Filtras
 • Laisvės gynėjų dienos minėjimas

  Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai mokykloje ir mieste:

  • Sausio 11 d. 7.50 val. prie Šiaulių miesto savivaldybės Šiaulių miesto mokinių pilietinė akcija „Laisvė…“ (dalyvauja mokyklos ketvirtokai).
  • Sausio 11 d. 8.00 val. visuotinė akcija mokykloje „Atmintis gyva, nes liudija“. Klasių languose dešimčiai minučių bus uždegamos žvakelės kovojusiems už laisvę paminėti.
  • Sausio 13 d. (sekmadienį) 11 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyks šv. Mišios už žuvusius Laisvės gynėjus. Iškart po jų, 12 val., skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės numatomas šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys, kuriame koncertuos legendinė grupė „Vairas“. Išskirtinio jaukumo renginiui suteiks nuo atminimo laužų sklindanti šiluma bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama kareiviška košė ir arbata. Kviečiame dalyvauti mokyklos bendruomenę.

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Kalėdinis koncertas „Paragauk Kalėdų!“

  Visą gruodžio mėnesį mokykloje vyko smagūs projekto „Paragauk Kalėdų!” renginiai. Ypač rimtai ir atsakingai mokyklos dainorėliai, šokėjėliai ir artistai ruošėsi teatralizuotam šventiniam koncertui. Gruodžio 20 d. pasakiškai žvaigždėtoje mokyklos salėje prasidėjo mažasis muzikinis stebuklas… Sekamos pasakos, dainelių ir šokių ritme galėjai pajusti paslaptingą Kalėdų kvapą. Mat, koncerto artistai gavo iš Kalėdų senelio žinutę. Paaiškėjo, kad jo naujos rogės skrieja tik muzikos garsų šėlsme. Miško fėjos pažadėjo Kalėdų seneliui, surengti įspūdingą garsų fiestą. Taip ir atsitiko. Visi šėlo, šoko, dainavo, vaidino, kol pasirodė Kalėdų senelio rogės su nepaprastai dideliu tortu. Jo užteko visiems visiems, kurie atėjo pasidžiaugti mažaisiais artistais ir paragauti KALĖDŲ!


  Mokytoja Aušra

 • Socialinė akcija „Padovanok atviruką praeiviui“

  Šventinis laikotarpis, tai laikas, kai mintimis vis dažniau nuklystame pas žmones, kurie mums rūpi ir yra brangūs, laikas, kai kiekvienas norime būti prisimintas ir mylimas. „Saulės“ pradinė mokykla, siekdama prisidėti prie šios gražios šventinės emocijos, įgyvendino socialinę akciją „Padovanok atviruką praeiviui“. Tam, kad galėtume dalyvauti šios akcijos pasiruošime, reikėjo labai nedaug – pagaminti atviruką ir parašyti jame nuoširdų sveikinimą. Į atvirukų gaminimą ir linkėjimų rašymą įsitraukė visa mokyklos bendruomenė. Gruodžio 19 d. pagamintos atvirutės su nuoširdžiausiais sveikinimais pasiekė 237 Šiaulių miesto gatvėse sutiktų praeivių rankas ir širdis. Didelis ačiū visiems už dalyvavimą akcijoje, nes Jūsų dėka, mes galėjome padovanoti svarbiausią dalyką gyvenime – laiką, rūpestį ir dalelę dėmesio tiems, kuriems labiausiai to reikia.


  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Netradicinės kalėdinės eglutės

  Mokykla, vykdydama Gamtosauginių mokyklų programos Miško srities veiklas, surengė netradicinių eglučių ir kalėdinių dekoracijų parodą. Kokios Kalėdos be eglutės? Tačiau, argi ne puiku išsaugoti medelį ir nekirsti jo vien tam, kad galėtume pasidžiaugti Kalėdų dvasia? Kalėdinė eglutė nebūtinai turi būti tikra – ją galima pasigaminti iš pačių įvairiausių daiktų, medžiagų ir taip prisidėti prie gamtos tausojimo. Maža to – jos gaminimo procesas suburia visą šeimą, įkvepia švenčių laukimo nuotaikos. Mokyklos fojė puikuojasi mūsų mažųjų kartu su tėveliais pagamintos eglutės: iš laikraščių, žurnalų, popieriaus juostelių, servetėlių, siūlų, makaronų, medžių šakelių, lentelių... Kiekvienas darbelis atliktas su meile, džiugina savo išmone, kūrybiškumu...

  Mokytoja Birutė A.

 • Avangardinės mados „Atspindžiai“ pristatymas

  Gruodžio 11 dieną mokyklos bendruomenės dėmesį kaustė neeilinis renginys. Mokykloje vyko avangardinės mados „Atspindžiai“ pristatymas, kuriame ne tik mūsų mokyklos, bet ir Dainų, Salduvės, Šiaulių Jėzuitų, lopšelių darželių „Žiogelis“, „Dainelė“ vaikai demonstravo kartu su tėveliais ir pedagogais iš antrinių žaliavų sukurtus rūbus, papuošalus. Gamindami darbelius jaunieji kūrėjai atskleidė ir tobulino meninius gebėjimus, keitėsi skirtinga kūrybine patirtimi, mokėsi prikelti daiktus antram gyvenimui, tausoti gamtos išteklius, ugdėsi palankią nuomonę apie gaminių kartotinį naudojimą ir pagamintus iš atliekų produktus. Avangardinės mados pristatymo metu vaikai išdidžiai žingsniavo snaigių nutiestu podiumu, demonstruodami kostiumus, sukurtus iš popieriaus, laikraščių, folijos, plastiko. Stebino pagamintų kostiumų įvairovė ir drąsiai podiumu žingsniuojančių modelių artistiškumas. Šis nuotaikingas renginys suteikė daug džiugių akimirkų. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis bei saldžiomis dovanomis.


