Filtras
 • Pirmokai gamino fotogramas

  Lapkričio 28 dieną 1b klasės mokiniai lankėsi Fotografijos muziejuje ir sužinojo, kad fotograma yra viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, iš gausybės esančių daiktų pirmokai savas kompozicijas dėliojo ant šviesai jautraus popieriaus. Kai vaikai buvo visiškai tikri dėl paveikslėlio struktūros, tada kūrinys buvo apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip atsirado vaizdas be fotokameros!

    

  Mokytoja Vida P.

 • Bandelių pasakos

  PUG 1 ugdytiniai labai laukė lapkričio 21-osios. Tą dieną jie nuvyko į Šiaulių darbo rinkos mokymo centrą ir dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Kepyklėlė - bandelių pasakos“. Mažieji sužinojo, kuo skiriasi virėjas nuo kulinaro, iš ko ir kaip ruošiama bandelių tešla. Vaikai patys pjaustė tešlą, dėjo įdarus, formavo pyragėlius, kad gražiai apskrustų, tepė juos kiaušiniu. Kol bandelės kepė, priešmokyklinukai, kartu su Kristijono mama, pabuvojo auditorijose, kuriose ruošiami įvairių profesijų žmonės. Grįžę į virtuvę, rado garuojančius kepinius, juos puošė. O kaip skanu bandelės su pienu! Visi edukacijos dalyviai tapo diplomuotais kepėjais ir gavo pažymėjimus. Vaikai džiaugėsi dalyvavę tokioje pamokėlėje, dėkojo Kristijono mamai, virtuvės šeimininkei ir su gerais įspūdžiais bei sotūs grįžo į mokyklą.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Edukacija Aido bibliotekoje

  Nukrito medžių lapai, išskrido paukščiai. Rudenėlis jau atsisveikina su gamta ir vaikais. Lapkričio 20 dieną PUG 1 ugdytiniai nukeliavo į Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos „Aido“ filialą.Bibliotekininkės mus pakvietė į edukacinį užsiėmimą „Rudens spalvų paletė“.Renginio metu jos pristatė Salemono Paltanavičiaus knygelę „Maži ežiuko sapnai“. Vaikai klausėsi trumpų pasakojimų apie smalsų svajoklį ežiuką ir sužinojo, kas yra ežių saulė, kada gyvūnai miega, kaip randa kelią namo. Susipažinę su knygelės herojumi, priešmokyklinukai patys iš kartono, džiovintų medžių lapų ir spalvų kūrė dygliašonį. Rezultatai visus nudžiugino, nes mažieji miško gyventojai atrodė išties įspūdingai - su šypsenėlėmis ir aštriais spygliukais. Vaikai vaišinosi šokoladinio skonio grybukais, apžiūrėjo biblioteką ir prižadėjo, kai tik išmoks skaityti, dažnai čia lankytis.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Mano mokykla

  Lapkričio 15–18 d. mokiniai, padedami klasių mokytojų, originaliai reiškė savo mintis, idėjas ir kūrė, projektavo stendo maketus, kurie atspindėtų mokyklos dvasią, tikslus, vertybes, prioritetus, vykdomas veiklas bei aktyvų mokyklos gyvenimą. Pastarieji eksponuojami mokyklos koridoriuje prie pagrindinio įėjimo. Laimėtojai paaiškės kitą savaitę, komisijai priėmus sprendimą, kuris stendas labiausiai atspindi mokyklos veiklą.

      

      

  Organizatoriai

 • Mano angelas sargas

  Lapkričio 20 dieną 1b klasės mokiniai lankėsi Angelo muziejuje. Vaikai apžiūrėjo muziejuje esančią angelų kolekciją, sužinojo angelo sargo reikšmę įvairiose religijose ir vaizduojamojoje dailėje. Pirmokai pamatė liaudies meno atstovų ir profesionalių menininkų kūrybos angelus, rankose palaikė labiausiai patikusius eksponatus. Susipažinus su skirtingomis angelų išraiškomis, įkvėpti menininkų kūrybos, naudodami natūralias medžiagas: medį, odą, drobę, pirmokai pasigamino unikalų kūrinį - savo angelą sargą.

      

  Mokytoja Vida P.

