Filtras
 • Laureatė

  Nors dėl susidariusios padėties pasaulyje esame sustabdyti veikloms namuose, tačiau kūrybai tai netrukdo. Saulei nutvieskus žemę šiluma, žiedais, į pasaulį žvelgiame, tarsi, naujai. 4a klasės mergaitėms patinka piešti gamtą. Jų darbuose spinduliuoja nuostabių akimirkų grožis. Gegužės mėnesį penkios mokinės: Rasa M., Marija M., Justina G., Eva B., Rugilė S. ir Viltė Š. dalyvavo Gegužių progimnazijoje vykusioje tarptautinėje mokinių kūrybinių darbų parodoje „Būk sveikas, pavasari!“. Džiugu, kad Rasos M. piešinys „Pavasario žaismas“ pelnė laureato diplomą. Sveikiname Rasytę, linkime gražios ir kūrybiškos vasaros!

  Mokytoja Aušra G.

 • Sudie, pradine!

  „Mes tariam tau sudie, pradine, gražiausiais žodžiais pavadinę...“

  Paskutinė dailės pamoka ketvirtokams. Kokį piešinį padovanoti mokyklai? Daugelis anapus ekrano susimąstė... Kaip greitai bėga laikas... Čia nuaidi rugsėjo pirmosios skambutis, čia jis skelbia mokslo metų pabaigą... Tik jis ketvirtokams jau bus paskutinis!

  Palinkę prie baltų lapų vaikai kūrė piešinį - palinkėjimą savo mokyklai - „Sudie, pradine!“

    

  Mokytoja Aušra G.

 • Vaivorykštė

  Ją žmonės dar vadina Laumės juosta. Vaivorykštė atsiranda lyjant lietui ir tuo pačiu metu šviečiant saulei. Ji visada yra priešingoje stebėtojui pusėje, nei Saulė. Saulė skleidžia įvairių spalvų spindulius. Jų mišinys mums atrodo kaip balta šviesa. Lūždami lietaus lašeliuose raudoni, žali ir kitokie saulės spinduliai išsiskiria ir mes matome visas septynias vaivorykštės spalvas: raudoną, oranžinę, geltoną, žalią, žydrą, mėlyną, violetinę.

  1a klasės mokinukai pasaulio pažinimo pamokoje kalbėjo apie vasarą, prisiminė laumės juostos spalvas ir jų seką. Pirmokai, iš turimų įvairių aplinkos daiktų, kūrė vaivorykštes. Vaikai nustebino kūrybiškumu, originalumu ir kruopštumu.

    

   

  Mokytoja Jurgita Ž.

 • 15-toji Žalioji vėliava

  Nuo 2005 metų mokykloje vykdoma tarptautinė Gamtosauginių mokyklų programa paįvairina ugdymo procesą, skatina mokinius taupyti energiją bei kitus gamtos išteklius, ugdo iniciatyvumą ir kūrybiškumą, keičia požiūrį į supančią aplinką. Vaikai, dalyvaudami veikloje, susipažįsta su reikšmingomis, svarbiomis gamtosauginėmis problemomis ir mokosi gyvenime jas atpažinti, vertinti ir spręsti.

  Šiemet mokyklos bendruomenė jau 15-tą kartą apdovanota Žaliąja vėliava ir tarptautiniu GMP sertifikatu. Tai įpareigoja tęsti pradėtą darbą, neatidėlioti svarbių sprendimų ateičiai, nes nuo žmogaus elgesio gamtoje priklauso jos ir visos žmonijos ateitis.

  Mokytoja Birutė A.

 • Gandro lizde

  Gandras - Lietuvos nacionalinis paukštis, kuris nuo seno laikytas nešančiu laimę ir gerovę. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali nulemti visus ateinančius metus: jei jis skrenda - viskas seksis puikiai, jei tupi - darbai ir gyvenimas judės pamažu. Mokiniui skrendantis gandras - tai sėkmingas „skrydis“ į kitą klasę, o stovintis - kad dėl geresnių rezultatų teks pasistengti.

  1b klasės mokinukai praėjusią savaitę ne tik ieškojo akimis danguje skraidančių gandrų, bet ir stebėjo paukščių lizdus. Dabar juose ritasi jaunikliai ir tėvams prasideda dideli rūpesčiai: surasti maisto, šildyti paukščiukus, kai šalta ar karštą dieną suteikti pavėsį. Pirmokai sužinojo daug įdomių faktų apie gandrų gyvenimo būdą, jų charakterį, maisto „racioną“ ir sukūrė puikius darbelius.

    

  Mokytoja Vida P.

