Filtras
 • Projekto “Olimpinis mėnuo” finišas

  Atrodo, ką tik startavome… O štai ir atėjo projekto „Olimpinis mėnuo“ paskutinės – ketvirtos savaitės pabaiga. Projektas baigėsi, bet įgytos fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir kokybiško poilsio žinios ir gebėjimai išlieka. Jos padeda vaikams augti sveikais ir laimingais.

    

  Mokytoja Alma J.

 • Sveikų atostogų!

  Visos dienos mokyklos pirmokėliai džiaugiasi, kad prasideda pirmosios atostogos! Linki visiems vaikams ir mokytojams sveikų ir turiningų atostogų!

       

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • „Olimpinis mėnuo 2020“. Kokybiškas poilsis.

  Ketvirtoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo skirta kokybiškam poilsiui. Pirmokėliai susipažino su pagrindiniais kokybiško poilsio elementais. Vaikai sužinojo, ką kiekvienas turėtų daryti, jog dieną jaustųsi pailsėjęs ir laimingas bei kokius atsipalaidavimo ir nusiraminimo pratimus atlikti, norint atsikratyti įtampos. Superherojė Luka Kibirkštis pirmokus mokė įvairių veiklų, kurios padėjo pailsėti pertraukų metu. Trečiadienį vaikai klausėsi psichologės Mildos pasakojimo apie kokybišką miegą ir kaip jam pasiruošti.

  „Olimpinio mėnesio“ projektas baigėsi. Pirmokams - tai lyg maža pergalė. Jie visi kartu įveikė trisdešimt dienų, kupinų įdomių veiklų ir naujų atradimų. Vaikai, lyg maži superherojai, buvo apdovanoti diplomais.

        

  1a klasės mokytoja Aušra G.

 • Žaidžiu ir išradingai tausoju gamtą

  „Saulės“ pradinė mokykla vykdo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ lietuviškai - „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“. Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si).

  Mūsų mokykla šiame projekte dalyvauja koordinatoriaus teisėmis, todėl vykdydami projektą ne tik patys įdomiai, aktyviai ir naudingai leidžiame laiką, bet savo patirtimi dalinamės su kitų šalių, dalyvaujančių projekte, mokyklomis.

  Šią savaitę skyrėme mokinių fiziniam aktyvumui, sveikos gyvensenos skatinimui, išradingumui, kūrybiškumui, siekiant apsaugoti gamtą nuo užterštumo kenksmingomis medžiagomis. Iš įvairių buitinių atliekų mokiniai gamino judriems žaidimams atlikti reikalingas priemones. Kiekviena klasė aplikavo, spalvino, pritaikė panaudotus plastikinius butelius, įvairias dėžes, vienkartinius indus, šiukšlių maišus savo žaidimams. Buvo labai smagu žaisti, rungtyniauti su draugais. Visa savo sukaupta patirtimi dalinsimės su Italijos, Turkijos, Slovėnijos ir Ispanijos partneriais. Tikimės, kad ir jiems patiks mūsų sukurti žaidimai ir idėja.

         

  1 - 4 klasių mokytojai

 • Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje

  Mokykla vykdo sveikatą stiprinančią programą „Būk sveikas ir stiprus“. Įgyvendinant programos tikslą ir uždavinius, šiandien PUG klasėse vyko paskaita: „Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje“. Mažieji mokinukai žino, kad augančiam organizmui labai svarbi subalansuota ir sveika mityba, kad daržovės ir vaisiai turi sudaryti didžiąją lėkštės dalį, vaisius geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje, o sultys nėra tokios sveikos ir naudingos, kaip pats vaisius. Priešmokyklinukai žino, kokių vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose. O ar žinot tą Jūs? Mažieji mokinukai visiems siunčia linkėjimus ir šypsenas. Jų žodžiais tariant, „sveikas maistas - sveikas aš“. Būkime sveiki, laimingi ir aktyvūs, kiekvieną dieną valgykime daugiau vaisių ir daržovių.

      

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Antrasis daiktų gyvenimas

  Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

        

  Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

 • Moliūgynė

  Labai džiaugiamės, kad šiandien mokykloje praūžusi akcija „Moliūgynė“ suartino bendruomenę, paskatino dirbti kartu, kurti vardan bendro tikslo. Mokyklos kiemą ankstyvą rytą apšvietė 87 moliūgai. Mokinukai grožėjosi nuostabiomis švieselėmis kieme, o valgykloje ragavo kvapnios, rudeninės, vitaminų bomba vadinamos moliūgų sriubos. Dėkojame visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie akcijos. Pasak mokyklos direktorės Reginos Miežienės, „...kiekvienas moliūgas – nuostabus kūrinys, sukuriantis rudeninę šventinę nuotaiką.“

      

  Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

 • Eilėraščiai „My feelings“

  3-čių klasių mokiniai įrodė savo kūrybiškumą kurdami ir iliustruodami eilėraščius „My feelings“, džiaugiuosi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu reikšti mintis, turtingu žodynu.

