Kai skaitau – namuose smagiau!

Kasdien namuose lieka vis mažiau neperskaitytų popierinių knygų, o kai kurias skaitote jau antrą kartą? Po truputį aplanko mintys, o ką reikės skaityti vėliau...? Juk kai skaitau – namuose smagiau! Tad kviečiu šiuo laikotarpiu skaityti elektronines knygas:

• Entuan de Sent Egziuperi „Mažasis princas“: literatūros klasika, knyga, nuolat minima tarp skaitomiausių, vertingiausių knygų vaikams, tačiau taip pat mielai, tik kiek giliau, skaitoma ir suaugusiųjų. Jei jau skaitėte šią knygą, siūlau perskaityti dar kartą, nes šią knygą galima skaityti ne vieną ir ne du kartus.
  • Oskaras Vaildas „Laimingas princas“: siūlau graudžią, bet labai pamokančią pasaką apie princo ir paukščio draugystę, apie kregždės meilę nendrei ir apie beribį pasiaukojimą... Tinka ir vaikams ir suaugusiems: suaugusiems prisiminti, o vaikams pamatyti nuoširdžios draugystės ir nuoširdumo bei nesavanaudiškumo pavyzdį.

Šias knygas rasite elektroninėje „Vyturio" leidyklos bibliotekoje.

Taip pat siūlai paklausyti audioknygas:

• Edita Lei „Miglų slėnio fėjų burtai“: ši knyga apie nuostabų fėjų pasaulį. Miglų slėnio pasakas rekomenduočiau išgirsti, o vėliau ir perskaityti visoms mažoms ir šiek tiek ūgtelėjusioms mergaitėms.

Knygą galima paklausyti čia:

• Edita Lei „Fėjų slėnio Sparnų istorija“: patiks tiems, kurie tiki fėjomis, stebuklais ir kuriems patiko knyga „Miglų slėnio fėjų burtai“.

Knygą galima paklausyti čia:

• Evelina Daciūtė, Rasa Kaper „Perlų karoliai“ („Medaus mainai“): smagi istorija, kuri sužavės kiekvieną jaunąjį skaitytoją.

Bibliotekininkė Felicija J.

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-ąją – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas - visame pasaulyje buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ši diena minima nuo 1967 metų ir kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą, kurį kiekvienas mūsų turi teisę patirti nuo pat ankstyvos vaikystės.

Šiemet mūsų pradinukai šią dieną paminėjo kiek neįprastai. Vaikams mokyklos „Facebook“ paskyroje buvo pasiūlyta skaitomų leidinių nuotraukomis ir komentarais pasidalinti su draugais bei patiems sukurti originalią knygelę - „zine“. Susitikus mokykloje, daugiausia „Facebook“ paskyroje patiktukų sulaukusių knygų kūrėjų lauks prizai!

Bibliotekininkė Felicija J.

Č raidelės

Priešmokyklinukai nuotoliniu būdu geba kūrybiškai mokytis. Vaikai iš įvairių namuose esančių konstruktorių, mašinėlių, lėlių, indų ir kitų daiktų, dėliojo Č raidę. Nustebino toks vaikų – tėvelių išradingumas. Tėvai tapo sumanūs pagalbininkai ugdymo procese. Vaikų domėjimasis daiktais, skatina vaiko kalbinę raišką, o veikla kupina žaismo ir atradimų – garantuoja teigiamas emocijas ir tolimesnį kelią į skaitymo pasaulį. Kokie stebuklingi ženklai yra raidės! Mūsų visų darbas neliko nepastebėtas. Jūs šaunuoliai!

Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

Paukšteliai sugrįžo

„Čir vir vir pavasaris“ - pasveikino visus iš šiltųjų kraštų grįžę paukščiai. Praėjusią savaitę priešmokyklinukai draugavo su sparnuotaisiais draugais: stebėjo juos, mokėsi balsų pamėgdžiojimų, sužinojo, kur mažieji giesmininkai suka lizdus ir peri jauniklius. Paukšteliai atgijo ir ugdytinių darbuose. Vaikai juos kūrė iš visko, ką rado namuose: siūlų, plastilino, plunksnų, vatos diskelių, spalvoto popieriaus, tualetinio popieriaus ritinėlių... Labai džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, išradingumu, darbštumu. Dėkojame šeimoms už kūrybinio proceso nuotraukas.

Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

Čipolinas

PUG2 ir PUG3 ugdytiniai įrodė sau ir kitiems, kad mokytis nuotoliniu būdu gali būti smagu ir įdomu. Šią savaitę priešmokyklinukai pradėjo ilgalaikį stebėjimą „Užaugink Čipolinui plaukus“. Esame sužavėtos ir nustebusios, kaip gražiai ir kūrybingai vaikai dirbo „dizaineriais“ - „aprengė“ stiklainius. Priklijavę ar nupiešę akytes, plačią šypseną, įkvėpė gyvybės svogūno galvai. Mažieji tris savaites stebės ir fiksuos, kaip auga svogūno šaknys ir laiškai, matuos juos liniuote, o „nukirpę plaukus“ - svogūno laiškus - ragaus. Ugdytinių smagią nuotaiką ir pasididžiavimą savo atliktu darbu puikiai įrodė tėvelių atsiųstos nuotraukos. Mes visi kartu - puiki komanda!!!

Mokytojos Simona T. ir Akvilė S.

Autizmo supratimo diena

„Mokomės kitaip...“

Viskas turėtų būti taip paprasta, kaip ir yra, bet ne paprasčiau“. Fizikas Albertas Einšteinas.

Pasibaigus pavasario atostogoms, mūsų Mokykla vėl atvėrė mokiniams duris į mokslo ir žinių pasaulį, tačiau šį kartą kitaip... Nuo kovo 30–osios (pirmadienio) ugdymo procesas vykdomas nuotoliniu būdu. Mokykla šiam naujam žingsniui ruošėsi intensyviai - mokytojai peržiūrėjo ugdymo planus, pritaikė juos patogiam mokinių mokymui(si) nuotoliniu būdu. Antradienį įvykusi mokytojų ir administracijos video konferencija parodė, kad mūsų pasirinktos techninės priemonės pasiteisino. Mokytojai pasidžiaugė mokiniais, tėveliais, visų bendru noru padėti vaikams kuo sėkmingiau įsisavinti dėstomą medžiagą, tai  sėkmė, kurią lemia visos Mokyklos bendruomenės glaudus ir šiltas bendravimas, bendradarbiavimas.

Tikimės, kad šis nelengvas laikotarpis taps naudingu mums visiems – mokiniai taps savarankiškesni, labiau pasitikintys savimi ir atsakingi, o mokytojai, siekdami nuotolinio ugdymo procesą padaryti ne tik kokybišką, bet ir įdomų, patrauklų, įsimintiną, skatinantį mokinį mokytis ir siekti rezultatų savarankiškai – praturtins save nauja patirtimi, kurią vėliau sėkmingai taikys dirbdami įprastu būdu.

Linkime visiems būti sveikais, pozityviais, kantriais, kūrybiškais ir nepamiršti rasti laiko sau...

Akimirkos iš nuotolinio mokymo(si)

Mokyklos administracija

Tuesday the 7th. Custom text here