Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje

Narių vertinimas:  / 0

Mokykla vykdo sveikatą stiprinančią programą „Būk sveikas ir stiprus“. Įgyvendinant programos tikslą ir uždavinius, šiandien PUG klasėse vyko paskaita: „Vaisiai ir daržovės mano lėkštėje“. Mažieji mokinukai žino, kad augančiam organizmui labai svarbi subalansuota ir sveika mityba, kad daržovės ir vaisiai turi sudaryti didžiąją lėkštės dalį, vaisius geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje, o sultys nėra tokios sveikos ir naudingos, kaip pats vaisius. Priešmokyklinukai žino, kokių vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose. O ar žinot tą Jūs? Mažieji mokinukai visiems siunčia linkėjimus ir šypsenas. Jų žodžiais tariant, „sveikas maistas - sveikas aš“. Būkime sveiki, laimingi ir aktyvūs, kiekvieną dieną valgykime daugiau vaisių ir daržovių.

    

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Antrasis daiktų gyvenimas

Narių vertinimas:  / 0

Bet kuri žmogaus veikla yra susijusi su atliekų susidarymu: didėja žmonių poreikiai visų rūšių gėrybėms, vis daugiau gaminama vienkartinio naudojimo daiktų, daugelis namų apyvokos reikmenų dažnai keičiami, prekėms apipavidalinti ir įpakuoti naudojama vis daugiau įvairių medžiagų. Didėjant vartojimui, plečiantis reklamai, buitinių atliekų lavina auga labai sparčiai. Kiekvienais metais yra surenkamos ir į sąvartynus išvežamos tonos šiukšlių. Kad ir kaip stengsimės mažinti atliekų kiekį, jos visai neišnyks, tačiau vienas iš būdų to siekti - plėsti rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis nereikalingų antrinių žaliavų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą. Juk kas vienam šiukšlė - kitam gali tapti lobiu ir kūrybiškumo prasiveržimu. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ projekte, pabandė nereikalingus daiktus prikelti antram gyvenimui. Vaikų ir tėvų rankose plastikas, popierius ir metalas virto daiktų saugojimo dėžėmis, taupyklėmis, žaislais ar žaidimais, interjero detalėmis. Išradėjai gavo kūrybinės motyvacijos, įgyvendino daug naujų idėjų, patyrė gerų emocijų, nes atliekų pakartotinis panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką.

      

Mokytojos Vida P. ir Agnė Š.

Moliūgynė

Narių vertinimas:  / 0

Labai džiaugiamės, kad šiandien mokykloje praūžusi akcija „Moliūgynė“ suartino bendruomenę, paskatino dirbti kartu, kurti vardan bendro tikslo. Mokyklos kiemą ankstyvą rytą apšvietė 87 moliūgai. Mokinukai grožėjosi nuostabiomis švieselėmis kieme, o valgykloje ragavo kvapnios, rudeninės, vitaminų bomba vadinamos moliūgų sriubos. Dėkojame visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie akcijos. Pasak mokyklos direktorės Reginos Miežienės, „...kiekvienas moliūgas – nuostabus kūrinys, sukuriantis rudeninę šventinę nuotaiką.“

    

Mokytojos Akvilė S. ir Simona T.

Eilėraščiai „My feelings“

Narių vertinimas:  / 0

3-čių klasių mokiniai įrodė savo kūrybiškumą kurdami ir iliustruodami eilėraščius „My feelings“, džiaugiuosi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu reikšti mintis, turtingu žodynu.

Anglų k. mokytoja Ilona R.

Konservuojam rudenį

Narių vertinimas:  / 0

Laikas negailestingas: rodos, dar tik vakar džiaugėmės ko ne vasariška šiluma ir vertėme pirmuosius rudens kalendoriaus lapus, o šiandien jau jaučiame artėjančios žiemos dvelksmą. Tačiau ar kas nors bandė bent akimirkai sustabdyti tą laukinį gamtos grožį, išsaugoti tas įstabias akimirkas, kuomet braidėme po auksinių lapų lietų, delne spausdami glotniašonius kaštonus? Ar kas nors bandė apgauti laiką ir trumpam sustabdyti rudenį, nedrąsiai žengiantį šarmotų durų link? Sakote tai neįmanoma? Gyvenime taip nebūna? Pasirodo būna!

Juk ruduo ir konservavimas - du neatsiejami dalykai. Kol vieni džiaugiasi spalvomis, gėrisi gamtos dovanojamais turtais, kiti - smaguriai - triauškia rudens gėrybes tamsiais vakarais, o toliaregiai - jas apdairiai taupo žiemai: užšaldo, konservuoja ar marinuoja. Konservuoja mamytė, močiutė, teta, kaimynė, net vaikai... Ir ne bet ką, o rudenį! Puikus to pavyzdys - visos dienos mokyklos pirmokai.

