Antrasis daiktų gyvenimas

Parašyta Ketvirtadienis, 22 spalio 2020

Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

Tuesday the 19th. Custom text here