Gandro lizde

Parašyta Pirmadienis, 27 rugsėjo 2021

Koks įdomus ir paslaptingas yra paukščių pasaulis! Tuo šią savaitę įsitikino PUG3 ugdytiniai. Vaikai sužinojo daug naujo ir įdomaus apie sparnuočius. Pasirodo, varnos yra vieni iš protingiausių paukščių, žąsis- pirmasis žmogaus prijaukintas sparnuotis, strazdas gali imituoti pačius įvairiausius garsus: kitų paukščių giesmes, girgždančias duris ar katės miaukimą, o gandras yra Lietuvos nacionalinis paukštis, jo mėgstamiausias patiekalas - žalčiai ir varlytės… Priešmokyklinukai sužinojo, kad rudenį paukščiai išskrenda į šiltus kraštus dėl šalčio ir maisto trūkumo, o žiemoti pasiliekantiems skrajūnams gali padėti žmonės. Atlikdami bandymus, stebėdami plunksnas pro padidinamąjį stiklą, ugdytiniai įsitikino, kad paukščius nuo šalčio ir vėjo saugo plunksnos. Šis apdaras yra lengvas ir neperšlampa, todėl jie gali skristi net per lietų. Įtvirtindami žinias, mažieji mokinukai sukūrė pirmąjį mąstymo žemėlapį, kurį pavadino “Išskrenda – pasilieka”. Lietuvaičiai nepamiršo ir tautosakos: mokėsi pasakų be galo, lietuvių liaudies dainų, paukščių balsų pamėgdžiojimų, mįslių. Buvo įdomi, kūrybinga, trukšminga ir daugybę teigiamų emocijų suteikusi savaitė!

Mokytoja Akvilė S.

Saturday the 18th. Custom text here