Filtras
 • „Parodyk savo talentą“

  Gegužės 27 dieną vyko spalvinga popietė „Parodyk savo talentą“. Šioje šventėje dalyvavo net 24 dalyviai, kurie parengė 16 pasirodymų. Vaikučiai stebino mokyklos mokytojus, mokinius ir tėvelius savo talentais. Jų buvo pačių įvairiausių: kovos menai „Tae kwon do“ ir Karate, piešimas, dainavimas, muzikavimas kanklėmis, smuiku, akordeonu, gimnastika ir šokiai. Kai kurie mokiniai į sceną žengė pirmą kartą, bet nugalėjo jaudulį ir pasirodė puikiai. Susirinkusieji negailėjo aplodismentų, dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir mažomis saldžiomis dovanėlėmis. Tikimės, kad ir toliau mūsų mokyklos mokiniai skleis ir augins savo gabumus!

  Nuotraukų galerija

        

   

  Mokytoja Ainė B.

 • Mokomės lauke

  Gegužės 20 - 24 dienų veiklas PUG1 ugdytiniai skyrė vasarai. Juk tai pats nuostabiausias metų laikas, kai gamta pasipuošia žiedais ir visi laukia atostogų. Visą savaitę vaikai kalbėjo apie vasaros grožį, jos teikiamus smagius ir viliojančius malonumus, saulę ir jos išdaigas, prisiminė, kaip saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje. Gegužės 23 dieną visi vaškinėmis kreidelėmis piešė vasarą: skaisčiai šviečiančią saulutę, žydinčią pievą ir skrajojančius drugelius.

      

    Pedagogė Edita Č.

 • „Apie gyvūnus“ Pegaso knygyne

  Gegužės 24 dieną PUG1 ugdytiniai dalyvavo Pegasiuko pamokėlėje. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie gyvūnus ir jų gyvenimą, dalyvavo viktorinoje, piešė. Geriausiai pasirodžiusi komanda buvo apdovanota saldžiais prizais. Ugdytiniai grįžo į mokyklą pilni įspūdžių bei gerų emocijų, nešini diplomu ir mažomis užrašų knygelėmis.

    

  Pedagogė Edita Č.

 • Diskusijų festivalis „Ką tu, Šiauliai?“

  Gegužės 25 d. 1b ir 3a klasių mokiniai ir tėveliai dalyvavo Šiaulių universiteto alumnų asociacijos ir Šiaulių universiteto botanikos sodo  rengiamame diskusijų festivalyje „Ką tu, Šiauliai?“, edukacijose „Odė pavasario džiaugsmui“. Vaikučių tėveliai klausėsi diskusijų apie sportą, sveikatą, meną, mokslą, apie tai, ką galima veikti Šiauliuose, ko laukti ateityje... Vaikučiai pertraukos metu padainavo dvi daineles „Džiaugiasi mano širdelė“ ir „Vakarinė žvaigždutė“. Botanikos sode visi grožėjosi rododendrų žiedais, vaikai šėlo sūpynėse, dalyvavo edukacijoje „Gyvų gėlių apyrankės“. Smagu šiltą pavasario dieną praleisti įdomiai ir prasmingai.

    

   Mokytojos Ainė B. ir Aušra G.

 • Paskutinis Erasmus+ projekto susitikimas Bulgarijoje

  Gegužės 21-25 dienomis Bulgarijoje vyksta paskutinis tarptautinio projekto "Innovative cross-carricular lessons" susitikimas. Trečiadienį mokytojai ir kitų šalių mokyklų atstovai grožėjosi nuostabiais Bulgarijos vaizdais, susipažino su istoriniu senovės miestu Arbarabiu ir Bulgarijos senąja sostine Veliko-Tarnovo, lankėsi viduramžių didikų tvirtovėje tarnavusią gynybos tikslais. Vaikščiojo miniatiūrų parke.
   
    
     
   
  Ketvirtadienį projekto delegacija svečiavosi Varnos "Stoyan Mihaylovski" pradinėje mokykloje, kurioje šventine programa pasitiko mokyklos mokiniai. Po pietų mokytojai svečiavosi Varnos merijoje.
   
    
   
   
  Gegužės 24-oji Bulgarijoje - kultūros ir švietimo, slavų literatūros diena. Lietingą dieną delegacija dalyvavo šventės atidarymo ceremonijoje, gėrėjosi Juodąja jūra, apžiūrėjo miesto įžymias vietas.
   

   
 • Pamokos lauke

  Ketvirtadienį nuo pirmos pamokos mokytojai kartu su mokiniais lauke vykdė integruotas įvairias patyrimines veiklas. Trečiokai su didžiuliu džiugesiu, nešini sėdmaišiais, išgarmėjo į mokyklos parkelį. Susėdus liepų paunksmėje, prasidėjo lietuvių kalbos pamokėlė. Vaikai skaitė kūrinius apie panemunės pilis ir piliakalnius, dirbo grupėse ir porose, dalinosi surinkta informacija. Per dailės pamoką, vaikai pasklido po visą mokyklos teritoriją ir, patogiai įsitaisę, pasistengė savo piešiniuose įamžinti gyvosios gamtos grožį... Pamokos gamtoje mokiniams taip patiko, kad niekas nebenorėjo sugrįžti į klasę. Mokymasis tapo asmeninės pažangos siekiu...
   

      

  Mokytoja Aušra G.

 • Netradicinis piešimas lauke

  Visos dienos mokyklos veiklos tikslas – saugaus ir turiningo pradinių klasių mokinių užimtumo po pamokų užtikrinimas. Vieną popietę vaikai po pamokų lauke guašu tapė žydinčią pievą ne ant balto tradicinio popieriaus, o ant ilgo celofano. Mums labai patiko, nes tai paprasta ir labai gražu. Mokyklos kieme tarp dviejų medžių ir dabar puikuojasi nuostabi žydinti vaikų nutapyta pieva.

      

  Mokytojo padėjėja Daiva Lukšienė

   

 • Judėjimas sveikatos labui

  Puiki gegužės 17-osios dienos pradžia – rytmetinė mankšta. Tai sveikatos stiprinimo programos „Būk saugus ir sveikas“ renginys. Jo tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, ugdyti teigiamas nuostatas, gerinti ir stiprinti sveikatą. Skambėjo nuotaikinga muzika, mokiniai ir mokytojai mankštinosi mokyklos kieme, 1a ir 1b klasių mokiniai dalyvavo „Linksmosiose estafetėse“.

     

  Mokytojos Ilona V. ir Giedrė N.

 • „Olympis 2019 - Pavasario sesija“

  Konkurso pagrindinis tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku, skatinti mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada, konkurse yra įvairaus sudėtingumo užduočių, jame gali dalyvauti visi mokiniai.

  Šiemet „Olympis 2019“- Pavasario sesijoje jėgas išbandė 30 mūsų mokyklos mokinukų. Savo žinias pasitikrino lietuvių ir anglų kalbų, matematikos, pasaulio pažinimo ir informatikos konkursuose. Daugiausiai taškų pelnė, I laipsnio diplomus laimėjo ir buvo apdovanoti medaliais: Airidas P. (1a), Heidė Eluna L. (1a), Titas A. (1a), Viktorija L. (1a), Rugilė Š. (1b), Jokūbas U. (1c). Šarūno K. (iš 2b) ir Airono V. (iš 3a) anglų kalbos žinios įvertintos I laipsnio diplomais. Sveikiname „Olympis 2019“ - Pavasario sesijos nugalėtojus ir dalyvius!

   

  Mokytoja Giedrė N.

 • Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2019“

  Šiais metais konkurse dalyvavo 24 mūsų mokyklos mokiniai. Konkurso dieną 75 minutės dalyviams prabėgo tiesiog nepastebimai. Atsakymų lapus mokiniai pildė Kengūros pieštukais – mėgstamu konkurso suvenyru. Skaičiuotuvais naudotis griežtai draudžiama, todėl skaičiuojant reikėjo pasitelkti visą skaičiavimo išmonę. Nekantriai laukėme rezultatų. Ir jie jau paskelbti! Džiaugiamės pasiektais rezultatais: Titas M. (1b klasė) - III vieta mieste, Airidas P. (1a klasė) - VII vieta mieste, Jonas M. (1b klasė) - IX vieta mieste. Geriausieji mokykloje: Titas M. (1b), Aringas N. (2b), Dionizas B. (3a) ir Patrikas M. (4c). Sveikiname visus darbščius ir šaunius dalyvius ir tikimės, kad entuziazmas neišblės ir ateityje.

   

  Mokytoja Giedrė N.

 • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

  Ar žinojote, kad gegužės 7-oji - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena? Tuo įsitikino gegužės 9-ąją 3a klasės mokiniai, susirinkę į popietę „Nukirsta, suspausta, primarginta ir mylima. Kas?“. Trečiokai prisiminė knygos atsiradimo istoriją, suprato jos reikšmę šiuolaikiniam žmogui ir apžiūrėjo įdomybes iš knygų pasaulio. Vėliau dalyvavo viktorinoje, prisiminė šiais mokslo metais skaitytų kūrinių ištraukas, autorius, personažus ir įdomius faktus apie juos, pasakojo ir deklamavo.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Judėjimas sveikatos labui

 • Penktoji Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitė

  Gegužės 6-12 dienomis vyko „Penktoji Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitė“. 3b klasės mokiniai ir saugaus eismo būrelio „Šviesoforas“ nariai jungėsi prie informacinės kampanijos „Saugok gyvybes, prabilk“. Šios kampanijos tikslas - atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugų elgesį kelyje, saugoti gyvybes, skatinti aktyviai pranešti policijai apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir patiems būti pavyzdingais eismo dalyviais, gerbiančiais ne tik save, bet ir kitus, dalyvaujančius eisme. Akcijos - piketo metu vaikai su plakatais rankose budėjo prie pėsčiųjų perėjos ir kelio ženklo, draudžiančio automobiliams įvažiuoti į mokyklos teritoriją. Akcijos dalyviai įspėjo nedrausmingus vairuotojus, skubantiems pėstiesiems padėjo saugiai pereiti gatvę. Mokiniai visiems priminė, kad saugumas gatvėse ir keliuose yra eismo dalyvių rūpestis, o nustatytos tvarkos kelyje paisymas turi tapti mūsų teigiamu įpročiu ir siektinu pavyzdžiu, o ne svarstytinu klausimu.

     

  Mokytoja Agnė Š.

 • Minecraft pirmokams

  Mūsų mokyklos 1a klasės mokiniams nusišypsojo laimė dalyvauti projekte „MINECRAFT integravimas į bendrojo lavinimo procesą“. Tai vienas naujausių „Šviesos“ ir neformalaus ugdymo viešosios įstaigos „Trys kubai“ projektų. Jame dalyvauja 100 Lietuvos pirmokų klasių. Bandomoji projekto versija kol kas apima 4 mokomuosius dalykus – matematiką, lietuvių kalbą, pasaulio pažinimą ir informatiką. Dvi savaites trukusių bandymų metu, pirmokams MINECRAFT žaidime teko atlikti tokias užduotis kaip painaus labirinto įveikimas išmokus atskirti „b“ ir „p“ garsus, skaičių sekos sudėliojimas trimatėje erdvėje ar sveikų produktų rūšiavimas virtualiame turgelyje. Mokiniai džiaugėsi, galėdami dalyvauti šiame projekte.

       

  Mokytoja Giedrė N.

 • Tylos stebuklinga versmė

  „Žuvis vandenyje yra tyli. Gyvūnas žemėje – triukšmingas. Paukštis ore – dainingas. O žmogus turi savyje jūros tylą, žemės triukšmą ir oro muziką“. R. Tagorė. Projekto iššūkį „Tylos stebuklinga versmė“ PUG2 ir 1c klasės sveikuoliai priėmė atsakingai. Pirmokai Tylos pertraukų metu vartė, skaitė knygeles, piešė, žaidė stalo žaidimus, vaidino pantomimos teatre. Vaikai aptarė triukšmo įtaką sveikatai, dalijosi savo patirtimi, kaip jautėsi triukšme. Visi vieningai pritarė, kad nuo triukšmo būtina pailsėti. PUG2 ugdytiniai žaidė žaidimą „Tylos varpelis“, muzikinį žaidimą „Tylu – garsu“.

  Mažieji, patyrinėję „Tyliąją knygelę“, atrado tylą iš naujo...

     

  Mokytoja Alma J. ir pedagogė Lina P.

 • Padovanok knygą

 • Šokėjų sėkmė

  Gegužės 4 dieną Vilniuje vyko respublikinis šokio festivalis „Ant stogo“. Jame dalyvavo mūsų mokyklos šokio studija ,,Saulutės“. Vaikai pasirodė puikiai, sulaukė daug aplodismentų ir savo amžiaus kategorijoje užėmė III vietą. Šaunuoliai!

  Mokytoja Jūratė V.

   

   

 • Gražiausi žodžiai mamai

  Motinos dienos proga PUG1 ir PUG2 ugdytiniai sukvietė mamytes į šventę „Myliu tave, mama“. Joms buvo skirti eilėraštukai, skambėjo dainelės. Vaikai kvietė mamas šokiui, įteikė po mažą dovanėlę, į kurią sudėjo visą savo meilę. Žiūrėdamos mamos šypsojosi, ne viena nubraukė ašarėlę.

     

  Pedagogė Edita Č. ir Lina P.

 • Piemenėlių vargai ir pramogos

  Žaliūkių malūnininko sodyboje kerdžiaus ragas prie laužo pakvietė 1c klasės mokinius. Kerdžiumi tapęs Etnografijos skyriaus muziejininkas Julius Vainorius papasakojo, kad ganydami gyvulius piemenėliai daug laiko praleisdavo gamtoje, todėl ją gerai pažino. Mažieji buvo išradingi - mokėjo vyti botagus, pinti krepšius, o muzikos instrumentus sugebėdavo pasigaminti iš žilvičio šakelių. Pažaidę piemenėlių žaidimus, pirmokai ragavo lauže keptų bulvių su lupenomis. Vaikai nutarė, kad šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai buvo nedideli, o pramogos ir žaidimai – smagūs.

     

  Mokytoja Alma J.

