Filtras
 • INFORMACIJA MOKYKLOS BENDRUOMENEI APIE COVID-19

  Mokiniams, jų tėvams (globėjams) aktuali informacija, susijusi su COVID-19, skelbiama TAMO dienyne. 

  Kviečiame susipažinti su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengta informacija (siųsti čia...).

  „Saulės“ pradinės mokyklos parengta atmintinė dėl COVID-19 ligos (siųsti čia...).

 • Arbata - pats sveikiausias karštasis gėrimas

  Vėsūs vakarai ir šaltos naktys, o dieną šildanti saulė trikdo žmones, jie nebežino, kaip tinkamai apsirengti ir nepapulti į šiuo metu siautėjančius peršalimo ligų spąstus. Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Turbūt daugelis iš mūsų tuomet tyliai pagalvojame, jog kažin ar pavyks mums patiems to išvengti. Taigi būtina pasirūpinti, kad rudens sezoną lydinčios ligos mus aplenktų, laiku imtis profilaktikos priemonių. O juk pati gamta mums paliko tūkstantį užuominų, kaip išsaugoti vasarą savo kūne ir dvasioje. Tam nereikia brangių vaistų - pačios efektyviausios priemonės dažnai yra pačios paprasčiausios, natūraliausios ir pigiausios.

  Praeitą savaitę visos dienos mokyklos pirmokai kalbėjo apie tai, kad ruduo - geriausias laikas stiprinti per vasarą įgytą imunitetą. Tam puikiai tinka vaistažolių arbatos. Jos ne tik efektyviai malšina troškulį, sušildo, bet ir aprūpina organizmą biologiškai aktyviomis medžiagomis, kuo puikiausiai tinka įvairioms ligoms gydyti, suteikia budrumo ir sveikatos. Pirmokai klausė legendą apie arbatos atsiradimą. Vaikai sužinojo, kur rinkti ir kaip džiovinti žoleles, suprato, kad citrina, imbieras ir vaistažolių arbatos jau būtų puiki pradžia, stojant į kovą su virusais. Mokyklos daržo lysvėje pirmokai uostė vaistažolių lapelius, skanavo jų arbatėles, piešė savo arbatos puodelius.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • „Olimpinis mėnuo“


  Mokykloje pradėtas vykdyti pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“. Projektas inicijuotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK). Iniciatyvos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir supažindinti su sveikos gyvensenos principais. Olimpinis mėnuo kuria kartais netradicines, įdomias ir įtraukiančias užduotis vaikams, kurias mokytojai perduoda pradinukams klasėse, kviečia kartu sudalyvauti veiklose, skatinančiose olimpinių vertybių puoselėjimą. Į šias užduotis norime pakviesti įsitraukti ir tėvelius, juk Jūs kuriate vaikų ugdymo pagrindus! Kiekvienai Olimpinio mėnesio temai skiriama viena savaitė. Pradinukai bus mokomi ypač svarbių sveikos gyvensenos komponentų, suskirstytų į keturias temas: f
  izinis aktyvumas, sveika mityba, emocinė sveikata, kokybiškas poilsis. 

  Labai džiaugiamės aktyviu mokytojų ir mokinių dalyvavimu projekte.

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

   

 • Edukacija „Ar robotas gali kurti meną?“

  Ši savaitė prasidėjo neįprastai, nes mokykloje svečiavosi „Išmanioji mokykla“. Vaikai dalyvavo edukacijoje „Ar robotas gali kurti meną?“. Visi noriai konstravo ir kūrė iš LEGO detalių, įsitikino, kad robotas tikrai gali kurti meną, nes jo pagalba kiekvienas nusipiešė sau ypatingą vaivorykštę. Buvo labai linksma ir įdomu.

        

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Išskrenda - pasilieka

  Rugsėjo 25 dieną PUG3 ugdytiniai susipažino su į šiltuosius kraštus išskrendančiais ir žiemoti pasiliekančiais paukščiais. Vaikai tyrinėjo skirtingų paukščių plunksnas: naudojo pipetes ir vandenį, padidinamąjį stiklą. Mažieji pamatė, kad plunksnos šoninės šakelės tankiai suaugę, todėl jos nepraleidžia vandens, vėjo ir saugo nuo šalčio. Atlikdami įvairius bandymus, priešmokyklinukai įsitikino, kad sparnuočių apdaras yra lengvas ir neperšlampamas - dėl šios savybės jie gali skristi per lietų. Ugdymo procese buvo naudojami netradiciniai ugdymo metodai - išbandytas „Mąstymo žemėlapis“.

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • Europos kalbos

  Siekdami paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, savo mokykloje šiandien minėjome Europos kalbų dieną. Pradinukai mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis, linksmai šoko. Vyresnių klasių mokiniai diskutavo, kaip svarbu mokėti kuo daugiau kalbų, nes užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Vaikai dainavo, šoko, aplikavo, piešė Europos šalių vėliavas. Dėkoju muzikos mokytojai Ainei ir visoms Mokytojoms už kūrybines idėjas ir iniciatyvumą. Nepamirškime, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis.

