Filtras
 • Užgavėnės

   

  Vasario 28 dieną mokykloje vyko pažintinė diena – Užgavėnių papročiai. Edukacinėse veiklose mokiniai susipažino su Užgavėnių šventės reikšme, papročiais, veikėjais. Vėliau, muzikantų lydimi, Kanapinis su Lašininiu kvietė bendruomenę rinktis mokyklos kieme linksmai išvaryti žiemą. Mokyklos kieme vaikų laukė žiemos simbolis – Morė. Mokiniai linksmai šoko ratelius, dainavo Užgavėnių dainas, stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovą. Lašininiui kovą pralaimėjus - suliepsnojo Morė, kuriai degant, vaikai suko ratelius trypdami kojomis ir skandavo „Žiema, žiema bėk iš kiemo!“ Po Morės sudeginimo mokiniai lauke vaišinosi Užgavėnių blynais, karšta arbata. Linksmai iš mokyklos kiemo išvaryta žiema tikrai nebegrįš.

            

  Mokytoja Vida Plechavičienė

   

 • Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

   

  Vasario 15 d. pirmąją pamoką visi mokyklos mokiniai susirinko į salę paminėti Vasario 16-osios – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos. Ši diena - tai mūsų stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

  Mokyklos salėje skambėjo dainos, eilėraščių posmai skirti Lietuvai. Tokia gyva ir prasminga pamoka tik patvirtina, kaip svarbu mylėti gimtąjį kraštą, kad ir ateinančių kartų lūpose skambėtų: ,,Tai - mano Lietuva“. Minėjimo pabaigoje mokyklos direktorė Regina Miežienė padėkojo mokiniams už puikų koncertą, buvo apdovanoti mokyklinių olimpiadų nugalėtojai ir edukacinio konkurso „Olympis“ dalyviai.

  Mokytoja Giedrė Nemaniūnaitė

   

 • Festivalyje „Skiriu Tėvynei – Lietuvai“

   

  Vasario 15 d. mokyklos mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto mokinių festivalyje „Skiriu Tėvynei – Lietuvai“. Festivalis skirtas valstybės atkūrimo dienai paminėti, jis vyko Gegužių progimnazijoje. Mokiniai ilgai ruošėsi, stropiai mokėsi dainų žodžius, melodiją bei sceninės kultūros pagrindų. Koncerto metu mokyklos vokalinis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Sonatos Sakalauskaitės, atliko kūrinį „Brolužis“. Dainorėliai ne tik puikiai padainavo, bet ir nuostabiai atrodė – buvo pasipuošę tautiniais rūbais ir jautėsi tikrais lietuvaičiais. Mokyklą atstovavo ir solistas, trečiokas Edvinas Viliušis. Jis, pritariant gitaros skambesiui, atliko dainą „Laisvė“ ir sulaukė audringų žiūrovų ovacijų. Festivalio dalyviai apdovanoti padėkos raštais, saldumynais ir atminimo dovanėlėmis. Mokiniai be galo džiaugėsi savo pasirodymu, įspūdžiais dalinosi su draugais.

   

  Muzikos mokytoja Sonata Sakalauskaitė

   

 • Mokyklinių olimpiadų rezultatai

   

  Mokyklinėje olimpiadoje dalyvavo 3-4 klasių gabiausi mokiniai.

  Vasario 6 d. vyko lietuvių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo: 7 trečiokai ir 5 ketvirtokai. Mokyklinę olimpiadą laimėjo: Modestas Kaušius (3b) ir Benita Čirvinskaitė (4a).

  Vasario 7 d. matematikos olimpiadoje dalyvavo: 8 trečiokai ir 6 ketvirtokai. Olimpiadą laimėjo Goda Atkucevičiūtė (3a), Emilijus Daubaras (4a).

  Vasario 9 d. – pasaulio pažinimo olimpiadoje dalyvavo: 4 trečiokai ir 7 ketvirtokai. Mokyklinę olimpiadą laimėjo 3a klasės mokinė Viltė Verpečinskaitė ir 4a klasės mokinė Saulė Strelcovaitė.

