Bandymų, tyrinėjimų diena

Narių vertinimas:  / 0

Antradienį PUG 3 ugdytiniai tyrinėjo skirtingų paukščių plunksnas. Vaikai naudojo pipetes ir lupas. Atlikdami bandymus, stebėdami įvairių paukščių plunksneles, ugdytiniai sužinojo, kad sparnuočių apdaras yra lengvas ir neperšlampa - dėl šios savybės jie gali skristi per lietų. Vaikai pamatė, kad plunksnos šoninės šakelės tankiai suaugę, todėl jos nepraleidžia vandens, vėjo ir saugo paukščius nuo šalčio. Priešmokyklinukams bandymai labai patiko, sukėlė daug teigiamų emocijų.

       

Mokytoja Akvilė S.

„Europos judrioji savaitė“

Narių vertinimas:  / 0

Kaip ir kasmet rugsėjo 16-22 dienomis visose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojama Europos judrioji savaitė. Europos judriosios savaitės tikslas – raginti žmones aktyviai judėti, sportuoti, praleisti daugiau laiko lauke bei atsižvelgti į sveiką gyvenseną. Ne išimtis ir mūsų mokykla. Nepabūgę rudeniškų oro sąlygų, mokyklos mokiniai pirmadienį pradėjo aktyviomis pertraukomis lauke. Jų metu vaikai šoko, atliko mankštas, bėgo aplink mokyklą.

      

 

Antrąją „Europos judriosios savaitės“ dieną nuo pat ryto mokykloje stuksėjo krepšinio kamuoliai. Pas mus svečiavosi Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ treneris Arūnas Kačerauskas, kuris moksleivius supažindino su krepšinio sporto šaka. Mokiniai atliko judrias užduotis ir linksmus pratimus bei įnirtingai žaidė krepšinį. Vaikai buvo aktyviai nusiteikę ir motyvuotai įsitraukė į pamokėles.

    

Trečioji „Europos judriosios savaitės“ diena buvo ypač ypatinga, kadangi mokykloje lankėsi Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ imtynių sporto šakos treneris Tomas Gricius. Mokyklos berniukai buvo supažindinti su graikų – romėnų imtynėmis. Treneris nupasakojo šios sporto šakos taisykles, su vaikais aiškinosi apie draudžiamus veiksmus imtynių metu bei mokė mokinius graikų – romėnų imtynių judesių ir veiksmų. Kol berniukai gilino teorines ir praktines žinias apie imtynes, mergaitės dalyvavo susitikime su „Kangoo Jump“ trenere Rūta. Trenerė entuziastingai įtraukė mergaites į aerobinius užsiėmimus. Šokių salėje skambėjo muzika ir tuo pačiu buvo atliekami  sportiniai judesiai, kurių metu buvo siekiama įtraukti kuo daugiau raumenų grupių. Tiek berniukai, tiek mergaitės buvo sužavėti ir labai patenkinti, jog galėjo sudalyvauti puikiuose užsiėmimuose!

      

Ketvirtadienį pas mus svečiavosi Šiaulių futbolo akademijos treneriai, kurie mokiniams pristatė futbolo sporto šaką. Mokiniai intensyviai sportavo, susipažino su futbolo taisyklėmis, motyvuotai dalyvavo sportinėse rungtyse ir užduotyse bei aktyviai žaidė futbolą. Taipogi, mokykloje buvo suorganizuotas ir jogos užsiėmimas. Jo metu, moksleiviai buvo supažindinti su joga, kaip indų filosofijos mokymu, apimantį įvairius fizinius ir mentalinius pratimus. Pamokėlės sulaukė didelės vaikų nuostabos ir susižavėjimo!

      

Socialinė pedagogė Sima B.

Vienos dienos projektas „Skaniausias obuolys“

Narių vertinimas:  / 0

Obuolys yra vienas seniausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių vaisių. Tuo įsitikino PUG1 grupės ugdytiniai. Jų rugsėjo 13-osios penktadienis kvepėjo obuoliais. Vaikai sudarė diagramą ir nusprendė, kad raudoni obuoliukai visada būna saldūs ir skanūs, todėl daugelis rinkosi juos valgyti. Visi sužinojo, kuo šie vaisiai naudingi sveikatai ir kas iš jų gaminama. Vėliau kiekvienas savo obuoliuką spalvino gražiausiom spalvom, klijavo kotelį ir lapelį. Po visų darbų priešmokyklinukai vaišinosi įvairiais skanėstais, spaudė ir ragavo sultis. Buvo labai gardu.

    

Mokytoja Edita Č.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Narių vertinimas:  / 0

2018 m. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas. Už 2 023 683,86 eurų 676 šalies mokyklos gavo 58 pavadinimų priemones, skirtas pasaulio pažinimo dalykui mokyti. 