        

  Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

 • Nacionalinis projektas „Sveikatiada“

  Šiaulių Saulės pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir mokytojai pradeda vykdyti nacionalinį projektą SVEIKATIADA“.

  Dalyvaudami šiame projekte sieksime formuoti sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklos bendruomenėje. Ypatingą dėmesį skirsime sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymui vaikams patraukliomis priemonėmis: žaidimais, mankštomis, šokiais, viktorinomis ir konkursais bei kita netradicine interaktyvia veikla.

  Šiandien mokytojos, drauge su vaikais tarėsi, kokias Įdomias veiklas jie vykdys, kad žaisdami, sportuodami ar vykdydami kitas veiklas, ne tik smagiai leistų laiką, bet ir sužinotų daug aktualios ir naudingos  informacijos apie sveikatingumą. Sveikiname pradėjus vykdyti projektą ir linkime sėkmės jį įgyvendinant.

    

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Diena be automobilio

  Oro tarša ir triukšmas – didžiulė nūdienos problema. Automobilių išmetamosios dujos sukelia šiltnamio efektą, dėl to šiltėja klimatas, kyla audros, potvyniai, žemės drebėjimai. Tarptautinė diena be automobilio – puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams ir aplinkiniams švaresnio oro gurkšnį.

  Šiandien mokyklos mokiniai į mokyklą skubėjo dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlentėmis. Pradinukai surengė akciją ir kvietė mokyklos bendruomenę, bent rugsėjo 22-ąją, palikti savo automobilius ir pasirinkti kitas transporto priemones, o nedidelius atstumus įveikti pėsčiomis. Klasėse vaikai diskutavo apie judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai, apie gamtos saugojimą ir neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai, piešė piešinius, ant automobilių, stovinčių prie mokyklos, paliko skrajutes, informuojančias apie visokeriopą važiavimo dviračiu naudą. Tikimės, kad akcija paskatins visus prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo sau ir ateities kartoms.

  Foto galerija

      

  Mokytoja Birutė A.

 • Obuolio diena

  Obuolys – tai ne tik populiariausias vaisius, bet ir vaisingumo, valdžios, pažinimo ir sveikatos simbolis. Rugsėjo 21-oji - Pasaulinė obuolio diena - tinkama proga prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Šią dieną linksmai, išradingai, draugiškai bei skaniai pažymėjo PUG1 ugdytiniai. Vaikai sužinojo, kiek paslapčių slypi įprastiniame ir jiems gerai pažįstamame vaisiuje, išsiaiškino, kur obuoliai auga, kuo jie mums naudingi ir kiek vitaminų juose slepiasi. Priešmokyklinukai lipdė, piešė, aplikavo raudonskruosčius obuoliukus ir jais papuošė klasę. O penktadienį visų laukė staigmena - diena gardžiai kvepėjo obuoliais ir jų pyragais, sausainiais ir keksiukais. Ant stalo atsirado net varškės sūris su obuolių koše. Visi pasigardžiuodami vaišinosi, gėrė obuolių sultis. Už tokią „gardžią“ dieną dėkojame mamytėms. Tikimės, kad vaikai labiau pamėgs obuolius ir jie taps kasdieniu jų draugu.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • „Keliaujanti pamoka“

  Šiandien jau ketvirtoji Europos Judumo diena, kuri buvo ypatingai įdomi ir naudinga, nes mokiniai dalyvavo Keliaujančioje pamokoje. Saulės mokyklos vaikai šiandien pabuvojo Braziliško Jiu Jitsu treniruotėje Šiaulių miesto Teniso kortuose, vyko sportuoti į Šiaulių miesto Beržynėlio parką, tyrinėjo rudenį ir sportavo Dainų parke, mokėsi mokyklos lauko klasėje. Diena - pilna įspūdžių, džiaugiamės mokytojų išradingumu, kūrybiškumu, vaikų aktyvumu.

  Foto galerija

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • „Bėkime - kojyčių negailėkime“

  Šiandien trečioji Europos Judumo diena - Bėkime - kojyčių negailėkime. „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo 6 minučių bėgime už savo miestą - Šiaulius. Dėkojame Šiaulių teniso akademijai už suteiktą galimybę susipažinti su teniso kortais ir įdomiai, linksmai, nuotaikingai bei šiltai įveikti 6 minučių bėgimo užduotį.

  Foto galerija

      

   

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Šokti kartu - linksma“

  Šiandien antra Europos Judumo diena - Šokti kartu - linksma, kurią praleidome linksmai šokdami pertraukų metu. Šokis - tai galimybė suvokti savo fizinį , judesiu išreikšti nuotaikas, emocijas, išsikrauti, pailsėti. Buvo linksma visiems kartu judėti muzikos ritmu, stebėti šokančius draugus, mokytojus.

