Yoga Zoo priešmokyklinukams

Vaikai kupini energijos, entuziastingai juda, jiems sunku ilgai išbūti vienoje padėtyje. Dėl šių priežasčių vaikų joga yra kiek kitokia. Priešmokyklinukus mūsų mokykloje aplankė sertifikuota vaikų jogos mokytoja Monika Domeikienė! Yoga Zoo tai kitokia joga – tai joga vaikams! Užsiėmimai skirti lavinti koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą. Vaikai, dalinosi savo jausmais, emocijomis, atliko jogos pratimus, piešė. Tai joga žaidimų formoje. Visi ugdytiniai buvo apdovanoti Yogos diplomais. Penktadienis priešmokyklinukams buvo pilnas atsipalaidavimo ir juoko.

Mokytoja Edita Č.

Tarptautinis šokio konkursas "Baltik Amber Suvalky"

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos šokių studija „SAULUTĖS" tarptautiniame konkurse "Baltik Amber Suvalky" Lenkijoje užėmė pirmą vietą!

Mokytoja Jūratė V.

„Sveikatiados" stendas

Dalyvaudami „Sveikatiados“ projekte, kaip ir kiekvienais metais, atnaujinome stendą. Šiemet jis pasipuošė gėlėmis. Stende publikuojame projektinę medžiagą, vykdytas veiklas bei pasiekimus. Visą informaciją galite rasti: https://cutt.ly/6M4Xl8z

Sveikatos stiprinimo mokykloje darbo grupė

Žiemos darbai ir pramogos

1b ir 1c VDM žiemos darbai ir pramogos.

Mokytojos Alma J. ir Elvyra L.

Kvietimas į Kalėdinį koncertą!

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai kviečia į teatralizuotą Kalėdinį koncertą!????❄️

„Sukučio žaismas”

2a ir 2b klasės mokiniai lapkričio 16 dieną edukacinio užsiėmimo „Sukučio žaismas” metu ne tik susipažino su medžio drožybos istorija, medžio darbo įrankiais: įvairių formų kaltais, raižytuvais, peiliukais bei dildėmis, bet ir patys gamino senovinį žaislą – sukutį. Mokiniai išbandė savo sukučius, stebėjo kaip kiekvienas sukasi, fiksavo sukimosi laiką. Kito edukacinio užsiėmimo „Tekstilinio maišelio dekoravimas mišria technika“ metu mokiniai susipažino su dekoravimo tekstiliniais dažais technika, piešė eskizus. Vėliau šia technika dekoravo maišelius, kuriuos dovanos artimiesiems.

Mokytoja Felicija N.

Svečiuose pas ugniagesius

Šiandien PUG3 ugdytiniai, apsilankę Šiaulių apylinkės priešgaisrinės tarnybos III kuopos padalinyje ir kalbėdamiesi su pareigūnais, domėjosi ugniagesio - gelbėtojo profesija. Vaikai įtvirtino žinias apie saugų elgesį ant ledo, sužinojo priešgaisrinės saugos reikalavimus namuose ir veiksmus kilus gaisrui. Ugdytiniai apžiūrėjo ir turėjo galimybę paliesti bei pasimatuoti ugniagesio - gelbėtojo batus ir kitą, jų darbui reikalingą įrangą, prietaisus, techniką. Smalsuoliai, apsilankę gaisrinės muziejuje, sužinojo, kaip bėgant laikui keitėsi gaisrininko apranga, technika, priemonės, žmonių gelbėjimo būdai. Beje, mūsų vaikai puikiai išlaikė pareigūnų pateiktą žinių testą – ir net penki pažadėjo pasirinkti šią sunkią, bet visiems gyvybiškai reikalingą profesiją.

Mokytoja Akvilė S.

Apklausa Ar Šiauliuose reikia gimnazijos mokiniams, turintiems didelį mokymosi potencialą?

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje mokiniai, kurių mokymosi gebėjimai ir pasiekimai yra aukštesni nei jų bendraamžių (mokosi aštuntukais - dešimtukais), turi galimybę mokytis aukštesniuoju lygiu (sustiprintai) gimnazijose, į kurias mokinių priėmimas organizuojamas konkurso būdu.

Kaip manote, ar būtų tikslinga, kad viena iš Šiaulių miesto gimnazijų specializuotųsi didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdyme ir priėmimą organizuotų konkurso būdu?

Apklausoje yra 1 klausimas. Apklausa anoniminė.
Apklausa vyks iki 2022 m. lapkričio 28 d.
Iš anksto dėkojame už atsakymus.

PRADĖTI PILDYTI APKLAUSĄ

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16 d. mokykloje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Šios dienos minėjimui, kasmet, pasiūlomas vis kitoks simbolis. 2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas.

Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai nuo pat ryto įsitraukė į Tolerancijos dienos veiklas: aiškinosi žodžio „Tolerancija“ reikšmę, kūrė  ne tik „tolerantiškuosius (vertybių) namus“, bet ir visą miestą, piešė, tapė nuostabiausius plakatus! Vyko tolerantiškosios diskusijos prie arbatos puodelio, eksperimentai filmo („Sėkmė avansu“),  pagrindu.

Šiemet, mokiniai suprato, jog visų pirma, toleranciją ugdome namuose, o tik vėliau mokykloje ir kitose socialinėse aplinkose, bet ir įsiminė, jog tolerantiškas žmogus – tas, kuris visada pradeda nuo savęs ir skatina kitus. To pasekoje, įgyvendinome iniciatyvą „Mokykla – mano antrieji namai“, kuri tapo dienos vinimi! Galima tik įsivaizduoti, kokios teigiamos emocijos vyravo klasėse ir žibėjo vaikų, mokytojų bei kitų mokyklos darbuotojų akys sulaukus “Tolerantiškojo pašto”.

Džiaugiamės, jog šią Tolerancijos dieną paminėjome vieningai ir galime pasidžiaugti, kad esame atvira, bendruomeniška mokykla ir priimame kiekvieną asmenį tokį, koks jis yra!

Dėkojame visiems prisidėjusiems!

Daugiau nuotraukų.

Socialinė pedagogė Sima B.

Mes keliaujam - rieda ratai

Šią savaitę PUG1  ir PUG2 ugdytiniai  mokosi ne tik apie automobilius, bet ir kartoja, susipažįsta su kelių eismo taisyklėmis ir ženklais. Vaikai keliavo į vaikų klubą „Kibirkštis“ ir dalyvavo saugaus eismo pamokėlėje. Čia sužinojo, kokie pavojai tyko kelyje ir kaip jų reikėtų išvengti. Mokėsi kaip eiti per perėją. Žiūrėjo mokomuosius filmukus: „Gatvės perėjimas pėsčiųjų perėjoje“, „Būkime saugūs“, „Atsargus elgesys kelyje“. Labai svarbu, kad vaikai gatvėje būtų itin atsargūs, laikytųsi taisyklių. Susipažino ir su „draugu“ atšvaitu ir  kaip taisyklingai jį segėti. O pabaigoje vaikai išmoko taisyklę, kuri padės išvengti nelaimės kelyje, tai „sustok, apsidairyk, nebėk“. Padėkoję už pamokėlę, ugdytiniai saugiai grįžo į mokyklą.

Mokytoja Edita Č.

Mokomoji kalba: lietuvių kalba