Nuotraukų galerija

Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

Miško takeliu

Narių vertinimas:  / 0

Praėjusią savaitę priešmokyklinukai keliavo „Miško takeliu“. Mažieji mokinukai susipažino su miške gyvenančiais gyvūnais, sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų apie ežį, lapę, voverę. Pažino miško gėrybes, išmoko skirti eglės ir pušies kankorėžius. O kur dar veikla, naudojant gamtinę medžiagą. Vaikai kūrė musmires iš lapų, rūšiavo medžių lapus, dėliojo raideles ir savo vardus bandė „užrašyti“ naudodami kaštonus, kankorėžius, giles, riešutų kevalus, kūrė mišką iš margaspalvių rudeninių lapų. Savaitė prabėgo labai greitai ir buvo kupina atradimų, naujų žinių, kūrybiškumo, tyrinėjimų, džiaugsmo, juoko ir linksmybių.

    

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Fizinis ir emocinis raštingumas

Narių vertinimas:  / 0

Vis dažniau kalbama apie finansinį ar skaitmeninį raštingumą, tačiau sąvokas „fizinis raštingumas“ bei „emocinis raštingumas“ dar žino tikrai ne kiekvienas. Emocinis raštingumas yra gebėjimas atpažinti, suprasti ir tinkamai reikšti savo emocijas – tai nėra įgimta, tačiau išmokstama.  Jis reikalingas tam, kad suprastume save ir kitus, nes kitus pažįstame tik tiek, kiek esame susipažinę su savimi. Dalyvaudami „Olimpinio mėnesio 2020“ projekto trečios savaitės veiklose mokiniai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, darydami kvėpavimo pertraukėles 3-4-5, gamino antistresinius žaislus. Susipažinę su emometru, mokiniai mokėsi atpažinti pykčio emocijas ir jomis atsikratyti. Apvedę savo rankų kontūrus, kiekvienam pirštui parašėme išgyventą emociją. Supančioje aplinkoje stengėmės ieškoti gerųjų pavyzdžių, kurie padėtų sudėtingu laikotarpiu.

Nuotraukų galerija

    

Mokytoja Birutė C.

 

„Švarios rankytės“

Narių vertinimas:  / 0

Jungtinių tautų Vaikų fondas paskelbė spalio 15-ąją Pasauline rankų plovimo diena (Global Handwashing Day). Ji pirmą kartą paminėta 2008 m. Pasaulinę rankų plovimo dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas. Kiekvienas turi žinoti, kodėl būtina ir kaip tinkamai plauti rankas. Rankų plovimas užkerta kelią ligoms plisti. Šią dieną priešmokyklinukai prisiminė ir įtvirtino žinias apie rankų higieną, bei smagiai linksminosi šokdami „Švarių rankyčių šokį“.

    

Mokytoja Akvilė S.

PUG3 džiaugiasi rudeniu

Narių vertinimas:  / 0

Kiekvienas metų laikas savaip gražus, tačiau ruduo, suliepsnojus medžiams, yra vienas ryškiausių metų laikų. Neretai jis vaikus džiugina net labiau nei vasara - lietaus balos, spalvingi medžių lapai, kankorėžiai, gilės ir kaštonai tampa natūraliausia ir nuostabiausia žaidimų aikštele bei lobynu, dovanojančiu puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams. Rudenį PUG3 ugdytiniai stengiasi praleisti kuo daugiau laiko lauke - tai ne tik sveikatai naudingas aktyvus laisvalaikis, bet ir kasdienė galimybė pažinti aplinką, nuveikti galybę dalykų, suteikiančių džiaugsmo ir naudos. Vaikai kūrybiškai naudoja gamtos dovanas ir kuria iš jų įvairius darbelius.

      

Mokytoja Felicija J.

 

Erasmus projekto logotipo kūrimas

Narių vertinimas:  / 0
„Saulės“ pradinė mokykla dalyvauja „Erasmus +“ projekte - „Blue shirts green shorts“. Mokyklos mokiniai kūrė projekto logotipą. Vakar vyko gražiausio, labiausiai projekto tikslą atspindinčio logotipo rinkimai. Nugalėtojais tapo (iš kairės į dešinę):
 
Meda G. ir Saulė A. iš 3C klasės (1 vieta), Beatričė J. iš 4A klasės (2 vieta), Kamilė M. iš 3B klasės (3 vieta).
 
Sveikiname laimėtojus!
    
