TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO (KA210) „SHARE YOUR CULTURE WITH MASTERPIECES BY GREAT ARTISTS, SCIENTISTS AND YOUR RICH CULTURAL HERTAGE“ (2021-2-LT01-KA210-SCH-000051129) DALYVIŲ PATIRTIS GRAIKIJOJE

Parašyta Antradienis, 21 vasario 2023

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos komanda 2023 metų vasario 13-17 d. dalyvavo tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural hertage“ („Pasidalinkime savo kultūra su didžiųjų menininkų, mokslininkų šedevrais ir turtingu kultūros paveldu“) projekto veiklose Nafplio pradinėje mokykloje. Projekto partneriai – Graikijos, Turkijos bei Lietuvos atstovai. Pagrindinis projekto tikslas – pažinti kitų šalių kultūrą, pasidalinti savo šalies tradicijomis, papročiais ir pagerinti anglų kalbos žinias.
Projekto dalyvių susitikimo savaitės darbotvarkė buvo orientuota į veiklas mokykloje ir šalies kultūrinių objektų, kurie įtraukti į ugdymo turinį, pažinimą. Projekto dalyvius sutiko Nafplio pradinės mokyklos (Graikija) administracija, mokyklos mokytojai ir mokiniai. Dalyvius pasveikino Nafplio miesto meras ir Argolidos Pradinio ugdymo departamento vadovas. Graikijos ir Lietuvos atstovai mobilumo vizite dalyvavo kontaktiniu būdu, o Turkijos šalies atstovai – nuotoliniu.
Tarptautinio Erasmus+ vizito pirmoji dalis buvo skirta susipažinti su Graikijos švietimo sistema, plėtojant mokinių bendrakultūrinę kompetenciją, susipažįstant su šalies kultūra, tradicijomis, papročiais. Vizito dalyviai stebėjo pamokas, kuriose buvo taikomi įvairūs skaitmeniniai edukaciniai ištekliai („Puzzle maker“, „Lyrics training“, „Plickers“, „Geography games“, „Quizziz“, „Jigsaw“, „Wheel of names“, „AR“, „Mentimeter“, „Goosechase“). Nafplio pradinės mokyklos mokytojai pristatė minėtų išteklių kūrimo žingsnius, turinį, pademonstravo, kaip šie įrankiai taikomi pamokų metu, dirbant su pradinių klasių mokiniais.
Antroji vizito Nafplio pradinėje mokykloje dalis buvo skirta susipažinti su tradiciniais graikiškais šokiais, kurių mokymas(is) yra privaloma ugdymo turinio dalis. Mokyklos mokiniai pristatė „Kalamantianos“, „Tsamiko“, „Ikariotikos“, „Serra“, „The crab“, „How we ground in pepper?ׅ“, „Broad beans“ šokius-žaidimus. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti šių šokių pamokose. Taip pat Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos atstovai pademonstravo ir mokė Nafplio pradinės mokyklos mokinius ir mokytojus tradicinių lietuviškų šokių-žaidimų „Jurgelis meistrelis“, „Polka“, „Klasė žvirblis čiulbuonėlis“ ir kt. Dalyvaujant Erasmus+ vizite buvo aplankytos muzikos ir dailės mokyklos, bendrauta su projekto logotipo autore.
Trečioji, tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural hertage“ mainų vizito dalis buvo orientuota į Graikijos kultūrinių objektų pažinimą. Dalyviai susipažino su Nafplio archeologijos muziejumi, kultūrinio paveldo objektais (Palamidi, Epidavros amfiteatru, seniausia šalyje ekologinio alyvuogių aliejaus gamykla, senoviniu Mikėnų miestu bei Akropoliu).
Baigiamojoje vizito dalyje vyko projekto dalyvių – Graikijos, Lietuvos ir Turkijos – susitikimas, kurio metu aptartas vizitų į Turkiją (kovo mėn.) ir Lietuvą (gegužės mėn.) turinys. Taip pat peržiūrėti projekto tikslai, patikslintas projekto veiklų planas.

Ilona Ragažinskienė, Erika Masiliauskienė,
Akvilė Stonienė, Eralda Piktūrnienė, Donatas Petkevičius