STEAM „Tyrinėjame medžiagų savybes“

Parašyta Ketvirtadienis, 20 vasario 2020

Neformaliojo ugdymo veikloje „Tyrinėju ir atrandu“ mokiniai išsiaiškino, kaip būtų galima grupuoti medžiagas. Tyrimo tikslas - atpažinti, palyginti ir grupuoti medžiagas pagal jų fizines savybes, skiriant medžiagų būsenas. Siekis - išsiaiškinti, kad medžiagos grupuojamos į lengvas ir sunkias ne tik sveriant, bet ir merkiant jas į vandenį. Veiklos priemonės: 3 litrų vonelė, 200 ml cilindras, chronometras, virtuvinės elektroninės svarstyklės, liniuotė, įvairūs smulkūs daiktai ir gamtinė medžiaga.

Tyrimo eiga: ant stalo sudedami daiktai iš plastiko, metalo, medienos, stiklo, gumos, popieriaus ir gamtinės medžiagos (akmuo, kankorėžis, sėkla...). Vaikai apžiūrėjo gamtinę medžiagą, nustatė iš ko pagaminti daiktai. Tiriami objektai pasveriami virtuvinėmis elektroninėmis svarstyklėmis. Į vonelę pripilama 2-3 litrus vandens. Į ją po vieną sudedami tie patys daiktai - stebima, kurie iš jų skęsta, o kurie plūduriuoja vandens paviršiuje. Rezultatai lyginami su svėrimo rezultatais. Mokiniai padarė išvadą - sunkesni daiktai skęsta, o lengvesni išsilaiko vandens paviršiuje, plūduriuoja.

Mokytoja Birutė A.