„Gyvenimo įgūdžių mokyklėlė“

Projekto „Gyvenimo įgūdžių mokyklėlė“ pagrindinis tikslas - ugdyti mokinių asmeninius, sveikatos tausojimo ir socialinius įgūdžius. Buvo vykdoma įvairi veikla: Sporto šventės, Sporto mugė, „Linksmosios estafetės“, „Savaitė su mankšta“, mokyklos bendruomenės parodos: „Sportas sveikatos šaltinis“, „Mokyklinė apranga“, „Šokiai ir dainos Jums“, arbatos pertraukėlė „Ką gali arbata?“, gaminami ir platinami informaciniai lankstinukai apie saugų elgesį prie vandens, miške, gatvėje, išklausytos paskaitos: „Mokinio dienos režimas“, „Asmens higiena ir įpročiai“, vykdyti trumpalaikiai projektai: „Saugi vasara – smagi vasara“, „Savaitė be patyčių“.

2012 m. rugsėjo 17-21 d. mokiniai dalyvavo  akcijoje  „Europos judrioji savaitė“. Klasėse vyko diskusijos apie judėjimo naudą organizmui,  vyko kūrybinių darbų paroda „Sportas – sveikatos šaltinis“. Rugsėjo 19 dieną visi mokyklos mokiniai ir mokytojai su šūkiais ėjo į Dainų parke esančius Teniso kortus, ten su mokytoju S. Likša mankštinosi, džiaugėsi grynu oru, gera nuotaika ir judėjimo teikiamais malonumais.

Spalio 8-12 dienomis mokykloje vyko paroda „Rudenėlio dovanos“. Dėkojame visiems mokyklos bendruomenės nariams dalyvavusiems šioje parodoje.

„Saulės“ pradinė - Sveikatą stiprinanti mokykla, todėl lapkričio 6 d. trečius metus iš eilės vyko, jau tradicine tapusi, sporto šventė - „Sportuoju Aš, sportuoji Tu, sportuojame Visi kartu“. Dalyviai išmoko ir išeidami iš šventės skandavo šūkį: „Tingėti – negarbinga. Tingėti - negražu. Sportuoti – tai naudinga! Žinom nuo mažų dienų!” Kiekviena klasės komanda stengėsi laimėti linksmosiose estafetėse. Sporto salėje aidėjo sirgalių balsai, skambėjo nuotaikingos dainos, buvo sušokti ritminiai šokiai. Nugalėjo draugystė, nes visi buvo vikrūs, greiti ir visiems puikiai sekėsi. 

Lapkričio 7-oji diena - paskelbta tarptautine Gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena (World Day of Action). Įvairių šalių mokyklos tą dieną pasirinkta tema rengia veiklą. Šiais mokslo metais mūsų mokykla vykdydama Gamtosauginių mokyklų programą pasirinko Sveikos gyvensenos sritį ir surengė akciją „Pasidalyk obuoliu su draugu“. Šiai akcijai ruoštasi iš anksto: pradinukai rinko žymių žmonių mintis apie sveikatą, apie obuolių naudą žmogaus organizmui. Mintys su linkėjimu apie sveikatą buvo užrašytos ant lapelių ir prikabintos prie obuolių. Lapkričio 7-osios rytą, po pirmos pamokos, raudonskruosčius obuolius mokinukai dalijo draugams, mokyklos bendruomenei. Taip daryta tikint, kad dovanodamas kitam obuolį jam linki sveikatos - paties reikalingiausio dalyko pasaulyje. Mokslininkai yra nustatę, kad obuolių galia didelė, kad tie, kurie kasdien suvalgo po 2 obuolius, rečiau kreipiasi į gydytojus, kad vienas iš paprasčiausių būdų geriau jaustis – kasdien valgyti obuolių, kad vakare suvalgytas obuolys nuramina, o ryte - sužadina apetitą, kad obuoliai nekaloringi, naudingi turintiems antsvorio... Ši akcija paskatino kiekvieną susimąstyti apie sveikatą, suprasti, kad žmogaus gera savijauta, sveikata slypi visai šalia.

2012 m. spalio mėn. vyko respublikinis sveikatą stiprinančių mokyklų I–IV klasių mokinių plakato konkursas ,,Aš mokausi sveikatą stiprinančioje mokykloje“. Mokykloje konkursą laimėjo 4b klasės mokinių kūrybinis darbas, kuris buvo pristatytas į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą Vilniuje.

Mokyklos plakatas respublikinėje parodoje laimėjo prizinę vietą. Sveikiname 4b klasės mokinius ir klasės mokytoją Birutę Atutienę.