 • Gyvūnų pasaulyje

  Koks stebuklingas, margas ir nepakartojamas yra gyvūnų pasaulis. Ar Jūs žinojote, kad baltojo lokio liežuvis yra mėlynos spalvos, kad strutis – didžiausias paukštis planetoje, o išsigandęs neslepia galvos smėlyje? Ar galėjote pagalvoti,  kad dramblys sveria iki penkių tonų, gepardas – greičiausias žinduolis žemėje, o jūrų vėplio mėgstamiausias patiekalas – moliuskai? Tuo įsitikino PUG2 ir PUG3 ugdytiniai, kurie visą savaitę domėjosi pasaulio gyvūnais. Mokinukai sužinojo daug įdomių faktų: kurie gyvūnai gyvena Arktyje ir nebijo šalčio. Kas yra greičiausi ir vikriausi pasaulyje. Kas gyvena Afrikoje, o kokius žvėrelius galime sutikti mūsų miškuose.

  Mokinukų žodžiais tariant: „tai buvo pati įdomiausia tema“, „o, kokie jie meilučiai“, „aš myliu gyvūnus“. Kviečiame visus pasigrožėti vaikų nuveiktais darbais ir sukurtais piešiniais.

        

  Mokytojos Akvilė S., Simona T.

 • Saugokite akis

  Regėjimas - viena nuostabiausių žmogaus organizmo funkcijų, kuri leidžia pažinti mus supantį pasaulį, grožėtis, bendrauti, saugotis supančios aplinkos pavojų. Tačiau net ir menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia daug problemų. Kadangi prastas regėjimas nustatomas daugeliui mokyklinio amžiaus vaikų, dabar, kai daug laiko praleidžiate namuose prie išmaniųjų įrenginių, nepamirškite: atlikti akių jogos, išmokti akių atpalaidavimo ir stiprinimo pratimų, daryti kuo daugiau pertraukėlių, judėti, sportuoti ir sveikai maitintis. O jei negalite gyventi be knygų - klausykite jas LRT mediatekoje.

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Sveikata mūsų rankose

  „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko...“ (senovės graikų filosofas Socrates).

  Pagrindinis sveikatos ugdymo būdas - mokymasis, siekiant ugdyti elgesį ir vertybes, kurios sudarytų sveikos gyvensenos pamatus, tausoti savo sveikatą, suprasti kenksmingų įpročių ir kitų sveikatą silpninančių veiksnių žalą. 

  Praėjusią savaitę PUG2 ir PUG3 ugdytiniai domėjosi sveika gyvensena, įtvirtino žinias apie 5 pagrindinius pojūčius, domėjosi emocijomis. Išsiaiškino, kaip prižiūrėti savo dantukus, prisiminė daržovių ir vaisių naudą organizmui, kūrė sveikos mitybos piramidę, lėkštėje serviravo savo mėgstamiausius ir skaniausius patiekalus. Priešmokyklinukai žino, kad didžiausią įtaką sveikatai daro gyvenimo būdas, todėl daug dėmesio skyrė žinių apie sveikatą įtvirtinimui ir turtinimui, nepamiršo judėti, sportuoti ir pasilinksminti, nes, anot airių rašytojo Arthuro Murphy,  „linksmumas yra pagrindinis indėlis į sveikatos mišrainę.“

        

  Mokytojos Simona T., Akvilė S. 

 • Kai rezultatai pranoksta lūkesčius, džiaugiasi širdis

  Neįsivaizduojame perkamų daiktų be kartoninių pakuočių. Panaudotos jos keliauja į popieriaus konteinerius, o iš ten - į antrinių žaliavų perdirbimo gamyklas. Popierius ir kartonas gyvena kelis gyvenimus, bet tam reikalingos lėšos.

  Tačiau kartoninės dėžutės gali būti praktiškai panaudojamos - tai nuostabi priemonė vaikų žaidimams. PUG1 grupės ugdytiniai buvo gavę užduotį - paieškoti namuose tuščių pakuočių ir jas paversti „Magiškomis dėžėmis“. Visą savaitę vaikai, kartu su tėveliais, pasitelkę fantaziją ir įvairias priemones: pjaustė, klijavo, dažė, aplikavo ir neišvaizdžios dėžės virto namais, mašinomis, baldais, robotais, televizoriumi ir fotoaparatu. Įvairių pakuočių „prikėlimas naujam gyvenimui“ suteikė malonių akimirkų, dovanojo naujų žaislų ir padėjo gamtai.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Žydėjimas

  Žydi vyšnios, obelys, pienės! Negali jomis nesidžiaugti! Aplink geltonuoja žiedai, kurie bitėms dovanoja nektarą, o subrendę - sėklą naujam augalui. Taip ir norisi nusipinti vainiką, pūsti pūkus vienas kitam arba įamžinti jų grožį ir trapumą popieriaus lape. Pasirodo, piešti galima ne tik pieštukais. 4a klasės mokiniai, naudodami įvairias namuose esančias priemones: kokteilių šiaudelius, popieriaus ritinėlius, bandė pavaizduoti tuoj tuoj nuo pievų pakilsiančius pienių pūkelius ir žydinčius medžius. Šis laikinas pavasario grožis atsispindi ketvirtokų darbuose.

