Filtras
 • Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktoriaus atrankos komisija

   

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktoriaus atrankos komisija:

  pirmininkė – Edita Minkuvienė, Švietimo skyriaus vedėja, konkurso organizatoriaus atstovė;

  nariai:

  Margarita Lebedienė, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos tėvų atstovė;

  Vytautas Matačinskas, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos tėvų atstovas, atstovaujantis mokinių bendruomenę;

  Alma Jocienė, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogų atstovė;

  Daiva Jankuvienė, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos socialinio partnerio Šiaulių lopšelio-darželio „Dainelė“ atstovė;

  Kęstutis Šaltis, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Šiaulių skyriaus atstovas;

  Jurga Zacharkienė, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė.

   

  2022 m. sausio 14 d. konkurso atranka vykdoma nuotoliniu būdu. Pretendentų vertinimo vieta – Šiaulių miesto savivaldybė, Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai.

   

 • Spalvingas ruduo

  Ir kas pasakė, kad ruduo niūrus ir liūdnas? Nieko panašaus!!! VDM vaikams ruduo spalvingas, kupinas džiugių emocijų, draugiškas bei labai darbingas.

    

  VDM mokytojos

 • KONKURSAS ŠIAULIŲ „SAULĖS“ PRADINĖS MOKYKLOS DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI

  Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.

  Pretendentų atrankos data – 2022 m. sausio 14 d.

  Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/news/category/paskelbti-konkursai-i-siauliu-miesto-savivaldybei-pavaldzias-istaigas-1.

  Konkursas paskelbtas 2021 m. rugsėjo 29 d.

   

 • UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS 1-4 KLASĖSE IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖSE (PUG)

  Nuo rugsėjo 1 dienos ugdymo procesas Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje organizuojamas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. birželio 30 d, sprendimu Nr. V- 1552 „Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų" ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 25 d, sprendimu Nr. V- 1931 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. birželio 30 d. sprendimo Nr. V-1552 „Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų pakeitimo".

         • PUG I ir PUG II grupių mokiniai i mokyklos pastatą ir iš jo įleidžiami/išleidžiami pro mokyklos pagrindinį A įėjimą/išėjimą;
         • PUG III grupės ir  3A klasės mokiniai į mokyklos pastatą ir iš jo įleidžiami/išleidžiami pro mokyklos B įėjimą/išėjimą (prie valgyklos);
         • 1A, 1B, 3B, 4C klasių mokiniai į mokyklos pastatą ir iš jo įleidžiami/išleidžiami pro mokyklos C įėjimą/išėjimą (kairysis kiemelio įėjimas/išėjimas);
         • 2A, 2B, 4A, 4B klasių mokiniai i mokyklos pastatą ir iš jo įleidžiami/išleidžiami pro mokyklos D įėjimą/išėjimą (dešinysis kiemelio įėjimas/išėjimas);

  Kai pagal tvarkaraštį 1-4 klasių mokiniams pamokos organizuojamos specializuotuose kabinetuose, šių dalykų mokytojai užtikrina šiuose kabinetuose higienos ir dezinfekcijos reikalavimų laikymąsi (po kiekvienos pamokos patalpos išvėdinamos ir nuvalomi dažnai liečiami paviršiai, naudotos priemonės), mokinių palydėjimą iš klasėms priskirtų mokymosi patalpų į savo pamokas ir palydėjimą po jų, laikantis priskirtų judėjimo nuorodų.

  Organizuojant fizinio ugdymo veiklas sporto salėje, mokytojai užtikrina, kad po kiekvienos pamokos patalpos būtų išvėdinamos ir nuvalomi dažnai liečiami paviršiai, naudotos priemonės.

  Maitinimas valgykloje organizuojamas taip, kad valgykla būtų suskirstyta į atskiroms klasėms skirtus sektorius, o tarp skirtingų sektorių stalų išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Po kiekvienos klasių grupės maitinimo patalpos išvėdinamos ir išvalomos. Mokiniai maitinami laikantis šio grafiko:

  Grupė / Klasė

  Pusryčiai

  Pietūs

  Pavakariai

  PUG

  8.00 – 8.20

  11.30 – 11.50

  15.30 – 16.00

  1 klasė

  8.45 – 9.00

  12.00 – 12.20

  15.00 – 15.20 (VDM*)

  2 klasė

   -

  12.30 – 12.50

   -

  3 klasė

   -

  13.00 – 13.20

   -

  4 klasė

   -

  13.30 – 13.50

   -

  *VDM – Visos dienos mokyklos grupę  lankantiems mokiniams.

  Mokiniai, kuriems ugdymo proceso metu pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) nedelsiant atskiriami nuo kitų mokinių visuomenės sveikatos priežiūros kabinete, o apie mokinio sveikatos būklę informuojami jų tėvai (globėjai, rūpintojai).

  Vykstant ugdymo procesui, ribojamas mokinių tėvų (globėjų) ir kitų pašalinių asmenų patekimas į mokyklos pastatą. Esant reikalui, informacija teikiama el. paštu mokykla@saulespm.lt ir telefonu (841)552356.

 • Aktuali interneto svetainė

  Nuo rugsėjo ugdymas mokyklose vyksta kontaktiniu būdu, laikantis saugumo reikalavimų. Aktuali informacija apie švietimo įstaigų darbą pandemijos sąlygomis ir atsakymai į kylančius klausimus skelbiami Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtoje svetainėje: https://mokyklabecovid.lt/

 • Mokslo metų pradžios šventė

  SVARBU! Atnaujinta informacija dėl Rugsėjo 1-osios

  Rūpindamiesi visų sveikata ir saugumu informuojame, kad:

        • Pirmojoje pamokoje (jei ji vyksta klasėje) mokinių tėveliai/rūpintojai ir artimieji dalyvauti negali.
        • Saugodami save ir kitus, dėvėkime burną ir nosį dengiančias kaukes.
        • Į mokyklos kiemą atvykite ne anksčiau, kaip 10 min. iki renginio pradžios.
        • Į mokyklą kiekvienos klasės mokiniai įeis su klasės vadovu per jiems skirtą įėjimą.

 • Išleistuvės

  „Saulės“ pradinė mokykla užaugino ir išleido į naują gyvenimo etapą savo 44 ketvirtų klasių mokinius. Džiaugiamės savo vaikais, jų pasiekimais, šiltu bendravimu, draugyste... Linkime, kad pirmas žengtas žingsnis į naują mokyklą, naują klasę jiems būtų linksmas, jaukus ir įsimintinas, o visiems kitiems savo mokiniams ir priešmokyklinukams linkime saugios, šiltos ir įdomios vasaros :)

  Lauksime visų grįžtant į mokyklą rugsėjo 1—ąją.

        

  Mokyklos administracija

 • Gedulo diena

  Birželio 14 d. paskelbta Gedulo ir vilties diena. Šią dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai. Šiandien mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo trumpame minėjime – akcijoje „Vilties paukščiai“, kurio metu sužinojo, kad 1941 m. birželio 14 dieną, 3 valandą nakties, buvo pradėti masiniai lietuvių areštai. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą – Sibirą. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

  Vaikai mokyklos kiemo kalvelę papuošė juodais ir baltais paukščiais. Juodi paukščiai – gedulo simbolis, o balti – taikos ir vilties.

        

  Muzikos mokytoja Sonata M.

 • Anglų kalbos laimėjimai

  Šiais mokslo metais nuotolinis mokymasis mūsų neišgąsdino. Respublikiniame anglų kalbos konkurse „Kalbų kengūra 2021“ mokiniai laimėjo: 7 – auksinės, 4 – sidabrinės ir 2 – oranžinės Kengūros diplomus. Respublikiniame vertimo projekte „Tavo žvilgsnis“ 3 mokiniai apdovanoti diplomais už labai gerą vertimą. Tarptautiniame anglų kalbos konkurse Olympis 2020-2021 rudens ir pavasario sesijose 14 mokinių pelnė pirmo ir 1 mokinys antro laipsnio diplomus. Džiaugiuosi mokinių aktyvumu, žiniomis, kūrybiškumu.

  Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

   

 • Su Tėčio diena!

  „Tėveliai yra paprasčiausi vyrai, meilės paversti į didvyrius, nuotykių ieškotojus, pasakotojus ir dainininkus“. (Pam Brown).

  „Saulės“ pradinės mokyklos vaikai džiaugiasi savo TĖVELIAIS ir sveikina juos Tėčio dienos proga. 

 • Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“

  „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai šią savaitę džiaugėsi draugyste su regbio klubu „Vairas“, kuris vykdo projektą „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“ (Šiaulių m. ir raj. gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą)“.

  1-4 klasių mokiniai aktyviai, linksmai ir kiek neįprastai šią savaitę dalyvavo fizinio ugdymo pamokose, kurias organizavo regbio klubo „Vairas“ treneris Tomas. Buvo labai smalsu sužinoti apie regbį, jo žaidimo taisykles, naudojamas priemones ir viską pabandyti atlikti patiems.

  Dėkojame regbio klubo „Vairas“ administracijai ir treneriui Tomui už vaikams suteiktą galimybę susipažinti su regbio sporto šaka ir įdomias pamokas.
   
      
  Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.
  Pavaduotoja ugdymui Vilma G.
   
   
 • PUG3 grupė sveikina visus tėčius!

  Brangūs tėveliai, tvirtų rankų glėbys vaikystėje, padrąsinantis žvilgsnis, žengiant pirmuosius žingsnius ar pirmą kartą sėdant ant dviračio, naudingas patarimas, kai jo labiausiai reikia, paslapčių saugojimas nuo mamos – tai tik maža dalis to, ką Jūs duodate savo vaikams. Tegul pirmasis vasaros sekmadienis būna kupinas saulėtos nuotaikos, džiugių akimirkų, šiltų šypsenų, tvirtų apkabinimų. PUG3 ugdytiniai sveikina visus tėčius, senelius, globėjus Tėvo dienos proga, linki visuomet išlikti stipriems, tvirtiems, sveikiems, laimingiems, mylimiems ir siunčia muzikinį sveikinimą „Tėti, tėti, būk šalia“.

 • Festivalyje „Dainų pasakaitė 2021“

  Dainorėliai Goda, Haris, Viltė, Lėja ir Gabija savo muzikinius gebėjimus demonstravo respublikiniame priešmokyklinių ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių dainų festivalyje „Dainų pasakaitė 2021“. Festivalis skirtas vaikų dainavimo tradicijų puoselėjimui, tenkinant mokinių saviraiškos poreikius. Renginio organizatoriai, mūsų kaimynai – „Romuvos progimnazija“. Vokalinio ansamblio „Sunny Kids“ nariai, už puikų pasirodymą, apdovanoti padėkos raštais.

  Vadovė Sonata M.

 • „Vaikų gildija“ inicijuota akcija

  Džiaugiamės gražia organizacijos „Vaikų gildija“ Vaikų gynimo dienos proga inicijuota akcija, kuria vaikai, mokytojai ir visa mokyklos bendruomenė skatinami gaminti popierines gėles ir jomis papuošti savo mokyklos teritoriją. Dalinamės savo mokyklos šiltomis šiandienos akimirkomis.

          

  Pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Ansamblis „Sunny Kids“ respublikiniame festivalyje - konkurse tapo prizininkais

  Mokyklos vokalinis ansamblis „Sunny Kids“ ir jų vadovė – muzikos mokytoja Sonata M. dalyvavo respublikiniame melodijų ir dainų festivalyje – konkurse „Esi tik viena“, kurį organizavo Šeduvos kultūros ir amatų centras. Mažųjų atlikėjų pasirodymas sulaukė komisijos pagyrų ir internetinės platformos sekėjų dėmesio, todėl ansamblio dalyviai buvo paskelbti prizininkais. Vaikai apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis. LIPAME DAR VIENU LAIPTELIU AUKŠTYN...

    

  Vadovė Sonata M.

 • Ledo ritulio treniruotės

  Birželio pradžia mūsų mokykloje besimokantiems priešmokyklinukams ir pradinukams buvo kiek neįprasta, kadangi juos aplankė Šiaulių ledo ritulio mokyklos „Šaulys“ treneriai. Vaikai susipažino su šia sporto šaka, kartu su treneriais atliko įvairius pratimus, turėjo galimybę pamatyti, kaip saugiai ledo ritulio žaidėjas turi apsirengti, kad galėtų dalyvauti ledo ritulio treniruotėse ir rungtynėse. Dėkojame „Šaulio“ mokyklos vadovams ir treneriams Dmitrijui ir Artūrui už įdomias pamokas ir nuotraukas.

      

  Pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Erasmus+ projekto tautiniai žaidimai

  Tarptautinio projekto partnerės ir toliau sėkmingai vykdo projektą. Kiekviena šalis pristatė savo šalies tautinius žaidimus, dainas bei šokius. Kviečiame pažiūrėti šeimose ir išbandyti siūlomas veiklas. Spustelėjus ant kiekvienos šalies vėliavos galite išvysti parengtus pristatymus.

      

    

                                       Slovėnų žaidimų instrukcijos anglų kalba

 • „Užkandžių fiesta“

  Tikriausiai šį pavasarį nebuvo nei vieno žmogaus, kuris nepasidavė „Geltonajai bangai“. Jai neliko abejingi ir mūsų mažieji. Priešmokyklinukai, dalyvaudami paskutiniame respublikinio projekto „Sveikatiada“ konkurse „Užkandžių fiesta“, pasirinko geltonos ir oranžinės spalvos vaisius ir daržoves bei iš jų pagamintus užkandžius. Ugdytiniai sužinojo, kad geltonos ir oranžinės spalvos vaisiuose ir daržovėse gausu karotino, nudažančio morkas, batatus (saldžiąsias bulves), moliūgus... Taip pat juose slepiasi vitaminai A, B, C, omega-3 rūgštys ir įvairūs mikroelementai. Visa tai labai naudinga ir sveika aktyviems, sportiškiems, augantiems vaikams. Ruošdamiesi konkursui ugdytiniai smalsavo, pažino, tyrinėjo, ragavo, piešė, dainavo, šoko, linksminosi. Tikimės, ir Jūs neliksit abejingi sveiko maisto „Geltonajai bangai“ ir sveikiems užkandžiams.

  Mokytoja Akvilė S.

 • STEAM pamoka mokyklos parkelyje

  Gegužės 25 dieną mokyklos parkelyje šurmuliavo pirmokai - vyko integruota pasaulio pažinimo ir matematikos pamoka. Mokinukai atliko įvairias praktines veiklas: prisiminė vaivorykštės spalvas ir jas teisingai išrikiavo, tyrinėjo gėlių žiedelius, aptarė savo pastebėjimus. Vaikai sprendė uždavinukus apie mokyklos teritorijoje gyvenančius vabzdžius ir augančius augalus, matavo, lygino storiausių ir ploniausių medžių kamienus. Vėliau, naudodami tik gamtos medžiagas, tapė paveikslus bei prisiminė taisykles, kurių reikia laikytis svečiuojantis gamtoje. Anot pirmokėlių, įdomu tyrinėti gamtą ir ją pažinti... Tik lietučiui neįsakysi, jis per anksti parginė vaikus į klasę!

      

  Mokytoja Aušra G.

 • STEAM pavasario veiklos

  Šis pavasaris PUG1 ir PUG2 grupėse knibždėte knibždėjo naujomis idėjomis ir veiklomis. Su STEAM mokytis buvo smagu ir įdomu. Užsiėmimų metu vaikai tyrinėjo, stebėjo, eksperimentavo, lipdė, piešė. Norime pasidžiaugti ir pasidalinti su visais pavasario veiklų prisiminimais.

        

  Mokytoja Indre M.

 • Mano šeimos paveikslas

  Šeima - tvirčiausias gyvenimo pamatas ir didžiausias turtas. Vaikui šeima - visas pasaulis. Gegužės 15-oji - tarptautinė šeimos diena. Ją PUG3 ugdytiniai paminėjo dalyvaudami respublikiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų projekte - parodoje „Mano šeimos paveikslas“. Priešmokyklinukai noriai pasinėrė į kūrybinę veiklą: pasiėmę spalvotus pieštukus, plastiliną, akvarelę ar kitas piešimo priemones, kūrė savo šeimos paveikslą. Džiaugiamės ugdytinių darbais ir gražiomis šeimomis, kuriose auga laimingi ir kūrybingi vaikai.

        

  Mokytojos Akvilė S., Felicija J.

 • Tulpių žydėjimo šventė

  PUG3 ugdytiniams labai patinka pavasaris: šylantis oras, vis skaisčiau šviečianti saulutė, atbundantys vabaliukai, sprogstantys pumpurėliai ir besiskleidžiančios įvairiaspalvės gėlės. Dėl šios priežasties, mūsų mažieji nutarė dalyvauti respublikinėje virtualioje darbų parodoje „Tulpių žydėjimo šventė“. Džiaugiamės priešmokyklinukų laimėjimu, kūrybingumu ir aktyvumu.

      

    Mokytoja Akvilė S.

 • Sporto ir sveikatingumo diena + bėk aplink mokyklą

  Mūsų mokykla – sveikatą stiprinanti mokykla, kurios esminis tikslas – aktyviai stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą bei gilinti sveikatos žinias. Todėl gegužės 18 dieną nepraleidome progos surengti „Sporto ir sveikatingumo dieną + Bėk aplink mokyklą“. Renginio metu, mūsų mokiniams buvo akcentuotos 3 pagrindinės taisyklės, siekiant būti sveikam: visada laikytis švaros ir higienos, sveikai maitintis ir žinoma, aktyviai sportuoti. O, tą mūsų mokyklos PUG ugdytiniai bei 1 – 4 kl. mokiniai tikrai žino ir moka! Fizinio ugdymo mokytojas Arnoldas T. mokiniams paruošė keturių tipų fizines veiklas, atliko mankštas, aiškino(si) ir analizavo fizinių užduočių naudą fizinei, protinei bei emocinei sveikatai, apšilimui bėgo aplink mokyklą ir skatino visus mokinius bei mokytojus kiek įmanoma aktyviau sportuoti ir užsiimti kuo įvairesnėmis fizinėmis veiklomis kiekvieną dieną. Mokiniai džiaugėsi ne tik puikiu oru ir klasės draugų kompanija, bet ir puikia galimybe dieną pradėti aktyviai ir efektyviai nusiteikus! Nuotraukų galerija.

       

  Socialinė pedagogė Sima B. ir fizinio ugdymo mokytojas Arnoldas T.

 • Tarptautinė kokteilių diena

  2a klasės mokiniai paminėjo tarptautinę kokteilių dieną. Vaikai ne tik patys gamino kokteilius, bet ir aiškinosi, kokie produktai tinka ir kokie yra sveiki gaminti kokteilius. Nuotoliniu dirbantys mokiniai, mielai dalinosi savo mylimais kokteilių receptais ir demonstravo draugams, kaip juos gamina. Buvo šauni sveikuoliška diena.

      

  Mokytoja Jurgita Ž.

 • Pirmieji žiedai

  Bundanti gamta atneša daug pavasarinių džiaugsmų. Vienas iš gamtos grožių, pirmieji žiedai. 2a klasės vaikai, mokyklos kieme, ieškojo pavasarinių žiedų. Mokėsi juos atpažinti. Ypač buvo smagu tyrinėti pačių pasodintas tulpės. Jas matavo, skaičiavo, tyrinėjo žiedo vidų, vėliau lygino rezultatus su savo draugais. O su padidinamuoju stiklu, apžiūrėjo, ne tik augalus, bet ir mažuosius vabaliukus.

      

  Mokytoja Jurgita Ž.

 • Ansamblis „Sunny Kids“ respublikiniame festivalyje pelnė nominaciją

  Mokyklos vokalinis ansamblis „Sunny Kids“ dalyvavo respublikiniame pradinių klasių muzikos festivalyje „Nuspalvink pavasarį“. Virtualus festivalio dalyvių pasirodymų video buvo paskelbtas gegužės 7 dieną, Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos interneto svetainėje ir facebooksocialiniame tinkle. Pavasariu ir saulėta nuotaika dvelkiančiame renginyje dalyvavo kolektyvai ir solistai iš Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Kėdainių, Ukmergės, Kretingos, ir Šilutės. Mūsų dainorėlių pastangos, meilė muzikai ir uolus darbas neliko nepastebėti – komisija ansambliui skyrė nominaciją „IŠSKIRTINIAUSI“. Kiekvienas įvertinimas vaikams – motyvacija ir žingsnis laipteliu aukščiau...savo svajonės link.