        

  Šokio mokytoja Jūratė V.

 • „Aš ir Tu – judame kartu“

  Rugsėjo 16 dieną Europos judumo savaitė „Žingsniuokime kartu“ mokykloje prasidėjo linksmosiomis estafetėmis „Aš ir Tu – judame kartu“. Šildant saulutei, kieme linksmai sportavo visų klasių mokiniai ir PUG ugdytiniai. Estafečių dalyviai atliko įvairias užduotis su kamuoliais, šokinėjo per barjerus ar šokdynę. Laikas prabėgo nepastebimai, jaunuosius sportininkus lydėjo gera nuotaika.

        

  Mokytojas Arnoldas T.

 • O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų...

  Visos dienos mokyklos pirmokai dalyvavo netradicinėje popietėje – viktorinoje „O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų“. Edukacinė veikla vyko lauko klasėje. Vaikai klausė J.Marcinkevičiaus poemėlės „Grybų karas“, sužinojo valgomų grybų pavadinimus. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie grybavimą, plakatėlyje parodė, kokių grybų nedėtų į krepšelį. Viktorinos metu išaiškėjo, kuri pirmokėlių grupė galėtų drąsiai vykti miškan grybauti.

        

  Mokytojos Aušra G., Elvyra L.

 • Burnos higienos pamokos

  Šiandien mūsų pirmokų ir antrokų pamokose svečiavosi burnos higienistė, kuri labai įdomiai vaikams pasakojo apie tai, kaip reikia tinkamai prižiūrėti dantukus.

    

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Futbolo akademija

  Džiaugiamės draugyste su VŠĮ futbolo akademija ,,Šiauliai". Mūsų pirmokai mokosi susidraugauti su futbolo kamuoliu, klauso profesionalių trenerių patarimų, kaupia žinias ir įgūdžius, svajoja tapti tikrais futbolistais.

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

   

 • Šiauliai šviečia

  Šiauliai gyvena miesto gimtadienio dvasia. Su 784-uoju gimtadieniu gimtą miestą sveikina  ir savo piešinius jam skiria mokyklos pirmokai.

      

  Mokytojos Aušra G., Agnė Š. ir Elvyra L.

 • Sveikinimas Šiaulių miestui

  „Saulės“ pradinė mokykla sveikina savo saulėtą miestą - Šiaulius, su gimtadieniu!

 • Erasmus

  2019-2021 m. projektas „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“ aprašas.

  2020-2023 m. Mokykla koordinatoriaus teisėmis įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“, lietuviškai „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (2020-1-KA229-LT01-077940). Šiame projekte aktualu tobulinti IKT ir anglų kalbos žinias, kadangi komunikacija yra svarbiausias dalykas pasiekti sėkmę gyvenime. Dabar aplinkosauga ir jos vadyba vis labiau tampa aktuali tema globaliniu aspektu. Todėl aplinkosauginės problemos suvokimas turėtų būti puoselėjimas nuo mažumės. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), nepamirštant patirties sklaidos su kitų šalių mokiniais.

  Projekto uždaviniai:

  1. Sužadinti  mokinių domėjimąsi aplinkosaugos klausimais;
  2. Motyvuoti mokinius kritiškai ir globaliai mąstyti;
  3. Siekti mokinių aktyvumo ir įsitraukimo į ekologines veiklas;
  4. Padrąsinti mokinius bendrauti anglų kalba, didinant anglų kalbos mokymosi motyvaciją;
  5. Tobulinti mokinių bendrakultūrinę kompetenciją;
  6. Tobulinti mokinių ir mokytojų IKT kompetencijas;
  7. Vystyti multikultūriškumą.

  Projekte dalyvauja šalys partnerės - Lietuva, Italija, Turkija, Slovėnija ir Ispanija.

  Kviečiame stebėti vykdomą veiklą oficialioje erasmus+ svetainėje eTwinning.

  Veiklos: 

  Erasmus+ projekto „Blue Shirts Green Shorts“ pradžia
  Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą
  Erasmus projekto logotipo kūrimas
  Antrasis daiktų gyvenimas
  Erasmus+ kampelis

 • „Gamtos medžioklėje“

  PUG3 ugdytiniams patinka būti gamtoje, tyrinėti, ją pažinti ir saugoti. Vaikai vietoj tradicinių veiklų noriai atlieka STEAM užduotis. Ne išimtis ir šių mokslo metų pirmoji pažintinė diena. Penktadienį priešmokyklinukai išsiruošė į „Gamtos medžioklę“, kur susipažino su Dainų mikrorajono pastatais, juos supančiais augalais. Vaikai rinko, lygino, skaičiavo, stebėjo, rašė, kūrė ir tyrinėjo. Smagu būti gamtoje!

