Naujienos

MOKSLO METAI „SAULĖS“ PRADINĖJE MOKYKLOJE, ORGANIZUOJANT UGDYMO PROCESĄ, VADOVAUJANTIS ATNAUJINTA PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMA

Spausdinti
Parašyta Trečiadienis, 07 birželio 2023

2022-2023 mokslo metai priešmokyklinio ugdymo mokytojoms įnešė nemažai nerimo. Jau vasarą mokyklas pasiekė atnaujinta priešmokyklinio ugdymo programa, kuri buvo papildyta naujomis pasiekimų sritimis, o ugdymo turinys planuojamas pagal 7 kompetencijas: komunikavimo, kultūrinės, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, skaitmeninės, socialinės, emocinės ir sveikos gyvensenos. Priešmokyklinio ugdymo programą papildė rekomendacijos priešmokyklinio ugdymo pedagogui – „Patirčių erdvės“, kuriose siūlomi projektai padėjo pedagogams suprasti ir išbandyti kitokią – projektinę – priešmokyklinio ugdymo praktiką. Mūsų mokyklos pedagogai iš dalies atnaujino ugdomųjų veiklų planavimą – atsirado ugdymo(si) sritys, pagrindinės ir integruojamos kompetencijos, veiklose taikomas projektų metodas, kuris susijęs su santykiais, susitarimais, vaikų veiklos prasmingumu, didelis dėmesys skiriamas vaiko ir pedagogo įsivertinimui vaikų pasiekimams. Metų eigoje vaikai buvo vertinami diagnostiniu (mokslo metų pradžioje), formuojamuoju (mokslo metų eigoje) ir apibendrinamuoju (mokslo metų pabaigoje) vertinimu.

Visus mokslo metus pedagogai nuolat diskutavo, ieškojo geriausių sprendimų ugdymo turinio išgryninimui: buvo atsisakyta kai kurių temų, pamažu vaikų veiklas papildė informatinio mąstymo ugdymas, inžinerinio, gamtamokslinio, matematinio (STEAM) ugdymo pradmenys, buvo smagu stebėti, kaip ugdymo proceso metu keičiasi ir patys vaikai, jie tapo veiklų iniciatoriais, išmoko pasitikėti savimi ir drąsiai siūlyti savo idėjas, reflektuoti, įsivertinti ir vertinti.

Baigiantis mokslo metams ir apibendrinus mokymosi rezultatus galima drąsiai teigti, kad mokytojoms pavyko „susigyventi“ su atnaujintomis ugdymo programomis, jas perprasti ir, kruopščiai suplanavus mokslo metų ugdomąsias veiklas, pasiekti norimų rezultatų.

Ateinančiais 2023-2024 mokslo metais taip pat laukia nemaži iššūkiai – planuojama peržiūrėti klasių erdvių panaudojimo galimybes ugdymo tikslams, įsigyti naujų ugdymo priemonių, su nekantrumu laukiame LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintų vadovėlių priešmokyklinukų ugdymui. Mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogai supranta, kad dirbant pagal atnaujintą priešmokyklinio ugdymo programą – svarbus tampa pats mokymosi procesas, o ne rezultatas, bendras reiškinių, dalykų suvokimas, vaiko smalsumo sužadinimas jam priimtinomis priemonėmis, motyvacijos mokytis auginimas.

Naujus 2023-2024 mokslo metus sutiksime atviromis širdimis naujovėms, siekiant vaikams suteikti pilnavertišką priešmokyklinį ugdymą.

    

Mokytoja Valerija B.

 

 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 7th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.