      

  Vadovė, muzikos mokytoja Sonata M.

 • Tiriamoji veikla mokyklos darže

  Prasidėjo pavasariškų darbų bumas mokyklos darže! Antradienį čia šeimininkavo 1b klasės mokiniai. Vaikai apžiūrėjo jau ūgtelėjusius žieminius svogūnus ir česnakus, sužaliavusias rūgštynes, atželiančius žemuogių krūmelius, aromatinių augalų lysvėje į saulę besistiebiančius raudonėlius ir čiobrelius, pauostė mėtų ir vaistinių ramunėlių lapelius. Pirmokai išrovė piktžoles, supureno ir palaistė žemę. Vėliau pasėjo pupeles, ridikėlius, į lysvę perkėlė klasėje užaugintus bazilikų ir žirnių daigus. Vaikai noriai tyrinėjo sėklas ir augalus, domėjosi pasodintomis daržovėmis ir jų savybėmis.

      

  Mokytoja Agnė Š.

 • „Šokam, šokam rateliu“

  PUG3 ugdytiniai balandžio - gegužės mėnesiais dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Šokam, šokam rateliu 2021“, skirtame folkloro ir lietuvių liaudies muzikos puoselėjimui. Projekto metu vaikai klausėsi lietuvių liaudies muzikos, domėjosi šokiais, etnokultūra, ieškojo patinkančio šokio, bandė improvizuoti. Ugdytiniai išsirinko smagų lietuvių liaudies ratelį - žaidimą „Vai išeiki, Oželi“. Repeticijų metu netrūko spalvingų, gražių, nepakartojamų emocijų.

        

  Mokytojos Akvilė S., Felicija J.

 • „Darom 2021“ iki galo! Surenkam. Rūšiuojam. Priduodam.

  Šiandien 4-os klasės mokiniai, klasių ir anglų kalbos mokytojos, prisidėjo prie socialinės pedagogės mokykloje kuruojamos viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „DAROM IKI GALO”. Mūsų ketvirtokams ir visai mokyklos bendruomenei tai nėra nauja, kadangi visus metus yra vykdomas tarptautinis Erasmus+ projektas, kuris koncentruotas į aplinkosaugines problemas, jų svarbą ir sprendimo būdus. To pasekoje, negalėjome nesudalyvauti ir šioje Respublikinėje akcijoje, kuri didina sąmoningumą, kad atliekų problemai spręsti reikalingi ilgalaikiai pokyčiai.

  Jau pirmųjų pamokų metu, klasės ir anglų k. mokytojos su mokiniais diskutavo apie aplinkos taršą, šiukšlinimo problemas ir atliekų rūšiavimą. O, kad viskas būtų pritaikyta ne tik teoriškai, bet ir praktiškai - švarinome teritorijas aplink mokyklą ir už jos ribų, rūšiavome atliekas, o svarbiausia, keitėme požiūrį ir supratimą, kad tvarkymasis - tai ne tik šiukšlių surinkimas, bet ir paskata tai daryti nuolat, nelaukiant tos vienintelės dienos metuose.

  Dalyvaujant akcijoje „DAROME IKI GALO!” ir derinant Erasmus+ projektą, esame atviri asmenims, kitoms organizacijoms ir įstaigoms, koncentruojamės į teigiamų pokyčių kūrimą, suprantame, kad pokyčiai vyksta žmonėms ir per žmones, o aktualiausias dalykas mokykloje – svarbių ir kitoniškų sprendimų įgyvendinimas puikiai nusiteikusių ir linksmų žmonių atmosferoje, kuri užkrečia kitus!

        

  Socialinė pedagogė Sima B. 

   

 • Kaip prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo

  Brangiausias žmogaus turtas – sveikata, kuri priklauso nuo mus supančios gyvenamosios aplinkos – oro, kuriuo mes nuolat kvėpuojame, dirvožemio, kuriame išauginame žemės ūkio kultūros derlių, vandens, kurį mes geriame. Prie švaresnės aplinkos kūrimo gali prisidėti kiekvienas! Rūšiuojant atliekas labai svarbu žinoti, kaip su jomis elgtis!


  Visuomenės sveikatos specialistė Inesa Jocė

 • Sporto šventė „Zuikių lenktynės“

  Vaikai iš prigimties yra judrūs, aktyvūs ir negalintys nustygti vietoje, bet orai šiemet nelepina - lauke sportuoti šalta, šlapia ir žvarbu, o dėl COVID-19 ribojimų susirinkti visiems į būrį lenktyniauti negalima... Tačiau PUG mokytojos rado išeitį. Šiandien mokykloje linksmai striksėjo „zuikučiai“. Trys PUG klasės sportavo salėje atskirai, skaičiuojant estafečių ir rungčių atlikimo laiką. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad „Šok, bėk, lįsk“ rungtyje nugalėjo PUG3 komanda, „Bėk nuo vilko“ - PUG2 komanda, o „Zuikių ledo ritulį“ geriausiai žaidė PUG1 komanda. Kaip dažnai būna tokiose sporto šventėse - nugalėjo draugystė! Sveikiname visus laimėjusius, džiaugiamės vaikų rezultatais ir puikia nuotaika.

      

  Mokytojos Akvile S., Simona T., Edita Č.

 • Medeliai mūsų kieme

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla sėkmingai įgyvendina Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programą, kuri remiama Europos Sąjungos lėšomis. Pastarosiomis dienomis mūsų mokiniai ne tik skanavo vaisius bei pieno produktus, bet ir džiaugėsi mokyklos teritoriją papuošusiu sodu, kurį pasodino MB „Arbora LT“. Dabar vaikai kasdien aplanko, stebi ir rūpinasi  5 obelų ir 3 kriaušių sodinukais.

  Ši dovana labai naudinga mūsų mokykloje besimokantiems priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams bei pradinių klasių mokiniams. Vaikai jau turi mokykloje savo daržą, kuriame pavasarį sodina įvairias daržoves, prieskoninius augalus, arbatžoles, žemuoges, rūpinasi jo priežiūra, džiaugiasi derliumi, skanauja pačių užaugintas uogas, žirnius, mėgaujasi kvapnia žolelių arbata...Nuo šiol, kruopščiai prižiūrėsime ir jauną sodą, kuris, tikimės, ateityje mus džiugins sultingais vaisiais.

  Dėkojame VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai, Žemės ūkio ministerijai, už suteiktą galimybę mokyklos bendruomenei džiaugtis savo sodu.

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Gapšienė

 • Iniciatyva „Padėsiu mokytis“

  Norime pasidžiaugti, jog mūsų mokykla prisijungė prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kartu su NVO organizacijų tinklu vykdomos iniciatyvos Padėsiu mokyti(s) įgyvendinant „Mokymosi praradimų dėl Covid-19 pandemijos kompensavimo planą 2021 metams” tiek dalyvaujant mokymuose, tiek koordinuojant savanorių veiklą savojoje mokykloje. Smagu, jog mokykla jau priima savanorius ir teikia pagalbą mokiniams, talkininkauja mokytojams klasėse. Jei norite padėti ir Jūs, platesnę informaciją ir registracijos formą rasite čia.

  Socialinė pedagogė Sima B.

   

 • Pavasaris puodelyje

  Pavasaris - gražiausias metų laikas: po žiemos miego bunda gamta, lašantys varvekliai kuria gražiausią melodiją, kurią papildo grįžtančių paukščių balsai... Viskas aplinkui spindi sodriai žalia spalva, o rožinė, geltona, violetinė - liejasi tarpusavyje, susijungdamos į gražiausią natiurmortą. Vis aukščiau kylanti ir skaisčiau šviečianti saulė budina žibutes, krokus, raktažoles, šalpusnius, į kuriuos žiūrint tiesiog negali nesišypsoti ir nesidžiaugti... Kad šis pavasarinis stebuklas ir grožis taip greit neišnyktų, mokytojos Akvilė S. ir Jurgita Ž., padedant IT specialistui Donatui, organizavo respublikinę mokinių kompozicijų nuotraukų parodą „Pavasaris puodelyje“. Kviečiame visus pasigrožėti įamžintu nuostabiu pavasariu bei pačių vaikų darytomis fotografijomis.

  Mokytojos Akvilė S. ir Jurgita Ž.

 • Kaip zuikis jausmus pažino

  Balandžio 28 dieną 2a, 3a, 3b ir 3c klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialo inicijuotame virtualiame susitikime su rašytoja Šarūne Baltrušaitiene, kuri jiems jau žinoma iš knygelių „Domas ir herojų pusryčiai“, „Kariesas, Ėduonis ir Domo dantukai“, „Margarita (ne)tobulų piešinių šalyje“ ir „Kaip zuikis jausmus pažino“.

  Susitikimo metu vaikai kartu su rašytoja ir jos knygos herojumi - zuikiu keliavo į jausmų pasaulį. Mokiniai klausėsi rašytojos įtaigiai skaitomo teksto ir patyrė daug įvairių nuotykių bei kartu pažino ir išgyveno įvairius jausmus: liūdesį, pavydą, baimę, pyktį, džiaugsmą. Keliaujant knygelės puslapiais, vaikai buvo įtraukti į diskusiją, mokėsi jausmus įvardinti, jų neslopinti, o vėliau atliko kūrybinę užduotį - piešė laimingo, nuliūdusio, pikto ir linksmo žmogaus emocijas.

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Su artėjančia mamyčių diena!

  Šypsosi saulelė - pažiūrėk!
  Čiulba tau paukšteliai - klausyk!
  Kaip širdelė plaka, ar girdi?
  „Myliu aš mamytę”, - sako ji!


  Su artėjančia mamyčių diena, mielos MAMOS!❤️

  Mokytoja Sonata M.

 • Motinos diena

  Dažniausiai pirmieji visų išmokti, širdimi, dainomis ir pasakomis pažymėti žodžiai yra mama, mamutė, mamytė, motinėlė, motulė, nes mama - tai mūsų pradžia, gyvybė, meilė ir pasiaukojimas.

  Šį sekmadienį skirsime būtent joms - stiprioms, rūpestingoms ir nepailstančioms, drąsioms, nuolat padedančioms, palaikančioms, jautrioms, geroms, išmintingoms, o svarbiausia - be galo mylinčioms. Dėkosime mamytėms ir močiutėms už gražiausius prisiminimus ir svarbiausias pamokas, džiaugsimės kartu iškovotais pasiekimais, prisiminsime pačias šilčiausias akimirkas ir dovanosime pačius gražiausius žodelius, savo rankų darbelius, užaugintus gėlių daigelius, eilėraščius ir daineles.

  Su Motinos diena, mylimiausios! Nuotraukų galerija.

  Bibliotekininkė Felicija J. 

 • Žalioji palangė

  Šiemet priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame ekologiniame konkurse, skirtame žolininko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos atminimui - „Mano žalioji palangė 2021 m.“ Mažieji sodininkai, ruošdamiesi konkursui, vykdė ilgalaikį projektą „Sėklytė ir daigelis“, kurio metu susipažino su sėklų įvairove, jas svėrė, sėjo. Vėliau vaikai rūpinosi sudygusiais daigeliais, lygino augalų aukštį, matavo, stebėjo, visa tai fiksavo stebėjimo kortelėse. Ugdytiniai džiaugėsi puoselėjama žaliąja palange, sužinojo apie kiekvieno auginto augalo savybes bei jų naudą sveikatai, ragavo ūgtelėjusius prieskoninius žalumynus. Vienas uždavinių, skatinantis vaikų kūrybiškumą buvo sukurti augalėliams naują, savitą pavadinimą. Oi, patikėkit, kaip buvo smagu matyti kuriančius vaikus, iš susidomėjimo ir džiaugsmo degančias jų akis! Štai keli pavyzdžiai, kaip vaikai norėtų vadinti kai kuriuos augalus: bazilikas tapo „kvapuokliu“, „ridikėlis“ - „stipruolių bomba“, serenčiai - „bitutėmis“, moliūgas - „oranžiuku“, čiobrelis - „sveikuoliu“, žirnis - „žiogeliu“, rukola - „liktuku“, o petražolė - „garbanėle“... Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, aktyvumu, noru stebėti, tyrinėti bei rūpintis gamta ir sveikata.

        

  Mokytoja Akvile S.

 • Su tarptautine šokio diena!

 • Anglų kalbos „kitokia“ popietė

  Kiekvieną pavasarį mūsų mokykloje vyksta popiete anglų kalba. Šiemet negalėjome visų mokinių sukviesti į salę, tai mokiniai klasėse angliškai dainavo, žaidė 4b klasės mokinio Domo G. sukurtą žaidimą anglų kalba „kahoot“, kitus interaktyvius žaidimus, kalbėjo apie savo augintinius, šeimą, pomėgius. Smagu pasidžiaugti mokinių anglų kalbos žiniomis, motyvacija mokytis kalbos.

      

  Mokytoja Ilona R.

 • Piešiniai ant pieno su vis kitokiu rezultatu

  PUG1 vaikams buvo neapsakomai įdomi patirtis, nes procesas visada skirtingas ir unikalus. Šis eksperimentas skirtas stebėti kaip reaguoja riebalai, pienas ir indų ploviklis. Šioms medžiagoms susiliejus spalvos pradėjo judėti.

      

  Mokytoja Indrė M.

 • Ugnikalnio lavos įsiveržimas

  Tyrinėjimas - tai procesas, kai atidžiai žiūrint, klausant, uodžiant, liečiant, klausinėjant sužinoma apie gyvosios ir negyvosios gamtos objektus bei reiškinius. Tyrinėjimas apima ir bandymus (eksperimentus). PUG1 vaikų įspūdžiai ir emocijos buvo nepakartojamos. Jie domėjosi, kodėl taip atsitiko, jiems buvo paaiškinta, kad sumaišius actą su soda įvyko cheminė reakcija, kurios metu susidarė putos. Jos stipria srove ištekėjo iš buteliuko ir liejosi nuo „kalno žemyn". Reginys labai tikroviškas, nes dažai nudažė ryškiai tamsia spalva, kuri buvo panaši į lavą. Vaikai atlikdami bandymą stebėjo, džiaugėsi atradimais ir savo darbo rezultatais.

      

  Mokytoja Indrė M.

 • Gražiausia pavasario šventė – mamų diena

  Artėjant pačiai gražiausiai pavasario šventei – mamų dienai, mokyklos vokalinis ansamblis „Sunny kids“ uoliai ruošėsi nustebinti ir nudžiuginti savo mamas. Dainininkai, klasėje paruoštoje mini garso įrašų studijoje, pademonstravo savo vokalinius sugebėjimus ir įrašė muzikinį kūrinį. Vaikai susipažino su šiuolaikinėmis garso technologijomis ir muzikos įrašymo galimybėmis, įgijo naujų žinių ir patirties. Siekdami perteikti pačias nuoširdžiausias emocijas ir pavasario nuotaiką ansamblio nariai kūrė savo sceninį įvaizdį, aptarė judesius, diskutavo kokią žinutę perduoda atliekama daina ir nufilmavo muzikinį vaizdo klipą. Dainorėliai viską darė su didžiule meile ir užsidegimu, todėl tikisi, kad mamos bus labai laimingos.


    

  Muzikos mokytoja Sonata M.

 • „Šokio virusas“

  Visi vaikai turi prigimtinį poreikį judėti, yra smalsūs, judrūs, kūrybiški, viskuo domisi. Svarbu suteikti galimybę reikštis šioms vaikų savybėms. Todėl PUG ugdytiniai priėmė ir įgyvendino dar vieną respublikinio konkurso „Sveikatiada“ iššūkį „Šokio virusas“. Šokis ne tik tenkina prigimtinį vaiko poreikį judėti, bet ir plėtoja estetinę ir meninę patirtį, stiprina fiziškai. Šokis – tai sportas, kuris praturtina žmogaus dvasią ir sielą, lavina atmintį ir suteikia daug gerų emocijų. Priešmokyklinukai kviečia peržiūrėti jų šokio filmuotą medžiagą ir pajudėti kartu. Būkime aktyvūs, linksmi ir sveiki.

  Mokytoja Akvile S.

 • FAST Herojai

  Mūsų mokyklos PUG2 ir PUG3 grupės ugdytiniai kartu su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Inesa J. prisijungė prie iniciatyvos, kurios metu vaikai dovanos savo senjorams herojams nuostabią dovaną – žinias, kurios vieną dieną gali išgelbėti jiems gyvybes. Šiandien įvyko pirmoji FAST herojų pamoka. Vaikai susipažino su blogiuku Krešuliu ir, tapę super herojais, prisiekė su juo kovoti. Taip pat pakartojome į ką reikia kreiptis pagalbos atsitikus nelaimei, prisiminėme trumpąjį pagalbos telefoną 112. Vaikai išsirinko savo senelius ir močiutes, kuriems mokysis suteikti pagalbą, išsiaiškino, kas atsitinka, kai ištinka insultas, kaip jį atpažinti, šoko super herojų šokį ir išsiaiškino savo senelių super galias. Veikla buvo kupina naujų žinių ir teigiamų emocijų.

        

  Mokytojos Akvilė S., Simona T., Visuomenės sveikatos biuro spec. Inesa J.

 • Akcija „Darom“

  „Saulės“ pradinė mokykla yra aktyvi Gamtosauginių mokyklų tinklo narė, apdovanota jau penkioliktąja Žaliąja vėliava. Šiuo visiems nelengvu laikotarpiu, kuomet negalime burtis į bendraminčių grupeles, kasmetinė gamtosauginė akcija „Darom 2021“, kurios tikslas – suvienyti mokinius, skatinti bendruomeniškumą, pilietiškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas, vyko kiek kitaip...

  Akcijos metu visi mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytojais, tvarkėsi savo klasių aplinkas, poilsiui skirtas erdves. Visi džiaugėsi rezultatais, prasmingai ir linksmai praleistu laiku.

      

  Pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Akcija „Keliaujanti knyga“

  Ar nebūna kartais taip, kad bibliotekoje norimos knygelės nerandate, namuose visos jau perskaitytos, o naujos - per brangios... Ar nepagalvojate, jog jūsų ieškoma knyga, galbūt, guli kieno nors knygų lentynoje visų užmiršta ir pasmerkta vienatvei? Bet, kas nebeįdomu ir nebereikalinga vienam, gali tapti malonia staigmena kitam. Ką daryti? Išeitį siūlo nuo balandžio 15 dienos iki mokslo metų pabaigos mokykloje skelbiama „Keliaujančios knygos“ akcija. Pirmą kartą ši idėja kilo amerikiečiui Ronui Hornbakeriui, kuris siekė visą pasaulį paversti savotiška biblioteka. Pasak jo, keliaujančios knygos tarsi pradeda savo naują, savarankišką gyvenimą, skatina skaitymą, moko dalintis.

  Šioje akcijoje kviečiame dalyvauti visus: ir turinčius perskaitytų knygų, ir norinčius jas skaityti. Tvarka paprasta - nusprendus paleisti knygą į kelionę, reikia ją perduoti skaityti draugams. Tikimės, kad vėliau knygelės taps dovana mokyklos bibliotekai ir pasieks kitų klasių mokinius.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Paveikslėlių žodynėlis

  Projekte „Blue shirts green shorts" kovo mėnesį numatyta veikla sukurti „Picture dictionary" (liet. paveikslėlių žodynėlis) buvo įvykdyta. Dalyvavo visų partnerių šalių mokiniai, kiekviena šalis turėjo savo potemes, mokiniai iliustravo po 8 žodžius bei juos įgarsino. Džiugu, kad vis daugiau mokinių įsitraukia į projekto veiklas, turtina savo anglų kalbos žodyną bei lavina tarimo įgūdžius. Kviečiame pasižiūrėti paruoštas skaidres.

  Mokytoja Ilona R.

   

 • Pavasaris su projektu „Blue shirts green shorts“

  Kovo mėnuo buvo labai įdomus ir turtingas įvairiomis veiklomis visai mūsų Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenei. Jau daugiau nei pusmetį mokykla koordinatoriaus teisėmis vykdo tarptautinį Erasmus+ projektą „Blue shirts green shorts“. Į šio projekto vykdymą įsitraukė ne tik mūsų mokyklos projekto komanda, bet ir visa bendruomenė.

