Kaip padėti vaikui pamilti knygą

Mieli Tėveliai, lankykitės knygynuose kartu su vaiku taip, kaip lankotės ir kitose parduotuvėse. Pirkite knygeles ir žurnaliukus, kurie jam aktualūs. Pasirūpinkite, kad vaikas namuose turėtų savo kampelį skaityti. Vakarais paskaitykite vaikui. Skaitymą namuose paverskite viena iš laisvalaikio leidimo formų. Turėkite bibliotekėlę. Leiskite vaikui pačiam paskaityti garsiai ir parodykite, kad jums įdomu. Jei vaikas skaito, būkite kantrūs ir geranoriški. Pagirkite skaitantįjį. Norą skaityti skatinkite mažomis dovanėlėmis. Būkite geru skaitytojo pavyzdžiu - leiskite vaikui matyti jus skaitančius. Pasakokite perskaitytas istorijas. Filmo siužetas, aplankyta vietovė ar šalis gali paskatinti perskaityti knygą. Paskatinkite mažąjį skaitytoją nupiešti knygos herojus, išreikšti savo nuomonę, jausmus. Nenutraukite ryšių su mokykla, domėkitės vaiko skaitymo pasiekimais. Meilė skaitymui ateina labai palengva, todėl nebarkite neskaitančio vaiko, pasistenkite suprasti, kodėl jis neskaito.

Bibliotekininkė Felicija J.