Naujienos

Filtras
 • KONKURSAS ŠIAULIŲ „SAULĖS“ PRADINĖS MOKYKLOS DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI

  Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.

  Pretendentų atrankos data – 2022 m. sausio 14 d.

  Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/news/category/paskelbti-konkursai-i-siauliu-miesto-savivaldybei-pavaldzias-istaigas-1.

  Konkursas paskelbtas 2021 m. rugsėjo 29 d.

   

 • INFORMACIJA MOKYKLOS BENDRUOMENEI APIE COVID-19

  Mokiniams, jų tėvams (globėjams) aktuali informacija, susijusi su COVID-19, skelbiama TAMO dienyne. 

  Kviečiame susipažinti su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengta informacija (siųsti čia...).

  „Saulės“ pradinės mokyklos parengta atmintinė dėl COVID-19 ligos (siųsti čia...).

 • Arbata - pats sveikiausias karštasis gėrimas

  Vėsūs vakarai ir šaltos naktys, o dieną šildanti saulė trikdo žmones, jie nebežino, kaip tinkamai apsirengti ir nepapulti į šiuo metu siautėjančius peršalimo ligų spąstus. Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Turbūt daugelis iš mūsų tuomet tyliai pagalvojame, jog kažin ar pavyks mums patiems to išvengti. Taigi būtina pasirūpinti, kad rudens sezoną lydinčios ligos mus aplenktų, laiku imtis profilaktikos priemonių. O juk pati gamta mums paliko tūkstantį užuominų, kaip išsaugoti vasarą savo kūne ir dvasioje. Tam nereikia brangių vaistų - pačios efektyviausios priemonės dažnai yra pačios paprasčiausios, natūraliausios ir pigiausios.

  Praeitą savaitę visos dienos mokyklos pirmokai kalbėjo apie tai, kad ruduo - geriausias laikas stiprinti per vasarą įgytą imunitetą. Tam puikiai tinka vaistažolių arbatos. Jos ne tik efektyviai malšina troškulį, sušildo, bet ir aprūpina organizmą biologiškai aktyviomis medžiagomis, kuo puikiausiai tinka įvairioms ligoms gydyti, suteikia budrumo ir sveikatos. Pirmokai klausė legendą apie arbatos atsiradimą. Vaikai sužinojo, kur rinkti ir kaip džiovinti žoleles, suprato, kad citrina, imbieras ir vaistažolių arbatos jau būtų puiki pradžia, stojant į kovą su virusais. Mokyklos daržo lysvėje pirmokai uostė vaistažolių lapelius, skanavo jų arbatėles, piešė savo arbatos puodelius.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • „Olimpinis mėnuo“


  Mokykloje pradėtas vykdyti pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“. Projektas inicijuotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK). Iniciatyvos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir supažindinti su sveikos gyvensenos principais. Olimpinis mėnuo kuria kartais netradicines, įdomias ir įtraukiančias užduotis vaikams, kurias mokytojai perduoda pradinukams klasėse, kviečia kartu sudalyvauti veiklose, skatinančiose olimpinių vertybių puoselėjimą. Į šias užduotis norime pakviesti įsitraukti ir tėvelius, juk Jūs kuriate vaikų ugdymo pagrindus! Kiekvienai Olimpinio mėnesio temai skiriama viena savaitė. Pradinukai bus mokomi ypač svarbių sveikos gyvensenos komponentų, suskirstytų į keturias temas: f
  izinis aktyvumas, sveika mityba, emocinė sveikata, kokybiškas poilsis. 

  Labai džiaugiamės aktyviu mokytojų ir mokinių dalyvavimu projekte.

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

   

 • Edukacija „Ar robotas gali kurti meną?“

  Ši savaitė prasidėjo neįprastai, nes mokykloje svečiavosi „Išmanioji mokykla“. Vaikai dalyvavo edukacijoje „Ar robotas gali kurti meną?“. Visi noriai konstravo ir kūrė iš LEGO detalių, įsitikino, kad robotas tikrai gali kurti meną, nes jo pagalba kiekvienas nusipiešė sau ypatingą vaivorykštę. Buvo labai linksma ir įdomu.