   

 • Šventė „Pasibelsk į knygos širdį“

  Balandžio 2 d. buvo minima tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga, ZOOM platformoje, PUG1 ugdytiniai buvo pakviesti į vaikų knygos šventę, kuri vyko Kuršėnų bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Šventę atidarė linksmoji Musmirytė, o sveikinimo žodį tarė LR seimo narė R. Baškienė. Šioje šventėje trečiokai ir ketvirtokai pristatė savo kurtas pasakas. Vaikai buvo skatinami skaityti knygas, kurti savo istorijas. PUG1 ugdytiniai nudžiugo, kai gavo dovanų...dovanų knygų. Laukiame, kada galėsime jas pavartyti po atostogų.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Artėja šv. Velykos

  Artėja graži pavasario šventė - Velykos, kurios siejamos su Kristaus prisikėlimu ir gamtos atbudimu. Mokykloje visą šią savaitę sklandė šventinė nuotaika. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie Velykas?“. Joje prisiminė bundančio pavasario pranašus, šventės papročius bei sužinojo, kad svarbiausias Velykų atributas - marginti kiaušiniai, kurie simbolizuoja gyvybės atsiradimą. Mokinukai pamatė, o vėliau patys išbandė įvairius kiaušinių marginimo būdus: išrašė juos vašku, dažė grietinėle, aplikavo servetėlėm.

  Sakoma, jog kartu su pavasario saule, šventomis Velykomis į žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas. Tesugrįžta jis į visų namus ir širdis!

        

    Bibliotekininkė Felicija J.

 • „Atkurkime savo Žemę“

  Mokyklai dalyvaujant Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių kultūros centro akcijoje „Atkurkime savo Žemę“, 4 klasių mokiniai mokyklos kieme pasodino iš organizatorių gautą sodinuką, nuostabiai žydintį dekoratyvinį krūmelį – Egzochordą. Džiaugiamės gavę šią gražią dovaną, kuri, tikimės, džiugins visą mūsų mokyklos bendruomenę savo gražiu žydėjimu.

      

  Mokytojos Eralda P. ir Birutė A.

 • Žemė – motutė

  Minint Pasaulinę Žemės dieną, mokykloje vyko jau tradiciniu tampantis respublikinis priešmokyklinių grupių ugdytinių ir pradinių klasių mokinių piešinių nuotraukų konkursas - paroda „Žemė - motutė”. Mokiniai buvo skatinami domėtis lietuvių liaudies smulkiąja tautosaka - mįslėmis ir jas iliustruoti. Dalyviai, pasitelkę įvairias piešimo technikas, piešė pasirinktą mįslę apie Žemę. Į mokyklą atkeliavo 38 laiškai su nuostabiais darbais iš visos Lietuvos. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, dėkojame visiems dalyvavusiems, sveikiname nugalėtojus!

  Pirmosios amžiaus grupės nugalėtojai: 1 vieta: Arnas Antužis PUG, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, dizaino studija „Kukutis“; mokytoja Renata Sondaitė – Bunevičienė; 2 vieta: Austėja Martinaitytė PUG, Šiaulių l/d „Žiburėlis“, mokytoja Ieva Švėgždienė; Urtė Jankutė PUG, Šiaulių Medelyno progimnazija, mokytoja Ugnė dryžienė; 3 vieta: Augustė Šuikaitė 1 kl., Šakių „Varpo“ mokyklos Slavikų pradinio ugdymo skyrius, mokytoja Judita Čereškevičienė Danielė Penikaitė PUG, Šiaulių Medelyno progimnazija, mokytoja Rita Toleikienė; Luka Pilibavičiūtė PUG, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla, mokytoja Ingrida Jonkienė.

  Antros amžiaus grupės nugalėtojai: 1 vieta: Greta Lukšaitė 3 kl., Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, mokytoja Loreta Marčiulionytė; 2 vieta: Liepa Dirvonskaitė 2 kl., Klaipėdos Vydūno gimnazija, mokytoja Aurelija Žvinklytė – Rimšienė; Gustė Krauzaitė 3 kl., Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija, mokytoja Vaida Meirytė; 3 vieta: Erika Leškauskaitė 2 kl., Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, dizaino studija „Kukutis“; mokytoja Renata Sondaitė – Bunevičienė; Justas Antužis 2 kl., Klaipėdos Vydūno gimnazija, mokytoja Aurelila Žvinklytė – Rimšienė; Agota Briedytė 3 kl. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija, mokytoja Vaida Meirytė.

  Atspausdinti darbai papuošė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialą.

  Mokytojos Akvile S., Elvyra L., Felicija J.

 • Labas, Medi


  „Saulės“ pradinė mokykla dalyvavo Šiaulių kultūros centro organizuotoje Pasaulinės Žemės dienos iniciatyvoje 
  „Atkurkime savo Žemę", kurioje buvo akcentuojama klimato stabilizavimo ir sunaikintų ekosistemų atkūrimo svarba, skatinama prisidėti prie mūsų planetos atkūrimo sodinant medžius. Prieš medelio sodinimą, mūsų mokyklos teritorijoje, mokiniams buvo siūloma pažiūrėti kultūros centro darbuotojų sukurtą filmuką – „Labas, Medi“.

  Nuo 2020 metų rudens, „Saulės“ pradinė mokykla vykdo tarptautinį projektą ,,Blue shirts green shorts“, kurio tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), nepamirštant patirties sklaidos su kitų šalių mokiniais.

  Dalyvaudami akcijoje „Atkurkime savo Žemę“ ir žiūrėdami bei analizuodami kultūros centro kurtą filmuką „Labas, Medi“, ,mūsų mokiniai panoro pasidalinti juo su savo projekto draugais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Slovėnijos. Gavę Šiaulių kultūros centro darbuotojų sutikimą, 3 klasės mokinys Domas S. ir 4 klasės mokinė Atina V., įgarsino šį filmuką anglų kalba, (,,Hello, tree“) kuriame vaizdžiai pasakojo, kaip dideli pokyčiai prasideda nuo mažų darbų, kurie patiems žmonėms gali atrodyti visai nereikšmingi, tačiau yra labai svarbūs gelbėjant gamtą ir, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie planetos išsaugojimo.

  Džiaugiamės savo mokiniais ir dalinamės jų, anglų kalba įgarsintu, Šiaulių kultūros centro kurtu filmuku – „Labas, Medi“ ( „Hello, tree“).

  Pavaduotoja ugdymui Vilma G. ir mokytoja Ilona R.

 • Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių 2021

  Visą kovo mėnesį veiklomis ir idėjomis mūsų mokykla prisidėjo prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021”.

  Kovo 1- 12 dienomis PUG ugdytiniai gamino emociukus, diskutavo, koks elgesys vadinamas patyčiomis ir kaip to išvengti. PUG-2 ugdytiniai meninėje veikloje pagamino „Draugystės žiedą – prieš patyčias”.

  Kovo 15 – 19 dienomis vyko 1 – 4 kl. klasių valandėlės, kurių metu vyko diskusijos apie patyčias, jų priežastis, susidariusias problemas klasėje ir jų sprendimo būdus. Pradinukai žaidė rankų žaidimą, kuris skatino daryti paprastus, bet neprastus ir pozityvius darbus. Taip pat mokėsi atskirti skundimą nuo pagalbos prašymo, analizuojant pateiktas situacijas. Atliko užduotėles „Pagalbos ranka“, kurioje nurodė į ką pirmiausia kreiptųsi pagalbos patyčių atveju ir kaip tai pagerintų jų emocinę būklę. O, 3c klasės mokiniai primaketavo, pripiešė bei prigamino puikių plakatų prieš patyčias mokykloje!

 • Sveikiname!

  Siekiant ugdyti mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo kompetenciją ir atkreipti mokinių dėmesį į patyčių problemą bei mokytis kurti emociškai tvarius santykius mokykloje, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla kovo mėnesį organizavo Tarptautinę mokinių draugystės kortelių parodą - konkursą „Gerų emocijų virusas“. Jame dalyvavo ir laimėtoja tapo mūsų mokyklos 1a klasės mokinė Mėta M. Knygelę galite pavartyti ir darbais pasigėrėti paspaudus čia.

    

  Mokytoja Aušra G.

   

 • Respublikinė konferencija „I am so happy“

  Kovo 25 dienos popietę, mūsų mokyklos 4b klasės mokinys Domas Garolis, dalyvavo Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos organizuotoje respublikinėje pradinių klasių mokinių praktinėje – pažintinėje anglų kalbos konferencijoje „I am so happy“. Konferencijos metu Domas dalinosi savo patirtais įspūdžiais, dalyvaujant mokyklos koordinuojamame tarptautiniame švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekte „Blue shirts green shorts“, lietuviškai „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“. Domas, savo pranešime „I'm so happy participating in the Project „Blue shirts green shorts“ džiaugėsi savo ir savo mokyklos draugų nuveiktais darbais: siekiant apsaugoti gamtą nuo užterštumo kenksmingomis medžiagomis, mokiniai gamino judriems žaidimams reikalingas priemones iš antrinių žaliavų ir linksmai žaidė ne tik patys, bet ir kvietė žaisti draugus iš Ispanijos, Italijos, Slovėnijos ir Turkijos; jaukiu Kalėdiniu laikotarpiu papuošė mokyklą įvairiomis, pačių gamintomis eglutėmis, panaudojant įvairias antrines žaliavas; mokydamiesi nuotoliniu būdu, vasario mėnesį, 3-4 klasių mokiniai, dalyvavo Zoom susitikime su savo draugais iš užsienio, kuriame visi linksmai bendravo, pristatė savo šalį, jos sostinę, savo mokyklą, miestą. Džiaugiamės visais savo mokyklos mokiniais, jų aktyvumu, noru dalyvauti įvairiose veiklose ir dėkojame Domui už įdomų ir gražiai pateiktą pranešimą šioje konferencijoje.

      

  Mokytoja Ilona R.

   

 • „Mažoje širdelėje visa Lietuva“

  Pug1 klasės vaikai ir jų mokytoja Indrė Markauskienė dalyvavo meninėje - emocinėje akcijoje „Mažoje širdelėje visa Lietuva“ organizuojamo Kauno lopšelio darželio „Vilnelė“. Dalinosi nuotraukomis su švenčių akimirkomis ir kūrybiniais darbais. Padėka skirta už kūrybiškumą, orginalumą, bendravimą, bendradarbiavimą, už pilietinių ir tautinių vertybių ugdymą vaikuose, skatinimą mylėti ir puoselėti savo gimtinę.

  Mokytoja Indrė M.

 • Poezijos šventė

  Kiek daug gražių žodžių, eilių parašyta apie mūsų gimtąjį kraštą – Lietuvą. K. Ivinskio eilėraštį „Tėvynė“, PUG1 ugdytinė Rugilė Pikul skaitė respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualioje poezijos šventėje „Tėvyne, tau gražiausi žodžiai“, kuris vyko Kauno l./d. „Šarkelė“. Už dalyvavimą Rugilė apdovanota padėka. Šventės video filmukus artimiausiu metu galėsite rasti  adresu www.sarkele.lt.

    

  Mokytoja Edita Č.

 • Respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Aukime sveiki“

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla, vykdydama Gamtosauginių mokyklų programos sveikos gyvensenos sritį, 2021 m. kovo 18 d. nuotoliniu būdu sukvietė šalies pradinukus į konferenciją „Aukime sveiki“ pasidalinti savo žiniomis, pastebėjimais apie sveikatą. Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Regina Miežienė, kuri visus dalyvius pakvietė prisidėti prie kovo mėnesio iššūkio „Jaunas judėsi – senas nesigailėsi".

  Respublikinėje konferencijoje dalyvavo 99 dalyviai. Pranešimus skaitė 48, įvairių šalies mokyklų (Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Kretingos, Raseinių, Radviliškio Šiaulių miestų ir rajonų) pradinukai. Pranešėjai buvo suskirstyti į 4 darbo grupes: „Mityba ir sveikata“, Sveika gyvensena“, „Sportas ir sveikata“, „Vaistažolių arbatų nauda“. Grupėse vaikai dalinosi savo žiniomis, įgyta patirtimi ir atlikta praktine veikla apie vaistažoles, grūdinimąsi ir fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, vaisius ir daržoves. Visi pranešimai buvo labai įdomūs ir naudingi.

  Nuo šios dienos visi pasiryžome sportuoti, valgyti tik sveiką maistą, grūdintis, laikytis asmens higienos, dienos režimo, gražiai bendrauti su aplinkiniais, vengti žalingų įpročių, nes nuo to priklauso mūsų gera savijauta ir sveikata.

      

  Mokytojos Birutė A. ir Birutė C.

 • Piešiniai Žemės dienai

  Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena. Ji sutampa su astronominiu pavasariu. Žemės dienai pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Nors šiemet mūsų mokyklos mokiniai negali įprastai diskutuoti aplinkosauginėmis temomis, tačiau jie savo piešiniais Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale ragina žmones priimti palankius aplinkai sprendimus, perspėja apie mūsų planetai iškilusius pavojus, kviečia konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą gali atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalo visi. Kiekvieną dieną.

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Rankos švarios visad bus, augsiu sveikas ir žvalus.

  Lietingą kovo 12-tosios popietę PUG3 mokytojos padėjėja Jolanta paruošė ir pristatė vaikams edukacinę valandėlę – „Švarios rankelės, šypsosi veidelis“. Priešmokyklinukai įtvirtino žinias apie rankų higieną, pakartojo čiaudėjimo ir kosėjimo etiketą, sužinojo naujų ir įdomių faktų apie mikrobus, kokias prietaisais juos galima pamatyti. Visi linksmai žaidė, dainavo švarių rankelių dainelę bei dalyvavo viktorinoje: „Nesidalink mikrobais, plauk rankas“. Ugdytiniai suprato, kad sveikata priklauso nuo rankų higienos.
   
      
  Mokytoja Akvile S.
 • Darbeliai skirti Lietuvai

  Penktadienį, kovo 12 d., zoom aplinkoje susitiko „Romuvos“ progimnazijos ir mūsų mokyklos PUG1 priešmokyklinukai. Vaikai dalinosi savo nuveiktais darbais, kurie buvo skirti Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai pažymėti. Vaikai piešė piešinius, atliko STEAM veiklas, dainavo, deklamavo, šoko. Vaikai pasidalino patirtimi, atliktomis veiklomis, pasimokė vieni iš kitų. Smagu. Lauksime kitų susitikimų.

        

  Mokytoja E. Česnauskienė

 • Nupiešiu savo Lietuvą mažytę

  Mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių mokiniai yra respublikinio integruoto dailės ir muzikos projekto „Nupiešiu savo Lietuvą mažytę" dalyviai ir sveikina visus su Kovo 11-ąja.

  Vaikus paruošė priešmokyklinio ugdymo mokytojos Akvilė Stonienė, Simona Tolušytė ir Edita Česnauskienė, muzikos mokytoja Sonata Markušenkienė.

  Skamba I. Šeduikienės daina „Svarbiausi žodžiai".

 • Aš - mažasis lietuvaitis

  Kovo 10-ąją vyko respublikinis priešmokyklinio ugdymo grupių edukacinis projektas „Aš - mažasis lietuvaitis“, skirtas Nepriklausomybės dienai paminėti. Jo tikslas: skatinti vaikų tautinį pasididžiavimą, sudaryti galimybę priešmokyklinio amžiaus vaikams kuo daugiau ir įvairesniais būdais pažinti Lietuvą, bendradarbiauti su bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenėmis, įtraukti ugdytinius į kūrybinę, pažintinę veiklą. PUG mokytojų organizuotame renginyje dalyvavo Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Lazdijų ir Vievio miestų priešmokyklinukai. Mažieji lietuvaičiai pristatė savo miestus, parengė ir skaitė pranešimus apie Lietuvos simboliką, amatus, metų laikus, Lietuvos upes ir ežerus, gyvūniją bei šventes. Vaikai susikaupę atliko visas užduotis, žinoma, nepamiršo ir pasilinksminti, padainuoti ir pašokti. Šiandien PUG ugdytiniai dar kartą įrodė, kad yra draugiški, drąsūs, linksmi, kūrybingi, žingeidūs ir tikri savo šalies patriotai - jie tikrai myli Lietuvą!

        

  Mokytojos Akvilė S., Edita Č. ir Simona T.

 • Pilietinė akcija „Laisvai“

  Minėdami Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, 3c klasės mokiniai jungėsi prie Šiaulių kultūros centro  organizuojamos pilietinės akcijos „Laisvai“ ir dalyvavo virtualiame edukaciniame užsiėmime „Trispalviai LAISVĖS malūnėliai“. Mokiniai  pasigamino geltonus, žalius ir raudonus, veržlią ir modernią Lietuvą simbolizuojančius vėjo malūnėlius ir jais išmoningai pasipuošė namų, lauko aplinką. Taip netikėčiausiose vietose „įpūtė“ LAISVĖS vėjo. 

    

  Mokytoja Alma J.

 • Virtuali knyga Lietuvai

  Pasitinkant Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – PUG ir pradinių klasių kūrybiniai darbai ir patriotiniai žodžiai sugulė į virtualios  knygos  „Lietuvos spalvos“ puslapius. Ši  knyga, išsamiai ir vaizdingai atskleidžia  pilietiškumo,  atsakomybės jausmus ir  begalinę meilę savo Tėvynei.


  Mokytoja Alma J.

 • Baigiamasis skaitovų konkursas

  Baigiamajame Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ PUG1 ugdytinė Rugilė Pikul buvo apdovanota diplomu už lietuviško žodžio puoselėjimą, raiškų deklamavimą, emocijų, nuotaikų perteikimą. Mes labai džiaugiamės Rugilės pasiekimais ir linkime jai tolimesnės sėkmės.

    

   

  Mokytoja E. Česnauskienė

   

 • Gimtinės spalvomis apjuoskim mokyklėlę

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo akcijoje „Gimtinės spalvomis apjuoskim mokyklėlę“, skirtoje paminėti Kovo 11 - ąją. Savo gražiais darbeliais vaikai sveikina Lietuvą ir linki išlikti pilietiškais. Lai pavasariniai saulės spinduliai sušildo žemę, o meilė Lietuvai - mūsų širdis.????????❤

  Mokytoja Simona T.

 • Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai Lietuvai“

  Saulėtą kovo 9 d. popietę mokykloje vyko nuotolinis meninio skaitymo konkursas. Į renginį susirinko ne tik „Saulės“ pradinės mokyklos, bet Gytarių bei „Romuvos“ progimnazijos jaunieji skaitovai, kurie skaitė lietuvių poetų kūrinius. Konkurso nugalėtoja tapo Goda iš „Saulės“ pradinės mokyklos. Antrosios vietos laimėtojos - Viltė ir Gabrielė iš „Romuvos“ progimnazijos. O trečiąja vieta pasidalino Emilija „Romuvos“, Jonas Gytarių progimnazijų skaitovai ir Augustė iš „Saulės“ pradinės mokyklos. Kiti konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

  Džiaugiamės ir didžiuojamės konkurso dalyviais, mylinčiais gimtąją kalbą.

    

  Mokytojos Eralda ir Giedrė

 • Mitas ar tiesa. Apie vakcinas...

  Įsibėgėjus visuomenės skiepijimo procesui, viešojoje erdvėje tebesklando daug mitų ir neteisingos informacijos apie vakcinas. Taigi, kokius pagrindinius faktus apie skiepus, jų naudą ir efektyvumą turėtų žinoti kiekvienas (skaityti daugiau...).

  Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Inesa J.

 • Erasmus+ partneriai iš Ispanijos pasiūlė žaidimą

  Mokiniai, žaisdami Erasmus+ projekto „Blue shirts green shorts“ partnerių iš Ispanijos pasiūlytą žaidimą,  linksmai leido laiką mokykloje pertraukų metu. Smagus žaidimas „Horseshoe game“ sukvietė net mokinių šeimas, įskiepijo norą pasigaminti priemones, susiburti po visų darbų namuose ir linksmai praleisti laiką su savo artimaisiais.

      

 • Priešmokyklinukų „Kaziuko mugė“

  Šiandien PUG1 grupėje šurmuliavo Kaziuko mugė. Vaikai džiaugėsi, kad Kaziukas buvo turtingas. Ir ko tik čia nebuvo: ir riestainių, ir sausainių, ir saldainių... Mergaitės po mugės pasipuošė karoliukų apyrankėmis. Vaikai pirko siūlų lėles, atvirukus, gardžius saldumynus. Visi labai, labai džiaugėmės švente ir aišku norėsime tikrosios Kaziuko mugės, kurioje šurmuliuotų visa mokykla...

