„Ištirkime žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“, 2012 - 2014 m.

„Saulės“ pradinė mokykla nuo 2012 m. iki 2014 m. dalyvauja tarptautiniame Švietimo mainų paramos fondo Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Ištirkime žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“ (paraiškos Nr. LLP-COM-DP-2012-LT-00223), kuris skirtas tobulinti mokyklos gamtosauginę veiklą, skleisti ir dalintis gerąja patirtimi kartu su Ispanijos, Turkijos, Italijos, Latvijos ir Lenkijos mokyklomis.

Projekto metu mokiniai geriau pažins juos supantį gamtos pasaulį, susipažins su kitų šalių ekosistemomis, patobulins užsienio kalbų kompetencijas, pilietinį ir europinį sąmoningumą. Į projekto veiklą bus įtraukta visa mokyklos bendruomenė, organizuoti įvairūs renginiai, integruotos veiklos, dalyvaujama partnerystės susitikimuose. 

2012 m. spalio 23 - 27 dienomis mokyklos delegacija (mokytojos: Ina Dobržinskienė, Kristina Jonaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Plechavičienė) vyko į Ispaniją - pirmąjį partnerių susitikimą Almoroks miestelyje. Susitikimo metu buvo pristatomos projekto dalyvių šalys, mokyklos, aptartos projekto „Ištirkime žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“ veiklos. Nutarta, kitą partnerių susitikimą organizuoti 2013 m. gegužės 7 - 11 dienomis Latvijoje, kur bus pristatyti pirmų projekto metų rezultatai.     

Gruodžio 7 d.  mokykloje pakvipo gaiva ir švara. Vaikai mokėsi gaminti ekologišką naminį muilą iš žolelių nuoviro, aliejaus ir kitų gamtinių medžiagų. Tai bus Kalėdinė dovana Comenius projekto partneriams. Vaikų rankomis sukurti įvairūs  muiliukai ir nuoširdūs linkėjimai sušildys draugus žiemą.

Sugrįžusių po žiemos atostogų 2013 m sausio 10 d. mokykloje vaikų laukė Comenius projekto partnerių dovanos: pačių vaikų iš antrinių žaliavų pagaminti atvirukai, ekologiški kvepalai, arbatžolės, dekoracijos.

Gamtosauginės akcijos „Atnešk maisto alkanam miško gyventojui“ metu mokiniai ruošė lauktuves miško gyventojams. Kovo 4 d. kieme surinktą maistą žvėreliams: kopūstus, morkas, bulves, burokus, šieną sudėjo į dėžes ir įpareigojo 2a klasės mokinius nuvežti į mišką. Kurtuvėnų miške vaikai džiaugėsi gamta, stebėjo žvėrelių sniege paliktus pėdsakus, mokėsi juos atpažinti, klausėsi girininko patarimų, paliko dovanas žvėreliams...   

Balandžio 15 d. mokiniai ir jų tėveliai konkursui „Foto safari“ pristatė nuotraukas su užfiksuotais Lietuvos augalais ir gyvūnais.

Mokyklos „Comenius sode“ balandžio 22 d. mokiniai sėjo saldųjį ir paprastąjį baziliką bei erškėtrožę iš Italijos, turkiškas pupas iš Turkijos, krokus ir narcizus iš Latvijos. Iš Ispanijos atkeliavo didžiulės, mums nematytos gilės ir kaštonai, iš Lenkijos milžiniški graikiški riešutai. Jie visi surado savo vietą sode, žemėje. Vaikai pasiryžo prižiūrėti „Comenius sodą“ visus metus, o nuotraukas apie augalų auginimą, jų priežiūrą pasidalinti su partneriais.

Balandžio 24 d. mokykloje vyko viktorina 4-ų klasių mokiniams „Mes – Europos vaikai“, kurioje dalyvavo „Saulės“ ir Lieporių pradinių mokyklų, Dainų, „Rasos“, Gytarių ir Ragainės progimnazijų ketvirtų klasių mokiniai. Dalyviai prisijungė prie „Comenius dienos 2013“, kuri buvo skelbiama internetinėje erdvėje.  Mokiniai pasitikrino savo žinias apie Europą, jos valstybes, spėliojo, kur yra geografinis Europos centras, iš kur kilusi Pepė Ilgakojinė, Mumiai Troliai, Haris Poteris ir Coliukė. Diskutavo, kurioje šalyje skaniausias šokoladas ir gardžiausios picos, bei iš kur atkeliauja apelsinai. Mokiniai nustebino puikiomis žiniomis. Jie išvardino net 37 Europos valstybes, atspėjo Europos centrus ir kt. Nugalėtojai džiaugėsi medaliais bei saldžiu „Europos“ tortu. Kol mokiniai rungtyniavo, mokytojai turėjo galimybę aptarti tarptautinių projektų įtaką mokyklai. Diskusiją vedė mokytoja Ina Dobržinskienė. Ji pristatė „Saulės“ pradinės mokyklos tarptautinių projektų patirtį, galimybes dalyvauti įvairių fondų veikloje. Tarptautinių projektų patirtimi dalinosi visos diskusijoje dalyvavusios mokytojos. Diskutuota apie galimas veiklas, ugdymo plėtros galimybes, finansavimą, aptarta projektų įtaką mokyklos bendruomenei. Ačiū dalyviams už gerą nuotaiką ir puikias žinias.  