        

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Išskrenda - pasilieka

  Rugsėjo 25 dieną PUG3 ugdytiniai susipažino su į šiltuosius kraštus išskrendančiais ir žiemoti pasiliekančiais paukščiais. Vaikai tyrinėjo skirtingų paukščių plunksnas: naudojo pipetes ir vandenį, padidinamąjį stiklą. Mažieji pamatė, kad plunksnos šoninės šakelės tankiai suaugę, todėl jos nepraleidžia vandens, vėjo ir saugo nuo šalčio. Atlikdami įvairius bandymus, priešmokyklinukai įsitikino, kad sparnuočių apdaras yra lengvas ir neperšlampamas - dėl šios savybės jie gali skristi per lietų. Ugdymo procese buvo naudojami netradiciniai ugdymo metodai - išbandytas „Mąstymo žemėlapis“.

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • Europos kalbos

  Siekdami paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, savo mokykloje šiandien minėjome Europos kalbų dieną. Pradinukai mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis, linksmai šoko. Vyresnių klasių mokiniai diskutavo, kaip svarbu mokėti kuo daugiau kalbų, nes užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Vaikai dainavo, šoko, aplikavo, piešė Europos šalių vėliavas. Dėkoju muzikos mokytojai Ainei ir visoms Mokytojoms už kūrybines idėjas ir iniciatyvumą. Nepamirškime, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis.

        

  Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

 • Nacionalinis projektas „Sveikatiada“

  Šiaulių Saulės pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir mokytojai pradeda vykdyti nacionalinį projektą SVEIKATIADA“.

  Dalyvaudami šiame projekte sieksime formuoti sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklos bendruomenėje. Ypatingą dėmesį skirsime sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymui vaikams patraukliomis priemonėmis: žaidimais, mankštomis, šokiais, viktorinomis ir konkursais bei kita netradicine interaktyvia veikla.

  Šiandien mokytojos, drauge su vaikais tarėsi, kokias Įdomias veiklas jie vykdys, kad žaisdami, sportuodami ar vykdydami kitas veiklas, ne tik smagiai leistų laiką, bet ir sužinotų daug aktualios ir naudingos  informacijos apie sveikatingumą. Sveikiname pradėjus vykdyti projektą ir linkime sėkmės jį įgyvendinant.

    

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Diena be automobilio

  Oro tarša ir triukšmas – didžiulė nūdienos problema. Automobilių išmetamosios dujos sukelia šiltnamio efektą, dėl to šiltėja klimatas, kyla audros, potvyniai, žemės drebėjimai. Tarptautinė diena be automobilio – puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams ir aplinkiniams švaresnio oro gurkšnį.

  Šiandien mokyklos mokiniai į mokyklą skubėjo dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlentėmis. Pradinukai surengė akciją ir kvietė mokyklos bendruomenę, bent rugsėjo 22-ąją, palikti savo automobilius ir pasirinkti kitas transporto priemones, o nedidelius atstumus įveikti pėsčiomis. Klasėse vaikai diskutavo apie judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai, apie gamtos saugojimą ir neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai, piešė piešinius, ant automobilių, stovinčių prie mokyklos, paliko skrajutes, informuojančias apie visokeriopą važiavimo dviračiu naudą. Tikimės, kad akcija paskatins visus prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo sau ir ateities kartoms.

  Foto galerija

      

  Mokytoja Birutė A.

 • Obuolio diena

  Obuolys – tai ne tik populiariausias vaisius, bet ir vaisingumo, valdžios, pažinimo ir sveikatos simbolis. Rugsėjo 21-oji - Pasaulinė obuolio diena - tinkama proga prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Šią dieną linksmai, išradingai, draugiškai bei skaniai pažymėjo PUG1 ugdytiniai. Vaikai sužinojo, kiek paslapčių slypi įprastiniame ir jiems gerai pažįstamame vaisiuje, išsiaiškino, kur obuoliai auga, kuo jie mums naudingi ir kiek vitaminų juose slepiasi. Priešmokyklinukai lipdė, piešė, aplikavo raudonskruosčius obuoliukus ir jais papuošė klasę. O penktadienį visų laukė staigmena - diena gardžiai kvepėjo obuoliais ir jų pyragais, sausainiais ir keksiukais. Ant stalo atsirado net varškės sūris su obuolių koše. Visi pasigardžiuodami vaišinosi, gėrė obuolių sultis. Už tokią „gardžią“ dieną dėkojame mamytėms. Tikimės, kad vaikai labiau pamėgs obuolius ir jie taps kasdieniu jų draugu.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • „Keliaujanti pamoka“

  Šiandien jau ketvirtoji Europos Judumo diena, kuri buvo ypatingai įdomi ir naudinga, nes mokiniai dalyvavo Keliaujančioje pamokoje. Saulės mokyklos vaikai šiandien pabuvojo Braziliško Jiu Jitsu treniruotėje Šiaulių miesto Teniso kortuose, vyko sportuoti į Šiaulių miesto Beržynėlio parką, tyrinėjo rudenį ir sportavo Dainų parke, mokėsi mokyklos lauko klasėje. Diena - pilna įspūdžių, džiaugiamės mokytojų išradingumu, kūrybiškumu, vaikų aktyvumu.

