Straipsniai

Tarptautinė tolerancijos diena

Parašyta Pirmadienis, 07 lapkričio 2016

Lapkričio 16–oji, Tarptautinė  tolerancijos diena, kuri nuo 1995 m. kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis - PAUKŠČIAI. Paukščio simbolis (baltas balandis) dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t.t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam.

Dėkojame visiems dalyvavusiems Tolerancijos dienos paminėjimo renginiuose mokykloje.

Mokykloje vyko šie renginiai:

Lapkričio 7-15 d.:

• klasių valandėlių metu kalbėta apie tolerancijos prasmę, pakantumą, toleranciją gamtoje ir žmonių gyvenime;
  • per dorinio ugdymo pamokas - netolerancijos atvejai nagrinėti trijose aplinkose: mokykloje, šeimoje, valstybėje;
  • per dailės ir technologijų pamokas - Paukščio, tolerancijos simbolio kūrimas, piešimas.

Lapkričio 16 d. (trečiadienį) baigiamoji pilietinės akcijos dalis - pažymėta Tolerancijos diena:

• atliktų darbų įprasminimas, pokalbiai, integruota veikla;
  • originaliausio, įdomiausio PAUKŠČIO, tolerancijos simbolio, atranka;
  • piešinių ekspozicija galerijose;
  • mokyklos langų puošyba tolerancijos simboliu.

Simbolis „Baltasis paukštis“ papuošė ne tik mokyklos langus, bet ir aplinką tam, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šios dienos prasmę.

Friday the 26th. Custom text here