„Aplinkos būklė priklauso nuo mūsų visų“

Projektas integruotas į ugdymo turinį, vyko praktiniai mokymai, buvo organizuojamos akcijos, talkos, išvykos, kūrybinių darbų parodos, konkursai, viktorinos, paminėta Žemės diena, Vandens diena, atliktos apklausos, tiriamieji darbai, organizuota Šiaulių krašto pradinių klasių mokinių aplinkosauginė konferencija.

Mokykloje lankėsi Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centroviešųjų ryšių specialistė SigitaInčiūrienė. Pravestas atliekų rūšiavimo edukacinis užsiėmimas, diskutuota apie atliekų neigiamą poveikį aplinkai. Susitikimo metu mokiniai atliko praktines užduotis.

Europos atliekų mažinimo savaitė mokykloje

Į netradicinį renginį „Gamtos labirintai“ mokyklos bendruomenę pakvietė 2a ir 3a klasių mokinių tėveliai. Jie mokinukams parengė daug įvairių užduočių. Šiukšlių karalystėje mokinukus pasitiko šiukšlių valdovas, kuris buvo nugalėtas tik tada, kai mokiniai sutvarkė aplinką ir teisingai surūšiavo šiukšles.

Klajonės gamtos labirintuose

Organizuota išvyka į Šiaulių rajono nepavojingų atliekų sąvartyną. Vaikai sužinojo, kur keliauja kasdien išmetamos atliekos, apžiūrėjo sąvartyną ir Mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą. Ketvirtokai dabar žino, kaip svarbu rūšiuoti ir mažinti atliekų kiekį sąvartyne.

Ketvirtokai jau žino kodėl būtina rūšiuoti atliekas

Pravesta viktorina „Ar pažįsti mus?“, kurios metu aptarta, kodėl reikia saugoti medžius, rinkti makulatūrą.

„Ar pažįsti mus?“

Mokykloje surengtas avangardinis madų šou-konkursas „Atspindžiai“. Pagrindinis renginio tikslas – atsižvelgti į šių dienų problemą – vis didėjančius sąvartynus, kurie niokoja ir teršia aplinką, mokyti ir skatinti rūpintis ekologija bei parodyti, jog iš buitinių atliekų galima sukurti puikius, meniškus dalykus.

Madų ŠOU „Atspindžiai“

Įsijungėme į didžiausią Lietuvoje ekologinį projektą „Mes   rūšiuojam“, skirtą aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui.Mūsų mokyklos bendruomenė rinko baterijų atliekas, sukaupė lėšų.

„Sveika mokykla – sveikas vaikas“, 2016 m.

Projektas „Sveika mokykla – sveikas vaikas“ buvo vykdomas 2016 metais. Jo metu mokiniai įgijo reikalingų žinių, gebėjimų ir įgūdžių, kad savarankiškai gebėtų įvertinti negatyvius reiškinius, išsiugdytų teigiamas nuostatas, jaustų atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Gilino žinias apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, buvo stiprinamas mokyklos bendruomenės ryšys, skatinamas įvairių institucijų bendradarbiavimas. Projektas suteikė galimybę aktyvaus judėjimo renginiuose stiprinti vaikų sveikatą, daugiau sportuoti gamtoje. Tarpmokyklinės sportinės žaidynės, sudarė galimybę ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams dalyvauti netradicinėse sportinėse veiklose mokyklos aplinkoje, gamtoje, Beržynėlio parke, miesto apylinkėse. Siekiant formuoti teisingą, sveiką, aktyvaus gyvenimo būdą, atkreipiant dėmesį į vaikų laisvalaikio užimtumą buvo organizuota daug įdomių renginių. Renginiuose dalyvavo mokyklos mokiniai, jų tėvai, seneliai, visa mikrorajono bendruomenė. Projekto metu įvykdyti 109 renginiai, iš jų 3 su Dainų mikrorajono ugdymo įstaigomis.