Lapkričio 23 d. ketvirtų klasių mokytojos pakvietė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius į salę pajudėti, parungtyniauti tarpusavyje. Mažieji nedrąsiai įžengė į salę, tačiau pamatę kelis besišypsančius, sportiškai apsirengusius ketvirtokus, tuoj įsidrąsino ir linksmai leido laiką. Ketvirtokai noriai pravedė mankštą, kartu dalyvavo „Linksmosiose estafetėse“, padrąsino mažuosius. Žaidžiant, rungtyniaujant komandos nenusileido viena kitai. Sunkoka ir nugalėtojus buvo išaiškinti. Nugalėjo draugystė ir visi pasivaišino vaisiniais ledinukais!

Gruodžio 18 d. po pamokų 3 - 4 klasių mokiniai rinkosi į mokyklos salę stebėti 4b klasės mokinių parengtą vaidinimą - inscenizaciją „Rūkančio žmogaus organų susirinkimas“. Po vaidinimo sveikatos priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė pasakojo apie rūkymo žalą, demonstravo skaidres. Mokiniai atidžiai stebėjo vaidinimą, išklausė sveikatos priežiūros specialistės parengtą paskaitą, įgijo naujų žinių, įtvirtino bei papildė turimas.

2013 m. vasario 7 d. pirmosiose klasėse svečiavosi Žilvino mama - policijos pareigūnė. Ji vaikams papasakojo apie savo darbą, pademonstravo policininko liemenę, surengė vaikams viktoriną, priminė savisaugos taisykles.

Vasario 19 d. mokyklos bibliotekoje vyko 3 - 4 klasių mokinių apskrito stalo diskusija perskaičius Vytauto Misevičiaus knygą „Danuko Dunduliuko nuotykiai“. Mokiniai diskutavo apie pagrindinį knygos herojų Danuką, tik­rą miesto vaiką - judrų, išmoningą, nesavanaudį, dažniausiai geranorišką ir fantazuotoją. Dalyvavo diskusijoje, kaip puoselėti gerus santykius su kitais žmonėmis, būti teisingiems, draugiškiems. 

2013 m. balandžio 19 dieną vyko pažintinė diena „Žmogaus sauga ir sveikata“, kurioje dalyvavo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Egidijus Baltramaitis, Šiaulių miesto policijos komisariato nepilnamečių reikalų grupės specialistas Raimondas Grišius ir vyresnysis specialistas Sigitas Petraitis, mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė. Svečiai mokiniams pasakojo apie tykančius pavojus keliuose, kiemuose, poilsiaujant prie upės ar ežero, įgėlus bitei ar susižeidus. Priminė, kad negalima žaisti su degtukais nei namuose, nei lauke. Svečiai suteikė žinių, kur kreiptis ištikus nelaimei, prašė be reikalo neskambinti ir neužimti telefono linijos. Visi mokiniai išgirdo atsakymus į iškilusius klausimus. Labiausiai mokinius džiugino gaisrinės automobilis, kurį vaikai galėjo apžiūrėti iš arti, paliesti jį, susipažinti su gaisrininko profesija.

Rugsėjo 16 – 22 dienomis Lietuvoje ir visoje Europoje švenčiama judrioji savaitė. Jos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti švarų orą. Visą šią savaitę mokiniai rašė rašinius, diskutavo, siūlė būdus, kaip išsaugoti švaresnį orą, piešė aplinką tausojančias susisiekimo priemones. Siekiant atkreipti mikrorajono gyventojų dėmesį, rugsėjo 20 dieną surengta akcija „Dviratukais, riedučiais, paspirtukais, pėsčiomis po Beržynėlį“. Nors renginiui trukdė lietus, tačiau jo nepabūgo 2a ir 3a klasių mokiniai, rungtyniavę parke ir mokyklos kieme. Šią savaitę vainikavo rugsėjo 22-oji - diena be automobilio. Mokinukai pažadėjo, jog šį sekmadienį paragins tėvelius vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiais, viešuoju transportu.

Rugsėjo 17 d. vyko kuprinių svėrimo akcija „Kiek sveria 9-13 metų vaikų kuprinės?“, kuri vieningai yra organizuojama visoje Lietuvoje 2013 m. rugsėjo 16–27 dienomis. Šios akcijos tikslas - atkreipti mokinių ir jų tėvelių (globėjų) dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį, bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai.

Akcijos metu mokykloje buvo pasvertos 3–4 klasių mokinių kuprinės, vadovėliai, pratybų sąsiuviniai. Kiekvienas akcijos dalyvis gavo po atšvaitą.

„Sveikas elgeta laimingesnis už sergantį karalių“ – sakė A. Šopenhaueris. Sveika mityba ir fizinis aktyvumas - ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti vaikystėje.

