Tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“ dalyvių patirtis Turkijoje

Parašyta Pirmadienis, 25 rugsėjo 2023

Rugsėjo 18 – 22 dienomis Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogų grupė svečiavosi Erasmus + „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“ projekto įgyvendinimo partnerių susitikime Turkijoje. Šio susitikimo tikslas – susipažinti su Turkijos Adanos miesto „Emine turkan ikiz ilkokulu“ mokyklos ugdymo proceso organizavimu, švietimo sistema, kultūros paveldu. Pirmąją susitikimo dieną lankėmės mokykloje, stebėjome anglų, pasaulio pažinimo, dailės ir darbų užsiėmimus, dalinomės gerąja patirtimi su Turkijos ir Graikijos pedagogais, diskutavome apie informacinių technologijų panaudojimo galimybes ugdymo procese, kiekvienoje šalyje. Turkijos mokyklos mokiniai pristatė savo šalies tautinius šokius, vestuvių papročių tradicijas, dalyvavome jų organizuotose edukacijose.

Vizito metu buvo organizuotos įvairios kūrybinės dirbtuvės. Kartu su mokyklos mokytojais, mokiniais ir jų tėvais gaminome turkų tradicinius patiekalus, stebėjome ir mokėmės turkiškų šokių, susipažinome su jų reikšme ir kilme, įvairiomis technikomis atlikome skirtingus kūrybinius darbus.

Apibendrinant galime pasakyti, kad šis projektas kiekvienam iš mūsų suteikia galimybę patobulinti anglų kalbos žinias, praplėsti kultūrinę ir pažinimo kompetencijas, kurias grįžę į savo mokyklą perteiksime ne tik savo kolegoms, bet ir pritaikysime ugdymo procese.

Pavaduotoja ugdymui Vilma G.