos Ežerinytės knygą „Šunojaus diena“, antrosios premijos laimėtojos Gajos Gunos Eklės (Eglės Baliutavičiūtės) knygą „Brolis, kurio nereikėjo“, pakartotinai išleistą talentingos vaikų rašytojos Gintarės Adomaitytės pasakų knygą „Debesėlis ieško vardo“, Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštį“. Žiema", Ignės Zarambaitės „Skudurinukę“ ir itin populiarios autorės Rebekos Unos knygą „Aš esu Tomas, seklys“. Patys mažiausieji skaitytojai džiaugsis nuotaikinga geriausio debiuto premija apdovanota Linos Darbutaitės eilėraščių knygele „Baltas dangus“, Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“ bei Giedrės Rakauskienės paveikslėlių knygele „Dramblys ir antis“.

  Už dovanotas knygas pradinukai dėkingi Labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“ bei renginio organizatoriams.

  Bibliotekininkė Felicija Jocienė 

 • Spalio 25-oji – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena

  Spalio 24-25 dienomis mokyklos 2-4 klasių mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Konstitucija gyvai“. Akcija buvo įgyvendinama dvi dienas, nes ją sudarė net keturios dalys: 1) supažindinimas su Konstitucija; 2) pareigų ir teisių pristatymas bei pasirinkimas; 3) aktyvus piešimas; 4) parodos rengimas.

  Vienas pagrindinių akcijos uždavinių buvo supažindinti vaikus su Konstitucija ir jos deklaruojamomis nuostatomis. Tikimės, jog mūsų mokyklos mokytojoms: Aušrai Gricienei, Loretai Ubavičienei, Vidai Plechavičienei, Birutei Cironkienei, Giedrei Nemaniūnaitei, Jurgitai Klastaitienei ir Almai Jocienei, tai puikiai pavyko!

  Nepamirškime ne tik patys aktyviai dalyvauti, bet ir skatinti savo vaikų dalyvavimą bendruomenės gyvenime, formuojant pilietines vertybes ir nuostatas, nes kiekvienas žmogus – tai valstybė! Su Konstitucijos diena!

  Akcijos iniciatorė socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė 

 • „Problemų paštas“

   Šių metų spalio 23 dieną prie mokyklos bendruomenės prisijungė „Problemų paštas“. Tai sena, naujai atgimusi mokyklos iniciatyva skirta mokinių psichologinės, fizinės ir dvasinės sveikatos puoselėjimui. „Problemų pašte“ laukiami visi vaikų, kurie turi problemų ar tiesiog nori išsipasakoti, laiškai. Kiekvienas laiškas bus atidžiai perskaitytas socialinės pedagogės, kuri sieks padėti kiekvienam mokiniui. Raginame tėvelius ne tik papasakoti vaikams apie šią naujovę, bet ir kasdien skirti bent kelias minutes jausmų abėcėlės ugdymui – pokalbiams apie emocijas ir vyraujančius jausmus dienos eigoje.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė 

 • II vieta meninio skaitymo konkurse

  Spalio 23 dieną Šiaulių ,,Romuvos” progimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas ,,Spalvų paletėje - ruduo“. Jame dalyvavo 17 mokinių iš miesto mokyklų. Mūsų mokyklos mokinės – Viltė Šimkutė (2a kl.) ir Emilija Pociūtė (3b kl.) išraiškingai ir sklandžiai padeklamavo ir papasakojo kūrinėlius apie rudenį. Viltės pasakojimas apie vėją ir lapelį nustebino žiuri komisijos narius. Mergaitė iškovojo II vietą!

  Dėkojame Rugilės mamytei Vaidai už sukurtą dekoraciją, kuri padėjo mergaitei laimėti prizinę vietą.

  Sveikiname tave, Vilte, ir linkime, kad savo raiškiu žodžiu džiugintum klausytojus!


  Mokytojos Aušra Gricienė ir Vida Plechavičienė 

 • Konkursas „Sukurk tautinį kostiumą“

  Šią savaitę, spalio 16-19 dienomis, mokykloje vyko konkursas „Sukurk tautinį kostiumą“. Pirmadienį, spalio 16 dieną, 3c klasės mokinė Urtė priešmokyklinio ugdymo grupėse (PUG) ir visose 1-4 klasėse eilėraščiu apie Lietuvą paskelbė renginio pradžią. Konkurso dalyviai kūrė tautines juostas (PUG), margino Lietuvos etnografinių regionų tautinius rūbus (1-3 kl.), kūrė tautinių kostiumų  modelius (4 kl.) ir juos eksponavo klasėse.