      

  Mokytoja Aušra G.

 • Opa opa opapa, auga žirnis ir pupa

  Šiais metais mokykla įgyvendino projektą „Mokykloje daržas“. Mokiniai, dar prieš prasidedant nuotoliniam mokymui(si), spėjo pasėti daržovių ir vaistažolių sėklytes į žemę, kurios, prižiūrimos rūpestingų darbuotojų, sudygo ir suvešėjo. Dabar augalėliai perkelti į lauko lysves. Tikimės, kad vaikai šiais metais dar galės pasidžiaugti daržu ne tik nuotraukose, bet ir gyvai stebėti, pasirūpinti augalais, paragauti jame prinokusių uogų, užaugusių žirnių, išsivirti kvapnios, naudingos sveikatai arbatos, pasigaminti skaniausių salotų.

  Vaizdo įrašas.

      

  Mokytojos Akvilė S. ir Felicija J.

 • Avelės

  Ar žinojote, kad dangaus ganyklose gyvena miego avelės? Dienomis jos blizgina žvaigždes ir dirba kitus kasdienius darbus, o naktimis išsirikiuoja į eilę ir viena po kitos smagiai šoka per tvorą. Taip, taip, būtent jas skaičiuojame vakarais, kai negalime užmigti! Pirma avelė, antra avelė, trečia avelė… ir taip iki šimto. O tada visiems saldžių sapnų... Štai kiek avelių suskaičiavo 1b klasės mokiniai.

    

  Mokytoja Vida P.

 • Mūsų šeimininkai

  Penktadienį visų PUG1 ugdytinių namai gardžiai kvepėjo. Vaikai, kartu su šeimos nariais, atliko mokytojos skirtą užduotį - gamino savo mėgstamus patiekalus. Jau nuo ryto virtuvėse čirškėjo kiaušinienė ir blyneliai, kvepėjo iškepta duona, o nuostabus morenginis tortas, vaisiniai pyragai, keksiukai ir spurgytės - žadino apetitą. Mažieji virėjai vaišino šeimos narius gardžiais valgiais bei lepinosi patys: skanavo suplaktus uogų ir vaisių kokteilius, ragavo picą. Tėčiai, mamos ir sesės su broliais liko patenkinti mokinukų penktadienio meniu. Gaila, kad neteko pavaišinti draugų...

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Gustė - Mažojo nacionalinio diktanto laureatė

  Kovo 5 dieną Centro pradinėje mokykloje vyko Mažojo nacionalinio diktanto konkursas. Jame dalyvavo apie 40 ketvirtokų iš visų miesto švietimo įstaigų. Mūsų mokyklą atstovavo 4a klasės mokinė Gustė A. Mergaitė sėkmingai parašė diktantą ir tapo laureate. Sveikiname Gustelę!

  Mokytoja Aušra G.

 • Būk sveikas, pavasari!

  Saulei nutvieskus pasaulį pavasariu, atgyja gamta, nuspalvindama žemę šiltais potėpiais. 4 a klasės mokinės kviečia pasidžiaugti pavasariu - nuostabių akimirkų grožis spinduliuoja jų piešiniuose. Šiuos darbus ketvirtokės išsiuntė į Tarptautinę virtualią mokinių kūrybinių darbų parodą „Būk sveikas, pavasari!“, kuri jau septintus metus vyks Šiaulių Gegužių progimnazijoje.

  Mokytoja Aušra G.

 • Saulė ir Mėnulis

  Seniai seniai, kai dar žmonių nebuvo, gyveno Mėnulis ir Saulė. Gyveno šviesioje pilyje ir vienas kitą labai mylėjo. Begyvendami susilaukė ir gražios dukters. Dukteriai davė Žemės vardą...