  Foto galerija

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • „Bėkime - kojyčių negailėkime“

  Šiandien trečioji Europos Judumo diena - Bėkime - kojyčių negailėkime. „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo 6 minučių bėgime už savo miestą - Šiaulius. Dėkojame Šiaulių teniso akademijai už suteiktą galimybę susipažinti su teniso kortais ir įdomiai, linksmai, nuotaikingai bei šiltai įveikti 6 minučių bėgimo užduotį.

  Foto galerija

      

   

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Šokti kartu - linksma“

  Šiandien antra Europos Judumo diena - Šokti kartu - linksma, kurią praleidome linksmai šokdami pertraukų metu. Šokis - tai galimybė suvokti savo fizinį , judesiu išreikšti nuotaikas, emocijas, išsikrauti, pailsėti. Buvo linksma visiems kartu judėti muzikos ritmu, stebėti šokančius draugus, mokytojus.

        

  Šokio mokytoja Jūratė V.

 • „Aš ir Tu – judame kartu“

  Rugsėjo 16 dieną Europos judumo savaitė „Žingsniuokime kartu“ mokykloje prasidėjo linksmosiomis estafetėmis „Aš ir Tu – judame kartu“. Šildant saulutei, kieme linksmai sportavo visų klasių mokiniai ir PUG ugdytiniai. Estafečių dalyviai atliko įvairias užduotis su kamuoliais, šokinėjo per barjerus ar šokdynę. Laikas prabėgo nepastebimai, jaunuosius sportininkus lydėjo gera nuotaika.

        

  Mokytojas Arnoldas T.

 • O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų...

  Visos dienos mokyklos pirmokai dalyvavo netradicinėje popietėje – viktorinoje „O miške išdygo grybų – šimtas trisdešimt sodybų“. Edukacinė veikla vyko lauko klasėje. Vaikai klausė J.Marcinkevičiaus poemėlės „Grybų karas“, sužinojo valgomų grybų pavadinimus. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie grybavimą, plakatėlyje parodė, kokių grybų nedėtų į krepšelį. Viktorinos metu išaiškėjo, kuri pirmokėlių grupė galėtų drąsiai vykti miškan grybauti.

        

  Mokytojos Aušra G., Elvyra L.

 • Burnos higienos pamokos

  Šiandien mūsų pirmokų ir antrokų pamokose svečiavosi burnos higienistė, kuri labai įdomiai vaikams pasakojo apie tai, kaip reikia tinkamai prižiūrėti dantukus.

    

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

 • Futbolo akademija

  Džiaugiamės draugyste su VŠĮ futbolo akademija ,,Šiauliai". Mūsų pirmokai mokosi susidraugauti su futbolo kamuoliu, klauso profesionalių trenerių patarimų, kaupia žinias ir įgūdžius, svajoja tapti tikrais futbolistais.

      

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

   

 • Šiauliai šviečia

  Šiauliai gyvena miesto gimtadienio dvasia. Su 784-uoju gimtadieniu gimtą miestą sveikina  ir savo piešinius jam skiria mokyklos pirmokai.

      

  Mokytojos Aušra G., Agnė Š. ir Elvyra L.

 • Sveikinimas Šiaulių miestui

  „Saulės“ pradinė mokykla sveikina savo saulėtą miestą - Šiaulius, su gimtadieniu!

 • Erasmus

  2019-2021 m. projektas „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“ aprašas.

  2020-2023 m. Mokykla koordinatoriaus teisėmis įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“, lietuviškai „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (2020-1-KA229-LT01-077940). Šiame projekte aktualu tobulinti IKT ir anglų kalbos žinias, kadangi komunikacija yra svarbiausias dalykas pasiekti sėkmę gyvenime. Dabar aplinkosauga ir jos vadyba vis labiau tampa aktuali tema globaliniu aspektu. Todėl aplinkosauginės problemos suvokimas turėtų būti puoselėjimas nuo mažumės. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), nepamirštant patirties sklaidos su kitų šalių mokiniais.