  Dėkoju visiems konkurso dalyviams.


  Mokytoja Birutė Cironkienė

 • „Linksmųjų daržovių paradas“

  Atkeliavus auksiniam rudenėliui, pradinukai su tėveliais nusprendė pasidairyti po savo ar senelių daržus ir sodus. Ir ko tik ten nerado… O paskui… kūrybiškumui nebuvo galo.

  Mokiniai ir jų rūpestingi tėveliai, trumpam pasinėrę į kūrybines kančias, iš įvairiausių daržovių, vaisių, rudeninių gėlių ir lapų bei netikėčiausių aksesuarų sukūrė tikrus šedevrus. Stebino ne tik eksponatų gausa, bet ir dalyvių išradingumas, meniniai gebėjimai. Pagamintos vienos už kitas įdomesnės ir gražesnės skulptūrėlės: pelės iš citrinos, varlė iš agurko, įvairūs veidukai iš obuolių ir svogūnų, kirmėlaitės iš bulvių. Kiekviena daržovė pavirto netikėtu, nuostabiu darbeliu: pingvinu, viščiuku, avele, ežiuku, vėžliuku, pasakos, filmuko ar kitu veikėju. Ant suolų pūpsojo įvairiausi bulvinukai, žmogeliukai, ropliai, žuvys, mašinos ir laivai. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai visą savaitę džiugino mokyklos bendruomenę.

  Bibliotekininkė Felicija Jocienė 

 • 4b klasės mokiniai mokėsi mūryti

  Spalio 16 d. 4b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Mūro darbai“. Profesijos mokytojas kartu su savo mokiniais pamokėlės pradžioje paaiškino ir pademonstravo, kaip mūrijama siena, sienos kampai. Išklausę instruktažą, vaikai kibo į darbą. Netrukus iškilo tikrų plytų sienos, mini nameliai. Darbas ir darbo rezultatai ketvirtaklasiams taip patiko, kad net trečdalis klasės mokinių panoro ateityje įgyti statybininko profesiją.

  Te išsipildo vaikų gražios svajonės!

  Mokytoja Jurgita Klastaitienė 

 • Tai bent!

  2a klasėje vyko popietė „Vasaros poilsis ir knyga“. Vaikai pristatė vasarą perskaitytas knygeles, dalinosi įspūdžiais apie patirtus nuotykius, istorijų veikėjus. Rinkome daugiausiai knygelių perskaičiusį mokinį. Nustebome, kad klasės draugė Austėja Gimbutaitė perskaitė apie 60 knygelių. Mokytoja mergaitei padovanojo Marko Tveno knygą „Heklberio Fino ir Tomo Sojerio nuotykiai“. 

  Sveikiname tave, Austėja, ir linkime turėti savo auksinę lentyną, kurioje gulėtų tavo mėgstamiausios knygos!

  Mokytoja Aušra Gricienė 

 • Košės diena

  Aušta rytas, metas pusryčiauti. Kas miegodamas, o kas žvalus, įžengęs į mokyklą, buvo sveikinamas mokytojos Vidos Plehavičienės košės šauktu su aviečių uogiene. Klasės valandėlių metu visa mokykla vaišinosi koše savo klasėje. Na, o pirmokėliai pradėjo dieną dėkodami įmonei „Malsena“, kuri rūpinasi mažųjų sveika gyvensena ir sveikais įpročiais. Vaikai ir džiaugėsi, ir kalbėjo apie kas rytą namuose valgomą košę. Neliko nei vieno abejingo, kuriam, tradicija tapęs košės dienos minėjimas, nesuteikė šypsenos.

   

  Mokytoja VIda Plechavičienė

 • Piešinių konkursas „Mano mokytoja“

  Spalio 4 d. rudeninis lietutis neišleido vaikų į kiemelį. Tad, konkurso dalyviai nupiešti savo mokyklos mokytojų susirinko į šokio salę. Prisiminę žmogaus veido proporcijas, spalvų derinimo galimybes, vaikai kibo į darbą. Labai dideliuose piešimo lapuose mokiniai piešė mylimiausias mokytojas. Smagu buvo stebėti, kaip kruopščiai ir atsakingai vyko portretų kūrimas. Mokiniai vis diskutavo, kokios mokytojos akys, kokie papuošalai puošia kaklą, kokia rūbų spalva tiktų mokytojai... Visus mokytojų portretus iškabinome mokyklos fojė. Dabar lauksime, kuris darbas surinks daugiausiai taškų! Mat, ryte atėję visi mokyklos darbuotojai, klijuos lipdukus ant labiausiai patikusio portreto! Smalsu, kas gi laimės!?