 

„Rūšiuodami taupome“

Gamtosauginių mokyklų programos projektas, kurio metu buvo organizuojamos akcijos, talkos, išvykos, kūrybinių darbų parodos, konkursai, viktorinos, paminėtos Žemės bei Vandens dienos, Judrioji savaitė ir Diena be automobilio, organizuota Šiaulių krašto pradinių klasių mokinių pažintinė-praktinė konferencija „Atliekas rūšiuoju, gamtą tausoju“. 

  • Paroda „Antrasis daiktų gyvenimas“Daiktai, atgimę antram gyvenimui, padaryti iš sulčių pakuočių, plastikinių kokteilio šiaudelių, nebenaudojamų diskelių, kartoninių dėžučių, plastiko butelių, laikraščių, vienkartinių indų, kamštelių ir kitų perdirbimui tinkančių medžiagų.
  • Akcija „Seną popierių renku, žalią medį auginu“Šios akcijos tikslas - ugdyti mokinių supratimą, kad surinktas ir perdirbtas popierius prikeliamas naujam gyvenimui, o atliekų rūšiavimas taptų  kasdieniu įpročiu.
  • Atliekas rūšiuoju, gamtą tausoju“Šiaulių krašto pradinių klasių mokinių pažintinės-praktinės konferencijos tikslas - dalintis gerąja patirtimi atliekų rūšiavimo, aplinkos saugojimo srityje.
  • Pasaulinė vandens dienaMokyklos skaitykloje vyko viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“, kurioje dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė.
  • Pasaulinė judėjimo sveikatos labui dienaAkcijoje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai, mokytojai. Po bėgimo mokiniai dar dalyvavo visuotinėje mankštoje mokyklos kieme – „Judėjimas – sveikatos labui“.
  • Žalioji vėliava ir tarptautinis sertifikatas už gamtosauginę veikląKiekvienais mokslo metais pasirenkamos ir aptariamos vis kitos veiklos sritys. Gamtosauginė veikla kasmet prasminga. Labai svarbu nuo vaikystės suvokti, kad esi ne tik gamtos dalis, bet esi atsakingas už jos išsaugojimą. Nuo gamtos išlikimo, priklauso ir žmonijos likimas.
  • Europos judrioji savaitė bei diena be automobilioRugsėjo 16-22 d. - Europos judrioji savaitė. Diena be automobilio. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti gyventojus išsaugoti švarią aplinką: keliauti pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu.

„Gyvenimo įgūdžių mokyklėlė“

Projekto „Gyvenimo įgūdžių mokyklėlė“ pagrindinis tikslas - ugdyti mokinių asmeninius, sveikatos tausojimo ir socialinius įgūdžius. Buvo vykdoma įvairi veikla: Sporto šventės, Sporto mugė, „Linksmosios estafetės“, „Savaitė su mankšta“, mokyklos bendruomenės parodos: „Sportas sveikatos šaltinis“, „Mokyklinė apranga“, „Šokiai ir dainos Jums“, arbatos pertraukėlė „Ką gali arbata?“, gaminami ir platinami informaciniai lankstinukai apie saugų elgesį prie vandens, miške, gatvėje, išklausytos paskaitos: „Mokinio dienos režimas“, „Asmens higiena ir įpročiai“, vykdyti trumpalaikiai projektai: „Saugi vasara – smagi vasara“, „Savaitė be patyčių“.

2012 m. rugsėjo 17-21 d. mokiniai dalyvavo  akcijoje  „Europos judrioji savaitė“. Klasėse vyko diskusijos apie judėjimo naudą organizmui,  vyko kūrybinių darbų paroda „Sportas – sveikatos šaltinis“. Rugsėjo 19 dieną visi mokyklos mokiniai ir mokytojai su šūkiais ėjo į Dainų parke esančius Teniso kortus, ten su mokytoju S. Likša mankštinosi, džiaugėsi grynu oru, gera nuotaika ir judėjimo teikiamais malonumais.

Spalio 8-12 dienomis mokykloje vyko paroda „Rudenėlio dovanos“. Dėkojame visiems mokyklos bendruomenės nariams dalyvavusiems šioje parodoje.