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Kaziuko mugė

  O kaip gi šių metų Kaziuko mugė? Ji niekur nedingo! „Saulės“ pradinėje mokykloje ji vyksta saugiai, nuotoliniu būdu. Kviečiame visus dalyvauti mūsų šaunios bendruomenės renginyje, kartu pasidžiaugti, pasigrožėti gražiais, skaniais, spalvingais dirbiniais, patrepsėti, grojant linksmai muzikai! Visiems geros nuotaikos J!!!

  Mokytoja Giedrė N.

 • Skaitovų konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“

  PUG1 ugdytinė Rugilė P. dalyvavo miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ II-ajame ture. Nufilmuotas skaitovės eilėraštis buvo vertinamas „Romuvos“ progimnazijos komisijos narių. Rugilė  pateko tarp keturių geriausių skaitovų ir mūsų mokyklą atstovaus baigiamajame konkurso etape, kuris kovo 3 dieną vyks Zoom platformoje.  Linkime Rugilei sėkmės.

    

  Mokytoja Edita Č.

 • 1A atsisveikina su žiemuže

  Pirmokų besmegeniai džiaugėsi gausiu sniegu, o dabar jau atsisveikina su žiemuže ir linki visiems vaikams greičiau sugrįžti į mokyklą!

  Mokytoja Aušra G.

 • Kūrybinis darbas „Nykštuko slėptuvė“

  Vasario 17 d. Vinco Kudirkos progimnazijos internetinėje svetainėje įvyko virtuali Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų paroda – konkursas „Sniego išdaigos“. 1a klasės mokinė Tėja kartu su tėveliais šiam konkursui pateikė iš sniego nulipdytą namelį, jį pavadino – „Nykštuko slėptuve“. Šis kūrybinis sniego šedevras tapo LAUREATU! Sveikiname Tėją!

  Mokytoja Aušra G.

 • PUG1 žiemos veiklos

  PUG 1 kl. ugdytiniai, paskatinti mokytojos Indrės Markauskienės vadovaujasi posakiu: „Diena be mokslo - tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai tam turime laiko" (A. Einšteinas). Viską, ką darome per Steam veiklas yra neatsiejama nuo kūrybiškumo srities. Kūrybiškumas susijęs su gebėjimu atrasti tai, kas nauja, originalu ir netikėta. Svarbiausia, kad vaikai veikdami jaučia kūrybinę laisvę, spontaniškos improvizacijos džiaugsmą. PUG 1 kl. vaikai dalinasi veiklomis, kurias nulemia balta, graži žiema.

        

  Mokytoja Indrė M.

 • Citrinos tyrinėjimo centras

  Penktadienį PUG1 mokinukai „lankėsi“ citrinos tyrinėjimo centre. Vaikai atliko eksperimentus su citrina. Nustatė, kokios ji yra spalvos ir savo pastebėjimus žymėjo eksperimento lape. Vaikams patiko sverti citrinas, nustatė, kad pati sunkiausia yra Roberto citrina, ji svėrė 230 g, o pati lengviausia Viktorijos – 85 g. Pjovėme vaisius pusiu, vaikai ragavo ir nustatinėjo ar citrina yra labai rūgšti, tepė vieną citrinos pusę guašu ir lape atspaudė citrinos atspaudą. Galiausiai citrina buvo apibarstyta soda ir vaikai stebėjo, kas vyksta. Dabar vaikai puikia žino, kad citrina yra rūgšti, turi daug vitamino C ir su ja galima eksperimentuoti.

        

  Mokytoja Edita Č.

 • „Blynadienis“

  Paskutinį žiemos penktadienį priešmokyklinukai surengė „Blynadienį“. Linksmai, žaismingai ir skaniai atsisveikinome su žiema ir pasitikome pavasarį.

      

  Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

 • „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“ įdomybės

  Šiuo nelengvu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos nėra lengva įgyvendinti įvairias planuotas veiklas, projektus, Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla džiaugiasi savo sėkme, vykdant mokyklos koordinuojamą tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“.   

 • INFORMACIJA APIE TĖVŲ (GLOBĖJŲ) PRAŠYMŲ PRIĖMIMĄ

  KVIEČIAME NUO 2021 M. KOVO 1 D. TEIKTI PRAŠYMUS DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į 1-ĄJĄ KLASĘ

  NUO 2021 M. RUGSĖJO 1 D.

  Vadovaujantis Priėmimo į Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašu, nuo 2021 metų kovo 1 dienos (pirmadienio), pradedamas mokinių priėmimas į naujai formuojamas 1 klases. Prašymus (prašymo forma) galite pateikti mokyklos raštinėje arba direktoriaus pavaduotojui ugdymui, darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8.00 iki 16.00 val.), pietų pertrauka 12.00-13.00 val.

  Taip pat prašymą ir prašyme nurodytus dokumentus galite pateikti elektroniniu būdu (pasirašant prašymą galiojančiu el. parašu), (nuoroda čia...), ir atsiųsti mokyklai per e.pristatymo sistemą arba el. paštu: mokykla@saulespm.lt.

  Į mokyklą pirmumo teise priimami mokiniai, gyvenantys mokyklai Savivaldybės tarybos sprendimu priskirtoje aptarnaujamoje teritorijoje Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų aptarnaujamos teritorijoje.

  Mokykloje direktoriaus įsakymu yra suburta Mokinių priėmimo komisija, kurią sudaro: pirmininkas – direktoriaus pavaduotojas ugdymui, sekretorius – raštvedys, nariai: specialusis pedagogas, bibliotekininkas, pradinio ugdymo metodinės tarybos pirmininkas. Komisijos darbo reglamentas (skaityti čia...).

  Informaciją apie priėmimą į mokyklą, laisvas vietas teikia mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Gapšienė tel. 841552356, el. paštas mokykla@saulespm.lt

   

 • Projektas - paroda „Užgavėnių kaukių šėlsmas“

  PUG1 ugdytinis Nojus Rupeikis kartu su mama pagamino Užgavėnių kaukę ir dalyvavo Mažeikių  lopšelio darželio „Gintarėlis“ respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų projekte „Užgavėnių kaukių šėlsmas“. Už dalyvavimą Nojus su mama apdovanoti padėka.

    

  Mokytoja Edita Č.

 • Piešiu laisvę

  Pasidžiaukime 1A klasės mokinių darbais „Piešiu laisvę“.

 • Užgavėnės

  Užgavėnės - linksmiausia žiemos šventė, kuri simbolizuoja žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Tradiciškai per Užgavėnes kepami blynai, vaikšto persirengėliai, vyksta Lašininio ir Kanapinio kova, deginama Morė. Tačiau šie metai ypatingi - dėl pandemijos visi buvo raginami šventę atšvęsti neišėjus iš namų. Kadangi pagrindinis šventės akcentas yra kaukės, mokiniai kas namuose, kas mokykloje gamino jas iš popieriaus, vienkartinių lėkščių ar skudurų. Kad namuose minima kalendorinė šventė būtų džiaugsmingesnė ir autentiškesnė, vaikai prisiminė kokius žaidimus žaisti su namiškiais, kaip ir kokiomis skanduotėmis išvaryti žiemą iš kiemo.

        

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • „Aš labai myliu Lietuvą, nes...“

  „Saulės“ pradinė mokykla sveikina visus Lietuvos žmones su išskirtine švente – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Minint šią gražią sukaktį, linkime visiems mylėti savo šalį, nes čia - mūsų namai, čia auga mūsų vaikai, čia gera ir saugu gyventi, mokytis, kurti, tobulėti. Gražios Jums Valstybės atkūrimo dienos šventės! Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė.

 • SU GIMTADIENIU, LIETUVA!

  Šia savaitę, laukdami Lietuvos gimtadienio, PUG2 ir PUG3 ugdytiniai atliko įvairius eksperimentus, tyrimus ir naudojo tris mylimiausias spalvas: geltoną, žalią, raudoną. Vaikai gamino lavos lempas ir sužinojo, kad aliejus yra lengvesnis už vandenį. Net kylant spalvotiems burbuliukams, skysčiai nesusimaišo. Tyrinėtojai sužinojo, kad balionus gali pripūsti soda, susimaišiusi su actu, o indų ploviklis tirpdo ne tik nešvarių indų, bet ir pieno riebalus. Mažieji architektai statė Gedimino pilį iš cukraus kubelių ir stebėjo, kaip lėtai ji tirpsta ir griūva vandenyje, kūrė trispalvę vaivorykštę, stebėdami, kaip popieriniu rankšluosčiu keliauja spalvotas vanduo ir jį nudažo. Klasėse vyravo susikaupimas, jaudulys, tyla, džiaugsmas, nuostaba ir meilė bei pagarba Lietuvai, Lietuvos simbolikai ir žmonėms. Mes tikrai mylim Lietuvą ????????❤
   
        
  Mokytojos Simona T. ir Akvile S.
 • Akcija „Būk saugus, mokiny“

  „Saulės“ pradinė mokykla aktyviai įsijungė į prevencinę akciją „Būk saugus, mokiny“. Šiandien 2a klasės mokiniai susitiko su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM
  Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniąja inspektore Živile Tarvydaite.

  Pareigūnė pasakojo mokiniams, kodėl svarbu laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų, kas gali nutikti netinkamai elgiantis su ugnimi, elektros prietaisais, įvairiomis degiomis medžiagomis. Vaikai sužinojo kur ir kokiais būdais, priemonėmis galima kreiptis, jei prireiktų pagalbos. Džiaugiamės galėdami dalyvauti šioje akcijoje, nes vaikai sužinos daug naudingos ir įdomios informacijos, išmoks atsargiai naudotis buities prietaisais, žinos kur galima tikėtis pagalbos, ištikus nelaimei.
      
  Mokytoja Jurgita Ž.
   
 • Erasmus+ atvirų durų diena

  Erasmus+ projekte Sausio mėnuo buvo kupinas įvairių žaidimų ir veiklų! Kiekviena šalis parengė „Open day events“ (Lietuviškai „Atvirų durų diena“). Spustelėjus ant kiekvienos šalies vėliavos galite išvysti parengtus vaizdo įrašus. 

      

    

   

 • „Atmintis gyva, nes liudija“

  „Saulės“ mokyklos bendruomenė džiaugiasi padėka už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

 • Knygos - geriausia dovana!

  Patogupirkti.lt - tai internetinis knygynas visiems. Pavadinimas pateisina save. Iš šio internetinio knygyno tikrai patogu išsirinkti ir pirkti knygas. Ypač šiuo laikotarpiu, kai turime kuo mažiau tiesiogiai kontaktuoti vieni su kitais. O dar šauniau - iš knygyno sulaukti dovanų! Į mūsų mokyklą atkeliavo penkios knygutės. Mokiniai, sugrįžę į mokyklą, džiaugsis skaitydami „Skruzdėliuko Nežiniuko nuotykius“, padės įminti „Domui ir Tomui“ mįsles, narplios „Išklerusio autobuso detektyvą“. Dėkojame https://www.patogupirkti.lt/ už galimybę skaityti.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Saulės sistema

  Tikriausiai būtų sunku rasti vaiką, kuris nesižavėtų kosmoso platybėmis, nesvajotų tapti drąsiu bei garsiu astronautu. PUG2 ugdytiniai yra labai smalsūs ir trokšta pažinti mus supantį pasaulį. Vaikai visą savaitę aiškinosi, kiek planetų sudaro saulės sistemą, kurioje planetoje yra gyvybė, kuri planeta karščiausia, kuri arčiausiai žemės, kuri labiausiai nutolusi. Sužinojo, kokiais prietaisais galima stebėti žvaigždes ir žvaigždynus, kuo skrendama į kosmosą. Taip pat vaikai kūrybiškai ir draugiškai dirbo grupelėse kurdami saulės sistemą. Mokėsi bendradarbiauti, pasiskirstyti darbais, padėti vienas kitam ir siekti puikaus rezultato.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Žiemos džiaugsmai ir pavojai

  Lietuvoje įsitvirtinus žiemiškiems orams, sulaukus sniego, daugelis vaikų mėgsta leisti laiką gamtoje - važinėja rogutėmis, slidinėja, lipa ant užšalusių vandens telkinių. Be gryno oro, fizinio aktyvumo, geros nuotaikos užtaiso, žiemos pramogose slypi nemažai pavojų, apie kuriuos reikia žinoti ir stengtis jų išvengti. Šiandien PUG3 mokytojos padėjėja Jolanta kvietė vaikus žiemą pramogauti saugiai. Ji demonstravo skaidres, kuriose žaismingai ir suprantamai vaikams buvo pateikiamos įvairios ekstremalios situacijos ir paaiškinama, kaip jų išvengti. Priešmokyklinukai sužinojo, kas ir kaip turi patikrinti ledo stiprumą, mokėsi saugiai juo vaikščioti. Vaikai suprato, kad žiemą reikia saugotis varveklių, o norint nesušalti - tinkamai rengtis. Visi noriai dalijosi asmenine patirtimi, su kokiais pavojais žiemą jiems yra tekę susidurti, diskutavo, atsakinėjo į klausimus ir pažadėjo žaisti lauke saugiai.

        

  Mokytoja Felicija J.

 • 100 dienų, kaip pirmokas esu!

  Štai ir atėjo diena, kai pirmokai drąsiai gali teigti, jog yra patys pačiausi ir visaverčiai mūsų mokyklos mokiniai! Praėjusios 100 dienų praskriejo, kaip raketa, o pirmokai turbo greičiu semiasi naujų žinių iš mūsų puikių mokyklos mokytojų.

  Nors šiuo metu, pirmokėliai drauge nesimoko klasėse, nežaidžia žaidimų kambariuose, o koridoriuose nesigirdi jų klegesio, - mes neliūdime! Susimojuojame nuotoliniu būdu ir tęsiame renginio tradiciją paminėti „100 dienų, kaip pirmokas esu!“. 

      

 • Sniegas

  Nors žiema jau įpusėjo, tačiau gamta kasdien pateikia nepakartojamo grožio vaizdų, ragina kaskart išbandyti, atrasti, patirti, pažinti, džiaugtis... Praeitą savaitę PUG3 ugdytiniai atliko bandymus su sniegu ir sužinojo, kas greičiausiai jį tirpdo. Į dubenėlius su sniegu vaikai įpylė vandens, įbėrė druskos. Nugalėjo vanduo. Lėčiausiai sniegas ištirpo nuo patalpos šilumos. Kitą dieną mažieji iš krakmolo ir skutimosi putų, sodos ir plaukų balzamo gamino dirbtinį sniegą. Iš jo lipdė kalnus ir senius besmegenius, net pyragėlius ir picas. Vaikai diskutavo apie tikro ir dirbtinio sniego panašumus bei skirtumus, aptarė vieno ir kito savybes. Su šia mase žaisti buvo ne mažiau smagu nei su tikru sniegu, o ir rūbai liko sausi...

        

  Mokytoja Felicija J.

 • Sveika gyvensena ir nuotolinis ugdymas(is)

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla – Sveikatą stiprinanti mokykla. Mūsų mokyklos mokiniai, kaip ir visi, šiuo nelengvu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu, mokosi namuose. Nors ir susitinkame tik kompiuterių ekranuose, tačiau randame laiko poilsiui, gerai nuotaikai, aktyviam judėjimui, pabuvimui kartu.  

  Mokykla turi tikslą – organizuojant ugdymą nuotoliniu būdu, stiprinti mokinių fizinę, emocinę sveikatą ir, įgyvendinant įvairias veiklas, apjungti visą mokyklos bendruomenę.

  Šiaulių  „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai, mokydamiesi nuotoliniu būdu žino, kad  norint išlikti žvaliais ir darbingais visą dieną -  būtina rasti laiko aktyviam poilsiui, todėl tarp pamokų yra organizuojamos trumpos fizinio aktyvumo pertraukėlės, daromos akyčių ilsinimo mankštelės. Neatsisakėme mokykloje sinchroniniu būdu organizuoti fizinio ugdymo bei šokio pamokų, kurios šiuo metu labai pakelia nuotaiką. Sportuodami, šokdami, atlikdami įvairius pratimus namuose, vaikai tarsi užsimiršta, kad yra vieni, pajaučia bendrystės jausmą, nes kartu su jais sportuoja ir mokytojas.

   

 • Piešimas ant sniego

  Piešti ant popieriaus lapo moka visi, bet labai smagu išbandyti ir kitas priemones. PUG2 grupės ugdytiniai nusprendė sniegą pagrąžinti įvairiomis spalvomis. Baltame sniege atsirado gausybė besmegenių, pirštinių, snaigių, žvaigždžių. Visiems pavyko pavaizduoti tai, ką sugalvojo. Kiekvienas vaikas kūrė, fantazavo ir džiaugėsi procesu. Po kūrybinių darbų į klasę grįžome smagia ir pakilia nuotaika.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Ledo paveikslėliai

  PUG2 grupės ugdytiniai džiaugiasi žiema ir mano, kad gamta būna graži visais metų laikais. Tyrinėdami įvairias medžiagas, atsineštas iš namų: eglių šakeles, kankorėžius, įvairias kruopas, džiovintus vaisius, uogas ir augalus, vaikai kūrė įvairias kompozicijas stiklinėse. Ant kurtų kompozicijų pylė vandenį ir užšaldė. Vėliau grožėjosi, džiaugėsi savo ledo paveikslėliais, tyrinėjo ledo savybes.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Diena mokykloje

  Kai už lango spaudžia šaltis ir į lauką negali iškišti nosytės, PUG3 ugdytiniai linksmai leidžia laiką klasėje. Vaikai atlieka įvairias kūrybines  užduotėles, mokosi naujų raidelių, piešia, žaidžia.

        

  Mokytojos Elvyra L. ir Felicija J.

 • Piešinių konkursas „Mano mieste žiema gyvena“

  Sausio mėn. mūsų mokykloje vyko kūrybinių darbų konkursas „Mano mieste žiema gyvena“. Vaikai, mokydamiesi mokykloje bei namuose nuotoliniu būdu, labai ilgisi savo draugų, žaidimų, bendravimo. Savo jausmus, nuotaikas bei pasakišką žiemiškos gamtos grožį mokiniai pateikė savo piešiniuose. Konkurso nugalėtojais pripažinti visi mokiniai. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

  Mokytojos Indrė M. ir Rita P.

 • 2020 m. veiklos ataskaita

  Kviečiame susipažinti su Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktorės Reginos Miežienės 2020 metų veiklos ataskaita (skaityti čia...)

  Pastebėjimus ir siūlymus teikite Mokyklos tarybos pirmininkui el. paštu spm@splius.lt iki 2020 m. sausio 25 d. 

   

 • „Trupinėlius nešu tau, paukšteli“

  Šiemet atkeliavusi žiema – ypatingai graži, pasidabinusi baltos spalvos apdaru, žemę užklojusi šiltu snaigių patalu. Ji nepavargdama beria ir beria snaiges, suteikdama vaikams džiugesio mėgautis žiemos teikiamais malonumais. Smagu žiemą vaikams, tačiau liūdna mažiesiems paukšteliams, kuriems reikia labai daug energijos, kad galėtų palaikyti pastovią kūno temperatūrą, o, kad paukšteliai nenusilptų ir nežūtų, reikia, kad jie reguliariai rastų sau maisto. Mūsų mokykloje mokosi atsakingi, draugiški ir rūpestingi mokiniai, kurie pasiryžę padėti paukšteliams išgyventi šią šaltoką žiemą. Vaikai žino, kad sparnuočių globa turi būti nuolatinė, nes pradėjus lesinti, paukščiai atpranta ieškoti maisto natūraliose vietose ir tikisi žmogaus rūpestingumo. Įgyvendindami gamtosauginių mokyklų programą „Sveika gyvensena“, savo mokykloje organizavome akciją – „Trupinėlius nešu tau, paukšteli“. Visą žiemą rūpinsimės mažaisiais sparnuotais draugais, turime padarę ne vieną lesyklėlę, kuriose kasdien paberiame įvairaus maisto atskrendantiems mus aplankyti paukšteliams. Džiaugiamės, kad jie mus aplanko ir tikimės, kad pavasarį sulauksime iš jų padėkos – gražaus čiulbėjimo.

        

  Mokytoja Birutė A. 