2013 m. gegužės 6 - 11 dienomis mokyklos delegacija vyko į Comenius partnerių susitikimą, kuris vyko Latvijoje, Sikšnių ir Kolkos miestelių pagrindinėse mokyklose.  Susitikime dalyvavo pedagogai ir 20 mokinių (10 turkų, 6 ispanai ir 4 italai). Mokiniams buvo skiriamas ypatingas dėmesys, nes jie turėjo atlikti užduotis apie gamtą, gamtos stebėjimą ir jos tyrinėjimą. Italijos, Ispanijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos („Saulės“ pradinės mokyklos) atstovai aptarė projekto veiklos rezultatus, pristatė atliktus darbus (tarpinius produktus), diskutavo apie projekto naudą mokyklų bendruomenėms, pasirinko tolesnės veiklos prioritetus, atlikimo terminus ir susitikimo laiką, kuris įvyks spalio mėnesį Italijoje.

Vizito metu projekto dalyviai aplankė mineralų, ragų, gyvūnų iškamšų ir gamtos muziejus, žaismingai ieškojo lobio pušyne bei prie jūros, sprendė įvairiausias užduotis, kūrė paveikslus iš smėlio, kankorėžių, papuošalus iš kriauklelių bei jūros išplukdytų medžio gabalėlių, gamino muzikos instrumentus iš pajūryje rastų priemonių.    

Mokslo metų pabaigoje apdovanoti aktyviausi Comenius projekto „Ištirkime Žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“ dalyviai: Lukas Balandis (1b kl.), Greta Kinčinaitė (2a kl.), Ieva Mockaitytė (2a kl.), Izabelė Navickaitė (2a kl.), Gabija Palujanskaitė (2a kl.), Gabija Stanislovaitytė (2a kl.), Urtė Vaišytė (2a kl.), Gustė Vaičekauskaitė (3a kl.), Arnas Gaidžiūnas (3b kl.), Artūras Požėla (3b kl.), Kristupas Bernotas (3b kl.), Kamilė Žalytė (4a kl.), Austėja Žičkutė (4a kl.), Adomas Vaškevičius (4a kl.).

Dėkojame mokiniams už nuotraukas „Foto safari“ konkursui, pristatymus apie Lietuvos gyvūnus ir augalus, vaizdo medžiagos įgarsinimą tarptautiniam žodynui.

Spalio 18 d. ketvirtų klasių mokiniai mokykloje vykdomo Comenius projekto „Let‘s Explore the Earth with Children and Help to Save It“ iniciatyva susipažino su Lietuvos ir projekto partnerių šalyse randamomis naudingomis iškasenomis ir mineralais. Stebėdami projekto partnerių paruoštą vaizdinę medžiagą apie jų šalyse randamas naudingas iškasenas, mokėsi ištarti sudėtingus pavadinimus, stebėjo, kam panaudojami mineralai ir įvairūs akmenys. Mokiniai su malonumu puošė atsineštus akmenėlius paversdami juos žaismingais monstriukais, besišypsančiais veideliais, šikšnosparniais. Dalis išpuoštų akmenėlių keliaus į Italiją.

2013 m. spalio 21-26 dienomis mokyklos delegacija: Kristina Jonaitienė, Aušra Gricienė ir Adrija Raišienė dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Ištirkime žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“ partnerių susitikime Italijoje, Priverno miestelio mokykloje. Susirinkę partneriai iš Ispanijos, Lenkijos, Turkijos, Latvijos  ir mūsų šalies aplankė tris Priverno mokyklas, darželį, meriją. Ypač įdomu buvo stebėti inscenizuotą mero regalijų perdavimą mokinių tarybai bei šios tarybos susirinkimą. Lietuvos delegacija įteikė partneriams juodo degto molio darbelius bei mūsų mokinių išpieštus akmenukus, nes šį pusmetį vaikai tyrinėjo Lietuvos ir partnerinių šalių akmenis bei mineralines medžiagas.

