Lesyklėlė sparnuočiams po mano langu

Parašyta Trečiadienis, 25 sausio 2017

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lesyklele po mano langu“Šalta ir snieguota žiema – sunkus išbandymas sparnuočiams. Daugiausia paukštelių pražudo ne šaltis, o badas, nes sniegas storu sluoksniu užkloja ir taip negausias maisto atsargas paukšteliams, todėl mokykloje sausio mėnesį pamokų, klasių valandėlių metu mokiniai kartu su savo mokytojais aptarė kuo galima lesinti paukščius. Lesalas turėtų būti kuo įvairesnis, kad paukščiai gautų visų būtiniausių medžiagų. Kuo didesnis bus lesalo pasirinkimas, tuo įvairesnių svečių sulauksite prie namų įrengtoje lesyklėlėje. Daugelis mūsų kraštuose žiemojančių paukščių mėgsta saulėgrąžas. Jų sėklose gausu riebalų, kurie yra labai svarbus energijos šaltinis, padedantis iškęsti net žvarbiausią šaltį. Paukšteliams labiausiai patinka nelukštentos smulkios saulėgrąžos juodu lukštu. Kepintos ir sūdytos netinka. Vabzdžiais mintantys paukščiai (zylės, bukučiai ir lipučiai) mielai lesa linų ir spygliuočių medžių sėklas, nesūdytus lašinius, varškę, skaldytus grūdus, sorų kruopas, aliejuje mirkytą batoną, obuolius, virtus ryžius, avižų dribsnius, žemės riešutus. Grūdais mintančius paukštelius galima lesinti sorų kruopomis, kukurūzų grūdais, linų, kanapių, arbūzų, moliūgų ir spygliuočių medžių sėklomis. Paruoškime lesyklėlę sparnuočiams, o paruošimui reikia tik tinklinio maišelio, vielos, plastikinio butelio, eglių ar kukmedžių šakelių. Už tai mums tikrai padėkos paukšteliai.

Tuesday the 30th. Custom text here