 • Globalaus švietimo savaitė

  Įsibėgėjo globalaus švietimo savaitė. Pirmadienį mokyklos mokiniai praleido pamokas be telefono. Vaikai pertraukų metu lankėsi bibliotekoje, žaidė lauke ar klasėje. Antradienis buvo skirtas augalų sodinimo dienai. Šią dieną vaikai paminėjo netradiciškai – ketvirtokai lankėsi pas mažiausiuosius priešmokyklinukus, kurie noriai sodino augalus - tiek įprastai tiek netradiciškai. Pirmoji PUG grupė savo sukurtuose vazonėliuose pasodino pupas ir stebės ar jos išdygs rudenį ir per kurį laiką. Antroji grupė ,,augino“ gražiausią augalą – kūrybinis darbas eksponuojamas mokyklos koridoriuje.

       

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • Pasakos - neatsiejama vaikų gyvenimo dalis

  Visos dienos mokyklos pirmokai ir PUG 3 ugdytiniai lapkričio antrąją savaitę keliavo po stebuklingą pasakų pasaulį. Pirmadienį vaikai dalyvavo viktorinoje ,,Keliauju po pasakų šalį“: turėjo įvardyti pasislėpusią pasakėlę, pasakyti personažų vardus, atspėti ką sapnuoja nykštukas. Dalyviai prisiminė senąsias lietuvių liaudies, kaimyninių šalių ir rašytojų sukurtas pasakas, sėkmingai atsakinėjo į viktorinos klausimus, dalijosi mintimis apie šių pasakų herojus bei jų patirtus nuotykius. Trečiadienį mokiniai stebėjo dramos būrelio repeticiją, apžiūrėjo lėlių kolekciją, žaidė improvizacinius žaidimus „Lietimų medis“ ir „Veidrodis“. Penktadienį mažieji vaidino pasakas „Ropė“ ir „Trys paršiukai“. Smagu buvo stebėti, kaip mažieji aktoriai, vaidindami ir spontaniškai improvizuodami, įgijo vaidybinės patirties bei pasitikėjimo savimi. Inscenizacijos suteikė vaikams kūrybinio džiaugsmo, o stebėjimas, kaip vaidina draugai, dovanojo puikias emocijas. Džiugu, kad mokinukai puikiai susidorojo su visomis užduotimis, žino daug pasakų, yra sumanūs ir kūrybingi!

        

  Mokytojos Elvyra L. ir Felicija J.

 • „Aš saugus, kai žinau“

  Lapkričio mėn. PUG1 ir PUG3 ugdytiniai lankėsi Šiaulių apskrities policijos komisariate, saugaus eismo klasėje. Policininkė Kristina vaikams priminė labai svarbias saugaus eismo taisykles. Kalbėjo apie tai, kas gali apsaugoti ar net išgelbėti gyvybę: šviesoforas, pėsčiųjų perėja, atšvaitas, saugos diržas, automobilinė kėdutė, kelio ženklas, šalmas, liemenė ir kt. Grįžę į klasę vaikai kūrė saugaus eismo miestelį, gamino savo kelio ženklus, dalijosi žiniomis ir teigiamomis emocijomis su draugais. Džiaukimės sveikais vaikais ir visi kartu padėkime jiems išmokti saugiai elgtis gatvėje.
   
          
   
  Mokytojos Akvilė S. ir Edita Č.
 • Tarptautinė tolerancijos diena

  Lapkričio 15 d. mokykloje minėta Tarptautinė tolerancijos diena. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šiemet simboliu tapo švyturys, reiškiantis pagalbą ir rodantis kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove ir priimti kiekvieną tokį, koks yra. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai.

  Mūsų mokyklos mokiniai ir klasių mokytojai taip pat buvo pakviesti paminėti ir įprasminti šią dieną: buvo diskutuojama ir aiškinamasi žodžio ,,tolerancija“ reikšmė, norintys galėjo piešti, klijuoti plakatus, ruošti mokyklos stendą. O, svarbiausiu Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo akcentu tapo – „Tolerantiškas kino teatras“ mokykloje. 

    

  Socialinė pedagogė Sima B.

 • Edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ dalyviai.

  Mokykla dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centro organizuotame edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“, kurio tikslas – tautinės tolerancijos puoselėjimas daugiakultūrėje Lietuvos erdvėje. Tai vienas iš prioritetų, ugdant jaunuolius pilietiškais ir patriotiškais žmonėmis. Lapkričio 14 d. vyriausieji mokyklos mokiniai buvo pakviesti į baigiamąjį renginį Lietuvos mokinių neformaliajame centre Vilniuje. Jo metu ketvirtokai buvo apdovanoti padėkomis ir pramoga Batutų parke. Mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir motyvuoti tęsti veiklas.

