Straipsniai

Aplinkosauginė konferencija

Parašyta Antradienis, 20 kovo 2018

Kovo 20 dieną mokykloje vyko Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių konferencija „Aplinkos būklė priklauso nuo mūsų visų“, kurioje dalyvavo mokiniai iš „Romuvos“, Zoknių, Vinco Kudirkos, „Rasos“, „Juventos“, Ragainės, Medelyno progimnazijų, Logopedinės mokyklos bei „Saulės“ pradinės. Konferencija prasidėjo skambant muzikai, įnešant Žemės vėliavą. Mokyklos socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė pasveikino visus dalyvius, palinkėjo saugoti ir puoselėti Lietuvos gamtą.Konferencijos metu išklausyta apie 30 mokinių pranešimų įvairiomis temomis: „Myli gamtą? Nenaudok plastikinio maišelio!“, „Augame atsakingi aplinkos saugotojai“, „Noriu būti sveika“, „Išsaugokime nors vieną medį“. Savo pranešimuose mokiniai pristatė atliktus tyrimus ir projektus apie vandens svarbą, atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų pritaikymą. Pranešėjai, kartu su savo mokytojomis, įvardijo veiklas, kuriomis prisideda prie švarios aplinkos išsaugojimo: skatina savo šeimos narius rinktis prekes, pažymėtas „ekologine etikete“, tinkamai rūšiuoja buitines atliekas, rinkdami makulatūrą išsaugo medžius, juos sodina, prekybos centruose perka ne supakuotas, o sveriamas daržoves ir vaisius, naudoja produktus, paženklintus etikete „Ozonui nedarantis žalos“. Į mokyklą, darbą arba aplankyti savo draugų važiuoja dviračiu arba, kiek įmanoma dažniau, naudojasi viešuoju transportu. Prieš išeidami iš kambario išjungia šviesą, televizorių ir kompiuterį. Konferencijos pabaigoje dalyviai pritarė visiems žinomoms mintims, jog kiekvienas mūsų turime puikias sąlygas tausoti ir keisti supančią aplinką, keistis pats ir keisti savo gyvenimo būdą, galvojant ne tik apie dabartį, bet ir apie ateitį.

Mokytojos Birutė Atutienė ir Birutė Cironkienė

Friday the 26th. Custom text here