  Mokytojos Aušra G. ir Loreta U.

 • Mažasis mokyklinis diktantas

   

  Gruodžio 5, 6 dienomis mokykloje vyko tradicinis Mažojo mokyklinio diktanto konkursas, kuriame dalyvavo raštingiausi 2-4 klasių mokiniai. Organizuodami konkursą siekėme, kad mokiniai pasitikrintų raštingumo įgūdžius, ugdytųsi teigiamas taisyklingos lietuvių kalbos vartosenos nuostatas.

  Sveikiname nugalėtojus: Viktoriją (2a kl.), Viltę (3a kl.), Ievą (4a kl.).

  Mokytojos Eralda P. ir Giedrė N.

 • „Laimės keksiukai“

  Mokykloje organizuota VI-oji gerumo akcija „Laimės keksiukai“. Pertraukų metu, salėje, vaikai prekiavo saldumynais, šventiškomis vaišėmis ir kitais gardumynais, kuriuos ruošė kartu su savo tėveliais. Visi dalinosi gerumu, dosnumu ir šventine nuotaika. Ši gerumo akcija yra skirta onkologinėmis ligomis sergantiems šiauliečiams – Urtei Žaliūkaitei ir Martynui Grikštui. Ligoniukų gydymui ir pagalbai jų šeimoms, mokyklos bendruomenė paaukojo net 461 eurą.

  Ačiū už Jūsų gerumą...


  Mokytoja Sonata M.

 • Festivalyje „Mes kiekvienas didelis kaip lašas“

  Gruodžio 6 dieną mokyklos šokėjai ir dainininkės dalyvavo vaikų ir jaunimo kolektyvų festivalyje „Mes kiekvienas didelis kaip lašas“. Mažieji šokėjai energingai pašoko du šokius: „Besmegeniai“ ir „Smaližiai“. Anglišką dainelę „Oh, When the Saints“ (liet. „Kai šventieji žygin eis“) duetu padainavo Kamilė M. ir Viltė Š. Dalyviai ir vadovės Jūratė V. ir Sonata M. buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo statulėlėmis ir saldžiais prizais.

   

  Muzikos mokytoja Sonata M.

 • Eglutės įžiebimas

  Gruodžio 5 dieną mokyklos kieme sužibo Kalėdų eglutė! Vaikai, prieš įžiebiant lemputes, turėjo pažadinti žaliaskarę: 1c klasės mokiniai pašoko „Kas miške gyvena?“, priešmokyklinukai sudainavo „Kar kar kar“, muzikos mokytoja Sonata atliko kūrinį „Balta žiema“. Laukdami Šv. Kalėdų, vaikai pažadėjo būti geri, kiekvieną rytą pasisveikinti su spindinčia eglute ir laukti stebuklo...


  Mokytoja Lina P.

 • Medžių puošimo šventė – pagarba medžiui ir gamtai

  Gruodžio mėnesio pirmąją savaitę, kai naktys vis ilgėja ir ūžauja atšiaurūs vėjai - švenčiama Medžių puošimo diena. Ji pirmą kartą 1990-ais metais paminėta Londone, o nuo 1994-ųjų medžius pradėta „rengti“ ir Lietuvoje. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas paskutinius savo lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo gyvybe ir žaluma, valė orą, suteikė prieglobstį ir pavėsį.

  Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, mūsų mokinukai nusprendė neleisti liūdėti mokyklos kieme augantiems medeliams. Paklausę nuotaikingos pirmokų atliekamos dainelės apie besmegenius, vaikai bandė medelius sušildyti savo darbeliais, įvairiaspalviais kaspinais, rankų prisilietimu ar apkabinimu, geru žodžiu ar palinkėjimu, su tėvelių pagalba pagamintomis lesyklėlėmis iš medžio, plastiko ir pakuočių. Kad netrikdytų ramaus medžių žiemos miego, po savaitės papuošalus vaikai nurinks, o ilgą žiemą pasirūpins, kad lesyklose netrūktų trupinėlių.

  Už žiemos vaišes paukšteliai atsidėkos vasarą!

  Mokytoja Birutė A.

 • Fotografijų paroda „Medis ir metų laikai“

  Medžiai – tai amžinybės ir ilgaamžiškumo ženklas, o gamtos keturių metų laikų ciklas simbolizuoja nesibaigiantį gyvenimą: tarsi mandalos kūrimą, amžiną ratą, kur nuolat kintant spalvoms, formoms, kvapams, būviui... esmė išlieka nepaliečiama ir nekintanti. Tuo įsitikino ir mūsų mokyklos bendruomenė. Pasivaikščiojimų po krašto apylinkes metu, užfiksuoti nuostabiaį atrodantys medžiai įvairiais metų laikais: pasidabinę pavasario pumpurais ar rudens lapų auksu, pasipuošę vasaros žaluma ar žiemos šerkšnu. Tai, ką pamatė kiekvienas mokyklos mažasis fotografas savomis akimis, širdimi, sudėta į lapkričio 27 dieną mokyklos fojė surengtą fotografijų parodą, kuri, iškeliavusi iš mokyklos, ketina pasiekti ir kitus aplinkinių darželių, mokyklų ir „Aido“ bibliotekos lankytojus.

   

  Mokytoja Birutė A.