  Anglų k. mokytoja Ilona R.

 • Fizinis ir emocinis raštingumas

  Vis dažniau kalbama apie finansinį ar skaitmeninį raštingumą, tačiau sąvokas „fizinis raštingumas“ bei „emocinis raštingumas“ dar žino tikrai ne kiekvienas. Emocinis raštingumas yra gebėjimas atpažinti, suprasti ir tinkamai reikšti savo emocijas – tai nėra įgimta, tačiau išmokstama.  Jis reikalingas tam, kad suprastume save ir kitus, nes kitus pažįstame tik tiek, kiek esame susipažinę su savimi. Dalyvaudami „Olimpinio mėnesio 2020“ projekto trečios savaitės veiklose mokiniai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, darydami kvėpavimo pertraukėles 3-4-5, gamino antistresinius žaislus. Susipažinę su emometru, mokiniai mokėsi atpažinti pykčio emocijas ir jomis atsikratyti. Apvedę savo rankų kontūrus, kiekvienam pirštui parašėme išgyventą emociją. Supančioje aplinkoje stengėmės ieškoti gerųjų pavyzdžių, kurie padėtų sudėtingu laikotarpiu.

  Nuotraukų galerija

      

  Mokytoja Birutė C.

   

 • „Švarios rankytės“

  Jungtinių tautų Vaikų fondas paskelbė spalio 15-ąją Pasauline rankų plovimo diena (Global Handwashing Day). Ji pirmą kartą paminėta 2008 m. Pasaulinę rankų plovimo dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas. Kiekvienas turi žinoti, kodėl būtina ir kaip tinkamai plauti rankas. Rankų plovimas užkerta kelią ligoms plisti. Šią dieną priešmokyklinukai prisiminė ir įtvirtino žinias apie rankų higieną, bei smagiai linksminosi šokdami „Švarių rankyčių šokį“.

      

  Mokytoja Akvilė S.

 • PUG3 džiaugiasi rudeniu

  Kiekvienas metų laikas savaip gražus, tačiau ruduo, suliepsnojus medžiams, yra vienas ryškiausių metų laikų. Neretai jis vaikus džiugina net labiau nei vasara - lietaus balos, spalvingi medžių lapai, kankorėžiai, gilės ir kaštonai tampa natūraliausia ir nuostabiausia žaidimų aikštele bei lobynu, dovanojančiu puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams. Rudenį PUG3 ugdytiniai stengiasi praleisti kuo daugiau laiko lauke - tai ne tik sveikatai naudingas aktyvus laisvalaikis, bet ir kasdienė galimybė pažinti aplinką, nuveikti galybę dalykų, suteikiančių džiaugsmo ir naudos. Vaikai kūrybiškai naudoja gamtos dovanas ir kuria iš jų įvairius darbelius.

        

  Mokytoja Felicija J.

   

 • Rudeninės darželio gėlės

  Saulė jau kabo žemiau, vasarinis augalų žydėjimas baigėsi, tačiau, mylintiems gėles, dar ne laikas liūdėti. Visos dienos mokyklos pirmokai vykdė trumpalaikį projektą „Rudeninės darželio gėlės“. Mokiniai pasivaikščiojo rudenėjančiu miestu ir stebėjo mikrorajono darželiuose žydinčias gėles. Kaimynystėje,prie daugiabučio namo sutikta gyventoja Danutė tvarkė savo gėlyną. Ji mano, kad rudens pradžioje sode neturėtų apsigyventi nuobodulys. Moteris parodė labiausiai užsigrūdinusius, rudens negandų nebijančius augalus: chrizantemas, medetkas, šilokus, serenčius, ežiuoles, nasturtas. Vaikai įvertino žiedų grožį, spalvų įvairovę, bei pamatė, kaip tinkamai rudenį sodinti svogūnines gėles, kad jos pavasarį pasidabintų puikiais žiedais. Grįžę į mokyklos kiemą, pirmokai atidžiai apžiūrėjo serenčių, zinijų, šilokų žiedus, rinko sėklas. Vaikai suprato, kad gėlės puošia aplinką ir džiugina praeivius.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • Kodėl verta valgyti įvairių kruopų košę?

  Turbūt nerastume žmogaus, kuris nebūtų ragavęs tokio universalaus patiekalo kaip košė. Visgi tik retas galėtų pasakyti, kad šį patiekalą valgo reguliariai. Ir nors dažniausiai ją skanauti renkamasi pusryčiams, bet, vis labiau vėstant orams, šildančios ir aromatingos kruopų košės dubenėlį verta prisiminti dažniau. Maistingą košę naudinga rinktis ir pietums, ir vakarienei ar netgi kaip užkandį, nes kruopos pasižymi aukšta maistine verte, padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą, turi daug skaidulų, mineralinių medžiagų, vitaminų. Toks maistas ypač svarbus vaikams.

