Pirmokai bibliotekoje

Bibliotekoje svečiai, skaitytojai visada laukiami. Pramokę neblogai skaityti, lydimi savo mokytojų, praeitą savaitę bibliotekoje lankėsi mokyklos pirmokai. Dauguma jų čia jau dažni svečiai, tačiau keletas atėjo pirmą kartą. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai, o lentynos – „knygų kambariai“, kuriuose gyvena skirtingos knygos: pasakos, eilėraštukai, knygelės apie gamtą ar gyvūnėlius ir enciklopedijos, kurios padeda išmokti kažką naujo. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės gali „susirgti"- suplyšti, todėl jas reikia tausoti: nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, vartyti švariomis rankomis. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti. Po to mažieji skaitytojai išsirinko skaityti jiems patikusią knygelę, gavo dovanų knygos skirtuką. Biblioteką pirmokai paliko linksmi, pažadėję dar ne kartą grįžti į knygų šalį.

Bibliotekininkė Felicija J.