  Po balsavimo paaiškėjo, kad piešinių konkurso „Mano mokytoja“ prizininkais tapo: Ema Brašiškytė (1b kl.), Kamilė Lioninaitė (1b kl.), Rasa Miniauskaitė (2a kl.) ir Austėja Gimbutaitė (2a kl.).

  Mokytoja Aušra Gricienė

 • Pasaulinė gyvūnų globos diena

  Spalio 4-oji Pasaulinė gyvūnų globos diena, kurią švenčia visų religijų, politinių pažiūrų ir nacijų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Šią dieną, socialinės pedagogės Gretos Šiaučiulytės ir direktorės pavaduotojos ugdymui Robertos Jankūnienės iniciatyva, paminėjo ir Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė. Visos mokyklos mokiniai, tėveliai, mokytojai ir kiti darbuotojai paaukojo labiausiai nuskriaustiems, beglobiams gyvūnams.

  Gausybė sauso maisto, konservų, įvairių skanumynų ir net higienos priemonių buvo perduota gyvūnų globos namams „Binada“. VŠĮ „Binada“ yra įstaiga, kurios neremia valstybė, kuri gyvuoja tik dėl atsidavusių šeimininkų, savanorių ir paramą teikiančių žmonių. Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiais šiauliečiais, kuriems moralinės vertybės ir gyvybės stebuklas yra aukščiau visko. Tikimės, jog šia akcija ne tik padėjome „Binada“ gyventojams, bet ir įžiebėme meilės kibirkštėlę beglobiams gyvūnams vaikų širdyse.

  Dėkojame visiems prisidėjusiems prie paramos mokyklos ir „Binados“ gyventojų vardu!

  Pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė ir socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė 

 • Solidarumo bėgimas

  Spalio 4 dieną mokykla dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvoje – 4-ąjame Solidarumo bėgime. Bėgimas buvo organizuojamas visai mokyklos bendruomenei, todėl 11 val. didžiulis būrys mokinių ir pedagogų, vedami renginio organizatorių Manto Bako ir Gretos Šiaučiulytės, pradėjo paramos bėgimą. Išdidžiai nubėgę užsibrėžtą tikslą vaikai grįžo į klases dalintis įspūdžiais apie būsimus ir esamus bėgimo „rėmėjus“ bei išsidalinti dalyvių diplomus.

  Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ 4-asis Solidarumo bėgimas skirtas pozityvios tėvystės mokymų finansavimui ir medicinos punkto Zambijoje, Chikabuke įrengimui, kur, anot organizatorių, gydytojai ir savanoriai galėtų rūpintis mažaisiais ligoniais. Tikimės, jog mūsų mokyklos bendruomenės indėlis ne tik padės pasiekti numatytus akcijos tikslus, bet ir prisidės prie mokinių moralinių vertybių puoselėjimo. Akcijos metu buvo surinkta 200,14 eurų. Dėkojame akcijoje dalyvavusiems vaikams ir jų tėveliams!

   

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Akcija „Apibėk mokyklą“

  Rugsėjo 19 – spalio 3 dienomis Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla dalyvavo akcijoje „Apibėk mokyklą“. Pasak akcijos organizatorių, judėjimas yra būdingas nuo pat žmogaus gimimo, tačiau šiuolaikinė gyvensena ne tik neskatina vaikų judėti, bet netgi riboja. Norėdami prisidėti prie vaikų skatinimo daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą, mokyklos bendruomenė prisijungė prie akcijos „Apibėk mokyklą“ ir kasdien, „Judriosios pertraukos“ metu, bėgdavo aplink mokyklą.

  Prieš pirmuosius bėgimus mokytojos klasėse vaikams paaiškino šios akcijos tikslus, pristatė informaciją apie bėgimo trukmę, supažindino su saugaus bėgimo instrukcijomis ir pan. Mokytojos bėgimą interpretavo įvairiai: strikinėdavo, bėgdavo ir eidavo, keisdavo bėgimo ir ėjimo tempus, bėgdavo pristatomu žingsneliu ir pan. Kasdien viskas vyko vis aktyviau, o mokinių įspūdžiai ir atsiliepimai tik dar kartą patvirtina, jog fizinis aktyvumas ne tik gerina fizinę, bet ir psichologinę būseną.