 • „Padovanok man savo šypseną“

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla inicijavo socialinės įtraukties renginį „Padovanok man savo šypseną“. Šio renginio metu mokinukai dovanojo Šiaulių miesto senelių globos namų gyventojams ne tik savo šypsenas, bet ir dainas bei šokius. Senoliai džiaugėsi, o mokiniai grįžo pilni gerų emocijų ir norų toliau dalintis šypsena, daina, šokiu ir gražiu palinkėjimu. Tikimės, kad ši iniciatyva bus tęsiama ir toliau...

     

   

  Mokytojos  Ilona V. ir Aušra G.

 • „Velykų dirbtuvėlės“

  Balandžio 18 dieną PUG 2 grupėje vyko „Velykų dirbtuvėlės“. Ugdytiniai susipažino su tradiciniais ir originaliais velykinių kiaušinių marginimo būdais. Už suteiktas žinias vaikai dėkingi Manto ir Vainiaus mamoms.

   

  Pedagogė Lina P.

 • „Dviračių“ muziejuje

  Balandžio 16 dieną PUG 1 ugdytiniai lankėsi „Dviračių“ muziejuje. Vaikai pamatė pirmąjį, patį seniausią dviratį ir palygino jį su šiuolaikiniu, klausėsi istorijų apie dviratininkus – keliautojus. Mažieji suprato, kad galima keliauti ne tik automobiliu, traukiniu, lėktuvu, bet ir dviračiu. Po ekskursijos po muziejų priešmokyklinukai pasigamino atšvaitą ir kupini naujų žinių, geros nuotaikos, saugiai grįžo į mokyklą.

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Velykų belaukiant

  Balandžio 18-osios vakarą į mokyklą kartu su tėveliais rinkosi PUG 1 ugdytiniai. Tajaus mama su mažaisiais margino medinius kiaušinius, o Andriaus mama mokė tėvelius dekupažo meno. Savo margučius vaikai ir išbandė – buvo surengtos margučių ridenimo varžybos. Tėveliai džiaugėsi, kad išmoko dar vieno kiaušinių marginimo būdo.

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Priešmokyklinukų šaškių turnyras

  Šaškės – patrauklus stalo žaidimas, „proto mankšta“ – padeda įgyti naudingų gyvenimui įgūdžių. Vaikai išmoksta vertinti ir valdyti situaciją, laikytis taisyklių, ieškoti geriausių sprendimų, garbingai rungtyniauti. Balandžio 18 dieną ŠU bibliotekos salėje buvo organizuotas Šiaulių apskrities priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų šaškių turnyras. Jame dalyvavo 32 žaidėjai. Mūsų mokyklą atstovavo PUG 1 ugdytinis Tajus G. ir PUG 2 ugdytinis Martynas Š. Berniukai susirungė su varžovais 7 kartus. Tajus užėmė 9 vietą. Džiaugiamės! Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanomis ir diplomais. Smagu dalyvauti ir pasisemti naujos patirties.

      

  Pedagogė Edita Č.

 • Vakaronė „Velykų belaukiant“

  Ketvirtadienio pavakarę trečiokai surengė savo klasės bendruomenės vakaronę „Velykų belaukiant“. Rasytės mamytė mokė, kaip pasigaminti velykinę puošmeną „Kiaušinis lizdelyje“. Tėveliai ir vaikai karpė, klijavo, dekoravo putplasčio kiaušinukus plunksnomis, rafija, krepiniu popieriumi . Savo darbelį sėkmingai „įtupdė“ į lizdelį. Džiaugėmės, nes visiems pavyko! Vaikams buvo smagu ne tik dirbti su savo tėveliais, bet ir pabendrauti prie arbatos puodelio.

       

  Mokytoja Aušra Gricienė

 • Po pamokų

  Visos dienos mokykloje pirmokams patinka lankyti įvairius būrelius. Čia vaikai piešia, lipdo, šoka, dainuoja, sportuoja, konstruoja iš Lego kaladėlių, mokosi prižiūrėti gyvūnus. Grįžus į klasę, pirmokams smagu atlikti eksperimentus su vandeniu, balionais, gaminti „šlykštuką“. Atšilus orams, ryškiau pašvietus saulutei, linksma žaisti lauke. Ruošdamiesi Velykoms, mokinukai margino kiaušinį: pabandė išrašyti vašku, aplikavo servetėlėm.

      

       

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Būrelio „Piešiu kompiuteriu“ Velykos

  Ar jaučiate? Pro ūkanotą miglą liejasi rytmečio žara… Rausva palete dažo medžius ir žolę, nuo kurios nukritęs paskutinis rasos lašas, žėri deimanto spindesiu… Ar matote? Vis aukščiau kyla saulė… Ar gera atsikėlus ryte matyti saulės spindulį kambaryje? Ne sniegą… Ne lietų… Ne niauktą dangų… Ar džiaugiatės? Atbudo gamta, atbudo tikėjimas. Su tikėjimu atkeliavo Šv. Velykos - džiaugsmo ir palaimos širdyje metas… Džiaukimės ir jauskime ramybę ir atgimimą širdyse

  Piešinių albumas

     

  Gražios, prasmingos šventės Jums linki būrelio „Piešiu kompiuteriu“ nariai.

 • Kūrybinės dirbtuvėlės 4b klasėje

  Tie, kas bent kartą mėgino marginti kiaušinius tradiciniais būdais žino: įdomiausiais raštais išpiešti kiaušinius – kruopštus ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Tuo įsitikino vaikai ir tėveliai, susirinkę į kūrybines dirbtuvėles „Margi margučių raštai“. Iš pradžių buvo aptarti margučių marginimo būdai, technikos, raštai ir simboliai. Vėliau kiaušiniai buvo išrašomi vašku ar aplikuojami servetėlėmis. „Tikrai mėginsime namuose“, – kalbėjo dirbtuvių dalyviai ir džiaugėsi galimybe įdomiausiai išmargintus kiaušinius parsinešti namo.

       

  Mokytoja Vida P.

 • Velykų dirbtuvėlės 2b klasėje

  Pavasaris neša šilumą, skleidžia pirmus žiedus, keičia miškų spalvą ir dovanoja gražiausią metų šventę – Velykas. Džiugu stebėti už lango bundančią gamtą, sprogstančius medžių lapus bei čiulbančius paukščius, tačiau augimo procesą galima stebėti ne tik lauke, bet ir savo namuose ant jaukios palangės. Todėl gražią balandžio 18 dienos pavakarę, antrokai su tėveliais rinkosi į klasę. Šarūno mama visus išmokė pasigaminti smagų, žaliuojantį Oliziuką. Pasitelkę kūrybiškumą bei vaizduotę, įvairiais raštais ir kaspinėliais vaikai su tėveliais papuošė „mažuosius draugus“. Bendras darbas visiems suteikė džiugių emocijų, o kūrybiniai sumanymai – puikių rezultatų. Vaikams bus smagu namie turėti „augintinį“, kuris kiekvieną dieną augs ir keisis.

       

  Klasės mokytoja Birutė A.

 • Malūnininko sodyboje

  Svarbiausias Velykų simbolis – margintas kiaušinis – reiškia gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, gyvenimo atsinaujinimą, augalijos gimimą ir žydėjimą. 4 b klasės mokiniai nori išmokti šio kruopštaus ir įdomaus, tradicijomis bei autentiškumu alsuojančio amato. Balandžio 16 dieną ketvirtokai lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje. Išklausę įdomaus pasakojimo ir pažiūrėję pamokėlę, ketvirtokai kibo į darbą. Ant velykaičio galo dėjo taškelius, rašė brūkšnelius, iš kurių susidarė saulytės, gėlytės ar kitokie simboliai. Vašku išmarginti kiaušiniai buvo pamerkti į dažus. Vaikai tapo tikrais margučių marginimo meistrais, einant namo, rankose puikavosi žali, mėlyni, rudi velykaičiai.

       

  Mokytoja Vida P.

 • Velykų dirbtuvėlės 2a klasėje

  Balandžio 18 dienos pavakary į mokyklą rinkosi antrokai ir jų tėveliai. Velykų dirbtuvėlėse margino kiaušinius, puošė plunksnelėmis. Pagamintais darbeliais pasipuoš namus ir pradžiugins savo artimuosius.

     

              Mokytoja Eralda P.

 • Lietuvių kalbos pamoka „Aušros“ muziejuje

  Skambutis, girgždantis mokyklinis suolas, juoda lenta ir rašaluoti pirštai... Taip balandžio 16 dieną „Aušros“ muziejuje mokėsi 2a klasės mokiniai. Antrokai lietuvių kalbos pamokėlėje skaitė ir nagrinėjo legendomis ir pasakomis apipintą Balio Sruogos „Giesmę apie Gediminą“, persirengė karių apranga, išsiaiškino, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai ir fotografavosi.

       

  Mokytoja Eralda P.

 • „Velykų belaukiant“

  Balandžio 16 dieną PUG 2 ugdytiniai lankėsi „Pegaso“ knygyne, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Velykų belaukiant“. Vaikai susipažino ir įtvirtino žinias apie Velykų papročius, kiaušinių marginimą. Taip pat žiūrėjo animacinį filmuką, kaip Kakė Makė ruošiasi Velykoms bei margino draugystės kiaušinį. Už aktyvų dalyvavimą pamokėlėje visi mokiniai gavo dovanų.

      

  Pedagogė Lina P.

 • Šiaudinių žaislų paslaptis

  Šiaulių Dailės galerijoje eksponuojama gausi Šiaulių krašto tautodailininkų darbų paroda „Tarp žemaičių“ sužavėjo 1c klasės mokinius. Vaikai tyrinėjo meno kūrinius. Mokinius domino žaislai. Kiekviena tautodailininkės lėlė pasiūta su meile ir fantazija, bent akimirkai sustabdo praeivį, primindama skaitytą ar girdėtą pasaką. Edukaciniame užsiėmime tautodailininkė Bronė Gricienė išmokė vaikus nusipinti iš šiaudelių paukštukus. Kiekvienas jaunojo amatininko darbelis stebino savitu žavesiu.

   

  Mokytoja Alma J.

 • Mintinio skaičiavimo turnyras

  Visos dienos mokykloje, „Gudručių“ būrelyje, pirmokai mokėsi sudėties žaisdami. Virtualioje mokymosi aplinkoje vyko mintinio skaičiavimo turnyras. Šį kartą daugiausia taškų surinko Naglis ir Mikaela. Bet pralaimėjusių nebuvo. Kas gali liūdėti, skaičiuodamas prie kompiuterio? Juk taip linksma ir įdomu!

   

  Mokytoja Alma J.

 • Mokyklos kieme pražydo Velykų medis

  Sutikite - kiaušinių marginimas - vienas labiausiai laukiamų Velykų šventės momentų. Kai visa šeima susėda prie stalo ir puikiai leidžia laiką, dekoruodami atgimimo simbolį - kiaušinį. Žinoma, visada norisi gražiausių margučių. Pirmadienio vakarą gausus būrys 1c klasės mokinių ir tėvelių susirinko į klasės bendruomenės renginį „Kūrybinės Velykų dirbtuvėlės“. Kiekviena šeima atskleidė savo kiaušinių marginimo paslaptį: kiaušinius puošė šilkinėmis juostelėmis, nėriniais, aplikavo lipdukais, modelinu, karoliukais, dažė flomasteriais, įvairių rūšių dažais, blizgino sidabru ir auksu, pademonstravo Ebru meno techniką. Išmarginti kiaušiniai pradžiugino visus – rezultatas stulbinantis. Sukurtą grožį sukabinome mokyklos kieme ant Velykų medžio. Margučiais pražydęs medelis kviečia visus Velykas sutikti su pakilia ir pavasariška nuotaika.

       

  Mokytoja Alma J.

 • 19-oji poezijos šventė

  Balandžio 12 dieną „Polifonijos“ koncertų salėje vyko 19-ą kartą organizuota poezijos šventė „Nešu aš gražų žodį savo širdyje“. Aidėjo gražūs žodžiai vietovardžiams, skambėjo eilėraščiai, sakmės, padavimai. Renginyje dalyvavo ikimokyklinių įstaigų atstovai iš Šiaulių, Joniškio, Akmenės ir Kuršėnų. Visus dalyvius pasitiko ir padėjo surasti vietą scenoje šventinis ,,Varpelis“. Žiūrovai negailėjo skaitovams plojimų ir šypsenų. Mūsų mokyklos PUG 1 ugdytinė Goda Načytė deklamavo J. Vaičiūnaitės eilėraštį „Po ilgo miego“. Lydimi muzikos garsų, visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Atsisveikinome sakydami vieni kitiems ,,Iki kito pavasario!”.

   

  Pedagogė Edita Č.

 • Netradicinė dailės ir technologijų pamoka

  Balandžio 12 dieną 2a klasėje vyko netradicinė dailės ir technologijų pamoka. Į svečius atvyko ir pamoką vedė Domanto mamytė. Ji išmokė antrokus pasigaminti atviruką - tulpę. Velykų dieną šiuo darbeliu vaikai pradžiugins savo artimus ir mylimus žmones.

      

  Mokytoja Eralda P.

 • Netradicinė pamoka

  4b klasėje vyko dailės ir technologijų pamoka, kurią vedė Austėjos mama. Mokiniai iš vienkartinės lėkštės gamino judantį žaisliuką - „Zuikį Žvairį“. Vaikai kantriai piešė, spalvino, kirpo ir klijavo reikiamas detales, todėl darbeliai visiems puikiai pavyko. Ačiū Austėjos mamai už įdomią pamoką!

     

  Mokytoja Vida P.

 • Padovanok knygą mokyklos bibliotekai

 • „Žmogus ir vanduo“

  Balandžio 9 dieną PUG 1 ir PUG 2 ugdytiniai dalyvavo diskusijoje „Žmogus ir vanduo“. Šio renginio tikslas - skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Visuomenės sveikatos specialistė Fruzina Dovalgienė papasakojo vaikams apie geriamojo vandens iš čiaupo kokybę, jo savybes, naudą žmogaus organizmui. Diskusijos metu vaikai atsakinėjo į klausimus, dalijosi savo patirtimi, pagilino žinias ir sužinojo daug naujo.