  Šį rytą, minint Pasaulinę košės dieną, mūsų mokyklos mokiniai pradėjo košės porcija ir edukacine pamoka apie sveikatai palankią mitybą ir sporto naudą augančiam organizmui. Pradinukai skanavo įvairias košes bei mokėsi priimti sveikatai palankius sprendimus. Viliamės, kad vaikai jais vadovausis net ir nestebint budrioms suaugusiųjų akims.

  Nuotraukų galerija

  Mokytoja Vida P.

 • Informacija, jeigu patvirtinta COVID-19 liga

 • Pasilik namie, jeigu...

 • Sveika mityba

  Antroji „Olimpinio mėnesio“ savaitė mokykloje buvo skirta sveikai mitybai, nes nuo jos didžiąja dalimi priklauso mūsų sveikata ir savijauta. Herojus Amis Kilniaširdis mokė vaikus atrasti ir pamėgti sveikus maisto produktus, valgyti reguliariai. Mokiniai sužinojo apie vaisių ir daržovių svarbą bei nepakartojamą paprasto geriamojo vandens naudą ar cukraus, druskos ir greitojo maisto, kramtomosios gumos ir vitaminizuotų lazdelių žalą. Amis priminė svarbiausią sveikatai palankios mitybos sąlygą - valgymo saikingumą.

        

  Mokytoja Vida P.

 • Solidarumo bėgimas 2020 „Kartu mes galime daugiau!“

  Mokykla – ideali vieta siekiant susivienijimo bendriems tikslams, vertybių ir tolerancijos ugdymui bei skatinant moksleivių solidarumą, pasaulėžiūros plėtrą kitų vaikų atžvilgiu. Todėl kaip ir kasmet, mokykla jungiasi prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvos – „Solidarumo bėgimas“. Iniciatyvos metu, mokyklos teritoriją užpildė mokinių klegesys ir juokas. Puikiai nusiteikę, besimėgaujantys saulėtu rudenišku oru bei pasipuošę bėgimo akcijos lipdukais, priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai judėjo, mankštinosi ir bėgo solidarumo kilometrus.

  „Solidarumo bėgimas“ - ne tik surinktos lėšos ir teikiama pagalba, bet ir paskata būti geresniais, tolerantiškesniais ir svarbiausia, nuo mažens prisidėti prie kilnaus tikslo ištiesti pagalbos ranką labiausiai jos reikiantiems. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę. Juk kartu, mes galime daugiau!

  Nuoširdžiai dėkojame už JŪSŲ gerumą! Šiemet, mūsų mokyklos bendruomenė surinko net 157,70 Eur.! Džiaugiamės, kad maži, bet didūs darbai padėti kitiems, kuria dideles širdis.

    

  Nuotraukų galerija

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Pasverk mano kuprinę“

  Spalio 7 dieną, trečiadienį, mokykloje vyko akcija „Pasverk mano kuprinę“. Akcijos metu mokiniai sužinojo, kaip teisingai susidėti kuprinę, kokios įtakos sveikatai turi netaisyklingas kuprinės nešiojimas, kaip saugiai užsidėti kuprinę, kad tuščia kuprinė turi sverti ne daugiau kaip 700 g., o pilnos – optimalus svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. kūno masės. Vaikams ši akcija labai patiko, nebuvo nei vieno nenorinčio pasisverti kuprinės. Vaikai šurmuliavo, juokavo, padėjo draugams, lygino savo ir draugų kuprinių svorius, lenktyniavo, kurio kuprinė bus sunkesnė. Pasvėrus visas moksleivių kuprines 2a klasėje išrinkta sunkiausia mokyklos kuprinė, kuri svėrė 5 kg 200 g. Lengviausia kuprine, kuri svėrė 1 kg 100 g, didžiuojasi 1a klasės mokinys. Kitose klasėse pastebėta, kad didžiosios dalies kuprinių svoris atitinka normą, per sunkių kuprinių nėra ar yra tik kelios. 3b klasės mokinio Jono žodžiais tariant: „Mano kuprinė atitinka normą, draugų taip pat ir tai mus labai džiugina“.

  Nuotraukų galerija

  Mokytoja Akvilė S.