„Saulės“ pradinė - Sveikatą stiprinanti mokykla, todėl lapkričio 6 d. trečius metus iš eilės vyko, jau tradicine tapusi, sporto šventė - „Sportuoju Aš, sportuoji Tu, sportuojame Visi kartu“. Dalyviai išmoko ir išeidami iš šventės skandavo šūkį: „Tingėti – negarbinga. Tingėti - negražu. Sportuoti – tai naudinga! Žinom nuo mažų dienų!” Kiekviena klasės komanda stengėsi laimėti linksmosiose estafetėse. Sporto salėje aidėjo sirgalių balsai, skambėjo nuotaikingos dainos, buvo sušokti ritminiai šokiai. Nugalėjo draugystė, nes visi buvo vikrūs, greiti ir visiems puikiai sekėsi. 

Lapkričio 7-oji diena - paskelbta tarptautine Gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena (World Day of Action). Įvairių šalių mokyklos tą dieną pasirinkta tema rengia veiklą. Šiais mokslo metais mūsų mokykla vykdydama Gamtosauginių mokyklų programą pasirinko Sveikos gyvensenos sritį ir surengė akciją „Pasidalyk obuoliu su draugu“. Šiai akcijai ruoštasi iš anksto: pradinukai rinko žymių žmonių mintis apie sveikatą, apie obuolių naudą žmogaus organizmui. Mintys su linkėjimu apie sveikatą buvo užrašytos ant lapelių ir prikabintos prie obuolių. Lapkričio 7-osios rytą, po pirmos pamokos, raudonskruosčius obuolius mokinukai dalijo draugams, mokyklos bendruomenei. Taip daryta tikint, kad dovanodamas kitam obuolį jam linki sveikatos - paties reikalingiausio dalyko pasaulyje. Mokslininkai yra nustatę, kad obuolių galia didelė, kad tie, kurie kasdien suvalgo po 2 obuolius, rečiau kreipiasi į gydytojus, kad vienas iš paprasčiausių būdų geriau jaustis – kasdien valgyti obuolių, kad vakare suvalgytas obuolys nuramina, o ryte - sužadina apetitą, kad obuoliai nekaloringi, naudingi turintiems antsvorio... Ši akcija paskatino kiekvieną susimąstyti apie sveikatą, suprasti, kad žmogaus gera savijauta, sveikata slypi visai šalia.

2012 m. spalio mėn. vyko respublikinis sveikatą stiprinančių mokyklų I–IV klasių mokinių plakato konkursas ,,Aš mokausi sveikatą stiprinančioje mokykloje“. Mokykloje konkursą laimėjo 4b klasės mokinių kūrybinis darbas, kuris buvo pristatytas į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą Vilniuje.

Mokyklos plakatas respublikinėje parodoje laimėjo prizinę vietą. Sveikiname 4b klasės mokinius ir klasės mokytoją Birutę Atutienę.

Lapkričio 23 d. ketvirtų klasių mokytojos pakvietė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius į salę pajudėti, parungtyniauti tarpusavyje. Mažieji nedrąsiai įžengė į salę, tačiau pamatę kelis besišypsančius, sportiškai apsirengusius ketvirtokus, tuoj įsidrąsino ir linksmai leido laiką. Ketvirtokai noriai pravedė mankštą, kartu dalyvavo „Linksmosiose estafetėse“, padrąsino mažuosius. Žaidžiant, rungtyniaujant komandos nenusileido viena kitai. Sunkoka ir nugalėtojus buvo išaiškinti. Nugalėjo draugystė ir visi pasivaišino vaisiniais ledinukais!

Gruodžio 18 d. po pamokų 3 - 4 klasių mokiniai rinkosi į mokyklos salę stebėti 4b klasės mokinių parengtą vaidinimą - inscenizaciją „Rūkančio žmogaus organų susirinkimas“. Po vaidinimo sveikatos priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė pasakojo apie rūkymo žalą, demonstravo skaidres. Mokiniai atidžiai stebėjo vaidinimą, išklausė sveikatos priežiūros specialistės parengtą paskaitą, įgijo naujų žinių, įtvirtino bei papildė turimas.