   

  Visuomenės sveikatos specialistė Fruzina Dovalgienė

 • Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas

  Balandžio 16 – gegužės 3 dienomis mokykloje vyks 2 ir 4 klasių nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas. Testavimo metu surinkti duomenys bus panaudoti ugdymo kokybei gerinti, tolesnei mokinių mokymosi pagalbai numatyti. 4 klasių mokiniams bus pateiktas klausimynas (mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, patyčių situacija mokykloje, mokinių mokėjimas mokytis), kurio pagalba tiksliau ir visapusiškiau bus galima įvertinti ugdymo kokybę mokykloje. Tokiu būdu bus atkreipiamas dėmesys ne tik į mokinių akademinius rezultatus, bet ir į jų savijautą, emocinį mokyklos klimatą. Mokinių klausimynai sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose. Klausimyno pavyzdį galite rasti adresu: www.nec.lt.

  2019 metų testavimo tvarkaraštis:

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • IKT pasaulio pažinimo pamokoje

  1b klasėje per pasaulio pažinimo pamoką mokiniai planšečių pagalba ieškojo informacijos apie pavasarines gėles. Pasiskirstę į komandas, jie kūrė, rašė, piešė, ruošė stendinį pranešimą tema „Pavasario gėlės“, kurį pamokos pabaigoje pristatė klasės draugams.

     

  Mokytoja Ilona V.

 • Apsilankymas „Aušros“ muziejuje

  Atėjus pavasariui, džiaugiamės atbudusia gamta ir visi laukiame gražiausios šventės - Velykų. PUG 1 ugdytiniai dalyvavo „Aušros“ muziejuje edukacinėje pamokoje „Velykų margučiai“. Po trumpo pasižvalgymo po ekspoziciją, buvome pakviesti į amatų dirbtuves, kur ant stalų laukė „moliniai“ kiaušiniai, teptukai ir dažai. Susipažinę su įvairiais margučių raštais, vaikai patys kibo į darbą. Kiaušinius puošė taškeliais, gėlių žiedais, saulytėm ir paukšteliais. Tai gražumas tų margučių! Į mokyklą grįžome pilni įdomios patirties ir nuostabių įspūdžių.

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Kur gyvena knygelės?

  Saulėtą balandžio 2-osios rytą į mokyklos biblioteką užsuko „Rugiagėlės“ auklėtiniai. Darželinukai turėjo galimybę pamatyti, kur gyvena knygelės, išsiaiškino, kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno, apžiūrėjo didžiausią ir mažiausią mokyklos bibliotekoje esančią knygą. Vaikai susidomėję vartė spalvingas pasakų knygeles, atsakinėjo į viktorinos klausimus, padėjo surasti princesei kelią į pilį, ieškojo skirtumų pasakų iliustracijose. Darželinukai prisiminimui gavo dovanų apyrankę su mokyklos vardu ir pažadėjo rudenį grįžti.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • „Jaunas sportuosi – senas nedejuosi“

  Projekto „Sveikata visus metus“ kovo mėnesio iššūkį „Jaunas sportuosi – senas nedejuosi“ PUG 2 ir 1 c klasių mokinių komandos priėmė atsakingai. PUG 2 ugdytiniams gražų pavyzdį parodė Godos ir Adomo močiutės, kurios pasidalino savo paslaptimis, kaip išsaugoti gerą sveikatą ir žvalumą ilgus metus. Pirmokai į svečius pasikvietė Augustės senelį, kuris visus sužavėjo savo judrumu ir vikrumu. Senelio palinkėjimai – sveikai maitintis, daug judėti, sportuoti, laisvalaikį praleisti lauke, gamtoje, tapo pirmokų siekiamybe. Senelis išmokė puikių žaidimų, estafečių, surengė teniso kamuoliuko mėtymo turnyrą. Jaunieji sportininkai ir svečiai vieni kitiems linkėjo sėkmės.

     

  Mokytoja Alma J. ir pedagogė Lina P.

 • Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

  Kovo 1 - 31 dienomis mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai prisijungė prie nacionalinės „Vaikų linijos“ iniciatyvos, skirtos sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių“. Šiomis dienomis mokykloje veikė „Draugystės paštas“, mokytojai su mokiniais kalbėjo apie patyčias ir jų sprendimo būdus, įgytas žinias įtvirtino spręsdami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir socialinių partnerių sukurtą interaktyvų testą „Įveik patyčias“. Taip pat vyko edukacinių filmų peržiūros, viktorinos, piešinių parodos.

  Labai ačiū prisidėjusiems prie veiklų mokiniams, pedagogams ir tėvams!

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“

  Kovo 28 dieną mūsų mokyklos atstovai: Smiltė, Goda (PUG 1) ir Saulė, Augustė, Naglis, Emily, Danielė (1c) dalyvavo Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių konferencijoje „Dosnieji mūsų žolynėliai“. Vaistažolės – protėvių patikrintas vaistas. Mokiniai papasakojo, kad kiekvienas augalas turi organizmui reikalingų medžiagų. Žolelių arbata tinka ir profilaktikai, ir įvairioms ligoms gydyti bei organizmui stiprinti. Vaikai pristatė konferencijos dalyviams savo mėgstamas vaistažoles, pasidalino mėlynių, aviečių, medetkų, mėtų ir ramunėlių arbatų receptais.

   

  Pedagogė Edita Č. ir mokytoja Alma J.

 • Saugaus eismo klasė

  Mes, 4a klasės mokiniai, svečiavomės Saugaus eismo klasėje. Ten susipažinome su policininke. Ji mums pasakojo, kokie pavojai tyko vaikų kelyje. Žiūrėjome ir aptarėme realias Šiaulių mieste nufilmuotas situacijas, kuriose vos nenukentėjo vaikai. Supratome, kad net ir einant per perėją, reikia atidžiai žvalgytis į šalis, nekalbėti telefonu. Sužinojome, kad jei važiuodami dviračiu netyčia užgautume kitą žmogų, būtinai turėtume jo atsiprašyti ir pasiūlyti savo pagalbą. Atsisveikinant gavome dovanų liemenes, kurias pažadėjome vilktis visada, kai važiuosime į ekskursijas, sėsime ant dviračių ar važiuosime riedlentėmis.

  4a klasės mokiniai

 • Didiname bendruomenės torelanciją

  Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurios tikslas – šviesti visuomenę, išsklaidyti mitus apie šią žmonių grupę, mažinti atskirtį, ugdyti visuomenės toleranciją kitokiam.

  Mūsų mokyklos mokinukai šią dieną mūvėjo skirtingos spalvos kojines, kurios išreiškia palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu.

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Anglų kalbos diktantas

  Vasario 28 dieną, geriausiai anglų kalbą besimokantys 3-ių klasių mokiniai, dalyvavo respublikiniame 3-ųjų (pradinių) klasių mokinių diktanto anglų kalba rašymo konkurse "Listen to write". Sudėtingo lygio diktantą be klaidų parašė ir 1 laipsnio diplomus pelnė Viltė (3a) ir Klaidas (3b). Pagrindinio lygio diktanto diplomus, laimėjus 1 vietą, pelnė 3a klasės mokiniai: Rasa M., Martynas D., Arnas V., Gustė A., Dionizas B. ir 3b klasės mokinės: Sita L. ir Ugnė R. Lengvo lygio diktanto diplomus, laimėjus 1 vietą, pelnė: Aironas V., Domantas V., Kipras L. (iš 3a) ir Rojus G. iš 3b. Džiaugiamės trečiokų rezultatais.

  Mokytoja Ilona R. 

 • „Angelas iš linų pluošto“

  Kovo 20 dieną 4b klasės mokiniai dalyvavo Angelo muziejaus edukaciniame užsiėmime „Angelas iš linų pluošto“. Ketvirtokai apžiūrėjo muziejuje esančius eksponatus - angelus, pagamintus iš natūralių medžiagų. Linų pluoštas – viena iš jų. Užaugintas ir tinkamai paruoštas linas yra puiki medžiaga kūrybiniams darbams. Užsiėmimo metu kiekvienas mokinys kūrė savo unikalų angelą, naudojo linų pluoštą ir lininį audinį. Pačių rankomis padaryti, dekoruoti ir savaip papuošti angeliukai, tapo kiekvienam širdžiai mieli ir brangūs.

   

  Mokytoja Vida P.

 • „Gražiausia pasaka man ta, kurią man sekdavo mama“

  Pasakos nėra šiuolaikinio žmogaus išradimas, jos atkeliavo iš seniausių laikų. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie milžinus ir nykštukus, princus ir princeses, karalius ir karalaites, velnius ir raganas, slibinus ir burtininkus, stebukladarius ir našlaičius. Pasakų vaikams patinka klausytis jau nuo mažų dienų. Tuo įsitikino kovo 20 dieną po stebuklingą pasakų pasaulį keliaudami pirmokai ir antrokai. Vaikai prisiminė, kokias vaikystėje jiems pasakas sekdavo seneliai ir tėvai, kol dar nemokėjo skaityti. Mokiniai patys turėjo pasekti pasaką be galo, prisiminti žodžius, kuriais dažniausiai prasideda ir baigiasi pasakos, pažinti ir įvardinti herojus, su kuriais skaitydami susitapatina ir supranta, kad norint pasiekti sėkmę ir pergalę, būtina įdėti daug pastangų. Renginio pabaigoje dalyviai pasidžiaugė, kad žino daug pasakų, pažadėjo dažniau ateiti į biblioteką ir skaityti pasakų knygas.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Šaškių varžybų II etapas

  2019 m. kovo 20 d. jungtinė antrokų (Domo, Emos, Šarūno) ir ketvirtoko Luko komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių II etapo šaškių varžybose (2008 m. gimimo ir jaunesnių mokinių). Komanda laimėjo II vietą. Į mokyklą jie grįžo laimingi, apdovanoti medaliais, diplomu ir taure. Sveikiname!

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • „Tyrinėjame mišką“

  Kovo 20 dieną mokykla kartu su Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centru organizavo Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių pažintinę - praktinę konferenciją „Tyrinėjame mišką“. Jos tikslas – tobulinti mokinių pažinimo, socialines, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Konferencijoje dalyvavo mylintys gamtą PUG ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai – tie, kurie stebi, tyrinėja, kurie sustoja, bent trumpam, pasigrožėti, įsiklauso, ką pasakoja parskridę paukščiai, besiskleidžiantis daigas, kurie bando atskleisti gamtos paslaptis. Tradiciniame renginyje dalyvavo penkios ugdymo įstaigos: „Romuvos“ bei Salduvės progimnazijos, Šiaulių rajono Šilėnų mokykla, Šiaulių logopedinė mokykla bei mūsų pradinė. Konferencijos dalyvių pranešimai buvo įdomūs, išsamūs, gvildenantys aktualias problemas. Mokiniai priėmė bendrą nutarimą, kaip gali prisidėti prie miškų išsaugojimo: nežaloti medžių, poilsio vietoje nepalikti šiukšlių, nerauti grybų su grybiena, poilsiauti, kurti laužą tam skirtose vietose, neardyti skruzdėlynų, nešūkauti ir negąsdinti miško gyventojų, rūšiuoti atliekas, rinkti ir atiduoti perdirbimui makulatūrą.

  Konferencijos metu mokiniai įgijo naujos patirties, žinių, teigiamų emocijų, susirado naujų draugų. Vaikai suprato, kad kiekvienas turi puikias sąlygas tausoti mus supančią aplinką, Žemę ir jos turtus, gali keistis pats ir keisti savo gyvenimo būdą.

   

  Konferencijos organizatorės Birutė C. ir Birutė A.

   

 • Šiuolaikinės pamokos Atėnuose

  Keitimasis žiniomis ir dalijimasis patirtimi apie šiuolaikines tarpdalykines pamokas vienas iš svarbiausių tikslų tarptautinio Erasmus+ projekto „Inovatyvios (šiuolaikiškos) skirtingų dalykų pamokos“ („Innovative cross-curricular lessons“). 2019 m. kovo 10-16 dienomis partneriai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Italijos, Graikijos vedė pamokas Varkizos pradinėje mokykloje (Atėnai, Graikija), vyko pedagogų mokymai apie naujoviškas, patrauklias skirtingų dalykų pamokas, kolegiškai aptarė diferencijavimo ir šiuolaikinės pamokos tobulinimo galimybes, aiškinosi, demonstravo, perteikė savo šalių patirtis vaikų žinių gilinimui.

   

   

 • Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

  Kovo 15 dieną pirmokai ir antrokai žiūrėjo ir aptarė animacinį filmą. Vaikai patyrė daug įvairių emocijų, suprato, kad draugystę reikia branginti ir nevalia tyčiotis, nes tai suteikia nemalonų jausmą. Paklausę perskaitytos istorijos, bandė padėti į keblią situaciją pakliuvusiems vaikams, diskutavo, kas gali padėti skriaudžiamam, mokėsi drauge rasti išeitį, ieškojo gražių žodžių ir poelgių. Klausydamiesi Mariaus Marcinkevičiaus pasakos „Draugystė ant straublio galo“, mokiniai rašė laiškus į „Draugystės paštą“.

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • „100 (per)skaitytų knygų Lietuvai"

  Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto mokinių pilietinėje akcijoje „100 (per)skaitytų knygų Lietuvai", kurią organizavo „Sandoros" progimnazija. Visus 2018 metus vaikai skaitė lietuvių autorių knygas. Daug jų perskaitė Ignas, Urtė, Aistė, Viktorija, Jokūbas (2a), Patricija (3b), Leonardas (3a), Deimantė (4b), bet visus aplenkė, net 14 knygų įveikusi, Ieva iš 3a klasės. Sveikiname ir džiaugiamės jos pomėgiu! Kovo 12 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyti šios gražios akcijos rezultatai. Renginio metu paskelbta, kad akcijos laikotarpiu perskaitytos net 3027 lietuvių autorių knygos! Skaitomiausia knyga tarp visų 1-4 klasių mokinių paskelbta Linos Žutautės „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“.

  Bibliotekinkė Felicija J.

 • Konferencija „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose“

  Kovo 7 dieną priešmokyklinių grupių vaikai dalyvavo Šiaulių miesto PUG ir 1 - 4 klasių mokinių konferencijoje „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose“. PUG 1 ugdytinė Goda papasakojo „Kaip atsirado Šiaulių miestas?“, o Audrius supažindino su „Šiaulių miesto pavadinimo atsiradimo“ istorija. PUG 2 ugdytiniai parodė meninę kompoziciją „Gedimino sapnas“ iš padavimo apie Vilniaus įkūrimą. Konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

   

  Pedagogės Edita Č. ir Lina P.