 • „Pusryčiai madinga“

  Džiaugiamės aktyviais, linksmais, sveikata besirūpinančiais priešmokyklinukais. Dar vienas ilgalaikio respublikinio projekto „Sveikatiada“ iššūkis - „Pusryčiai madinga“ - įveiktas. Vaikų žodžiais tariant: „Valgom pusryčius visada, rūpinamės savo sveikata“. Tad kviečiame ir raginame visus, besimokančius namuose, nepamiršti papusryčiauti, kad užtektų jėgų ir energijos visai ateinančiai dienai.

  Mokytoja Akvile S.

 • Smagu žiemą lauke

  Sausio 13-ąją mokykloje vyko PUG ugdytinių „Senių Besmegenių olimpiada“. Nors šiemet sniego iškrito pakankamai ir jo pakaktų nulipdyti daugybei besmegenių, bet šiandien, paspaudus šaltukui, sniegas nelipo… Tačiau be užduočių ir pramogų vaikai neliko. Jie ieškojo mokyklos kieme senių pamestų sagų, rungtyniavo su rogutėmis, statė sniego pilis ir iškėlė trispalves. Tai suteikė teigiamų ir džiugių emocijų bei, tikimės, naudos sveikatai.

      

  PUG mokytojos Simona, Edita, Felicija.

 • Sausio 13 d.

  Nors mokomės nuotoliniu būdu ir esame toli vieni nuo kitų, tačiau ankstyvą sausio 13-osios rytą visa Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie Lietuvos mokyklose organizuotos visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

  Uždegdami languose žvakutes, pagerbėme 1991-ųjų metų sausį už šalies laisvę kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Mokytojai pamokų metu stengėsi vaikams perteikti tos istorinės dienos atmosferą.

  Minint Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetį, savo mokykloje palaikėme ir nepaprastai gražią iniciatyvą „Neužmirštuolė“, kurios tikslas - žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę, atminti ne liūdesiu, o džiaugsmu ir dėkingumu.

  Siunčiame mūsų mokyklos mokinių spalvingą ir šiltą padėką už iškovotą laisvę. 

  E. Masytė – „Laisvė“ (atlieka muzikos mokytoja Sonata Markušenkienė)

 • Vienybės ir pergalės žvakutes

  Kviečiame visą „Saulės" bendruomenę prisiminti 1991 metų sausį iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

 • Baltasis badas

  Sausis - pusiaužiemio mėnuo. Balta žiema, spindintys nuo šerkšno medžiai, sniego pusnys vaikams suteikia daug džiaugsmingų akimirkų, tačiau paukščiams ateina sunkios dienos. Dažnai spaudžia šaltukas, sninga, siaučia pūgos. Žvarbus vėjas laksto plikais laukais, palenda po puriomis plunksnelėmis ir stingdo kraują. Pasibaigusios maisto atsargos, nuraškytos miško uogos... Sparnuočiai negalėtų išgyventi žiemos be žmonių pagalbos. Nors mūsų mokyklos mokiniai mokosi namie nuotoliniu būdu, tačiau nepamiršo giesmininkų. 2a klasės mokinių tėvelių pagamintos lesyklos jau kybo kiemo medžiuose, o PUG3 grupės ugdytiniai pasirūpins, kad jose kasdien nepritrūktų lesalo. Mat paukšteliai, įpratę lankytis lesyklose, neieško maisto kitur, o kantriai laukia...

  Mokytojos Jurgita Ž. ir Felicija J.

 • Steam junior programa

  Džiaugiamės draugyste su „Romuvos“ progimnazija ir jos vykdyta STEAM JUNIOR programa mūsų mokyklos ketvirtokams -„Vandens kelias. Nuo istorijos iki laboratorijos“

   

 • Baigėsi Adventinis laikotarpis

  Sudegus paskutinei Angelų arba Ramybės žvakutei, baigėsi Adventinis laikotarpis, kurio metu visi turėjome laiko pamąstyti apie keturis pagrindinius Gyvenimą lydinčius dalykus - Viltį, Tikėjimą, Džiaugsmą ir Ramybę. Atrodo niekuo ypatingu šie keturi žodžiai neišsiskiria iš kitų, tačiau suprantame, kad neturėdami Vilties, nerasime Tikėjimo savo jėgomis, kad ir paprastų svajonių įgyvendinimui, neturėdami Tikėjimo, negalėsime ir nemokėsime Džiaugtis tuo, ką turime, kas brangu, o nejausdami savo širdyse visų šių trijų dalykų, niekada nerasime Nusiraminimo.

  Baigėsi Adventinis, susikaupimo, apmąstymų  laikotarpis, kuris palydėjo mus į Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų laukimą. Šv. Kalėdos – tai šilčiausia  metų šventė, kuri suburia visą šeimą, tad visus ateinančius metus dalinkimės džiaugsmu, šviesa, viltimi ir dovanokime vieni kitiems gerumą.

    

  Mokytoja Aušra G.

 • Informacija apie nuotolinį mokymą

  Nuo 2021 m. sausio 4 d. visi 1-4 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu.

  • Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo (skaityti čia...).
  • „Saulės“ pradinės mokyklos mokymo nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu tvarkos aprašas (skaityti čia...).
  • Mokyklos skaitmeninių technologijų administratorius – Donatas Petkevičius (tel. 863725218, el. paštas: donatas.petkevicius@saulespm.lt) konsultuoja mokytojus, mokinius, jų tėvelius (globėjus) technologijų naudojimo klausimais. Administratoriaus parengta instrukcija (skaityti čia...).

   

 • Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sveikinimas

 • Projekto „Išsaugok šv. Kalėdas!“ III savaitė

  Štai jau baigia degti trečioji Advento vainiko žvakutė, kuri simbolizuoja DŽIAUGSMĄ. Mūsų mokykloje šią savaitę tylu, nesigirdi mokinukų juoko, į pamokas nekviečia skambutis, nes atostogaujame. Atostogos - jos ir suteikia vaikams džiaugsmą, nes per atostogas smagu leisti laiką taip, kaip norisi, galima ilgėliau pamiegoti, skaityti knygas, žaisti, piešti, kurti, sportuoti tiek, kiek telpa...Džiaugsmo mūsų kiekvieno aplinkoje yra tikrai labai daug, tik reikia jį pastebėti... Mūsų mokyklos mokiniai paliko dalį savo džiugesio ir mokykloje-kasdien visus praeinančius džiugina jų papuošta žibanti mokyklos kiemo eglutė, baltus linkėjimus siunčia balti eglutės burbulai languose, viduje puikuojasi jų gamintos netradicinės eglės, papuoštos klasių durys.

  „Saulės“ pradinė mokykla visada šviečia drauge su savo miestu, nes esame stipri bendruomenė, branginanti ir galvojanti apie kiekvieną savo narį. Tad baigiantis trečiajai Advento savaitei, visai miesto bendruomenei linkime pajausti artėjančių šv. Kalėdų džiaugsmą ir ramiai, saugiai uždegti savo namuose ketvirtąją – RAMYBĖS žvakutę, kuri, tikimės,  padovanos visiems nusiraminimą, susikaupimą, apjungs Viltį, Tikėjimą, Džiaugsmą ir palydės į gražų Kalėdinių stebuklų laikotarpį.

      

      

      

  Pavaduotoja ugdymui Vilma G. ir mokytoja Aušra G.

 • Projekto „Išsaugok šv. Kalėdas!“ II savaitė

  Neįprastas šis Šv. Kalėdų laukimo laikotarpis... Tačiau mes kantriai laukiam...

  Pirmadienį Adventiniuose vainikuose įžiebta antroji Tikėjimo žvakutė, sustiprino tikėjimą, kad ateis tas laikas, kai vėl viskas bus gerai! Visą savaitę klasėse skambėjusios Kalėdinės giesmės ir dainos kėlė džiugesio nuotaiką. Trečiadienio diena buvo ypač nuotaikinga, kadangi mokyklos bendruomenė vilkėjo Kalėdiniais megztiniais, o mokyklos administracija ir klasių kolektyvai siuntė visiems trumpas filmuotas sveikinimo žinutes. Ketvirtadienis - Kalėdinio kvapo diena buvo pilna veiklų: pirmokai naudodami cukraus glajų ir kitus puošybos elementus dekoravo imbierinius sausainukus, gėrė arbatą ir mėgavosi savo sukurtais sausainiais. Pats laukiamiausias buvo penktadienis, kadangi klasėse vyko Kalėdinės šventės. Mokiniai žaidė Kalėdinius žaidimus, atliko viktorinos užduotis, kepė ir dekoravo sausainius, sulaukė Kalėdų senelio staigmenos, žiūrėjo animacinius filmukus, dalyvavo kaukių fotosesijoje ir , žinoma, diskutavo, ar pildosi Šv. Kūčių burtai...

  Visa savaitė buvo pilna įspūdžių ir įdomių veiklų.

  Mielieji, linkime, kad Adventinio laikotarpio metu rastume laiko sau ir savo artimiesiems, kad sustabdytume trumpam jaukią šeimos Kūčių vakarienės akimirką, įvertindami ją, kaip Dievo dovaną, kad Naujieji kiekvienam iš Jūsų atneštų po žiupsnelį Laimės, Meilės, Sveikatos, kurie yra patys svarbiausi mūsų palydovai. Gražių, prasmingų ir laimingų ateinančių 2021 metų...

      

      

  Pavaduotoja ugdymui Vilma G. ir mokytoja Aušra G.

   

 • Imbieriniai sausainiai

  Artėjant šventiniam metui dažnai susimąstome apie praėjusius metus ir norisi, kad švenčių laukimas būtų prasmingesnis, šiltesnis, sukurtų daugiau teigiamų emocijų ir gerumo. PUG2 grupės vaikai taip pat daro prasmingus darbus. Ugdytiniai kepė imbierinius sausainius ir džiaugėsi pavykusiu procesu. Jaukūs ir malonūs kvapai pasklido grupėje. Šventinė nuotaika, geros emocijos ir juokas sklaidė ore. Ačiū valgyklos darbuotojoms, kurios padėjo mums įgyvendinti šį procesą.

      

  Mokytoja Simona T.

 • Mokyklos kalėdinis sveikinimas

 • Kalėdinių durų puošimas

  Kalėdos jau ne už kalnų! Ir mūsų mokykloje juntama šventinė nuotaika. Mokytojai ir mokiniai labai kūrybingai bei išradingai puošė ir savo klasių duris. Kiekvieną rytą visus atėjusius į mokyklą pasitinka Kalėdų seneliai, nykštukai, elfai, baltieji lokiai, seniai besmegeniai.

  Mokytojos Rita P. ir Indrė M.

 • Dailaus rašto konkursas „Dailus raštas akį glosto“

 • Laiškas Kalėdų Seneliui

  Artėja šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikas, taigi, pats laikas kreiptis į Kalėdų Senelį dovanų. Vaikai rašė laiškus Kalėdų Seneliui, prašydami ne tik sau dovanų, bet ir pačiam Seneliui bei linkėdami visiems sveikatos...

    

  Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

   

 • Šešėlių šokis

  Šokis šešėlyje tegu tampa simboliu vilties, tikėjimo ir gerumo!!!

  Šokio studija „Saulutės“

 • Eglutės iš antrinių žaliavų

  Kalėdos... kiekvienas iš mūsų šiuo laikotarpiu laukiame stebuklo, esame tarsi apgaubti paslapties, norisi dalintis gerumu, atjauta, nustebinti šalia esančius kažkuo neįprastu, nekasdienišku...Tokia nekasdienė nuotaika šiomis dienomis tvyro mūsų mokykloje, nes sniego pusnynuose tyliai, jaukiai susiglaudę, tarsi sekdamos paslaptingą pasaką, apsigyveno nuostabios eglutės, kurias kūrė visa „Saulės“ mokyklos bendruomenė. Mokykla įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“ ir viena iš veiklos plane numatytų įgyvendinti veiklų - mokyklos bendruomenės darbeliai, panaudojant antrines žaliavas. Džiaugiamės, kad būtent šis laikotarpis yra dėkingas kūrybai, beribei fantazijai ir saviraiškai, kuri ir atsispindi visoje stebuklingoje eglučių girliandoje.

        

  Mokytojos Rita P. ir Indrė M.

   

 • „Klimato kaita“

  Mūsų mokykla, koordinatoriaus teisėmis įgyvendindama tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“, kasdien patiria naujų išgyvenimų, atradimų, gražių akimirkų. Šiuo metu esame jau antrajame etape ir įgyvendiname projekto veiklos plano antrąją temą - „Klimato kaita“. „Saulės“ mokyklos mokiniai, kartu su mokytojais, kūrė bendrą mokyklos plakatą klimato kaitos tema, o savo klasėse, apibendrindami šią temą, gamino žodžių, atspindinčių klimato kaitą, korteles, kurias kiekviena klasė sudėliojo į vieną bendrą savo klasės plakatą. Džiaugiamės ne tik savo vaikų kūrybiškumu, bet ir projekto partnerių bendradarbiavimu... Draugai iš Ispanijos, Turkijos, Slovėnijos ir Italijos taip pat kuria plakatus klimato kaitos tema savo mokyklose, aptaria veiklas savo bendruomenėse ir pasidalina nuveiktais darbais su mūsų mokykla.

      

  Erasmus+ darbo grupė 

 • „Pupų pėdas“ iššūkis

  PUG1 vaikai priėmė mestą l.d. „Pupų pėdas“ iššūkį ir sušoko kalėdinį šokį. Labai labai džiaugiamės. Mums pavyko!!!

  Mokytoja Edita Č.

 • Ramaus šv. Kalėdų laukimo...

  Visos dienos mokyklos pirmokai penktadienio popietę susitiko su tikybos mokytoja Lina. Vaikai aptarė Advento laikotarpio papročius, Advento vainiko reikšmę. Mokytoja Lina pasakojo mokiniams apie Kūčių vakaro stebuklą ir džiaugsmingą Šv. Kalėdų rytą. Visi vaikučiai nusipiešė savo rankytes, iškirpo ir pagamino įspūdingą adventinį vainiką. Mokytoja Lina palinkėjo ramaus Šv. Kalėdų laukimo!

         

  Mokytojos Lina A., Elvyra L., Aušra G.

 • Projekto „Išsaugok šv. Kalėdas!“ I savaitė

  Lapkričio 30d. mokykloje prasidėjo I Advento savaitė.

  Klasių adventiniuose vainikuose tarsi atgijo gamta, nušviesta pirmosios žvakutės šviesos, simbolizuojančios Viltį.

      

  Mokytojos papasakojo vaikams apie šio laikotarpio prasmę, pristatė Advento vainiką, simbolizuojantį neužsibaigiantį vieningumą, viltį, santykių atnaujinimą bei šviesą šildančią mūsų širdis. Supažindino su Advento vainiko keturių žvakių spalvų prasme. Didelis dėmesys buvo skirtas ir geriems darbams. Vaikai kiekvieną dieną atliko Advento kalendoriaus darbus ne tik mokykloje, bet ir namuose.

  Per šią savaitę klasėse suspindo dekoratyvinės dirbtinės eglutės, tarsi mostelėjus stebuklinga lazdele - pasikeitė mokyklos laiptinės ir langai, jie pasipuošė baltais stilizuotais žaisliukais, girliandomis ir žvaigždėmis.

      

 • Projektas „Išsaugok šv. Kalėdas“

  Lapkričio 25 d. mokykloje startavo tradicinis kalėdinis projektas „Išsaugok šv. Kalėdas!“. Juo siekiama pakviesti visą mokyklos bendruomenę kurti Advento ramybės ir Kalėdų stebuklo dvasią; puoselėti kalėdinius papročius bei tradicijas mokykloje ir namuose.

  Adventas - džiugaus laukimo ir gerų darbų laikotarpis, kai kiekvienas ieškome šilumos ir jaukumo namuose, ramybės, šviesos ir saugumo. Mūsų mokykla Adventui pradėjo ruoštis anksti, šio ypatingo laikotarpio laukimas subūrė visą mokyklos bendruomenę -  mokinukai klasėse ir namuose su tėveliais pynė adventinius vainikus, projektavo dekoracijas mokyklos eglutei, gamino savo sukurtus žaisliukus.

  Nors ir negalime visi susitikti ir pabūti šiuo gražiu laikotarpiu kartu, tačiau drauge kurdami, puošdami savo klasių, mokyklos erdves jaučiame, kad dabar yra būtent tas metas, kai randame laiko ir norime vieni su kitais dalintis šilta šypsena, gerumu nuoširdumu.

    

 • Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla šviečia

  Gruodžio 3 d. įžiebėme savo gražuolę. Gaila, kad eglutės įžiebimo šventė negalėjo būti tokia kaip įprastai, bet tai tik skatina kurti ir ieškoti įdomesnių išeičių. Šiais metais eglutę puošė patys vaikai: kūrė, kirpo, klijavo, džiaugėsi, grožėjosi. Vaikų rankomis papuošta eglė yra pati gražiausia, jaukiausia ir šilčiausia. Pasidžiaukime visi kartu mūsų žaliaskare ir jos įžiebimo akimirkomis.

        

  Mokytoja Akvile S.

 • Projektas „Paragauk šv. Kalėdų...“

                                                                    

  Nuo lapkričio 29 d. iki gruodžio 24 d. advento laikotarpis - ramybės metas. Norime palinkėti visiems ramaus švenčių laukimo, dėmesio sau, meilės artimiesiems, sveikatos... Kiekviena advento savaitė prasideda sekmadienį. Pirmoji savaitė – Vilties. Antroji – Tikėjimo. Trečioji – Džiaugsmo. Ketvirtoji – Ramybės.

  Tegul kiekvieną sekmadienį Jūsų uždegta žvakelė mūsų širdyse skleidžia grožį, kuris yra MUMYSE...

  Projekto „Paragauk šv. Kalėdų...“ veiklų planas:

  • Žaisliuko kalėdinei mokyklos eglutei gamyba, advento kalendoriaus ir vainiko pristatymas (lapkričio 25-27 d.).
  • Advento pradžia, pokalbiai klasėse, I-osios Žvakės įžiebimas (lapkričio 30 d.).
  • Mokyklos aplinkos puošimas (gruodžio 1, 2, 3 dienomis).
  • Kalėdinės eglės įžiebimas mokyklos kieme (gruodžio 3 d.).
  • II-osios žvakės įžiebimas (gruodžio 7 d.).
  • Netradicinių eglučių, dekoracijų, atviručių, piešinių, karpinių, darbelių gamyba (gruodžio 7-11 d.).
  • Muzikinė diena/savaitė - kalėdinės giesmės muzikos pamokų ir pertraukų metu (gruodžio 7-11 d.).
  • Kalėdinio megztinio (balta-raudona) diena. (gruodžio 10 d.).
  • Kalėdinio sveikinimo diena (gruodžio 11 d.).
  • III-osios žvakės įžiebimas (gruodžio 14 d.).
  • Šv. Liucijos diena (kalėdinių žibintų stebuklas) (gruodžio 14 d.)
  • Kalėdinė fotosesija „Pagauk Kalėdų nuotaiką!“ (gruodžio 14-18 d.).
  • Kalėdinių kūrybinių darbų paroda (gruodžio 15 - 21 d.).
  • IV-osios žvakės įžiebimas (gruodžio 21 d.).
  • Kalėdinio animacinio filmuko ir kvapo (kalėdinis saldėsis, imbierinė arbata, spanguolių kisielius) diena (gruodžio 21 d.).
  • Kalėdinių papročių puoselėjimo diena, šventės klasėse (gruodžio 22 d.).

   

 • VDM popietė „Kalbėk angliškai“

  Visos dienos mokyklos pirmokų popietėje „Kalbėk angliškai“ apsilankė anglų kalbos mokytoja Ilona. Ji su mokinukais dainavo dainelę „Bingo“, mokėsi abėcėlės, skaičiavo angliškai nuo vieno iki 10 ir atgal. Mokytoja paaiškino – „kuo daugiau mokėsi kalbų, tuo daugiau turėsi draugų visame pasaulyje“. Pirmokėliai norėtų turėti daug bičiulių, todėl antroje klasėje uoliai mokysis anglų kalbos. Popietė praėjo linksmai ir žaismingai.

    

  Mokytojos Ilona R., Elvyra L., Aušra G.

 • „Sveikatiada“ stendas

  Mažiausi mokykloje, bet žinom sveikos gyvensenos svarbą. Norime užaugti žvalūs, stiprūs ir sveiki. Didžiuojamės atlikta trečiąja respublikinio projekto „Sveikatiada“ užduotimi – atnaujintu stendu. Pasidžiaukime mūsų atliktais darbais visi kartu!

