„Sveikatiada“ stendas

Mažiausi mokykloje, bet žinom sveikos gyvensenos svarbą. Norime užaugti žvalūs, stiprūs ir sveiki. Didžiuojamės atlikta trečiąja respublikinio projekto „Sveikatiada“ užduotimi – atnaujintu stendu. Pasidžiaukime mūsų atliktais darbais visi kartu!

Mokytoja Akvile S.

„Pirštinėlių daug turiu – medelius apkabinu“

Artėja žiema, o ji atsineša su savimi sniegą ir šaltį. Šalta visiems ir paukšteliams, ir žvėreliams, ir medeliams... Todėl PUG1 vaikai dalyvauja respublikinėje parodoje  „Pirštinėlių daug turiu – medelius apkabinu“, kuri vyksta Vilkaviškio l. d. „Pasaka“.  Reikėjo namuose surasti senas, mažas, nebenešiojamas pirštines ir klasėje iš jų pagaminti girliandą, kuri papuoštų kiemo medelius. Mūsų girlianda labai ilga... 3 m 70 cm, o panaudojome jai 50 įvairiausių pirštinėlių, įvairių papuošimų ir kaspinėlių. Vaikams tai atrodė įspūdingai. Tikime, kad nusiųsta girlianda ne tik sušildys ir papuoš medelius, bet ir džiugins praeivių akį.

Mokytoja Edita

Muzikinė popietė Visos dienos mokykloje

Paskutinė rudens savaitė, langu rieda maži lietaus lašeliai. Liūdna... Tačiau visos dienos pirmokėlių klasėse linksma, nes į svečius atėjo muzikos mokytoja Ainė. Ji išmokė vaikus naujos dainelės - šokio „Ciliukė – Marceliukė“ ir „Bučiukas“. Visos dienos pirmokėliai linksminosi plodami ritminius pratimus. Muzikinė popietė prabėgo greitai ir žaismingai.

Mokytojos Ainė B., Elvyra L., Aušra G.

Rudens mozaika

Mokykla vykdo Gamtosauginių mokyklų programą. Šį mėnesį viena iš numatytų veiklų – rudens mozaika. Lapkritis eina į pabaigą, dienos trumpėja, žemę dažnai merkia lietūs, gamtoje mažėja spalvų... Visą savaitę PUG, 1-4 klasių mokiniai su tėveliais rinko gamtinę medžiagą ir ankstų pirmadienio rytą, mokyklos kieme nutiesė spalvingą  taką. Juo Rudenėlis iškeliaus ir užleis vietą Žiemai. Dėkojame visiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie priemonių mozaikai rinkimo ir jos kūrimo.

Nuotraukų galerija

Mokytojos Eralda P. ir Birutė A.

Tyrinėja priešmokyklinukai

Trumpėjant rudens dienoms, ilgėjant vakarams, vis dažniau lyjant lietui, nebegalime tiek laiko praleisti lauke, kiek norėtume, bet PUG3 ugdytiniai neliūdi. Nuolat tyrinėja, eksperimentuoja, bando... Mažieji tyrinėtojai atliko tyrimus su žvakėmis ir duona. Pirmojo eksperimento metu, mokinukai sužinojo, kad žvakei degti reikalingas oras: į indą pripylė vandens, įstatė žvakę, ją uždegė ir uždengė stikliniu indu. Nespėjus suskaičiuoti iki dvidešimties išdegė deguonis, žvakė užgeso, pasikeitus slėgiui – vanduo subėgo į indą. Antrojo eksperimento metu, vaikai bandė išsiaiškinti ir vaizdžiai pamatyti, kodėl visgi būtina plauti rankas, kas įvyksta, kai nešvariomis rankomis liečiamas tam tikras paviršius. Ir mums pavyko. Ant duonos riekelių, kurios buvo liestos purvinomis rankomis ir patrintos į nenuvalytą knygos viršelį, užaugo toks pelėsis, kad vaikų žodžiais tariant: „pilkai mėlynas kažkoks, fui...“ Tad išvada viena: jei nori būti sveikas – plauk rankas.

Mokytoja Akvilė S.

Erasmus+ kampelis

Mūsų Erasmus+ projekto „Blue shirts green shorts“ kampelis

„Europos supratimo apie antibiotikus diena“

Kasmet, lapkričio 18 - ąją yra pažymima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Gausus ir netinkamas antibiotikų vartojimas paspartina antibiotikams atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja apie vaistams atsparių infekcijų plitimo didėjantį pavojų ir kviečia visus į kovą su šia problema.

Daugiau informacijos galite rasti šioje nuorodoje.

Thursday the 26th. Custom text here