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • Išvyką į biblioteką

  Rugsėjo 4 dieną 2b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. Antrokai užsuko į vaikų literatūros skyrių, apžiūrėjo komiksų centrą, išbandė įvairius žaidimus: pramogavo prie interaktyvių grindų ir stalų, žaidė oro ritulį, stalo futbolą, biliardą. Didelio susidomėjimo sulaukė meno terapijos užsiėmimai ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų. Vaikai stebėjosi gausybe bibliotekos užsiėmimų, džiaugėsi, kad vienoje vietoje yra tiek įdomių, smagių ir naudingų veiklų bei pažadėjo čia ateiti su tėveliais.

      

  Mokytoja Vida P.

 • Informacija mokyklos bendruomenei

  „SAULES“ PRADINĖS MOKYKLOS COVID-19 LIGOS ORGANIZUOJANT UGDYMO PROCESĄ VALDYMO PRIEMONIŲ MOKYKLOJE ATMINTINĖ. Kviečiame susipažinti... čia.

   

 • Naujieji 2020-2021 mokslo metai

 • Rytmetys „Mažoji mylia“

  Rugsėjo 27 dieną PUG 1 ugdytiniai dalyvavo lopšelio - darželio „Žiogelis“ 8 kartą rengiamame rytmetyje „Mažoji mylia“. Beržynėlyje susirinko vaikai iš Dainų mikrorajono darželių ir mokyklų. Dalyvius linksmino šaunieji animacinio filmuko personažai - pakalikai. Kartu su jais vaikai sportavo, šoko, dainavo, smagiai juokėsi, kartu bėgo mažąją mylią. Gera nuotaika ir įspūdžiai mažuosius parlydėjo į mokyklą.

      

  Pedagogė Edita Č.

 • Saulėtas ruduo, kas gali būti geriau?

  Nors dienos ir trumpesnės, o oras po truputį vėsta, ruduo - itin gražus, spalvingas ir dosnus metas. Jau krinta pirmieji kaštonai, gilės, gelsta medžių lapai. Kuo daugiau laiko lauke - tai ne tik sveikatai naudingas aktyvus laisvalaikis, bet ir kasdienė galimybė pažinti gamtą, kuri šiuo metų laiku sparčiai keičiasi. Tuo ypač džiaugiasi Visos dienos mokyklos vaikai. Ketvirtadienį pirmokai ir PUG 3 ugdytiniai aiškinosi, kodėl keičia spalvą medžių lapai, o klevo vaisiai (sparnavaisiai) nukrenta ant žemės nuo medžio skirtingu atstumu? Vaikai stebėjo per lupą medžių žievę, augalus, dirvožemį, savo batų pėdsakus. Įvairiomis svarstyklėmis mokiniai svėrė ir lygino vaisius, kaštonus ir kankorėžius.

       

  Mokytojos Elvyra L., Felicija J.

 • Po kopūsto lapu

  Šią savaitę PUG2 grupės vaikai tyrinėjo įvairius kopūstus iš išorės ir vidaus, darė atspaudus. Buvo atliekami tyrimai su kopūsto lapais, vandeniu ir spalvomis. Ugdytiniai susipažino ir su kitomis daržovėmis, kurias lygino, skaičiavo, grupavo. Kadangi daržovės ir vaisiai tokie naudingi sveikatai, tai ne tik juos ragavome, bet ir spaudėme sultis. Vaikai taip pat tyrinėjo gyvus sliekus, sraiges ir buvo kupini emocijų, galėdami juos paliesti ir jais pasirūpinti.

      

  Mokytoja Simona T.

 • Regbio diena

  Visada labai džiaugiamės tėvelių iniciatyva ir šiltu, atviru bendravimu ir bendradarbiavimu. Penktadienį PUG3 ugdytiniai vyko į Šiaulių regbio klubą "Klevas", kur ugdytinio tėvelis vaikus supažindino su "Klevo" istorija,  aprodė patalpas,  naują regbio stadioną, pravedė vaikams treniruotę.  Diena buvo aktyvi, pilna džiugių emocijų.

      

  Mokytoja Akvilė S.
 • Europos kalbų diena

  Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena. Jos tikslas - iškelti daugiakalbystę kaip vieną didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų įvairovę ir skatinti kalbų mokymąsi. Dienai paminėti mokyklos ketvirtokai ruošėsi iš anksto: spalvino šalių vėliavas, kūrė „Kalbų skėtį“, rašydami žodį „lietus“ visomis kalbomis. Trečiadienio rytą visus ateinančius į mokyklą pasitiko Aironas ir Rasa. Mokiniai angliškai sveikinosi, linkėjo geros dienos ir vaišino sausainiais „šypsenėlėmis“.