Susitikimo metu buvo aptarta pirmųjų projekto metų veiklos rezultatai, pristatyti pabaigti tarpiniai produktai (DVD įrašai apie visų projekte dalyvavusių šalių augalus ir gyvūnus, su jais susijusios užduotys ir pateiktys). Dalyviai aptarė projekto eigoje iškilusius klausimus, diskutavo apie projekto vertę mokyklos bendruomenei, nustatė tolesnės veiklos turinį ir terminus. 2014 metų pavasarį už projekto veiklą bus atsakinga mūsų mokyklą, koordinuos veiklą susijusią su klimato stebėjimu ir pažinimu.

2013 m. gruodžio 2 - 6 dienomis mokykloje vyko mokinių kūrybinių darbelių paroda, kurioje buvo eksponuojami darbai susiję su mineralinėmis iškasenomis. Mūsų mokyklos mokiniai turėjo ištirti šias uolienas ir pristatyti darbelius iš molio, žvyro ir durpių. Mokiniai lankėsi Šiaulių „Aušros“ muziejuje, pamatė kur naudojamas molis, apžiūrėjo dirbinių ekspoziciją, patys gamino suvenyrus. Dailės ir technologijų pamokose vaikai lipdė puodelius, vazeles, raides. Pasaulio pažinimo pamokose sužinojo, kaip susiformuoja akmenys, kur jie buvo naudojami praeityje, kam reikalingi šiandien. Visiems ypač patiko darbeliai iš akmenėlių. Vaikai stengėsi akmens formoje įžvelgti paukštelį, šikšnosparnį, monstriuką, pingviną. Mokinių sukurti darbeliai padovanoti draugams Italijoje, likę - eksponuojami mokyklos skaitykloje.

2014 m. gegužės mėn. 5-11 dienomis mokyklos delegacija: Kristina Jonaitienė, Loreta Ubavičienė, Elvyra Labanauskienė ir Loreta Strazdauskienė dalyvavo projekto partnerių susitikime Turkijoje, Karamursel miestelio mokykloje. Susitikimo metu buvo aptarta projekto veiklos rezultatai, pristatyti pabaigti galutiniai produktai (DVD, mokomoji medžiaga, tarptautinis projekto laikraštis). Dalyviai aptarė projekto eigoje iškilusius klausimus, diskutavo apie projekto vertę mokyklos bendruomenei, aptarė projekto ataskaitos rengimo planus ir terminus.

Siekdami tobulinti mokyklos gamtosauginę veiklą, skleisti ir dalintis gerąja patirtimi su Ispanijos, Turkijos, Italijos, Latvijos ir Lenkijos mokyklomis 2012-2014 m. mokykla dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Ištirkime žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“. Projektas tęsėsi du metus. Projekto metu siekta ugdyti mokyklos bendruomenės pilietinį ir europinį sąmoningumą, tobulinti mokinių ir mokytojų užsienio kalbų kompetencijas, supažindinti mokyklos bendruomenę su kitų šalių ekosistemomis ir palyginti jas bei kurti netradicines metodines priemones gamtosauginiam mokinių ugdymui ir dalintis gerąja patirtimi. Per du projekto metus įvyko 5 tarptautiniai susitikimai, parengti penki metodiniai diskai su mokymo medžiaga mokytojams ir mokiniams, sukurtas projekto internetinis puslapis.

Projekto „Ištirkime žemę kartu su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“ pagrindinis tikslas buvo, supažindinti mokinius su penkiais pagrindiniais pasirinktais eco elementais: augalija, gyvūnija, uolienomis (naudingomis iškasenomis), klimatu bei gamtos garsais. Mokiniams buvo paruošti atitinkami tematiniai sesijų ugdomieji paketai skatinantys tyrinėti ir pažinti Žemės planetos resursus. Projekte dėl atitinkamo partnerių mokyklų pasiskirstymo – Šiaurės Europos (Lenkija, Lietuva ir Latvija), bei Pietų Europos (Italija, Ispanija bei Turkija) buvo akcentuojami šių šalių gamtos panašumai ir skirtumai.

Projekto pabaigoje, galime teigti, kad projekto veikla turėjo labai teigiamą poveikį mokytojams ir mokiniams iš visų dalyvaujančių mokyklų. Tai puikus būdas motyvuoti švietimo bendruomenę mokytis užsienio kalbų, skatinti tarpkultūrinę pagarbą ir pažinimą, plėtoti profesinius santykius tarp skirtingų švietimo sistemų, šalių, kultūrų. 

                          

 


 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 7th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.