 • Pažintis su tenisu

  Lapkričio 26 dieną PUG1 ugdytiniai lankėsi Šiaulių teniso mokykloje. Treneriai supažindino vaikus su šios sporto šakos inventoriumi, mokė laikyti raketę, atmušti ir paduoti kamuoliuką. Tai buvo pirmoji mažųjų pažintis su šia sporto šaka. Kupini gražių patyrimų ir įspūdžių, vaikai pažadėjo sugrįžti čia dar ne kartą.


  Pedagogė Edita Č.

 • Patyriminio ugdymo diena (STEAM) 2b klasėje

  Spalio 26 dieną 2b klasės mokiniai vyko į ,,Aušros“ muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“. Muziejaus archeologė papasakojo antrokams apie senovėje naudotus siūlus, audinius, drabužius, parodė atkurtus kostiumus ir papuošalus. Vikingų išmoktu būdu, naudodami akmenukus, mokiniai nusivijo spalvotą draugystės juostelę.


  Mokytoja Birutė A.

 • Pamokėlė „Pegaso“ knygyne

  Lapkričio 26 dieną 2a klasės mokiniai lankėsi „Pegaso“ knygyne, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gyvūnų pasaulyje“. Antrokai sužinojo daug įdomių faktų apie įvairius pasaulio gyvūnus, susipažino su naujausiomis knygomis ir kitais leidiniais. Mokinukai, pasiskirstę komandomis, dalyvavo viktorinoje, kurioje apibendrino ir pakartojo įgytas žinias.


  Mokytoja Eralda P.

 • Ozobot robotukai mokykloje

  Kas yra robotai? Ar visi robotai vienodi? Ar mūsų telefonas – robotas? Kaip priversti robotukus judėti? Į visus šiuos klausimus Patyriminio ugdymo dieną ieškojo atsakymų 4a ir 4c klasės mokiniai. Veiklos metu jie ne tik susipažino su Ozobot robotukais, bet ir mokė juos judėti, žaisti, kovoti. Ačiū VšĮ „Eduplius“ mokytojui už nuostabią pamoką!

   

  Mokytojos Loreta U. ir Birutė C.

 • 4b klasės mokiniai „Aušros“ muziejuje

   

  Lapkričio 26 dieną ketvirtokai dalyvavo „Aušros“ muziejaus edukacinėje veikloje „Monetų istorija, kolekcionavimas, kaldinimas“. Naudojant vaizdinę medžiagą, vaikams buvo pasakojama apie senąsias pasaulio ir Lietuvos monetas, jų kaldinimo ypatumus nuo antikos laikų iki šių dienų. Apžvelgiamos aplinkybės, privertusios žmoniją natūriniams mainams surasti tarpininką – pinigus. Ketvirtokai apžiūrėjo sidabrinių monetų lobius, sužinojo, kodėl ne visos to laikmečio monetos žvilga. Mokiniai susipažino su įvairiomis proginėmis Lietuvos monetomis, jų numizmatine verte, kolekcionavimo ypatumais, aukcionais. Ekskursijos vadovas pademonstravo rankinį monetų kalybos procesą ir automatinį presą. Kiekvienas turėjo galimybę nusikalti proginę auksinę ar sidabrinę monetą savo būsimai kolekcijai.

  Mokytoja Vida P.

 • „Viskas apie robotus“

  Ar galite patikėti, jog kiekvieną dieną jus supančioje aplinkoje susiduriate su robotais patys to nežinodami? Tuo įsitikino 4b klasės mokiniai lapkričio 23 dieną apsilankę Išmaniojoje mokykloje, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Viskas apie robotus“. Mokiniai sužinojo, kad robotas yra mechaninis aparatas, galintis atlikti užprogramuotas užduotis. Jis gali būti valdomas tiesiogiai žmogaus arba kompiuterio. Išmanieji pagalbininkai mums padeda atlikti įvairias užduotis, kurios yra pavojingos: dirba kenksmingoje aplinkoje, pakeičia sunkų žmogaus rankų darbą. Robotų panaudojimo galimybės vis labiau praplečiamos. Ketvirtokai apžiūrėjo robotus, dirbančius buityje, ir kosminius aparatus, pasiekusius Marsą ir tiriančius šią Raudonąją planetą. Vėliau mokiniai patys konstravo judantį aparatą ir jį išbandė. Visi dirbo draugiškai, padėjo vieni kitiems ir tikėjosi dar ne kartą sugrįžti į šią mokyklą.


  Mokytoja Vida P.

 • Europos atliekų mažinimo savaitė

  Lapkričio 17-25 dienomis organizuojama Europos atliekų mažinimo savaitė. Šiai akcijai skirtų renginių tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Integruotų pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis. Vaikai diskutavo kaip galima sumažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keitėsi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą. Savaitės pabaigoje mokyklos fojė surengta mokinių ir jų tėvelių darbų paroda – „Vienkartinis plastikas“.

  Gyvename tokiais laikais, kai žmonės savo kasdienybėje neišsiverčia be įvairiausių smulkių daiktų: dėžučių, maišelių, popieriaus, buteliuko vandens, lipnios juostos… Anksčiau ar vėliau visi šie mūsų naudojami daiktai virsta išmestomis šiukšlėmis – neterškime aplinkos ir panaudokime jas išradingai!


  Mokytoja Sonata M.