        

  Mokytoja Akvile S.

 • „Pirštinėlių daug turiu – medelius apkabinu“

  Artėja žiema, o ji atsineša su savimi sniegą ir šaltį. Šalta visiems ir paukšteliams, ir žvėreliams, ir medeliams... Todėl PUG1 vaikai dalyvauja respublikinėje parodoje  „Pirštinėlių daug turiu – medelius apkabinu“, kuri vyksta Vilkaviškio l. d. „Pasaka“.  Reikėjo namuose surasti senas, mažas, nebenešiojamas pirštines ir klasėje iš jų pagaminti girliandą, kuri papuoštų kiemo medelius. Mūsų girlianda labai ilga... 3 m 70 cm, o panaudojome jai 50 įvairiausių pirštinėlių, įvairių papuošimų ir kaspinėlių. Vaikams tai atrodė įspūdingai. Tikime, kad nusiųsta girlianda ne tik sušildys ir papuoš medelius, bet ir džiugins praeivių akį.

   Mokytoja Edita

 • Muzikinė popietė Visos dienos mokykloje

  Paskutinė rudens savaitė, langu rieda maži lietaus lašeliai. Liūdna... Tačiau visos dienos pirmokėlių klasėse linksma, nes į svečius atėjo muzikos mokytoja Ainė. Ji išmokė vaikus naujos dainelės - šokio „Ciliukė – Marceliukė“ ir „Bučiukas“. Visos dienos pirmokėliai linksminosi plodami ritminius pratimus. Muzikinė popietė prabėgo greitai ir žaismingai.

      

  Mokytojos Ainė B., Elvyra L., Aušra G.

 • Rudens mozaika

  Mokykla vykdo Gamtosauginių mokyklų programą. Šį mėnesį viena iš numatytų veiklų – rudens mozaika. Lapkritis eina į pabaigą, dienos trumpėja, žemę dažnai merkia lietūs, gamtoje mažėja spalvų... Visą savaitę PUG, 1-4 klasių mokiniai su tėveliais rinko gamtinę medžiagą ir ankstų pirmadienio rytą, mokyklos kieme nutiesė spalvingą  taką. Juo Rudenėlis iškeliaus ir užleis vietą Žiemai. Dėkojame visiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie priemonių mozaikai rinkimo ir jos kūrimo.

  Nuotraukų galerija

      

  Mokytojos Eralda P. ir Birutė A.

 • Tyrinėja priešmokyklinukai

  Trumpėjant rudens dienoms, ilgėjant vakarams, vis dažniau lyjant lietui, nebegalime tiek laiko praleisti lauke, kiek norėtume, bet PUG3 ugdytiniai neliūdi. Nuolat tyrinėja, eksperimentuoja, bando... Mažieji tyrinėtojai atliko tyrimus su žvakėmis ir duona. Pirmojo eksperimento metu, mokinukai sužinojo, kad žvakei degti reikalingas oras: į indą pripylė vandens, įstatė žvakę, ją uždegė ir uždengė stikliniu indu. Nespėjus suskaičiuoti iki dvidešimties išdegė deguonis, žvakė užgeso, pasikeitus slėgiui – vanduo subėgo į indą. Antrojo eksperimento metu, vaikai bandė išsiaiškinti ir vaizdžiai pamatyti, kodėl visgi būtina plauti rankas, kas įvyksta, kai nešvariomis rankomis liečiamas tam tikras paviršius. Ir mums pavyko. Ant duonos riekelių, kurios buvo liestos purvinomis rankomis ir patrintos į nenuvalytą knygos viršelį, užaugo toks pelėsis, kad vaikų žodžiais tariant: „pilkai mėlynas kažkoks, fui...“ Tad išvada viena: jei nori būti sveikas – plauk rankas.

      

    Mokytoja Akvilė S.

 • Erasmus+ kampelis


  Mūsų Erasmus+ projekto „Blue shirts green shorts“ kampelis

        

 • „Europos supratimo apie antibiotikus diena“

  Kasmet, lapkričio 18 - ąją yra pažymima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Gausus ir netinkamas antibiotikų vartojimas paspartina antibiotikams atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja apie vaistams atsparių infekcijų plitimo didėjantį pavojų ir kviečia visus į kovą su šia problema.

  Daugiau informacijos galite rasti šioje nuorodoje.

 • Tarptautinė tolerancijos diena

  Lapkričio 16 d. mokykloje minėta Tarptautinė tolerancijos diena. Šios dienos paminėjimui, kasmet, pasiūlomas vis kitoks simbolis. 2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą, žodį ar sakinį. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Mūsų mokyklos mokiniai ir klasių mokytojai taip pat buvo pakviesti paminėti ir įprasminti šią dieną: buvo diskutuojama ir aiškinamasi žodžio ,,tolerancija“ reikšmė ir prasmė, norintys galėjo piešti, klijuoti plakatus, dėlioti tolerancijos dėlionę. Svarbiu aspektu tapo ir bendrakultūriškumo ugdymas per bendravimą ir diskusiją prie arbatos puodelio, apie arbatos gėrimo tradicijas skirtingose pasaulio vietovėse. Taip mokiniai stengėsi suprasti, jog tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove ir priimti kiekvieną toks, koks yra. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai.

      

  Socialinė pedagogė Sima B. ir mokytoja Jurgita Ž.

   

 • „Matau tave“

  Gražiausiai apie draugystę gali pasakyti patys vaikai. Pasak priešmokyklinuko Armando, „draugystė – kai draugas su tavimi žaidžia visada, draugauja, leidžia viską, kai draugai būna susikabinę už rankų, kai draugas padeda, paguodžia“. Melita: „draugai visada gražiai elgiasi“. Danielius: „reikia draugų turėti, kad nebūtum vienas ir liūdnas“. Reinaldas: „Draugai visada kalba gražiai ir padeda“. Tolerancijos dieną priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai paminėjo prisijungdami prie tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos „Matau tave“. Matykime vieni kitus, priimkime visus, juk visi esame skirtingi, būkime draugiški, padedantys, tolerantiški.


  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Lauko teniso treniruotė

  Visos dienos mokyklos mokiniai džiaugiasi, kad rudenėlis dar lepina saulutės spinduliais. Smagu po pamokų pažaisti mokyklos kieme. Šį kartą fizinio ugdymo mokytojas Arnoldas ir VDM mokytojos – Elvyra ir Aušra pakvietė vaikus susipažinti su lauko tenisu ir jo žaidimo taisyklėmis. Mokytojas Arnoldas per pratybas atskleidė vaikams žaidimo subtilybes, taktinius ir strateginius žaidimo veiksmus. Treniruotės metu mažieji atliko įvairius pratimus ir smagias užduotis teniso technikos elementams išmokti. Pirmokėliai dalyvavo mini mače, kurio metu jie varžėsi, kuris taikliau atmuš kamuoliuką ir surinks daugiau taškų.  Lauko teniso žaidimas suteikė vaikams daug teigiamų emocijų.

        

  Mokytojai Arnoldas T., Elvyra L., Aušra G.

 • Sveikatos fiesta

  2019 - 2020 m. m. priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai visus metus dalyvavo konkurse - akcijoje „Sveikatos fiesta 2020“. Šis konkursas įtraukė beveik 5000 dalyvių. Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai buvo išrinkti nugalėtojais, kurie kūrybiškai pristatė savo nuveiktus darbus. Ugdytiniai apdovanoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro padėkos raštu ir prizais. Džiaugiamės šiuo gražiu laimėjimu ir dėkojame mūsų šaunioms mokytojoms Editai ir Simonai, kurios visų veiklų metu siekė stiprinti vaikų suvokimą, kokių asmeninių savybių, žinių bei įgūdžių reikia užtikrinant sveikos gyvensenos gebėjimus.

      

  Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Simona T.

 • Gerumo diena

  Lapkričio 13 diena – Pasaulinė gerumo diena, todėl ir mūsų mokyklos mokiniai skleidė gėrį. Šįkart, pasirinkome, jog gerumą turi simbolizuoti pačių vaikų išlankstytas baltas lėktuvėlis, kurio sparnus puošė nuoširdžiai parašyti geri ir nuoširdūs žodžiai ar palinkėjimai draugui. Mokiniai skraidino lėktuvėlius klasės draugams, o skaitydami džiaugėsi gautais palinkėjimais ir gerumo žodžiais. Gera būti kartu ir dalintis net mažiausiu gėriu!

        

   

  Socialinė pedagogė Sima B.

   

 • Žibintų švieselės

  Lapkritį prasideda tamsos metas. Visa gamta nutyla, nurimsta ir ruošiasi panirti į žiemos miegą. Tad lapkričio 11-tą dieną švenčiama Žibintų arba Šviesos šventė bei minima šv. Martyno diena.

  Vėlyvą lapkričio 11 d. popietę Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos kiemo takeliai pasipuošė žibintų švieselėmis. Vaikai su tėveliais gamino, puošė, šildė savo rankose darbelį. Kiekvienas žibintas buvo išskirtinis, savitas, nepakartojamas. Žibintų šviesa mums visiems primena, kad nors lauke šalta ir tamsu, bet mūsų visų širdyse, tiek namuose - visada  šilta ir šviesu.

  Renginio organizatorės – mokytojos Edita ir Rita

   

 • Padėka prisidėjusiems

  Dar kartą norime pasidžiaugti įvykusia akcija ir jos rezultatais. Mūsų geri darbai spausdinami laikraštyje „Šiaulių kraštas“. Dėkojame, kurie prisidėjote prie šios akcijos. Ačiū.

  Mokytojos Rita ir Edita

 • Rudeninės veiklos

  Ruduo - puikus metas džiaugtis spalvų gausa. Vaikučiai su grupės mokytojomis iš gamtinių medžiagų kūrė rudeninius paveikslus ir jais puošė klasę. Veiklos metu vaikai praplėtė žodyną, praktiškai susipažino su rudens gėrybėmis, kas būdinga šiam gražiam metų laikui ir savo idėjas realizavo meninėje veikloje.

      

  Mokytoja Indrė M.

 • Lietuvos Maximalistė

  Mokykla sveikina 3a klasės mokinę Heidę Eluną tapus šauniąja Lietuvos Maximaliste.

 • Ruduo užburia!

  Ruduo įkvepia kurti, atrasti, pažinti. Neįsivaizduojame rudens be pasivaikščiojimų mokyklos kieme. Jame daugybė gražiausių spalvų. Visos dienos mokyklos pirmokai netradicinėmis piešimo priemonėmis čia „spalvino“ katiną, vilką, mešką, net patį rudeninį lapą. Mokiniai, naudodami išmaniuosius telefonus, trumpam tapo meninių nuotraukų fotografais. Koks puikus spalvų kontrastas!

      

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • Pasaulinė gyvūnų globos diena

  Spalio mėnesį minima pasaulinė gyvūnų globos diena. Šia proga Šiaulių miesto „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė (mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai) dalyvavo akcijoje „Ištiesk gerumo ranką“, kuri buvo skirta gyvūnų globos namams „Šiaulių letenėlė“ bei „Binada“ paremti. Akcijos metu buvo surinkta apie 97 kg šunų bei 53 kg kačių maisto, 20 kg kraiko, paklotukų bei įvairių žaisliukų. Mokytojos Rita ir Edita nuoširdžiai dėkoja visiems už meilę bei paramą nuskriaustiems ir išduotiems gyvūnams. Gerumo niekada nebūna per daug!

        

  Mokytoja Rita P.

 • Epidemiologinė situacija Šiaulių mieste

 • Projekto “Olimpinis mėnuo” finišas

  Atrodo, ką tik startavome… O štai ir atėjo projekto „Olimpinis mėnuo“ paskutinės – ketvirtos savaitės pabaiga. Projektas baigėsi, bet įgytos fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir kokybiško poilsio žinios ir gebėjimai išlieka. Jos padeda vaikams augti sveikais ir laimingais.

    

  Mokytoja Alma J.

 • Sveikų atostogų!

  Visos dienos mokyklos pirmokėliai džiaugiasi, kad prasideda pirmosios atostogos! Linki visiems vaikams ir mokytojams sveikų ir turiningų atostogų!

       

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • Gamtos dovanos

  Anot Jimo Bishopo, ruduo yra turtingiausias iš visų metų laikų, nes jo kišenės prikimštos aukso...

  Jis turtingas gausybe įvairiausių dovanų ir širdžiai mielų spalvų. Nors ruduo jau gerokai įsibėgėjo dosniai barstydamas ir dalindamas visas gėrybes, tačiau noras džiaugtis gamtos dovanomis neblėsta. Juk pasitelkus fantaziją, kūrybiškumą bei išradingumą, galima sukurti išties nuostabių kūrinių.

  Visos dienos mokyklos pirmokai vykdė rudeninį projektą „Gamtos dovanos ir saviraiška“. Visą mėnesį vaikai rinko ir į mokyklą nešė gamtinę medžiagą, rudens gėrybes bei aptarė jų išvaizdą, naudingas savybes, grožėjosi spalvomis ir įvairove. Nors šios savaitės ketvirtadienis buvo lietingas ir paniuręs, tačiau vaikai išsiruošė į mokyklos lauko klasę įgyvendinti savo idėją - kurti rudeninę pasaką. Galiausiai, prasidėjo tikras kūrybinis procesas... Pažiūrėkite, kaip jiems pavyko.

        

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • „Olimpinis mėnuo 2020“. Kokybiškas poilsis.

  Ketvirtoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo skirta kokybiškam poilsiui. Pirmokėliai susipažino su pagrindiniais kokybiško poilsio elementais. Vaikai sužinojo, ką kiekvienas turėtų daryti, jog dieną jaustųsi pailsėjęs ir laimingas bei kokius atsipalaidavimo ir nusiraminimo pratimus atlikti, norint atsikratyti įtampos. Superherojė Luka Kibirkštis pirmokus mokė įvairių veiklų, kurios padėjo pailsėti pertraukų metu. Trečiadienį vaikai klausėsi psichologės Mildos pasakojimo apie kokybišką miegą ir kaip jam pasiruošti.

  „Olimpinio mėnesio“ projektas baigėsi. Pirmokams - tai lyg maža pergalė. Jie visi kartu įveikė trisdešimt dienų, kupinų įdomių veiklų ir naujų atradimų. Vaikai, lyg maži superherojai, buvo apdovanoti diplomais.

        

  1a klasės mokytoja Aušra G.

 • Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą

  „Saulės“ pradinė mokykla vykdo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ lietuviškai - „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si).

  Mūsų mokykla šiame projekte dalyvauja koordinatoriaus teisėmis, todėl vykdydami projektą ne tik patys įdomiai, aktyviai ir naudingai leidžiame laiką, bet savo patirtimi dalinamės su kitų šalių, dalyvaujančių projekte, mokyklomis.

  Šią savaitę skyrėme mokinių fiziniam aktyvumui, sveikos gyvensenos skatinimui, išradingumui, kūrybiškumui, siekiant apsaugoti gamtą nuo užterštumo kenksmingomis medžiagomis. Iš įvairių buitinių atliekų mokiniai gamino judriems žaidimams atlikti reikalingas priemones. Kiekviena klasė aplikavo, spalvino, pritaikė panaudotus plastikinius butelius, įvairias dėžes, vienkartinius indus, šiukšlių maišus savo žaidimams. Buvo labai smagu žaisti, rungtyniauti su draugais. Visa savo sukaupta patirtimi dalinsimės su Italijos, Turkijos, Slovėnijos ir Ispanijos partneriais. Tikimės, kad ir jiems patiks mūsų sukurti žaidimai ir idėja.

         

  1 - 4 klasių mokytojai

 • Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje

  Mokykla vykdo sveikatą stiprinančią programą „Būk sveikas ir stiprus“. Įgyvendinant programos tikslą ir uždavinius, šiandien PUG klasėse vyko paskaita: „Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje“. Mažieji mokinukai žino, kad augančiam organizmui labai svarbi subalansuota ir sveika mityba, kad daržovės ir vaisiai turi sudaryti didžiąją lėkštės dalį, vaisius geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje, o sultys nėra tokios sveikos ir naudingos, kaip pats vaisius. Priešmokyklinukai žino, kokių vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose. O ar žinot tą Jūs? Mažieji mokinukai visiems siunčia linkėjimus ir šypsenas. Jų žodžiais tariant, „sveikas maistas - sveikas aš“. Būkime sveiki, laimingi ir aktyvūs, kiekvieną dieną valgykime daugiau vaisių ir daržovių.

      

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Antrasis daiktų gyvenimas

  Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

        

  Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

 • Moliūgynė

  Labai džiaugiamės, kad šiandien mokykloje praūžusi akcija „Moliūgynė“ suartino bendruomenę, paskatino dirbti kartu, kurti vardan bendro tikslo. Mokyklos kiemą ankstyvą rytą apšvietė 87 moliūgai. Mokinukai grožėjosi nuostabiomis švieselėmis kieme, o valgykloje ragavo kvapnios, rudeninės, vitaminų bomba vadinamos moliūgų sriubos. Dėkojame visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie akcijos. Pasak mokyklos direktorės Reginos Miežienės, „...kiekvienas moliūgas – nuostabus kūrinys, sukuriantis rudeninę šventinę nuotaiką.“

      

  Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

 • Eilėraščiai „My feelings“

  3-čių klasių mokiniai įrodė savo kūrybiškumą kurdami ir iliustruodami eilėraščius „My feelings“, džiaugiuosi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu reikšti mintis, turtingu žodynu.

  Anglų k. mokytoja Ilona R.

 • Konservuojam rudenį

  Laikas negailestingas: rodos, dar tik vakar džiaugėmės ko ne vasariška šiluma ir vertėme pirmuosius rudens kalendoriaus lapus, o šiandien jau jaučiame artėjančios žiemos dvelksmą. Tačiau ar kas nors bandė bent akimirkai sustabdyti tą laukinį gamtos grožį, išsaugoti tas įstabias akimirkas, kuomet braidėme po auksinių lapų lietų, delne spausdami glotniašonius kaštonus? Ar kas nors bandė apgauti laiką ir trumpam sustabdyti rudenį, nedrąsiai žengiantį šarmotų durų link? Sakote tai neįmanoma? Gyvenime taip nebūna? Pasirodo būna!

  Juk ruduo ir konservavimas - du neatsiejami dalykai. Kol vieni džiaugiasi spalvomis, gėrisi gamtos dovanojamais turtais, kiti - smaguriai - triauškia rudens gėrybes tamsiais vakarais, o toliaregiai - jas apdairiai taupo žiemai: užšaldo, konservuoja ar marinuoja. Konservuoja mamytė, močiutė, teta, kaimynė, net vaikai... Ir ne bet ką, o rudenį! Puikus to pavyzdys - visos dienos mokyklos pirmokai.

  Nuotraukų galerija

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • Miško takeliu

  Praėjusią savaitę priešmokyklinukai keliavo „Miško takeliu“. Mažieji mokinukai susipažino su miške gyvenančiais gyvūnais, sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų apie ežį, lapę, voverę. Pažino miško gėrybes, išmoko skirti eglės ir pušies kankorėžius. O kur dar veikla, naudojant gamtinę medžiagą. Vaikai kūrė musmires iš lapų, rūšiavo medžių lapus, dėliojo raideles ir savo vardus bandė „užrašyti“ naudodami kaštonus, kankorėžius, giles, riešutų kevalus, kūrė mišką iš margaspalvių rudeninių lapų. Savaitė prabėgo labai greitai ir buvo kupina atradimų, naujų žinių, kūrybiškumo, tyrinėjimų, džiaugsmo, juoko ir linksmybių.

      

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Fizinis ir emocinis raštingumas

  Vis dažniau kalbama apie finansinį ar skaitmeninį raštingumą, tačiau sąvokas „fizinis raštingumas“ bei „emocinis raštingumas“ dar žino tikrai ne kiekvienas. Emocinis raštingumas yra gebėjimas atpažinti, suprasti ir tinkamai reikšti savo emocijas – tai nėra įgimta, tačiau išmokstama.  Jis reikalingas tam, kad suprastume save ir kitus, nes kitus pažįstame tik tiek, kiek esame susipažinę su savimi. Dalyvaudami „Olimpinio mėnesio 2020“ projekto trečios savaitės veiklose mokiniai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, darydami kvėpavimo pertraukėles 3-4-5, gamino antistresinius žaislus. Susipažinę su emometru, mokiniai mokėsi atpažinti pykčio emocijas ir jomis atsikratyti. Apvedę savo rankų kontūrus, kiekvienam pirštui parašėme išgyventą emociją. Supančioje aplinkoje stengėmės ieškoti gerųjų pavyzdžių, kurie padėtų sudėtingu laikotarpiu.