  Vaikų mintys: „Man akcija patiko, nes buvo smagu, buvo gražus oras, labai smagu sportuoti su visa klase“, „Man patiko, nes labai gera palakstyti“, „Man patiko, nes buvo gražus oras, patiko bėgti su mokytoja“, „Man patiko, nes man labai patinka bėgti“, „Man patiko, nes bėgome visi kartu“, „Man patiko, nes visi susikabinome ir bėgome kartu“.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Klajonės gamtos labirintuose

  Rugsėjo 27 dieną į mokyklos kiemą sugužėjo 2 – 4 klasių mokiniai. Šį kartą į netradicinį renginį „Gamtos labirintai“ juos pakvietė 2a ir 3a klasių mokinių tėveliai. Jie mokinukams parengė daug įvairių užduočių. Šiukšlių karalystėje mokinukus pasitiko šiukšlių valdovas, kuris buvo nugalėtas tik tada, kai mokiniai sutvarkė aplinką ir teisingai surūšiavo šiukšles. Pasakų senelis kvietė padėti išrauti ropę, močiutė siūlė paragauti sodo gėrybių. Vaikai ne tik plušėjo bulviakasyje, bet ir bandė įminti gudrias voro mįsles. Dailiuose stenduose iš gamtinės medžiagos dėliojo mozaiką, muzikavo gamtiniais instrumentai ir šėlo miško diskotekoje. Ypatingai mokinius nustebino ir pradžiugino kinologo ir jo keturkojo draugo pasirodymas. Mokiniai įveikę visas tėvelių paruoštas užduotis, buvo apdovanoti saldžiais prizais.


  Mokytojos Aušra Gricienė ir Loreta Ubavičienė 

 • Europos judrioji savaitė „Judesys, tai sveikata“

  Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje vyksta didžiausia darnaus judumo kampanija „Europos judrioji savaitė“. Prie šios akcijos, kaip ir kasmet, prisidėjo ir Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė bei pelno nesiekiančia veikla užsiimantys asmenys: Šiaulių“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneris Andrius Norkus ir zumbos trenerė Justė Dambinskaitė.

  Visą savaitę mokykloje buvo organizuojamos įvairios veiklos siekiant, kad mokiniai, jų tėveliai ir kiti bendruomenės nariai įgytų naudingos informacijos apie fizinio užimtumo formas, sveiką gyvenimo būdą ir gamtos puoselėjimą, kad mokytojai susipažintų ir atnaujintų žinias apie kūno kultūros pratimų integravimą į mokomuosius dalykus taip plėtojant vaikų fizinį aktyvumą.

  Rugsėjo 18 dieną mokykloje vyko aktyvaus piešimo užsiėmimas „Išrask dviratį“, kuriame dalyvavo 3-čių klasių mokiniai. Mokytojai kartu su mokiniais „Dailės ir technologijų“ pamokoje pritaikė aktyvius užsiėmimus piešiant – mankštos, šokiai ir piešimas puikiai dera tarpusavyje.

  Rugsėjo 19 dieną mokyklą aplankė kūno kultūros ir sporto atstovai: „Šiaulių“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneris Andrius Norkus ir zumbos trenerė Justė Dambinskaitė. A.Norkus supažindino vaikus su „gyvūnų“ mankšta, kurioje aktyviai dalyvavo visi antrų klasių berniukai, o J.Dambinskaitė kartu su antros klasės mergaitėmis judėjo zumbos rimtu.

  Rugsėjo 20 dieną, bendradarbiaujant su „Romuvos“ progimnazija, buvo organizuojamos ketvirtokų kvadrato tarpklasinės varžybos. Šioms varžyboms teisėjavo „Romuvos“ progimnazijos mokiniai ir kūno kultūros mokytojas Mantas Bakas. Po varžybų komandos buvo apdovanotos taurėmis ir diplomais: 4c klasė – 3 vieta, 4b klasė – 2 vieta ir 4a klasė – 1 vieta.