 • Patyriminė konferencija „Kas aš esu? Ką aš darau?“

   

  Lapkričio 22 d. mokyklos socialinė pedagogė Greta Š. kartu su 4c klasės mokiniais, Nedu Ž. ir Rojumi D. dalyvavo mokinių ir mokytojų patyriminėje konferencijoje „Kas aš esu? Ką aš darau?“. Konferencijos metu buvo galima išbandyti įvairius patyriminius žaidimus, emocinės raiškos ugdymo pratimus, atlikti komandines užduotis ir išsakyti savo nuomonę grupiniuose teminiuose pokalbiuose. Nuoširdžiai ačiū mokiniams už aktyvų dalyvavimą!

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Šokėjos Lenkijoje

  Lapkričio 17 dieną šokio studijos „Saulutė“ šokėjos dalyvavo tarptautiniame šokio festivalyje – konkurse „Baltic Amber Suwalki 2018“ ir laimėjo 3-ią vietą.

  Šaunuolės!


  Mokytoja Jūratė V.

 • Aplinkosauginis projektas „Susidraugauk su medžiu“

  Mokyklos bendruomenė, dalyvaudama projekte „Susidraugauk su medžiu“, vykdo įvairią veiklą. Projektas yra integruotas į ugdymo procesą. Per pamokas mokiniai rašė laiškus, rašinius, piešė piešinius, rinko mįsles, patarles bei priežodžius apie medžius. Klasių valandėlių metu vaikai ieškojo informacijos apie medžius – gamtos paminklus, sužinojo kokie medžiai ir kokios jų dalys nuo seno naudojamos vaistams: liepų žiedai, šermukšnio uogos, beržų sula, kaštono vaisiai, eglių sakai ir kt. Pradinukai aptarė medžių naudą bei reikšmę žmogui, gyvūnui, planetai, diskutavo kuo gali prisidėti, kad medžiai oštų ir žaliuotų dar daug metų. Siekdami išsaugoti gamtos išteklius, vaikai mokėsi tikslingai panaudoti antrines žaliavas. Mokykloje rūšiuojamos atliekos, renkama makulatūra. Mokiniai žino, kad 1 tona perdirbto popieriaus išsaugo net 17 medžių.

  Mokyklos bendruomenė spalio mėnesį lankėsi Radviliškio medelyne, sužinojo apie šiltnamiuose augančių pušų bei eglių sodinukų priežiūrą, kitus medelyne atliekamus darbus. Čia išaugintais sodinukais atkuriami valstybiniai miškai, dalis sodmenų parduodama įmonėms, organizacijoms, privačių miškų savininkams.

  Visa medžiaga apie mišką, medžius, jų naudą bei reikšmę bus pristatyta mokykloje vyksiančioje mokinių konferencijoje „Miškas. Kas tai?“

     

  Mokytoja Birutė A.

 • Kaip atsiranda bandelės?

  Koks nuostabus kepamų bandelių kvapas... Tuo įsitikino PUG1 ugdytiniai, apsilankę Darbo rinkos mokymo centre. Pasipuošę kepėjo kepurėlėmis, vaikai gamino savo bandeles – minkė, kočiojo, pjaustė tešlą. Visi stengėsi, kad kepinys būtų kuo gražesnis: puošė pabarstukais, kremu. Kol bandelės kepė, mažieji „kepėjai“ sudainavo dainelę apie žiemą, žaidė žaidimus.

  Pagaliau ragavome kvapnias, gardžias bandeles. Gerosios tetos visus pavaišino pienu.

  Kupini gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos, nešini savo keptais gardumynais ir diplomais, grįžome į mokyklą. Vaikai suprato, kad norint iškepti gardžią bandelę, reikia įdėti daug darbo ir meilės.


  Pedagogė Edita Č.

 • Dėmesio, svarbi naujiena!

  Mūsų mokyklos puikų ir draugišką kolektyvą papildė net 53 naujokai! Taip, taip, perskaitėte teisingai! Net 53 pirmokai tapo tikraisiais „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniais. Jų žinias, gebėjimą linksmintis, ištvermę ir išradingumą tikrinome mes, ketvirtokai. Pirmokai ne tik išlaikė sunkius išbandymus, bet ir mūsų akivaizdoje prisiekė, kad bus stropūs, darbštūs, drąsūs, išradingi, drausmingi ir linksmi.

  LINKIME SĖKMĖS MAŽIESIEMS MŪSŲ DRAUGAMS!

  Ketvirtokai

 • „Mokausi iliustruoti pasaką“

  Lapkričio 16 dieną PUG 2 grupės ugdytiniai lankėsi Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, vaikų skyriuje. Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje veikloje „Mokausi iliustruoti pasaką“. Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su bibliotekos paslaugomis, veikiančiomis erdvėmis, ištekliais ir įdomybėmis. Vaikai išklausė lietuvių liaudies pasaką „Karvelis ir strazdas“ ir ją iliustravo.


  Mokytoja Lina P.

 • Tolerancijos diena

  Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

  Šiais mokslo metais tolerancijos simbolis – RAKTAS. Tolerancija – tai raktas į valstybių, tautų ir atskirų žmonių tarpusavio supratimą bei pagarbą. Atrakinkime juo savo mintis, širdis, jausmus ir į savo minčių ir širdies labirintą įsileiskime šalia esantį žmogų.

      

  Mokytoja Sonata M.

 • Pirmokai bibliotekoje

  Bibliotekoje svečiai, skaitytojai visada laukiami. Pramokę neblogai skaityti, lydimi savo mokytojų, praeitą savaitę bibliotekoje lankėsi mokyklos pirmokai. Dauguma jų čia jau dažni svečiai, tačiau keletas atėjo pirmą kartą. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai, o lentynos – „knygų kambariai“, kuriuose gyvena skirtingos knygos: pasakos, eilėraštukai, knygelės apie gamtą ar gyvūnėlius ir enciklopedijos, kurios padeda išmokti kažką naujo. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės gali „susirgti"- suplyšti, todėl jas reikia tausoti: nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, vartyti švariomis rankomis. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti. Po to mažieji skaitytojai išsirinko skaityti jiems patikusią knygelę, gavo dovanų knygos skirtuką. Biblioteką pirmokai paliko linksmi, pažadėję dar ne kartą grįžti į knygų šalį.