 • Žaidimas „Lietuvos vietovardžių pėdsakais"

  Kovo 7 dieną mokyklos trečiokės Rasa M. ir Eva B. dalyvavo miesto pradinių klasių mokinių konferencijoje „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose". Mergaitės žaismingai ir nuotaikingai pristatė žaidimą apie Lietuvos vietovardžius. Pranešimo klausytojai aktyviai ir noriai sekė vietovardžių pėdsakais. Vaikai džiaugėsi - finišą pasiekė visi ir gavo po išminties riešutą.
  Mokytojos Loreta ir Aušra
   
 • Anglų kalbos olimpiada

  Kovo 6 dieną mokykloje vyko 4 klasių anglų kalbos olimpiada. Joje dalyvavo geriausiai anglų kalbą išmanantys mokiniai. Ketvirtokai atliko teksto suvokimo, kalbos vartojimo užduotis. Puikiai pasirodė Urtė J. (4c kl.) ir Dominykas P. (4b kl.), o I-ąją vietą iškovojo 4c klasės mokinė Miglė G., kuri atstovaus mūsų mokyklą miesto ketvirtų klasių anglų kalbos olimpiadoje. Linkime sėkmės!

  Mokytoja Ilona R.

 • Už saugią Lietuvą

  2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Į šį kvietimą atsiliepė ir 4a klasės mokiniai. Jie visą savaitę aiškinosi, kas yra patyčios, tarėsi, kaip reikėtų elgtis jas pastebėjus. Savo žinias mokiniai tikrinosi atlikdami testą „Už saugią Lietuvą“. Šiandien mokiniai džiaugiasi įgytais diplomais. Kviečiame ir kitus mokyklos mokinius prisijungti prie mūsų ir pasitikrinti žinias atliekant šį testą.

   

 • Metodinė diena „Sportuojame žaisdami“

  Kovo 6 dieną PUG 1 ugdytiniai dalyvavo metodinėje dienoje „Sportuojame žaisdami“, kuri vyko Sporto gimnazijos salėje. Renginyje dalyvavo komandos iš miesto lopšelių – darželių priešmokyklinių grupių. Vaikai kartu sportavo ir žaidė: linksmosiose estafetėse rideno kamuolius, suko lankus, dėliojo šūkį ir dėliones. Laimėjo visi. Gavę skanių dovanų, balionų ir padėkos raštus, kupini naujų įspūdžių, mažieji sportininkai sutarė susitikti ir kitais metais.

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Vėl šurmulingosios Užgavėnės!

  Užgavėnių personažai neišsigando blogo oro ir užsuko į mokyklą. Užsimaukšlinę kuo baisesnes, kuo juokingesnes ir kuo keistesnes kaukes, aplankė mokinius klasėse, minė mįsles apie žiemą, trypė kojomis, pokštavo, šėlo, ir skardeno: Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Vaikai dainavo kartu, šoko, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, vaišinosi blynais ir arbata. Salėje vyko foto sesija.

          

  Mokytoja Vida P.

 • Kaziuko mugė mokykloje

  Kovo 4 dieną mokykloje šurmuliavo viena iš pirmųjų pavasario pranašų Lietuvoje – Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės. Jos metu vaikai parduoda ir perka savo ir tėvelių kruopščiai padarytus gaminius ir, bent akimirkai, tampa tikrais prekybininkais. Šiemet mokiniai mugei ruošėsi labai atsakingai – tai patvirtino prekių gausa ir grožis. Kaziuko mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei daug malonių įspūdžių.

       

  Mokytoja Giedrė N.

 • Matematikos olimpiada

  Vasario 27 dieną mokykloje vyko matematikos olimpiada. Joje varžėsi 10 sumaniausių 3 – 4 klasių mokinių. Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtojais tapo 4b klasės mokinys Simas Rupeikis ir 3b klasės mokinys Mantas Riklius. Linkime nugalėtojams sėkmės, dalyvaujant Šiaulių miesto matematikos olimpiadoje!

 • Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai Lietuvai“

  Žodis – Tavo sielos vartai. Kalba – tai Tėvynė. Rosana Lukauskaitė

  Vasario 28 dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas „Žodžiai Lietuvai“. Į mokyklos salę sugužėjo jaunieji skaitovai iš „Romuvos“, „Sandoros“, Gytarių, Dainų progimnazijų, „Saulės“ pradinės mokyklos, lopšelių-darželių „Rugiagėlė“ ir „Pupų pėdas“. Konkurso dalyvius, mokytojus ir svečius pasveikino mokyklos direktorė Regina M., šokių kolektyvo „Saulutės“ vaikai (vadovė Jūratė V.) ir mokyklos dainavimo studija „Spindulys“ (vadovė Ainė B.). Džiaugiamės mokinių pasiruošimu bei eilėraščių pasirinkimu. Vertinimo komisijos pirmininkė Romualda M. iš „Romuvos“ progimnazijos pasidžiaugė, kad konkurso dalyviai nuoširdžiai skaitė pasirinktus tekstus, kad jie yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai. Dalyviams linkime sėkmės kituose konkursuose.

                                                  Mokytojos Giedrė N. ir Eralda P.

 • Skaitovų konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“

  Vasario 27 dieną PUG1 ugdytinė Goda N. dalyvavo miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ II-ajame ture, kuris vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, vaikų literatūros skyriuje. Goda pateko tarp šešių geriausių skaitovų ir mūsų mokyklą atstovaus baigiamajame konkurso etape, kuris kovo 6 dieną vyks Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Linkime Godutei sėkmės.

   

  Pedagogė Edita Č.

 • Užgavėnės

 • Kviečiame į Kaziuko mugę

 • Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

  Ruošdamiesi sutikti Lietuvos gimtadienį, pirmokai gamino trispalves širdeles, trečiokai rinko ir iliustravo gražiausius posmus Tėvynei, ketvirtokai teikė siūlymus, kaip išradingai ir linksmai švęsti šią dieną, klasėse vyko viktorinos „Ką žinai apie Lietuvą?“. Vasario 15-osios rytą ketvirtokai dovanojo trispalves mokyklos svečiams, mokytojams ir mokiniams. Salėje vyko šventinis koncertas, mokiniai giedojo himną, su Valstybės atkūrimo diena visus pasveikino mokyklos direktorė R.Miežienė, ketvirtokai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas apie Lietuvą, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Šventinio koncerto pabaigoje muzikos mokytoja Ainė padovanojo dainą „Rudens naktis sustojo“. Šiltas bendruomenės susibūrimas mokyklos salėje visus nuteikė Lietuvos gimtadienio šventei, kurią švęsime rytoj, vasario 16 dieną, šeštadienį savo šeimose.

       

  Mokytojos Vida P. ir Birutė C.

 • Pasaulio pažinimo olimpiada

  Vasario 12 dieną mokykloje vyko 3-4 klasių pasaulio pažinimo olimpiada. Į ją susirinko po du ar tris mokinius iš kiekvienos klasės. Ketvirtokai delegavo: Simą R., Emilį V. (4b), Patriką M., Emą B. (4c), Algimantą L. ir Ievą M. (4a). Trečiokus atstovavo Gabija G., Ieva K., Kipras L. (3a), Klaidas D., Nojus T. ir Deividas J. (3b). Dalyviai turėjo atsakyti į įvairius klausimus apie augalus, gyvūnus, žemę, saulę ir Lietuvą. Geriausiai sekėsi ketvirtokui Simui ir trečiokui Deividui. Berniukai surinko daugiausiai taškų, jiems patikėta atstovauti mūsų mokyklą miesto olimpiadoje. Linkime sėkmės!

  Mokytoja Vida P.

 • „Gražiausi žodžiai Lietuvai“

  Vasario 13 dieną PUG ugdytinės Goda N. ir Goda V. dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai“, kuris vyko Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje. Daugiau nei 30 dalyvių savo eiles skyrė Lietuvai. PUG 2 ugdytinė Goda V. gražiai padeklamavo Aldonos Puišytės eilėraštį „Lietuva“, o PUG 1 ugdytinė Goda N. deklamavo Janinos Degutytės eilėraštį „Žiemos pasaka“ ir pelnė III-ąją vietą. Komisija pasidžiaugė, kad šio konkurso dalyviai nuoširdžiai skaitė savo kūrinius, yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai.

     

  Pedagogės Lina P. ir Edita Č.

 • Vasario 16-oji vaikų kūryboje

  Tu – geltona su pienių skara. Tu – raudona aguonų žieduos. Ir žalia tu svarbi ir gera – Mano siela tavęs neparduos! Vienybės ir išminties Jums linki jaunieji mokyklos kompiuteristai.

  Fotoalbumas.

     

  Būrelio vadovė Loreta U.

 • Šv. Valentino diena

  Kai ketverių metų berniuko paklausė: „Kas yra meilė?“, jis atsakė: „Meilė yra tai, kas verčia tave šypsotis, kai esi pavargęs“. Mokyklos jaunieji būrelio „Piešiu kompiuteriu“ nariai sveikina visus su šv.Valentino diena ir kviečia šypsotis vartant mokinių darbelių albumą.

  Fotoalbumas.

     

  Būrelio vadovė Loreta U.

 • Svečiuose robotukas Tukas

  Vasario 13 dieną 2a ir 2b klasių mokinius aplankė robotukas Tukas. Jis supažindino vaikus su nepakartojamu, paslaptingu ir įdomiu robotų pasauliu. Ateitis priklauso technologijoms. Antrokai sužinojo ir pamatė, ką gali Tukas: rašyti, mesti kamuoliuką į krepšį, žaisti futbolą, šokti, groti įvairiais instrumentais, kalbėti ir rodyti įvairius triukus.

       

  Mokytoja Eralda P.

 • Valstybės pažinimo centre

  Ruošdamiesi švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 4a klasės mokiniai ir jų tėveliai lankėsi Vilniuje prie Lietuvos Respublikos prezidentūros įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre. Jie aktyviai dalyvavo edukacijoje ,,Diena su Prezidentu“. Atlikdami žaismingas užduotis, mokiniai prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo Lietuvos Prezidentų darbą. Mokiniai sužinojo, kodėl Lietuvai vadovauja būtent Prezidentas, ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu, kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis.

        

  Mokytoja Loreta U.

 • Kviečiame mokytis!

  Priėmimo dokumentus: prašymą (prašymo forma) ir vaiko tapatybę patvirtinantį dokumentą, pasirašytus elektroniniu parašu, galima siųsti mokyklai el. paštu: mokykla@saulespm.lt

   

 • „Senių besmegenių olimpiada“

  Fizinis aktyvus laikas ir grynas oras grūdina vaikų organizmą, pakelia nuotaiką, padeda tobulėti ir gilinti žinias. Vasario 8-ąją, nuostabią žiemos dieną, PUG 1 ir PUG 2 ugdytiniai susirinko švęsti tradicinę žiemos sporto šventę. Skambant nuotaikingai senių besmegenių muzikai, vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse: mankštinosi, lenktyniavo rogutėmis, ieškojo senių besmegenių pamestų sagų ir spalvotų kamuoliukų. Komandos iš sniego lipdė pilis ir dažė jas guašu. Pramogos lauke paliko mažiesiems malonius, neišdildomus įspūdžius bei prisiminimus.

        

  Pedagogės Edita Č. ir Lina P.

 • Viktorina „Iš kokių mes pasakų?“

  Šiais laikais pasaulį galima pažinti ir kitaip nei skaitant, tačiau tik skaitantis žmogus turės platų žodyną, gebės rišliai kalbėti ir sklandžiai dėstyti mintis. Todėl mūsų mokykloje mokiniai skatinami pamilti knygą, priimti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą. Dažni bibliotekos lankytojai – pirmokėliai. Vaikams ypač patinka pasakos. Jos suteikia išminties ir stiprybės, moko mylėti, padėti ir užjausti. Vasario 6 dieną surengtoje viktorinoje „Iš kokių mes pasakų?“, pirmokams teko atsakinėti į įvairius klausimus, sudėlioti pasakos personažą, atlikti matematinį veiksmą. Jaunieji skaitytojai puikiai susidorojo su visomis užduotimis. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai daug skaito, yra kūrybingi ir sumanūs.

     

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • PARAMA MOKYKLAI

  Gerbiami tėveliai ir visi kiti norintys paremti Šiaulių „Saulės“ pradinę mokyklą,

  Tikėdamiesi supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir kviečiame iki 2019 m. gegužės 1 d. skirti 2% pajamų mokesčio Šiaulių „Saulės“ pradinei mokyklai. Tai paramos būdas, kuris iš Jūsų nepareikalaus papildomų išlaidų.

  Nusprendę skirti 2% pajamų mokesčio paramą mokyklai, galite tai padaryti tokiais būdais:

  • Pirmas būdas: atvykti į mokyklos raštinę (Dainų g. 15), mes Jums padėsime užpildyti prašymo formą FRO512.
  • Antras būdas: elektroniniu būdu (http://deklaravimas.vmi.ltužpildyti formą ir pateikti ją.
  • Trečias būdas: nuvykus į mokesčių inspekciją, užpildyti formą FRO512.
  • Ketvirtas būdas: užpildyti formą FRO512 namuose ir išsiųsti ją paštu: Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) Neravų g. 8, LT-66257 Druskininkai.

  Nuoširdžiai dėkojame Jums už palaikymą, supratimą bei pagalbą. 

 • Lietuvių kalbos olimpiada

  Vasario 5 dieną mokykloje vyko 3 - 4 klasių lietuvių kalbos olimpiada. Joje dalyvavo 12 mokinių: Sita L. (3b), Patricija S. (3b), Nojus T. (3b), Rasa M. (3a), Gustė A. (3a), Viltė Š. (3a), Lukas N. (4a), Ieva M. (4a), Rugilė L. (4b), Kamėja J. (4b), Urtė J. (4c), Augustė S.(4c). Mokiniai atliko įvairias teksto suvokimo, kalbos kultūros, sakinių rašybos ir skyrybos užduotis. Daugiausia taškų surinko ir nugalėtojomis tapo Viltė Š. ir Urtė J. Linkime mergaitėms sėkmės, dalyvaujant Šiaulių miesto lietuvių kalbos olimpiadoje.

