Projekto “Olimpinis mėnuo” finišas

Atrodo, ką tik startavome… O štai ir atėjo projekto „Olimpinis mėnuo“ paskutinės – ketvirtos savaitės pabaiga. Projektas baigėsi, bet įgytos fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir kokybiško poilsio žinios ir gebėjimai išlieka.  Jos padeda vaikams augti sveikais ir laimingais.

  

Mokytoja Alma J.

Sveikų atostogų!

Visos dienos mokyklos pirmokėliai džiaugiasi, kad prasideda pirmosios atostogos! Linki visiems vaikams ir mokytojams sveikų ir turiningų atostogų!

     

Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

Gamtos dovanos

Anot Jimo Bishopo, ruduo yra turtingiausias iš visų metų laikų, nes jo kišenės prikimštos aukso...

Jis turtingas gausybe įvairiausių dovanų ir širdžiai mielų spalvų. Nors ruduo jau gerokai įsibėgėjo dosniai barstydamas ir dalindamas visas gėrybes, tačiau noras džiaugtis gamtos dovanomis neblėsta. Juk pasitelkus fantaziją, kūrybiškumą bei išradingumą, galima sukurti išties nuostabių kūrinių.

Visos dienos mokyklos pirmokai vykdė rudeninį projektą „Gamtos dovanos ir saviraiška“. Visą mėnesį vaikai rinko ir į mokyklą nešė gamtinę medžiagą, rudens gėrybes bei aptarė jų išvaizdą, naudingas savybes, grožėjosi spalvomis ir įvairove. Nors šios savaitės ketvirtadienis buvo lietingas ir paniuręs, tačiau vaikai išsiruošė į mokyklos lauko klasę įgyvendinti savo idėją - kurti rudeninę pasaką. Galiausiai, prasidėjo tikras kūrybinis procesas... Pažiūrėkite, kaip jiems pavyko.

      

Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

„Olimpinis mėnuo 2020“. Kokybiškas poilsis.

Ketvirtoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo skirta kokybiškam poilsiui. Pirmokėliai susipažino su pagrindiniais kokybiško poilsio elementais. Vaikai sužinojo, ką kiekvienas turėtų daryti, jog dieną jaustųsi pailsėjęs ir laimingas bei kokius atsipalaidavimo ir nusiraminimo pratimus atlikti, norint atsikratyti įtampos. Superherojė Luka Kibirkštis pirmokus mokė įvairių veiklų, kurios padėjo pailsėti pertraukų metu. Trečiadienį vaikai klausėsi psichologės Mildos pasakojimo apie kokybišką miegą ir kaip jam pasiruošti.

„Olimpinio mėnesio“ projektas baigėsi. Pirmokams - tai lyg maža pergalė. Jie visi kartu įveikė trisdešimt dienų, kupinų įdomių veiklų ir naujų atradimų. Vaikai, lyg maži superherojai, buvo apdovanoti diplomais.

      

1a klasės mokytoja Aušra G.

Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą

„Saulės“ pradinė mokykla vykdo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ lietuviškai - „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si).

Mūsų mokykla šiame projekte dalyvauja koordinatoriaus teisėmis, todėl vykdydami projektą ne tik patys įdomiai, aktyviai ir naudingai leidžiame laiką, bet savo patirtimi dalinamės su kitų šalių, dalyvaujančių projekte, mokyklomis.

Šią savaitę skyrėme mokinių fiziniam aktyvumui, sveikos gyvensenos skatinimui, išradingumui, kūrybiškumui, siekiant apsaugoti gamtą nuo užterštumo kenksmingomis medžiagomis. Iš įvairių buitinių atliekų mokiniai gamino judriems žaidimams atlikti reikalingas priemones. Kiekviena klasė aplikavo, spalvino, pritaikė panaudotus plastikinius butelius, įvairias dėžes, vienkartinius indus, šiukšlių maišus savo žaidimams. Buvo labai smagu žaisti, rungtyniauti su draugais. Visa savo sukaupta patirtimi dalinsimės su Italijos, Turkijos, Slovėnijos ir Ispanijos partneriais. Tikimės, kad ir jiems patiks mūsų sukurti žaidimai ir idėja.

       

1 - 4 klasių mokytojai

Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje

Mokykla vykdo sveikatą stiprinančią programą „Būk sveikas ir stiprus“. Įgyvendinant programos tikslą ir uždavinius, šiandien PUG klasėse vyko paskaita: „Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje“. Mažieji mokinukai žino, kad augančiam organizmui labai svarbi subalansuota ir sveika mityba, kad daržovės ir vaisiai turi sudaryti didžiąją lėkštės dalį, vaisius geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje, o sultys nėra tokios sveikos ir naudingos, kaip pats vaisius. Priešmokyklinukai žino, kokių vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose. O ar žinot tą Jūs? Mažieji mokinukai visiems siunčia linkėjimus ir šypsenas. Jų žodžiais tariant, „sveikas maistas - sveikas aš“. Būkime sveiki, laimingi ir aktyvūs, kiekvieną dieną valgykime daugiau vaisių ir daržovių.

    

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Antrasis daiktų gyvenimas

Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

      

Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

Moliūgynė

Labai džiaugiamės, kad šiandien mokykloje praūžusi akcija „Moliūgynė“ suartino bendruomenę, paskatino dirbti kartu, kurti vardan bendro tikslo. Mokyklos kiemą ankstyvą rytą apšvietė 87 moliūgai. Mokinukai grožėjosi nuostabiomis švieselėmis kieme, o valgykloje ragavo kvapnios, rudeninės, vitaminų bomba vadinamos moliūgų sriubos. Dėkojame visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie akcijos. Pasak mokyklos direktorės Reginos Miežienės, „...kiekvienas moliūgas – nuostabus kūrinys, sukuriantis rudeninę šventinę nuotaiką.“

    

Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

Eilėraščiai „My feelings“

3-čių klasių mokiniai įrodė savo kūrybiškumą kurdami ir iliustruodami eilėraščius „My feelings“, džiaugiuosi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu reikšti mintis, turtingu žodynu.

Anglų k. mokytoja Ilona R.

Konservuojam rudenį

Laikas negailestingas: rodos, dar tik vakar džiaugėmės ko ne vasariška šiluma ir vertėme pirmuosius rudens kalendoriaus lapus, o šiandien jau jaučiame artėjančios žiemos dvelksmą. Tačiau ar kas nors bandė bent akimirkai sustabdyti tą laukinį gamtos grožį, išsaugoti tas įstabias akimirkas, kuomet braidėme po auksinių lapų lietų, delne spausdami glotniašonius kaštonus? Ar kas nors bandė apgauti laiką ir trumpam sustabdyti rudenį, nedrąsiai žengiantį šarmotų durų link? Sakote tai neįmanoma? Gyvenime taip nebūna? Pasirodo būna!

Juk ruduo ir konservavimas - du neatsiejami dalykai. Kol vieni džiaugiasi spalvomis, gėrisi gamtos dovanojamais turtais, kiti - smaguriai - triauškia rudens gėrybes tamsiais vakarais, o toliaregiai - jas apdairiai taupo žiemai: užšaldo, konservuoja ar marinuoja. Konservuoja mamytė, močiutė, teta, kaimynė, net vaikai... Ir ne bet ką, o rudenį! Puikus to pavyzdys - visos dienos mokyklos pirmokai.

Nuotraukų galerija

Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Saturday the 24th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.