Rekomendacijos tėvams dėl vaikų saugumo internete

Prasidėjus nuotolinio ugdymo procesui ir vaikams vis daugiau laiko praleidžiant internete, labai svarbi tėvų pagalba ir priežiūra siekiant išvengti virtualioje erdvėje kylančių pavojų.

Keletas rekomendacijų:

• Susidūrę su žalingu ir neteisėtu turiniu, patyčiomis internete, praneškite adresu: www.svarusinternetas.lt.
      • Įvertinkite grėsmę vaikui, jo sveikatai, jei grasinama ar persekiojama – praneškite policijai.
      • Priminkite vaikams neskelbti asmeninės informacijos: namų adreso, telefono numerio, asmens kodo, klasės, kurioje mokosi.
      • Kompiuteryje ar kitame įrenginyje, kuriuo vaikas jungiasi prie nuotolinių pamokų, įdiekite antivirusinę programą, pasirūpinkite jos atnaujinimais.
      • Saugodami mažamečius vaikus nuo neteisėtos ir žalingos informacijos internete, įrenginiuose, kuriais leidžiate jiems naudotis, įdiekite turinio filtravimo priemones, apie kurias daugiau patarimų rasite adresu: www.esaugumas.lt/turinio-filtravimo-programos/316
      • Priminkite, kad virtualiose pamokose galioja tokios pačios drausmės ir mandagaus elgesio taisyklės, kaip ir mokykloje.

Daugiau naudingų patarimų rasite adresu: www.rrt.lt/karantinas/covid-19/

Friday the 29th. Custom text here