        

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • Meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“

  Lapkričio 14 dieną mūsų mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“. Jame dalyvavo net 38 jaunieji skaitovai: iš „Romuvos“, Dainų, „Sandoros“, Gytarių progimnazijų ir mūsų mokyklos. Visus, susirinkusius į kasmetinį renginį, pasveikino mokyklos direktorė Regina Miežienė. Ji dalyviams palinkėjo įveikti jaudulį ir nerimą bei palinkėjo sėkmės. Jaunųjų skaitovų raiškų ir įtaigų žodį apie rudens grožį ir spalvas vertino komisija. Ji atsižvelgė į kalbos taisyklingumą, sceninę laikyseną, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai ir įtaigiu žodžiu, emocija paveikti klausytojus. Vaikai buvo pasiruošę ir originalūs, todėl buvo nelengva išrinkti nugalėtojus. Dalyviai džiaugėsi vieni kitų pasirodymais, diplomais ir padėkos raštais, saldžiais prizais bei linkėjo, kad ši puiki tradicija tęstųsi.

  Mokytojos Eralda P. ir Giedrė N.

 • Gerumo diena

  Ar žinojote, kad šiandien Gerumo diena! Lapkričio 13 d. mokykloje organizuota akcija „Perduok gerumo šypseną draugui“. Pertraukos metu visa mokyklos bendruomenė sustojo į bendrą grandinę, per kurią iš rankų į rankas keliavo mokyklos simbolis „Saulė“. Ugdytiniai ir mokytojai dalinosi šypsena ir šiltu bendravimu. Džiugu buvo matyti spindinčius, pilnus gerumo vaikų veidus!

      

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V. ir socialinė pedagogė Sima B.

 • Paskutinis klimato šauksmas


  2019 m. lapkričio 18–24 d. visoje Europoje vyks Šiaurės – Pietų centro prie Europos Tarybos inicijuojama jau 21-oji kasmetinė Globalaus švietimo savaitė Paskutinis klimato šauksmas!

  Globalaus švietimo savaitė – puiki proga dar kartą pagalvoti apie mūsų įpročius, pasirinktą gyvenimo būdą ir vartojimą, atrasti naujų švietimo ir socializacijos formų.

  Mūsų mokykla jungiasi prie šios savaitės ir įgyvendins šiuos iššūkius: 

  Lapkričio 18 d. – DIENA BE TELEFONO

  Lapkričio 19 d. – AUGALŲ SODINIMO DIENA

  Lapkričio 20 d.  DIENA BE PLASTIKO

  Lapkričio 21 d. – DIENA BE KĖDŽIŲ

  Lapkričio 22 d.  DIENA BE POPIERIAUS

  Šių metų tema ragina susimąstyti apie tai, ką mes veikiame kiekvieną dieną, kaip įsivaizduojame ateitį ir ar galime ją keisti.

  Nacionalinis Globalaus švietimo savaitės koordinatorius Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir veiklų organizatorius Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • Konkursas „Mano mokykla“

  Skelbiamas konkursas „Mano mokykla“. Kviečiame visus savo kūrybiniais darbais prisidėti prie šio stendo projekto sukūrimo. Stendas — vizitinė kortelė, atspindinti mokyklos tikslus, vertybes, vykdomas veiklas, gyvenimą mokykloje ir kt.

  Lapkričio 15 d. penktadienį mokiniai savo grupėse, klasėse kurs, originaliai ir patraukliai projektuos savo idėjas ir po pamokų kūrybinius darbus pateiks mokyklos direktoriaus įsakymu sudarytai darbo grupei, kuri lapkričio 18 d. pateiks projektų maketus, ataskaitą mokyklos bendruomenei.

  Organizatoriai

 • Mažieji ūkininkai

  Šiais mokslo metais mokykla vykdo tarptautinės Gamtosauginių mokyklų programos sritį „Ūkininkas“. Lapkričio 8 dieną 3b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių Botanikos sode. Mokiniai įtvirtino per pasaulio pažinimo pamokas ir būrelio „Tyrinėju ir atrandu“ metu įgytas žinias. Aptardami sėklų įvairovę, ieškojo atsakymo į klausimą ar galima iš sėklos atpažinti augalą? Dirbdami patys, susipažino su augalų sėjai reikalingomis priemonėmis, išmoko pasigaminti sėjai reikalingą substratą. Trečiokai pasisėjo prieskoninius augalus - pipirnę bei lapinį burokėlį. Mokiniai aptarė, kokių sąlygų reikia, kad augalo sėkla sudygtų. Pasėtus augalus vaikai parsinešė namo ir toliau savarankiškai stebės sėklų dygimą ir daigelių augimą.

