Straipsniai

Pažintinė - projektų diena

Parašyta Penktadienis, 15 balandžio 2016

Balandžio 15 dieną mokykloje buvo pristatyti šiais mokslo metais vykdyti ilgalaikiai aplinkosauginiai projektai: priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai pristatė projektą „Atliekos“, 1 klasės – „Mokyklos aplinka“, 2 klasės – vykdytą projektą „Ūkininkas“, 3 klasės – „Vanduo“, 4 klasės – „Sveika gyvensena“.

Juose dalyvaudami mokiniai buvo aktyvūs proceso dalyviai: mokėsi spręsti konkrečius aplinkosauginius klausimus, teorines žinias pritaikyti praktikoje, stengėsi ieškoti sprendimų, atsirinkti reikalingą informaciją, ją apibendrinti, daryti išvadas, ugdėsi atsakomybės jausmą už patikėtą darbą, išmoko geriau pažinti save ir kitus, gebėjo išklausyti draugo nuomonę.

Šių projektų įgyvendinimui buvo naudotasi tradiciniais ir netradiciniais darbo metodais ir būdais: vyko stebėjimai, pokalbiai, diskusijos, individualūs, kolektyviniai, grupiniai darbai, organizuotos viktorinos, kūrybiniai darbai, ekskursijos, išvykos, rinkti, analizuoti, lyginti duomenys, darytos diagramos, parengti ir mokyklos bendruomenei išdalinti lankstinukai.

Pažintinės dienos metu mokiniai prisiminė savo išvykas, rinktą informaciją iš enciklopedijų, interneto, mįsles, patarles, patarimus. Klasėse vaikai išleido stendus, salėje perskaitė priimtus nutarimus, kurie buvo rimti ir apgalvoti: kurti ir puoselėti grožį aplink save, prisidėti prie švaresnės ateities kūrimo, tinkamai rūšiuoti atliekas, rinkti makulatūrą, taupyti gamtos išteklius, vandenį, energiją, daug judėti, valgyti sveiką, ekologišką maistą.

Mokytoja Birutė Atutienė

Friday the 19th. Custom text here