2013 m. vasario 7 d. pirmosiose klasėse svečiavosi Žilvino mama - policijos pareigūnė. Ji vaikams papasakojo apie savo darbą, pademonstravo policininko liemenę, surengė vaikams viktoriną, priminė savisaugos taisykles.

Vasario 19 d. mokyklos bibliotekoje vyko 3 - 4 klasių mokinių apskrito stalo diskusija perskaičius Vytauto Misevičiaus knygą „Danuko Dunduliuko nuotykiai“. Mokiniai diskutavo apie pagrindinį knygos herojų Danuką, tik­rą miesto vaiką - judrų, išmoningą, nesavanaudį, dažniausiai geranorišką ir fantazuotoją. Dalyvavo diskusijoje, kaip puoselėti gerus santykius su kitais žmonėmis, būti teisingiems, draugiškiems. 

2013 m. balandžio 19 dieną vyko pažintinė diena „Žmogaus sauga ir sveikata“, kurioje dalyvavo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Egidijus Baltramaitis, Šiaulių miesto policijos komisariato nepilnamečių reikalų grupės specialistas Raimondas Grišius ir vyresnysis specialistas Sigitas Petraitis, mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė. Svečiai mokiniams pasakojo apie tykančius pavojus keliuose, kiemuose, poilsiaujant prie upės ar ežero, įgėlus bitei ar susižeidus. Priminė, kad negalima žaisti su degtukais nei namuose, nei lauke. Svečiai suteikė žinių, kur kreiptis ištikus nelaimei, prašė be reikalo neskambinti ir neužimti telefono linijos. Visi mokiniai išgirdo atsakymus į iškilusius klausimus. Labiausiai mokinius džiugino gaisrinės automobilis, kurį vaikai galėjo apžiūrėti iš arti, paliesti jį, susipažinti su gaisrininko profesija.

Rugsėjo 16 – 22 dienomis Lietuvoje ir visoje Europoje švenčiama judrioji savaitė. Jos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti švarų orą. Visą šią savaitę mokiniai rašė rašinius, diskutavo, siūlė būdus, kaip išsaugoti švaresnį orą, piešė aplinką tausojančias susisiekimo priemones. Siekiant atkreipti mikrorajono gyventojų dėmesį, rugsėjo 20 dieną surengta akcija „Dviratukais, riedučiais, paspirtukais, pėsčiomis po Beržynėlį“. Nors renginiui trukdė lietus, tačiau jo nepabūgo 2a ir 3a klasių mokiniai, rungtyniavę parke ir mokyklos kieme. Šią savaitę vainikavo rugsėjo 22-oji - diena be automobilio. Mokinukai pažadėjo, jog šį sekmadienį paragins tėvelius vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiais, viešuoju transportu.

Rugsėjo 17 d. vyko kuprinių svėrimo akcija „Kiek sveria 9-13 metų vaikų kuprinės?“, kuri vieningai yra organizuojama visoje Lietuvoje 2013 m. rugsėjo 16–27 dienomis. Šios akcijos tikslas - atkreipti mokinių ir jų tėvelių (globėjų) dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį, bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai.

Akcijos metu mokykloje buvo pasvertos 3–4 klasių mokinių kuprinės, vadovėliai, pratybų sąsiuviniai. Kiekvienas akcijos dalyvis gavo po atšvaitą.

„Sveikas elgeta laimingesnis už sergantį karalių“ – sakė A. Šopenhaueris. Sveika mityba ir fizinis aktyvumas - ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti vaikystėje.

Ruduo gausus raudonskruosčiais obuoliais. Prietaras, kad, dovanodami žmogui obuolį, linkime jam sveikatos, įkvėpė spalio 11 d. mokykloje organizuoti akciją „Obuoliu pasidalink su draugu“. Jos tikslas – skatinti užkandžiui dažniau rinktis vaisius, sveikai maitintis, rodyti pavyzdį kitiems. Mokinius kvietėme atsinešti užkandžiams obuolį ne tik sau, bet ir pavaišinti juo draugus. Tačiau tai buvo ne paprasti sodo vaisiai – ant kiekvieno jų prisegtas lapelis su palinkėjimu.
Akcijos metu mokiniai skanavo obuolius, sužinojo, kad švieži vaisiai turi daug organizmui naudingų medžiagų, vitamino C, P, pektino, pasižadėjo sveikai maitintis.

