Akcija „Atšvaitai“

Parašyta Ketvirtadienis, 07 lapkričio 2013

Tamsėjantys rudens vakarai ir rytai vis labiau slepia pėsčiuosius sutemose, todėl vairuotojams darosi vis sunkiau juos pastebėti be atšvaitų. Siekiant, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklą ir grįžtų į namus, lapkričio 7-osios rytą mokykloje surengta akcija „Atšvaitai“. Mokytojos B. Atutienė, E. Labanauskienė, su būrelius „Žaliuoju taku“ ir „Saugus eismas“ lankančiais mokiniais kolegas, mokinius, jų tėvelius pasitiko kiek neįprastai. Kiekvienas pakalbintas, apžiūrėtas jo nešiojamas atšvaitas, neturintiems jo – padovanotas. Mokyklos fojė mokiniai skaitė plakatus, apžiūrėjo piešinius saugaus eismo tema.

Akcijos „Atšvaitai“ tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į Kelių eismo taisyklėse nurodytus reikalavimus dėl atšvaitų nešiojimo tamsiu paros metu, aptarti su mokiniais atšvaitų nešiojimo svarbą, skatinti būti atidiems ir saugoti save.

Džiugu, kad didesnė dalis mūsų mokyklos mokinių, jų tėvų, mokytojų turi ir nešioja atšvaitus. Akcijos metu atkreiptas dėmesys, ar atšvaitas nešiojamas tinkamai. Pastebėta, kad atšvaitas dažniausiai buvo pakabintas ant kuprinės, kuri yra ant nugaros. Neturėdamas priekyje prisegto atšvaito, vaikas, žiūrėdamas į atvažiuojančią transporto priemonę, yra nematomas. Tokiu atveju reikalingas antras atšvaitas, kurį reikia tvirtinti priekyje ant drabužių.

Akcijos metu klasių mokytojoms išdalintos atmintinės apie  atšvaitų nešiojimo taisykles. Jos aptartos pamokose. Nešiojamas atšvaitas yra tarsi vaiko angelas sargas, saugantis jį nuo tamsos ir nepastabių vairuotojų.

Akcijos organizatorė Birutė Atutienė

Friday the 26th. Custom text here