Veikla

„SAULĖS“ PRADINĖ MOKYKLA KAIP BESIMOKANČIŲJŲ BENDRUOMENĖ

Mokykla išgyvena nuolatinius pokyčius, kuriems įtakos turi ne tik išorės, bet ir vidiniai veiksniai, todėl pereinant nuo dalyko mokymo prie visapusiškos asmenybės ugdymo(si), nebepakanka vieno mokytojo pastangų. Svarbu įtraukti kiekvieną mokyklos bendruomenės narį į kokybiškai naujais santykiais grįstos, kompetencijų ugdymą(si) užtikrinančios mokyklos kaip besimokančios bendruomenės kūrimą.

Mokinių ir mokytojų partnerystė — kompetencijų ugdymas — mokinių mokymosi motyvacijos stiprinimas, keičiant ir gerinant mokytojo ir mokinio tarpusavio santykius, kuriant įtraukiančią ir motyvaciją skatinančią mokymosi aplinką. Mokinių mokymasis tampa patrauklus, kai mokiniams suteikiama galimybė mokytis ne tik klasėje, bet ir kitose jiems patraukliose vietose, kai taikomi aktyvaus mokymo ir mokymosi metodai.

Mokinių, tėvų ir mokytojų partnerystė — pasitikėjimu grindžiami santykiai. Tėvai dalyvaudami mokyklos renginiuose, iš arti stebėdami savo vaiko ir jo klasės draugų mokymąsi ir elgesį pamokose geriau supranta, kas vyksta mokykloje. Partnerystė mokykloje vykdoma pagal šias sritis: tėvų švietimą, bendrą mokymąsi, dalyvavimą ugdymo procese, bendrus projektus, renginius.

Siekiant kurti mokyklą kaip pokyčiams atvirą ir nuolat besimokančią bendruomenę, puoselėjant jos kultūrą, mes kuriame mokyklų bendradarbiavimo tinklus ir veiksmingai juose mokomės: kartu kuriame ir įgyvendiname projektus, kartu mokomės seminaruose, dalyvaujame konferencijose, organizuojame bendrus pasitarimus, diskusijas, abipusiškai vertiname mokymosi veiklą, organizuojame bendras veiklas po pamokų.

Friday the 27th. Custom text here