Filtras
 • Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

  Kovo 1 - 31 dienomis mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai prisijungė prie nacionalinės „Vaikų linijos“ iniciatyvos, skirtos sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių“. Šiomis dienomis mokykloje veikė „Draugystės paštas“, mokytojai su mokiniais kalbėjo apie patyčias ir jų sprendimo būdus, įgytas žinias įtvirtino spręsdami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir socialinių partnerių sukurtą interaktyvų testą „Įveik patyčias“. Taip pat vyko edukacinių filmų peržiūros, viktorinos, piešinių parodos.

  Labai ačiū prisidėjusiems prie veiklų mokiniams, pedagogams ir tėvams!

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“

  Kovo 28 dieną mūsų mokyklos atstovai: Smiltė, Goda (PUG 1) ir Saulė, Augustė, Naglis, Emily, Danielė (1c) dalyvavo Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių konferencijoje „Dosnieji mūsų žolynėliai“. Vaistažolės – protėvių patikrintas vaistas. Mokiniai papasakojo, kad kiekvienas augalas turi organizmui reikalingų medžiagų. Žolelių arbata tinka ir profilaktikai, ir įvairioms ligoms gydyti bei organizmui stiprinti. Vaikai pristatė konferencijos dalyviams savo mėgstamas vaistažoles, pasidalino mėlynių, aviečių, medetkų, mėtų ir ramunėlių arbatų receptais.

   

  Pedagogė Edita Č. ir mokytoja Alma J.

 • Saugaus eismo klasė

  Mes, 4a klasės mokiniai, svečiavomės Saugaus eismo klasėje. Ten susipažinome su policininke. Ji mums pasakojo, kokie pavojai tyko vaikų kelyje. Žiūrėjome ir aptarėme realias Šiaulių mieste nufilmuotas situacijas, kuriose vos nenukentėjo vaikai. Supratome, kad net ir einant per perėją, reikia atidžiai žvalgytis į šalis, nekalbėti telefonu. Sužinojome, kad jei važiuodami dviračiu netyčia užgautume kitą žmogų, būtinai turėtume jo atsiprašyti ir pasiūlyti savo pagalbą. Atsisveikinant gavome dovanų liemenes, kurias pažadėjome vilktis visada, kai važiuosime į ekskursijas, sėsime ant dviračių ar važiuosime riedlentėmis.

  4a klasės mokiniai

 • Didiname bendruomenės torelanciją

  Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurios tikslas – šviesti visuomenę, išsklaidyti mitus apie šią žmonių grupę, mažinti atskirtį, ugdyti visuomenės toleranciją kitokiam.

  Mūsų mokyklos mokinukai šią dieną mūvėjo skirtingos spalvos kojines, kurios išreiškia palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu.

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • Anglų kalbos diktantas

  Vasario 28 dieną, geriausiai anglų kalbą besimokantys 3-ių klasių mokiniai, dalyvavo respublikiniame 3-ųjų (pradinių) klasių mokinių diktanto anglų kalba rašymo konkurse "Listen to write". Sudėtingo lygio diktantą be klaidų parašė ir 1 laipsnio diplomus pelnė Viltė (3a) ir Klaidas (3b). Pagrindinio lygio diktanto diplomus, laimėjus 1 vietą, pelnė 3a klasės mokiniai: Rasa M., Martynas D., Arnas V., Gustė A., Dionizas B. ir 3b klasės mokinės: Sita L. ir Ugnė R. Lengvo lygio diktanto diplomus, laimėjus 1 vietą, pelnė: Aironas V., Domantas V., Kipras L. (iš 3a) ir Rojus G. iš 3b. Džiaugiamės trečiokų rezultatais.

  Mokytoja Ilona R. 

 • „Angelas iš linų pluošto“

  Kovo 20 dieną 4b klasės mokiniai dalyvavo Angelo muziejaus edukaciniame užsiėmime „Angelas iš linų pluošto“. Ketvirtokai apžiūrėjo muziejuje esančius eksponatus - angelus, pagamintus iš natūralių medžiagų. Linų pluoštas – viena iš jų. Užaugintas ir tinkamai paruoštas linas yra puiki medžiaga kūrybiniams darbams. Užsiėmimo metu kiekvienas mokinys kūrė savo unikalų angelą, naudojo linų pluoštą ir lininį audinį. Pačių rankomis padaryti, dekoruoti ir savaip papuošti angeliukai, tapo kiekvienam širdžiai mieli ir brangūs.

