Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje

Mokykla vykdo sveikatą stiprinančią programą „Būk sveikas ir stiprus“. Įgyvendinant programos tikslą ir uždavinius, šiandien PUG klasėse vyko paskaita: „Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje“. Mažieji mokinukai žino, kad augančiam organizmui labai svarbi subalansuota ir sveika mityba, kad daržovės ir vaisiai turi sudaryti didžiąją lėkštės dalį, vaisius geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje, o sultys nėra tokios sveikos ir naudingos, kaip pats vaisius. Priešmokyklinukai žino, kokių vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose. O ar žinot tą Jūs? Mažieji mokinukai visiems siunčia linkėjimus ir šypsenas. Jų žodžiais tariant, „sveikas maistas - sveikas aš“. Būkime sveiki, laimingi ir aktyvūs, kiekvieną dieną valgykime daugiau vaisių ir daržovių.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Antrasis daiktų gyvenimas

Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

Moliūgynė

Labai džiaugiamės, kad šiandien mokykloje praūžusi akcija „Moliūgynė“ suartino bendruomenę, paskatino dirbti kartu, kurti vardan bendro tikslo. Mokyklos kiemą ankstyvą rytą apšvietė 87 moliūgai. Mokinukai grožėjosi nuostabiomis švieselėmis kieme, o valgykloje ragavo kvapnios, rudeninės, vitaminų bomba vadinamos moliūgų sriubos. Dėkojame visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie akcijos. Pasak mokyklos direktorės Reginos Miežienės, „...kiekvienas moliūgas – nuostabus kūrinys, sukuriantis rudeninę šventinę nuotaiką.“

Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

Eilėraščiai „My feelings“

3-čių klasių mokiniai įrodė savo kūrybiškumą kurdami ir iliustruodami eilėraščius „My feelings“, džiaugiuosi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu reikšti mintis, turtingu žodynu.

Anglų k. mokytoja Ilona R.

Konservuojam rudenį

Laikas negailestingas: rodos, dar tik vakar džiaugėmės ko ne vasariška šiluma ir vertėme pirmuosius rudens kalendoriaus lapus, o šiandien jau jaučiame artėjančios žiemos dvelksmą. Tačiau ar kas nors bandė bent akimirkai sustabdyti tą laukinį gamtos grožį, išsaugoti tas įstabias akimirkas, kuomet braidėme po auksinių lapų lietų, delne spausdami glotniašonius kaštonus? Ar kas nors bandė apgauti laiką ir trumpam sustabdyti rudenį, nedrąsiai žengiantį šarmotų durų link? Sakote tai neįmanoma? Gyvenime taip nebūna? Pasirodo būna!

Juk ruduo ir konservavimas - du neatsiejami dalykai. Kol vieni džiaugiasi spalvomis, gėrisi gamtos dovanojamais turtais, kiti - smaguriai - triauškia rudens gėrybes tamsiais vakarais, o toliaregiai - jas apdairiai taupo žiemai: užšaldo, konservuoja ar marinuoja. Konservuoja mamytė, močiutė, teta, kaimynė, net vaikai... Ir ne bet ką, o rudenį! Puikus to pavyzdys - visos dienos mokyklos pirmokai.

Nuotraukų galerija

Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

Miško takeliu

Praėjusią savaitę priešmokyklinukai keliavo „Miško takeliu“. Mažieji mokinukai susipažino su miške gyvenančiais gyvūnais, sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų apie ežį, lapę, voverę. Pažino miško gėrybes, išmoko skirti eglės ir pušies kankorėžius. O kur dar veikla, naudojant gamtinę medžiagą. Vaikai kūrė musmires iš lapų, rūšiavo medžių lapus, dėliojo raideles ir savo vardus bandė „užrašyti“ naudodami kaštonus, kankorėžius, giles, riešutų kevalus, kūrė mišką iš margaspalvių rudeninių lapų. Savaitė prabėgo labai greitai ir buvo kupina atradimų, naujų žinių, kūrybiškumo, tyrinėjimų, džiaugsmo, juoko ir linksmybių.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Fizinis ir emocinis raštingumas

Vis dažniau kalbama apie finansinį ar skaitmeninį raštingumą, tačiau sąvokas „fizinis raštingumas“ bei „emocinis raštingumas“ dar žino tikrai ne kiekvienas. Emocinis raštingumas yra gebėjimas atpažinti, suprasti ir tinkamai reikšti savo emocijas – tai nėra įgimta, tačiau išmokstama.  Jis reikalingas tam, kad suprastume save ir kitus, nes kitus pažįstame tik tiek, kiek esame susipažinę su savimi. Dalyvaudami „Olimpinio mėnesio 2020“ projekto trečios savaitės veiklose mokiniai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, darydami kvėpavimo pertraukėles 3-4-5, gamino antistresinius žaislus. Susipažinę su emometru, mokiniai mokėsi atpažinti pykčio emocijas ir jomis atsikratyti. Apvedę savo rankų kontūrus, kiekvienam pirštui parašėme išgyventą emociją. Supančioje aplinkoje stengėmės ieškoti gerųjų pavyzdžių, kurie padėtų sudėtingu laikotarpiu.

Nuotraukų galerija

Mokytoja Birutė C.