  Nuotraukų galerija

      

  Mokytoja Birutė C.

   

 • „Švarios rankytės“

  Jungtinių tautų Vaikų fondas paskelbė spalio 15-ąją Pasauline rankų plovimo diena (Global Handwashing Day). Ji pirmą kartą paminėta 2008 m. Pasaulinę rankų plovimo dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas. Kiekvienas turi žinoti, kodėl būtina ir kaip tinkamai plauti rankas. Rankų plovimas užkerta kelią ligoms plisti. Šią dieną priešmokyklinukai prisiminė ir įtvirtino žinias apie rankų higieną, bei smagiai linksminosi šokdami „Švarių rankyčių šokį“.

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • PUG3 džiaugiasi rudeniu

  Kiekvienas metų laikas savaip gražus, tačiau ruduo, suliepsnojus medžiams, yra vienas ryškiausių metų laikų. Neretai jis vaikus džiugina net labiau nei vasara - lietaus balos, spalvingi medžių lapai, kankorėžiai, gilės ir kaštonai tampa natūraliausia ir nuostabiausia žaidimų aikštele bei lobynu, dovanojančiu puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams. Rudenį PUG3 ugdytiniai stengiasi praleisti kuo daugiau laiko lauke - tai ne tik sveikatai naudingas aktyvus laisvalaikis, bet ir kasdienė galimybė pažinti aplinką, nuveikti galybę dalykų, suteikiančių džiaugsmo ir naudos. Vaikai kūrybiškai naudoja gamtos dovanas ir kuria iš jų įvairius darbelius.

        

  Mokytoja Felicija J.

   

 • Erasmus projekto logotipo kūrimas

  „Saulės“ pradinė mokykla dalyvauja „Erasmus+“ projekte „Blue shirts green shorts“. Mokyklos mokiniai kūrė projekto logotipą. Vakar vyko gražiausio, labiausiai projekto tikslą atspindinčio logotipo rinkimai. Nugalėtojais tapo: Meda G. ir Saulė A. iš 3C klasės (I vieta), Beatričė J. iš 4A klasės (II vieta), Kamilė M. iš 3B klasės (III vieta).
   
      
  Sveikiname laimėtojus!

  Visų šalių geriausi logotipai pateikti ir toliau vyksta konkursas. Žemiau pavaizduotoje nuotraukoje matome kiekvienos šalies pasirinktus du geriausius logotipus (savo šalies negalima rinktis) ir nugalėtoju tapo Italijos „drugelis“.

     

   

 • Mažieji tyrinėtojai

  Kai ruduo nuspalvina medžių lapus, o nuo tokio grožio negali atitraukti akių - norisi teleportuotis į mišką. Taip ir padarė visos dienos mokyklos pirmokėliai - surengė iškylą į Dainų parką. Mokinukai apžiūrėjo ten augančius medžius bei bandė juos atpažinti pagal lapus ir vaisius, darė žievės antspaudus. Vaikai suprato, kad parko oras pakankamai švarus, nes ant medžių kamienų auga kerpės. Tyrinėdami paklotę, mokiniai pastebėjo, kad sraigės, boružėlės, skruzdėlytės ir voriukai dar darbuojasi. Tai šilto rudens požymis. Pasportavę įrengtoje žaidimų aikštelėje, prisirinkę spalvotų lapų ir papildę savo žinių bagažą, pirmokai grįžo į mokyklą.

      

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • Rudeninės darželio gėlės

  Saulė jau kabo žemiau, vasarinis augalų žydėjimas baigėsi, tačiau, mylintiems gėles, dar ne laikas liūdėti. Visos dienos mokyklos pirmokai vykdė trumpalaikį projektą „Rudeninės darželio gėlės“. Mokiniai pasivaikščiojo rudenėjančiu miestu ir stebėjo mikrorajono darželiuose žydinčias gėles. Kaimynystėje,prie daugiabučio namo sutikta gyventoja Danutė tvarkė savo gėlyną. Ji mano, kad rudens pradžioje sode neturėtų apsigyventi nuobodulys. Moteris parodė labiausiai užsigrūdinusius, rudens negandų nebijančius augalus: chrizantemas, medetkas, šilokus, serenčius, ežiuoles, nasturtas. Vaikai įvertino žiedų grožį, spalvų įvairovę, bei pamatė, kaip tinkamai rudenį sodinti svogūnines gėles, kad jos pavasarį pasidabintų puikiais žiedais. Grįžę į mokyklos kiemą, pirmokai atidžiai apžiūrėjo serenčių, zinijų, šilokų žiedus, rinko sėklas. Vaikai suprato, kad gėlės puošia aplinką ir džiugina praeivius.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • Kodėl verta valgyti įvairių kruopų košę?

  Turbūt nerastume žmogaus, kuris nebūtų ragavęs tokio universalaus patiekalo kaip košė. Visgi tik retas galėtų pasakyti, kad šį patiekalą valgo reguliariai. Ir nors dažniausiai ją skanauti renkamasi pusryčiams, bet, vis labiau vėstant orams, šildančios ir aromatingos kruopų košės dubenėlį verta prisiminti dažniau. Maistingą košę naudinga rinktis ir pietums, ir vakarienei ar netgi kaip užkandį, nes kruopos pasižymi aukšta maistine verte, padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą, turi daug skaidulų, mineralinių medžiagų, vitaminų. Toks maistas ypač svarbus vaikams.

  Šį rytą, minint Pasaulinę košės dieną, mūsų mokyklos mokiniai pradėjo košės porcija ir edukacine pamoka apie sveikatai palankią mitybą ir sporto naudą augančiam organizmui. Pradinukai skanavo įvairias košes bei mokėsi priimti sveikatai palankius sprendimus. Viliamės, kad vaikai jais vadovausis net ir nestebint budrioms suaugusiųjų akims.

  Nuotraukų galerija

  Mokytoja Vida P.

 • Informacija, jeigu patvirtinta COVID-19 liga

 • Pasilik namie, jeigu...

 • Sveika mityba

  Antroji „Olimpinio mėnesio“ savaitė mokykloje buvo skirta sveikai mitybai, nes nuo jos didžiąja dalimi priklauso mūsų sveikata ir savijauta. Herojus Amis Kilniaširdis mokė vaikus atrasti ir pamėgti sveikus maisto produktus, valgyti reguliariai. Mokiniai sužinojo apie vaisių ir daržovių svarbą bei nepakartojamą paprasto geriamojo vandens naudą ar cukraus, druskos ir greitojo maisto, kramtomosios gumos ir vitaminizuotų lazdelių žalą. Amis priminė svarbiausią sveikatai palankios mitybos sąlygą - valgymo saikingumą.

        

  Mokytoja Vida P.

 • Solidarumo bėgimas 2020 „Kartu mes galime daugiau!“

  Mokykla – ideali vieta siekiant susivienijimo bendriems tikslams, vertybių ir tolerancijos ugdymui bei skatinant moksleivių solidarumą, pasaulėžiūros plėtrą kitų vaikų atžvilgiu. Todėl kaip ir kasmet, mokykla jungiasi prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvos – „Solidarumo bėgimas“. Iniciatyvos metu, mokyklos teritoriją užpildė mokinių klegesys ir juokas. Puikiai nusiteikę, besimėgaujantys saulėtu rudenišku oru bei pasipuošę bėgimo akcijos lipdukais, priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai judėjo, mankštinosi ir bėgo solidarumo kilometrus.

  „Solidarumo bėgimas“ - ne tik surinktos lėšos ir teikiama pagalba, bet ir paskata būti geresniais, tolerantiškesniais ir svarbiausia, nuo mažens prisidėti prie kilnaus tikslo ištiesti pagalbos ranką labiausiai jos reikiantiems. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę. Juk kartu, mes galime daugiau!

  Nuoširdžiai dėkojame už JŪSŲ gerumą! Šiemet, mūsų mokyklos bendruomenė surinko net 157,70 Eur.! Džiaugiamės, kad maži, bet didūs darbai padėti kitiems, kuria dideles širdis.

    

  Nuotraukų galerija

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Pasverk mano kuprinę“

  Spalio 7 dieną, trečiadienį, mokykloje vyko akcija „Pasverk mano kuprinę“. Akcijos metu mokiniai sužinojo, kaip teisingai susidėti kuprinę, kokios įtakos sveikatai turi netaisyklingas kuprinės nešiojimas, kaip saugiai užsidėti kuprinę, kad tuščia kuprinė turi sverti ne daugiau kaip 700 g., o pilnos – optimalus svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. kūno masės. Vaikams ši akcija labai patiko, nebuvo nei vieno nenorinčio pasisverti kuprinės. Vaikai šurmuliavo, juokavo, padėjo draugams, lygino savo ir draugų kuprinių svorius, lenktyniavo, kurio kuprinė bus sunkesnė. Pasvėrus visas moksleivių kuprines 2a klasėje išrinkta sunkiausia mokyklos kuprinė, kuri svėrė 5 kg 200 g. Lengviausia kuprine, kuri svėrė 1 kg 100 g, didžiuojasi 1a klasės mokinys. Kitose klasėse pastebėta, kad didžiosios dalies kuprinių svoris atitinka normą, per sunkių kuprinių nėra ar yra tik kelios. 3b klasės mokinio Jono žodžiais tariant: „Mano kuprinė atitinka normą, draugų taip pat ir tai mus labai džiugina“.

  Nuotraukų galerija

  Mokytoja Akvilė S.

 • PRIĖMIMAS Į PRIEŠMOKYKLINES UGDYMO GRUPES

  Priimami tėvų (globėjų) pašymai dėl vaiko priėmimo į priešmokyklinę ugdymo grupę vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašu, patvirtintu Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 1 d. sprendimu Nr. T-378 (skaityti čia...)

  Pateikiami šie dokumentai:

  1. tėvų (globėjų) prašymas (prašymo forma) dėl priėmimo į PUG;
  2. vaiko tapatybę patvirtinantis dokumentas ar jo kopija;
  3. jei šeimai taikoma atvejo vadyba, tai patvirtinantis dokumentas.

  Informaciją apie priėmimą į mokyklą, laisvas vietas teikia mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Gapšienė tel. 841552356, el. paštas mokykla@saulespm.lt

  Į priešmokyklines grupes prašymus ir kitus reikalingus dokumentus priima mokyklos raštvedys, darbo laikas: pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val., penktadieniais – nuo 8.00 val. iki 15.00 val. Pietų pertrauka 12.00-13.00. Dokumentai dėl vaiko priėmimo į PUG priimami popieriniu ar elektroniniu būdu pasirašyti galiojančiu el. parašu (nuoroda čia...).

  Prašymas ir kiti pateikti dokumentai registruojami mokyklos tėvų (globėjų) prašymų registre pagal dokumentų pateikimo datą ir laiką.

 • „Sveikatiada“

  Priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Norime pasidžiaugti pirmąja atlikta užduotimi. Mokytojos su vaikais sukūrė stendą, kurį išsiuntė konkursui. Pagrindinė mintis buvo ta, kad mokiniai, dalyvaudami šiame projekte, bus: sveiki, veiklūs, energingi, ištvermingi, kantrūs, atkaklūs, tikslūs, ieškantys, atrandantys, draugiški, aktyvūs. Projekto metu bus atliekamos įvairios užduotys ir veiklos – mokiniai sportuos, dalyvaus iššūkiuose, kalbės apie sveiką maistą, sveiką gyvenimo būdą, šoks, linksminsis, juoksis, pasikraus naujų žinių, patirčių ir teigiamų emocijų. Kitas projekto iššūkis, kuris mūsų laukia – 10000 žingsnelių per dieną.

    

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Erasmus+ projekto „Blue Shirts Green Shorts“ pradžia

   

   

  Mūsų projektas „Blue shirts green shorts“ pradėtas…

  Suburta komanda projektui įgyvendinti: Ilona Ragažinskienė - projekto koordinatorė, nariai: Donatas Petkevičius, Vilma Gapšienė, Jurgita Žukauskienė, Akvilė Stonienė, Simona Tolušytė

  Ačiū mūsų kūrybingai mokytojai Jurgitai už sukurtą plakatą.

   

   

   

 • Projektas „Olimpinis mėnuo“

  Visos dienos mokyklos pirmokai noriai įsijungė į projektą, skatinantį nesveiką elgseną keisti į sveiką - daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų ekranų. Visą savaitę vaikai vykdė įdomias bei linksmas veiklas: kalbėjosi apie mėgstamas sporto šakas, skaičiavo nueitus žingsnius, ištiestas pagalbos rankas ir šypsenas, mankštinosi, žaidė įvairiose aplinkose, kūrė komandos dvasią. Tikimės, kad sveikos elgsenos skatinimas pradinukams padės gerinti ne tik jų sveikatą, bet ir mokymosi pasiekimus, o puoselėjamos olimpizmo vertybės neabejotinai prisidės prie vaikų asmenybės ir socialinių įgūdžių formavimo, nes jauname amžiuje išvystyti tinkami įpročiai teigiamai atsilieps bendrai sveikatos būklei visą gyvenimą.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • Besimokant anglų kalbos

  Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu, noru mokytis anglų kalbos. Dalinamės vaikų emocijomis ir 4b klasės mokinės Atinos sukurta istorija.

      

  Anglų k. mokytoja Ilona R. 

 • Gerumo akcija „Ištiesk gerumui ranką“

  Šiandien priešmokyklinukai kvietė visus mokyklos draugus dalyvauti gerumo akcijoje „Ištiesk gerumui ranką“, kuri skirta gyvūnų globos namuose augantiems gyvūnams paremti. Akcija mokykloje vyks iki spalio 30 dienos. Visi, ketinantys dalyvauti akcijoje, gavo lipdukus ir kvietimus. Nelikime abejingi gerumui.

        

  Mokytoja Edita Č.

 • Po kopūsto lapu

  Praėjusią savaitę PUG2 grupės ugdytiniai tyrinėjo įvairius kopūstus iš išorės ir vidaus, su jais darė antspaudus. Buvo atliekamas eksperimentas su kopūsto lapais, vandeniu ir spalvomis. Ugdytiniai susipažino ir su kitomis daržovėmis, vaisiais, uogomis, kuriuos lygino, skaičiavo, grupavo. Taip pat susipažino su sveikos mitybos piramide ir išsiaiškino, kokie maisto produktai yra sveiki ir ne. Ugdytiniai kuo puikiausiai žinojo, kad cukrus ir saldainiai kenkia dantims, o dantukų gerą sveikatą palaiko naudingi organizmui produktai. Ant linksmo dantuko vaikai klijavo sveikus maisto produktus, o ant liūdno – nesveikus. Po visų veiklų smagiausia ugdytiniams buvo spausti obuolių, morkų sultis ir išrinkti pačias skaniausias.

      

  Mokytoja Simona T.

 • Su tarptautine mokytojo diena!

  Sveikiname visus mokytojus su Tarptautine mokytojo diena!

  Mokytojas – ypatinga profesija. Jis, savo mintimis, darbu, savo užsidegimu, gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Norisi prisiminti puikią vokiečių literatūros klasiko Johano Volfgango Gėtės citatą: Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų”

  Todėl norime palinkėti savo, ir visų kitų mokyklų mokytojams, stiprybės, neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog Jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, nei buvo prieš tai... 

  Sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų!

  „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenės vardu R. Miežienė

   

 • Augu sveikas, kai žinau

  Šią savaitę PUG3 ugdytiniai kalbėjo apie daržoves, vaisius, uogas, vitaminus, sveiką ir nesveiką maistą, jo įtaką augančiam organizmui. Atliko tyrimą „Ką mėgstu labiausiai?“ Naudodami mąstymo žemėlapio metodą rūšiavo vaisius, uogas, daržoves. Taip pat sukūrė „draugą Raudoniuką“, kurio viena pusė mėgsta sveiką ir organizmui naudingą maistą, kita – negali atsispirti skanėstams ir cukrui, kurie kenkia dantims ir mažina imuninės sistemos atsparumą baciloms. O kur dar pačių pagamintas sveikuoliškas desertas. Vaikų žodžiais tariant, salotos buvo: „Puikios“, „Skanumėlis“, „Pačios skaniausios“. Ši savaitė buvo kupina naujų žinių, patirčių, gerų emocijų, juoko, kūrybos.

        

  Mokytoja Akvilė S.

 • Sveikatos fiesta 2020

  2019 - 2020 m. m. priešmokyklinukai dalyvavo konkurse - akcijoje "Sveikatos fiesta 2020". Visus metus ugdytiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Judrioji savaitė, išvyka į sporto klubą, sportinės varžybos, įvairūs sveikatinimo projektai. Vienas smagiausių ir įsimintiniausių įvykių - mokyklos daržo įkūrimas. Vaikai per vasarą jį laistė, prižiūrėjo, rūpinosi. Pasirūpinę savo daržu, ragavo užaugintas daržoves, uogas, gėrė vaistažolių arbatas. Visos šio vykdomo konkurso - akcijos darbus sudėjome į 2021 m. fotokalendorių. Jis bus pristatytas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui.

    

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Fizinio aktyvumo savaitė

  Vaikams fizinis aktyvumas turi tapti tokia pat įprasta veikla, kaip valytis dantis, gerai išsimiegoti ir sveikai pavalgyti. Todėl, mokiniai visą olimpinę savaitę daug žaidė, sportavo, sužinojo įvairių įdomybių. Pirmadienį vaikai mokėsi judėjimo įgūdžių iš Audronės ir Ąžuolo. Antradienį šoko. Trečiadienį kartu su draugišku Mažųjų žaidynių projektu darė nuotaikingą Ąžuolo mankštą. Ketvirtadienį dalyvavo nuotolinėje laidoje su olimpiečiu ir darė pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas. Penktadienį skyrė dar vienam aktyviam pajudėjimui su muzika.

  Pirmoji olimpinė savaitė praėjo linksmai ir naudingai. Mokiniai jau su nekantrumu laukia antrosios savaitės užduočių.

  Nuotraukų galerija.

      

  Mokytoja Alma J.

   

 • Piešinių konkursas „Ateities mokytojas“

  Kiekvienas prisimename savo pirmąją mokytoją, kuri dovanojo mums savo širdį ir mokė būti didesniais, rimtesniais, atsakingesniais žmogučiais. O koks bus ateities mokytojas? Gal robotizuotas ateivis su antenomis? Ar burtininko galių turintis herojus? Tą bandė nuspėti 1 - 4 klasių mokiniai, spalio 1 dieną kurdami ateities mokytojo portretą. Vaikai savo vizijas ir fantazijas perteikė popieriaus lape. Visų dalyvių darbai buvo puikūs. Vertintojams sunkiai sekėsi išrinkti geriausius, tačiau balsų dauguma I-osios vietos skirtos 3a klasės mokinės Emos Kailovičiūtės ir 3b klasės mokinio Jono Miniausko darbams, II-ąsias vietas laimėjo trečiokų Domo Savicko ir Austėjos Andruškevičiūtės piešiniai (3a), III-iąsias vietas pelnė Agatos Balsytės (3c) ir Miglės Brašiškytės (1b) mokytojų portretai. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyviams!

  Mokyklos bendruomenę kviečiame pasidžiaugti mokinių kūrybiniais darbais mokyklos languose.

  Nuotraukų galerija.

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • INFORMACIJA MOKYKLOS BENDRUOMENEI APIE COVID-19

  Mokiniams, jų tėvams (globėjams) aktuali informacija, susijusi su COVID-19, skelbiama TAMO dienyne. 

  Kviečiame susipažinti su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengta informacija (siųsti čia...).

  „Saulės“ pradinės mokyklos parengta atmintinė dėl COVID-19 ligos (siųsti čia...).