   

  Mokytoja Vida P.

 • „Gražiausia pasaka man ta, kurią man sekdavo mama“

  Pasakos nėra šiuolaikinio žmogaus išradimas, jos atkeliavo iš seniausių laikų. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie milžinus ir nykštukus, princus ir princeses, karalius ir karalaites, velnius ir raganas, slibinus ir burtininkus, stebukladarius ir našlaičius. Pasakų vaikams patinka klausytis jau nuo mažų dienų. Tuo įsitikino kovo 20 dieną po stebuklingą pasakų pasaulį keliaudami pirmokai ir antrokai. Vaikai prisiminė, kokias vaikystėje jiems pasakas sekdavo seneliai ir tėvai, kol dar nemokėjo skaityti. Mokiniai patys turėjo pasekti pasaką be galo, prisiminti žodžius, kuriais dažniausiai prasideda ir baigiasi pasakos, pažinti ir įvardinti herojus, su kuriais skaitydami susitapatina ir supranta, kad norint pasiekti sėkmę ir pergalę, būtina įdėti daug pastangų. Renginio pabaigoje dalyviai pasidžiaugė, kad žino daug pasakų, pažadėjo dažniau ateiti į biblioteką ir skaityti pasakų knygas.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Šaškių varžybų II etapas

  2019 m. kovo 20 d. jungtinė antrokų (Domo, Emos, Šarūno) ir ketvirtoko Luko komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių II etapo šaškių varžybose (2008 m. gimimo ir jaunesnių mokinių). Komanda laimėjo II vietą. Į mokyklą jie grįžo laimingi, apdovanoti medaliais, diplomu ir taure. Sveikiname!

  Pavaduotoja ugdymui Roberta J.

 • „Tyrinėjame mišką“

  Kovo 20 dieną mokykla kartu su Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centru organizavo Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių pažintinę - praktinę konferenciją „Tyrinėjame mišką“. Jos tikslas – tobulinti mokinių pažinimo, socialines, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Konferencijoje dalyvavo mylintys gamtą PUG ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai – tie, kurie stebi, tyrinėja, kurie sustoja, bent trumpam, pasigrožėti, įsiklauso, ką pasakoja parskridę paukščiai, besiskleidžiantis daigas, kurie bando atskleisti gamtos paslaptis. Tradiciniame renginyje dalyvavo penkios ugdymo įstaigos: „Romuvos“ bei Salduvės progimnazijos, Šiaulių rajono Šilėnų mokykla, Šiaulių logopedinė mokykla bei mūsų pradinė. Konferencijos dalyvių pranešimai buvo įdomūs, išsamūs, gvildenantys aktualias problemas. Mokiniai priėmė bendrą nutarimą, kaip gali prisidėti prie miškų išsaugojimo: nežaloti medžių, poilsio vietoje nepalikti šiukšlių, nerauti grybų su grybiena, poilsiauti, kurti laužą tam skirtose vietose, neardyti skruzdėlynų, nešūkauti ir negąsdinti miško gyventojų, rūšiuoti atliekas, rinkti ir atiduoti perdirbimui makulatūrą.

  Konferencijos metu mokiniai įgijo naujos patirties, žinių, teigiamų emocijų, susirado naujų draugų. Vaikai suprato, kad kiekvienas turi puikias sąlygas tausoti mus supančią aplinką, Žemę ir jos turtus, gali keistis pats ir keisti savo gyvenimo būdą.

   

  Konferencijos organizatorės Birutė C. ir Birutė A.