 • „Sveikatiada“

  Priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Norime pasidžiaugti pirmąja atlikta užduotimi. Mokytojos su vaikais sukūrė stendą, kurį išsiuntė konkursui. Pagrindinė mintis buvo ta, kad mokiniai, dalyvaudami šiame projekte, bus: sveiki, veiklūs, energingi, ištvermingi, kantrūs, atkaklūs, tikslūs, ieškantys, atrandantys, draugiški, aktyvūs. Projekto metu bus atliekamos įvairios užduotys ir veiklos – mokiniai sportuos, dalyvaus iššūkiuose, kalbės apie sveiką maistą, sveiką gyvenimo būdą, šoks, linksminsis, juoksis, pasikraus naujų žinių, patirčių ir teigiamų emocijų. Kitas projekto iššūkis, kuris mūsų laukia – 10000 žingsnelių per dieną.

    

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Projektas „Olimpinis mėnuo“

  Visos dienos mokyklos pirmokai noriai įsijungė į projektą, skatinantį nesveiką elgseną keisti į sveiką - daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų ekranų. Visą savaitę vaikai vykdė įdomias bei linksmas veiklas: kalbėjosi apie mėgstamas sporto šakas, skaičiavo nueitus žingsnius, ištiestas pagalbos rankas ir šypsenas, mankštinosi, žaidė įvairiose aplinkose, kūrė komandos dvasią. Tikimės, kad sveikos elgsenos skatinimas pradinukams padės gerinti ne tik jų sveikatą, bet ir mokymosi pasiekimus, o puoselėjamos olimpizmo vertybės neabejotinai prisidės prie vaikų asmenybės ir socialinių įgūdžių formavimo, nes jauname amžiuje išvystyti tinkami įpročiai teigiamai atsilieps bendrai sveikatos būklei visą gyvenimą.

      

  Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

 • Besimokant anglų kalbos

  Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu, noru mokytis anglų kalbos. Dalinamės vaikų emocijomis ir 4b klasės mokinės Atinos sukurta istorija.

      

  Anglų k. mokytoja Ilona R. 

 • Gerumo akcija „Ištiesk gerumui ranką“

  Šiandien priešmokyklinukai kvietė visus mokyklos draugus dalyvauti gerumo akcijoje „Ištiesk gerumui ranką“, kuri skirta gyvūnų globos namuose augantiems gyvūnams paremti. Akcija mokykloje vyks iki spalio 30 dienos. Visi, ketinantys dalyvauti akcijoje, gavo lipdukus ir kvietimus. Nelikime abejingi gerumui.

        

  Mokytoja Edita Č.

 • Po kopūsto lapu

  Praėjusią savaitę PUG2 grupės ugdytiniai tyrinėjo įvairius kopūstus iš išorės ir vidaus, su jais darė antspaudus. Buvo atliekamas eksperimentas su kopūsto lapais, vandeniu ir spalvomis. Ugdytiniai susipažino ir su kitomis daržovėmis, vaisiais, uogomis, kuriuos lygino, skaičiavo, grupavo. Taip pat susipažino su sveikos mitybos piramide ir išsiaiškino, kokie maisto produktai yra sveiki ir ne. Ugdytiniai kuo puikiausiai žinojo, kad cukrus ir saldainiai kenkia dantims, o dantukų gerą sveikatą palaiko naudingi organizmui produktai. Ant linksmo dantuko vaikai klijavo sveikus maisto produktus, o ant liūdno – nesveikus. Po visų veiklų smagiausia ugdytiniams buvo spausti obuolių, morkų sultis ir išrinkti pačias skaniausias.

      

  Mokytoja Simona T.

 • Su tarptautine mokytojo diena!

  Sveikiname visus mokytojus su Tarptautine mokytojo diena!

  Mokytojas – ypatinga profesija. Jis, savo mintimis, darbu, savo užsidegimu, gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Norisi prisiminti puikią vokiečių literatūros klasiko Johano Volfgango Gėtės citatą: Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų”

  Todėl norime palinkėti savo, ir visų kitų mokyklų mokytojams, stiprybės, neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog Jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, nei buvo prieš tai... 

  Sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų!

  „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenės vardu R. Miežienė

   

 • Augu sveikas, kai žinau

  Šią savaitę PUG3 ugdytiniai kalbėjo apie daržoves, vaisius, uogas, vitaminus, sveiką ir nesveiką maistą, jo įtaką augančiam organizmui. Atliko tyrimą „Ką mėgstu labiausiai?“ Naudodami mąstymo žemėlapio metodą rūšiavo vaisius, uogas, daržoves. Taip pat sukūrė „draugą Raudoniuką“, kurio viena pusė mėgsta sveiką ir organizmui naudingą maistą, kita – negali atsispirti skanėstams ir cukrui, kurie kenkia dantims ir mažina imuninės sistemos atsparumą baciloms. O kur dar pačių pagamintas sveikuoliškas desertas. Vaikų žodžiais tariant, salotos buvo: „Puikios“, „Skanumėlis“, „Pačios skaniausios“. Ši savaitė buvo kupina naujų žinių, patirčių, gerų emocijų, juoko, kūrybos.

