Advento popietės

Parašyta Ketvirtadienis, 10 gruodžio 2015

Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai – ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemsiančių ateinančius metus, šeimyninę laimę ar asmeninę sėkmę.

Gruodžio 9 d. priešmokyklinės ugdymo grupės (PUG) auklėtiniai vyko į malūnininko sodybą. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai“. Vaikai klausėsi pasakojimo apie Kalėdų papročius ir tradicijas, kepė kūčiukus ir sulaukė senio Kalėdos.

2c ir 3a klasės mokiniai su mokytojomis ir tėveliais gruodžio 10 ir 16 d. lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje. Šventiškai papuoštoje troboje, besidominčių senaisiais papročiais, jų laukė gaspadinė ir kvietė  dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai...“ Vaikai išgirdo draudimų, kurių privalu laikytis Advento metu, spėjo  būsimą derlių, pabandė sužinoti, ką gi jiems žada ateinantys metai. Mokinukus aplankė Senis Kalėda su dovanomis. Visi linksmai žaidė senovinius žaidimus, juokavo, vaišinosi pačių iškeptais kūčiukais.

Gruodžio 18 dieną 3b klasės mokiniai lankėsi Angelo muziejuje, susipažino su čia esančia angelų kolekcija bei sužinojo, kad šiuo metu muziejaus ekspoziciją sudaro apie 500 angelų skulptūrėlių iš 29 pasaulio šalių, kurie yra dovanoti, pirkti, parvežti kaip suvenyrai. Čia esantys angelai pagaminti iš įvairių medžiagų: molio, stiklo, porceliano, metalo, akmens, medžio, šiaudų. Mokiniai eksponatais galėjo ne tik grožėtis, bet ir juos liesti, be to, reikėjo atspėti ir praktinę angelų panaudojimo paskirtį. Praktinės dalies metu, naudodami natūralias medžiagas - medį, odą, drobę, mokiniai pasigamino unikalią dekoraciją – savo angelą sargą.

Popiečių akimirkos:

Mokytojos: Justė Milašauskienė, Diana Jocienė, Eralda Piktūrnienė, Birutė Atutienė

Friday the 3rd. Custom text here