Dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“

Parašyta Pirmadienis, 10 birželio 2019

Birželio 10 dieną veiklą pradėjo dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“. Ją lanko 30 mūsų mokyklos mokinukų. Šiandien stovyklautojai svečiavosi Šiaulių Dainų muzikos mokykloje, susipažino su muzikos instrumentais, patys pabandė muzikuoti. Vėliau šėlo „Beržynėlyje“, mokyklos kiemelyje žaidė judriuosius žaidimus, ilsėjosi palapinių miestelyje.

Birželio 11 dieną stovyklautojai turiningai leido laiką Šiaulių viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo pamėgtame Komiksų centre. Vaikai svečiavosi komiksų dirbtuvėse, išbandė interaktyvius mokomuosius stalus, šviečiančius stiklo molbertus, interaktyvias grindis, žaidė įvairius stalo žaidimus, piešė smėliu ant šviesos spalvų staliukų.

Birželio 12-ąją „Saulės vaikai“ lankėsi Jaunųjų gamtininkų centre, užsuko į Katinų muziejų, aplankė Gyvūnijos sodo gyventojus: pakalbino papūgas ir beždžionėlę, apžiūrėjo vėžlį, smauglį ir krokodilą, stebėjosi pelėdų gebėjimu sukioti galvas, surado pabėgusį svirplį. Grįžtant atsigaivino vėsiame Talkšos ežere, aplankė Geležinę lapę. Nuo kaitrios saulės spindulių vaikai slėpėsi mokyklos šokių salėje.

Birželio 13 dieną stovyklautojams duris atvėrė „Aušros“ muziejaus „Amatų mokykla“. Čia vaikai apžiūrėjo keramikos raidą atspindinčią ekspoziciją, susipažino su atskirų istorinių laikotarpių keramika, jos tipais ir formomis, aptarė keramikos gamybos technologiją. Mokiniai klausė pasakojimo apie senovės žmonių gyvenseną, buitį, paskui iš molio virveline technika nusilipdė ir dekoravo indelį. Grįžę ilsėjosi medžių paunksmėje, skaitė knygeles, mokėsi šokti.

Birželio 14-oji stovykloje – „Pažangiųjų technologijų diena“. Kompiuterių klasėje vaikai „pasitikrino“ savo žinias: prisiminė rašybos taisykles, pasikartojo daugybos lentelę. Nuvykę į „Išmaniąją mokyklą“, Robotikos edukacinio užsiėmimo metu susipažino su Saulės sistema, sužinojo daug naujo apie Marse gyvenančius robotus, konstravo judančias mašinas, surengė jų varžybas. Edukaciniame užsiėmime „Porceliano raštai“ mokiniai išgirdo apie porceliano atsiradimą, gamybą, puošybą. Pamatė porceliano gaminių puošybos pavyzdžius, pasiruošė savo kūrybos eskizus, kuriuos specialių porceliano dažų pagalba perkėlė ant puodelio.

Birželio 17 dieną stovyklautojai lankėsi Šiaulių spaustuvėje. Čia jų laukė pažintis su knygrišykla ir edukacinė pamokėlė „Kaip gimsta knyga?“. Buvo įdomu klausyti pasakojimo apie knygų maketavimą, spausdinimą, įrišimą, stebėti dirbančius žmones. Vaikai taip pat sužinojo, kad įmonė dar spausdina vizitines korteles, atvirukus, skrajutes, skirtukus, kalendorius, restauruoja knygas, atlieka pjovimo ir graviravimo lazeriu darbus, gamina įvairias dėžutes. Pradinukai su dideliu entuziazmu iš duotų ruošinių lankstė dėžutes ir susiklijavo maišelį dovanėlėms.

Birželio 18 dieną vaikai pliuškenosi Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ vandenyje: išklausė taisyklių kaip elgtis baseine, instruktažo apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens. Su treneriu tobulino savo plaukimo įgūdžius, atlikinėjo pradinio mokymo plaukti pratimus: mokėsi sulaikyti kvėpavimą, atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo pratimus į vandenį, slinkti ant krūtinės ir nugaros, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų, plūduriuoti vandenyje. Kiekvienas galėjo pasidžiaugti savo sėkme, kad įveikė baimę ir įgijo daugiau pasitikėjimo savimi bei drąsos. Mokyklos kieme mokiniai atliko įvairius eksperimentus su vandeniu, žaidė judriuosius žaidimus.

Birželio 19-oji – paskutinė diena vasaros stovykloje. Tai pati šauniausia šventė visiems smaližiams! Vaikai „Rūtos“ fabrike ragavo saldainius, laižė šokoladą, patys gamino skanėstus. Mokykloje „Saulės vaikai“ prisiminė įsimintiniausias akimirkas iš stovyklos gyvenimo, vaišinosi ledais, linkėjo vienas kitam geros, saugios vasaros!