     

  Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

 • Estafetinio bėgimo varžybos „783 žingsneliai“

  Skatinant Dainų mikrorajono mokyklų bendradarbiavimą, mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius bei turiningą užimtumą, mokiniai svečiavosi Romuvos progimnazijoje ir sudalyvavo estafetinio bėgimo varžybose „783 žingsneliai“,  skirtose Šiaulių miesto 783 metų gimtadieniui paminėti. Mūsų mokyklos bėgikai įnirtingai rungėsi su Dainų ir Romuvos progimnazijomis, o už puikius pasirodymus buvo apdovanoti diplomais. Šaunuoliai!

      

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Augu sveikas, kai žinau“

  Šia savaitę PUG3 ugdytininiai vykdė projektą „Augu sveikas, kai žinau“. Jo metu vaikai išsiaiškino viską apie vaisius, daržoves, uogas, sveiką ir nesveiką maistą, jo įtaką augančiam organizmui. Atliko tyrimą „Ką mėgstu labiausiai“. Jo metu išaiškėjo, kad 9 vaikai iš 20 labiausiai mėgsta daržoves, 12 vaikų - vaisius ir 11 - uogas. Naudodami Mąstymo žemėlapio metodą rūšiavo vaisius, uogas, daržoves. Taip pat sukūrė draugą Raudoniuką, kurio viena pusė mėgsta sveiką ir organizmui naudingą maistą, kita - negali atsispirti skanėstam ir cukrui, kurie kenkia dantim ir mažina imuninės sistemos atsparumą bacilom. O pačių pagamintos „Sveikuolių salotos“ vaikų žodžiais tariant yra „Pačios skaniausios“, „Vitaminų bomba“, "„Skanumėlis“. Vaikų nuomonei pritarė ir mokyklos administracija.

      

   Moytoja Akvilė S.
 • Rudens mozaika

  Lopšelio-darželio "Coliukė" organizuojamame kasmetiniame plenere "Rudens mozaika. Tegul žydi laisvė! 2019m." dalyvavome ir mes. Sukūrėme mozaiką "Gėlė laisvei". Mozaikos kūrime dalyvavo 3a klasės mokiniai ir ugdytinės mamytė. 

      

  Mokytojos: Akvilė S. Simona T. Edita Č.

 • Olimpinio solidarumo fondo ir Lietuvos teniso sąjungos projektas

  Lietuvos teniso sąjunga, siekdama skatinti visų Lietuvos vaikų fizinį aktyvumą, 2019 m. rugsėjo 26 dieną sukvietė mokytojus ir vaikus į „Saulės“ pradinę mokyklą susipažinti su tenisu ir jo žaidimo taisyklėmis. Mokymus vedė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) ekspertas iš Prancūzijos, Bernard Pestre, kuris turi sukaupęs daugiau nei 20 metų darbo patirtį su Prancūzijos teniso federacija, ugdant šios šalies vaikus. Lektorius ir praktikas skatino mokyklų ir darželių pedagogus įvesti teniso veiklą į fizinio ugdymo pamokas, sportinės veiklos neformaliojo ugdymo programas. Seminaro metu mokytojai mokėsi ir susipažino su teniso sporto šakos specifika ir svarbiausiais elementais, kuriuos galima pritaikyti dirbant su mokyklinio ir darželinio amžiaus vaikais.

  Olimpinio solidarumo fondo ir Lietuvos teniso sąjungos projektas mokyklai padovanojo teniso inventorių, kuriuo galės naudotis „Saulės“ pradinės mokyklos vaikai  mokykloje.

        

 • Akcija „Pradžiugink mokytoją“

 • Bandymų, tyrinėjimų diena

  Antradienį PUG3 ugdytiniai tyrinėjo skirtingų paukščių plunksnas. Vaikai naudojo pipetes ir lupas. Atlikdami bandymus, stebėdami įvairių paukščių plunksneles, ugdytiniai sužinojo, kad sparnuočių apdaras yra lengvas ir neperšlampa - dėl šios savybės jie gali skristi per lietų. Vaikai pamatė, kad plunksnos šoninės šakelės tankiai suaugę, todėl jos nepraleidžia vandens, vėjo ir saugo paukščius nuo šalčio. Priešmokyklinukams bandymai labai patiko, sukėlė daug teigiamų emocijų.

         

  Mokytoja Akvilė S.

 • „Europos judrioji savaitė“

  Kaip ir kasmet rugsėjo 16-22 dienomis visose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojama Europos judrioji savaitė. Europos judriosios savaitės tikslas – raginti žmones aktyviai judėti, sportuoti, praleisti daugiau laiko lauke bei atsižvelgti į sveiką gyvenseną. Ne išimtis ir mūsų mokykla. Nepabūgę rudeniškų oro sąlygų, mokyklos mokiniai pirmadienį pradėjo aktyviomis pertraukomis lauke. Jų metu vaikai šoko, atliko mankštas, bėgo aplink mokyklą.