Spalio 15 dieną vyko, jau tradicine tapusi, sporto šventė „Sportuoju aš, sportuoji tu, sportuojame visi kartu“. Mokiniai žino, kad sportas – sveikata. Visi, net ir patys mažiausieji, dalyvavo estafetėse. Kiekviena klasė lenktyniavo su savo bendraamžiais. Smagios sporto šventės akimirkos į sūkurį įtraukė ne tik dalyvius, bet ir sirgalius. Salėje liejosi emocijos, aidėjo juokas, garsūs šūksniai. Visiems buvo linksma.

Spalio 17 dieną vyko popietė „Sveikas mamytės maistas“. 3a klasės mokiniai skaitė J.Avyžiaus pasaką „Daržovių ginčas“, mokyklos vyr. virėja papasakojo apie vitaminų išsaugojimą maiste, apie sveikatą tausojantį mokyklos maistą. Klasių komandų kapitonai turėjo atpažinti daržovę ir pasakyti, kokie vitaminai joje slepiasi, įminti mįslę. Kiekviena klasė pristatė sveiko maisto patiekalus, prisiminė sveikos mitybos principus, pusryčių naudą, degustavo kitų mokinių tėvelių paruoštus patiekalus, platino sveiko maisto receptus.

Labai malonu, kad tėveliai supranta, jog sveikos mitybos įgūdžius reikia pradėti puoselėti vaikystėje ir siekia tęstinumo šeimose. 

Spalio 22 dieną vyko ketvirtokų konferencija „Nekenk savo sveikatai“. Mokiniai paruošė 9 pranešimus. Dalyviai diskutavo „Apie kompiuterio žalą“, svarstė „Kiek sveria mokinio kuprinė?“, prisiminė dantukų priežiūrą, sužinojo, kad medus yra ir maistas, ir vaistas. Ketvirtokai išnagrinėjo sveiko ir nesveiko maisto piramides, kalbėjo apie rūkymo žalą ir judėjimo svarbą.

Mokyklos komanda dalyvavo tarptautiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ (I etapas) ir užėmė III-iąją vietą. Juos paruošė mokytoja Elvyra Labanauskienė.

Lapkričio 26 d. vyko akcija „Švarios rankos“. 2b klasės mokiniai ir mokyklos sveikatos priežiūros specialistė priminė vaikams higienos ir kultūringo elgesio taisykles: plauti rankas, neskubėti, gerai sukramtyti maistą, naudotis peiliu ir šakute.

Arbata džiugina sielą ir padaro gyvenimą gražesnį, rašė senovės kinų filosofai. Šiandien mes sužinojome: ji gali net pailginti gyvenimą.

Nors už lango spaudžia šaltukas, 2b klasės mokiniai, besimokantys Sveikatą stiprinančioje mokykloje, džiaugiasi naujais gimnastikos kamuoliais, išlieka žvalūs, judrūs ir sveiki.

2014 m. sausio 22 dieną 4b klasėje vyko pokalbis „Energetiniai gėrimai ir jų žala organizmui“. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė R.Dunajevienė pasakojo mokiniams apie šiuo metu gaminamus populiariausius energetinius gėrimus, jų sudėtį. Aiškino, kaip kofeinas, taurinas veikia žmogaus centrinę nervų sistemą. Ketvirtokai diskutavo apie energetinių gėrimų žalą organizmui, pavojų sveikatai, ypač jauname amžiuje, suprato, kodėl negalima vartoti vaikams.