Mūsų mokykla 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinant 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą. 2018 m. birželio mėn. gavo laboratoriją 1–4 klasių mokiniams. Mokyklos edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

1–4 klasių priemonės mokykloje patalpintos viename kabinete, žaidimų kambaryje, kuris yra prieinamas visoms pradinių klasių mokytojams. Šioje patalpoje mokytojos randa ne tik priemones, bet ir gali pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi ir pan.

Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, pradinių klasių mokytojams yra sukurti pasaulio pažinimo pamokų 27 veiklų aprašai, skirti padėti mokytojams pamokose naudoti projekto lėšomis nupirktas mokymo priemones. Šie aprašai yra patalpinti projekto svetainėje „Vedlys“, adresu: http://www.vedlys.smm.lt/medziaga_mokytojams.html#1–4.

Dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“;

Metodinė diena „Eksperimentuok, tyrinėk, atrask“;

Tylos stebuklinga versmėPo pamokų; „Žmogus ir vanduo“;

„Tyrinėjame mišką“Giliukų sodinimo akcija„Kas gaminama iš obuolių“;

Projektas „Ežys“Antrokų aplinkosauginė viktorina;

Aplinkosauginis projektas „Susidraugauk su medžiu; Pažinkime medžius ir krūmus;

Bandymų, tyrinėjimų diena.

       

Muzika

Narių vertinimas:  / 0

Sakoma, kad muzika randa kelią į slapčiausią vietą žmogaus sieloje. Pirmadienio popietę mokykloje lankėsi Dainų muzikos mokyklos mokytojai, kurie leido šiek tiek prisiliesti prie muzikinio gyvenimo. Vaikus sužavėjo instrumentų garsai ir pasakojimai apie juos. Mokinių akyse žibėjo noras geriau pažinti muzikos pasaulį. Tikimės, kad Dainų muzikos mokyklos mokytojai ne paskutinį kartą svečiavosi mūsų mokykloje, jie ir toliau džiugins pradinukus muzikiniais - edukaciniais užsiėmimais.

    

Mokytoja Ilona V.

Šokėjų pasirodymas

Narių vertinimas:  / 0

Šokio studijos „Saulutė“ šokėjos dalyvavo miesto šventės „Šiaulių dienos 783“ organizuotame mėgėjų meno festivalyje „Rudens mozaika“. Mergaitės atliko du šokius, kurie pradžiugino šiauliečius bei miesto svečius ir sulaukė daug aplodismentų.

Šaunuolės, puikus pasirodymas!

Mokytoja Jūratė V.

„Mano miesto gimtadienis“

Narių vertinimas:  / 0

Pažintinė diena „Mano miesto gimtadienis“ priešmokyklinukams įsimins ilgai, nes tą dieną PUG2 ir PUG3 ugdytiniai vyko susipažinti ir tyrinėti Dainų mikrorajono pastatų ir aplinkos. Buvome nustebinti, kad STEAM vaikams visai ne naujiena. Visi kartu jie uoliai ėmėsi darbo: stebėjo, fiksavo, lygino, skaičiavo, kūrė, užrašė... Buvo nuostabu...

      

Mokytojos Akvilė S., Elvyra L., Simona T.

„Saulės“ bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 0

Minint miesto gimtadienį, 3a ir 3b klasių mokiniai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. Trečiokai susipažino su kompiuterine savarankiško užsienio kalbų mokymosi programa „Eurotalk“ ir atliko įvairias užduotis. Taip pat išbandė interaktyvius mokomuosius stalus bei grindis, šviečiančius stiklo molbertus, smėlio bei šviesos spalvų staliukus ir pasinėrė į spalvingą piešimo, kūrybos, fantazijos pasaulį.

      

Mokytojos Eralda P. ir Birutė A.

„Augalų detektyvai“

Narių vertinimas:  / 0

Rugsėjo 6 dieną 2c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių Botanikos sode. Išvykos metu vaikai turėjo puikią galimybę susipažinti su gyvų augalų kolekcijomis. Daug teigiamų emocijų mokiniai patyrė dalyvaudami aktyviame edukaciniame žaidime „Augalų detektyvai“. Dalyviai, remdamiesi šifruotomis nuorodomis, turėjo surasti pradingusį augalą. Buvo žaidžiama komandomis, jaučiamas rungtyniavimo jaudulys. Mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie augalų pasaulį, išmoko atpažinti kai kuriuos augalus, linksmai ir naudingai praleido laiką, praplėtė pažintinius gebėjimus ir atšventė savo miesto gimtadienį.

    

                                                     Mokytoja Alma 

Pažintinė diena Šiaulių Geležinkelio istorijos muziejuje

Narių vertinimas:  / 0

Rugsėjo 6 dieną mokyklos ketvirtokai ir antrokai lankėsi Šiaulių geležinkelio istorijos muziejuje. Mokinukai viešnagės metu susipažino su Šiaulių geležinkelių istorija, apžiūrėjo lauko ekspoziciją. Vėliau pažintis su geležinkeliu tęsėsi muziejaus patalpose, kur eksponuojami tokie daiktai kaip traukinio ratas, bilietų komposteris, uniforma. Vaikus ypač sudomino ant metalinių pabėgių nutiesta kelio atkarpa, iešmų perjungimo mechanizmas ir vienintelis Šiaulių krašte veikiantis geležinkelio maketas.