        

  Mokytoja Akvilė S.

 • Sveikatos fiesta 2020

  2019 - 2020 m. m. priešmokyklinukai dalyvavo konkurse - akcijoje "Sveikatos fiesta 2020". Visus metus ugdytiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Judrioji savaitė, išvyka į sporto klubą, sportinės varžybos, įvairūs sveikatinimo projektai. Vienas smagiausių ir įsimintiniausių įvykių - mokyklos daržo įkūrimas. Vaikai per vasarą jį laistė, prižiūrėjo, rūpinosi. Pasirūpinę savo daržu, ragavo užaugintas daržoves, uogas, gėrė vaistažolių arbatas. Visos šio vykdomo konkurso - akcijos darbus sudėjome į 2021 m. fotokalendorių. Jis bus pristatytas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui.

    

  Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

 • Fizinio aktyvumo savaitė

  Vaikams fizinis aktyvumas turi tapti tokia pat įprasta veikla, kaip valytis dantis, gerai išsimiegoti ir sveikai pavalgyti. Todėl, mokiniai visą olimpinę savaitę daug žaidė, sportavo, sužinojo įvairių įdomybių. Pirmadienį vaikai mokėsi judėjimo įgūdžių iš Audronės ir Ąžuolo. Antradienį šoko. Trečiadienį kartu su draugišku Mažųjų žaidynių projektu darė nuotaikingą Ąžuolo mankštą. Ketvirtadienį dalyvavo nuotolinėje laidoje su olimpiečiu ir darė pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas. Penktadienį skyrė dar vienam aktyviam pajudėjimui su muzika.

  Pirmoji olimpinė savaitė praėjo linksmai ir naudingai. Mokiniai jau su nekantrumu laukia antrosios savaitės užduočių.

  Nuotraukų galerija.

      

  Mokytoja Alma J.

   

 • Piešinių konkursas „Ateities mokytojas“

  Kiekvienas prisimename savo pirmąją mokytoją, kuri dovanojo mums savo širdį ir mokė būti didesniais, rimtesniais, atsakingesniais žmogučiais. O koks bus ateities mokytojas? Gal robotizuotas ateivis su antenomis? Ar burtininko galių turintis herojus? Tą bandė nuspėti 1 - 4 klasių mokiniai, spalio 1 dieną kurdami ateities mokytojo portretą. Vaikai savo vizijas ir fantazijas perteikė popieriaus lape. Visų dalyvių darbai buvo puikūs. Vertintojams sunkiai sekėsi išrinkti geriausius, tačiau balsų dauguma I-osios vietos skirtos 3a klasės mokinės Emos Kailovičiūtės ir 3b klasės mokinio Jono Miniausko darbams, II-ąsias vietas laimėjo trečiokų Domo Savicko ir Austėjos Andruškevičiūtės piešiniai (3a), III-iąsias vietas pelnė Agatos Balsytės (3c) ir Miglės Brašiškytės (1b) mokytojų portretai. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyviams!

  Mokyklos bendruomenę kviečiame pasidžiaugti mokinių kūrybiniais darbais mokyklos languose.

  Nuotraukų galerija.

  Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

 • Žvakės žvakelės

  Spalio 25 d. PUG2 ugdytiniai lankėsi „Aušros“ muziejuje. Per edukacinį užsiėmimą vaikai sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, žvakių liejimo technologijas ir būdus. Vaikai iš vaško plokštelių susisuko žvakes, taip pat savo rankomis iš molio lipdė žvakidę, ją puošė įvairiais ornamentais su tam skirtais įrankiais. Smagiai ir kūrybiškai atlikę darbus, keliavome atgal į mokyklą.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“ pradžiugino vaikus

  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialo vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė mūsų mokyklos priešmokyklinukus į svečius, o Šiaulių mokytojų senjorių klubas „Šviesa“ dovanojo vaikams spektakliuką. Pasirodymas prasidėjo tokiais žodžiais: „Čia miške, kur eglės ošia, po pušim sena sena, gyvena Rudnosių meškinų šeima“. Tai pamokanti istorija apie meškiuką, kuris nenorėjo klausyti tėvelių. Rudnosiukas privertė ugdytinius pagalvoti apie savo elgesį ir mokymosi svarbą. Vaikai suprato, kad nepažindami raidžių neišmoks skaityti ir nepadės net stebuklingi tėčio akiniai. Poemėlė suteikė žiūrovams daug gerų emocijų, paliko neišdildomų įspūdžių. Dėkojame „Aido“ bibliotekos darbuotojoms už kvietimą, o „Šviesos“ klubui už spektaklį. Lauksime kitų nuostabių susitikimų.

        

  Mokytojos Edita Č., Simona T. ir Akvilė S.