2014 m. sausio 30 dieną mokyklos antrokai dalyvavo popietėje „Ką gali arbata?“ Mokiniai pristatė savo šeimos mėgiamas arbatas, skanavo patys ir vaišino draugus, papasakojo kaip jos ruošiamos, sužinojo apie įvairių arbatos rūšių naudą žmogaus sveikatai, minė mįsles, mokėsi kultūringo bendravimo. Buvo įdomu, linksma ir naudinga.

        

Fotoalbumas

„Augu sveikas“, 2011 m.

 

 

Projekto „Augu sveikas“ tikslas - formuoti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, integruoti sveikatos klausimus į visą mokyklos bendruomenės gyvenimą. Jo metu suorganizuota nemažai sporto renginių: tarpklasinės kvadrato varžybos, linksmosios estafetės, sporto diena tėvams ir mokyklos mokiniams,  perskaityta paskaitų prevencijos klausimais: „Išmokime pasakyti – Ne“, „Judėjimas vaistas nuo visų ligų“, „Sveika mityba“, paruošta ir išplatinta lankstinukų „Augu sveikas“, „Patyčioms Ne!“, išleista stendinės medžiagos, organizuotos sveikatos arbatos gėrimo popietės „Gurkšnis sveikatos“. 
Fotoalbumas

Taupyk, tvarkyk, rūšiuok, 2010 m.

 

 

 Projekto „Taupyk, tvarkyk, rūšiuok“ metu vykdyta veikla:

 

  • atliktos 2 apklausos (dalyvavo 130 mokinių, 120 tėvų, 100 mikrorajono gyventojų);
  • švietėjiška veikla (pokalbiai klasių tėvų susirinkimų metu, pravesti 2 susitikimai su lektoriais, dalyvavo 170 mokinių,  90 tėvų);
  • organizuotos 2 akcijos (dalyvavo 90 mokinių, 20 tėvų, 20 mokyklos darbuotojų);
  • pravestos 6 šventės (dalyvavo 120 mokinių, 80 tėvų, 20 mokyklos darbuotojų);
  • organizuotos 8 kūrybinių darbų parodos mokykloje bei „Aido“ bibliotekos Vaikų skyriuje (dalyvavo 53 mokiniai);
  • organizuota nuotraukų paroda - konkursas „Gamtos spalvos“ (dalyvavo 4 Šiaulių miesto mokyklos, konkursui pateiktos 76 nuotraukos);
  • paminėta Judrioji savaitė ir Diena be automobilio (dalyvavo 180 mokinių, 28 tėvai, 30 mokyklos darbuotojų);
  • klasėse vestos 2 integruotos dienos;
  • mokykloje organizuota Šiaulių krašto pradinių klasių mokinių konferencija „Saugok šalia esančią gyvybę“ (dalyvavo 7 Šiaulių krašto mokyklos, pristatytas 21 pranešimas);
  • patirtimi dalintasi su Šiaulių miesto „Romuvos“,  Rėkyvos,  Joniškio „Saulės“ pagrindinių mokyklų bendruomenėmis;
  • paruoštos skrajutės „Taupykime rūšiuodami“, „Maisto atliekų panaudojimas buityje“, „Važiuok dviračiu“ (180 skrajučių išdalinta mikrorajono gyventojams).

Fotoalbumas

Švari ir saugi aplinka, 2009 m.

 

 

Projektas „Saugi aplinka – saugi ateitis“ apibendrintas konferencijoje. Renginyje dalyvavo mokiniai iš Šiaulių miesto bei rajono mokyklų. Konferencijos dalyviai parengė ir skaitė pranešimus apie saugią aplinką, autotransporto poveikį aplinkai. Priėmė nutarimą, kad mokiniai:

  • savo kryptinga veikla atkreips visuomenės dėmesį dėl aplinkos taršos;
  • nebenori kvėpuoti automobilių dūmais;
  • ragins artimuosius, draugus rinktis ekologiškiausią, aplinką tausojančią transporto priemonę;
  • gatvėje bus atidūs, aktyviai keliaus, sveikai leis laisvalaikį;
  • saugos ir švarins aplinką, Žemę.

Fotoalbumas

„Lietuvos tūkstantmečio keliu“, 2009 m.