  Mokytojos Aušra G. ir Birutė C.

   

 • Fotografijos paroda ,,Žiemos pasaka“

  Sausio 28 - vasario 1 dienomis mokykloje vyko Erasmus+ projekto tarptautinė vaikų fotografijos paroda ,,Žiemos pasaka“.  Visi džiaugėsi nuostabiais žiemos vaizdais eksponuojamais mokyklos fojė. Vieni mokiniai fotografijose įamžino miesto vaizdus, kiti pristatė gerokai atokesnių vietovių žiemišką gamtą. Vertinimo komisija, 2a klasės mokinio Adomo tėtis, profesionalus fotografas Andrius, mokyklos direktorė, administracijos atstovai bei mokiniai išrinko nugalėtojus. Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti prizais ir padėkomis.

       

  Mokytojos Ilona R. ir Ilona V.

 • Sparnuoti draugai

  Žiema – tikras išbandymas ne tik sparnuočiams, bet ir mūsų gerumui, atjautai. Tai supranta 4b klasės mokiniai. Ketvirtokai žino, koks lesalas tinkamiausias paukšteliams ir rūpinasi, kad visu šaltuoju metų laikotarpiu jo lesyklose nepritrūktų, nes antrojoje žiemos pusėje maisto atsargų gamtoje beveik nebelieka ir, dėl besikaitaliojančių oro sąlygų, paukšteliai jų negali susirasti patys. Lesyklėlėse vaikai paberia grūdų, sėklų, balto pyrago trupinių - kuo įvairesnis maistas, tuo daugiau svečių galime sulaukti. Smagu, kai gali ištiesti pagalbos ranką kitam. Sparnuočiams bus nebaisus šaltis ir badas, vasarą jie atsidėkos savo giesmelėmis.

     

  Mokytoja Vida P.

 • Viktorina ,,Snow – capped English“

  Sausio 31 dieną trečiokai, gerai mokantys bendrauti angliškai, dalyvavo Erasmus + projekto rumunų partnerių inicijuotoje viktorinoje ,,Snow – capped English“. Užduotis vaikai atliko internetu, aptarė gautus rezultatus, pasitikrino klaidas. Mokiniai, viktorinos organizatoriai mokykloje ir Rumunijoje liko patenkinti rezultatais. Vaikai buvo apdovanoti I-ojo, II-ojo ir III-ojo laipsnio diplomais.

     

  Mokytoja Ilona R.

 • Visos dienos mokykla „Po pamokų“

  Visos dienos mokykloje pirmokai kasdien, jei leidžia oro sąlygos, ilsisi lauke. Judrūs žaidimai gryname ore – ne tik pramoga, bet ir sveikata. Klasėje vaikai žaidžia stalo žaidimus, piešia, lipdo, lanksto, skaito knygeles, seka pasakas. Kompiuterių klasėje mokiniams patinka žaisti mokomuosius kompiuterinius žaidimus arba visiems kartu žiūrėti filmą ir jį aptarti.

   

  Mokytojos Elvyra L. ir Felicija J.

 • Knygų mylėtojai

  Knygos – vienas geriausių intelektualaus laisvalaikio praleidimo būdų. Jos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, jos suteikia peno apmąstymams bei duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus. Anglų dramaturgas Džozefas Adisonas yra pasakęs, jog „Skaitymas protui – tolygu fiziniai pratimai kūnui“. Skaitymo nauda iš tiesų didžiulė. Tai žino visi 4a klasės mokiniai. Per pirmąjį pusmetį Karina perskaitė net 31 knygą, Ieva - 26, o Lukas – 15. Mes didžiuojamės 4a klasės knygų mylėtojais ir puikiais skaitytojais!

  Mokytoja Loreta U.

 • Svečiuojamės Prezo kepyklėlėje

  Visą savaitę priešmokyklinukai plėtojo temą „Prekybos centre“. Vaikai aiškinosi kam reikalingi pinigai, mokėsi pažinti banknotus ir centus, juos suskaičiuoti. Mažieji svarstė, kiek kas gali kainuoti, išsiaiškino ar dažnai kartu su tėveliais lankosi parduotuvėje, ar geba nusipirkti prekę savarankiškai? Visi nusprendė įgytas žinias pritaikyti praktiškai Prezo kepyklėlėje. Čia vaikai ne tik domėjosi prekių kainomis, bet ir svarstė, kuri prekė yra pigesnė, kuri brangesnė. Kiekvienas, išsirinkęs norimą pirkti bandelę, sumokėjo už ją savarankiškai prie kasos. Grįžę į mokyklą, PUG1 ugdytiniai ragavo bandeles, gėrė sultis ir pieną. Visi liko patenkinti ir sotūs!

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Akcija ,,Padėkime žvėreliams iškęsti žiemą“

  Šiemet, kaip niekada, žiema dovanoja gražias akimirkas. Sniegu dabina miškus ir laukus, tiesia kelius ir takelius. Vaikai džiaugiasi galėdami braidyti po pusnis, važinėtis rogutėmis, lipdyti sniego senį. Bet šis grožis mielas ne visiems. Daug žvėrelių kenčia baltąjį badą, net drąsiausiems sunku rasti maisto. Žiema užgrūdina visa, kas gyva, bet pavasario sulauks tik stipriausi ir tie, kuriems ištiesime pagalbos ranką.

  Nors mūsų širdelės mažos, bet gėrio jose daug. Bendradarbiaudami su Šiaulių gamtininkų centru ir užsienio šalių projekto Erasmus+ partneriais, inicijavome akciją ,,Padėkime žvėreliams iškęsti žiemą“. Visą savaitę į mokyklą nešėme lauktuves miško gyventojams: bulves, morkas, obuolius, kopūstus. Penktadienį, nuvykę į Šiaulių gamtininkų centrą, vaišes sukrovėme į arkliuko traukiamas roges ir palydėjome jas į šalia esantį mišką: čia apžiūrėjome kiekvieną rastą pėdsaką, apgraužtą šakelę ar stirnos išgulėtą guolį.

  Akcijos dalyviams sušalti neleido Gamtininkų centro kieme užkurtas laužas, šokiai ir dainelės. Mokinius ir mokytojus kalbino bei filmavo Šiaulių televizija. Vaikai į mokyklą grįžo kupini gerų emocijų, nes padėti visada smagu.

      

  Mokytojos Ilona R. Ir Ilona V.

 • Dailyraščio konkursas „Dailus raštas akį glosto“

  Sausio 21 dieną mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių dailaus rašto konkursas, kurio tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Dalyviai rašė tekstus apie Lietuvą, jos praeitį, istorinius įvykius. Konkurso nugalėtojais tapo: Urtė (4c), Viltė (3a), Gustė (3a), Gustė (1a), Titas (1b) ir Aistė (2b). Nugalėtojai apdovanoti diplomais, kiti dalyviai – padėkos raštais.

  Mokytojos Eralda P. ir Giedrė N.

   

 • Šachmatų varžybose 5 vieta

   

  Sausio 22 d. mūsų mokyklos mokinių komanda: Jonas M. (1b), Rasa M. (3a), Domantas V. (3a), Martynas D. (3a) dalyvavo šachmatų varžybose Dubysos sporto mokykloje. Jaunieji šachmatininkai iš 12 partijų laimėjo 6 ir užėmė penktą vietą. Tikime, kad tai mažasis startas į didesnes aukštumas.

  Sėkmės jums, vaikai!

  Mokytoja Aušra G.

 • PUG1 ugdytiniai bibliotekoje

  Sausio 18 dieną, užbaigdami savaitės temą „Ant kilimo“, priešmokyklinukai svečiavosi mokyklos bibliotekoje: vaikai vartė pasakų knygeles, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie knygų gyvenimą, sužinojo, kaip reikia jas saugoti ir „gydyti“, kai „suserga“. Mažiesiems patiko viktorina „Iš kokių mes pasakų“. Vaikai spėliojo personažus, vardino žinomas pasakas. Bibliotekininkė Felicija būsimus skaitytojus apdovanojo knygų skirtukais, pakvietė kuo greičiau išmokti skaityti ir užregistravo pirmuosius skaitytojus: Lauryną ir Audrių. Dėkojame už puikią pamoką, žadame apsilankyti dar ne kartą.

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Gerumo akcija

 • Sporto projektas „Charlot junior game cup – 2018“

  Mūsų mokykla priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, skatina vaikų fizinį aktyvumą, todėl visuomet aktyviai dalyvauja judėjimą ir sveiką gyvenseną puoselėjančiose akcijose ir renginiuose. Sausio 16 dieną 8 sportiškiausi pradinukai dalyvavo Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sporto visiems skyriaus projekte „Charlot junior game cup – 2018“. Renginio metu mokiniai buvo skatinami domėtis sportu, judėti, gerinti sveikatą, susipažino su profesionaliomis sporto šakomis: regbiu, rankiniu, futbolu, krepšiniu, imtynėmis, buvo pakviesti treniruotis. Kiekvienas dalyvis džiaugėsi renginio globėjo „Charlot“ įsteigtais prizais. Didžiuojamės savo mokyklos aktyviausiais, sportiškiausiais ir kūrybiškiausiais!

     

  Socialinė pedagogė Greta Š. ir kūno kultūros mokytojas Mantas B.

 • Konkursas „Šimtas dienų, kai mokinys esu“

  Sausio 15 dieną „Salduvės“ progimnazija pakvietė pirmokus į meninio skaitymo konkursą „Šimtas dienų, kai mokinys esu“, kuriame dalyvavo 1b klasės mokinė Rugilė Š. Mergaitė deklamavo A. Karosaitės eilėraštį „Rainių mokykla“. Visi pirmokėliai buvo drąsūs, iniciatyvūs tad vienabalsiai nutarta visus apdovanoti padėkos raštais.

   

  Mokytoja Ilona V.

 • Laisvės gynėjų diena

    Renginiai mieste ir mokykloje:

  • Sausio 11 d. 7.50 val. prie Šiaulių miesto savivaldybės Šiaulių miesto mokinių pilietinė akcija „Laisvė…“ (dalyvauja mokyklos ketvirtokai).
  • Sausio 11 d. 8.00 val. visuotinė akcija mokykloje „Atmintis gyva, nes liudija“. Klasių languose dešimčiai minučių bus uždegamos žvakelės kovojusiems už laisvę paminėti.
  • Sausio 13 d. (sekmadienį) 11 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyks šv. Mišios už žuvusius Laisvės gynėjus. Iškart po jų, 12 val., skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės numatomas šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys, kuriame koncertuos legendinė grupė „Vairas“. Išskirtinio jaukumo renginiui suteiks nuo atminimo laužų sklindanti šiluma bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama kareiviška košė ir arbata. Kviečiame dalyvauti mokyklos bendruomenę.

  Mokykloje sausio 11-ąją mokiniai kartu su visa Lietuva pagerbė 1991 m. žuvusiųjų atminimą, paminėjo prieš 28 metus pasiektą pilietinę pergalę. Jie visuose languose uždegė vienybės bei atminimo žvakutes, pasipuošė neužmirštuolių žiedais, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą, susipažino su Sausio 13-osios istorija. 4c klasės mokinių atstovai kartu su mokytoja B. Cironkiene prisijungė prie Šiaulių miesto savivaldybės organizuojamos mokinių pilietinės akcijos „Laisvė“.

                       

 • Kviečiame dalyvauti parodoje „Žiemos pasaka“

  Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vykdomas tarptautinio bendradarbiavimo projektas, kuriame numatytose veiklose dalyvauja vaikai. Viena iš veiklų - fotografijos paroda „Žiemos pasaka“. Šiandien 1b klasės mokiniai, naudodamiesi IKT priemonėmis fotografavo žiemą. Vieną pasirinktą nuotrauką vaikai atneš į mokyklą ir sudalyvaus parodoje „Žiemos pasaka“.

  Kviečiame mokytojus, mokinius bei tėvelius dalyvauti parodoje, kuri vyks sausio 21-31 dienomis.

   

  Mokytoja Ilona V.

 • Svečiuose „Žiogelio“ auklėtiniai

  Antradienį į svečius užsuko lopšelio-darželio „Žiogelis“ auklėtiniai. Mažieji mokyklos svečiai bibliotekoje noriai vartė knygeles, pasakojo kaip reikia jas saugoti ir „gydyti“, vardijo jiems žinomus pasakų personažus, suvaidino „Ropę“.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Laisvės gynėjų dienos minėjimas

  Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai mokykloje ir mieste:

  • Sausio 11 d. 7.50 val. prie Šiaulių miesto savivaldybės Šiaulių miesto mokinių pilietinė akcija „Laisvė…“ (dalyvauja mokyklos ketvirtokai).
  • Sausio 11 d. 8.00 val. visuotinė akcija mokykloje „Atmintis gyva, nes liudija“. Klasių languose dešimčiai minučių bus uždegamos žvakelės kovojusiems už laisvę paminėti.
  • Sausio 13 d. (sekmadienį) 11 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyks šv. Mišios už žuvusius Laisvės gynėjus. Iškart po jų, 12 val., skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės numatomas šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys, kuriame koncertuos legendinė grupė „Vairas“. Išskirtinio jaukumo renginiui suteiks nuo atminimo laužų sklindanti šiluma bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama kareiviška košė ir arbata. Kviečiame dalyvauti mokyklos bendruomenę.

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Kalėdinis koncertas „Paragauk Kalėdų!“

  Visą gruodžio mėnesį mokykloje vyko smagūs projekto „Paragauk Kalėdų!” renginiai. Ypač rimtai ir atsakingai mokyklos dainorėliai, šokėjėliai ir artistai ruošėsi teatralizuotam šventiniam koncertui. Gruodžio 20 d. pasakiškai žvaigždėtoje mokyklos salėje prasidėjo mažasis muzikinis stebuklas… Sekamos pasakos, dainelių ir šokių ritme galėjai pajusti paslaptingą Kalėdų kvapą. Mat, koncerto artistai gavo iš Kalėdų senelio žinutę. Paaiškėjo, kad jo naujos rogės skrieja tik muzikos garsų šėlsme. Miško fėjos pažadėjo Kalėdų seneliui, surengti įspūdingą garsų fiestą. Taip ir atsitiko. Visi šėlo, šoko, dainavo, vaidino, kol pasirodė Kalėdų senelio rogės su nepaprastai dideliu tortu. Jo užteko visiems visiems, kurie atėjo pasidžiaugti mažaisiais artistais ir paragauti KALĖDŲ!