 • Skirtukas - knygos ilgaamžiškumo priežastis

  Gal man galit pasakyti, ko labiausiai knygos laukia? Taip, tai skaitytojo. Kiekviena knygelė trokšta, kad ją atsiverstų, paskaitytų ir nelankstytų lapo kampų. Skaitytojas, norėdamas pasižymėti skaitomą puslapį, turi naudoti skirtuką. Tai suprasdami mūsų mokyklos antrokai pagamino įvairiausių skirtukų. 2a klasės mokiniai lankstė iš popieriaus įvairius veidelius, 2b - spalvino popieriaus juosteles, o 2c klasės vaikai skirtukus puošė raidelėmis. Nustebino dalyvių kūrybiškumas, kruopštumas ir noras saugoti knygeles. Ačiū visiems!

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • „Gražuolis moliūgas užaugo darže, grožėjosi juo visa mokykla“

  Kasmet, artėjant spalio 31 dienai, kai pasaulis mini Heloviną, Lietuvos visuomenė pradeda diskutuoti apie šios šventės esmę ir prasmę. Vieni žmonės sako, kad tokių – svetimų, nelietuviškų švenčių kaip Helovinas, – nemini ir ją švenčiantiesiems nepritaria. Kita visuomenės dalis teigia nieko blogo nematanti tame, kad greta senųjų tradicijų atsiranda iš kitų kraštų „pasiskolinti“ papročiai, kad ir vakarietiška, šurmulinga bei šiek tiek šiurpoka Vaiduoklių šventė, kurią yra ypač pamėgę vaikai ir jaunimas. Kad ir kaip pavadintume Visų Šventųjų dienos išvakares ar kitą dieną organizuojamas šventes, jose dažniausiai karaliauja moliūgai ir žibintai.
  Spalio 23 d. mūsų mokykloje praūžė kūrybinės dirbtuvės „Moliūgynė“. Šventės dalyviai buvo mokyklos darbuotojai, tėvai, mokytojai ir vaikai, kurie smagiai, garsiai, draugiškai skobė, pjaustė, dekoravo daržo karalių MOLIŪGĄ su atneštais išmaniais įrankiais. Šis renginys subūrė mokyklos bendruomenę bendrai veiklai ir buvo nuostabus dalyvių išmone ir kūrybiškumu.
  Dėkojame visiems už šiltą, jaukų, kupiną teigiamų emocijų vakarą.
   
        
   
  Mokytojos Akvilė S. Simona T. 
 • Svajonių profesija

  Ar mėgstate svajoti? O svajoti apie savo ateitį? Šią savaitę Šiaulių apskrities pradinių klasių mokiniai susirinko į konferenciją „Atrask save profesijų pasaulyje“, kurioje pasakojo, kuo svajoja būti, kokius darbus dirba jų tėveliai. Antrokas Naglis Daugėla atskleidė savo svajonių profesijos įdomybes. Berniukas norėtų tapti pilotu. Pasirodo, visame pasaulyje juntamas itin didelis pilotų trūkumas, tad Naglis mano, kad baigęs studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, neliks bedarbiu. Jis tikisi, kad išmokęs valdyti lėktuvus, o gebėjimus sustiprinęs skrydžio simuliatoriuje, įgis daug žinių ir ateityje galės pilotuoti bet kokį orlaivį - pradedant civiliniais „Boeing“ ar „Airbus“ ir baigiant naikintuvais. Tad, jei žinote dainos žodžius - „reikėjo berniukams padangių žydrų“, tai Naglis - tas berniukas, kuris daug mokysis ir sieks savo tikslo - užkariauti dangų.

  Mokytoja Alma J.

 • Sveikas maistas lėkštėje

  Kaip sveikai maitintis, kokius patiekalus ir produktus valgyti kasdien, kokius tik per šventes? Kodėl sveika gerti pieną, kokias naudingas maisto medžiagas įsisavina kūnas, nuo kokio maisto vaikai būna „sveikučiai“? Spalio 22 dieną į visus šiuos klausimus atsakė PUG 1 grupėje apsilankiusi mokyklos sveikatos specialistė Fruzina Dovalgienė. Ji demonstravo ugdytiniams sveiko maisto piramidę, aiškino, kokius neigiamus padarinius pajunta vaikai, kurie valgo daug saldumynų, geria spalvotus gazuotus gėrimus, nesilaiko mitybos režimo. Priešmokyklinukai nutarė, kad pasistengs valgyti daugiau daržovių ir vaisių, atsisakys saldumynų.

  Mokytoja Edita Č.