 

 

Pilietinio ir tautinio projekto „Lietuvos tūkstantmečio keliu“ metu mokyklos bendruomenė įgijo žinių apie tautos istoriją, kultūros savitumą, dalyvavo parodose, akcijose, edukacinėse veiklose. 
Renginiai: „Mes - Lietuvos piliečiai“, „Čia mano namai“, „Tūkstantis drugelių“, „Gera gyventi žemėje“, „Gintarėlį tau nešu...“, „Žydintis ir žaliuojantis mokyklos kiemas“, „Tautos skrynią pravėrus...“, „Keliauju su Lietuvos vardu“, „Apsnigtu, apsnigtu tėviškėlės keliu“ ir kt.
Fotoalbumas

Miškas, 2007 - 2008 m.

Gamtosauginių mokyklų programos „Miškas“ sritis buvo įgyvendinama 2007-2008 m.m. 

Integruotos klasių pasirinktos veiklos pagal temas:

  • 1 klasių - „Ar pažįsti medžius“.
  • 2 klasių – „Miško žalioji paklotė: samanos, žolės, grybai, uogos“.
  • 3 klasių – „Miško gyvūnija“.
  • 4 klasių – „Miško nauda, reikšmė“.

Mokykloje vyko pokalbiai temomis: „Kaip elgtis miške“, „Medžių įvairovė ir nauda“, „Medžiai – gamtos paminklai“, „Medžiai ir sveikata“. Mokiniai rinko informaciją apie medžių gydomąsias savybes, medžius – gamtos paminklus. Rengė kūrybinių darbų parodas, rašė rašinius. Aktyviai dalyvavo konkursuose bei viktorinose: „Pažink mane iš lapų“, „Medžiai, krūmai, gėlės“, „Kas daugiau žino patarlių, mįslių apie medžius?“, „Lietuvos medžiai“, nuotraukų parodose: „Medžiai įvairiais metų laikais“, „Medžių karalystėje“. Švarino ir gražino mokyklos aplinką, rinko makulatūrą, rūšiavo atliekas. Projekto veikla buvo apibendrinta Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių pažintinėje – praktinėje konferencijoje „Miškas“. 

Fotoalbumas

 

Gamtosauginių mokyklų programa

Miško sritis

2018-2019 m.m.

 

Programa integruota į ugdymo turinį, vyko praktiniai mokymai,užsiėmimai kitose edukacinėse erdvėse, buvo organizuojamos akcijos, išvykos, kūrybinių darbų parodos, konkursai, viktorinos. Ugdydami mokinių gamtosauginius gebėjimus naudojomės gautomis 1-4 kl. mokymo priemonėmis ir įranga „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Jų pagalba atlikome tiriamuosius darbus, stebėjimus ir nesudėtingus bandymus. Surinkti ir sudžiovinti ąžuolo, klevo, liepos lapų, vaisių herbarai pasitarnaus kaip mokomoji priemonė pasaulio pažinimo pamokose.

    Mokykloje lankėsiKurtuvėnų regioninio parko darbuotoja J. Bartkuvienė, kuri supažindino su miško ekosistema, mokyklos teritorijoje, Beržynėlio parke mokiniai mokėsi atpažintimedžius ir krūmus. Patarė kaip paruošti giliukus, norint išauginti ąžuoliukus.

     Surengta giliukų sodinimo akcija.  Rugsėjo 26 d. mokiniai nešini giliukais susirinko mokyklos teritorijoje ir iš anksto sukastoje lysvėje vienoje 4-6 cm gylio duobutėje įterpė po 3-5 giles. 

          Spalio 9 d. mokykloje vyko viktorina „Pažink mane iš lapų ir vaisių“. Mokiniai puikiai atpažino medžius ir krūmus: ąžuolą, beržą, klevą, pušį, eglę, liepą, šermukšnį, ievą, lazdyną iš jų kamieno, šakų, lapų (ar spyglių), žiedų, vaisių. 