  Rugsėjo 21 dieną mokykla prisidėjo prie akcijos „Apibėk mokyklą“, kurią pradėjo 2-ų klasių mokiniai. Ši akcija truks iki spalio 3 dienos, iš viso – 2 savaites, per kurias, nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių, tikimasi paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

  Rugsėjo 22 dieną mokykloje buvo minima akcija „Tarptautinė diena be automobilio“, kurios metu, priešmokyklinio ugdymo grupių (toliau – PUG) mokytojos Ilona Virmauskienė ir Edita Česnauskienė organizavo PUG ir 1-ų klasių mokinių paspirtukų varžybas, aktyvius užsiėmimus lauke bei piešinių parodą „Keliauju be automobilio“.

      

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė 

 • Akcija „Sveriame kuprines“

  Rugsėjo 19 d. mokykloje vyko kuprinių svėrimo akcija „Kiek sveria mokinio kuprinė?“, kurios metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Dunajavienė svėrė 3-4 klasių mokinių kuprines ir visus akcijos dalyvius apdovanojo atšvaitais. Pastebėta, kad vaikai vis dar mėgsta įsidėti nereikalingų daiktų ugdymo procesui - papildomų knygų, didelės talpos gėrimo buteliukų, žaidimų. Mokinių tėvelių prašome leisti vaikams patiems, savarankiškai susiruošti pamokoms, tačiau nejučia pažiūrėti, ar tikrai kuprinės svoris yra pagrįstas. Saugokime savo vaikų sveikatą.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • „Rudens mozaika 2017. Gėlių simfonija“

  Rugsėjo 21 d. „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenės atstovai dalyvavo lopšelio-darželio „Coliukė“ organizuotame plenere, skirtame 781 Šiaulių miesto gimtxadieniui ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėtĮ.

  Dėkojame visiems prisidėjusiems prie mozaikos kūrimo!

 • Nuostabi akvarelės galia

  Kokia graži spalvų gama už lango! Rudenėja! Visi pastebime šį nuostabų paveikslą, tačiau, kaip pavaizduoti tai popieriaus lape? Čia į pagalbą antrokams atskubėjo Rasytės mama – dailės mokytoja Irma. Ji papasakojo vaikams, kad akvarelė tai vandeniniai  arba skysti dažai su kuriais labai patogu lieti. Tai puikus įrankis norint savo darbuose atspindėti tam tikrą nuotaiką, jausmus. Mokiniai sužinojo, kad tapyba akvarele reikalauja kruopštaus planavimo, detalės turi būti apgalvotos. Labai svarbu tinkamai pasirinkti popierių... Antrokai mokėsi, kaip dėlioti spalvinę gamą, kaip teisingai lieti ir maišyti akvarelės dažus. Savo piešiniuose vaikai bandė pavaizduoti spalvingą lapų šokį ir jiems pavyko!

  Mokytoja Aušra Gricienė

 • Mažieji angelai sargai

  Šiais metais policininkai turėjo apleisti mokyklų pėsčiųjų perėjas, todėl prie jų stojo mažieji angelai sargai – vyriausieji mokyklos mokiniai. Rugsėjo 4-8 dienomis, prie mokyklos pėsčiųjų perėjos ir įvažiavimo į mokyklą išdidžiai stovėjo 4a, 4b ir 4c klasių savanoriai mokiniai, kurie ne tik padėjo mažiesiems pereiti per gatvcę, bet ir saugojo mokyklos įvažiavimą. Sakome didelį ačiū mūsų savanoriams, o tėveliams primename, jog nevažiuodami į mokyklos teritoriją ne tik išliekate nenusižengę kelių eismo taisyklėms, bet ir saugote mūsų ir savo vaikų gyvybes.          

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė, mokytojos Giedrė Nemaniūnaitė, Jurgita Klastaitienė ir Alma Jocienė

 • „Šiaulių dienos 781“ teatralizuota eisena

  Rugsėjo 8 dieną mokyklos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir specialistai dalyvavo „Šiaulių dienos 781“ šventinėje  eisenoje. Bendruomenė norėdama kartu su visu miestu sukurti istorijos dalelę, parodyti mokyklos išskirtinumą ir atspindėti miesto dienų pavadinimą – pasipuošė ištaigingomis kepurėmis-cilindrais. Šios kepurės buvo vienas iš daugelio tarpukario laikotarpio ir modernizmo simbolių. Kepures-cilindrus bendruomenė pasirinko gaminti ne tik dėl aktualumo šiam laikotarpiui, bet ir todėl, kad cilindrai buvo laikomi aukštesniosios klasės atstovų aksesuaru – tokiais mes laikome ir savo vaikus: pačiais brangiausiais, kūrybiškiausiais, išmaniausiais ir visokiais kitokiais –iausiais!

