Filtras
 • Parama mokyklai

  Paremkite mokyklą užpildydami VMI prašymą ir pervesdami pajamų mokesčio dalį.

  Formos pavyzdys (FR0512)

  Paramai skiriamos GPM dalys: 

  • Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.);
  • Politinėms partijoms — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.);
  • Profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

  Prašymą galite pateikti elektroniniu būdu per EDS. 

 • Žemė - visų mūsų namai

  Tą puikiai žino priešmokyklinukai, kurie visą savaitę domėjosi gamtos, vandens tarša, sužinojo dėl kokių priežasčių kyla gaisras, kokią žalą sukelia deginama žolė, kaip ir kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kaip atrodo ir ką reiškia draudžiamieji ženklai. Vaikai žino, kad gamta pati savęs prišiukšlinti negali, kad ją teršia pats žmogus... Primindami lietuvių liaudies išmintį: „blogas paukštis savo lizdą teršia“ - dalinasi savo sukurtais darbeliais ir nori mums visiems priminti, kad būtume „geraisiais paukščiais“ - mylėtume, saugotume ir tausotume savo namus - Žaliąją planetą Žemę!!!

        

  Mokytojos Akvilė S., Simona T. 

 • Į pagalbą gamtai

  Visą savaitę PUG1 ugdytiniai aiškinosi, kaip gali padėti gamtai, kad ji visad būtų švari, kad augtų medžiai, juose čiulbėtų paukščiai, o žolėje ropinėtų vabaliukai. Vaikai piešė konteinerius ir, tėvelių padedami, mokėsi rūšiuoti šiukšles. Juk visi nori gražiai gyventi. O kokių nuostabių vabaliukų vaikai pripiešė!

    

  Mokytoja Edita Č.

 • Aš saugus ir sveikas

  Sparčiai pasaulyje plintantis koronavirusas sukelia nerimą visiems. Natūralu, kad taip plačiai aptarinėjama tema vis labiau pažįstama tampa ir vaikams. Juk su informacija jie susiduria mokykloje, nugirsta televizijoje ar kalbantis tėvams. Todėl labai svarbu apie tai visiems kalbėtis ir prisiminti, kad už savo sveikatą atsakingas yra kiekvienas žmogus. Antrokai pakartojo visus išmoktus sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius ir savo kūrybines mintis sudėjo į plakatus „Aš saugus ir sveikas“. Darbeliuose gausu smagios veiklos vaikams, naudingų patarimų, svarbios informacijos apie maistą, jo naudą, fizinio aktyvumo ir asmens higienos svarbą.

      

  Mokytoja Alma J.

 • Uždarius duris, neužvėrėme širdies

  Karantinas privertė keisti kasdienius mūsų įpročius: pamokos persikėlė į virtualiąją erdvę, socialiniuose tinkluose atsiranda vis daugiau patarimų, kaip prasmingai išnaudoti šį laiką, kaip sėkmingai tęsti mokymą(si) ir kaip pailsėti. Pedagogai skatina įvairias diskusijas aktualiais klausimais, dalinasi informacija apie svarbius įvykius.

  Tėveliai per šį laikotarpį artimiau susipažino su ugdymo(si) procesu, jiems atsirado galimybė iš arčiau sužinoti, kaip sekasi jų vaikui mokytis, bendrauti su mokytojais, draugais. Džiugina tai, kad Tėveliai mielai įsitraukia į įvairias iniciatyvas, drąsina savo vaikus, skatina juos dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę. Džiugu, kad net ir patys kukliausi mokiniai, tapo labiau atviresni, drąsesni.

  Visą mėnesį mokyklos Facebook paskyroje netrūko naujienų ir įvykių: vaikai džiaugėsi mokymosi sėkmėmis, sveikino sugrįžtančius paukštelius, dalinosi Velykų nuotaikomis ir kompozicijomis, kovo 20-ąją - savo piešiniais sveikino Žemę, 21-ąją - išreikšdami palaikymą žmonėms su Dauno sindromu - mūvėjo skirtingas kojines. Sveikatos dieną mokyklos bendruomenė siuntė mėgstamiausios arbatos ir mieliausio puodelio nuotraukas. Džiaugėmės sulaukę daug piešinių „Call of nature“ etwining platformoje vykstančio tarptautinio projekto logotipo konkursui. Minėdami Tarptautinę vaikiškos knygos dieną, pradinukai dalinosi savo skaitomų knygelių nuotraukomis.

  Socialiniame tinkle netrūko ir šiam laikotarpiui reikalingos informacijos: kaip linksmai plauti rankas, kaip tapti savo mokymosi šeimininku, ką įdomaus nuveikti laisvalaikiu, o kaip elgtis pastebėjus elektronines patyčias, tėveliams žinių suteikė - atmintinė.