  Nuoširdžiausiai sveikiname ir linkime sėkmės kituose konkursuose ir olimpiadose:

    Godai (3a), Viltei (3a), Modestui (3b), Benitai (4a),Saulei (4a) ir Emilijui (4a).

  Mokytoja Giedrė Nemaniūnaitė

   

 • Edukacinis konkursas „Olympis“

   

   

  Grupelė mokyklos 3-4 klasių mokinių dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis 2016 – Rudens sesija“. Konkurso „Olympis“ pagrindinis tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Su konkurso rezultatais galima susipažinti pateiktoje nuorodoje: skaityti čia...

   Sveikiname laimėtojus!

   

 • Apklausa „Ką darau savo sveikatos labui ir kaip man sekasi?“

   

  Šiais mokslo metais mokykloje vykdoma Gamtosauginių mokyklų programos Sveikos gyvensenos sritis. Nuo mokslo metų pradžios su mokiniais buvo kalbama apie sveikatą ir sveiką gyvenseną. Sausio mėnesį buvo siekiama išsiaiškinti ar mokiniai gyvena sveikai, ar ugdosi sveikatai naudingus gebėjimus bei įpročius.

  Apklausoje „Ką darau savo sveikatos labui ir kaip man sekasi?“ dalyvavo 217 mokinių. Paaiškėjo, kad pradinukai geba priimti sveikatą tausojančius sprendimus (65%): dauguma miega 8 valandas per parą (83% apklaustųjų), 52% vaikų būna gryname ore, mankštinasi (51%). Mokiniai turi pakankamai žinių apie sveiką maistą (74% apklaustųjų), valgo reguliariai (79%). Vaikai turi daug žinių apie asmeninę higieną: plauna rankas prieš valgį (81%), valo dantukus (89% apklaustųjų). Sirgdami dažniausiai geria suaugusiųjų skiriamus vaistus (95%) ir vaistažolių arbatas.

  Mokytoja Birutė Atutienė

   

 • Meninio skaitymo konkursas „Aš tikrai myliu Lietuvą“

   

   

  Kiekvienais metais „Saulės“ pradinėje mokykloje vyksta PUG ugdytinių ir 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Renginio tikslas – skatinti mokinių saviraišką, pagarbą gimtajai kalbai, ugdyti ir puoselėti meninio žodžio suvokimą, mokinių kūrybiškumą ir originalumą. Jame gali dalyvauti visi norintys ir mylintys poeziją, raiškų žodį mokiniai. Šį kartą konkursas buvo skirtas Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

  Saulėtą vasario 14-osios popietę mokyklos salėje susirinko 36 skaitovai iš Šiaulių lopšelių-darželių „Dainelė“, „Žiogelis“, Šiaulių „Romuvos“, Salduvės, „Sandoros“ ir Šiaulių rajono Ginkūnų Vladimiro ir Sofijos Zubovų progimnazijų bei „Saulės“ pradinės mokyklos. Konkurso dalyvius pasveikino mokyklos dainorėliai. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė ir sėkmės palinkėjo mokyklos direktorė Regina Miežienė. Skaitovų pasirodymus stebėjo ir vertino komisija: mokytojos Diana Jocienė („Saulės“ pradinė mokykla), Vida Plechavičienė („Saulės“ pradinė mokykla), Romualda Malčienė („Romuvos“ progimnazija). Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojai – diplomais.

  Konkurso nugalėtojais tapo: Justė Kazakevičiūtė ir Smiltė Bosaitė iš „Romuvos progimnazijos, Mėta ir Gabija Ignotaitės iš lopšelio-darželio „Dainelė“, Viktorija Bačianskaitė ir Oskaras Rimkus iš „Saulės“ pradinės mokyklos, Gabrielė Mačiulytė iš „Sandoros“ progimnazijos.

  Sveikiname nugalėtojus!