   

 • Šiuolaikinės pamokos Atėnuose

  Keitimasis žiniomis ir dalijimasis patirtimi apie šiuolaikines tarpdalykines pamokas vienas iš svarbiausių tikslų tarptautinio Erasmus+ projekto „Inovatyvios (šiuolaikiškos) skirtingų dalykų pamokos“ („Innovative cross-curricular lessons“). 2019 m. kovo 10-16 dienomis partneriai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Italijos, Graikijos vedė pamokas Varkizos pradinėje mokykloje (Atėnai, Graikija), vyko pedagogų mokymai apie naujoviškas, patrauklias skirtingų dalykų pamokas, kolegiškai aptarė diferencijavimo ir šiuolaikinės pamokos tobulinimo galimybes, aiškinosi, demonstravo, perteikė savo šalių patirtis vaikų žinių gilinimui.

   

   

 • Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

  Kovo 15 dieną pirmokai ir antrokai žiūrėjo ir aptarė animacinį filmą. Vaikai patyrė daug įvairių emocijų, suprato, kad draugystę reikia branginti ir nevalia tyčiotis, nes tai suteikia nemalonų jausmą. Paklausę perskaitytos istorijos, bandė padėti į keblią situaciją pakliuvusiems vaikams, diskutavo, kas gali padėti skriaudžiamam, mokėsi drauge rasti išeitį, ieškojo gražių žodžių ir poelgių. Klausydamiesi Mariaus Marcinkevičiaus pasakos „Draugystė ant straublio galo“, mokiniai rašė laiškus į „Draugystės paštą“.

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • „100 (per)skaitytų knygų Lietuvai"

  Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto mokinių pilietinėje akcijoje „100 (per)skaitytų knygų Lietuvai", kurią organizavo „Sandoros" progimnazija. Visus 2018 metus vaikai skaitė lietuvių autorių knygas. Daug jų perskaitė Ignas, Urtė, Aistė, Viktorija, Jokūbas (2a), Patricija (3b), Leonardas (3a), Deimantė (4b), bet visus aplenkė, net 14 knygų įveikusi, Ieva iš 3a klasės. Sveikiname ir džiaugiamės jos pomėgiu! Kovo 12 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyti šios gražios akcijos rezultatai. Renginio metu paskelbta, kad akcijos laikotarpiu perskaitytos net 3027 lietuvių autorių knygos! Skaitomiausia knyga tarp visų 1-4 klasių mokinių paskelbta Linos Žutautės „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“.

  Bibliotekinkė Felicija J.

 • Konferencija „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose“

  Kovo 7 dieną priešmokyklinių grupių vaikai dalyvavo Šiaulių miesto PUG ir 1 - 4 klasių mokinių konferencijoje „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose“. PUG 1 ugdytinė Goda papasakojo „Kaip atsirado Šiaulių miestas?“, o Audrius supažindino su „Šiaulių miesto pavadinimo atsiradimo“ istorija. PUG 2 ugdytiniai parodė meninę kompoziciją „Gedimino sapnas“ iš padavimo apie Vilniaus įkūrimą. Konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

   

  Pedagogės Edita Č. ir Lina P.

 • Žaidimas „Lietuvos vietovardžių pėdsakais"

  Kovo 7 dieną mokyklos trečiokės Rasa M. ir Eva B. dalyvavo miesto pradinių klasių mokinių konferencijoje „Lietuvos vietovardžiai sakmėse, padavimuose, legendose". Mergaitės žaismingai ir nuotaikingai pristatė žaidimą apie Lietuvos vietovardžius. Pranešimo klausytojai aktyviai ir noriai sekė vietovardžių pėdsakais. Vaikai džiaugėsi - finišą pasiekė visi ir gavo po išminties riešutą.
  Mokytojos Loreta ir Aušra
   
 • Anglų kalbos olimpiada

  Kovo 6 dieną mokykloje vyko 4 klasių anglų kalbos olimpiada. Joje dalyvavo geriausiai anglų kalbą išmanantys mokiniai. Ketvirtokai atliko teksto suvokimo, kalbos vartojimo užduotis. Puikiai pasirodė Urtė J. (4c kl.) ir Dominykas P. (4b kl.), o I-ąją vietą iškovojo 4c klasės mokinė Miglė G., kuri atstovaus mūsų mokyklą miesto ketvirtų klasių anglų kalbos olimpiadoje. Linkime sėkmės!