  Mokytoja Aušra

 • Socialinė akcija „Padovanok atviruką praeiviui“

  Šventinis laikotarpis, tai laikas, kai mintimis vis dažniau nuklystame pas žmones, kurie mums rūpi ir yra brangūs, laikas, kai kiekvienas norime būti prisimintas ir mylimas. „Saulės“ pradinė mokykla, siekdama prisidėti prie šios gražios šventinės emocijos, įgyvendino socialinę akciją „Padovanok atviruką praeiviui“. Tam, kad galėtume dalyvauti šios akcijos pasiruošime, reikėjo labai nedaug – pagaminti atviruką ir parašyti jame nuoširdų sveikinimą. Į atvirukų gaminimą ir linkėjimų rašymą įsitraukė visa mokyklos bendruomenė. Gruodžio 19 d. pagamintos atvirutės su nuoširdžiausiais sveikinimais pasiekė 237 Šiaulių miesto gatvėse sutiktų praeivių rankas ir širdis. Didelis ačiū visiems už dalyvavimą akcijoje, nes Jūsų dėka, mes galėjome padovanoti svarbiausią dalyką gyvenime – laiką, rūpestį ir dalelę dėmesio tiems, kuriems labiausiai to reikia.


  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Netradicinės kalėdinės eglutės

  Mokykla, vykdydama Gamtosauginių mokyklų programos Miško srities veiklas, surengė netradicinių eglučių ir kalėdinių dekoracijų parodą. Kokios Kalėdos be eglutės? Tačiau, argi ne puiku išsaugoti medelį ir nekirsti jo vien tam, kad galėtume pasidžiaugti Kalėdų dvasia? Kalėdinė eglutė nebūtinai turi būti tikra – ją galima pasigaminti iš pačių įvairiausių daiktų, medžiagų ir taip prisidėti prie gamtos tausojimo. Maža to – jos gaminimo procesas suburia visą šeimą, įkvepia švenčių laukimo nuotaikos. Mokyklos fojė puikuojasi mūsų mažųjų kartu su tėveliais pagamintos eglutės: iš laikraščių, žurnalų, popieriaus juostelių, servetėlių, siūlų, makaronų, medžių šakelių, lentelių... Kiekvienas darbelis atliktas su meile, džiugina savo išmone, kūrybiškumu...

  Mokytoja Birutė A.

 • Avangardinės mados „Atspindžiai“ pristatymas

  Gruodžio 11 dieną mokyklos bendruomenės dėmesį kaustė neeilinis renginys. Mokykloje vyko avangardinės mados „Atspindžiai“ pristatymas, kuriame ne tik mūsų mokyklos, bet ir Dainų, Salduvės, Šiaulių Jėzuitų, lopšelių darželių „Žiogelis“, „Dainelė“ vaikai demonstravo kartu su tėveliais ir pedagogais iš antrinių žaliavų sukurtus rūbus, papuošalus. Gamindami darbelius jaunieji kūrėjai atskleidė ir tobulino meninius gebėjimus, keitėsi skirtinga kūrybine patirtimi, mokėsi prikelti daiktus antram gyvenimui, tausoti gamtos išteklius, ugdėsi palankią nuomonę apie gaminių kartotinį naudojimą ir pagamintus iš atliekų produktus. Avangardinės mados pristatymo metu vaikai išdidžiai žingsniavo snaigių nutiestu podiumu, demonstruodami kostiumus, sukurtus iš popieriaus, laikraščių, folijos, plastiko. Stebino pagamintų kostiumų įvairovė ir drąsiai podiumu žingsniuojančių modelių artistiškumas. Šis nuotaikingas renginys suteikė daug džiugių akimirkų. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis bei saldžiomis dovanomis.


  Mokytojos Aušra G. ir Loreta U.

 • Mažasis mokyklinis diktantas

   

  Gruodžio 5, 6 dienomis mokykloje vyko tradicinis Mažojo mokyklinio diktanto konkursas, kuriame dalyvavo raštingiausi 2-4 klasių mokiniai. Organizuodami konkursą siekėme, kad mokiniai pasitikrintų raštingumo įgūdžius, ugdytųsi teigiamas taisyklingos lietuvių kalbos vartosenos nuostatas.

  Sveikiname nugalėtojus: Viktoriją (2a kl.), Viltę (3a kl.), Ievą (4a kl.).

  Mokytojos Eralda P. ir Giedrė N.

 • „Laimės keksiukai“

  Mokykloje organizuota VI-oji gerumo akcija „Laimės keksiukai“. Pertraukų metu, salėje, vaikai prekiavo saldumynais, šventiškomis vaišėmis ir kitais gardumynais, kuriuos ruošė kartu su savo tėveliais. Visi dalinosi gerumu, dosnumu ir šventine nuotaika. Ši gerumo akcija yra skirta onkologinėmis ligomis sergantiems šiauliečiams – Urtei Žaliūkaitei ir Martynui Grikštui. Ligoniukų gydymui ir pagalbai jų šeimoms, mokyklos bendruomenė paaukojo net 461 eurą.

  Ačiū už Jūsų gerumą...


  Mokytoja Sonata M.

 • Festivalyje „Mes kiekvienas didelis kaip lašas“

  Gruodžio 6 dieną mokyklos šokėjai ir dainininkės dalyvavo vaikų ir jaunimo kolektyvų festivalyje „Mes kiekvienas didelis kaip lašas“. Mažieji šokėjai energingai pašoko du šokius: „Besmegeniai“ ir „Smaližiai“. Anglišką dainelę „Oh, When the Saints“ (liet. „Kai šventieji žygin eis“) duetu padainavo Kamilė M. ir Viltė Š. Dalyviai ir vadovės Jūratė V. ir Sonata M. buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo statulėlėmis ir saldžiais prizais.

   

  Muzikos mokytoja Sonata M.

 • Eglutės įžiebimas

  Gruodžio 5 dieną mokyklos kieme sužibo Kalėdų eglutė! Vaikai, prieš įžiebiant lemputes, turėjo pažadinti žaliaskarę: 1c klasės mokiniai pašoko „Kas miške gyvena?“, priešmokyklinukai sudainavo „Kar kar kar“, muzikos mokytoja Sonata atliko kūrinį „Balta žiema“. Laukdami Šv. Kalėdų, vaikai pažadėjo būti geri, kiekvieną rytą pasisveikinti su spindinčia eglute ir laukti stebuklo...


  Mokytoja Lina P.

 • Medžių puošimo šventė – pagarba medžiui ir gamtai

  Gruodžio mėnesio pirmąją savaitę, kai naktys vis ilgėja ir ūžauja atšiaurūs vėjai - švenčiama Medžių puošimo diena. Ji pirmą kartą 1990-ais metais paminėta Londone, o nuo 1994-ųjų medžius pradėta „rengti“ ir Lietuvoje. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas paskutinius savo lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo gyvybe ir žaluma, valė orą, suteikė prieglobstį ir pavėsį.

  Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, mūsų mokinukai nusprendė neleisti liūdėti mokyklos kieme augantiems medeliams. Paklausę nuotaikingos pirmokų atliekamos dainelės apie besmegenius, vaikai bandė medelius sušildyti savo darbeliais, įvairiaspalviais kaspinais, rankų prisilietimu ar apkabinimu, geru žodžiu ar palinkėjimu, su tėvelių pagalba pagamintomis lesyklėlėmis iš medžio, plastiko ir pakuočių. Kad netrikdytų ramaus medžių žiemos miego, po savaitės papuošalus vaikai nurinks, o ilgą žiemą pasirūpins, kad lesyklose netrūktų trupinėlių.

  Už žiemos vaišes paukšteliai atsidėkos vasarą!

  Mokytoja Birutė A.

 • Fotografijų paroda „Medis ir metų laikai“

  Medžiai – tai amžinybės ir ilgaamžiškumo ženklas, o gamtos keturių metų laikų ciklas simbolizuoja nesibaigiantį gyvenimą: tarsi mandalos kūrimą, amžiną ratą, kur nuolat kintant spalvoms, formoms, kvapams, būviui... esmė išlieka nepaliečiama ir nekintanti. Tuo įsitikino ir mūsų mokyklos bendruomenė. Pasivaikščiojimų po krašto apylinkes metu, užfiksuoti nuostabiaį atrodantys medžiai įvairiais metų laikais: pasidabinę pavasario pumpurais ar rudens lapų auksu, pasipuošę vasaros žaluma ar žiemos šerkšnu. Tai, ką pamatė kiekvienas mokyklos mažasis fotografas savomis akimis, širdimi, sudėta į lapkričio 27 dieną mokyklos fojė surengtą fotografijų parodą, kuri, iškeliavusi iš mokyklos, ketina pasiekti ir kitus aplinkinių darželių, mokyklų ir „Aido“ bibliotekos lankytojus.

   

  Mokytoja Birutė A.

 • Pažintis su tenisu

  Lapkričio 26 dieną PUG1 ugdytiniai lankėsi Šiaulių teniso mokykloje. Treneriai supažindino vaikus su šios sporto šakos inventoriumi, mokė laikyti raketę, atmušti ir paduoti kamuoliuką. Tai buvo pirmoji mažųjų pažintis su šia sporto šaka. Kupini gražių patyrimų ir įspūdžių, vaikai pažadėjo sugrįžti čia dar ne kartą.


  Pedagogė Edita Č.

 • Patyriminio ugdymo diena (STEAM) 2b klasėje

  Spalio 26 dieną 2b klasės mokiniai vyko į ,,Aušros“ muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“. Muziejaus archeologė papasakojo antrokams apie senovėje naudotus siūlus, audinius, drabužius, parodė atkurtus kostiumus ir papuošalus. Vikingų išmoktu būdu, naudodami akmenukus, mokiniai nusivijo spalvotą draugystės juostelę.


  Mokytoja Birutė A.

 • Pamokėlė „Pegaso“ knygyne

  Lapkričio 26 dieną 2a klasės mokiniai lankėsi „Pegaso“ knygyne, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gyvūnų pasaulyje“. Antrokai sužinojo daug įdomių faktų apie įvairius pasaulio gyvūnus, susipažino su naujausiomis knygomis ir kitais leidiniais. Mokinukai, pasiskirstę komandomis, dalyvavo viktorinoje, kurioje apibendrino ir pakartojo įgytas žinias.


  Mokytoja Eralda P.

 • Ozobot robotukai mokykloje

  Kas yra robotai? Ar visi robotai vienodi? Ar mūsų telefonas – robotas? Kaip priversti robotukus judėti? Į visus šiuos klausimus Patyriminio ugdymo dieną ieškojo atsakymų 4a ir 4c klasės mokiniai. Veiklos metu jie ne tik susipažino su Ozobot robotukais, bet ir mokė juos judėti, žaisti, kovoti. Ačiū VšĮ „Eduplius“ mokytojui už nuostabią pamoką!

   

  Mokytojos Loreta U. ir Birutė C.

 • 4b klasės mokiniai „Aušros“ muziejuje

   

  Lapkričio 26 dieną ketvirtokai dalyvavo „Aušros“ muziejaus edukacinėje veikloje „Monetų istorija, kolekcionavimas, kaldinimas“. Naudojant vaizdinę medžiagą, vaikams buvo pasakojama apie senąsias pasaulio ir Lietuvos monetas, jų kaldinimo ypatumus nuo antikos laikų iki šių dienų. Apžvelgiamos aplinkybės, privertusios žmoniją natūriniams mainams surasti tarpininką – pinigus. Ketvirtokai apžiūrėjo sidabrinių monetų lobius, sužinojo, kodėl ne visos to laikmečio monetos žvilga. Mokiniai susipažino su įvairiomis proginėmis Lietuvos monetomis, jų numizmatine verte, kolekcionavimo ypatumais, aukcionais. Ekskursijos vadovas pademonstravo rankinį monetų kalybos procesą ir automatinį presą. Kiekvienas turėjo galimybę nusikalti proginę auksinę ar sidabrinę monetą savo būsimai kolekcijai.

  Mokytoja Vida P.

 • „Viskas apie robotus“

  Ar galite patikėti, jog kiekvieną dieną jus supančioje aplinkoje susiduriate su robotais patys to nežinodami? Tuo įsitikino 4b klasės mokiniai lapkričio 23 dieną apsilankę Išmaniojoje mokykloje, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Viskas apie robotus“. Mokiniai sužinojo, kad robotas yra mechaninis aparatas, galintis atlikti užprogramuotas užduotis. Jis gali būti valdomas tiesiogiai žmogaus arba kompiuterio. Išmanieji pagalbininkai mums padeda atlikti įvairias užduotis, kurios yra pavojingos: dirba kenksmingoje aplinkoje, pakeičia sunkų žmogaus rankų darbą. Robotų panaudojimo galimybės vis labiau praplečiamos. Ketvirtokai apžiūrėjo robotus, dirbančius buityje, ir kosminius aparatus, pasiekusius Marsą ir tiriančius šią Raudonąją planetą. Vėliau mokiniai patys konstravo judantį aparatą ir jį išbandė. Visi dirbo draugiškai, padėjo vieni kitiems ir tikėjosi dar ne kartą sugrįžti į šią mokyklą.


  Mokytoja Vida P.

 • Europos atliekų mažinimo savaitė

  Lapkričio 17-25 dienomis organizuojama Europos atliekų mažinimo savaitė. Šiai akcijai skirtų renginių tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Integruotų pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis. Vaikai diskutavo kaip galima sumažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keitėsi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą. Savaitės pabaigoje mokyklos fojė surengta mokinių ir jų tėvelių darbų paroda – „Vienkartinis plastikas“.

  Gyvename tokiais laikais, kai žmonės savo kasdienybėje neišsiverčia be įvairiausių smulkių daiktų: dėžučių, maišelių, popieriaus, buteliuko vandens, lipnios juostos… Anksčiau ar vėliau visi šie mūsų naudojami daiktai virsta išmestomis šiukšlėmis – neterškime aplinkos ir panaudokime jas išradingai!