  Projekto uždaviniai:

  1. Sužadinti  mokinių domėjimąsi aplinkosaugos klausimais;
  2. Motyvuoti mokinius kritiškai ir globaliai mąstyti;
  3. Siekti mokinių aktyvumo ir įsitraukimo į ekologines veiklas;
  4. Padrąsinti mokinius bendrauti anglų kalba, didinant anglų kalbos mokymosi motyvaciją;
  5. Tobulinti mokinių bendrakultūrinę kompetenciją;
  6. Tobulinti mokinių ir mokytojų IKT kompetencijas;
  7. Vystyti multikultūriškumą.

  Projekte dalyvauja šalys partnerės - Lietuva, Italija, Turkija, Slovėnija ir Ispanija.

  Kviečiame stebėti vykdomą veiklą oficialioje erasmus+ svetainėje eTwinning.

  Kiekviena šalis parengė „Open day events“ (Lietuviškai „Atvirų durų diena“). Spustelėjus ant kiekvienos šalies vėliavos galite išvysti parengtus vaizdo įrašus. 

      

    

  Veiklos: 

  Erasmus+ projekto „Blue Shirts Green Shorts“ pradžia
  Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą
  Erasmus projekto logotipo kūrimas
  Antrasis daiktų gyvenimas
  Erasmus+ kampelis
  „Klimato kaita“
  Eglutės iš antrinių žaliavų
  Erasmus+ atvirų durų diena
  Erasmus+ mokinių susitikimas
  Erasmus+ partnerio Ispanijos žaidimas
  Respublikinė konferencija „I am so happy“
  Labas, Medi
  Pavasaris su tarptautiniu erasmus+ projektu „Blue shirts green shorts“
  Paveikslėlių žodynėlis
  Erasmus+ projekto tautiniai žaidimai
  Mokyklos pristatymas Erasmus+ projektui
  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“ dalyvių grupė lankosi Ispanijoje
  Žalioji vėliava 2021
  Virtuali istorija apie lūšį
  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogai įgyvendindami tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ svečiavosi Slovėnijoje
  Darbų knyga „Lietuvos spalvos“
  Tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“, (2020-1-KA229-LT01-077940) dalyviai lankosi Italijoje
  TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“, (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ PATIRTIS ITALIJOJE
  TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“, (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ PATIRTIS TURKIJOJE

  Sklaida:

  2020 m. Lapkričio mėn.:
  Švietimo naujienos
  Pedagogas

  2020 m. Gruodžio mėn.:
  Švietimo naujienos
  Pedagogas

  2021 m. Vasario mėn.:
  Švietimo naujienos
  Pedagogas

  2021 m. Balandžio mėn.:
  Švietimo naujienos
  Šiaulių kraštas

  2021 m. Birželio mėn.:
  Šiaulių kraštas

  2021 m. Spalio mėn.:
  Šiauliai.lt
  Švietimo naujienos
  Pedagogas (04-19)
  Šiaulių kraštas

  2021 m. Lapkričio mėn.:
  Šiauliai.lt
  Švietimo naujienos
  Pedagogas (04-19)
  Šiaulių kraštas

 • „Gamtos medžioklėje“

  PUG3 ugdytiniams patinka būti gamtoje, tyrinėti, ją pažinti ir saugoti. Vaikai vietoj tradicinių veiklų noriai atlieka STEAM užduotis. Ne išimtis ir šių mokslo metų pirmoji pažintinė diena. Penktadienį priešmokyklinukai išsiruošė į „Gamtos medžioklę“, kur susipažino su Dainų mikrorajono pastatais, juos supančiais augalais. Vaikai rinko, lygino, skaičiavo, stebėjo, rašė, kūrė ir tyrinėjo. Smagu būti gamtoje!

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • Informacija mokyklos bendruomenei

  „SAULES“ PRADINĖS MOKYKLOS COVID-19 LIGOS ORGANIZUOJANT UGDYMO PROCESĄ VALDYMO PRIEMONIŲ MOKYKLOJE ATMINTINĖ. Kviečiame susipažinti... čia.

   

 • Išvyką į biblioteką

  Rugsėjo 4 dieną 2b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. Antrokai užsuko į vaikų literatūros skyrių, apžiūrėjo komiksų centrą, išbandė įvairius žaidimus: pramogavo prie interaktyvių grindų ir stalų, žaidė oro ritulį, stalo futbolą, biliardą. Didelio susidomėjimo sulaukė meno terapijos užsiėmimai ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų. Vaikai stebėjosi gausybe bibliotekos užsiėmimų, džiaugėsi, kad vienoje vietoje yra tiek įdomių, smagių ir naudingų veiklų bei pažadėjo čia ateiti su tėveliais.

      

  Mokytoja Vida P.

 • Naujieji 2020-2021 mokslo metai

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Tuesday the 6th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.