Miškas, 2007 - 2008 m.

Parašyta Antradienis, 16 spalio 2012

Gamtosauginių mokyklų programos „Miškas“ sritis buvo įgyvendinama 2007-2008 m.m.

Integruotos klasių pasirinktos veiklos pagal temas:

• 1 klasių - „Ar pažįsti medžius“.
  • 2 klasių – „Miško žalioji paklotė: samanos, žolės, grybai, uogos“.
  • 3 klasių – „Miško gyvūnija“.
  • 4 klasių – „Miško nauda, reikšmė“.

Mokykloje vyko pokalbiai temomis: „Kaip elgtis miške“, „Medžių įvairovė ir nauda“, „Medžiai – gamtos paminklai“, „Medžiai ir sveikata“. Mokiniai rinko informaciją apie medžių gydomąsias savybes, medžius – gamtos paminklus. Rengė kūrybinių darbų parodas, rašė rašinius. Aktyviai dalyvavo konkursuose bei viktorinose: „Pažink mane iš lapų“, „Medžiai, krūmai, gėlės“, „Kas daugiau žino patarlių, mįslių apie medžius?“, „Lietuvos medžiai“, nuotraukų parodose: „Medžiai įvairiais metų laikais“, „Medžių karalystėje“. Švarino ir gražino mokyklos aplinką, rinko makulatūrą, rūšiavo atliekas. Projekto veikla buvo apibendrinta Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių pažintinėje – praktinėje konferencijoje „Miškas“.

Fotoalbumas

Gamtosauginių mokyklų programa

Miško sritis

2018-2019 m.m.

Programa integruota į ugdymo turinį, vyko praktiniai mokymai,užsiėmimai kitose edukacinėse erdvėse, buvo organizuojamos akcijos, išvykos, kūrybinių darbų parodos, konkursai, viktorinos. Ugdydami mokinių gamtosauginius gebėjimus naudojomės gautomis 1-4 kl. mokymo priemonėmis ir įranga „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Jų pagalba atlikome tiriamuosius darbus, stebėjimus ir nesudėtingus bandymus. Surinkti ir sudžiovinti ąžuolo, klevo, liepos lapų, vaisių herbarai pasitarnaus kaip mokomoji priemonė pasaulio pažinimo pamokose.

Mokykloje lankėsiKurtuvėnų regioninio parko darbuotoja J. Bartkuvienė, kuri supažindino su miško ekosistema, mokyklos teritorijoje, Beržynėlio parke mokiniai mokėsi atpažintimedžius ir krūmus. Patarė kaip paruošti giliukus, norint išauginti ąžuoliukus.

Surengta giliukų sodinimo akcija.  Rugsėjo 26 d. mokiniai nešini giliukais susirinko mokyklos teritorijoje ir iš anksto sukastoje lysvėje vienoje 4-6 cm gylio duobutėje įterpė po 3-5 giles.

Spalio 9 d. mokykloje vyko viktorina „Pažink mane iš lapų ir vaisių“. Mokiniai puikiai atpažino medžius ir krūmus: ąžuolą, beržą, klevą, pušį, eglę, liepą, šermukšnį, ievą, lazdyną iš jų kamieno, šakų, lapų (ar spyglių), žiedų, vaisių.

Mokyklos bendruomenė išvykoje į Radviliškio medelyną, sužinojo apie šiltnamiuose augančių pušų bei eglių sodinukų priežiūrą, kitus medelyne atliekamus darbus. Čia išaugintais sodinukais atkuriami valstybiniai miškai, dalis sodmenų parduodama įmonėms, organizacijoms, privačių miškų savininkams.

Pasivaikščiojimų po krašto apylinkes metu, užfiksuoti nuostabiai atrodantys medžiai įvairiais metų laikais: pasidabinę pavasario pumpurais ar rudens lapų auksu, pasipuošę vasaros žaluma ar žiemos šerkšnu. Tai, ką pamatė kiekvienas mokyklos mažasis fotografas savomis akimis, širdimi, sudėta į lapkričio 27 dieną mokyklos fojė surengtą fotografijų parodą. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas paskutinius savo lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo gyvybe ir žaluma, valė orą, suteikė prieglobstį ir pavėsį. Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, mūsų mokinukai nusprendė neleisti liūdėti mokyklos kieme augantiems medeliams. Paklausę nuotaikingos pirmokų atliekamos dainelės apie besmegenius, vaikai bandė medelius sušildyti savo darbeliais, įvairiaspalviais kaspinais, rankų prisilietimu ar apkabinimu, geru žodžiu ar palinkėjimu, su tėvelių pagalba pagamintomis lesyklėlėmis iš medžio, plastiko ir pakuočių.Kad netrikdytų ramaus medžių žiemos miego, po savaitės papuošalus vaikai nurinko, o ilgą žiemą rūpinosi, kad lesyklose netrūktų trupinėlių.

Per pamokas mokiniai rašė laiškus, rašinius, piešė piešinius, rinko mįsles, patarles bei priežodžius apie medžius. Klasių valandėlių metu vaikai ieškojo informacijos apie medžius – gamtos paminklus, sužinojo kokie medžiai ir kokios jų dalys nuo seno naudojamos vaistams: liepų žiedai, šermukšnio uogos, beržų sula, kaštono vaisiai, eglių sakai ir kt. Pradinukai aptarė medžių naudą bei reikšmę žmogui, gyvūnui, planetai, diskutavo kuo gali prisidėti, kad medžiai oštų ir žaliuotų dar daug metų. Siekdami išsaugoti gamtos išteklius, vaikai mokėsi tikslingai panaudoti antrines žaliavas. Lapkričio 17-25 dienomis mokyklos bendruomenė dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės veiklose. Gyvename tokiais laikais, kai žmonės savo kasdienybėje neišsiverčia be įvairiausių smulkių daiktų: dėžučių, maišelių, popieriaus. Anksčiau ar vėliau visi šie mūsų naudojami daiktai virsta išmestomis šiukšlėmis. Vaikai diskutavo kaip galima sumažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keitėsi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą. Mokiniai sužinojo, kad 1 tona perdirbto popieriaus išsaugo net 17 medžių. Mokyklos fojė surengta kūrybinių darbų iš atliekų paroda. Visa surinkta ir susisteminta medžiaga buvo pristatyta mokykloje 2019-03-20 vykusioje Šiaulių krašto pradinių klasių mokinių aplinkosauginėje konferencijoje „Tyrinėjame mišką“

Saturday the 20th. Custom text here