  Mokytoja Sonata M.

 • Patyriminė konferencija „Kas aš esu? Ką aš darau?“

   

  Lapkričio 22 d. mokyklos socialinė pedagogė Greta Š. kartu su 4c klasės mokiniais, Nedu Ž. ir Rojumi D. dalyvavo mokinių ir mokytojų patyriminėje konferencijoje „Kas aš esu? Ką aš darau?“. Konferencijos metu buvo galima išbandyti įvairius patyriminius žaidimus, emocinės raiškos ugdymo pratimus, atlikti komandines užduotis ir išsakyti savo nuomonę grupiniuose teminiuose pokalbiuose. Nuoširdžiai ačiū mokiniams už aktyvų dalyvavimą!

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Šokėjos Lenkijoje

  Lapkričio 17 dieną šokio studijos „Saulutė“ šokėjos dalyvavo tarptautiniame šokio festivalyje – konkurse „Baltic Amber Suwalki 2018“ ir laimėjo 3-ią vietą.

  Šaunuolės!


  Mokytoja Jūratė V.

 • Aplinkosauginis projektas „Susidraugauk su medžiu“

  Mokyklos bendruomenė, dalyvaudama projekte „Susidraugauk su medžiu“, vykdo įvairią veiklą. Projektas yra integruotas į ugdymo procesą. Per pamokas mokiniai rašė laiškus, rašinius, piešė piešinius, rinko mįsles, patarles bei priežodžius apie medžius. Klasių valandėlių metu vaikai ieškojo informacijos apie medžius – gamtos paminklus, sužinojo kokie medžiai ir kokios jų dalys nuo seno naudojamos vaistams: liepų žiedai, šermukšnio uogos, beržų sula, kaštono vaisiai, eglių sakai ir kt. Pradinukai aptarė medžių naudą bei reikšmę žmogui, gyvūnui, planetai, diskutavo kuo gali prisidėti, kad medžiai oštų ir žaliuotų dar daug metų. Siekdami išsaugoti gamtos išteklius, vaikai mokėsi tikslingai panaudoti antrines žaliavas. Mokykloje rūšiuojamos atliekos, renkama makulatūra. Mokiniai žino, kad 1 tona perdirbto popieriaus išsaugo net 17 medžių.

  Mokyklos bendruomenė spalio mėnesį lankėsi Radviliškio medelyne, sužinojo apie šiltnamiuose augančių pušų bei eglių sodinukų priežiūrą, kitus medelyne atliekamus darbus. Čia išaugintais sodinukais atkuriami valstybiniai miškai, dalis sodmenų parduodama įmonėms, organizacijoms, privačių miškų savininkams.

  Visa medžiaga apie mišką, medžius, jų naudą bei reikšmę bus pristatyta mokykloje vyksiančioje mokinių konferencijoje „Miškas. Kas tai?“

     

  Mokytoja Birutė A.

 • Kaip atsiranda bandelės?

  Koks nuostabus kepamų bandelių kvapas... Tuo įsitikino PUG1 ugdytiniai, apsilankę Darbo rinkos mokymo centre. Pasipuošę kepėjo kepurėlėmis, vaikai gamino savo bandeles – minkė, kočiojo, pjaustė tešlą. Visi stengėsi, kad kepinys būtų kuo gražesnis: puošė pabarstukais, kremu. Kol bandelės kepė, mažieji „kepėjai“ sudainavo dainelę apie žiemą, žaidė žaidimus.

  Pagaliau ragavome kvapnias, gardžias bandeles. Gerosios tetos visus pavaišino pienu.

  Kupini gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos, nešini savo keptais gardumynais ir diplomais, grįžome į mokyklą. Vaikai suprato, kad norint iškepti gardžią bandelę, reikia įdėti daug darbo ir meilės.


  Pedagogė Edita Č.

 • Dėmesio, svarbi naujiena!

  Mūsų mokyklos puikų ir draugišką kolektyvą papildė net 53 naujokai! Taip, taip, perskaitėte teisingai! Net 53 pirmokai tapo tikraisiais „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniais. Jų žinias, gebėjimą linksmintis, ištvermę ir išradingumą tikrinome mes, ketvirtokai. Pirmokai ne tik išlaikė sunkius išbandymus, bet ir mūsų akivaizdoje prisiekė, kad bus stropūs, darbštūs, drąsūs, išradingi, drausmingi ir linksmi.

  LINKIME SĖKMĖS MAŽIESIEMS MŪSŲ DRAUGAMS!

  Ketvirtokai

 • „Mokausi iliustruoti pasaką“

  Lapkričio 16 dieną PUG 2 grupės ugdytiniai lankėsi Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, vaikų skyriuje. Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje veikloje „Mokausi iliustruoti pasaką“. Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su bibliotekos paslaugomis, veikiančiomis erdvėmis, ištekliais ir įdomybėmis. Vaikai išklausė lietuvių liaudies pasaką „Karvelis ir strazdas“ ir ją iliustravo.


  Mokytoja Lina P.

 • Tolerancijos diena

  Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

  Šiais mokslo metais tolerancijos simbolis – RAKTAS. Tolerancija – tai raktas į valstybių, tautų ir atskirų žmonių tarpusavio supratimą bei pagarbą. Atrakinkime juo savo mintis, širdis, jausmus ir į savo minčių ir širdies labirintą įsileiskime šalia esantį žmogų.

      

  Mokytoja Sonata M.

 • Pirmokai bibliotekoje

  Bibliotekoje svečiai, skaitytojai visada laukiami. Pramokę neblogai skaityti, lydimi savo mokytojų, praeitą savaitę bibliotekoje lankėsi mokyklos pirmokai. Dauguma jų čia jau dažni svečiai, tačiau keletas atėjo pirmą kartą. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai, o lentynos – „knygų kambariai“, kuriuose gyvena skirtingos knygos: pasakos, eilėraštukai, knygelės apie gamtą ar gyvūnėlius ir enciklopedijos, kurios padeda išmokti kažką naujo. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės gali „susirgti"- suplyšti, todėl jas reikia tausoti: nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, vartyti švariomis rankomis. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti. Po to mažieji skaitytojai išsirinko skaityti jiems patikusią knygelę, gavo dovanų knygos skirtuką. Biblioteką pirmokai paliko linksmi, pažadėję dar ne kartą grįžti į knygų šalį.

   

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Mokytojai dalinosi gerąja patirtimi su partneriais

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė lapkričio 12–16 dienomis susitiko su „Erasmus+“ (KA2) švietimo partnerystės projekto „Inovatyvios (šiuolaikiškos) skirtingų dalykų pamokos“ („Innovative cross-curricular lessons“) pedagogais iš Turkijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir dalinosi patirtimi apie inovatyvias, šiuolaikiškas skirtingų dalykų pamokas.

  Pirmąją susitikimo dieną partnerius, mokyklos mokinius, jų tėvus ir mokytojus pasveikino ir tarptautinio daugiašalio bendradarbiavimo palinkėjo Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius bei Švietimo skyriaus atstovė, mokyklos kuratorė Gintarė Juškienė.

  Visos dienos buvo pilnos įspūdžių, naudingos veiklos, Lietuvos kultūros pažinimo ir tradicijų puoselėjimo.

  SUSITIKIMO AKIMIRKOS

                  

 • Pyragų diena

 • Lego ir virtuali realybė kosmose

  Spalio 26 dieną 2a klasės mokiniai lankėsi Išmaniojoje mokykloje. Antrokai dalyvavo edukacinėje programoje: klausėsi pasakojimo apie kosmosą, tyrinėjo jo ryšį su Žeme, susipažino su planetomis. Sukonstravę kosminį robotą, vaikai vykdė įvairias užduotis. Pabaigę programą, atliko interaktyvų virtualų 10 klausimų testą. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.


  Mokytoja Eralda

 • Kelionė į knygų šalį

  Spalio 26 dieną PUG 2 grupės ugdytiniai apsilankė Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Aido filialo vaikų skyriuje. Priešmokyklinukai susipažino su literatūros įvairove, sužinojo, kuo knygelės skiriasi viena nuo kitos: eiliuota pasaka nuo pasakaitės, pasakėčia nuo sakmės ar patarlės. Mažieji vartė knygutes, apžiūrinėjo iliustracijas, bandė skaityti. Bibliotekininkė apžvelgė naujai gautas knygas, pakvietė vaikus ir tėvelius dažniau užsukti į biblioteką.


  Pedagogė Lina P.

 • Į svečius pas angelus

  Kiekvienas, mažas ir didelis, turi savo angelą sargą. Vienus jis akylai saugo, o kitus gal kiek pamiršta... Spalio 26 dieną PUG 1 grupės vaikai lankėsi „Angelo“ muziejuje. Priešmokyklinukai apžiūrėjo eksponatus, sužinojo, kur gyvena ir ką veikia angelai. Mažieji su meile ir kantrybe pasigamino sau angelus sargus – pakabukus ant kaklo. Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo ir nuostabių emocijų.


  Pedagogė Edita Č.

 • „Ragauk ir būk sveikas“

  Spalio 24 dieną priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo edukaciniame rytmetyje „Ragauk ir būk sveikas“. Jo metu vaikai kalbėjosi apie sveiką gyvenseną, mitybos režimą, apžiūrėjo sveikos mitybos piramidę. Priešmokyklinukai gamino sveikuoliškas vaisių salotas, jas pagardino natūraliu jogurtu. Ragaudami pačių pagamintą patiekalą, vaikai aptarė, kodėl reikia valgyti daug vaisių ir daržovių.


  Pedagogė Lina P.

 • Prevencinė pamokėlė „Būk sveikas, mokiny!“

  2018 m. spalio 18 d. Šiaulių miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovės vedė prevencinę pamokėlę 1-2 klasių mokiniams „Būk sveikas, mokiny!“. Vaikai dar kartą pasikartojo kas sukelia gaisrą, kaip apsisaugoti nuo jo, kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei, kokį žodį šaukti kviečiantis pagalbą.

  Tikimės, kad mūsų mokiniai pasidalins patirtimi, žiniomis su savo artimaisiais, kaimynais ir bus saugūs!


  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Paroda „Linksmųjų daržovių paradas“

  Mokyklos kiemelyje – paroda „Linksmųjų daržovių paradas“. Mokiniai ir jų tėveliai puošė, dekoravo ir komplektavo įvairiaspalves rudens gėrybes. Vaisius ir daržoves pavertė personažais, gyvūnais, meninėmis kompozicijomis. Džiugu, kad darbelių autoriai, ruošdamiesi parodai, negailėjo laiko, fantazijos ir kruopštumo. Mokinių ir jų tėvų išradingumas tiesiog stebino visus parodos lankytojus.

           

  Mokytoja Sonata M.

 • Projektas „Ežys“

  Daugel adatų jis turi, o nemoka siūti. Kas?

  Šių metų spalio 8-12 dienomis priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai vykdė projektą „Ežys“. Mažieji susipažino su ežio gyvenimu, gyvūno nauda gamtai bei žmogui. Vaikai su klasių pedagogėmis rinko gamtinę medžiagą darbeliams, aptarinėjo įvairiausias nuotraukas, žiūrėjo paveikslėlius, filmukus, kuriuose pavaizduoti ežiukai.


  Pedagogės Edita Č. ir Lina P.

 • Košės diena mokykloje

  Spalio 10 dieną mokytojai pakvietė mokinius prisiminti sveikos mitybos principus. Pradinukai diskutavo kas naudingiausia ir kas daro žalą augančiam organizmui. Vaikai sužinojo, kad teisingai dienos mitybai labai svarbūs pusryčiai. Košė - puikus pasirinkimas. Ja turėtų prasidėti kiekviena diena, nes košėje gausu organizmui būtinų skaidulinių medžiagų, baltymų, pilnaverčių angliavandenių, vitaminų. Mokinukai pasakojo kaip pusryčiauja namie, kokias košes mėgsta, dalijosi receptais. Skanaudami pusryčių košę, vaikai sužinojo, kad ne visi grūdai, iš jų pagamintos košės yra vienodai vertingos. Pavyzdžiui, grikiai priskiriami ypač naudingo maisto kategorijai, o manų kruopos – pasižymi ženkliai kuklesnėmis maistinėmis savybėmis. Galiausiai visi sutarė, jei nori „pasikrauti“ energijos visai dienai – valgyk košę!


  Mokytoja Vida P.

 • 4b klasės mokiniai profesinio rengimo centre

  4b klasės mokiniai dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro OPA užsiėmime, kur gamino ir dekoravo raktų laikiklius. Vaikai dirbo kruopščiai ir kūrybingai. Kiekvienas mokinys pasirinko norimos spalvos odos ruošinį, puošė jį skylutėmis, odos juostelėmis, specialiais dažais. Vėliau ketvirtokai lankėsi odininkų mokymo klasėje, susipažino su odos savybėmis, apžiūrėjo ŠPRC mokinių pagamintus dirbinius, gėrėjosi papuošalais ir suvenyrais. Vaikai į mokyklą grįžo patyrę malonių įspūdžių, sužinoję daug naujo apie šią profesiją ir nešini pačių pasigamintais raktų laikikliais.


  Mokytoja Vida P.

 • Antrokų aplinkosauginė viktorina

  Spalio 9 d. mokykloje vyko viktorina „Pažink mane iš lapų ir vaisių“. Joje savo jėgas išbandė 2a ir 2b klasių komandos. Mokiniai puikiai atpažino medžius ir krūmus: ąžuolą, beržą, klevą, pušį, eglę, liepą, šermukšnį, ievą, lazdyną iš jų kamieno, šakų, lapų (ar spyglių), žiedų, vaisių. Viktorinoje laimėjo visi dalyvavusieji. Svarbiausia, kad mokinukai buvo puikios nuotaikos, savo žiniomis pasidalijo su draugais.


  Mokytoja Birutė A.