   

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Mokytojai dalinosi gerąja patirtimi su partneriais

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė lapkričio 12–16 dienomis susitiko su „Erasmus+“ (KA2) švietimo partnerystės projekto „Inovatyvios (šiuolaikiškos) skirtingų dalykų pamokos“ („Innovative cross-curricular lessons“) pedagogais iš Turkijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir dalinosi patirtimi apie inovatyvias, šiuolaikiškas skirtingų dalykų pamokas.

  Pirmąją susitikimo dieną partnerius, mokyklos mokinius, jų tėvus ir mokytojus pasveikino ir tarptautinio daugiašalio bendradarbiavimo palinkėjo Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius bei Švietimo skyriaus atstovė, mokyklos kuratorė Gintarė Juškienė.

  Visos dienos buvo pilnos įspūdžių, naudingos veiklos, Lietuvos kultūros pažinimo ir tradicijų puoselėjimo.

  SUSITIKIMO AKIMIRKOS

                  

 • Pyragų diena

 • Lego ir virtuali realybė kosmose

  Spalio 26 dieną 2a klasės mokiniai lankėsi Išmaniojoje mokykloje. Antrokai dalyvavo edukacinėje programoje: klausėsi pasakojimo apie kosmosą, tyrinėjo jo ryšį su Žeme, susipažino su planetomis. Sukonstravę kosminį robotą, vaikai vykdė įvairias užduotis. Pabaigę programą, atliko interaktyvų virtualų 10 klausimų testą. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.


  Mokytoja Eralda

 • Kelionė į knygų šalį

  Spalio 26 dieną PUG 2 grupės ugdytiniai apsilankė Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Aido filialo vaikų skyriuje. Priešmokyklinukai susipažino su literatūros įvairove, sužinojo, kuo knygelės skiriasi viena nuo kitos: eiliuota pasaka nuo pasakaitės, pasakėčia nuo sakmės ar patarlės. Mažieji vartė knygutes, apžiūrinėjo iliustracijas, bandė skaityti. Bibliotekininkė apžvelgė naujai gautas knygas, pakvietė vaikus ir tėvelius dažniau užsukti į biblioteką.


  Pedagogė Lina P.

 • Į svečius pas angelus

  Kiekvienas, mažas ir didelis, turi savo angelą sargą. Vienus jis akylai saugo, o kitus gal kiek pamiršta... Spalio 26 dieną PUG 1 grupės vaikai lankėsi „Angelo“ muziejuje. Priešmokyklinukai apžiūrėjo eksponatus, sužinojo, kur gyvena ir ką veikia angelai. Mažieji su meile ir kantrybe pasigamino sau angelus sargus – pakabukus ant kaklo. Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo ir nuostabių emocijų.


  Pedagogė Edita Č.

 • „Ragauk ir būk sveikas“

  Spalio 24 dieną priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo edukaciniame rytmetyje „Ragauk ir būk sveikas“. Jo metu vaikai kalbėjosi apie sveiką gyvenseną, mitybos režimą, apžiūrėjo sveikos mitybos piramidę. Priešmokyklinukai gamino sveikuoliškas vaisių salotas, jas pagardino natūraliu jogurtu. Ragaudami pačių pagamintą patiekalą, vaikai aptarė, kodėl reikia valgyti daug vaisių ir daržovių.


  Pedagogė Lina P.

 • Prevencinė pamokėlė „Būk sveikas, mokiny!“

  2018 m. spalio 18 d. Šiaulių miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovės vedė prevencinę pamokėlę 1-2 klasių mokiniams „Būk sveikas, mokiny!“. Vaikai dar kartą pasikartojo kas sukelia gaisrą, kaip apsisaugoti nuo jo, kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei, kokį žodį šaukti kviečiantis pagalbą.

  Tikimės, kad mūsų mokiniai pasidalins patirtimi, žiniomis su savo artimaisiais, kaimynais ir bus saugūs!


  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Paroda „Linksmųjų daržovių paradas“

  Mokyklos kiemelyje – paroda „Linksmųjų daržovių paradas“. Mokiniai ir jų tėveliai puošė, dekoravo ir komplektavo įvairiaspalves rudens gėrybes. Vaisius ir daržoves pavertė personažais, gyvūnais, meninėmis kompozicijomis. Džiugu, kad darbelių autoriai, ruošdamiesi parodai, negailėjo laiko, fantazijos ir kruopštumo. Mokinių ir jų tėvų išradingumas tiesiog stebino visus parodos lankytojus.

           

  Mokytoja Sonata M.

 • Projektas „Ežys“

  Daugel adatų jis turi, o nemoka siūti. Kas?

  Šių metų spalio 8-12 dienomis priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai vykdė projektą „Ežys“. Mažieji susipažino su ežio gyvenimu, gyvūno nauda gamtai bei žmogui. Vaikai su klasių pedagogėmis rinko gamtinę medžiagą darbeliams, aptarinėjo įvairiausias nuotraukas, žiūrėjo paveikslėlius, filmukus, kuriuose pavaizduoti ežiukai.


  Pedagogės Edita Č. ir Lina P.