  Ačiū mūsų vaikams ir tėveliams už dalyvavimą šventėje bei didžiausi sveikinimai mūsų miestui Šiauliams – su 781 gimtadieniu!

        

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė, mokytojos Vida Plechavičienė, Birutė Cironkienė ir Loreta Ubavičienė 

 • Ugdymo karjerai diena

  Rugsėjo 7 d. – pažintinė, ugdymo karjerai diena. 4b ir 4c klasės mokiniai vyko į Išmaniąją mokyklą. Ten vaikai buvo supažindinti su Išmaniosios mokyklos veikla, su išmaniųjų technologijų galimybėmis. Išklausę teoriją mokinukai ėmėsi praktinės veiklos. Kiekvienas gamino savo robotą pagal duotą instrukciją. Ir ką Jūs manote? Pavyko visiems! Darbas buvo sudėtingas, bet įdomus, todėl ir produktyvus. Pasigaminę robotus vaikai išmoko juos valdyti. Ir vėl pavyko visiems!

  Vaikai grįžo susižavėję ateities inžinieriaus profesija. Šiandien dienos duomenimis 4b ir 4c klasės mokiniai ateityje gausiai papildys Vilniaus Gedimino technikos universiteto gretas.

  Trečiokams rinktis gyvenimo profesiją dar toli, bet susipažinti su jomis ir pasvajoti, kuo bus užaugę, pats laikas.3b klasėje svečiavosi Šiaulių reabilitacijos centro darbuotoja Danguolė. Ji supažindino mokinius su reabilitacijos centru, jo teikiamomis paslaugomis, demonstravo gydomąsias procedūras su atsineštais mini aparatais. Vaikams buvo labai įdomu.Vėliau mokiniai važiavo į „Aušros“ muziejų ir susipažino su mokytojo profesija tarpukario pradžios mokykloje, dalyvavo istorijos pamokoje, išgirdo pasakojimą apie akmens ir geležies amžius, mokėsi atpažinti senovinius daiktus, skirti tuo metu naudotus metalus ir akmenis.Trečiokai grįžo į mokyklą kupini įspūdžių ir supratę, kad mokytojo profesija buvo svarbi ir reikalinga visada.

      


  Mokytojos: Jurgita Klastaitienė, Alma Jocienė, Vida Plechavičienė

 • „781 žingsnis“

  Mokyklos pradinukai dalyvavo estafetinio bėgimo „781 žingsnis“ varžybose „Romuvos“ progimnazijoje. Varžybos skirtos Šiaulių miesto gimtadieniui, paminėti.  Nors oras buvo vėsus, gera nuotaika neapleido. III vieta - irgi vieta!

  Šaunuoliai vaikai!


  Pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė 

 • „Mano miesto spalvos“

  Rugsėjo 6 dieną mokyklos kiemelis virto spalvinga meno, žinių ir sporto karusele. Mokiniai aktyviai įsisuko į žaismingą sūkurį. Dalyviai pasitikrino žinias apie gimtąjį miestą, prisiminė žymiausias Šiaulių vietoves, architektūros paminklus ir garsius žmones. Vaikai varžėsi, kuri komanda greičiau iš akmenėlių sudės šūkį „Šiauliai – Saulės miestas“, iš kankorėžių – miesto metus, žaidė linksmus žaidimus. Kiekvienas mokinukas padovanojo piešinį ir parašė linkėjimą Saulės miestui, sudainavo gimtadienio dainą.


  Mokytoja Aušra Gricienė 

 • Mokslo ir žinių diena

  Palengva, nejučia, su rudens spalvomis, su rudenio vėjais, su astrų kvapu, su gervių klyksmu prie kiekvieno iš mūsų atkeliauja rugsėjis...  Rugsėjis kaip reikiant papokštavo, sumanė pravėdinti skėčius, tačiau netrukus išlindo saulė ir situaciją pagerino.  Pirmokėliai, vedami ketvirtokų, drąsiai žengė pro mokyklos duris. Likę mokiniai nekantravo išvysti savo klasę, pabendrauti su klasės draugais, pasimatuoti mokyklinį suolą. Pasibaigus šventei mokykloje „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė išskubėjo į miesto Mero pirmąją pamoką Ch.Frenkelio vilos parke.

  Sveikas rudenėli, sveika rugsėjo 1-oji!

    

   Pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė 

 • Rugsėjo pirmosios šventė

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Tuesday the 14th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.