STEAM „Bandymai su kiaušiniu“

PUG3 ugdytiniai dvi dienas vykdė eksperimentą, kurio metu bandė išsiaiškinti, kaip kiaušinio lukštą veikia įvairūs skysčiai. Laukimas buvo ilgas, o rezultatas stulbinantis. Kiaušinis nepasikeitė tik vandenyje. Iš coca cola vaikai kiaušinį ištraukė rudą, iš arbatos - gelsvai pilkšvą. Obuolių sultyse kiaušinis pasidengė rusvais taškeliais ir pūslelėmis, acte - „nusirengė“ - tapo minkštas ir šoklus kaip kamuoliukas. Druskos tirpale kiaušinis neskendo, plūduriavo ir pradėjo dengtis druskos kristalais. Atlikę eksperimentą, vaikai suprato, kad šie skysčiai lygiai taip pat veikia ir dantukus. Pamėgino spalvą pakeitusius kiaušinius nuvalyti dantų pasta ir šepetuku. Pavyko!!! Vaikams labiausiai patiko kiaušiniai ištraukti iš obuolių sulčių (jį praminė dinozauro kiaušiniu) ir iš acto (gaila, kad jis šokinėdamas greit sukežo). Taip pat išgirdome pasižadėjimą kiekvieną rytą ir vakarą valyti dantukus. Teks pakontroliuoti šio pažado vykdymą.

Mokytoja Akvilė S.