Stovykla „Saulės vaikai“. 2016 m. birželis.

Birželio 1-14 dienomis mokykloje veikia vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“. Jos tikslas - užimti vaikus, dalyvaujant pažintinėje, sportinėje veikloje.

Pirmąją dieną stovyklautojai prisistatė, susipažino, kūrė stovyklos taisykles, slaptu balsavimu išsirinko būrio vadą ir jo pavaduotoją. Vėliau vyko šaškių ir šachmatų turnyras. Po to vaikai žaidė judriuosius žaidimus Beržynėlyje, piešė piešinius Vaikų gynimo dienai paminėti.

Antroji stovyklos diena – pažangiųjų technologijų diena. Stovyklautojai lankėsi „Išmaniojoje mokykloje“, kur sužinojo apie robotikos mokslą, apie tai, kad kasdieniame gyvenime nebėra srities, kur nebūtų bandomi ar naudojami robotai. Vaikai patys konstravo robotus, rengė jų varžybas. Vėliau laisvalaikį leido Beržynėlyje. Po pietų žaidė mokyklos sporto salėje, piešė, aptarė šios dienos veiklą.

Trečioji stovyklos diena – Gamtininkų stotyje, žirgyne. Šešiolika metų su žirgais dirbanti Miglė vaikams papasakojo apie žirgininkystės istoriją, žirgus, jų veisles, sportą. Susipažinę su pagrindinėmis žirgų šukavimo taisyklėmis, visi vaikai pabandė iššukuoti poni veislės arkliuką Bėrį. Pasimatavę „žirgininko“ amžių, t.y. pakiloję balną ir panešioję šalmą, išklausę trumpą instruktažą, vaikai jodinėjo juodu gražuoliu Displėjumi, lankė kitus žirgyno gyventojus, kurie noriai leidosi mokinukų glostomi ir konkuravo dėl vaikų dėmesio. Vaikai grįžo pilni įspūdžių ir užsidegimo lankyti jodinėjimo būrelį.

Birželio 6-ąją dieną, nors saulutė nelepino savo šiluma, stovyklautojai keliavo į ŠU Botanikos sodą. Ten  apžiūrėjo Lietuvoje augančius dekoratyvinius, retus augalus. Visiems labai patiko rododendrų, vilkdalgių kolekcijos. Mergaitės domėjosi senoviniais lietuvaičių darželiais, juose augančiais augalėliais. Susipažinome su daugelio augalų gydomosiomis savybėmis. Grįžome pilni įspūdžių.

Birželio 7 d. vaikai svečiavosi knygrišykloje. Prie durų pasitikęs darbuotojas pasiūlė kartu nusifotografuoti ir pakvietė į vidų. Susėdę prie didelio bendro stalo stovyklautojai klausėsi įdomaus pasakojimo apie knygos kelią nuo rankraščio iki skaitytojo. Vėliau vaikai apžiūrėjo knygrišyklos patalpas, domėjosi, kaip maketuojamos, spausdinamos, įrišamos knygutės, mokėsi ir bandė jas spausdinti patys, sužinojo, kad iš popieriaus dar gali būti gaminamos įvairios dėžutės, kalendoriai, albumai, dovanėlės. Išeidami namo, mažieji gavo išleistą stovyklos nuotraukų albumą, visi buvo apdovanoti kalendorėliais ir skirtukais knygoms.

Grįždami stovyklautojai prisiminė sunkų knygutės kelią. Kad knygas galėtų perskaityti kuo daugiau žmonių, nusprendė jas labai saugoti, aplenkti, nelankstyti kampų, nebraukyti.

Šeštąją stovyklos dieną, vaikai mokėsi plaukti „Delfino“ plaukimo baseine. Stovyklautojus pasitiko trenerė. Ji priminė elgesio taisykles duše ir baseine. Atliekant įvairias, nuotaikingas užduotis, vaikai mokėsi plaukti. Grįžę į mokyklą, salėje ir kieme žaidė judriuosius žaidimus, lenktyniavo, įveikdami estafečių kliūtis, žaisdami kvadratą. Šachmatų būrelio trenerė stovyklautojus mokė žaisti šachmatais ir šaškėmis.

Birželio 9-ąją - stovyklautojai vyko į Šiaulių teniso kortus. Čia vaikai mokėsi teniso sporto šakos specialiųjų įgūdžių, dalyvavo lauko teniso treniruotėje. Po jos stebėjo Europos lauko teniso čempionato rungtynes. Mokykloje žaidė stalo ir judriuosius žaidimus.

Birželio 10 dieną stovyklautojai surengė šachmatų ir šaškių turnyrą. „Saulės“ mokyklos kino teatre žiūrėjo animacinį filmą „Ponas Žirnis ir Šermanas“, piešė filmo herojus ir dalinosi įspūdžiais.

Birželio 13-ąją „Saulės vaikai“ lankėsi Šiaulių Fotografijos muziejuje. Klausėsi pasakojimo apie fotoaparatus, bandė gaminti juos patys, lankėsi tamsiame kambaryje, kur gaminamos nuotraukos. Stovyklautojai apžiūrėjo tarptautinę parodą „Požiūris į senovinę fotografiją“, terasoje grožėjosi puikiu Šiaulių miesto vaizdu.

Birželio 14-ąją vaikai žaidė „Beržynėlio“ parke. Rungėsi estafetėse: „Labirintas“, „Šoklumo testas“, „Kas vikresnis ir greitesnis“. Grįžusių į mokyklą, laukė linksmybės: diskoteka ir vaišės. Vaikai dalyvavo pokalbyje „Kuo aš praturtėjau, būdamas stovykloje“, žiūrėjo nuotraukas, šoko, valgė ledus, pūtė muilo burbulus, ir, palinkėję vienas kitam geros vasaros, atsisveikino iki rugsėjo.

Socialinis pedagogas Dovydas Garbačauskas

Saturday the 20th. Custom text here