 

Mažieji tyrinėtojai

Narių vertinimas:  / 0

Kai ruduo nuspalvina medžių lapus, o nuo tokio grožio negali atitraukti akių - norisi teleportuotis į mišką. Taip ir padarė visos dienos mokyklos pirmokėliai - surengė iškylą į Dainų parką. Mokinukai apžiūrėjo ten augančius medžius bei bandė juos atpažinti pagal lapus ir vaisius, darė žievės antspaudus. Vaikai suprato, kad parko oras pakankamai švarus, nes ant medžių kamienų auga kerpės. Tyrinėdami paklotę, mokiniai pastebėjo, kad sraigės, boružėlės, skruzdėlytės ir voriukai dar darbuojasi. Tai šilto rudens požymis. Pasportavę įrengtoje žaidimų aikštelėje, prisirinkę spalvotų lapų ir papildę savo žinių bagažą, pirmokai grįžo į mokyklą.

    

Mokytojos Aušra G. ir Elvyra L.

Rudeninės darželio gėlės

Narių vertinimas:  / 0

Saulė jau kabo žemiau, vasarinis augalų žydėjimas baigėsi, tačiau, mylintiems gėles, dar ne laikas liūdėti. Visos dienos mokyklos pirmokai vykdė trumpalaikį projektą „Rudeninės darželio gėlės“. Mokiniai pasivaikščiojo rudenėjančiu miestu ir stebėjo mikrorajono darželiuose žydinčias gėles. Kaimynystėje,prie daugiabučio namo sutikta gyventoja Danutė tvarkė savo gėlyną. Ji mano, kad rudens pradžioje sode neturėtų apsigyventi nuobodulys. Moteris parodė labiausiai užsigrūdinusius, rudens negandų nebijančius augalus: chrizantemas, medetkas, šilokus, serenčius, ežiuoles, nasturtas. Vaikai įvertino žiedų grožį, spalvų įvairovę, bei pamatė, kaip tinkamai rudenį sodinti svogūnines gėles, kad jos pavasarį pasidabintų puikiais žiedais. Grįžę į mokyklos kiemą, pirmokai atidžiai apžiūrėjo serenčių, zinijų, šilokų žiedus, rinko sėklas. Vaikai suprato, kad gėlės puošia aplinką ir džiugina praeivius.

    

Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.

Kodėl verta valgyti įvairių kruopų košę?

Narių vertinimas:  / 0

Turbūt nerastume žmogaus, kuris nebūtų ragavęs tokio universalaus patiekalo kaip košė. Visgi tik retas galėtų pasakyti, kad šį patiekalą valgo reguliariai. Ir nors dažniausiai ją skanauti renkamasi pusryčiams, bet, vis labiau vėstant orams, šildančios ir aromatingos kruopų košės dubenėlį verta prisiminti dažniau. Maistingą košę naudinga rinktis ir pietums, ir vakarienei ar netgi kaip užkandį, nes kruopos pasižymi aukšta maistine verte, padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą, turi daug skaidulų, mineralinių medžiagų, vitaminų. Toks maistas ypač svarbus vaikams.

Šį rytą, minint Pasaulinę košės dieną, mūsų mokyklos mokiniai pradėjo košės porcija ir edukacine pamoka apie sveikatai palankią mitybą ir sporto naudą augančiam organizmui. Pradinukai skanavo įvairias košes bei mokėsi priimti sveikatai palankius sprendimus. Viliamės, kad vaikai jais vadovausis net ir nestebint budrioms suaugusiųjų akims.

Nuotraukų galerija

Mokytoja Vida P.

Informacija, jeigu patvirtinta COVID-19 liga

Narių vertinimas:  / 0

Daugiau skaitykite čia

Pasilik namie, jeigu...

Narių vertinimas:  / 0

Sveika mityba

Narių vertinimas:  / 0

Antroji „Olimpinio mėnesio“ savaitė mokykloje buvo skirta sveikai mitybai, nes nuo jos didžiąja dalimi priklauso mūsų sveikata ir savijauta. Herojus Amis Kilniaširdis mokė vaikus atrasti ir pamėgti sveikus maisto produktus, valgyti reguliariai. Mokiniai sužinojo apie vaisių ir daržovių svarbą bei nepakartojamą paprasto geriamojo vandens naudą ar cukraus, druskos ir greitojo maisto, kramtomosios gumos ir vitaminizuotų lazdelių žalą. Amis priminė svarbiausią sveikatai palankios mitybos sąlygą - valgymo saikingumą.

      

Mokytoja Vida P.

Solidarumo bėgimas 2020 „Kartu mes galime daugiau!“

Narių vertinimas:  / 0

Mokykla – ideali vieta siekiant susivienijimo bendriems tikslams, vertybių ir tolerancijos ugdymui bei skatinant moksleivių solidarumą, pasaulėžiūros plėtrą kitų vaikų atžvilgiu. Todėl kaip ir kasmet, mokykla jungiasi prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvos – „Solidarumo bėgimas“. Iniciatyvos metu, mokyklos teritoriją užpildė mokinių klegesys ir juokas. Puikiai nusiteikę, besimėgaujantys saulėtu rudenišku oru bei pasipuošę bėgimo akcijos lipdukais, priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai judėjo, mankštinosi ir bėgo solidarumo kilometrus.