  Administratorius visus mokytojus, mokinius ir tėvelius kvietė prisijungti prie masiškiausios pasaulyje nuotolinės fizinio ugdymo pamokos ir siekti rekordo.

  Mokykla laukia visų sugrįžtant, esame pasiilgę vieni kitų, todėl organizuojame gražią palaikymo akciją ir siūlome dalintis savo kūryba - pasigaminant mokyklos simbolį – SAULUTĘ ir taip pradžiuginant vieni kitus!

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Pavasaris jau čia

  Pavasaris - gamtos prabudimo laikas. Kai sužaliuoja pievos, melsvus veidukus žibutės kelia, balto šilko sijonėliais sukasi snieguolės ir šalpusniai gelsvą skruostą į saulytę suka. Obelys jau skleidžia žiedą, bitutes nektaro kviečia. Viskas aplink bunda, sprogsta, žaliuoja, kruta, skleidžiasi, kvepia... Priešmokyklinukai praėjusią savaitę džiaugėsi pavasariu, susipažino su pirmomis gėlėmis, bitutėmis, šešiakampiu, kuris toks panašus į korį. Iš raidelių kūrė įdomiausius, gražiausius, spalvingiausius piešinius, o popierinės gėlės pražydo tiesiog vandens dubenyje. Kaip smagu kartu mokytis, kurti, stebėti ir džiaugtis pavasariu!!!

  Vaizdo įrašą žiūrėkite čia.

  Mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Norime kuo greičiau sugrįžti į mokyklą...

  Greitai pradėsime ketvirtąją nuotolinio mokymo(si) savaitę. Per pastarąsias tris savaites, „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė susitelkė vienam tikslui – kuo sklandžiau, suprantamiau ir patraukliau perkelti mokymo(si) procesą į vaikų namus. Artimai bendraudami su mokiniais, tėveliais, jaučiame nuolatinį grįžtamąjį ryšį, susikalbėjimą ir pagarbą vieni kitiems. Viskas pamažu rimsta, darosi vis aiškiau ir suprantamiau, jei ne vienas bet...

  ...Vaikai labai ilgisi mokyklos, mokytojų ir draugų. Mokykla laukia kuo greičiau sugrįžtančių vaikų...

  Kviečiame visus prisiminti savo mokyklą ir įvairiausiomis priemonėmis pasigaminti SAULUTES – mokyklos simbolį.

  Manome, kad kurdami ir dalindamiesi savo kūryba JŪS pailsėsite, pasijusite esantys kartu ir pradžiuginsime vieni kitus. Linkime visiems išlikti sveikais ir labai laukiame susitikimo MŪSŲ MOKYKLOJE.

  Organizatoriai

 • Rekomendacijos tėvams dėl vaikų saugumo internete


  Prasidėjus nuotolinio ugdymo procesui ir vaikams vis daugiau laiko praleidžiant internete, labai svarbi tėvų pagalba ir priežiūra siekiant išvengti virtualioje erdvėje kylančių pavojų.

   

  Keletas rekomendacijų:

    • Susidūrę su žalingu ir neteisėtu turiniu, patyčiomis internete, praneškite adresu: www.svarusinternetas.lt.
    • Įvertinkite grėsmę vaikui, jo sveikatai, jei grasinama ar persekiojama – praneškite policijai.
    • Priminkite vaikams neskelbti asmeninės informacijos: namų adreso, telefono numerio, asmens kodo, klasės, kurioje mokosi.
    • Kompiuteryje ar kitame įrenginyje, kuriuo vaikas jungiasi prie nuotolinių pamokų, įdiekite antivirusinę programą, pasirūpinkite jos atnaujinimais.
    • Saugodami mažamečius vaikus nuo neteisėtos ir žalingos informacijos internete, įrenginiuose, kuriais leidžiate jiems naudotis, įdiekite turinio filtravimo priemones, apie kurias daugiau patarimų rasite adresu: www.esaugumas.lt/turinio-filtravimo-programos/316
    • Priminkite, kad virtualiose pamokose galioja tokios pačios drausmės ir mandagaus elgesio taisyklės, kaip ir mokykloje.

  Daugiau naudingų patarimų rasite adresu: www.rrt.lt/karantinas/covid-19/ 

 • Velykų zuikis

  Praėjo Šv.Velykos - kupinas tradicijų ir simbolių metas: dažėm margučius, laukėm Velykės, o gal Velykų zuikučio?.. Zuikis, panašiai kaip ir kiaušinis, yra gyvybės simbolis. Anksčiau daugelis manė, kad būtent jis atneša pavasarį, o per šventes vaikams - staigmenų ir dovanėlių. Velykų zuikis - tarytum teisėjas, sprendžiantis ar vaikai elgėsi gerai.