 • Arbata - pats sveikiausias karštasis gėrimas

  Vėsūs vakarai ir šaltos naktys, o dieną šildanti saulė trikdo žmones, jie nebežino, kaip tinkamai apsirengti ir nepapulti į šiuo metu siautėjančius peršalimo ligų spąstus. Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Turbūt daugelis iš mūsų tuomet tyliai pagalvojame, jog kažin ar pavyks mums patiems to išvengti. Taigi būtina pasirūpinti, kad rudens sezoną lydinčios ligos mus aplenktų, laiku imtis profilaktikos priemonių. O juk pati gamta mums paliko tūkstantį užuominų, kaip išsaugoti vasarą savo kūne ir dvasioje. Tam nereikia brangių vaistų - pačios efektyviausios priemonės dažnai yra pačios paprasčiausios, natūraliausios ir pigiausios.

  Praeitą savaitę visos dienos mokyklos pirmokai kalbėjo apie tai, kad ruduo - geriausias laikas stiprinti per vasarą įgytą imunitetą. Tam puikiai tinka vaistažolių arbatos. Jos ne tik efektyviai malšina troškulį, sušildo, bet ir aprūpina organizmą biologiškai aktyviomis medžiagomis, kuo puikiausiai tinka įvairioms ligoms gydyti, suteikia budrumo ir sveikatos. Pirmokai klausė legendą apie arbatos atsiradimą. Vaikai sužinojo, kur rinkti ir kaip džiovinti žoleles, suprato, kad citrina, imbieras ir vaistažolių arbatos jau būtų puiki pradžia, stojant į kovą su virusais. Mokyklos daržo lysvėje pirmokai uostė vaistažolių lapelius, skanavo jų arbatėles, piešė savo arbatos puodelius.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • „Olimpinis mėnuo“


  Mokykloje pradėtas vykdyti pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“. Projektas inicijuotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK). Iniciatyvos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir supažindinti su sveikos gyvensenos principais. Olimpinis mėnuo kuria kartais netradicines, įdomias ir įtraukiančias užduotis vaikams, kurias mokytojai perduoda pradinukams klasėse, kviečia kartu sudalyvauti veiklose, skatinančiose olimpinių vertybių puoselėjimą. Į šias užduotis norime pakviesti įsitraukti ir tėvelius, juk Jūs kuriate vaikų ugdymo pagrindus! Kiekvienai Olimpinio mėnesio temai skiriama viena savaitė. Pradinukai bus mokomi ypač svarbių sveikos gyvensenos komponentų, suskirstytų į keturias temas: f
  izinis aktyvumas, sveika mityba, emocinė sveikata, kokybiškas poilsis. 

  Labai džiaugiamės aktyviu mokytojų ir mokinių dalyvavimu projekte.

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

   

 • Edukacija „Ar robotas gali kurti meną?“

  Ši savaitė prasidėjo neįprastai, nes mokykloje svečiavosi „Išmanioji mokykla“. Vaikai dalyvavo edukacijoje „Ar robotas gali kurti meną?“. Visi noriai konstravo ir kūrė iš LEGO detalių, įsitikino, kad robotas tikrai gali kurti meną, nes jo pagalba kiekvienas nusipiešė sau ypatingą vaivorykštę. Buvo labai linksma ir įdomu.

        

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Išskrenda - pasilieka

  Rugsėjo 25 dieną PUG3 ugdytiniai susipažino su į šiltuosius kraštus išskrendančiais ir žiemoti pasiliekančiais paukščiais. Vaikai tyrinėjo skirtingų paukščių plunksnas: naudojo pipetes ir vandenį, padidinamąjį stiklą. Mažieji pamatė, kad plunksnos šoninės šakelės tankiai suaugę, todėl jos nepraleidžia vandens, vėjo ir saugo nuo šalčio. Atlikdami įvairius bandymus, priešmokyklinukai įsitikino, kad sparnuočių apdaras yra lengvas ir neperšlampamas - dėl šios savybės jie gali skristi per lietų. Ugdymo procese buvo naudojami netradiciniai ugdymo metodai - išbandytas „Mąstymo žemėlapis“.

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • Europos kalbos

  Siekdami paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, savo mokykloje šiandien minėjome Europos kalbų dieną. Pradinukai mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis, linksmai šoko. Vyresnių klasių mokiniai diskutavo, kaip svarbu mokėti kuo daugiau kalbų, nes užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Vaikai dainavo, šoko, aplikavo, piešė Europos šalių vėliavas. Dėkoju muzikos mokytojai Ainei ir visoms Mokytojoms už kūrybines idėjas ir iniciatyvumą. Nepamirškime, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis.

        

  Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

 • Nacionalinis projektas „Sveikatiada“

  Šiaulių Saulės pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir mokytojai pradeda vykdyti nacionalinį projektą SVEIKATIADA“.

  Dalyvaudami šiame projekte sieksime formuoti sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklos bendruomenėje. Ypatingą dėmesį skirsime sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymui vaikams patraukliomis priemonėmis: žaidimais, mankštomis, šokiais, viktorinomis ir konkursais bei kita netradicine interaktyvia veikla.

  Šiandien mokytojos, drauge su vaikais tarėsi, kokias Įdomias veiklas jie vykdys, kad žaisdami, sportuodami ar vykdydami kitas veiklas, ne tik smagiai leistų laiką, bet ir sužinotų daug aktualios ir naudingos  informacijos apie sveikatingumą. Sveikiname pradėjus vykdyti projektą ir linkime sėkmės jį įgyvendinant.

    

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Diena be automobilio

  Oro tarša ir triukšmas – didžiulė nūdienos problema. Automobilių išmetamosios dujos sukelia šiltnamio efektą, dėl to šiltėja klimatas, kyla audros, potvyniai, žemės drebėjimai. Tarptautinė diena be automobilio – puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams ir aplinkiniams švaresnio oro gurkšnį.

  Šiandien mokyklos mokiniai į mokyklą skubėjo dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlentėmis. Pradinukai surengė akciją ir kvietė mokyklos bendruomenę, bent rugsėjo 22-ąją, palikti savo automobilius ir pasirinkti kitas transporto priemones, o nedidelius atstumus įveikti pėsčiomis. Klasėse vaikai diskutavo apie judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai, apie gamtos saugojimą ir neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai, piešė piešinius, ant automobilių, stovinčių prie mokyklos, paliko skrajutes, informuojančias apie visokeriopą važiavimo dviračiu naudą. Tikimės, kad akcija paskatins visus prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo sau ir ateities kartoms.

  Foto galerija

      

  Mokytoja Birutė A.

 • Obuolio diena

  Obuolys – tai ne tik populiariausias vaisius, bet ir vaisingumo, valdžios, pažinimo ir sveikatos simbolis. Rugsėjo 21-oji - Pasaulinė obuolio diena - tinkama proga prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Šią dieną linksmai, išradingai, draugiškai bei skaniai pažymėjo PUG1 ugdytiniai. Vaikai sužinojo, kiek paslapčių slypi įprastiniame ir jiems gerai pažįstamame vaisiuje, išsiaiškino, kur obuoliai auga, kuo jie mums naudingi ir kiek vitaminų juose slepiasi. Priešmokyklinukai lipdė, piešė, aplikavo raudonskruosčius obuoliukus ir jais papuošė klasę. O penktadienį visų laukė staigmena - diena gardžiai kvepėjo obuoliais ir jų pyragais, sausainiais ir keksiukais. Ant stalo atsirado net varškės sūris su obuolių koše. Visi pasigardžiuodami vaišinosi, gėrė obuolių sultis. Už tokią „gardžią“ dieną dėkojame mamytėms. Tikimės, kad vaikai labiau pamėgs obuolius ir jie taps kasdieniu jų draugu.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • „Keliaujanti pamoka“

  Šiandien jau ketvirtoji Europos Judumo diena, kuri buvo ypatingai įdomi ir naudinga, nes mokiniai dalyvavo Keliaujančioje pamokoje. Saulės mokyklos vaikai šiandien pabuvojo Braziliško Jiu Jitsu treniruotėje Šiaulių miesto Teniso kortuose, vyko sportuoti į Šiaulių miesto Beržynėlio parką, tyrinėjo rudenį ir sportavo Dainų parke, mokėsi mokyklos lauko klasėje. Diena - pilna įspūdžių, džiaugiamės mokytojų išradingumu, kūrybiškumu, vaikų aktyvumu.

  Foto galerija

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • „Bėkime - kojyčių negailėkime“

  Šiandien trečioji Europos Judumo diena - Bėkime - kojyčių negailėkime. „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo 6 minučių bėgime už savo miestą - Šiaulius. Dėkojame Šiaulių teniso akademijai už suteiktą galimybę susipažinti su teniso kortais ir įdomiai, linksmai, nuotaikingai bei šiltai įveikti 6 minučių bėgimo užduotį.

  Foto galerija

      

   

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Šokti kartu - linksma“

  Šiandien antra Europos Judumo diena - Šokti kartu - linksma, kurią praleidome linksmai šokdami pertraukų metu. Šokis - tai galimybė suvokti savo fizinį , judesiu išreikšti nuotaikas, emocijas, išsikrauti, pailsėti. Buvo linksma visiems kartu judėti muzikos ritmu, stebėti šokančius draugus, mokytojus.

        

  Šokio mokytoja Jūratė V.

 • „Aš ir Tu – judame kartu“

  Rugsėjo 16 dieną Europos judumo savaitė „Žingsniuokime kartu“ mokykloje prasidėjo linksmosiomis estafetėmis „Aš ir Tu – judame kartu“. Šildant saulutei, kieme linksmai sportavo visų klasių mokiniai ir PUG ugdytiniai. Estafečių dalyviai atliko įvairias užduotis su kamuoliais, šokinėjo per barjerus ar šokdynę. Laikas prabėgo nepastebimai, jaunuosius sportininkus lydėjo gera nuotaika.

        

  Mokytojas Arnoldas T.

 • O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų...

  Visos dienos mokyklos pirmokai dalyvavo netradicinėje popietėje – viktorinoje „O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų“. Edukacinė veikla vyko lauko klasėje. Vaikai klausė J.Marcinkevičiaus poemėlės „Grybų karas“, sužinojo valgomų grybų pavadinimus. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie grybavimą, plakatėlyje parodė, kokių grybų nedėtų į krepšelį. Viktorinos metu išaiškėjo, kuri pirmokėlių grupė galėtų drąsiai vykti miškan grybauti.

        

  Mokytojos Aušra G., Elvyra L.

 • Burnos higienos pamokos

  Šiandien mūsų pirmokų ir antrokų pamokose svečiavosi burnos higienistė, kuri labai įdomiai vaikams pasakojo apie tai, kaip reikia tinkamai prižiūrėti dantukus.

    

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Futbolo akademija

  Džiaugiamės draugyste su VŠĮ futbolo akademija ,,Šiauliai". Mūsų pirmokai mokosi susidraugauti su futbolo kamuoliu, klauso profesionalių trenerių patarimų, kaupia žinias ir įgūdžius, svajoja tapti tikrais futbolistais.

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

   

 • Šiauliai šviečia

  Šiauliai gyvena miesto gimtadienio dvasia. Su 784-uoju gimtadieniu gimtą miestą sveikina  ir savo piešinius jam skiria mokyklos pirmokai.

      

  Mokytojos Aušra G., Agnė Š. ir Elvyra L.

 • Sveikinimas Šiaulių miestui

  „Saulės“ pradinė mokykla sveikina savo saulėtą miestą - Šiaulius, su gimtadieniu!

 • Erasmus

  2019-2021 m. projektas „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“ aprašas.

  2020-2023 m. Mokykla koordinatoriaus teisėmis įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“, lietuviškai „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (2020-1-KA229-LT01-077940). Šiame projekte aktualu tobulinti IKT ir anglų kalbos žinias, kadangi komunikacija yra svarbiausias dalykas pasiekti sėkmę gyvenime. Dabar aplinkosauga ir jos vadyba vis labiau tampa aktuali tema globaliniu aspektu. Todėl aplinkosauginės problemos suvokimas turėtų būti puoselėjimas nuo mažumės. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), nepamirštant patirties sklaidos su kitų šalių mokiniais.

  Projekto uždaviniai:

  1. Sužadinti  mokinių domėjimąsi aplinkosaugos klausimais;
  2. Motyvuoti mokinius kritiškai ir globaliai mąstyti;
  3. Siekti mokinių aktyvumo ir įsitraukimo į ekologines veiklas;
  4. Padrąsinti mokinius bendrauti anglų kalba, didinant anglų kalbos mokymosi motyvaciją;
  5. Tobulinti mokinių bendrakultūrinę kompetenciją;
  6. Tobulinti mokinių ir mokytojų IKT kompetencijas;
  7. Vystyti multikultūriškumą.

  Projekte dalyvauja šalys partnerės - Lietuva, Italija, Turkija, Slovėnija ir Ispanija.

  Kviečiame stebėti vykdomą veiklą oficialioje erasmus+ svetainėje eTwinning.

  Kiekviena šalis parengė „Open day events“ (Lietuviškai „Atvirų durų diena“). Spustelėjus ant kiekvienos šalies vėliavos galite išvysti parengtus vaizdo įrašus. 

      

    

  Veiklos: 

  Erasmus+ projekto „Blue Shirts Green Shorts“ pradžia
  Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą
  Erasmus projekto logotipo kūrimas
  Antrasis daiktų gyvenimas
  Erasmus+ kampelis
  „Klimato kaita“
  Eglutės iš antrinių žaliavų
  Erasmus+ atvirų durų diena
  Erasmus+ mokinių susitikimas
  Erasmus+ partnerio Ispanijos žaidimas
  Respublikinė konferencija „I am so happy“
  Labas, Medi
  Pavasaris su tarptautiniu erasmus+ projektu „Blue shirts green shorts“
  Paveikslėlių žodynėlis
  Erasmus+ projekto tautiniai žaidimai
  Mokyklos pristatymas Erasmus+ projektui
  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“ dalyvių grupė lankosi Ispanijoje
  Žalioji vėliava 2021
  Virtuali istorija apie lūšį
  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogai įgyvendindami tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ svečiavosi Slovėnijoje
  Darbų knyga „Lietuvos spalvos“
  Tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“, (2020-1-KA229-LT01-077940) dalyviai lankosi Italijoje
  TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“, (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ PATIRTIS ITALIJOJE
  TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“, (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ PATIRTIS TURKIJOJE
  „SAULĖS“ PRADINĖJE MOKYKLOJE SVEČIUOJASI TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“ (2020-1-KA229-LT01-077940) ĮGYVENDINIMO PARTNERIAI
  ANTROJI TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“ (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ SUSITIKIMO DIENA
  TREČIOJI TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“ (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ SUSITIKIMO DIENA NIDOJE
  TARPTAUTINĖ METODINĖ – PRAKTINĖ KONFERENCIJA „ŠVIETIMAS TVARIAM VYSTYMUISI PRADINIAME UGDYME“
  Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje svečiavosi tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“ (2020-1-KA229-LT01-077940) įgyvendinimo partneriai
  TREČIŲJŲ NAUJŲJŲ METŲ LAUKIMAS ĮGYVENDINANT TARPTAUTINĮ ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTĄ „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“ (2020-1-KA229-LT01-077940), LIETUVIŠKAI „MĖLYNI MARŠKINĖLIAI, ŽALI ŠORTAI“
  Respublikinė pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Saugokime žemę“

   

   

  Erasmus+ projekto „Blue Shirts Green Shorts“ (2020-1-KA229-LT01-077940) partnerių rezultatų sklaida

  Sklaida:

  2020 m. Lapkričio mėn.:
  Švietimo naujienos
  Pedagogas

  2020 m. Gruodžio mėn.:
  Švietimo naujienos
  Pedagogas

  2021 m. Vasario mėn.:
  Švietimo naujienos
  Pedagogas

  2021 m. Balandžio mėn.:
  Švietimo naujienos
  Šiaulių kraštas

  2021 m. Birželio mėn.:
  Šiaulių kraštas

  2021 m. Spalio mėn.:
  Šiauliai.lt
  Švietimo naujienos
  Pedagogas (04-19)
  Šiaulių kraštas

  2021 m. Lapkričio mėn.:
  Šiauliai.lt
  Švietimo naujienos
  Pedagogas (04-19)
  Šiaulių kraštas

   

   

 • „Gamtos medžioklėje“

  PUG3 ugdytiniams patinka būti gamtoje, tyrinėti, ją pažinti ir saugoti. Vaikai vietoj tradicinių veiklų noriai atlieka STEAM užduotis. Ne išimtis ir šių mokslo metų pirmoji pažintinė diena. Penktadienį priešmokyklinukai išsiruošė į „Gamtos medžioklę“, kur susipažino su Dainų mikrorajono pastatais, juos supančiais augalais. Vaikai rinko, lygino, skaičiavo, stebėjo, rašė, kūrė ir tyrinėjo. Smagu būti gamtoje!

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • Išvyką į biblioteką

  Rugsėjo 4 dieną 2b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. Antrokai užsuko į vaikų literatūros skyrių, apžiūrėjo komiksų centrą, išbandė įvairius žaidimus: pramogavo prie interaktyvių grindų ir stalų, žaidė oro ritulį, stalo futbolą, biliardą. Didelio susidomėjimo sulaukė meno terapijos užsiėmimai ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų. Vaikai stebėjosi gausybe bibliotekos užsiėmimų, džiaugėsi, kad vienoje vietoje yra tiek įdomių, smagių ir naudingų veiklų bei pažadėjo čia ateiti su tėveliais.

      

  Mokytoja Vida P.

 • Informacija mokyklos bendruomenei

  „SAULES“ PRADINĖS MOKYKLOS COVID-19 LIGOS ORGANIZUOJANT UGDYMO PROCESĄ VALDYMO PRIEMONIŲ MOKYKLOJE ATMINTINĖ. Kviečiame susipažinti... čia.

   

 • Naujieji 2020-2021 mokslo metai

 • Informacija tėvams dėl nemokamo maitinimo

  Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi mokyklos priešmokyklinukai ir pirmokai bus maitinami nemokamais pietumis, nevertinant gaunamų pajamų. Tėvams (globėjams) reikia užpildyti formą SP-11.

  Asmenys, kurie kreipsis dėl nemokamo maitinimo (pusryčiai, pietūs, pavakariai) ir paramos mokinio reikmėms įsigyti, atsižvelgiant į šeimos gaunamas pajamas, pildo formą SP-11 ir pateikia visus reikalingus dokumentus.

  Prašymus galima pateikti: elektroniniu būdu informacinėje sistemoje www.spis.lt arba atvykti į skyrių adresu Tilžės g. 22 arba Tilžės g. 170 pagal išankstinę registraciją. Išankstinė registracija ir informacija teikiama tel. 8 (41) 38 64 87, 8 (41) 38 64 62.

  Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams ir šios paramos skyrimo vykdomas vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu.

   

 • Informacija mokinių tėvams

  Pasiūtas mokyklines uniformas vaikams galima pasiimti mokykloje 

  2019 m. rugpjūčio 29 d. nuo 14.00 val. iki 16.00 val.

   

 • Mokinių sveikatos pažymėjimai

  Mieli tėveliai,
  Nuo šių mokslo metų pradėjo galioti tik elektroniniai mokinių sveikatos pažymėjimai. Norint, kad būtų pilnai užpildytas vaiko sveikatos pažymėjimas, Jums kartu su vaiku reikia apsilankyti pas šeimos gydytoją (užpildo I pažymėjimo dalį) bei burnos higienistą (užpildo II pažymėjimo dalį). Tik užpildžius abi pažymėjimo dalis būna pilnai pateiktas vaiko sveikatos pažymėjimas ir laikomas tinkamu. Informuojame, kad vaiko dantukus pasitikrinus pas privatų burnos higienistą ar odontologą, II vaiko sveikatos pažymėjimo dalis bus užpildyta tik tuomet, kai išrašą Jūs pateiksite savo šeimos gydytojui, kuris turi prieigą prie sistemos suvesti informaciją.

  Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistas

 • Padovanok knygą mokyklos bibliotekai

 • Apie saugų elgesį žiemą

  Primename, kad žiemos metu būtina laikytis Saugaus elgesio Šiaulių miesto vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklių draudimų ir rekomendacijų. Draudžiama ant užšalusių vandens telkinių lipti, vaikščioti, čiuožti, žvejoti, jei ledo storis mažesnis kaip 7 cm, palikti vaikus ant ledo be suaugusiųjų priežiūros.

  Žinokite, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas; trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšalę medžių šakos, o taip pat arti krūmų, medžių nendrių; atšilus orams, gali prasidėti intensyvus ledo tirpimas, ypač vandens telkinių pakraščiuose.

  Būkite atsargūs, saugokite save ir kitus! 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Friday the 1st. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.