Socialinė parama

SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS RŪŠYS

- mokinių nemokamas maitinimas;
- parama mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu:

 • vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.
 • vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Mokiniai, kurie mokosi mokyklose pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje ar antroje klasėje, turi teisę į nemokamus pietus, nevertinant gaunamų pajamų (prašymų teikti nereikia).

Mokiniai, patyrę socialinę  riziką, turi teisę į nemokamus pusryčius.

 

Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams:

Dėl nemokamo maitinimo skyrimo nuo mokslo metų pradžios pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki rugpjūčio 20 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 20 d. ar mokslo metais, sprendimas priimamas per 10 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo.

 

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d.

Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Šiaulių mieste ar įrašytas į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar faktiškai gyvenantis Šiaulių mieste, dėl mokinių nemokamo maitinimo ir aprūpinimo mokinio reikmenimis prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia elektroniniu būdu interneto svetainėje Socialinės paramos informacinė sistema (SPIS) arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

 

Telefonu centrinės miesto dalies gyventojams –  (8 41) 370 443, (8 41) 386 488 (Tilžės g. 170),

pietinės miesto dalies gyventojams – (8 41) 370 444, (8 41) 370 453  (Tilžės g. 22).

­­­­­­­­­­­­­­­­­­____________________­­­­­­­­­­­­­­­­­­____________________­­­­­­­­­­­­­­­­­­____________________­­­­­­­­­­­­­­­­­­_____________________

 SOCIALINĖ PARAMA MOKINIAMS

Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau- skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.

Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.

 

Priklausomai nuo gaunamų pajamų:

1. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau vadinama – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų  (toliau – VRP) dydžio (220,5 Eur);

2. Savivaldybės tarybos nustatytais atvejai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (294 Eur);

3. Mokiniams, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 1,5 VRP dydžio (atskirais atvejais – 2 VRP dydžiai), gali būti skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.

 

Nemokamas maitinimas neskiriamas mokiniams, jei tėvai yra atleisti nuo mokesčio už vaikų maitinimą mokyklų bendrabučiuose.

 

Nemokamas maitinimas skiriamas:

1. nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos, jeigu per tą laikotarpį nesikeitė bendrai gyvenančių asmenų pajamos (įvykus pasikeitimams, pareiškėjas informuoja skyrių);

2. pateikus prašymą-paraišką (prašymą) mokslo metais - nuo informacijos apie priimtą sprendimą gavimo mokykloje kitos dienos iki mokslo metų pabaigos, jeigu per tą laikotarpį nesikeitė bendrai gyvenančių asmenų pajamos (įvykus pasikeitimams, pareiškėjas informuoja skyrių);

3. vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamų dienininių vasaros poilsio stovyklų metu.

 

Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama vieną kartą per kalendorinius metus.

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis nuo liepos 1 d. iki spalio 5  d.

 

Dokumentai, reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti:

1. prašymas-paraiška (prašymas);

2. pareiškėjo tapatybę patvirtinantis dokumentas;

3. pažymos apie pajamas;

4. įmonės, įstaigos, organizacijos, fondo ar antstolio išduota pažyma apie lėšas vaikui išlaikyti;

5. žemės nuosavybės liudijimo arba pažymos apie turimą (nuomojamą) žemę kopija;

6. kiti.

 

Dėl socialinės paramos mokiniams galima kreiptis žemiau nurodytais adresais:

Aido g. 10 A, Šiauliai, informacijos tel. 552909

Aušros al. 29, Šiauliai, informacijos tel. 399316

 

Pateikti elektroninį prašymą:

http://www.spis.lt/  (Gyventojų sritis)

Gyventojams – prisijunti (per elektroninę bankininkystę).

 

1. Pateikiame prašymą mokinių nemokamam maitinimui skirti:

> Naujas prašymas – Parama mokiniams.

> Pažymime „Mokinių nemokamo maitinimo skyrimas“:

Surašome visus šeimos narius, užpildome asmens priskyrimo socialinei grupei detalizavimo anketą, užpildome prašymą, surašome pajamas, išsaugome ir tada atsiranda mygtukas „Failai“.  Per jį prisegame skanuotus reikalingus dokumentus. Tada jau pateikiame prašymą.

 

2. Pateikiame prašymą Paramos mokinio reikmenims skyrimui:

> Naujas prašymas – Parama mokiniams.

> Pažymime „Paramos mokinio reikmenims skyrimas“:

> Užpildome.

 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Friday the 1st. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.