Straipsniai

Europos judrioji savaitė „Judesys, tai sveikata“

Parašyta Penktadienis, 22 rugsėjo 2017

Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje vyksta didžiausia darnaus judumo kampanija „Europos judrioji savaitė“. Prie šios akcijos, kaip ir kasmet, prisidėjo ir Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė bei pelno nesiekiančia veikla užsiimantys asmenys: Šiaulių“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneris Andrius Norkus ir zumbos trenerė Justė Dambinskaitė.

Visą savaitę mokykloje buvo organizuojamos įvairios veiklos siekiant, kad mokiniai, jų tėveliai ir kiti bendruomenės nariai įgytų naudingos informacijos apie fizinio užimtumo formas, sveiką gyvenimo būdą ir gamtos puoselėjimą, kad mokytojai susipažintų ir atnaujintų žinias apie kūno kultūros pratimų integravimą į mokomuosius dalykus taip plėtojant vaikų fizinį aktyvumą.

Rugsėjo 18 dieną mokykloje vyko aktyvaus piešimo užsiėmimas „Išrask dviratį“, kuriame dalyvavo 3-čių klasių mokiniai. Mokytojai kartu su mokiniais „Dailės ir technologijų“ pamokoje pritaikė aktyvius užsiėmimus piešiant – mankštos, šokiai ir piešimas puikiai dera tarpusavyje.

Rugsėjo 19 dieną mokyklą aplankė kūno kultūros ir sporto atstovai: „Šiaulių“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneris Andrius Norkus ir zumbos trenerė Justė Dambinskaitė. A.Norkus supažindino vaikus su „gyvūnų“ mankšta, kurioje aktyviai dalyvavo visi antrų klasių berniukai, o J.Dambinskaitė kartu su antros klasės mergaitėmis judėjo zumbos rimtu.

Rugsėjo 20 dieną, bendradarbiaujant su „Romuvos“ progimnazija, buvo organizuojamos ketvirtokų kvadrato tarpklasinės varžybos. Šioms varžyboms teisėjavo „Romuvos“ progimnazijos mokiniai ir kūno kultūros mokytojas Mantas Bakas. Po varžybų komandos buvo apdovanotos taurėmis ir diplomais: 4c klasė – 3 vieta, 4b klasė – 2 vieta ir 4a klasė – 1 vieta.

Rugsėjo 21 dieną mokykla prisidėjo prie akcijos „Apibėk mokyklą“, kurią pradėjo 2-ų klasių mokiniai. Ši akcija truks iki spalio 3 dienos, iš viso – 2 savaites, per kurias, nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių, tikimasi paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Rugsėjo 22 dieną mokykloje buvo minima akcija „Tarptautinė diena be automobilio“, kurios metu, priešmokyklinio ugdymo grupių (toliau – PUG) mokytojos Ilona Virmauskienė ir Edita Česnauskienė organizavo PUG ir 1-ų klasių mokinių paspirtukų varžybas, aktyvius užsiėmimus lauke bei piešinių parodą „Keliauju be automobilio“.

Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

Friday the 29th. Custom text here