Patyriminio ugdymo (STEAM) diena

Parašyta Ketvirtadienis, 19 balandžio 2018

2b klasės mokiniai smalsūs ir žingeidūs. Jiems patinka atlikti įvairius bandymus, tyrinėti daiktų ir reiškinių savybes. Tuomet vaikai patiria daugiausia gerų emocijų, įgauna naujų žinių ir įgūdžių. Pažintinės dienos metu mokiniai stebėjo kuo skiriasi augalai, augantys saulės šviesoje ir šešėlyje, aiškinosi kur pradingo kiaušinio lukštas? Antrokai atliko bandymus su balionais: panaudodami actą ir sodą juos pripūtė bei pradūrė ir nesusprogdino!

1a klasės mokinukai klasėje atliko įvairius bandymus: mėgino nesušlapę rankų ištraukti iš vandens monetą, stebėjo, kiek ilgai, negaudama oro, dega žvakė. Vaikai į vilnonį drabužį įelektrino balioną, rašiklį ir su jais traukė popieriaus skiauteles, siūlus. Pirmokai tirpino cukrų, įmetė į vandenį kreidą ir išsiaiškino, kodėl į viršų kyla burbuliukai. Lauke su lupomis tyrinėjo medžio žievę, pumpurus, skaičiavo žydinčias gėles, mokėsi pagal saulę nustatyti pasaulio kryptis.

3b klasės mokiniai iš pat ryto ruošėsi tapti gamtos detektyvais. Klasėje stebėjo vaizdinę medžiagą, aptarė pavasario požymius. Vėliau, nešini „Gamtos detektyvo“ užrašais, pasklido po mokyklos kiemą. Trečiokai labai nustebo, kad pavasario požymių jau išties daug: sužaliavo beržas, didžiulius pumpurus sukrovė kaštonas, šermukšnis, liepa, pražydo tulpės, atokaitoje pirmus žiedus išskleidė pienės, iš tolo mėlynuoja žydrės. Vaikai pastebėjo bėgančią skruzdėlę, skrendančią kamanę, šliaužiančią sraigę, medyje čiulbančius varnėnus. Pavasaris jau čia!

PUG1 klasės mokinukai ieškojo pavasario požymių „Beržynėlio“ parke. Pažintinės dienos metu mokiniai stebėjo beržo kamienu ropojančias skruzdes, žolėje ropojančius vabaliukus, klausėsi varnėnų švilpavimo. Vaikai, liniuočių pagalba matavo žolės aukštį. Stebėdami atbundančią gamtą, vaikai patyrė daug gerų emocijų.

4c klasės mokiniai ketvirtadienį mokėsi kuriant, eksperimentuojant, atrandant. Įgijo naujų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių dirbdami grupėse. Susikūrė laiko mašiną ir išvyko ieškoti nuotykių į nuotolinę kelionę. Vieni nukeliavo į akmens amžių, kiti lankėsi kunigaikščių menėse, treti skriejo į ateitį po šimto metų, o tiems, kam nepavyko toliau nuskristi, susirado įdomios veiklos ir šiandieniniame mūsų gyvenime. Smagu buvo pasidalinti kelionių įspūdžiais. Patyriminio ugdymo (STEAM) dienos veiklas vainikavo fantastiški eksperimentai: pagamino ir ragavo sveiką limonadą, džiaugėsi plaukiojančia medūza, o spalvotas putų šou sužavėjo puikiausiu spalvų reginiu.

Mokytojos:Elvyra L., Eralda P., Vida P., Lina P., Alma J.