        

   

  Antrąją „Europos judriosios savaitės“ dieną nuo pat ryto mokykloje stuksėjo krepšinio kamuoliai. Pas mus svečiavosi Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ treneris Arūnas Kačerauskas, kuris moksleivius supažindino su krepšinio sporto šaka. Mokiniai atliko judrias užduotis ir linksmus pratimus bei įnirtingai žaidė krepšinį. Vaikai buvo aktyviai nusiteikę ir motyvuotai įsitraukė į pamokėles.

      

  Trečioji „Europos judriosios savaitės“ diena buvo ypač ypatinga, kadangi mokykloje lankėsi Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ imtynių sporto šakos treneris Tomas Gricius. Mokyklos berniukai buvo supažindinti su graikų – romėnų imtynėmis. Treneris nupasakojo šios sporto šakos taisykles, su vaikais aiškinosi apie draudžiamus veiksmus imtynių metu bei mokė mokinius graikų – romėnų imtynių judesių ir veiksmų. Kol berniukai gilino teorines ir praktines žinias apie imtynes, mergaitės dalyvavo susitikime su „Kangoo Jump“ trenere Rūta. Trenerė entuziastingai įtraukė mergaites į aerobinius užsiėmimus. Šokių salėje skambėjo muzika ir tuo pačiu buvo atliekami  sportiniai judesiai, kurių metu buvo siekiama įtraukti kuo daugiau raumenų grupių. Tiek berniukai, tiek mergaitės buvo sužavėti ir labai patenkinti, jog galėjo sudalyvauti puikiuose užsiėmimuose!

        

  Ketvirtadienį pas mus svečiavosi Šiaulių futbolo akademijos treneriai, kurie mokiniams pristatė futbolo sporto šaką. Mokiniai intensyviai sportavo, susipažino su futbolo taisyklėmis, motyvuotai dalyvavo sportinėse rungtyse ir užduotyse bei aktyviai žaidė futbolą. Taipogi, mokykloje buvo suorganizuotas ir jogos užsiėmimas. Jo metu, moksleiviai buvo supažindinti su joga, kaip indų filosofijos mokymu, apimantį įvairius fizinius ir mentalinius pratimus. Pamokėlės sulaukė didelės vaikų nuostabos ir susižavėjimo!

        

   

  Kadangi „Europos judriąją savaitę“ mokykloje pradėjome aktyviomis pertraukomis lauke, nusprendėme tuo ir užbaigti. Besidžiaugiantys penktadieniu ir nuostabiu rudenišku oru, mokiniai lauke daug šoko, lakstė, mankštinosi, žaidė kvadratą, atliko daug fizinių pratimų. Taip pat nepamiršome ir Tarptautinės dienos be automobilio, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, raginti miestų gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, keliauti pėsčiomis.

         

  Nuoširdžiai dėkojame įvairių sporto šakų treneriams, kurie šią savaitę  nepasididžiavo ir pas mus atvyko, taip be galo pradžiugindami mokyklos mokinius. Taip pat norime pasidžiaugti ir nuostabiomis 2a klasės mergaitėmis už puikius šokius ir mankštų pravedimus savo bendramoksliams bei visais kitais, prisidėjusiais ir maloniai sudalyvavusiais mūsų mokyklos „Europos judriosios savaitės“ iniciatyvoje!

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • Vienos dienos projektas „Skaniausias obuolys“

  Obuolys yra vienas seniausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių vaisių. Tuo įsitikino PUG1 grupės ugdytiniai. Jų rugsėjo 13-osios penktadienis kvepėjo obuoliais. Vaikai sudarė diagramą ir nusprendė, kad raudoni obuoliukai visada būna saldūs ir skanūs, todėl daugelis rinkosi juos valgyti. Visi sužinojo, kuo šie vaisiai naudingi sveikatai ir kas iš jų gaminama. Vėliau kiekvienas savo obuoliuką spalvino gražiausiom spalvom, klijavo kotelį ir lapelį. Po visų darbų priešmokyklinukai vaišinosi įvairiais skanėstais, spaudė ir ragavo sultis. Buvo labai gardu.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

  2018 m. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas. Už 2 023 683,86 eurų 676 šalies mokyklos gavo 58 pavadinimų priemones, skirtas pasaulio pažinimo dalykui mokyti. Šį projektą remia Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas.

  Mūsų mokykla 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinant 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą. 2018 m. birželio mėn. gavo laboratoriją 1–4 klasių mokiniams. Mokyklos edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

  1–4 klasių priemonės mokykloje patalpintos viename kabinete, žaidimų kambaryje, kuris yra prieinamas visoms pradinių klasių mokytojams. Šioje patalpoje mokytojos randa ne tik priemones, bet ir gali pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi ir pan.

  Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, pradinių klasių mokytojams yra sukurti pasaulio pažinimo pamokų 27 veiklų aprašai, skirti padėti mokytojams pamokose naudoti projekto lėšomis nupirktas mokymo priemones. Šie aprašai yra patalpinti projekto svetainėje „Vedlys“, adresu: http://www.vedlys.smm.lt/medziaga_mokytojams.html#1–4.

  Dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“;

  Metodinė diena „Eksperimentuok, tyrinėk, atrask“;

  Tylos stebuklinga versmėPo pamokų; „Žmogus ir vanduo“;

  „Tyrinėjame mišką“Giliukų sodinimo akcija„Kas gaminama iš obuolių“;

  Projektas „Ežys“Antrokų aplinkosauginė viktorina;

  Aplinkosauginis projektas „Susidraugauk su medžiu; Pažinkime medžius ir krūmus;

  Bandymų, tyrinėjimų diena„Išskrenda - pasilieka“;

  O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų...;

  „Gamtos medžioklėje“Vasara - pasaka.

         

 • Muzika

  Sakoma, kad muzika randa kelią į slapčiausią vietą žmogaus sieloje. Pirmadienio popietę mokykloje lankėsi Dainų muzikos mokyklos mokytojai, kurie leido šiek tiek prisiliesti prie muzikinio gyvenimo. Vaikus sužavėjo instrumentų garsai ir pasakojimai apie juos. Mokinių akyse žibėjo noras geriau pažinti muzikos pasaulį. Tikimės, kad Dainų muzikos mokyklos mokytojai ne paskutinį kartą svečiavosi mūsų mokykloje, jie ir toliau džiugins pradinukus muzikiniais - edukaciniais užsiėmimais.

      

  Mokytoja Ilona V.

 • Šokėjų pasirodymas

  Šokio studijos „Saulutė“ šokėjos dalyvavo miesto šventės „Šiaulių dienos 783“ organizuotame mėgėjų meno festivalyje „Rudens mozaika“. Mergaitės atliko du šokius, kurie pradžiugino šiauliečius bei miesto svečius ir sulaukė daug aplodismentų.

  Šaunuolės, puikus pasirodymas!

  Mokytoja Jūratė V.

 • „Mano miesto gimtadienis“

  Pažintinė diena „Mano miesto gimtadienis“ priešmokyklinukams įsimins ilgai, nes tą dieną PUG2 ir PUG3 ugdytiniai vyko susipažinti ir tyrinėti Dainų mikrorajono pastatų ir aplinkos. Buvome nustebinti, kad STEAM vaikams visai ne naujiena. Visi kartu jie uoliai ėmėsi darbo: stebėjo, fiksavo, lygino, skaičiavo, kūrė, užrašė... Buvo nuostabu...

        

  Mokytojos Akvilė S., Elvyra L., Simona T.

 • „Saulės“ bibliotekoje

  Minint miesto gimtadienį, 3a ir 3b klasių mokiniai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. Trečiokai susipažino su kompiuterine savarankiško užsienio kalbų mokymosi programa „Eurotalk“ ir atliko įvairias užduotis. Taip pat išbandė interaktyvius mokomuosius stalus bei grindis, šviečiančius stiklo molbertus, smėlio bei šviesos spalvų staliukus ir pasinėrė į spalvingą piešimo, kūrybos, fantazijos pasaulį.

        

  Mokytojos Eralda P. ir Birutė A.

 • „Augalų detektyvai“

  Rugsėjo 6 dieną 2c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių Botanikos sode. Išvykos metu vaikai turėjo puikią galimybę susipažinti su gyvų augalų kolekcijomis. Daug teigiamų emocijų mokiniai patyrė dalyvaudami aktyviame edukaciniame žaidime „Augalų detektyvai“. Dalyviai, remdamiesi šifruotomis nuorodomis, turėjo surasti pradingusį augalą. Buvo žaidžiama komandomis, jaučiamas rungtyniavimo jaudulys. Mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie augalų pasaulį, išmoko atpažinti kai kuriuos augalus, linksmai ir naudingai praleido laiką, praplėtė pažintinius gebėjimus ir atšventė savo miesto gimtadienį.

      

                                                       Mokytoja Alma 

 • Pažintinė diena Šiaulių Geležinkelio istorijos muziejuje

  Rugsėjo 6 dieną mokyklos ketvirtokai ir antrokai lankėsi Šiaulių geležinkelio istorijos muziejuje. Mokinukai viešnagės metu susipažino su Šiaulių geležinkelių istorija, apžiūrėjo lauko ekspoziciją. Vėliau pažintis su geležinkeliu tęsėsi muziejaus patalpose, kur eksponuojami tokie daiktai kaip traukinio ratas, bilietų komposteris, uniforma. Vaikus ypač sudomino ant metalinių pabėgių nutiesta kelio atkarpa, iešmų perjungimo mechanizmas ir vienintelis Šiaulių krašte veikiantis geležinkelio maketas.