  Mokytojos Eralda Piktūrnienė, Giedrė Nemaniūnaitė

   

 • Nuotraukų paroda „Lesyklėlė sparnuočiams po mano langu“

   

  Sausio mėnesį Gamtosauginio komiteto nariai mokykloje organizavo nuotraukų parodą „Lesyklėlė sparnuočiams po mano langu“. Mokykloje jie buvo mokomi, kaip lesyklėles pasidaryti patiems iš antrinių žaliavų: plastikinio butelio, dėžės, nereikalingo indelio ar pieno pakelio, susipažino, kad kabinti, įrengti lesyklas pradedama paspaudus rimtam šaltukui, susidarius storesnei sniego dangai. Nuotraukos - išraiškingos, atspindinčios mokinių ir jų artimųjų rūpinimąsi sparnuočiais, bendrą darbą, įrengiant lesyklėles savo kieme, prie namų, bute ant išorinių palangių, balkonų. Jose šaltą dieną užuovėjos ir maisto beieškantys paukšteliai, savo čiulbėjimu suteikia jaukumo, priverčia šypsotis. Mokiniai suprato, kad padėdami sparnuočiams ištverti sunkią žiemą, suteikia malonumo ne tik paukšteliams, bet ir pačiam sau.

     

  Mokytoja Birutė Atutienė

 • Įdomiausios akimirkos klasėse

   

  Svečiuose policijos pareigūnai (mokytoja E. LABANAUSKIENĖ)

   

  Vasario 7 dieną mokykloje, 1a ir 1b klasėse svečiavosi Šiaulių miesto ir rajono PK Viešosios policijos skyriaus Bendruomenės pareigūnų grupės specialistas Danielius Budrys ir tyrėjas Donatas Verkys. Pareigūnai papasakojo vaikams apie policijos pareigūnų darbą, paaiškino, kuo skiriasi viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnai, kokias pagrindines funkcijas jie atlieka bei kokiomis savybėmis turi pasižymėti policininkai. Pirmokai susipažino su pavojais, kylančiais šių profesijų atstovams, su jų darbo kasdienybe.

   

  Mįslių popietė tarp pačių mažiausiųjų (mokytojos V. PLECHAVIČIENĖ ir E.LABANAUSKIENĖ)

  Vasario 2 dieną mokykloje vyko linksma popietė „Menu mįslę keturgyslę“. Popietėje dalyvavo PUG, 1b ir 2b klasių mokinių komandos. Dalyviai sužinojo kas yra mįslės, kokios jos būna, kam jas žmonės kūrė. Renginio metu vaikai minė mįsles, dėliojo dėliones su mįslėmis, piešė atsakymus, lenktyniavo, kuri komanda atspės daugiau mįslių, kūrė jas patys. Mažieji mokėsi draugiškai bendrauti, turtino žodyną, lavino atmintį. Popietė baigėsi gera nuotaika. Visų vaikų laukė siurprizai.


   

 • „Metų Knygos rinkimai“

   

   

  Mokyklos mokiniai uoliai skaito ir lankosi mokyklos bibliotekoje. Sausio mėnesį vyko populiariausios, labiausiai skaitomos knygos rinkimai. Šiemet mėgstamiausia pradinukų knyga tapo vokiečių rašytojo Knister „Ragana Lilė“. Išdykusios mergaitės Lilės nuotykiais susižavėjo net 69 mokiniai. Antroje vietoje - Francesca Simon knyga „Blogiukas Henris“, trečioje – Rachel Renée Russell „Prietrankos dienoraštis“. Mokiniai džiaugėsi perskaitytomis knygelėmis: Astridos Lindgren „Pepe Ilgakojine“, Vytauto Račicko „Lukošiuku, Cornelia Funke „Vaiduoklių medžiotojais“ ir kt. Pirmokų, antrokų tarpe ypač skaitoma Linos Žutautės „Kakė Makė“, pasaka „Liūtas karalius“, istorija apie linksmo beždžioniuko nuotykius – „Smalsutis Džordžas“. Daugiausiai knygelių perskaitė 1b klasės mokinukai. Jie net nupiešė knygų iliustracijas, kuriomis gali grožėtis visi mokyklos bibliotekos lankytojai.

  Smagu, kad populiariausios knygos nedulka lentynose. Pripažinti kūriniai, vos grąžinti į biblioteką, neilgai trukus, keliauja į naujus namus ir teikia džiaugsmą naujiems skaitytojams.

  Bibliotekos vedėja Felicija Jocienė

   

Kontaktai

 

 

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla
Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Saturday the 19th. Custom text here. Hostgator coupons - All rights reserved.