„Solidarumo bėgimas“ - ne tik surinktos lėšos ir teikiama pagalba, bet ir paskata būti geresniais, tolerantiškesniais ir svarbiausia, nuo mažens prisidėti prie kilnaus tikslo ištiesti pagalbos ranką labiausiai jos reikiantiems. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę. Juk kartu, mes galime daugiau!

Nuoširdžiai dėkojame už JŪSŲ gerumą! Šiemet, mūsų mokyklos bendruomenė surinko net 157,70 Eur.! Džiaugiamės, kad maži, bet didūs darbai padėti kitiems, kuria dideles širdis.

  

Nuotraukų galerija

Socialinė pedagogė Sima B.

„Pasverk mano kuprinę“

Narių vertinimas:  / 0

Spalio 7 dieną, trečiadienį, mokykloje vyko akcija „Pasverk mano kuprinę“. Akcijos metu mokiniai sužinojo, kaip teisingai susidėti kuprinę, kokios įtakos sveikatai turi netaisyklingas kuprinės nešiojimas, kaip saugiai užsidėti kuprinę, kad tuščia kuprinė turi sverti ne daugiau kaip 700 g., o pilnos – optimalus svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. kūno masės. Vaikams ši akcija labai patiko, nebuvo nei vieno nenorinčio pasisverti kuprinės. Vaikai šurmuliavo, juokavo, padėjo draugams, lygino savo ir draugų kuprinių svorius, lenktyniavo, kurio kuprinė bus sunkesnė. Pasvėrus visas moksleivių kuprines 2a klasėje išrinkta sunkiausia mokyklos kuprinė, kuri svėrė 5 kg 200 g. Lengviausia kuprine, kuri svėrė 1 kg 100 g, didžiuojasi 1a klasės mokinys. Kitose klasėse pastebėta, kad didžiosios dalies kuprinių svoris atitinka normą, per sunkių kuprinių nėra ar yra tik kelios. 3b klasės mokinio Jono žodžiais tariant: „Mano kuprinė atitinka normą, draugų taip pat ir tai mus labai džiugina“.

Nuotraukų galerija

Mokytoja Akvilė S.

PRIĖMIMAS Į PRIEŠMOKYKLINES UGDYMO GRUPES

Narių vertinimas:  / 0

Priimami tėvų (globėjų) pašymai dėl vaiko priėmimo į priešmokyklinę ugdymo grupę vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašu, patvirtintu Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 1 d. sprendimu Nr. T-378 (skaityti čia...)

Pateikiami šie dokumentai:

 1. tėvų (globėjų) prašymas (prašymo forma) dėl priėmimo į PUG;
 2. vaiko tapatybę patvirtinantis dokumentas ar jo kopija;
 3. jei šeimai taikoma atvejo vadyba, tai patvirtinantis dokumentas.

Informaciją apie priėmimą į mokyklą, laisvas vietas teikia mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Gapšienė tel. 841552356, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Į priešmokyklines grupes prašymus ir kitus reikalingus dokumentus priima mokyklos raštvedys, darbo laikas: pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val., penktadieniais – nuo 8.00 val. iki 15.00 val. Pietų pertrauka 12.00-13.00. Dokumentai dėl vaiko priėmimo į PUG priimami popieriniu ar elektroniniu būdu pasirašyti galiojančiu el. parašu (nuoroda čia...).

Prašymas ir kiti pateikti dokumentai registruojami mokyklos tėvų (globėjų) prašymų registre pagal dokumentų pateikimo datą ir laiką.

„Sveikatiada“

Narių vertinimas:  / 0

Priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Norime pasidžiaugti pirmąja atlikta užduotimi. Mokytojos su vaikais sukūrė stendą, kurį išsiuntė konkursui. Pagrindinė mintis buvo ta, kad mokiniai, dalyvaudami šiame projekte, bus: sveiki, veiklūs, energingi, ištvermingi, kantrūs, atkaklūs, tikslūs, ieškantys, atrandantys, draugiški, aktyvūs. Projekto metu bus atliekamos įvairios užduotys ir veiklos – mokiniai sportuos, dalyvaus iššūkiuose, kalbės apie sveiką maistą, sveiką gyvenimo būdą, šoks, linksminsis, juoksis, pasikraus naujų žinių, patirčių ir teigiamų emocijų. Kitas projekto iššūkis, kuris mūsų laukia – 10000 žingsnelių per dieną.

  

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Č., Simona T., Akvilė S.

Erasmus+ pradžia

Narių vertinimas:  / 0

 

 

Mūsų projektas „Blue shirts green shorts“ pradėtas…

Ačiū mūsų kūrybingai mokytojai Jurgitai už sukurtą plakatą.

 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 22nd. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.