 • Pasaulinė gyvūnų globos diena

  Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų globos diena, kurią švenčia visų religijų, politinių pažiūrų ir nacijų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Šią dieną švenčia ir „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė. 2017 metais socialinės pedagogės Gretos Šiaučiulytės inicijuota ir direktorės pavaduotojos ugdymui Robertos Jankūnienės palaikyta akcija šiemet sužibėjo dar ryškiau. Gausybė sauso maisto, konservų, įvairių skanumynų ir net higienos priemonių buvo perduota gyvūnų globos namams VšĮ „Binada“ – tai įstaiga, kurios neremia valstybė, kuri gyvuoja tik dėl atsidavusių šeimininkų, savanorių ir paramą teikiančių žmonių. Džiaugiamės ir didžiuojamės šiauliečiais, kuriems svarbios moralinės vertybės ir gyvybės stebuklas... Tikimės, jog šia akcija ne tik padėjome „Binados“ gyventojams, bet ir įžiebėme meilės kibirkštėlę beglobiams gyvūnams vaikų širdyse. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie paramos.

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Piešinių popietė „Mano mokytoja“

  Spalio 4 d. mokyklos šokio klasėje vyko tradicinis 1-4 klasių mokinių piešinių konkursas „Mano mokytoja“. Vaikai aptarę, kaip piešti žmogų, kaip derinti spalvas ir parinkti foną, pradėjo savo kūrybinį darbą. Iš kiekvieno piešinio žvelgė ramios mokytojų akys, veide – plati šypsena... Štai tokius mokytojus mato mūsų mažieji pradinukai. Visus kūrybinius darbelius vaikai sukabino ant klasės, kabinetų durų. Tegul šventinį rytą, atėjus į darbą, mokytojus pasitiks nuostabūs portretai.


  Mieli mokytojai, su Tarptautine mokytojų diena! Tegul būna graži Jūsų Diena, spindinti dėkingumu Jūsų užaugintų vaikų mokykloje... Stiprybės, energijos, kūrybingumo ir kuo didžiausios sėkmės!

  Mokytoja Aušra G.

 • Solidarumo bėgimas

  Mūsų mokykla dalyvavo projekte „Solidarumo bėgimas“. Šio projekto, kuris kviečia prisijungti visas šalies mokyklas, tikslas – diegti moksleiviams solidarumo bei empatijos vertybes ir raginti susimąstyti apie vaiko teises Lietuvoje bei visame pasaulyje. Solidarumo bėgime dalyvaujantys moksleiviai galėjo ieškoti „rėmėjų“, sutinkančių vaikams paaukoti pasirinktą sumą už kiekvieną bėgiko nubėgtą simbolinį Solidarumo kilometrą. Bėgimo metu mokytojai fiksavo mokinių nubėgtus kilometrus. Taip vaikai, vedini kilnių tikslų, buvo skatinami nubėgti kuo daugiau kilometrų, o kartu ir pasiekti savo asmeninių bėgimo rekordų. Šio unikalaus projekto metu, susivieniję bendrai sportinei veiklai, mokiniai padėjo vieni kitiems. Solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad skatinome vaikus būti geresniais, tolerantiškesniais ir nuo mažens mokytis padėti aplinkiniams.

   

  Mokytoja Sonata M.

 • #BeActive – žaisk kvadratą!

   

  Rugsėjo 24-28 dienomis Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla prisijungė prie akcijos #BeActive – žaisk kvadratą! Visą savaitę mokykloje kūno kultūros pamokų, judriųjų pertraukų ir fizinio aktyvumo valandų metu buvo žaidžiamas kvadratas. Mokykla prie akcijos prisijungė ne tik tikėdamasi dovanų, tačiau taip pat siekdama gerinti vaikų fizinį aktyvumą. Mokykla priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų  tinklui, todėl visuomet aktyviai dalyvauja judėjimą ir sveiką gyvenseną puoselėjančiose akcijose ir renginiuose.

  Socialinė pedagogė Greta Š. ir kūno kultūros mokytojas Mantas B.

 • Europos kalbų diena

  Rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama Europos kalbų diena. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, kurių tikslas - populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras. Šia proga mūsų mokykla pasipuošė įvairiaspalvėmis valstybių vėliavomis ir pasiūlė dviračiu keliauti į Europą, pažinti pasaulį. Mokiniai galėjo analizuoti, lyginti ir išmokti pasisveikinti įvairiomis kalbomis, išgirsti kitų šalių muzikos ir tokiu būdu prisiliesti prie jų kultūros.


  Mokytojos Ilona R. ir Sonata M.

 • Giliukų sodinimo akcija

  Mokyklos mokiniai žino, kad medžius reikia saugoti, supranta medžio svarbą visai gyvajai gamtai. Ąžuolai – vertingiausi Lietuvoje augantys medžiai, tad plėsti ir veisti šios rūšies medžius ypač svarbu. Sakoma, kad miškas prasideda nuo sėklos. Taip ir ąžuolynai nuo gilių. Rugsėjo 26 d. mokiniai nešini giliukais susirinko mokyklos teritorijoje ir iš anksto sukastoje lysvėje vienoje 4-6 cm gylio duobutėje įterpė po 3-5 giles. Kad neiššaltų per žiemą, dar labiau atvėsus orams, pasėtas giles užbersime durpėmis, lapais. Tai viena veikla iš visų mokykloje vykdomų aplinkosauginių projektų – išauginti medžio sodinukus iš sėklos.


  Mokytoja Birutė A.

 • „Kas gaminama iš obuolių“

  Rugsėjo 14 dieną (penktadienį) PUG klasėse buvo vykdomas vienos dienos projektas „Kas gaminama iš obuolių“. Tą dieną vaikai vaišinosi obuoliais ir iš jų pagamintais skanėstais, gėrė pačių spaustas sultis. Mažieji sužinojo, kur ir kaip auga obuoliukai, kuo jie naudingi žmogaus sveikatai. Po to priešmokyklinukai kūrė linksmąsias knygeles „Obuoliukas Linksmuoliukas“.


  Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Lina P. ir Edita Č.

 • Europos judrioji savaitė

   

  Mūsų mokykla dalyvavo visose Europos Sąjungos šalyse organizuojamoje akcijoje „Judrioji savaitė“. Kiekvieną dieną mokiniams buvo siūloma vis kitokia, aktyvi veikla, kuria siekiama, kad vaikai kuo daugiau judėtų, būtų sveiki, žvalūs ir energingi.

   

  PIRMADIENĮ mokyklos bendruomenė pradėjo visuotine mankšta. Nors rytas buvo gana vėsokas, mokytojos Ilonos vedama mankštelė padėjo ne tik sušilti, bet ir pasikrauti energijos bei pozityvių emocijų visai ateinančiai savaitei.

    

  ANTRADIENĮ mokykloje svečiavosi ir su savigynos judesiais vaikus supažindino Šotokan karatė klubo „Katana“ auklėtiniai ir jų vadovas Marius Urbonas. Mokiniai išmoko japoniškų frazių, sužinojo kaip išsivaduoti ir apsiginti nuo užpuoliko.


  TREČIADIENĮ ketvirtokai susirungė tarpklasinėse kvadrato varžybose. Rungtynės priminė olimpines žaidynes – emocijos, jaudulys, noras iškovoti pergalę spindėjo vaikų akyse. Pasibaigus aršiai kovai, treneris Mantas B. paskelbė, kad daugiausiai pergalių turi ir varžybas laimėjo 4c klasė. Žaidėjams atiteko pereinamoji taurė, kuri kitais metais bus perduota į kitų nugalėtojų rankas.


  KETVIRTADIENĮ mokyklos kieme susirinko būrys vaikų, kurie mėgsta sportuoti su muzika. Pas mus svečiavosi „Zumba Fitness“ trenerė Justė Dambinskaitė, kuri įrodė mokiniams, kad galima vienu metu suderinti šokį ir aerobinius pratimus. Pasibaigus treniruotei mažieji šokėjai dėkojo trenerei už gerai praleistą laiką ir negailėjo nuoširdžių šypsenų.

   

  PENKTADIENĮ  buvo skelbiama „Diena be automobilio“. Į mokyklą visi sugužėjo su dviračiais, paspirtukais, riedučiais arba pėsčiomis. Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai mokyklos kiemą papuošė savo rankomis sukurtais piešiniais ant polietileninės plėvelės. Paroda skirta akcijai „Diena be automobilio“ ir „Europos judriajai“ savaitei paminėti.


  Mokytoja Sonata M.

 • Pažintinė diena 4b klasėje

  Mokykloje vyko pažintinė diena – Mano miesto gimtadienis. Iš ryto mokiniai klasėje prisiminė istorinius faktus apie Šiaulius. Vėliau vyko į kelionę: lankėsi Sukilėlių kalnelyje, kur klausė pasakojimo apie jo atsiradimo istoriją, apžiūrėjo obeliską. Po to mokiniai grožėjosi liaudies meistrų muge pėsčiųjų bulvare, skirta Šiaulių gimtadieniui. Grįždami namo, ketvirtokai užsuko į „Saulės“ bibliotekos komiksų kambarį, čia bandė kurti savo superherojų. Ši diena vaikams suteikė naujų žinių apie gimtąjį miestą ir padovanojo neišdildomų įspūdžių.


  Mokytoja Vida P.

 • Bėgimas „782 žingsneliai“

  Rugsėjo 6 dieną „Saulės“ pradinės mokyklos mokinukai dalyvavo 1-4 klasių mokinių estafetinio bėgimo „782 žingsneliai“ varžybose, skirtose Šiaulių miesto gimtadieniui. 1 klasių mokiniai laimėjo I vietą, 2 klasių - I vietą, 3 klasių - II vietą, 4 klasių - III vietą. Suminėje lentelėje mokinukai liko antri.

  Šaunuoliai!

   

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Festivalis „Rudens mozaika“

  Šiaulių miestas švenčia 782-ąjį gimtadienį, o koks gimtadienis be nuostabių dainų ir linksmų šokių...

  Dainavimo studijos „Spindulėlis“ vokalinis ansamblis ir šokių studija „Saulutės“ dalyvavo meno festivalyje „Rudens mozaika“. Dainorėliai savo mylimam miestui padainavo net tris daineles. Pasipuošę kaip viščiukai, atliko muzikinį kūrinį „Geltoni kamuoliukai“. Pritariant draugams, solistai Rugilė ir Jonas papasakojo apie keistą žiogo ir sraigės draugystę. Improvizuodami repo stiliumi, vaikai atliko nuotaikingą dainą „Lietutis“. Šokėjai Šiauliams padovanojo du šokius: „Sapnelį“ ir „Išdykėlius“. Po puikaus pasirodymo mokiniai ir jų tėveliai Šiaulių gimtadienį šventė mėgaudamiesi ledais ir kitais gardumynais.

   

  Mokytojos Sonata M. ir Jūratė V.

 • Trečiokai švenčia miesto gimtadienį

  Rugsėjo 7 dieną mokyklos trečiųjų klasių mokiniai dalyvavo eisenoje, skirtoje miesto gimtadienio šventei. Vaikai žygiavo pasidabinę pačių gamintais turkio spalvos akinukais. Akiniai - mokslumo simbolis, tad šiauliečiai, žvelgdami į taip pasipuošusius mažuosius miesto gyventojus, suprato, kad „Saulės“ pradinėje mokykloje mokosi žingeidūs, smalsūs, kūrybingi vaikai, kurie galbūt ateityje garsins savo miestą gerais ir gražiais darbais. Eiseną vainikavo smagi akcija „Ateitis mūsų“.


  Trečių klasių mokytojos Aušra G. ir Jurgita K.

 • Pažinkime medžius ir krūmus

  Šiais mokslo metais mokykla vykdo Tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą ir aplinkosauginio švietimo projektą „Susidraugauk su medžiu“. Rugsėjo 6 d. 2a ir 2b klasių mokiniai susitiko su Kurtuvėnų regioninio parko darbuotoja J. Bartkuviene, kuri supažindino su miško ekosistema. Mokiniai stebėjo filmuotą medžiagą, grupėmis atliko užduotis klasėje, Beržynėlio parke mokėsi atpažinti medžius ir krūmus.


  Mokytojos Birutė A. ir Eralda P.

 • Akcija „Saugok mane“

  Saugaus eismo būrelis „Šviesoforas“ rugsėjo 4 - 7 dienomis prie mokyklos vykdo akciją „Saugok mane“. Būrelio nariams talkina vyriausieji mokyklos mokiniai - ketvirtokai. Jie prieš pirmą pamoką stovi prie mokyklos esančios perėjos ir primena draugams, kaip saugiai ją pereiti. Tikime, kad pakartotos saugaus eismo pamokos užtikrins mokinių saugumą visus metus.

  Saugaus eismo būrelio vadovė Jurgita K.

 • Mokslo ir žinių diena

  Ir vėl mokslo metų pradžia! Daug gėlių, juoko, susitikimų su draugais, mokytojais... Jaudinantys nauji potyriai pirmokams ir priešmokyklinukams.

  Mokslo ir žinių šventės metu visus dainelėmis ir posmais sveikino pirmokėliai ir muzikos mokytoja Sonata. Gerų ateinančių mokslo metų linkėjo mokyklos direktorė, pasidžiaugė, kad šiais mokslo metais mokykla dalyvauja Visos dienos mokyklos išbandyme, kurios tikslas – organizuoti vaikų užimtumą, socialinę - ugdomąją veiklą priešmokyklinukams ir pirmokams, kad mokytojai yra pasiruošę dirbti iki darbo dienos pabaigos, kad bus organizuojamos veiklos pagal II-ą ir I-ą pailgintos dienos modelių alternatyvas. Šventės pabaigoje pavaduotoja ugdymui rugsėjo varpeliu pakvietė mokinius į pirmąją pamoką.

   

 • Apie saugų elgesį žiemą

  Primename, kad žiemos metu būtina laikytis Saugaus elgesio Šiaulių miesto vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklių draudimų ir rekomendacijų. Draudžiama ant užšalusių vandens telkinių lipti, vaikščioti, čiuožti, žvejoti, jei ledo storis mažesnis kaip 7 cm, palikti vaikus ant ledo be suaugusiųjų priežiūros.

  Žinokite, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas; trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšalę medžių šakos, o taip pat arti krūmų, medžių nendrių; atšilus orams, gali prasidėti intensyvus ledo tirpimas, ypač vandens telkinių pakraščiuose.

  Būkite atsargūs, saugokite save ir kitus! 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Wednesday the 19th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.