      

                                               Mokytojos Giedrė N., Birutė C., Agnė Š., Aušra G.

 • Neformalusis švietimas

  VISUS MOKINUKUS IR JŲ TĖVELIUS KVIEČIAME RINKTIS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO VEIKLAS:

  Nuo rugsėjo 9 d. mokykloje organizuojami nemokami neformaliojo švietimo užsiėmimai (tvarkaraštis):

  • dailės studija „Makaliūzė“
  • matematinio ugdymo „Galvočių klubas“
  • gamtamokslinio pobūdžio „Tyrinėju ir atrandu“
  • informacinių technologijų „Kompiuteris - mano draugas“
  • dramos studija „Tukas“
  • saugaus eismo „Šviesoforas“
  • dainavimo studija „Spindulėlis“
  • šokio studija „Saulutės“
  • sporto būreliai „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, Kvadratas“ 

  Taip pat galima rinktis mūsų mokykloje ir Šiaulių miesto neformaliojo švietimo įstaigų organizuojamus užsiėmimus:

  • Šachmatai
  • Dailės mokykla (1-4 kl.)
  • Muzikos mokykla (priešmokyklinukams)
  • Išmanioji mokykla 

   

 • Tyrinėja priešmokyklinukai

  Pažintinė diena priešmokyklinukai neįprasta. PUG3 ugdytiniai žaidė su savo vardais: rašė, skaičiavo, lygino kieno vardas ilgesnis, o kieno visiškai trumpas. Tyrinėdami Įtvirtino sąvokas ilgas, trumpas, toks pat, ilgesnis, trumpesnis. Taip sužinoti jiems padėjo diagramos. Vaikai buvo labai susidomėję, susikaupę ir visas užduotis atliko puikiai...
   
        
  Mokytojos Akvilė S. ir Elvyra L.
 • Vyturio biblioteka

 • Neformaliojo švietimo veiklos

  VISUS MOKINUKUS IR JŲ TĖVELIUS KVIEČIAME RINKTIS NEFORMALIO ŠVIETIMO VEIKLAS:

  Nuo rugsėjo 9 d. mokykloje organizuojami nemokami neformaliojo švietimo užsiėmimai:

  • dailės studija „Makaliūzė“
  • matematinio ugdymo „Gudručių klubas“
  • gamtamokslinio pobūdžio „Tyrinėju ir atrandu“
  • IKT – „Kompiuteris - mano draugas“
  • dramos studija „Tukas“
  • saugaus eismo „Šviesoforas“
  • dainavimo studija „Spindulėlis“
  • šokio studija „Saulutės“
  • sporto būreliai „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, Kvadratas“ 

  Taip pat galima rinktis mūsų mokykloje ir Šiaulių miesto neformaliojo švietimo įstaigų organizuojamus užsiėmimus:

  • Šachmatai
  • Dailės mokykla (1-4 kl.)
  • Muzikos mokykla (priešmokyklinukams)
  • Išmanioji mokykla 

   

 • Rugsėjo 1-osios akimirkos

  Šiltą rugsėjo 2 – osios rytą mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai atskubėjo į gražiausią rudens šventę – mokslo ir žinių dienos paminėjimą. Šią nuostabią dieną, mokykla savo mokinukus pasitiko ypač šventiškai pasipuošusi, aplink vyravo pakilios ir šurmulingos nuotaikos. Per vasarą vieni kitų išsiilgę tiek mokiniai, tiek mokytojai dalijosi įspūdžiais, nutikimais bei naujienomis. Šventė tradiciškai prasidėjo giedant „Tautišką giesmę“, sveikinimo žodžius mokiniams, jų tėveliams ir mokytojoms skyrė mokyklos direktorė Regina Miežienė ir pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė. Taip pat visus džiugino nuotaikingi antrokėlių pasirodymai bei ketvirtokų eilės. Sveikinimo žodžius tarė ir pirmokų mokytojos Vida Plechavičienė ir Jurgita Žukauskienė. Šventės pabaigoje nuskambėjo pirmasis mokslo metų skambutis, simbolizuojantis klasės valandėlės pradžią mokykloje. Ketvirtokai nedrąsius pirmokėlius palydėjo į jų klases, o likę mokinukai grįžo į savo išsiilgtus mokyklos suolus. Dar ilgai mokykloje aidėjo juokas ir pakilios nuotaikos, blyksėjo fotoaparato blykstės, o mokytojų rankose žydėjo rudeninės gėlės!

  Sveikiname visus su mokslo metų pradžia ir tikimės, kad jie mūsų mokyklai ir mokiniams bus sėkmingi bei puikūs!

        

  Nuotraukų galerija

   

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.