  1b klasės mokiniai visus metus stropiai mokėsi, buvo geri, laukė staigmenų, o šiuo personažu puošė savo namus. Vaikai iš popieriaus išlankstė zuikutį: prie kūnelio priklijavo ausytes, kojytes, snukutį, akytes. Pirmokai tikisi, kad jų draugai sulaukė Velykų zuikio dovanų ir linki visiems šilto pavasario!

  Mokytoja Vida P.

 • Prisikėlimo šventė

  4a klasės mokiniai, laukdami Prisikėlimo šventės, kartu su tėveliais kūrė velykinę nuotaiką - gamino dekoracijas ir jomis puošė namus. Ketvirtokai kompozicijų nuotraukomis dalinasi su mokyklos bendruomenės nariais ir sveikina visus su Šv.Velykomis!

      

  Mokytoja Aušra G.

 • Gamta bunda

   

  3a klasės mokiniai negali džiaugtis visais pavasario teikiamais malonumais, nelaksto su draugais po pievas, neuosto žydinčių gėlių... Tačiau vaikai stebi bundančią gamtą, džiaugiasi pirmomis pavasario gėlėmis ir laukia artėjančių švenčių. Trečiokai linki visiems geros nuotaikos ir stiprių margučių!

  Mokytoja Eralda P.

 • Velykos

 • Eksperimentai namuose

  Pažinti pasaulį, tyrinėti, bandyti, eksperimentuoti galima ir mokantis nuotoliniu būdu. Tą puikiai įrodė priešmokyklinukai, atlikę eksperimentus namuose „Nusirengęs kiaušinis“ ir „Kiaušinis ant vandens“. Atlikę pirmą bandymą, mažieji tyrinėtojai sužinojo, kad kiaušinio lukšte esantis kalcis reaguoja su actu, įvyksta cheminė reakcija. Jos metu kiaušinis praranda savo lukštą, tampa lyg guminis ir gali šokinėti kaip kamuoliukas. Antrojo eksperimento metu vaikai suprato, kad druska keičia vandens tankį, kuris neleidžia nuskęsti kietiesiems kūnams ir jie tiesiog plūduriuoja vandens paviršiuje. Dabar mažųjų tyrinėtojų svajonė - nuvykti prie Negyvosios jūros ir patiems įsitikinti ar tikrai, nemokant plaukti, joje neįmanoma nugrimzti į dugną.

      

  Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

 • Rid rid rid margi margučiai

  PUG ugdytiniai sveikina visus su artėjančiomis Šv.Velykomis ir dalijasi savo sukurtais gražiausiais, spalvingiausiais, įvairiausiais margučiais! Tegul šios Šv.Velykos bus pilnos juoko, džiaugsmo, spalvų, aidinčių dainų, žaidimų, meilės ir naujų atradimų!

        

  PUG mokytojos

 • Tarptautinis seminaras apie nuotolinį mokymą

  Įsibėgėjus antrajai nuotolinio mokymo savaitei, anglų kalbos mokytoja Ilona R. ir neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V. balandžio 7 dieną dalyvavo tarptautiniame seminare „Distance Teaching and How to use Digital Tolls“, kuriame įvairių šalių atstovai pasidalijo nuotolinio mokymo sėkmėmis bei patirtais sunkumais. Seminaro dėstytojas iš Turkijos Serkut Kizalinki pateikė savo patirtį ir įžvalgas, kaip pasiekti sklandų nuotolinį mokymą. Šio seminaro medžiaga bus pasidalinta mokyklos mokytojų metodiniame pasitarime.

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • Kai skaitau – namuose smagiau!

  Kasdien namuose lieka vis mažiau neperskaitytų popierinių knygų, o kai kurias skaitote jau antrą kartą? Todėl kviečiu skaityti virtualioje erdvėje esančias knygas skirtas vaikams, juk namuose skaityti yra smagiau...

  Elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje galima rasti šias nuostabias knygas, kurias norisi skaityti keletą kartų: Entuan de Sent Egziuperi „Mažasis princas“ ir Oskaras Vaildas „Laimingas princas“. 

  Siūlau paklausyti audioknygas: Edita Lei „Miglų slėnio fėjų burtai“ (paklausyti galima čia...) ir „Fėjų slėnio Sparnų istorija“ (paklausyti galima čia...), Evelina Daciūtė, Rasa Kaper „Perlų karoliai“ (paklausyti galima čia...).

  Bibliotekininkė Felicija J. 

 • Tarptautinė vaikų knygos diena

  Balandžio 2-ąją – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas - visame pasaulyje buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ši diena minima nuo 1967 metų ir kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą, kurį kiekvienas mūsų turi teisę patirti nuo pat ankstyvos vaikystės. Šiemet mūsų pradinukai šią dieną paminėjo kiek neįprastai. Vaikams mokyklos „Facebook“ paskyroje buvo pasiūlyta skaitomų leidinių nuotraukomis ir komentarais pasidalinti su draugais bei patiems sukurti originalią knygelę - „zine“. Susitikus mokykloje, daugiausia „Facebook“ paskyroje patiktukų sulaukusių knygų kūrėjų lauks prizai!

