15-toji Žalioji vėliava

Nuo 2005 metų mokykloje vykdoma tarptautinė Gamtosauginių mokyklų programa paįvairina ugdymo procesą, skatina mokinius taupyti energiją bei kitus gamtos išteklius, ugdo iniciatyvumą ir kūrybiškumą, keičia požiūrį į supančią aplinką. Vaikai, dalyvaudami veikloje, susipažįsta su reikšmingomis, svarbiomis gamtosauginėmis problemomis ir mokosi gyvenime jas atpažinti, vertinti ir spręsti.

Šiemet mokyklos bendruomenė jau 15-tą kartą apdovanota Žaliąja vėliava ir tarptautiniu GMP sertifikatu. Tai įpareigoja tęsti pradėtą darbą, neatidėlioti svarbių sprendimų ateičiai, nes nuo žmogaus elgesio gamtoje priklauso jos ir visos žmonijos ateitis.

Mokytoja Birutė A.

Gandro lizde

Gandras - Lietuvos nacionalinis paukštis, kuris nuo seno laikytas nešančiu laimę ir gerovę. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali nulemti visus ateinančius metus: jei jis skrenda - viskas seksis puikiai, jei tupi - darbai ir gyvenimas judės pamažu. Mokiniui skrendantis gandras - tai sėkmingas „skrydis“ į kitą klasę, o stovintis - kad dėl geresnių rezultatų teks pasistengti.

1b klasės mokinukai praėjusią savaitę ne tik ieškojo akimis danguje skraidančių gandrų, bet ir stebėjo paukščių lizdus. Dabar juose ritasi jaunikliai ir tėvams prasideda dideli rūpesčiai: surasti maisto, šildyti paukščiukus, kai šalta ar karštą dieną suteikti pavėsį. Pirmokai sužinojo daug įdomių faktų apie gandrų gyvenimo būdą, jų charakterį, maisto „racioną“ ir sukūrė puikius darbelius.

Mokytoja Vida P.

Gyvūnų pasaulyje

Koks stebuklingas, margas ir nepakartojamas yra gyvūnų pasaulis. Ar Jūs žinojote, kad baltojo lokio liežuvis yra mėlynos spalvos, kad strutis – didžiausias paukštis planetoje, o išsigandęs neslepia galvos smėlyje? Ar galėjote pagalvoti,  kad dramblys sveria iki penkių tonų, gepardas – greičiausias žinduolis žemėje, o jūrų vėplio mėgstamiausias patiekalas – moliuskai? Tuo įsitikino PUG2 ir PUG3 ugdytiniai, kurie visą savaitę domėjosi pasaulio gyvūnais. Mokinukai sužinojo daug įdomių faktų: kurie gyvūnai gyvena Arktyje ir nebijo šalčio. Kas yra greičiausi ir vikriausi pasaulyje. Kas gyvena Afrikoje, o kokius žvėrelius galime sutikti mūsų miškuose.

Mokinukų žodžiais tariant: „tai buvo pati įdomiausia tema“, „o, kokie jie meilučiai“, „aš myliu gyvūnus“. Kviečiame visus pasigrožėti vaikų nuveiktais darbais ir sukurtais piešiniais.

Mokytojos Akvilė S., Simona T.

Saugokite akis

Regėjimas - viena nuostabiausių žmogaus organizmo funkcijų, kuri leidžia pažinti mus supantį pasaulį, grožėtis, bendrauti, saugotis supančios aplinkos pavojų. Tačiau net ir menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia daug problemų. Kadangi prastas regėjimas nustatomas daugeliui mokyklinio amžiaus vaikų, dabar, kai daug laiko praleidžiate namuose prie išmaniųjų įrenginių, nepamirškite: atlikti akių jogos, išmokti akių atpalaidavimo ir stiprinimo pratimų, daryti kuo daugiau pertraukėlių, judėti, sportuoti ir sveikai maitintis. O jei negalite gyventi be knygų - klausykite jas LRT mediatekoje.

Bibliotekininkė Felicija J.

Sveikata mūsų rankose

„Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko...“ (senovės graikų filosofas Socrates).

Pagrindinis sveikatos ugdymo būdas - mokymasis, siekiant ugdyti elgesį ir vertybes, kurios sudarytų sveikos gyvensenos pamatus, tausoti savo sveikatą, suprasti kenksmingų įpročių ir kitų sveikatą silpninančių veiksnių žalą.

Praėjusią savaitę PUG2 ir PUG3 ugdytiniai domėjosi sveika gyvensena, įtvirtino žinias apie 5 pagrindinius pojūčius, domėjosi emocijomis. Išsiaiškino, kaip prižiūrėti savo dantukus, prisiminė daržovių ir vaisių naudą organizmui, kūrė sveikos mitybos piramidę, lėkštėje serviravo savo mėgstamiausius ir skaniausius patiekalus. Priešmokyklinukai žino, kad didžiausią įtaką sveikatai daro gyvenimo būdas, todėl daug dėmesio skyrė žinių apie sveikatą įtvirtinimui ir turtinimui, nepamiršo judėti, sportuoti ir pasilinksminti, nes, anot airių rašytojo Arthuro Murphy,  „linksmumas yra pagrindinis indėlis į sveikatos mišrainę.“

Mokytojos Simona T., Akvilė S.

Kai rezultatai pranoksta lūkesčius, džiaugiasi širdis

Neįsivaizduojame perkamų daiktų be kartoninių pakuočių. Panaudotos jos keliauja į popieriaus konteinerius, o iš ten - į antrinių žaliavų perdirbimo gamyklas. Popierius ir kartonas gyvena kelis gyvenimus, bet tam reikalingos lėšos.

Tačiau kartoninės dėžutės gali būti praktiškai panaudojamos - tai nuostabi priemonė vaikų žaidimams. PUG1 grupės ugdytiniai buvo gavę užduotį - paieškoti namuose tuščių pakuočių ir jas paversti „Magiškomis dėžėmis“. Visą savaitę vaikai, kartu su tėveliais, pasitelkę fantaziją ir įvairias priemones: pjaustė, klijavo, dažė, aplikavo ir neišvaizdžios dėžės virto namais, mašinomis, baldais, robotais, televizoriumi ir fotoaparatu. Įvairių pakuočių „prikėlimas naujam gyvenimui“ suteikė malonių akimirkų, dovanojo naujų žaislų ir padėjo gamtai.

Mokytoja Edita Č.

Žydėjimas

Žydi vyšnios, obelys, pienės! Negali jomis nesidžiaugti! Aplink geltonuoja žiedai, kurie bitėms dovanoja nektarą, o subrendę - sėklą naujam augalui. Taip ir norisi nusipinti vainiką, pūsti pūkus vienas kitam arba įamžinti jų grožį ir trapumą popieriaus lape. Pasirodo, piešti galima ne tik pieštukais. 4a klasės mokiniai, naudodami įvairias namuose esančias priemones: kokteilių šiaudelius, popieriaus ritinėlius, bandė pavaizduoti tuoj tuoj nuo pievų pakilsiančius pienių pūkelius ir žydinčius medžius. Šis laikinas pavasario grožis atsispindi ketvirtokų darbuose.

Mokytoja Aušra G.

Tuesday the 26th. Custom text here