Žalioji palangė

Parašyta Penktadienis, 30 balandžio 2021

Šiemet priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame ekologiniame konkurse, skirtame žolininko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos atminimui - „Mano žalioji palangė 2021 m.“ Mažieji sodininkai, ruošdamiesi konkursui, vykdė ilgalaikį projektą „Sėklytė ir daigelis“, kurio metu susipažino su sėklų įvairove, jas svėrė, sėjo. Vėliau vaikai rūpinosi sudygusiais daigeliais, lygino augalų aukštį, matavo, stebėjo, visa tai fiksavo stebėjimo kortelėse. Ugdytiniai džiaugėsi puoselėjama žaliąja palange, sužinojo apie kiekvieno auginto augalo savybes bei jų naudą sveikatai, ragavo ūgtelėjusius prieskoninius žalumynus. Vienas uždavinių, skatinantis vaikų kūrybiškumą buvo sukurti augalėliams naują, savitą pavadinimą. Oi, patikėkit, kaip buvo smagu matyti kuriančius vaikus, iš susidomėjimo ir džiaugsmo degančias jų akis! Štai keli pavyzdžiai, kaip vaikai norėtų vadinti kai kuriuos augalus: bazilikas tapo „kvapuokliu“, „ridikėlis“ - „stipruolių bomba“, serenčiai - „bitutėmis“, moliūgas - „oranžiuku“, čiobrelis - „sveikuoliu“, žirnis - „žiogeliu“, rukola - „liktuku“, o petražolė - „garbanėle“... Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, aktyvumu, noru stebėti, tyrinėti bei rūpintis gamta ir sveikata.

Mokytoja Akvile S.

Friday the 19th. Custom text here