  Minint Pasaulinę Žemės dieną, mokykloje vyko respublikinis priešmokyklinių grupių ugdytinių ir pradinių klasių mokinių piešinių konkursas - paroda „Saulės ir Mėnulio duktė“. Mokiniai buvo skatinami domėtis lietuvių liaudies pasakomis ir kviečiami, pasitelkiant įvairias piešimo technikas, sukurti iliustraciją šiai pasakai. Į mokyklą atkeliavo net 55 laiškai su nuostabiais darbais iš visos Lietuvos. Vaikai sprendė Saulės ir Mėnulio ginčą - piešė pieštukais, kreidelėmis, guašu, liejo akvarele, aplikavo, lipdė plastilinu. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, dėkojame visiems dalyvavusiems, sveikiname nugalėtojus!

  Piešiniai bus eksponuojami mokykloje, geriausi darbai persikels į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialą.

  Foto galerija, vaizdo įrašas.

    

  Mokytojos Akvilė S. ir Felicija J.

 • Sparnuočiai

  4a klasės mokiniai per dailės pamoką mokėsi piešti pasaulio paukščius. Peržiūrėję mokomąjį filmuką, ketvirtokai aptarė paukščių kūno formas, proporcijas, spalvas. Anot klasės mokinių, sudėtingiausia pavaizduoti sparnuočius skrendančius. Tačiau pabandyti verta... Štai, kaip mums pavyko.

      

  Mokytoja Aušra G.

 • Jei tik galite to išvengti - neikite iš namų!

  „Pirmiausia, jei tik galite to išvengti - neikite iš namų“. Taip skelbia karantino sąlygos. Prisitaikę prie laikinų pokyčių, 2c klasės mokiniai sėkmingai naudoja televizijos programas, interneto siūlomus mankštų vaizdo įrašus ir sportuoja namuose. Pasirodo, galima rasti vietos ir su šokdyne pašuoliuoti, ir šuoliukus į tolį iš vietos atlikti, ir net krepšinį pažaisti. Svarbu, turėti noro ir išradingumo.

  Mokytoja Alma J.

 • Nevystančios gėlės

  1a klasės mokinukai džiaugiasi pavasarinėmis gėlytėmis, ne tik lauke, bet ir namuose. Gėlės iš Lego kaladėlių? Kodėl gi ne! Kurti smagu! Šios gėlės niekada nevysta ir džiugina namiškius bei gali, bet kada, pražįsti vis kitu žiedu.

  Mokytoja Jurgita Ž.

 • Sodybos gėlynas

  1b klasės mokiniai per pasaulio pažinimo pamoką sužinojo, kad gėles galima auginti vazonuose ant palangės, balkone ir gėlyne. Pirmokai pamatė gėlių, augančių sodyboje, nuotraukas ir įsiminė jų pavadinimus. Vaikai suprato, kiek reikia įdėti darbo, kad gėlynas būtų visada gražus. Po to, mokinukai iš įvairių medžiagų: plastilino, ausų krapštukų, kokteilio šiaudelių, popieriaus konstravo gėlių žiedus ir juos dovanojo mamytėms.

    

  Mokytoja Vida P.

 • Iliustruojame knygą

  3b klasės mokiniai, mokydamiesi nuotoliniu būdu, perskaitė nemažai knygelių. Mokiniai puikiai žino, kad skaityti yra smagu ir gera. O dar linksmiau skaityti suprantant, kaip tai naudinga tiek mūsų kūnui, tiek protui. Per dailės pamoką trečiokai sužinojo, kad iliustracija tai piešinys, puošiantis, aiškinantis, papildantis tekstą ir gavo užduotį - iliustruoti savo skaitomas knygeles. Jaunieji dailininkai įsitikino, kad tai kruopštaus darbo ir lakios fantazijos reikalaujantis kūrinys. Juk iliustracija yra pajėgi savotiškai koreguoti ar praplėsti tekstą, suteikti jam kitokių reikšmės niuansų.

  Mokytoja Birutė A.

 • Mokinių gražiausi žodžiai mamoms

   Sveikinimą peržiūrėkite paspaudę šią nuorodą

 • Mamos diena

  Mama – pats gražiausias žodis. Mamos diena – ypatinga diena, kurią pasitinkame plačiai atvertomis širdimis. Su mamos vardu susiję viskas: pirmas įkvėpimas, šypsenos, pirmas žodis, pirmieji žingsniai, džiaugsmo ašaros, pasakos prieš miegą, stebuklingi sapnai, išmintingi žodžiai, šilti apkabinimai, meilė, šiluma, artumas... 

  Priešmokyklinukai  sveikina visas mamas, močiutes, promočiutes su Mamos diena ir siunčia pačius gražiausius linkėjimus, pačius šilčiausius apkabinimus ir pačius karščiausius bučinius. Juk kiekviena mama savo vaikui yra visas pasaulis.

        

  Mokytojos Akvilė S., Simona T. 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Monday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.