  Mokytoja Ilona R.

 • Už saugią Lietuvą

  2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Į šį kvietimą atsiliepė ir 4a klasės mokiniai. Jie visą savaitę aiškinosi, kas yra patyčios, tarėsi, kaip reikėtų elgtis jas pastebėjus. Savo žinias mokiniai tikrinosi atlikdami testą „Už saugią Lietuvą“. Šiandien mokiniai džiaugiasi įgytais diplomais. Kviečiame ir kitus mokyklos mokinius prisijungti prie mūsų ir pasitikrinti žinias atliekant šį testą.

   

 • Metodinė diena „Sportuojame žaisdami“

  Kovo 6 dieną PUG 1 ugdytiniai dalyvavo metodinėje dienoje „Sportuojame žaisdami“, kuri vyko Sporto gimnazijos salėje. Renginyje dalyvavo komandos iš miesto lopšelių – darželių priešmokyklinių grupių. Vaikai kartu sportavo ir žaidė: linksmosiose estafetėse rideno kamuolius, suko lankus, dėliojo šūkį ir dėliones. Laimėjo visi. Gavę skanių dovanų, balionų ir padėkos raštus, kupini naujų įspūdžių, mažieji sportininkai sutarė susitikti ir kitais metais.

     

  Pedagogė Edita Č.

 • Vėl šurmulingosios Užgavėnės!

  Užgavėnių personažai neišsigando blogo oro ir užsuko į mokyklą. Užsimaukšlinę kuo baisesnes, kuo juokingesnes ir kuo keistesnes kaukes, aplankė mokinius klasėse, minė mįsles apie žiemą, trypė kojomis, pokštavo, šėlo, ir skardeno: Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Vaikai dainavo kartu, šoko, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, vaišinosi blynais ir arbata. Salėje vyko foto sesija.

          

  Mokytoja Vida P.

 • Kaziuko mugė mokykloje

  Kovo 4 dieną mokykloje šurmuliavo viena iš pirmųjų pavasario pranašų Lietuvoje – Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės. Jos metu vaikai parduoda ir perka savo ir tėvelių kruopščiai padarytus gaminius ir, bent akimirkai, tampa tikrais prekybininkais. Šiemet mokiniai mugei ruošėsi labai atsakingai – tai patvirtino prekių gausa ir grožis. Kaziuko mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei daug malonių įspūdžių.

       

  Mokytoja Giedrė N.

 • Matematikos olimpiada

  Vasario 27 dieną mokykloje vyko matematikos olimpiada. Joje varžėsi 10 sumaniausių 3 – 4 klasių mokinių. Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtojais tapo 4b klasės mokinys Simas Rupeikis ir 3b klasės mokinys Mantas Riklius. Linkime nugalėtojams sėkmės, dalyvaujant Šiaulių miesto matematikos olimpiadoje!

 • Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai Lietuvai“

  Žodis – Tavo sielos vartai. Kalba – tai Tėvynė. Rosana Lukauskaitė

  Vasario 28 dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas „Žodžiai Lietuvai“. Į mokyklos salę sugužėjo jaunieji skaitovai iš „Romuvos“, „Sandoros“, Gytarių, Dainų progimnazijų, „Saulės“ pradinės mokyklos, lopšelių-darželių „Rugiagėlė“ ir „Pupų pėdas“. Konkurso dalyvius, mokytojus ir svečius pasveikino mokyklos direktorė Regina M., šokių kolektyvo „Saulutės“ vaikai (vadovė Jūratė V.) ir mokyklos dainavimo studija „Spindulys“ (vadovė Ainė B.). Džiaugiamės mokinių pasiruošimu bei eilėraščių pasirinkimu. Vertinimo komisijos pirmininkė Romualda M. iš „Romuvos“ progimnazijos pasidžiaugė, kad konkurso dalyviai nuoširdžiai skaitė pasirinktus tekstus, kad jie yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai. Dalyviams linkime sėkmės kituose konkursuose.

                                                  Mokytojos Giedrė N. ir Eralda P.

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Wednesday the 21st. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.