Ruduo gausus raudonskruosčiais obuoliais. Prietaras, kad, dovanodami žmogui obuolį, linkime jam sveikatos, įkvėpė spalio 11 d. mokykloje organizuoti akciją „Obuoliu pasidalink su draugu“. Jos tikslas – skatinti užkandžiui dažniau rinktis vaisius, sveikai maitintis, rodyti pavyzdį kitiems. Mokinius kvietėme atsinešti užkandžiams obuolį ne tik sau, bet ir pavaišinti juo draugus. Tačiau tai buvo ne paprasti sodo vaisiai – ant kiekvieno jų prisegtas lapelis su palinkėjimu.
Akcijos metu mokiniai skanavo obuolius, sužinojo, kad švieži vaisiai turi daug organizmui naudingų medžiagų, vitamino C, P, pektino, pasižadėjo sveikai maitintis.

Spalio 15 dieną vyko, jau tradicine tapusi, sporto šventė „Sportuoju aš, sportuoji tu, sportuojame visi kartu“. Mokiniai žino, kad sportas – sveikata. Visi, net ir patys mažiausieji, dalyvavo estafetėse. Kiekviena klasė lenktyniavo su savo bendraamžiais. Smagios sporto šventės akimirkos į sūkurį įtraukė ne tik dalyvius, bet ir sirgalius. Salėje liejosi emocijos, aidėjo juokas, garsūs šūksniai. Visiems buvo linksma.

Spalio 17 dieną vyko popietė „Sveikas mamytės maistas“. 3a klasės mokiniai skaitė J.Avyžiaus pasaką „Daržovių ginčas“, mokyklos vyr. virėja papasakojo apie vitaminų išsaugojimą maiste, apie sveikatą tausojantį mokyklos maistą. Klasių komandų kapitonai turėjo atpažinti daržovę ir pasakyti, kokie vitaminai joje slepiasi, įminti mįslę. Kiekviena klasė pristatė sveiko maisto patiekalus, prisiminė sveikos mitybos principus, pusryčių naudą, degustavo kitų mokinių tėvelių paruoštus patiekalus, platino sveiko maisto receptus.

Labai malonu, kad tėveliai supranta, jog sveikos mitybos įgūdžius reikia pradėti puoselėti vaikystėje ir siekia tęstinumo šeimose. 

Spalio 22 dieną vyko ketvirtokų konferencija „Nekenk savo sveikatai“. Mokiniai paruošė 9 pranešimus. Dalyviai diskutavo „Apie kompiuterio žalą“, svarstė „Kiek sveria mokinio kuprinė?“, prisiminė dantukų priežiūrą, sužinojo, kad medus yra ir maistas, ir vaistas. Ketvirtokai išnagrinėjo sveiko ir nesveiko maisto piramides, kalbėjo apie rūkymo žalą ir judėjimo svarbą.

Mokyklos komanda dalyvavo tarptautiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ (I etapas) ir užėmė III-iąją vietą. Juos paruošė mokytoja Elvyra Labanauskienė.

Lapkričio 26 d. vyko akcija „Švarios rankos“. 2b klasės mokiniai ir mokyklos sveikatos priežiūros specialistė priminė vaikams higienos ir kultūringo elgesio taisykles: plauti rankas, neskubėti, gerai sukramtyti maistą, naudotis peiliu ir šakute.

Arbata džiugina sielą ir padaro gyvenimą gražesnį, rašė senovės kinų filosofai. Šiandien mes sužinojome: ji gali net pailginti gyvenimą.

Nors už lango spaudžia šaltukas, 2b klasės mokiniai, besimokantys Sveikatą stiprinančioje mokykloje, džiaugiasi naujais gimnastikos kamuoliais, išlieka žvalūs, judrūs ir sveiki.

2014 m. sausio 22 dieną 4b klasėje vyko pokalbis „Energetiniai gėrimai ir jų žala organizmui“. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė R.Dunajevienė pasakojo mokiniams apie šiuo metu gaminamus populiariausius energetinius gėrimus, jų sudėtį. Aiškino, kaip kofeinas, taurinas veikia žmogaus centrinę nervų sistemą. Ketvirtokai diskutavo apie energetinių gėrimų žalą organizmui, pavojų sveikatai, ypač jauname amžiuje, suprato, kodėl negalima vartoti vaikams.

2014 m. sausio 30 dieną mokyklos antrokai dalyvavo popietėje „Ką gali arbata?“ Mokiniai pristatė savo šeimos mėgiamas arbatas, skanavo patys ir vaišino draugus, papasakojo kaip jos ruošiamos, sužinojo apie įvairių arbatos rūšių naudą žmogaus sveikatai, minė mįsles, mokėsi kultūringo bendravimo. Buvo įdomu, linksma ir naudinga.

        

Fotoalbumas

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 7th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.