Straipsniai

„Trupinėlius nešu tau, paukšteli“

Parašyta Penktadienis, 15 sausio 2021

Šiemet atkeliavusi žiema – ypatingai graži, pasidabinusi baltos spalvos apdaru, žemę užklojusi šiltu snaigių patalu. Ji nepavargdama beria ir beria snaiges, suteikdama vaikams džiugesio mėgautis žiemos teikiamais malonumais. Smagu žiemą vaikams, tačiau liūdna mažiesiems paukšteliams, kuriems reikia labai daug energijos, kad galėtų palaikyti pastovią kūno temperatūrą, o, kad paukšteliai nenusilptų ir nežūtų, reikia, kad jie reguliariai rastų sau maisto. Mūsų mokykloje mokosi atsakingi, draugiški ir rūpestingi mokiniai, kurie pasiryžę padėti paukšteliams išgyventi šią šaltoką žiemą. Vaikai žino, kad sparnuočių globa turi būti nuolatinė, nes pradėjus lesinti, paukščiai atpranta ieškoti maisto natūraliose vietose ir tikisi žmogaus rūpestingumo. Įgyvendindami gamtosauginių mokyklų programą „Sveika gyvensena“, savo mokykloje organizavome akciją – „Trupinėlius nešu tau, paukšteli“. Visą žiemą rūpinsimės mažaisiais sparnuotais draugais, turime padarę ne vieną lesyklėlę, kuriose kasdien paberiame įvairaus maisto atskrendantiems mus aplankyti paukšteliams. Džiaugiamės, kad jie mus aplanko ir tikimės, kad pavasarį sulauksime iš jų padėkos – gražaus čiulbėjimo.

Mokytoja Birutė A.