Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių 2021

Parašyta Trečiadienis, 31 kovo 2021

Visą kovo mėnesį veiklomis ir idėjomis mūsų mokykla prisidėjo prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021”.

Kovo 1- 12 dienomis PUG ugdytiniai gamino emociukus, diskutavo, koks elgesys vadinamas patyčiomis ir kaip to išvengti. PUG-2 ugdytiniai meninėje veikloje pagamino „Draugystės žiedą – prieš patyčias”.

Kovo 15 – 19 dienomis vyko 1 – 4 kl. klasių valandėlės, kurių metu vyko diskusijos apie patyčias, jų priežastis, susidariusias problemas klasėje ir jų sprendimo būdus. Pradinukai žaidė rankų žaidimą, kuris skatino daryti paprastus, bet neprastus ir pozityvius darbus. Taip pat mokėsi atskirti skundimą nuo pagalbos prašymo, analizuojant pateiktas situacijas. Atliko užduotėles „Pagalbos ranka“, kurioje nurodė į ką pirmiausia kreiptųsi pagalbos patyčių atveju ir kaip tai pagerintų jų emocinę būklę. O, 3c klasės mokiniai primaketavo, pripiešė bei prigamino puikių plakatų prieš patyčias mokykloje!

Šį mėnesį nelikome abejingi ir Pasaulinei Dauno sindromo dienai, kuomet kovo 19 d.  3 – 4 kl. mokiniai dalyvavo socialinėje, tolerancijos paskaitoje – „(NE)PAMOKA apie Dauno sindromą ir skirtingas kojines", kurios tikslas didinti Lietuvos moksleivių sąmoningumą ir toleranciją, mažinti socialinę atskirtį. Minint šią dieną, kovo 21 d.  mokyklos socialinė pedagogė inicijavo socialinę akciją #NenurašykOPalaikyk, kurios metu, mokyklos bendruomenė buvo kviečiama mūvėti skirtingas kojines ir taip išreikšti palaikymą bei toleranciją žmonėms su Dauno sindromu.

Kovo 26 d. socialinė pedagogė dalyvavo nuotolinėje Tarptautinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių - ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“, skirtoje ugdymo įstaigų darbuotojams ir visiems, kuriems aktuali patyčių prevencijos tema. Konferencijoje pranešimais dalinosi Švedijos organizacijos „Friends“, Norvegijos valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus koalicijos prieš patyčias atstovai, buvo susipažinta su Švedijos ir Lietuvos mokyklų patirtimis, įgyvendinant prevencines programas, vyko panelinė diskusija „Ką darome su patyčiomis ir elektroninėmis patyčiomis pandemijos metu“.

Mėnuo pralėkė nepastebimai, tačiau tikimės, kad pozityvios emocijos, geri darbai, tolerancijos plėtra bei sveikas mokyklos bendruomenės požiūris į patyčias tik dar labiau plės ribas! Dėkojame visiems prisidėjusiems!

Socialinė pedagogė Sima B.