Tyrinėju ir atrandu

Būrelio „Tyrinėju ir atrandu“ nariai, naudodamiesi „Mokyklų aprūpinimo gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ projekto lėšomis nupirktais prietaisais, aktyviai įsitraukė į tiriamąją veiklą. Mokiniai susipažino su mokyklos teritorijoje augančiais augalais: medžiais, krūmais, žolėmis, jų dalimis ir atliekamomis funkcijomis. Užsiėmimų metu tyrinėjo sėklas, aptarė jų įvairovę, sandarą, būtinas sąlygas joms dygti. Vaikai pasirinktas sėklas apžiūrėjo pro lupą, vėliau naudojosi rankiniu skaitmeniniu mikroskopu, stengėsi pamatyti jų luobelę, gemalą ir atsargines medžiagas. Būrelio nariai įsitikino, kad sėklos skiriasi dydžiu, forma, spalva, paviršiaus savybėmis. Taip pat mokiniai tyrinėjo artimojoje aplinkoje gyvenančius bestuburius: sliekus ir vynuogines sraiges. Aptardami nagrinėjamų gyvūnų gamtinę ir praktinę reikšmę, ugdėsi supratimą, kad gamtoje visi organizmai susiję ir yra naudingi. Mokinukai susimąstė apie jų teises, priežiūrą, suvokė mažų, gerų darbelių svarbą aplinkai.

Mokytoja Birutė A.

Friday the 29th. Custom text here