 • Integruota anglų kalbos pamoka

  Spalio 22 d. 4a klasėje vyko integruota anglų kalbos pamoka „Sveikas maistas mano lėkštėje“. Šios pamokos tikslas - įtvirtinti žinias apie sveiką mitybą, gilinti anglų kalbos žodyną, tartį, kalbėjimo įgūdžius. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Ilona Ragažinskienė, visuomenės sveikatos specialistė Fruzina Dovalgienė ir mokyklos projektų vadovė Ilona Virmauskienė. Sveikatos specialistė mokiniams priminė, kokia yra sveiko maisto piramidė, pateikė vizualines - stendines priemones tolesniam pamokos darbui palengvinti. Pamokos metu mokiniai dirbo grupėse. Kiekviena grupė aptarė ir sudarė sveikų pusryčių, pietų ir vakarienės meniu. Smagu, kad vaikai noriai dirbo, diskutavo ir priėmė bendrus sprendimus.

        

  Mokytoja Ilona R.

 • MOKYKLA – „ERASMUS+“ PROJEKTO PARTNERIS

  Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kartu su miesto bendrojo ugdymo mokyklomis, parengė „Erasmus+“ programos projekto „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“, finansuojamo remiant Europos Komisijai paraišką. Projektui skirtas finansavimas – 111.524,00 Eur. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Projekto tikslas – ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose.

  Pastebėtina, kad neatitikimai tarp šiuolaikinės švietimo sistemos ir darbo rinkos yra sudėtingas klausimas. Projekto dalyvių organizacijos pasirengimo projekto paraiškos teikimui etapo metu išreiškė požiūrį, kad verslo pagrindų mokymo įvedimas į mokyklas, tinkamas profesinis konsultavimas bei ugdymas karjerai, tiesioginis glaudus ryšys su verslu yra labai svarbus bendrojo ugdymo mokyklų žingsnis pozityviems tolimesnio mokinių užimtumo rezultatams siekti. Šį svarbų iššūkį galima išspręsti ne tik keičiant ugdymo karjerai sistemos procesus mokyklose, juos tobulinant, adaptuojant pagal mokinių poreikius, bet ir padedant aktyvioms iniciatyvoms, tokioms kaip darbo stebėjimo vizitai ar struktūruoti kursai užsienyje, kadangi daugeliu minėtu klausimų pasisemti patirties Lietuvoje paprasčiausiai nėra iš ko, nes ugdymo karjerai sistemos tobulinimo ir efektyvumo didinimo veiklos kol kas tik prasideda Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

  Į darbo stebėjimo vizitus vyks asmenų grupės, sudarytos iš 2-3 žmonių, atsakingų už ugdymo karjerai veiklų organizavimą, įgyvendinimą ir priežiūrą Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklose bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje. Planuojama darbo stebėjimo vizitų trukmė - 3 darbo dienos. Į struktūruotus kursus vyks dalyvių grupės, sudarytos iš 4-6 asmenų kiekvienai kursų temai. Planuojama kursų trukmė – 5 darbo dienos. Kursuose iš viso dalyvaus 28 asmenys, o į darbo stebėjimo vizitus vyks 41 darbuotojas.

  Tikimasi, kad po dalyvavimo projekto veiklose projekto dalyviai gebės padėti mokiniams giliau pažinti save ir darbo pasaulį, o tai sudarys prielaidas jiems priimti adekvačius tolimesnės karjeros sprendimus. Tikimasi, kad projekto dalyviai atnaujins ir geriau gebės savo veikloje taikyti efektyvius ugdymo karjerai modelius, pagilins žinias, kaip patraukliau įtraukti mokinius į ugdymo karjerai veiklas. Planuojama, kad įgyta patirtis prisidės prie pagalbos mokiniams lengviau pereiti į kitą karjeros – mokymosi ar darbo – aplinką, prisidės prie efektyvesnės darbo paieškos. Tarpusavio mokymas(is) taip pat gali būti laikomas tvaraus profesinio tobulėjimo šaltiniu, o ugdymo karjerai integravimas į dalyko turinį, pagalbos mokiniui teikimas dalykų pamokose gali tiesiogiai prisidėti prie mokinių ateities sėkmės, todėl tikimasi, kad projekto dalyviai įgis ir šios patirties.

  SKELBIAME MOKYKLOS BENDRUOMENĖS NARIŲ ATRANKĄ. Būtina iki 2019-10-28 (pirmadienio) 12.00 val. pateikti Projekto dalyvių atrankos vykdymo komisijai šiuos dokumentus: prašymą dalyvauti atrankoje, atrankos dalyvio anketą ir Europass CV dokumentą.

   

 • Pirmokai bibliotekoje

  Kas yra autorius? Kaip surasti knygą bibliotekoje, kaip su ja elgtis? Nuo šiol atsakyti į šiuos klausimus gebės ir 1b klasės mokiniai. Šiandien jie apsilankė mokyklos bibliotekoje. Mažieji skaitytojai buvo supažindinti su knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, bibliotekos taisyklėmis ir išsirinko knygelę.