        

  Mokytoja Birutė A.

 • Tyrinėju ir atrandu

  Būrelio „Tyrinėju ir atrandu“ nariai, naudodamiesi „Mokyklų aprūpinimo gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ projekto lėšomis nupirktais prietaisais, aktyviai įsitraukė į tiriamąją veiklą. Mokiniai susipažino su mokyklos teritorijoje augančiais augalais: medžiais, krūmais, žolėmis, jų dalimis ir atliekamomis funkcijomis. Užsiėmimų metu tyrinėjo sėklas, aptarė jų įvairovę, sandarą, būtinas sąlygas joms dygti. Vaikai pasirinktas sėklas apžiūrėjo pro lupą, vėliau naudojosi rankiniu skaitmeniniu mikroskopu, stengėsi pamatyti jų luobelę, gemalą ir atsargines medžiagas. Būrelio nariai įsitikino, kad sėklos skiriasi dydžiu, forma, spalva, paviršiaus savybėmis. Taip pat mokiniai tyrinėjo artimojoje aplinkoje gyvenančius bestuburius: sliekus ir vynuogines sraiges. Aptardami nagrinėjamų gyvūnų gamtinę ir praktinę reikšmę, ugdėsi supratimą, kad gamtoje visi organizmai susiję ir yra naudingi. Mokinukai susimąstė apie jų teises, priežiūrą, suvokė mažų, gerų darbelių svarbą aplinkai.

        

  Mokytoja Birutė A.

 • Kepti picas - smagumėlis!

  Lapkričio mėnesį PUG 1 grupės ugdytiniai sužinojo, kokį kelią nukeliauja grūdelis, kol patenka ant mūsų stalo, prisiminė, kokius duonos gaminius galima iškepti iš miltų. Visą savaitę vaikai mokėsi etiketo taisyklių, nurodančių, kaip reikia elgtis prie stalo, lankstė servetėles, taisyklingai dėliojo lėkštes ir stalo įrankius, o, visa tai sužinoję, penktadienį iškepė picą. Pasiraitę rankoves, mažieji kibo į darbus: kočiojo tešlą, formavo paplotėlį, bėrė sūrį. Smagiausia - degustacija! Iškeptos picos iš mokyklos valgyklos krosnies atkeliavo į klasę. Čia vaikai jas ragavo, gardžiavosi, gėrė kakavą ir dalijosi įspūdžiais. Visi nusprendė, kad viską, ką gamini pats ir su meile, yra ypač skanu.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Duonos kepimas

  Penktadienį PUG 2 ir PUG 3 ugdytiniai aplankė Žaliūkių medinį vėjo malūną ir atkurtą malūnininko gyvenamąjį namą. Vaikai šeimos name turėjo puikią galimybę išvysti kasdienę to meto žmonių gyvenamąją aplinką, tradicinę kaimo architektūrą ir interjerą. Visus maloniai priėmė gaspadinė. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, lankytojai išgirdo pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus. Duonkubilyje užsiėmimo metu kvepėjo natūraliai subrandinta ruginė duonelė. Kiekvienas vaikas iš jos padarė ir papuošė po mažą savąjį duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, ugdytiniai aplankė malūną, pabandė pasukti girnas, ragavo, užteptą sviestu ir pabarstytą maltais linų sėmenimis ar kanapėmis, duoną.

        

  Mokytojos Simona T. ir Akvilė S.

 • Prie stalo

  Šią savaitę PUG2 ugdytiniai mokėsi serviruoti stalą, taisyklingai dėlioti įrankius. Pasikartojo, kad vaisiai ir daržovės labai naudingi žmogaus organizmui, tad paveikslėlius grupavo, klijavo, kopijavo žodžius. Taip pat buvo kalbama apie duonos kelią nuo sėjos iki atsiradimo ant mūsų stalo. Vaikai vaidino pasaką Kaip vilkas duonos užsimanė. Ragavo, skanavo kelių rūšių duoną, ant jos tepė sviestą, medų, įvairias uogienes ir džiaugėsi ugdymo procesu.

        

  Mokytoja Simona. T

 • Ant stogo

  Spalio 26 dieną Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko respublikinis šokio festivalis „Ant stogo“. Jame dalyvavo ir puikiai pasirodė mokyklos šokių studijos „Saulutės“ mergaitės. Šokis „Tigriukai“ laimėjo II vietą. Didžiausi ir nuoširdžiausi sveikinimai šokėjoms!

  Mokytoja Jūratė V.

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.