    

                                             Mokytojos Giedrė N., Birutė C., Agnė Š., Aušra G.

Neformalusis švietimas

Narių vertinimas:  / 0

VISUS MOKINUKUS IR JŲ TĖVELIUS KVIEČIAME RINKTIS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO VEIKLAS:

Nuo rugsėjo 9 d. mokykloje organizuojami nemokami neformaliojo švietimo užsiėmimai (tvarkaraštis):

 • dailės studija „Makaliūzė“
 • matematinio ugdymo „Galvočių klubas“
 • gamtamokslinio pobūdžio „Tyrinėju ir atrandu“
 • informacinių technologijų „Kompiuteris - mano draugas“
 • dramos studija „Tukas“
 • saugaus eismo „Šviesoforas“
 • dainavimo studija „Spindulėlis“
 • šokio studija „Saulutės“
 • sporto būreliai „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, Kvadratas“ 

Taip pat galima rinktis mūsų mokykloje ir Šiaulių miesto neformaliojo švietimo įstaigų organizuojamus užsiėmimus:

 • Šachmatai
 • Dailės mokykla (1-4 kl.)
 • Muzikos mokykla (priešmokyklinukams)
 • Išmanioji mokykla 

 

Tyrinėja priešmokyklinukai

Narių vertinimas:  / 0
Pažintinė diena priešmokyklinukai neįprasta. PUG3 ugdytiniai žaidė su savo vardais: rašė, skaičiavo, lygino kieno vardas ilgesnis, o kieno visiškai trumpas. Tyrinėdami Įtvirtino sąvokas ilgas, trumpas, toks pat, ilgesnis, trumpesnis. Taip sužinoti jiems padėjo diagramos. Vaikai buvo labai susidomėję, susikaupę ir visas užduotis atliko puikiai...
 
      
Mokytojos Akvilė S. ir Elvyra L.

Vyturio biblioteka

Narių vertinimas:  / 0

Rugsėjo 1-osios akimirkos

Narių vertinimas:  / 0

Šiltą rugsėjo 2 – osios rytą mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai atskubėjo į gražiausią rudens šventę – mokslo ir žinių dienos paminėjimą. Šią nuostabią dieną, mokykla savo mokinukus pasitiko ypač šventiškai pasipuošusi, aplink vyravo pakilios ir šurmulingos nuotaikos. Per vasarą vieni kitų išsiilgę tiek mokiniai, tiek mokytojai dalijosi įspūdžiais, nutikimais bei naujienomis. Šventė tradiciškai prasidėjo giedant „Tautišką giesmę“, sveikinimo žodžius mokiniams, jų tėveliams ir mokytojoms skyrė mokyklos direktorė Regina Miežienė ir pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė. Taip pat visus džiugino nuotaikingi antrokėlių pasirodymai bei ketvirtokų eilės. Sveikinimo žodžius tarė ir pirmokų mokytojos Vida Plechavičienė ir Jurgita Žukauskienė. Šventės pabaigoje nuskambėjo pirmasis mokslo metų skambutis, simbolizuojantis klasės valandėlės pradžią mokykloje. Ketvirtokai nedrąsius pirmokėlius palydėjo į jų klases, o likę mokinukai grįžo į savo išsiilgtus mokyklos suolus. Dar ilgai mokykloje aidėjo juokas ir pakilios nuotaikos, blyksėjo fotoaparato blykstės, o mokytojų rankose žydėjo rudeninės gėlės!

Sveikiname visus su mokslo metų pradžia ir tikimės, kad jie mūsų mokyklai ir mokiniams bus sėkmingi bei puikūs!

      

Nuotraukų galerija

 

Mokinių sveikatos pažymėjimai

Narių vertinimas:  / 0

Mieli tėveliai,
Nuo šių mokslo metų pradėjo galioti tik elektroniniai mokinių sveikatos pažymėjimai. Norint, kad būtų pilnai užpildytas vaiko sveikatos pažymėjimas, Jums kartu su vaiku reikia apsilankyti pas šeimos gydytoją (užpildo I pažymėjimo dalį) bei burnos higienistą (užpildo II pažymėjimo dalį). Tik užpildžius abi pažymėjimo dalis būna pilnai pateiktas vaiko sveikatos pažymėjimas ir laikomas tinkamu. Informuojame, kad vaiko dantukus pasitikrinus pas privatų burnos higienistą ar odontologą, II vaiko sveikatos pažymėjimo dalis bus užpildyta tik tuomet, kai išrašą Jūs pateiksite savo šeimos gydytojui, kuris turi prieigą prie sistemos suvesti informaciją.

Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistas

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Friday the 20th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.