Pirmokų pasaka

Parašyta Trečiadienis, 18 lapkričio 2015

Lapkričio 18 dieną vyko pirmokų krikštynos. Ketvirtokai pavertė pirmokėlius į baltus sniego žmogelius, skruzdėliukus, voverytes ir pakvietė į „paslaptingąjį mišką“, kuriame gyveno užmiršta pasaka. Nykštukas paaiškino vaikams, kad pasaka atgis, jei sugebės pirmokėliai ją pažadinti... Ir veiksmas prasidėjo! Mažieji mokinukai kūrybiškai iš gamtinės medžiagos komponavo saulytes, pastatė didelį skruzdėlyną, pririnko žiemos atsargų voverytėms. O sniego žmogeliukai žadino žiemą: gamino snaiges ir sniego gniūžtes. Paslaptingasis miškas jau buvo pasiruošęs negirdėtai neregėtai pasakai. Visi miško veikėjai barstė sniegą ir žaidė žiemos žaidimus… Buvo linksma šėlti ir krėsti pokštus… Netrukus pabudęs nykštukas pasakė, kad nuo smagaus klegesio užmirštoji pasaka atgijo. Pasaka nustebo, kad mažieji pagalbininkai nuveikė tiek daug darbų. Ji paprašė, kad nykštukas visus apdovanotų. Voverytės medžio drevėje rado saldųjį riešutų kremą, skruzdėliukai - prie kelmelio konditerinį skruzdėlyną, o baltieji sniego žmogeliukai džiaugėsi baltais zefyrais. Nykštukas, ištaręs burtažodį, visus pasakos veikėjus vėl pavertė mokinukais. Po kūrybinės veiklos, iškilmingo pasižadėjimo ir gausiai pašlakstyti išminties vandeniu, pirmokai nuskubėjo į klases dalintis įspūdžiais ir vaišintis netikėtomis dovanomis.

Mokytojos Elvyra Labanauskienė ir Aušra Gricienė

Friday the 10th. Custom text here