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Č raidelės

  Priešmokyklinukai nuotoliniu būdu geba kūrybiškai mokytis. Vaikai iš įvairių namuose esančių konstruktorių, mašinėlių, lėlių, indų ir kitų daiktų, dėliojo Č raidę. Nustebino toks vaikų – tėvelių išradingumas. Tėvai tapo sumanūs pagalbininkai ugdymo procese. Vaikų domėjimasis daiktais, skatina vaiko kalbinę raišką, o veikla kupina žaismo ir atradimų – garantuoja teigiamas emocijas ir tolimesnį kelią į skaitymo pasaulį. Kokie stebuklingi ženklai yra raidės! Mūsų visų darbas neliko nepastebėtas. Jūs šaunuoliai!

        

  Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

 • Paukšteliai sugrįžo

  „Čir vir vir pavasaris“ - pasveikino visus iš šiltųjų kraštų grįžę paukščiai. Praėjusią savaitę priešmokyklinukai draugavo su sparnuotaisiais draugais: stebėjo juos, mokėsi balsų pamėgdžiojimų, sužinojo, kur mažieji giesmininkai suka lizdus ir peri jauniklius. Paukšteliai atgijo ir ugdytinių darbuose. Vaikai juos kūrė iš visko, ką rado namuose: siūlų, plastilino, plunksnų, vatos diskelių, spalvoto popieriaus, tualetinio popieriaus ritinėlių... Labai džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, išradingumu, darbštumu. Dėkojame šeimoms už kūrybinio proceso nuotraukas.

        

  Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

 • Čipolinas

  PUG2 ir PUG3 ugdytiniai įrodė sau ir kitiems, kad mokytis nuotoliniu būdu gali būti smagu ir įdomu. Šią savaitę priešmokyklinukai pradėjo ilgalaikį stebėjimą „Užaugink Čipolinui plaukus“. Esame sužavėtos ir nustebusios, kaip gražiai ir kūrybingai vaikai dirbo „dizaineriais“ - „aprengė“ stiklainius. Priklijavę ar nupiešę akytes, plačią šypseną, įkvėpė gyvybės svogūno galvai. Mažieji tris savaites stebės ir fiksuos, kaip auga svogūno šaknys ir laiškai, matuos juos liniuote, o „nukirpę plaukus“ - svogūno laiškus - ragaus. Ugdytinių smagią nuotaiką ir pasididžiavimą savo atliktu darbu puikiai įrodė tėvelių atsiųstos nuotraukos. Mes visi kartu - puiki komanda!!!

        

  Mokytojos Simona T. ir Akvilė S.

 • Autizmo supratimo diena

 • „Mokomės kitaip...“

  Viskas turėtų būti taip paprasta, kaip ir yra, bet ne paprasčiau“. Fizikas Albertas Einšteinas. 

  Pasibaigus pavasario atostogoms, mūsų Mokykla vėl atvėrė mokiniams duris į mokslo ir žinių pasaulį, tačiau šį kartą kitaip... Nuo kovo 30–osios (pirmadienio) ugdymo procesas vykdomas nuotoliniu būdu. Mokykla šiam naujam žingsniui ruošėsi intensyviai - mokytojai peržiūrėjo ugdymo planus, pritaikė juos patogiam mokinių mokymui(si) nuotoliniu būdu. Antradienį įvykusi mokytojų ir administracijos video konferencija parodė, kad mūsų pasirinktos techninės priemonės pasiteisino. Mokytojai pasidžiaugė mokiniais, tėveliais, visų bendru noru padėti vaikams kuo sėkmingiau įsisavinti dėstomą medžiagą, tai  sėkmė, kurią lemia visos Mokyklos bendruomenės glaudus ir šiltas bendravimas, bendradarbiavimas.

  Tikimės, kad šis nelengvas laikotarpis taps naudingu mums visiems – mokiniai taps savarankiškesni, labiau pasitikintys savimi ir atsakingi, o mokytojai, siekdami nuotolinio ugdymo procesą padaryti ne tik kokybišką, bet ir įdomų, patrauklų, įsimintiną, skatinantį mokinį mokytis ir siekti rezultatų savarankiškai – praturtins save nauja patirtimi, kurią vėliau sėkmingai taikys dirbdami įprastu būdu.

  Linkime visiems būti sveikais, pozityviais, kantriais, kūrybiškais ir nepamiršti rasti laiko sau...

  Akimirkos iš nuotolinio mokymo(si)

      

  Mokyklos administracija

 • Padovanok knygą mokyklos bibliotekai

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Monday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.