 • Košės diena mokykloje

  Spalio 10 dieną mokytojai pakvietė mokinius prisiminti sveikos mitybos principus. Pradinukai diskutavo kas naudingiausia ir kas daro žalą augančiam organizmui. Vaikai sužinojo, kad teisingai dienos mitybai labai svarbūs pusryčiai. Košė - puikus pasirinkimas. Ja turėtų prasidėti kiekviena diena, nes košėje gausu organizmui būtinų skaidulinių medžiagų, baltymų, pilnaverčių angliavandenių, vitaminų. Mokinukai pasakojo kaip pusryčiauja namie, kokias košes mėgsta, dalijosi receptais. Skanaudami pusryčių košę, vaikai sužinojo, kad ne visi grūdai, iš jų pagamintos košės yra vienodai vertingos. Pavyzdžiui, grikiai priskiriami ypač naudingo maisto kategorijai, o manų kruopos – pasižymi ženkliai kuklesnėmis maistinėmis savybėmis. Galiausiai visi sutarė, jei nori „pasikrauti“ energijos visai dienai – valgyk košę!


  Mokytoja Vida P.

 • 4b klasės mokiniai profesinio rengimo centre

  4b klasės mokiniai dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro OPA užsiėmime, kur gamino ir dekoravo raktų laikiklius. Vaikai dirbo kruopščiai ir kūrybingai. Kiekvienas mokinys pasirinko norimos spalvos odos ruošinį, puošė jį skylutėmis, odos juostelėmis, specialiais dažais. Vėliau ketvirtokai lankėsi odininkų mokymo klasėje, susipažino su odos savybėmis, apžiūrėjo ŠPRC mokinių pagamintus dirbinius, gėrėjosi papuošalais ir suvenyrais. Vaikai į mokyklą grįžo patyrę malonių įspūdžių, sužinoję daug naujo apie šią profesiją ir nešini pačių pasigamintais raktų laikikliais.


  Mokytoja Vida P.

 • Antrokų aplinkosauginė viktorina

  Spalio 9 d. mokykloje vyko viktorina „Pažink mane iš lapų ir vaisių“. Joje savo jėgas išbandė 2a ir 2b klasių komandos. Mokiniai puikiai atpažino medžius ir krūmus: ąžuolą, beržą, klevą, pušį, eglę, liepą, šermukšnį, ievą, lazdyną iš jų kamieno, šakų, lapų (ar spyglių), žiedų, vaisių. Viktorinoje laimėjo visi dalyvavusieji. Svarbiausia, kad mokinukai buvo puikios nuotaikos, savo žiniomis pasidalijo su draugais.


  Mokytoja Birutė A.

 • Pasaulinė gyvūnų globos diena

  Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų globos diena, kurią švenčia visų religijų, politinių pažiūrų ir nacijų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Šią dieną švenčia ir „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė. 2017 metais socialinės pedagogės Gretos Šiaučiulytės inicijuota ir direktorės pavaduotojos ugdymui Robertos Jankūnienės palaikyta akcija šiemet sužibėjo dar ryškiau. Gausybė sauso maisto, konservų, įvairių skanumynų ir net higienos priemonių buvo perduota gyvūnų globos namams VšĮ „Binada“ – tai įstaiga, kurios neremia valstybė, kuri gyvuoja tik dėl atsidavusių šeimininkų, savanorių ir paramą teikiančių žmonių. Džiaugiamės ir didžiuojamės šiauliečiais, kuriems svarbios moralinės vertybės ir gyvybės stebuklas... Tikimės, jog šia akcija ne tik padėjome „Binados“ gyventojams, bet ir įžiebėme meilės kibirkštėlę beglobiams gyvūnams vaikų širdyse. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie paramos.

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Piešinių popietė „Mano mokytoja“

  Spalio 4 d. mokyklos šokio klasėje vyko tradicinis 1-4 klasių mokinių piešinių konkursas „Mano mokytoja“. Vaikai aptarę, kaip piešti žmogų, kaip derinti spalvas ir parinkti foną, pradėjo savo kūrybinį darbą. Iš kiekvieno piešinio žvelgė ramios mokytojų akys, veide – plati šypsena... Štai tokius mokytojus mato mūsų mažieji pradinukai. Visus kūrybinius darbelius vaikai sukabino ant klasės, kabinetų durų. Tegul šventinį rytą, atėjus į darbą, mokytojus pasitiks nuostabūs portretai.


  Mieli mokytojai, su Tarptautine mokytojų diena! Tegul būna graži Jūsų Diena, spindinti dėkingumu Jūsų užaugintų vaikų mokykloje... Stiprybės, energijos, kūrybingumo ir kuo didžiausios sėkmės!

  Mokytoja Aušra G.

 • Solidarumo bėgimas

  Mūsų mokykla dalyvavo projekte „Solidarumo bėgimas“. Šio projekto, kuris kviečia prisijungti visas šalies mokyklas, tikslas – diegti moksleiviams solidarumo bei empatijos vertybes ir raginti susimąstyti apie vaiko teises Lietuvoje bei visame pasaulyje. Solidarumo bėgime dalyvaujantys moksleiviai galėjo ieškoti „rėmėjų“, sutinkančių vaikams paaukoti pasirinktą sumą už kiekvieną bėgiko nubėgtą simbolinį Solidarumo kilometrą. Bėgimo metu mokytojai fiksavo mokinių nubėgtus kilometrus. Taip vaikai, vedini kilnių tikslų, buvo skatinami nubėgti kuo daugiau kilometrų, o kartu ir pasiekti savo asmeninių bėgimo rekordų. Šio unikalaus projekto metu, susivieniję bendrai sportinei veiklai, mokiniai padėjo vieni kitiems. Solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad skatinome vaikus būti geresniais, tolerantiškesniais ir nuo mažens mokytis padėti aplinkiniams.

