Projekto “Olimpinis mėnuo” finišas

Atrodo, ką tik startavome… O štai ir atėjo projekto „Olimpinis mėnuo“ paskutinės – ketvirtos savaitės pabaiga. Projektas baigėsi, bet įgytos fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir kokybiško poilsio žinios ir gebėjimai išlieka.  Jos padeda vaikams augti sveikais ir laimingais.

Mokytoja Alma J.

Sveikų atostogų!

Visos dienos mokyklos pirmokėliai džiaugiasi, kad prasideda pirmosios atostogos! Linki visiems vaikams ir mokytojams sveikų ir turiningų atostogų!

Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

Gamtos dovanos

Anot Jimo Bishopo, ruduo yra turtingiausias iš visų metų laikų, nes jo kišenės prikimštos aukso...

Jis turtingas gausybe įvairiausių dovanų ir širdžiai mielų spalvų. Nors ruduo jau gerokai įsibėgėjo dosniai barstydamas ir dalindamas visas gėrybes, tačiau noras džiaugtis gamtos dovanomis neblėsta. Juk pasitelkus fantaziją, kūrybiškumą bei išradingumą, galima sukurti išties nuostabių kūrinių.

Visos dienos mokyklos pirmokai vykdė rudeninį projektą „Gamtos dovanos ir saviraiška“. Visą mėnesį vaikai rinko ir į mokyklą nešė gamtinę medžiagą, rudens gėrybes bei aptarė jų išvaizdą, naudingas savybes, grožėjosi spalvomis ir įvairove. Nors šios savaitės ketvirtadienis buvo lietingas ir paniuręs, tačiau vaikai išsiruošė į mokyklos lauko klasę įgyvendinti savo idėją - kurti rudeninę pasaką. Galiausiai, prasidėjo tikras kūrybinis procesas... Pažiūrėkite, kaip jiems pavyko.

Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

„Olimpinis mėnuo 2020“. Kokybiškas poilsis.

Ketvirtoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo skirta kokybiškam poilsiui. Pirmokėliai susipažino su pagrindiniais kokybiško poilsio elementais. Vaikai sužinojo, ką kiekvienas turėtų daryti, jog dieną jaustųsi pailsėjęs ir laimingas bei kokius atsipalaidavimo ir nusiraminimo pratimus atlikti, norint atsikratyti įtampos. Superherojė Luka Kibirkštis pirmokus mokė įvairių veiklų, kurios padėjo pailsėti pertraukų metu. Trečiadienį vaikai klausėsi psichologės Mildos pasakojimo apie kokybišką miegą ir kaip jam pasiruošti.

„Olimpinio mėnesio“ projektas baigėsi. Pirmokams - tai lyg maža pergalė. Jie visi kartu įveikė trisdešimt dienų, kupinų įdomių veiklų ir naujų atradimų. Vaikai, lyg maži superherojai, buvo apdovanoti diplomais.

1a klasės mokytoja Aušra G.

Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą

„Saulės“ pradinė mokykla vykdo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ lietuviškai - „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si).

Mūsų mokykla šiame projekte dalyvauja koordinatoriaus teisėmis, todėl vykdydami projektą ne tik patys įdomiai, aktyviai ir naudingai leidžiame laiką, bet savo patirtimi dalinamės su kitų šalių, dalyvaujančių projekte, mokyklomis.

Šią savaitę skyrėme mokinių fiziniam aktyvumui, sveikos gyvensenos skatinimui, išradingumui, kūrybiškumui, siekiant apsaugoti gamtą nuo užterštumo kenksmingomis medžiagomis. Iš įvairių buitinių atliekų mokiniai gamino judriems žaidimams atlikti reikalingas priemones. Kiekviena klasė aplikavo, spalvino, pritaikė panaudotus plastikinius butelius, įvairias dėžes, vienkartinius indus, šiukšlių maišus savo žaidimams. Buvo labai smagu žaisti, rungtyniauti su draugais. Visa savo sukaupta patirtimi dalinsimės su Italijos, Turkijos, Slovėnijos ir Ispanijos partneriais. Tikimės, kad ir jiems patiks mūsų sukurti žaidimai ir idėja.

1 - 4 klasių mokytojai

Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje

Mokykla vykdo sveikatą stiprinančią programą „Būk sveikas ir stiprus“. Įgyvendinant programos tikslą ir uždavinius, šiandien PUG klasėse vyko paskaita: „Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje“. Mažieji mokinukai žino, kad augančiam organizmui labai svarbi subalansuota ir sveika mityba, kad daržovės ir vaisiai turi sudaryti didžiąją lėkštės dalį, vaisius geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje, o sultys nėra tokios sveikos ir naudingos, kaip pats vaisius. Priešmokyklinukai žino, kokių vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose. O ar žinot tą Jūs? Mažieji mokinukai visiems siunčia linkėjimus ir šypsenas. Jų žodžiais tariant, „sveikas maistas - sveikas aš“. Būkime sveiki, laimingi ir aktyvūs, kiekvieną dieną valgykime daugiau vaisių ir daržovių.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Antrasis daiktų gyvenimas

Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

Monday the 26th. Custom text here