Bandymų, tyrinėjimų diena

Antradienį PUG 3 ugdytiniai tyrinėjo skirtingų paukščių plunksnas. Vaikai naudojo pipetes ir lupas. Atlikdami bandymus, stebėdami įvairių paukščių plunksneles, ugdytiniai sužinojo, kad sparnuočių apdaras yra lengvas ir neperšlampa - dėl šios savybės jie gali skristi per lietų. Vaikai pamatė, kad plunksnos šoninės šakelės tankiai suaugę, todėl jos nepraleidžia vandens, vėjo ir saugo paukščius nuo šalčio. Priešmokyklinukams bandymai labai patiko, sukėlė daug teigiamų emocijų.

Mokytoja Akvilė S.

„Europos judrioji savaitė“

Kaip ir kasmet rugsėjo 16-22 dienomis visose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojama Europos judrioji savaitė. Europos judriosios savaitės tikslas – raginti žmones aktyviai judėti, sportuoti, praleisti daugiau laiko lauke bei atsižvelgti į sveiką gyvenseną. Ne išimtis ir mūsų mokykla. Nepabūgę rudeniškų oro sąlygų, mokyklos mokiniai pirmadienį pradėjo aktyviomis pertraukomis lauke. Jų metu vaikai šoko, atliko mankštas, bėgo aplink mokyklą.

Antrąją „Europos judriosios savaitės“ dieną nuo pat ryto mokykloje stuksėjo krepšinio kamuoliai. Pas mus svečiavosi Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ treneris Arūnas Kačerauskas, kuris moksleivius supažindino su krepšinio sporto šaka. Mokiniai atliko judrias užduotis ir linksmus pratimus bei įnirtingai žaidė krepšinį. Vaikai buvo aktyviai nusiteikę ir motyvuotai įsitraukė į pamokėles.

Socialinė pedagogė Sima B.

Vienos dienos projektas „Skaniausias obuolys“

Obuolys yra vienas seniausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių vaisių. Tuo įsitikino PUG1 grupės ugdytiniai. Jų rugsėjo 13-osios penktadienis kvepėjo obuoliais. Vaikai sudarė diagramą ir nusprendė, kad raudoni obuoliukai visada būna saldūs ir skanūs, todėl daugelis rinkosi juos valgyti. Visi sužinojo, kuo šie vaisiai naudingi sveikatai ir kas iš jų gaminama. Vėliau kiekvienas savo obuoliuką spalvino gražiausiom spalvom, klijavo kotelį ir lapelį. Po visų darbų priešmokyklinukai vaišinosi įvairiais skanėstais, spaudė ir ragavo sultis. Buvo labai gardu.

Mokytoja Edita Č.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

2018 m. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas. Už 2 023 683,86 eurų 676 šalies mokyklos gavo 58 pavadinimų priemones, skirtas pasaulio pažinimo dalykui mokyti.

Mūsų mokykla 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinant 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą. 2018 m. birželio mėn. gavo laboratoriją 1–4 klasių mokiniams. Mokyklos edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

1–4 klasių priemonės mokykloje patalpintos viename kabinete, žaidimų kambaryje, kuris yra prieinamas visoms pradinių klasių mokytojams. Šioje patalpoje mokytojos randa ne tik priemones, bet ir gali pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi ir pan.

Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, pradinių klasių mokytojams yra sukurti pasaulio pažinimo pamokų 27 veiklų aprašai, skirti padėti mokytojams pamokose naudoti projekto lėšomis nupirktas mokymo priemones. Šie aprašai yra patalpinti projekto svetainėje „Vedlys“, adresu: http://www.vedlys.smm.lt/medziaga_mokytojams.html#1–4.

Dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“;

Metodinė diena „Eksperimentuok, tyrinėk, atrask“;

Tylos stebuklinga versmėPo pamokų; „Žmogus ir vanduo“;

„Tyrinėjame mišką“Giliukų sodinimo akcija„Kas gaminama iš obuolių“;

Projektas „Ežys“Antrokų aplinkosauginė viktorina;

Aplinkosauginis projektas „Susidraugauk su medžiu; Pažinkime medžius ir krūmus.

Thursday the 19th. Custom text here