   

  Mokytoja Sonata M.

 • #BeActive – žaisk kvadratą!

   

  Rugsėjo 24-28 dienomis Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla prisijungė prie akcijos #BeActive – žaisk kvadratą! Visą savaitę mokykloje kūno kultūros pamokų, judriųjų pertraukų ir fizinio aktyvumo valandų metu buvo žaidžiamas kvadratas. Mokykla prie akcijos prisijungė ne tik tikėdamasi dovanų, tačiau taip pat siekdama gerinti vaikų fizinį aktyvumą. Mokykla priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų  tinklui, todėl visuomet aktyviai dalyvauja judėjimą ir sveiką gyvenseną puoselėjančiose akcijose ir renginiuose.

  Socialinė pedagogė Greta Š. ir kūno kultūros mokytojas Mantas B.

 • Europos kalbų diena

  Rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama Europos kalbų diena. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, kurių tikslas - populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras. Šia proga mūsų mokykla pasipuošė įvairiaspalvėmis valstybių vėliavomis ir pasiūlė dviračiu keliauti į Europą, pažinti pasaulį. Mokiniai galėjo analizuoti, lyginti ir išmokti pasisveikinti įvairiomis kalbomis, išgirsti kitų šalių muzikos ir tokiu būdu prisiliesti prie jų kultūros.


  Mokytojos Ilona R. ir Sonata M.

 • Giliukų sodinimo akcija

  Mokyklos mokiniai žino, kad medžius reikia saugoti, supranta medžio svarbą visai gyvajai gamtai. Ąžuolai – vertingiausi Lietuvoje augantys medžiai, tad plėsti ir veisti šios rūšies medžius ypač svarbu. Sakoma, kad miškas prasideda nuo sėklos. Taip ir ąžuolynai nuo gilių. Rugsėjo 26 d. mokiniai nešini giliukais susirinko mokyklos teritorijoje ir iš anksto sukastoje lysvėje vienoje 4-6 cm gylio duobutėje įterpė po 3-5 giles. Kad neiššaltų per žiemą, dar labiau atvėsus orams, pasėtas giles užbersime durpėmis, lapais. Tai viena veikla iš visų mokykloje vykdomų aplinkosauginių projektų – išauginti medžio sodinukus iš sėklos.


  Mokytoja Birutė A.

 • „Kas gaminama iš obuolių“

  Rugsėjo 14 dieną (penktadienį) PUG klasėse buvo vykdomas vienos dienos projektas „Kas gaminama iš obuolių“. Tą dieną vaikai vaišinosi obuoliais ir iš jų pagamintais skanėstais, gėrė pačių spaustas sultis. Mažieji sužinojo, kur ir kaip auga obuoliukai, kuo jie naudingi žmogaus sveikatai. Po to priešmokyklinukai kūrė linksmąsias knygeles „Obuoliukas Linksmuoliukas“.


  Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Lina P. ir Edita Č.

 • Europos judrioji savaitė

   

  Mūsų mokykla dalyvavo visose Europos Sąjungos šalyse organizuojamoje akcijoje „Judrioji savaitė“. Kiekvieną dieną mokiniams buvo siūloma vis kitokia, aktyvi veikla, kuria siekiama, kad vaikai kuo daugiau judėtų, būtų sveiki, žvalūs ir energingi.

   

  PIRMADIENĮ mokyklos bendruomenė pradėjo visuotine mankšta. Nors rytas buvo gana vėsokas, mokytojos Ilonos vedama mankštelė padėjo ne tik sušilti, bet ir pasikrauti energijos bei pozityvių emocijų visai ateinančiai savaitei.

    

  ANTRADIENĮ mokykloje svečiavosi ir su savigynos judesiais vaikus supažindino Šotokan karatė klubo „Katana“ auklėtiniai ir jų vadovas Marius Urbonas. Mokiniai išmoko japoniškų frazių, sužinojo kaip išsivaduoti ir apsiginti nuo užpuoliko.


  TREČIADIENĮ ketvirtokai susirungė tarpklasinėse kvadrato varžybose. Rungtynės priminė olimpines žaidynes – emocijos, jaudulys, noras iškovoti pergalę spindėjo vaikų akyse. Pasibaigus aršiai kovai, treneris Mantas B. paskelbė, kad daugiausiai pergalių turi ir varžybas laimėjo 4c klasė. Žaidėjams atiteko pereinamoji taurė, kuri kitais metais bus perduota į kitų nugalėtojų rankas.


  KETVIRTADIENĮ mokyklos kieme susirinko būrys vaikų, kurie mėgsta sportuoti su muzika. Pas mus svečiavosi „Zumba Fitness“ trenerė Justė Dambinskaitė, kuri įrodė mokiniams, kad galima vienu metu suderinti šokį ir aerobinius pratimus. Pasibaigus treniruotei mažieji šokėjai dėkojo trenerei už gerai praleistą laiką ir negailėjo nuoširdžių šypsenų.

   

  PENKTADIENĮ  buvo skelbiama „Diena be automobilio“. Į mokyklą visi sugužėjo su dviračiais, paspirtukais, riedučiais arba pėsčiomis. Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai mokyklos kiemą papuošė savo rankomis sukurtais piešiniais ant polietileninės plėvelės. Paroda skirta akcijai „Diena be automobilio“ ir „Europos judriajai“ savaitei paminėti.