      

  Mokytoja Vida P.

 • Rudens dosnumas

  Ruduo dovanoja šiltas dieneles, o besikeisdama gamta - puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams. Spalio 16 dieną, po pamokų pirmokai ir PUG 3 ugdytiniai iš gamtinės medžiagos kūrė įvairias kompozicijas: konstravo žmogaus veidą, liūto galvą papuošė įspūdingais karčiais, o ežiukui prilipdė spyglius.

        

  Mokytojos Elvyra L. ir Felicija J.

 • „Sveikatos fiesta 2019“ nugalėtojai

  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo konkursą-akciją „Sveikatos fiesta 2019“. Mūsų mokyklos paruošta medžiaga tapo šio konkurso nugalėtoja. 2019 spalio 10-12 dienomis konkurso-akcijos nugalėtojai buvo pakviesti į aktyvių veiksmų dienas, kurių metu vyko edukacinė išvyka į Lenkiją. 

  Daugiau apie išvyką

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • Pamokėlė „Pegaso“ knygyne

  Spalio 11 dieną PUG 1 ugdytiniai lankėsi Pegasiuko pamokėlėje. Vaikai susipažino su raidėmis ir atliko įvairias užduotėles: piešė, rašė, spėliojo žodelius bei žaidė. Mažieji suprato, kad atpažįsta ne visas raideles ir turi pasimokyti. Priešmokyklinukai, nešini mažomis dovanėlėmis ir kupini gerų emocijų, grįžo į mokyklą.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Košės diena

  Spalio 10 dieną mokyklos mokiniai paminėjo „Pasaulinę košės dieną“. Remiantis tyrimų duomenimis galima teigti, kad vaikai košės valgo vis mažiau. Tad šiandien tėveliai pasirūpino sveikais pusryčiais. Vaikai ne tik valgė košę, bet ir susipažino su sveikos mitybos principais, sužinojo apie grūdinių patiekalų naudą augančio žmogaus organizmui. Taigi, jei nori būti energingas visą dieną - valgyk kruopų košę!

        

  Mokytoja Vida P.

 • Mano mokytoja

  Spalio 4 dieną mokykloje vyko piešinių konkursas „Mano mokytoja“. 1-4 klasių mokiniai, savarankiškai pasirinkę raiškos priemones, bandė piešiniuose pavaizduoti mokyklos mokytojus. Ir jiems pavyko! Iš nutapytų portretų žvelgė pažįstami veidai. Nugalėtojų piešiniai iškabinti mokyklos stende. Vaikai apdovanoti saldžiais prizais.

      

  Mokytoja Aušra G.

 • „Solidariumo bėgimas 2019“

  Siekiant susivienijimo bendriems tikslams ir skatinant moksleivių solidarumą, pasaulėžiūros plėtrą bei tolerancijos ugdymą kitų vaikų atžvilgiu, spalio 8 dieną mokykla prisijungė prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvos – „Solidarumo bėgimas“. Pastarasis vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad mokiniai skatinami būti geresniais, tolerantiškesniais ir nuo mažens mokomi prisidėti prie kilnaus tikslo padėti kitiems. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų gerumą!

      

   Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Pradžiugink“

  Spalio 4 d. penktadienį baigėsi Mokytojo dienai skirta akcija ,,Pradžiugink“. Mokyklos ugdytiniai kartu su savo klasės mokytoja tulpių svogūnėlius pasodino į žemę. Pavasarį spalvingi žiedai atrodys įspūdingai ir pasveikins kiekvieną atvykstantį į mokyklą. Mokiniai su nekantrumu lauks pavasario, stebės, kaip tulpių žiedai žavi aplinkinius nuostabiais, spalvingais žiedais. Smagu mažais darbais prisidėti prie svarbaus tikslo - aplinkos gražinimo. Ačiū visiems!

        

  Mokytoja Ilona V.

 • Balos, balos... Iš kur jos?

  Iš kur atsiranda balos? Kodėl nesušlampa skėčiai? Tokie klausimai šią savaitę kilo PUG 1 ugdytiniams. O kad tai išsiaiškintų, vaikai klasėje ir lauke atliko stebėjimus, bandymus, eksperimentus: matavo balų gylį, plukdė savo lankstytus laivelius, aiškinosi, kodėl neperšlampa skėtis ar striukė, sužinojo, kodėl vieni daiktai skęsta, kiti plaukia, o popieriaus skiautė grimsta į dugną tik po tam tikro laiko. Mažieji smagiai praleido laiką, praplėtė savo žinias apie juos supantį pasaulį, džiaugėsi naujais atradimais, o klasė pasipuošė spalvingais skėčiais.

        

  Mokytoja Edita Č.

 • Su Tarptautine Mokytojo diena!

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.