Stovykla „Saulės vaikai“. 2014 m. birželis.

Parašyta Pirmadienis, 02 birželio 2014

Birželio 2-13 dienomis mokykloje veikia vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“.

Birželio 2 d. stovyklautojai išklausė saugaus elgesio instruktažą, kūrė stovyklos šūkį, taisykles, pramogavo „Beržynėlyje“, linksmai šėlo diskotekoje.

Birželio 3 d. - aplankė Šiaulių apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą, apžiūrėjo ugniagesių gelbėjimo techniką, domėjosi ugniagesio profesija.

Birželio 4 d. stovyklautojai lankėsi Moksleivių namų vaikų klube „Kibirkštis“, kad vasara būtų saugi - pasikartojo saugaus eismo taisykles, piešė kelio ženklus.

Birželio 5 d. - skirta sportui: prisiminti garsūs Lietuvos sportininkai, jų iškovotos pergalės, pasiekti rekordai. Vaikai džiaugėsi treniruote Teniso kortuose.

Birželio 6 d. vaikai nuvyko į Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinį – Dviračių muziejų – vienintelį tokį muziejų Lietuvoje. Jame veikiančioje ekspozicijoje „Dviratis ir Lietuva“ susipažino su dviračio atsiradimo istorija ir jo raida. Matė pirmuosius lietuviškus namų darbo dviračius iš medžio ir geležies, Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse pagamintus dviračius, kurie buvo populiariausi Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo, taip pat ir šiuolaikinius dviračius, velomobilius, jų aksesuarus. Kiekvienas galėjo paminti dviratį, kuris ekrane rodė išvystytą greitį, nuvažiuotą kelią.

Birželio 9 d. skirta meninei raiškai. Stovyklautojai diskutavo apie įvairias meno rūšis, pasikartojo išmoktas daineles, šokius, sudarė programėlę ir surengė koncertą „Beržynėlyje“.

Birželio 10 d. mažieji svečiavosi Šiaulių Meteorologijos stotyje. Tarnybos darbuotoja papasakojo apie sinoptiko darbo ypatumus: kaip renkami meteorologinių stebėjimų duomenys, kokią naudą teikia meteorologinis palydovas ir radaras, kaip sudaroma orų prognozė, kuri pateikiama plačiajai visuomenei ir aviacijai. Pasivaikščiojo „Talkšos“ pakrantėmis, atgaivino kojas vėsiame vandenyje. Po pietų visi linksmai žaidė mokyklos kieme.

Birželio 11 d. stovyklautojai diskutavo apie mus supantį žaliąjį pasaulį, po to nuvyko į „Katinų“ muziejų, apžiūrėjo ekspoziciją, aplankė Gamtininkų stoties gyvąjį kampelį. Pasistiprino priešpiečiais gamtoje, žaidė judriuosius žaidimus.

Birželio 12 d. vaikai kalbėjo apie saugumą vasaros metu, rašė linkėjimus draugui. „Pegaso“ knygyne klausė pasakojimo, kaip atsiranda knygos, pasakojo apie savo perskaitytas ir pamėgtas knygeles, gavo dovanų knygų skaitytojo medalius, vėliau žaidė „Beržynėlyje“. Po pietų linksminosi diskotekoje, skanavo draugystės pyragą.

Birželio 13 d. - ekskursijos diena. Stovyklautojai aplankė Kleboniškių etnografinį kaimą.

Bibliotekos vedėja Felicija Jocienė

Wednesday the 24th. Custom text here