  Mokytoja Sonata M.

 • Pažintinė diena 4b klasėje

  Mokykloje vyko pažintinė diena – Mano miesto gimtadienis. Iš ryto mokiniai klasėje prisiminė istorinius faktus apie Šiaulius. Vėliau vyko į kelionę: lankėsi Sukilėlių kalnelyje, kur klausė pasakojimo apie jo atsiradimo istoriją, apžiūrėjo obeliską. Po to mokiniai grožėjosi liaudies meistrų muge pėsčiųjų bulvare, skirta Šiaulių gimtadieniui. Grįždami namo, ketvirtokai užsuko į „Saulės“ bibliotekos komiksų kambarį, čia bandė kurti savo superherojų. Ši diena vaikams suteikė naujų žinių apie gimtąjį miestą ir padovanojo neišdildomų įspūdžių.


  Mokytoja Vida P.

 • Bėgimas „782 žingsneliai“

  Rugsėjo 6 dieną „Saulės“ pradinės mokyklos mokinukai dalyvavo 1-4 klasių mokinių estafetinio bėgimo „782 žingsneliai“ varžybose, skirtose Šiaulių miesto gimtadieniui. 1 klasių mokiniai laimėjo I vietą, 2 klasių - I vietą, 3 klasių - II vietą, 4 klasių - III vietą. Suminėje lentelėje mokinukai liko antri.

  Šaunuoliai!

   

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Festivalis „Rudens mozaika“

  Šiaulių miestas švenčia 782-ąjį gimtadienį, o koks gimtadienis be nuostabių dainų ir linksmų šokių...

  Dainavimo studijos „Spindulėlis“ vokalinis ansamblis ir šokių studija „Saulutės“ dalyvavo meno festivalyje „Rudens mozaika“. Dainorėliai savo mylimam miestui padainavo net tris daineles. Pasipuošę kaip viščiukai, atliko muzikinį kūrinį „Geltoni kamuoliukai“. Pritariant draugams, solistai Rugilė ir Jonas papasakojo apie keistą žiogo ir sraigės draugystę. Improvizuodami repo stiliumi, vaikai atliko nuotaikingą dainą „Lietutis“. Šokėjai Šiauliams padovanojo du šokius: „Sapnelį“ ir „Išdykėlius“. Po puikaus pasirodymo mokiniai ir jų tėveliai Šiaulių gimtadienį šventė mėgaudamiesi ledais ir kitais gardumynais.

   

  Mokytojos Sonata M. ir Jūratė V.

 • Trečiokai švenčia miesto gimtadienį

  Rugsėjo 7 dieną mokyklos trečiųjų klasių mokiniai dalyvavo eisenoje, skirtoje miesto gimtadienio šventei. Vaikai žygiavo pasidabinę pačių gamintais turkio spalvos akinukais. Akiniai - mokslumo simbolis, tad šiauliečiai, žvelgdami į taip pasipuošusius mažuosius miesto gyventojus, suprato, kad „Saulės“ pradinėje mokykloje mokosi žingeidūs, smalsūs, kūrybingi vaikai, kurie galbūt ateityje garsins savo miestą gerais ir gražiais darbais. Eiseną vainikavo smagi akcija „Ateitis mūsų“.


  Trečių klasių mokytojos Aušra G. ir Jurgita K.

 • Pažinkime medžius ir krūmus

  Šiais mokslo metais mokykla vykdo Tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą ir aplinkosauginio švietimo projektą „Susidraugauk su medžiu“. Rugsėjo 6 d. 2a ir 2b klasių mokiniai susitiko su Kurtuvėnų regioninio parko darbuotoja J. Bartkuviene, kuri supažindino su miško ekosistema. Mokiniai stebėjo filmuotą medžiagą, grupėmis atliko užduotis klasėje, Beržynėlio parke mokėsi atpažinti medžius ir krūmus.


  Mokytojos Birutė A. ir Eralda P.

 • Akcija „Saugok mane“

  Saugaus eismo būrelis „Šviesoforas“ rugsėjo 4 - 7 dienomis prie mokyklos vykdo akciją „Saugok mane“. Būrelio nariams talkina vyriausieji mokyklos mokiniai - ketvirtokai. Jie prieš pirmą pamoką stovi prie mokyklos esančios perėjos ir primena draugams, kaip saugiai ją pereiti. Tikime, kad pakartotos saugaus eismo pamokos užtikrins mokinių saugumą visus metus.

  Saugaus eismo būrelio vadovė Jurgita K.

 • Mokslo ir žinių diena

  Ir vėl mokslo metų pradžia! Daug gėlių, juoko, susitikimų su draugais, mokytojais... Jaudinantys nauji potyriai pirmokams ir priešmokyklinukams.

  Mokslo ir žinių šventės metu visus dainelėmis ir posmais sveikino pirmokėliai ir muzikos mokytoja Sonata. Gerų ateinančių mokslo metų linkėjo mokyklos direktorė, pasidžiaugė, kad šiais mokslo metais mokykla dalyvauja Visos dienos mokyklos išbandyme, kurios tikslas – organizuoti vaikų užimtumą, socialinę - ugdomąją veiklą priešmokyklinukams ir pirmokams, kad mokytojai yra pasiruošę dirbti iki darbo dienos pabaigos, kad bus organizuojamos veiklos pagal II-ą ir I-ą pailgintos dienos modelių alternatyvas. Šventės pabaigoje pavaduotoja ugdymui rugsėjo varpeliu pakvietė mokinius į pirmąją pamoką.

   

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Wednesday the 16th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.