         Mokyklos bendruomenė išvykoje į Radviliškio medelyną, sužinojo apie šiltnamiuose augančių pušų bei eglių sodinukų priežiūrą, kitus medelyne atliekamus darbus. Čia išaugintais sodinukais atkuriami valstybiniai miškai, dalis sodmenų parduodama įmonėms, organizacijoms, privačių miškų savininkams.

   Pasivaikščiojimų po krašto apylinkes metu, užfiksuoti nuostabiai atrodantys medžiai įvairiais metų laikais: pasidabinę pavasario pumpurais ar rudens lapų auksu, pasipuošę vasaros žaluma ar žiemos šerkšnu. Tai, ką pamatė kiekvienas mokyklos mažasis fotografas savomis akimis, širdimi, sudėta į lapkričio 27 dieną mokyklos fojė surengtą fotografijų parodą. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas paskutinius savo lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo gyvybe ir žaluma, valė orą, suteikė prieglobstį ir pavėsį. Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, mūsų mokinukai nusprendė neleisti liūdėti mokyklos kieme augantiems medeliams. Paklausę nuotaikingos pirmokų atliekamos dainelės apie besmegenius, vaikai bandė medelius sušildyti savo darbeliais, įvairiaspalviais kaspinais, rankų prisilietimu ar apkabinimu, geru žodžiu ar palinkėjimu, su tėvelių pagalba pagamintomis lesyklėlėmis iš medžio, plastiko ir pakuočių.Kad netrikdytų ramaus medžių žiemos miego, po savaitės papuošalus vaikai nurinko, o ilgą žiemą rūpinosi, kad lesyklose netrūktų trupinėlių.   

 Per pamokas mokiniai rašė laiškus, rašinius, piešė piešinius, rinko mįsles, patarles bei priežodžius apie medžius. Klasių valandėlių metu vaikai ieškojo informacijos apie medžius – gamtos paminklus, sužinojo kokie medžiai ir kokios jų dalys nuo seno naudojamos vaistams: liepų žiedai, šermukšnio uogos, beržų sula, kaštono vaisiai, eglių sakai ir kt. Pradinukai aptarė medžių naudą bei reikšmę žmogui, gyvūnui, planetai, diskutavo kuo gali prisidėti, kad medžiai oštų ir žaliuotų dar daug metų. Siekdami išsaugoti gamtos išteklius, vaikai mokėsi tikslingai panaudoti antrines žaliavas. Lapkričio 17-25 dienomis mokyklos bendruomenė dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės veiklose. Gyvename tokiais laikais, kai žmonės savo kasdienybėje neišsiverčia be įvairiausių smulkių daiktų: dėžučių, maišelių, popieriaus. Anksčiau ar vėliau visi šie mūsų naudojami daiktai virsta išmestomis šiukšlėmis. Vaikai diskutavo kaip galima sumažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keitėsi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą. Mokiniai sužinojo, kad 1 tona perdirbto popieriaus išsaugo net 17 medžių. Mokyklos fojė surengta kūrybinių darbų iš atliekų paroda. Visa surinkta ir susisteminta medžiaga buvo pristatyta mokykloje 2019-03-20 vykusioje Šiaulių krašto pradinių klasių mokinių aplinkosauginėje konferencijoje „Tyrinėjame mišką“

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Friday the 26th. Custom text here
  • 1a_2012.jpg
  • 1b_2012.jpg
  • 2a_2012.jpg
  • 2a_2012m.jpg
  • 2a_2012_.jpg
  • 2b_2012.jpg
  • 2b_2012m.jpg
  • 3a_2012.jpg
  • 3b_2012.jpg
  • 4a_2012.jpg
  • 4b_2012.jpg
  • Atutiene.JPG
  • Gedrimiene.JPG
  • Griciene.JPG
  • Ina.JPG
  • Jonaitiene.JPG
  • Jurgita.JPG
  • Labanauskiene.JPG
  • Nemaniunaite.JPG
  • Padgureckiene.JPG
  • PICT0289.JPG
  • Pikturniene.JPG
  • Plechaviciene.JPG
  • pug_1_2012.jpg
  • pug_2_2012.jpg
  • Sabaliauskiene.JPG
  • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.